Feyenoord-gok lijkt succes FC Amsterdam: toch verlies met man meer Europees record voor Nenad Stekic Schuiten kampioen op 50 km Guus Hiddink blijft bij - De Graafschap Roeiers matig in München Zweden wint r fi» t- Een rode en drie gele kaarten in Zandvoort Gimondi betrapt op doping za ,el< ins Belgische successen tijden Voor-Olympische atletiekwedstrijden in Montreal TROUW/KWARTET MAANDAG 28 JULI 1975 SPORT P9/Bjw/K Zuidafrikaanse broers Wegerle debuteren opmerkelijk tegen Vitesse (1-5) Van onze speciale verslaggever ARNHEM Pas overmorgen, als Feyenoord in de eigen Kuip het gerenommeerde Engelse Derby County ontmoet, kan Stephen Wegerle, de 22-jarige Zuidafrikaanse voetballer van het jaar, op zijn juiste waarde worden geschat. Nu moesten de verzamelde oefenmeesters uit het betaalde voetbal na VitesseFeyenoord (15) gissen hoe goed deze Wegerle eigenlijk wel is. Samen met zijn broer Geoffrey, eveneens tot voor kort spelend voor de Arcadia Shepherds in Pretoria, maakte Steve alleen de tweede helft deel uit van Feyenoords nog freewheelende selectiegroep. Maar in die 45 minuten nam Steve Wegerle wel alle reserves bij de eerst cynisch afwachtende insiders weg: vanaf het eerste moment dat hij in het spel betrokken werd. toonde Steve Wegerle de durf om te soleren, deed hij dat bovendien erg begaafd en makkelijk, zocht hij de combinatie qiet mensen als Kreuz, Van Hanegem en De Jong en stond hij aan de wieg van twee DOETINCHEM (ANP) Guus Hiddink blijft bij De Graaf schap. De middenvelder, die vorige week wegens gebrek aan inzet werd weggestuurd uit een trainingskamp en die in on derhandeling was met de Franse club Strasbourg, zal zijn tweejarig contract nor maal uitdienen. Dit was op 1 juli ingegaan. MUNCHEN (ANP) —Na Tiet be moedigende optreden tijdens de Rotseeregatta bij Luzern hebben de Nederlandse roeiers het afgelopen weekeinde tijdens de Open West- duitse kampioenschappen in München danig teleurgesteld. Al leen de vier zonder stuurman van Nereus bereikte de eindstrijd en werd daarin slechts laatste. De twee zonder van Nereus. Van der Horst-Boeschoten. de gestuurde twee Van der Pas-Van Vianen van Dudok van Heel en de Nereus- Nautilus-comtoinatie in de vier zon der stuurman werden in de series en herkansingen uitgeschakeld. Vooral voor de Westduitse ploegen waren de wedstrijden van groot belang omdat ze golden als selec ties voor de wereldkampioenschap pen van volgende maand in Not tingham. Een twee met en een twee zonder stuurman geformeerd uit de leden van de na Luzern uiteengegane Deutschland Achter plaatsten zich alsnog voor de titel- wedstrijden in Engeland. De Nederlandse lichte roeiers deden het iets beter dan de eliteploegen. Voor een fraaie prestatié zorgde de vier zonder stuurman van Het Spaarne. Zoals gewoonlijk bij de ongestuurde vieren was de race bij zonder spannend. Pas in de laatste halen werd de leidende Westduitse ploeg voorbijgegaan door de Franse en Nederlandse boot. Zowel skiffeur Ha raid Punt als de beide achten Aegir-Euros-Njord en Nereus-Tri- ton eindigden in de achterhoede. De achterstand van Punt op win naar Wysz vorig jaar in Luzern nog derde achter Punt bedroeg ruim veertien seconden Ingrid Munneke-Dusseldorp was de enige Nederlandse roeister die op de Olympische baan startte. Zij kwam niet verder dan een niet al te bemoedigende vierde plaats ach ter de Poolse Eva Ambroziak. de Westduitse Christel Agrikola en de Francaise Anthoine Annick. BARCELONA (UPI) Zweden heeft zondag in Barcelona de finale in de A-groep van de Europese zone van het toernooi om de Davis Cup ge wonnen met 32 van Spanje. In de laatste en beslissende wedstrijd ver sloeg Birger Andersson José Higue- ras met 36. 