Actie om geboortehuis van Menno ter Braak in Eibergen te behouden dichtbij Hongerstaker wil 'menselijke' wetgeving mentaar Met restauratie van bouwval zijn tonnen gemoeid -lirser vliegtuig nokkelt hasj litbus Dordtenaar van plan een maand vol te houden Buien en zon weerrapporten Strandverwachting toch maar liever geen borrel toegewijd rekenwerk broodjes merkwaardig uitzicht /Hl ÏW/KWARTET VRIJDAG 25 JULI 1975 BINNENLAND •inkers is een Hollandse fi- [die in het buitenland een raate- opulariteit geniet, maar hier ijwel niemand hem. Hij is. het dat met zijn duim in de dijk (stormende water tegenhoudt. leze Hollandse jongen vergelijkt liaanse krant La Stampa 'onze' Alfrink. Een vergelijking, een beetje scheef, maar er niet il naast is. Toch is het wrang gen in Italiaanse krant zo over Al- oor schrijft. uaa in het buitenland, en vooral in kei waar er bovendien extra op wa rat, heeft de pers meegeholpen intt leeld van Alfrink te scheppen, paaan de wildste fantasieën is ont- a in. Dat ongunstige beeld van hun ^naal kon de stiefmoederlijke be- dêziling van de Nederlandse katho- duii wel eens in de hand hebben kt. Is de paus immers niet een led (Italiaanse) krantenlezer? s de vraag of kardinaal Alfrink cel zo blij moet zijn met de anse bezorgdheid over de toe- t van de vernieuwing in de Ne- idse katholieke kerk. Hadden de jjgflinse media zich daar maar wat f druk over gemaakt. Dan was nisschien heel wat onheil be- d gebleven en konden de katholie- de Nederlandse kerkprovincie) rat meer vertrouwen de komende lit Rome openen. ide een verslaggever door Jac. Lelsz was geweldig muzikaal, speelde heel goed viool. Bij mijn ouders thuis stond een harmonium, daar bracht hij de prachtigste draaiorgelmuziek op ten gehore'. ce spuitbus die in (Ht land wordt cji cht, wat er ook in .'zit, staan in geval één medecl&lmg en twee ïvingen. 'Verpakking staat onder niet beschadigen, niet blootstel- jn temperaturen boven 50 graden ÜJ nut van dte opschriften spreekt ilf. Zij staan daar niet omdat de leid dat dringend heeft voorge ven, maar omdat de fabrikanten spuitbussen, verenigd in de Ne- ndse Aerosol Vereniging, dat on- ig hebben afgesproken. Dat valt Te prijzen. Deze zogenaamde kodè "Werkt al sinds 1970 bevre- d. uit het jaarverslag van de vere- g over 1974 blijkt dat die etiket- onlangs is uitgebreid met een :1 dat de consument op een aan- unten juist in het ongewisse wil De fabrikanten hebben met el- afgesproken dat zij, noch op de ^^elf, noch in hun reclame, nega- aanduidingen zullen gebruiken Is: 'niet brandbaar', 'piet bijtend', giftig', 'bevat geen freon' en fclijke'. e aanduidingen, vinden zij name- zouden de spuitbus in zijn alge- iheid in diskrediet kunnen bren- Met een aantal van deze nieuwe rkingen kunnen wij vrede hebben, aanduiding als 'niet giftig' bij beeld, is zo rekbaar dat zij beter eden kan worden. En aan het hrift 'biet brandbaar' is weinig efte omdat op spuitbussen met dbare inhoud krachtens dezelfde al moet staan dat ze brandbaar r het argument dat de spuitbus in algemeenheid in diskrediet zou ten komen, is moeilijker aan- dbaar. Sommige spuitbussen zijn huldiger dan andere, en het is aan de gezamenlijke fabrikanten i >ns het zicht daarop te ontnemen, umnen, om het gevoeligste geval als voorbeeld te nemen, met volhouden dat de fatale invloed bet veelgebruikte drijfgas freon op nilieu, geen zekerheid is maar een onredelijk