6 4. 6—3, 6—0. Hot aan La: deelnemers aan lotto no. 30 bedroe* 652 034. die voor een Inleg zorg den van 2.682 931 gulden. Het prljzenbe- drag ls 1.74 9 392. De prijzen zijn: le prijs 612.287 2e prijs: 174 939. 3e prijs 1 262 408; 4e prijs 349 878; 5e prijs: 349.878. Dl lTSr. LOTTO In de Westduitse lotto zijn de volgende winnende getallen getrokken: 3 28 36 39 40 48. Reservegetal 6. Het winnende getal ln de loterij 'Splel 77' Is: 9 4 3 7 8 8 3 De uitslagen van de wedstrijden, die voorkomen op Sporttoto num mer 30 zijn: Standard Luik-Malmö FF 41. sparta -Wacker Innsbruck 13 Wlnterthur-Voëst Linz 03 Vejle BK-FC Zürich 6—2 Telstar-Sturm Graz 10 Zaglebte-Holbaek BK 2 1 Polonla -Alk 51 Oesters Vaex- joe-Row Rybnik 01 "Grasshopper- s-AZ'67 32 MSV Duisburg-Atvida- berg 1—0 Young Boys-Kaiserslau- tern 1—3 Spartak Trnava-Kopen hagen 61 FC Amsterdam-Bele- nenses 01. Een Juist ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 1-2-2-2-1-1-1-2-1-1^2- 1-2. Et hebben zich op dit moment 4 deelne mers geld voor de eerste prijs. doelpunten. 'Ik ben tevreden', zo constateerde Feyenoords trainer Brzezanzcyk voorzichtigjes. 'Pas na die wedstrijd" tegen de Engelsen weet lk meer'. Maar neem bijvoor beeld Cor Brom, de ook aanwezige trainer van Fortuna SC: 'Deze Jon gen wordt een ontdekking. Hij heeft persoonlijkheid. Alleen: hij zal zelf moeten leren schieten, dan had hij er nu al twee ingeschopt'. ONWERWACHT En zo lijkt Feyenoords gokje een onverwacht succes te worden. Via de Amsterdammer en ex-Ajacied Perlé kwam Steve Wegerle bij Feyenoord, waai; hij. behoudens een niet al te hoog salaris, ook de komst van zijn, minder begaafde, broer Geoffrey bedong. Feyenoord stapte daarop in. beseffend dat die inyestering de club de kop nooit kan kosten. Guus Brox, de mana ger: 'Natuurlijk moeten we onze winst en verliesrekening in de ga ten houden. Daarom ook hebben we voorzichtig gekocht. Maar toch was dat niet de achtergrond bij deze aankopen. Iedereen heeft het voet bal in Zuid-Afrika onderschat, maar wij wisten van onze contact man dat er wel degelijk op niveau wordt gespeeld'. Direct na de aftrap van de tweede helft presenteerde het Zuidafri kaanse duo zich: Van Hanegem passde, heel collegiaal zoals alle Feyenoorders zich sportief collegi aal opstelden de bal direct op Steve Wegerle. die direct langs twee, drie man spurtte en toen pas zijn rush. door Vitesse-doelman Nijhuis zag geblokkeerd: en kort daarop pikte broer Geoffrey de bal op de linkervleugel mee en startte een imponerende solo over de breedt van het veld. Later scoor den Geoffrey en Willy Kreuz. dank zij impulsen van Steve Wegerle. Zegt Joop van Daele: 'Het is lo gisch dat iedereen zich blind staart op wat Steve heeft gepresteerd. Dat komt vanwege zijn solo-acties. Maar vergis je niet in zijn broer. D!e heeft een killers instinct. Dat wordt tenminste een goede wissel speler achter Krlstensen'. NERVEUS Het Zuidafrikaanse tweetal wenst zelf niet lang bij hun eerste optre den stil te staan. 'Ze zijn nogal nerveus', wist Willem van Hane gem, al sterk in conditie, te vertel len. waarop het tweetal in koor uit riep dat het 'een hele eer is om met zulke goede voetballers te mo gen spelen'. En Steve Wegerle ver volgt: 'Ik ben tevreden, erg tevre den. Met' zulke spelers om je heen ls het makkelijk een vrije man te vinden. Iedereen gaf mij ook de goeie ballen ln de voeten. Boven dien moest ik ook nog wennen aan de warmte. Die is totaal verschil lend als bij ons. in Zuid-Afrika'. Juist vanwege de verkoop van Peter Ressel (en Lex Schoenmaker) vreesde Feyenoord voor de toe komst. Ressel. als rechterspits, is altijd goed voor een dikke vijftien goals per seizoen, en nieuweling Martin Vreijssen. gehaald van NAC, heeft die verdienste nu eenmaal niet. Toch voldeed Vreijssen voor rust zeker: hij stond aan de basis van Feyenoord's tweede goal. was snel en actief. Maar Vreijssen krijgt zeker concurrentie, een gun stig perspectief voor Feyenoord, dat voor het overige zwak in zijn of fensieve mensen zit. Neem nu Jürgen Kristensen. linksbuiten. Hij speelde één helft, vanwege een conditiegebrek, doch faalde in die 45 minuten als een beginneling. 'Ik moest me kalm houden van de trainer', zo zegt hij - en dat was te zien ook. Niets deed Kristensen om zijn heus wel zwoegende medespelers (Van Hanegemen. Jansen, Kreuz) te assisteren, of het moet een mee warig hoofdschudden zijn als er ergens bij hem in de buurt weer een actie mislukte. ERFENIS Dat is vermoedelijk de erfenis van het vorig seizoen, toen voor Feyen oord alles net misging. Pal voor de wedstrijd nog verklaarde Van Ha negem. echt wel eens wat meer nieuwe gezichten in de ploeg te hebben willen zien, al voegde hij er aan toe dat 'Feyenoord heus wel weer aan de top zal gaan meedraai en'. Maar van echte begeestering was pas sprake na de rust. toen de broertjes - Wegerle (bij Feyenoord al de Everly Brothers genoemd) hun intrede deden. Toen ook werd duidelijk dat Feyenoord ook voor de voorste linie diverse mogelijkhe den heeft: het was aan de inzet van diverse spelers duidelijk te merken. 'Bovendien', zo vindt Brox. 'Steve heeft tegen Vitesse aantrek kelijk gespeeld, zo aantrekkelijk dat het 'Legioen' ook nog eens iets te verwachten heeft'. Het is duidelijk, de broertjes We gerle moeten slagen, wil het mor rende 'Legioen', dat graag sterren in de Kuip ziet, niet louter negatief losbarsten over het gevolgde aan koopbeleid. De eerste test heeft de Feyenoordleiding. voorlopig al thans. opgelucht doen ademhalen. KEES JANSMA afgrond van een nederlaag ge zweefd. Het publiek waardeerde het optreden var FC VW met open doekjes. Van Dinther opende de score na een kwartier uit een straf schop. Henk van Leeuwen zorgde kort voor tijd voor de gelijkmaker. Toeschouwers: 5000. Scheidsrech ter: Theo Boosten. PSV won zaterdag voor eigen pu bliek (11.000) van Hertha BSC Ber lin met 20. Van der Kuylen en Deykers scoorden voor de Eindho- venaren. Bij de rust was de stand 1—0. Willem II—FC Nancy (Fra 1—2 (02). Dussier en Dicaro scoorden voor Nancy en Leushuls voor de Tilburgers. Er waren 2500 toeschou wers. De GraafschapHertha BSC Berlin 1—3 (0—2). Beer 0—1, Horr 0—2, Wëiner 03, Veen 13. Toeschou wers: 7000. Beeks streekelfta—NEC 0—7 (0—4). Kowalik (3), Ma rij nissen (2), Hoogendoorn en Zuidema. Toe schouwers: 1800. SPVG Erkenschwik (WDld)—Go Ahead Eagles 32 (12). Voor de Deventenaren scoorde Van Deinsen 2 keer. Walter. Ten Brink en Porshcke maakten de Duitse tref fers. Quick BoysFC Den Haag 01 (0—0). 