vermoeden. Dat ver den is tot nog toe niet zwaar •eg om overheidsmaatregelen te- het gebruik ervan ui^ te lokken, r juist in die voorlopige situatie, de verantwoordelijkheid voor het of niet gebruiken van spuitbussen dat drijfgas voor de verantwoor- kheid van de consument. Terwijl irzocht wordt of het onheil al of de gevreesde omvang zal aanne- moet de consument beslissen of al dan niet tot dat risico wil agen. beslissing kan de consument al- nemen, wanneer de noodzakelijke vens ter beschikking staan. Maar de uitbreiding van de etiketkode van Nederlandse Aerosol Vereniging gt ertoe bij, hem die gegevens te Op dat punt is die kode aanvaardbaar. En wanneer de niging dat onderdeel van haar 2€e niet terugtrekt, zou het wenselijk dat de overheid een duidelijke deljnelding van de aard van het drijf- op spuitbussen alsnog dwingend ^schrijft. IJ cjek EIBERGEN In het Achterhoekse dorp Eibergen worden pogingen in het werk gesteld om het geboortehuis van de litterator Menno ter Braak, dat in uiterst vervallen toestand aan het overigens leuk klein dorpsplein ligt, te behouden. Het heeft maar een haar gescheeld: de vergunning voor het slopen van het pand, waarvan het vroegste gedeelte eeuwen oud is, was al afgegeven. Verschillende personen en instellingen met gevoel voor historie en/of de figuur Ter Braak spannen zich nu in om het gebouw te redden, waarbij de toekomstige bestemming op de tweede plaats komt. Binnenkort wordt nader overlegd tussen de gemeente, de Bond Heemschut en de hervormde kerkvoogdij, die eigenaar van het perceel is. Men wil vechten voor het behoud van wat in de wandeling genoemd wordt het Menno ter Braakhuis al worden de kansen niet zeer hoog aangeslagen, want met restauratie van de bouwval is zeker enige ton nen gemoeid. Wat zou men er eventueel mee kunnen doen? Men stoeit tot nu toe wat met ideejtes. Er zou een bibliotheek in gevestigd kunnen worden, het zou plaats kunnen bieden aan een oudheid kundig museumpje, een der kamers zou speciaal aan het werk van Ter Braak kunnen worden gewijd. In Eibergen en omgeving, kwam (of komt) men drie takken van de familie Ter Braak tegen. Een van de tak was per traditie het notari aat toegedaan, een andere tak het bankwezen, de derde tak de genees kunst. Menno ter Braaks vader was arts. Gezegd kan worden dat Men no een litteraire t.wijg aan de me dicinale tak was. Jongensjaren Sommigen in het dorp hebben nog persoonlijke herinneringen aan hem. Bijvoorbeeld de bankdirecteur H. ter Braak, een achterneef van Menno. Zijn vrouw, mevrouw W. C. G. ter Braak-Van der Leek, die voor de WD in de raad zit, is een van degenen die zich heeft ingespannen voor het redden van het huis. De heer Ter Braak: 'Ik zie hem nog zo voor me met zijn lorgnet. Hij zou nu 73 zijn geweest. Vaak wandelde hij met zijn hondje in het dorp. Hij Menno ter Braak heeft met name zijn jongensjaren in Eibergen door gebracht. Nauwelijks 25 jaar oud promoveerde hij al. In 1932 richtte hij met E. du Perron het tijdschrift Forum op. Cultuurfilosofisch was hij een volgeling van Nietzsche, aanhanger van een individualisti sche levensbeschouwing zonder eer bied voor het traditioneel gewettig de. In zijn essays bestreed deze vitalist scherp christendom, burger lijkheid en intellectualisme. Hij prefereerde een natuurlijke, intuï tief levende mens. In zijn afkeer van valse leuzen en schone schijn wantrouwde hij alles en allen. Zijn 'Afscheid van domineesland' was een protest tegen de preektoon, de vrees om de dingen gewoon te zeggen, ook in proza en poëzie. De laatste jaren van zijn leven woonde Ter Braak in Den Haag, waar hij letterkundig redacteur was van Het Vaderland. Ook verbleef hij veel in Duitsland. Daar werd hij uitgewezen vanwege enkele pam fletten tegen Hitler. Hij bestreed het nazisme op felle wijze. Toen de Duitsers in 1940 Nederland binnen vielen benam hij zichzelf het leven. Hij was toen 38 jaar. 