60. Mansveld 0—1 (straf schop). Toeschouwers: 2100. Eintracht Nordhorn (WDld)Go Ahead Eagles 1—3 (1—2). 6. Arnta 0—1, 34. Matzke 1—1, 45. Bakker 1—2, 73. Arntz 1—3. Toeschouwers: 800. Gele kaart" Van Deinsen. Excelsior won in Vlaardingen met 21 van FC Vlaardingen. Voor de Rotterdammers scoorden Van Zan ten en Heijerman, voor de eerste divisieclub Lochtenberg. Er waren 3000 toeschouwers. NACBolton Wanders (Eng) 40 (0—0). 53. Kamps 1—0, 77. Brou wers en0, 85. Paul Jones (e.d.) 3— 0, 89. Vermeulen 40. Toeschou wers: 3000. Willy Kreuz glijdt voorbij Vitesse's Mathias Maiwald. ZANDVOORT (ANP) On danks het feit dat de FC Am sterdam in de tweede helft van het Intertoto-duel tegen Bele- nenses (groep 9) een numerieke meerderheid had van elf tegeri tien spelers, gingen de Portu gezen in de laatste seconden toch nog winnend het veld af. Invaller Pincho werkte toen een voorzet van Sorres, ook al een wisselspeler, achter de kansloze Jan oJngbloed. De wedstrijd FC Amsterdam-Bele- nenses, die op het terrein van Zand voortmeeuwen werd gespeeld, droeg een hard karakter. De lank moedig optredende scheidsrechter Leo van der Kroft deelde gele kaar ten uit aan Frits Flinkevleugel, en de Portugezen Isidro en Quaresma. Kort voor rust stuurde hij de speler Gonzalez naar de kleedkamer (Gonzalez had al een keer geel gezien na een zware overtreding), waarna de formatie, uit Lissabon met tien man verder moest. Uitblinkers in het duel waren de Portugese verdediger Freitas en doelman Melo. Er waren 3500 toe schouwers. AZ VERLIEST ZURICH Voor slechts 1.900 toe schouwers heeft AZ'67 zaterdag in het Hafensportstadion van Zürich het duel tegen Grasshoppers verlo ren met 2-3. Met name de Joego slaaf Santrac was verantwoordelijk voor het Alkmaaxse verlies. Drie keer stond hij op de juiste plaats om een aanval af te ronden. Tot zes minuten voor het einde heeft de formatie van Joop Brand kansen gehad op een puntendeling, maar toen was het weer Santrac, eens een gevreesd schutter van QFK Belgrado, die zijn team op 31 bracht. Pas in de laatste seconde kon AZ'67 dankzij Kees Kist de score terugbrengen tot 23. In de eerste helft (00) waren de Neder landers aanzienlijk sterker, maarzin de voorste linie misten Vosmaer, Hovenkamp en Van Marwijk enkele goede mogelijkheden. SPARTA SCOORT ROTTERDAM Sparta heeft in groep 1 van de Intertotocompetitie eindelijk gescoord» Tegen de Oos tenrijkse kampioen Wacker Inns bruck maakte Loek Bijl in de 52e minuut de treffer, die overigens niet genoeg was om de winst op Spangen te houden. Op dat mo ment stond Wacker reeds voor met 30. Er werd in de resterende mi nuten niet meer gescoord. -Sparta en Wacker boden de amper 2.500 toeschouwers geen waar voor hun geld. Het was een slechte par tij voetbal die zindelijk door de minst slechte ploeg werd gewonnen. Bij Sparta speelde Arie van Stave ren weer mee. maaT ook hij kon de aanvalslinle van de Rotterdammers geen inhoud geven. Wacker Inns bruck had de zaken reeds bij rust onder controle. Dankzij doelpunten van Peszcy.. Kriesch en Rlmker keek de ploeg van Leo Steegman in de pauze reeds tegen een achter stand van 03 aan. Kort na rust verkleinde Sparta de achterstand, maar Wacker kwam niet meer in gevaar. TELSTAR WINT VELSEN Telstar heeft voor 4500 toeschouwers een verdiende zege van 1-0 behaald op het Oostenrijk se Sturm Graz. Het enige doelpunt werd in de 24e minuut gescoord door Kees van Kooten, de man, die twee weken geleden in het eerste treffen tussen beide clubs van het veld werd gestuurd. Er was echter wel een fout van de Oostenrijkse doelman Muftic voor nodig om de formatie van Castenmiller op 1-0 te brengen. Muftic wierp de bal pre cies in de voeten van Van Velzen, die onmiddellijk doorspeelde naar Van Kooten. Deze had toen geen moeite meer de bal in het doel te schieten. In dezelfde minuut deelde scheidsrechter Berrevoets twee gele kaarten uit, aan Zamut (Sturm) en Fred Andre. Castenmiller haalde Andre direct van het veld en verving hem door Kamphues. Telstar miste in deze wedstrijd vele kansen. Vooral Stout en Van Kooten kregen enkele goe de mogelijkheden, maar faalden. STANDEN De standen in de groepen met de Nederlandse clubs zijn: Groep 1. 1. Wacker Innsbruck 57, 2. Stan dard Luik 46, 3. Malmö FF 45. 4. Sparta 50. Groep 4. 1. Zaglebie Sosnowitz 59. 2. Sturm Graz 56. 3. Telstar 55. 4. Hol- baek BK 5—0. Groep 6 1. Row Rybilik 5—9, 2. AZ'67 5—5, 3. Grasshoppers 54. 4. Oesters Vaexjoe52. Groep 9 1. Spartak Trnava 47, 2. Belenen- ses 46, 3. FC Amsterdam 54, 4. Kopenhagen 51. MILAAN (AFP) De Itali aan Felice Gimondi is betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen tij dens de Ronde van Frankrijk. Gimondi, die de Tour als vijf de beëindigde, was vorige week reeds positief bevonden. Een contra-expertise leverde zaterdag hetzelfde resultaat op. dit houdt in, dat Gimondi Ln de etappe naar Pra-Loup wordit teruggezet naar de laatste plaats, een boete van 1.000 Zwitserse francs (onge veer "900 gulden) krijgt opge- •legd en in het eindklassement tien straf minuten ontvangt. Gimondi zakt hierdoor naar ie zesde plaats, achter de Spanjaard Vicente Lopez-Car- rü. Felice Gimondi was na het bekendmaken van de uitslag teneergeslagen. 'Het is best mogelijk dat ik doping heb gebruikt, maar dan wel bul ten mijn medeweten. In de laatstekilometers heb ik van een onbekende een flesje aangepakt en de inhoud op gedronken. Ik nam aan, dat het onschuldig was', aldus de oud-wereldkampioen, die ver der zei dat zijn goede naam nu wel een deuk heeft gekre gen. 'Ik hoop mij tijdens het wereldkampioenschap op de weg in België (eind augustus) >p sportieve wijze te revan cheren voor het onrecht dat mij is aanbedaan. Misschien stop ik aan het einde van dit seizoen wel met wielrennen. Op deze manier is de lol er voor mij 'af. Ik hoop, dat de straffen toch nog verminderd zullen worden', aldus de Itali aan. ter: :ijn West t€ net ■twee Web SIMMERN De Oostenrijker Schuiten heeft door de uitsteke r samenwerking in de door P( Post geleide ploeg de Nederlan). titel op het nummer 50 kilomt voor profs veroverd. De enige, de wereldkampioen achtervolg dwij bij kon houden was Cees Bal, T deze was Ln de eindsprint kansli omdat hij door Van den Hoek Raas werd ingesloten. Schuiten Bal waren na 15 kilometer gec marreerd uit het veld van zevent fr^ renners. Onder aanvoering van£ kleine Zeeuw nam het tweetal ronde voorsprong, waarna