'Volkskundige waarde' Terug naar het Menno ter Braak huis in Eibergen, dat al bijna voor de bijl was gegaan. Doordat enkele mensen en instanties op de ketting sprongen, heeft men dat tot nu toe weten te verhinderen. Lang moet het echter niet meer duren want het gebouw staat op instorten. Jon gens hebben een gedeelte ervan al uitgerookt. Intussen ging de ge meente over tot het stutten van het pand en ook werd het dichtgespij kerd om verdere vernieling te voor komen. Pogingen om het op de voorlopige monumentenlijst te krijgen, zijn mislukt. Toch hoopt men op de een of andere wijze op een financiële bijdrage van CRM. Zelf ziet men er financieel geen gat in. Wie leest in deze tijd Ter Braak? In Eibergen zelf heel weinigen, on danks alles. Hij spreekt de gemid delde inwoner van het dorp niet aan. Men vindt hem in het alge meen te moeilijk, zijn streven naar het eenvoudige directe woord ten spijt. Nee, behalve enkele professio nele geïnteresseerden, laat nauwe lijks iemand zich iets aan hem gelegen liggen. Toch willen sommigen zich nog wel druk maken voor rehabilitatie van Ter Braaks geboortehuis, waarbij t® tf* Menno ter Braak ook gewezen wordt op de 'volks kundige waarde' van het perceel, een term die ook in de Monumen tenwet te vinden is. Een man die de ontwikkelingen met veel belangstelling volgt, is ge meente-ontvanger N. P. J. Zeeman. Hij houdt van litteratuur en kent ook het werk van Ter Braak rede lijk goed. De heer Zeeman: 'Laten we voorzichtig zijn. In Duitsland hebben ze er, bijvoorbeeld, nu spijt van dat ze het geboortehuis van Thomas Mann hebben laten ver dwijnen', protest 'an een onzer verslaggevers xJORDRECHT 'Wie tussen ka en schip is gevallen en de vernie ling in dreigt te gaan moet wor den geholpen. In zo'n geval be hoort de vraag of hij wel rechten kan ontlenen aan de wet niet belangrijk te zijn. Ik heb met mijn hongerstaking helemaal geen revolutionaire oogmerken. Ik wil het systeem dan ook niet ver anderen maar er gewoon wat menselijkheid ingebracht zien.' De 'hardheid' van de wet heeft de Dordtenaar B. J. M. Sarton niet alleen zelf ondervonden, hij zegt als vrijwillig maatschappelijk werker al vele malen te hebben gezien hoe in moeilijkheden ge raakte mensen er het hoofd tegen stootten en langzaam maar zeker de put inspoelden. 'Je doet dan wat je kunt, natuurlijk, maar je staat er toch eigenlijk maar als toeschouwer naast. Door mijn persoonlijke omstandigheden ben ik nu echter één van hen gewor den en ik weet geen beter middel om de aandacht op de onvolko menheid van de zo vaak geroemde sociale wetgeving in Nederland te vestigen dan in hongerstaking te gaan'. De 28-jarige Sarton die er (nu ook letterlijk) uitziet als een man die waar maakt wat hij zegt, heeft vier dagen niet gegeten. Hij wil zijn vastenactie een maand vol houden. In een kleine woning aan de Distelsteiger in de binnenstad van Dordt woont hij samen met een vriend en diens vrouw. 