de ners van Post in het grote veld tempo drukten. Halverwege ko demarreerden ook Van den Hoj Raas, Kamper en Fens, n Schuiten en Bal lieten zich terugpakken. De formatie van I Post controleerde de strijd en Bal probeerde weg te komen Jan Raas ter plekke om de vlucAir pogingen te pareren.. Vier roni I1 voor het einde gingen Tabak Schuiten op kop en zat Bal aan binnenkant. Van den Hoek naast Bal rijden om Schuiten gelegenheid te geven moeitelooe winnen. Bal was kansloos J Schuiten behaalde voor ongevf^f,,, 400 toeschouwers de titel. ier Keetie van Oosten-Hage is ven Wir Nederlands kampioene achtenf de ging bij de dames geworden. In finale versloeg zij Anneke Riemeflt. ma. die na zeven ronden werd gelopen. In de strijd om de de en vierde plaats zegevierde Tine Fopma over Corry Fridsma. Laat genoemde werd na dertien rontfrt 'gelapt' 1 Va jind I D 0 e dist.: Sn g in I te. fSBl 100( stu; coe slu to< 1 ik! !N RIJNLAND-PALTS SIMMERN De Oostenrijker man Humenberger heeft zaten de vijfde etappe van de Ronde Rijnland-Palts gewonnen. Hij lei de 155 kilometer, van Bad Marii berg naar Simmern, af in 3 uur, minuten en 2 seconden: Snoe; was met een vijfde plaats op de beste Nederlander. De West-Duitser Olaf Paltian zondag de zesde etappe. De Ne< lander Rijs werd op 17 sec. vij'_ Schür op 57 sec. zevende: De Nq Andresen behoudt de eerSTe pj ln het algemeen klassement. Algemeen klassement: 1. Andresen f 21 uur, 49 minuten en 50 seconden.] Wilman (Noo) op 39 seconden, 3. Scl (Ned) op 57 sec., 4. Loder (Zwi) min, 5. Thaler (Wdld) op 2 Snoeylnk (Ned) op 7.08. 16. Neven OP 7.18. 31 Rijks (Ned) op 18.' Lenferink (Ned) op 27.29. SCHOTLAND DUNBAR De Pool Mieczysli Nowicki heeft zondag de Ronde v Schotland voor amateurs gewo nen. De laatste etappe, van Le\ A naar Dunbar over 180 kilomei 10 eindigde in een zege voor Fi Pirard. Een andere Pool. Ryszard Szr kowski, had zaterdag de viezt,el etappe gewonnen. Hij legde de 1 ulometer, van Galashiels naar 11'„( ven. af in 3 uur, 32 minuten en jt seconden. In deze etappe was Fi Pirard met een zesde plaats 1 beste Nederlander. ZOETEMELK LE MANS Joop Zoetemelk het,e. weer eens getriomfeerd. De ma ,t die in de Ronde van Frankri vierde werd en vorige week ln 'c\ Acht van Chaam op de meet do n Tino Tabak werd geklopt, zegevie de zaterdag in Le Mans tijdens e<ta criterium over 110 kilometer. Zo 5l temelk. die sterk reed en het mee te kopwerk verrichtte,won in ir eindsprint van Lopez Carril, God b froot en Legeay. t REG HARRIS LEICESTER Reg Harris, de 5! jarige Engelse wielrenner, die 1974 na zeventien jaar zijn com !s back vierde met het behalen van a Engelse titel op de sprint bij e profs, heeft zijn kampioenschs e niet kunnen prolongeren. Harr D: vijf keer wereldkampioen, werd z»ej terdag in Leicester in de finals verslagen door Trevor Bull, de m% die hij vorig jaar nog had versli e gen. Na afloop zei Harris, dat b<e zijn laatste serieuze wedstrijd ws£ FC VW heeft ook in de tweede oefenwedstrijd bewezen over een uitstekende ploeg te be schikken. Klopte men de vorige week landskampioen PSV. zondag heeft FC Den Haag lang boven de MONTREAL (ANP) De Joe goslavische verspringer Nenad Stekic heeft op de eerste dag van de Voor-Olympische atle tiekwedstrijden in Montreal de op één na beste prestatie aller tijden op zijn naam gebracht. Stekis kwam tot 8.45 meter. Het wereldrecord staat op naam van Bob Beamon met 8.Ü0 meter, sinds de Olympische Spelen van 1968 in Mexico-City. Stekic, wiens persoonlijke record 8.24 meter was, sprong de 8.45 meter in zijn eerste poging. Vervolgens noteerde hij een ongeldige sprong, 7.97 en 7.99 me ter en haakte toen geblesseerd af. De sprong van ]8.45 meter van de Joegoslaaf Stekic betekende een nieuw Europees record. Dit record komt volgens de jury voor erken ning in aanmerking. Aanvankelijk waren de berichten dat Stekic een rugwind zou hebben gehad van 4 meter per seconde (toegestaan is twee meter), maar in de officiële uitslag wordt gesproken van 1.93 meter per seconde. Stékic verbeterde het Europees re cord van de Rus Igor Ter Ovanen- sian (1967) en de Westduitser Josef Schwartz (1970) met tien centime ter. Belgische atleten boekten tijdens de tweede dag succes op de Voor- Olympische wedstrijden. Fons Brij- denbach zegevierde op de 400 meter In de uitstekende tijd van 45.29 seconden. Zijn nationaal record staat op 45.0. Ivo van Damme, de grote kanshebber om het twintig jaar oude record van Roger Moens te breken, won de 800 meter. Zijn tijd was evenwel niet bijzonder: 1.48.50, na een langzame eerste ronde. De beste prestatie op de tweede dag kwam op naam van dé Roemeense Mariana Suman, diie de 800 meter won in 1 minuut 59.73 seconden, de beste wereldtijd van het seiozen. De Frangaise Dubois bleef eveneens beneden de twee minuten (1.59.87). EERSTE DAG Dame», 100 meter: 1. Patty en allee Annum (Gha) 1178, 3. Lea Alaerts (Bel) 11.84. Hoogspringen: 1 Ulrlke Meyfarth (WDld) 1.89. 2. Louise Walker (Can) 1.87, 3. Sara Slmeonl (Ita) 1.87. Speerwerpen: 1. Kathy Schmidt (VS) 62 58, 2. Loedvlan Mollova (Bul) 6118. 3 Marlon Becker (WDld) 57 24. Kogelstoten: 1 Helena Plblngerova (TsJ) 20.75. 2 Ivanka Hrlstova (Bul) 1994. 3. Helena Stojanova (Bul) 18.40. HEREN: Discuswerpen: 1. Veljko Velev (Bul) 65.16. 2. Hein-Dlreck Neu (WDld) 62 42 3. Bishop Doleglewlcz (Can) 60 34 10.000 meter: 1 Mlrus Ylfter (Eth) 28 09 14. 2. Rodolfo Gomez (Nes) 28.10 56. 3. Ille Florolu (Roe) 28.1065, 4. Mare Smet (Bel) 28 12.49. 5 Karei Lismont (Bel) 28 13.53. 400 meter horden: 1. Jerzy Hewelt (Pol) 50 25. 2. AJoo (Oeg) 50 52. 100 meter: 1 Albert Alotey (Gha) 10 62. 2 Robert Martin (Can) 10.63, 3 Gilles Echevln (Frai 10.68. 8 Lambert Mlcha (Bel) 11.03 Verspringen: 1 Nenad Stekic (Joe) 8.45. 2. Charlton Ehlzuelen (Nlg> 7 94. 3. Danny Seay (VS) 7.91 TWEEDE DAG DAMES. 800 meter: 1. Suman (Roe) 1 59.73, 2. Dubois (Fra) 1.59.87. 3. Tomo- va (Bul) 2.00.20. 4 Katollk (Pol) 2.0091 5. SJtereva (Bul) 2 01.33 6. Pekllvanova (Bul) 2.01.41. 100 meter horden 1. Rabsztyn (Pol) 13.16. 2 Novak (Pol) 13.61. 3. Tkats.lenko (Sov) 13 63 Hoog springen: 1. Oshlkova (Nlg) 1.74, 2. Fitz gerald (VS) 1.74. HEREN: 400 meter: 1. Brljdenbach (Bel) 4o 29, 2. Vinson (VS) 46.44 3. Ibirlgho (Nlg) 46 68. 800 meter: 1 Van Damme (Bel) 1.48.50. 2 Tadesse (Eth) 1.49.25. 3. Nevens (Bel) 1.49 44. 4 Zemen (Hon) 1 50.25. 110 meter horden: 1. Wilson (VS) 13.90 (tegenwind), 2. Salwell (Ken) 13.92, 3. M Wodzinskl (Pol) 13.98. Polsstok- hoogspringen: 1. Abada (Fra) 5.35, 2.Bu clarskl (Pol) 5 20. 3. Kozakiewicz (Pol) 5.20. 4 Bell (VS) 5.20. Hinkstapspringen: 1. Joachlmovskl (Pol) 16.43. 2 Sontag (Pol) 16.39. 