'Het is |n befOSD een ellende als die gaan eten', zegt hij, 'maar ik wil dit volhou den'. aan zichzelf te wijten zou hebben gehad. Hij raakte daardoor volkomen aan de grond, kwam niet in aanmer king voor een bijstandsregèling om weer enigszins op het paard te komen, krijgt nu de volle W.W.V.- ultkering, mar is dermate achter op geraakt dat hij een schuldsa nering niet meer ziet zitten. Misère Het is een heel verhaal dat hij over zijn persoonlijke misère weet te vertellen, maar geen nieuw. In zijn geval leidden problemen tot een ernstige overspannenheid die hem zoals hij het uitdrukt nauwe lijks van het leven bewust deed zijn. Hij verloor hierdoor zijn be trekking als technisch admini stratief medewerker, kreeg geen W.W. maar een 'gekorte' W.V.V.- uitkering omdat hij zijn ontslag 'Ik heb tot in de hoogste regionen gevochten tegen de bureaucrati sche toepassing van de wet die hulp buiten het geijkte kader on mogelijk maakt. Zelfs de minis ter-president heb ik benaderd. Het beroerde is dat iedereen zegt wel te willen helpen, maar het niet te kunnen. En ik moet hun mezelf in hun plaats stellend nog gelijk geven ook. Maar daar draait het nu juist om. Ik ben in beroep gegaan tegen mijn ontslag omdat geen rekening is gehouden met mijn ziekte. Ik heb beroep aange tekend tegen de weigering mij met een bijstandsregèling te hel pen. Ik heb met deze ambtenaar gesproken en met die, maar ik kreeg geen voet aan de grond. Ik weet nu pas goed hoe moeilijk het is om, als je van het ene walletje bent afgevallen tegen het andere op te kruipen. Dat lukt je eenvou dig niet. En ik weet van mensen die er op een nog hopelozer ma nier tussen liggen. Door hun ei gen schuld? Kan best. maar doet dat terzake als het helemaal fout met hen dreigt te gaan?' Sartons hongerstakersvertoon be nadrukt nog eens dat zijn actie vooral bedoeld is om de noodza kelijkheid te signaleren de uit voerders van de sociale wetten uitwijkmogelijkheden te geven. 'Je hebt nu geen enkel recht van spreken, de wet is immers dulde- 'lijk? Daar komt bij dat de meeste mensen niet in staat zijn de na tuurlijk aanwezige gaatjes in die wet op te sporen en uit te probe ren. Ze worden direct al afgebluft want hoe welwillend een ambte naar ook kan zijn, een vlekkeloze toepassing van de wet staat hem in feite niet toe menselijk te zijn'. flPHOL De rijkspolitie op iphol heeft een Filippijnse pur- van een luchtvaartmaatschappij igehouden. die een partij hasj tachtig kilo het land in wilde re-jokkelen. De purser deed dienst koerier en had de hasj verdeeld r de koffers van twee stewardes- en hemzelf. De stewardessen den vrijgelaten omdat de purser schuld op zich nam. Van ome weerkundige medewerker De bemanning van het Nederlandse weerschip Cumulus zat gisteren met de neus bovenop de zware zomerde- pressie, die de afgelopen dagen in ons land zoveel wind, buien en koel weer lieefi geproduceerd. De Cumu lus neemt de positie Mike in tus sen IJsland en Noorwegen. De ba rometer stond er 's middags om één uur op 888 millibar en er waaide toen evenals gisteravond een storm achtige zuidelijke wind. Het weer van gisteravond was: on afgebroken matige regen. Conclu sie: Een kern van de depressie was ten westen of westnoordwesten van het weerschip, dat lag te rijden op vier meter hoge golven. Overigens liep het weerglas er constant met 3 millibar in drie uur