3. Kuukasjaervl (Fin) 16.18. Tïogelsllngeren: 1. Hünlng (WDld) 72.40. 2 Manolov (Bul) 66.82. 3. Accambray (Fra) 66.18. 4x100 meter. 1. Frankrijk (Metz. Arame. Salnte-Rose en Echevln) 39 30. 2. Nigeria 40.43. MISLUKT GATESHEAD De Engelsman Brendan Foster ls er zaterdag ln Gateshead bij lange na niet in geslaagd het wereldrecord op de 5000 meter van Emiel Pubtemans (Bel) te verbeteren. Foster maakte een tijd van 13 minuten en 30 seconden. De Europees kampioen moest de overwinning laten aan de Nieuwzeelander Rod Dlxon, die fi nishte in 13.27.4. De derde plaats was voor de Engelsman David Black in 13.35.2. Het wereldrecord MEERKAMP BRUSSEL De Nederlandse da- mes-junioren ploeg heeft zaterdag in Brussel de interlandwedstrijd vijf kamp tegen Belgi gewonnen met het minieme verschil van 14 punten: 11.283 tegen 11.269. In het individuele eindklassement was Mirjam van Laar de beste Neder landse met een tweede plaats. De Limburgse kwam tot 4018 punten. Zij won de 100 meter horden, het kogelstoten en het verspringen, resp. in 15.0 en met 12.36 m. en 5.62 m. van Puttemans staat op 13.13.0. Ook Jos Hermes zou oorspronkelijk in Gateshead van de partij zijn. Evert Hoving (AV NOP) verbeterde zijr. eigen, bijna twee weken oude. Nederlandse record op de 1000 me ter van 2.19.5 tot 2.19.3. Hoving, die dit jaar op de 800 meter een tijd noteerde van 1.47.3, versloeg op de kilometer de Engelse lopers McMeekin en' Settle, die respectie velijk tot 2.19.9 en 2.20.5 kwamen. Eindstand: 1 Van Landschoot (Belg) 4.087 pnt (nieuw Belg. record) 2. Van Laar (ND 4.018. 3. Stolk (NI) 3.723. 4. Masset (Bel) 3597, 5. Marloye (Belg* 3 585, 6 Hussaarts (NI) 3.542 7. Van Lint (Belg) 3.542. 8 Vandenberg (ND 3 434. 9. De wulf (Belg) 3.217. De Nederlandse heren-junioren- ploeg heeft zondag de interland wedstrijd tienkamp tegen België verloren met 17930 tegen 18760 punten. In de Individuele eindrang schikking was Arjan Wolters de beste Nederlander met een tweede plaats. Hij kwam tot 6555 punten. Eerste werd de Belg Haumomt, die met 6720 punten een nieuw Bel gisch juniorenrecord vestigde. Eindstand: 1. Haumont (Bel) 672 punten, 2. Wolters (Ned) 6555, Kapteijne (Ned) 6210, 4. Mattelaa (Bel) 6088, 5. Grailet (Bel) 5952, Brijs (Ned) 5574, 7. Hurkman (Ned) 5165, 8. Van dein Pal (Ned 5160 pnt. EVENARING BOSTON De Amerikaanse sprin ter Reggie Jones heeft zaterdag tij dens wedstrijden in Boston het we reldrecord op de 100 meter geëven aard met een tijd van 9.9 seconden Het record staat al op naam vai Jim Hines, Ronnie Ray Smitli Charlie Greene, Roy Robinson. Ed die Hart en Steve Williams (aller VST) en de Cubaan Sylvio Leonard Tweede op de 100 meter was Char lie Wells met 10.0, derde Houstoi met 10.1. De race kende vier vals< starts, voor de lopers eindelijk wer den weggeschoten. Jones lag dade lijk een meter voor, doch kreeg oj 80 meter MvTear naast zich. Dez( kon de extra-versnelling, het ken merk van de ware sprinter, niel volgen. Reggie Jones (22) school als een raket door de finish, McTe- ar. een junior, werd nog voorbü gestreefs door Wells. Het persoonlijk record van 'Jonei was 10.1. De co-wereldrecordhoudei had zaterdag bij zijn loop geer rugwind van betekenis. Het com mentaar van Jones: 'Ik denk dat U in mijn huidige vorm nog wel har der kan'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10