vooruit. Wij hebben met die kern zelf niet te maken, wel met uitlopers, troggen en mini-lagedrukgebiedjes die in een richting tegengesteld aan die van de wijzers van het horloge over de Noordzee in onze contreien trek- ■ken. Gistermorgen vroeg moet zich op de Noordzee tussen Oost-Enge- land en Jutland een onweersstoring hebben gevormd. De wilde middel bare bewolking, aanvankelijk in Noord-Nederland zichtbaar, wees daarop en verder de radiokrakers in toenemende frequentie. Vooral tus sen half 9 en half 10 gistermorgen was er heel wat gebliksem boven zee, maar ook in Drente. In de staart van de storing wakkerde de westenwind in de loop van gister morgen aan tot stormachtig, kracht 8 beaufort. De mensen zeiden in dit geval terecht: 'Het zal wel ergens geonweerd hebben.' Onweren deed het het afgelopen etmaal vooral ook langs de Duitse oostzeekust, waar Arcona (DDR) 35 mm water opving in 18 uur tijds. Boven het zeegebied ten westen van Schotland via West-Ierland naar de Golf van Biskaje staat een straalstroming. Vliegtuigen van de Weerrapporten van gisteravond 7 nur, maximum temperaturen van gisteren en neerslag 719 uur: zwaar bewolkt zwaar bewolkt half bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt zwaar bewolkt half bewolkt zwaar bewolkt half bewolkt licht bewolkt onbewolkt onbewolkt half bewolkt licht bewolkt, half bewolkt licht bewolkt licht bewolkt onbewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt zwaar bewolkt licht bewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt regenbui licht bewolkt onweer zwaar bewolkt half bewolkt onbewolkt regen onweer half bewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt 18 0.1 19 0 18 5 18 1 20 0.5 16 0.2 24 0 22 0 26 19 Lufthansa, Air France en de KLM namen op elf kilometer hoogte een noord-noordwestenwind van 244 km per uur waar. De temperatuur in de hoogte (5.000 meterboven Engeland en onze omgeving is sinds dinsdag circa 11 graden ge daald, vandaar ook de onstabiliteit. Boven Londen werd dinsdag nog minus 12 graden gemeten en gis termiddag minus 23 Het weekeinde zal tweeslachtig zijn. We beginnen met vrij zonnig weer, maar daarna zal het front van een nieuwe depressie nu nog bij Zuid-Groenland, de regenkan sen doen toenemen. Het blijft dus al met al veranderlijk met gematigde middagtemperaturen van circa 20 graden. Het weerschip L ten noord westen van Ierland en ten zuiden van IJsland rapporteerde gisteravond alweer onafgebroken matige regen en krachtige zuidenwind en lucht drukdalingen van 3 millibar in 3 uur. zonnige perioden, ook plaatselijk een bui, matige, tijdelijk krachtige wind uit west of noordwest, koel 17 a .18 graden lucht- en zeewatertem peratuur. Verdere vooruitzichten: weekeinde veranderlijk, eerst zon, later bewolking en regenkansen. HOOGWATER voor zaterdag 26 Juli Vllsslngen: 3.49-10.00; Haringvlietslulzen: 5.22-17.44; Rotterdam: 6.37-18.37; Sche- veningen: 4.49-17.14; IJmulden: 5.25-17.50; Den Helder: 9.41-21.38; Harllngen: 11.54- 0.00; Delfzijl: 1.48-13.50. onder redactie van loessmit Iedere autobezitter weet of dient te weten, dat het beruchte blaaspijpje 0,5 promille alcohol kan verdragen. Of beter: het kan nog wel een stootje méér hebben, maar de controlerende politieman verdraagt dat niet en neemt de blazer onherroepelijk mee naar het bureau. Maar wel ke automobilist bepaalt hoeveel glaasjes hij op kan, voordat die grens van uiterste verdraag zaamheid van pijpje en agent bereikt is? Die grens ligt' weliswaar voor iedereen anders, maar te bereke nen valt die wel. Het blad Vrije Tijd heeft het hélemaal uitge zocht. Elk mens bestaat voor bijna 65 procent uit vloeistof. Als voorbeeld nemen we een zeer fors, maar voor de bereke ning gemakkelijk persoon, een tje van honderd kilo. Iemand met zo'n postuur bestaat dus 'Uiit hoofde van mijn functie moest ik deelnemen aan een on afzienbare rij cocktailparties en diners. Daar en daardoor alleen heb ik de smaak van drank te pakken gekregen en ben ik uit toewijding aan de zaak alcoho list geworden', zegt de 56-jarige John Brennan, die in 1970 ont slag moest nemen als vertegen woordiger voor Zwitserland van de Ford automobielfabrieken in Detroit. Omdat hij zijn alcoho lisme uitsluitend aan zijn mis- plaatse toewijding aan het be drijf wijt, heeft hij nu 1.3 mil joen dollar schadevergoeding van zijn vroegere werkgever geëist. Intussen heeft hij wel kans gezien zich aan zijn versla ving te ontworstelen. Tegen woordig werkt hij weer, in een Amerikaans 'rehabilitatiecen trum voor alcoholische priesters'. voor ongeveer vijfenzestig kilo uit vloeistof en 0,5 promille tien .keer zo weinig dus als een half procent betekent voor hem 32V2 gram alcohol. Voordat bij iemand van honderd kilo zwaar 0,5 promille alcohol in het bloed te constateren valt, moet hij dus 32gram alcohol opge dronken hebben: drie niet al te krappe glaasjes sherry, drie pils jes of drie gewone borrels (jene ver). Wie een glas wijn drinkt, mag iets meer gebruiken: Daar zit zeven tot acht gram in. Wie op zijn nuchtere maag alco hol drinkt, kan er op rekenen dat na ongeveer een half uur de 'maximale alcoholstand' in zijn bloed bereikt is. Na dat halve uur zakt het peil (van de alco hol): per uur wordt ongeveer 0.15 promille afgebroken. Ie mand van honderd kilo, met vij fenzestig kilo nattigheid dus, zal na het gébruiken van 30 gram alcohol in elk geval even moeten wachten voor hij weer achter het stuur kan kruipen (en dan niets meer drinken natuurlijk). Vrije Tijd rekent voor dat een dame of heer met wel 40 gram juist genuttigde alcohol in het lichaam de drankjes niet langer dan twee uur hoeft te laten zak ken om zo goed als alle sporen van alcohol te laten verdwijnen, op voorwaarde dat zij of hij negentig kilo weegt. Tamelijk veilig rijden mét een borrel is dus mogelijk, mits de rijder zijn sommetjes goed maakt, niet gulziger is dan zijn gewicht kan verwerken en ge duldig wacht tot zijn (rij-)tijd gekomen is. Eén foutje in de som en de gevolgen door het blaaspijpje of nog veel erger zijn niet te overzien. Echt veilig is het natuurlijk pas voor wie de drank helemaal laat staan. Statistieken kunnen het niet bolwerken tegen hormoonprepa raten, dat is duidelijk. De statis tici kunnen berekenen wat ze willen, hormonen zien kans het hele pijnlijke zorgvuldig reken werk uiteindelijk van nul en ge nerlei waarde te doen worden. Tot voor kort was de kans om een vijfling te krijgen één op éénenveertig miljoen, weet het weekblad Libelle. Dat hadden de heren van de statistiek al een poosje geleden uitgekiend en het heeft een hele tijd geklopt ook. Tot de medische wetenschap hormoompreparaten begon toe te dienen aan vrouwen die geen kinderen konden krijgen. Sinds dien kloppen de statistieken in de verste verte niet meer, want steeds meer vrouwen krijgen nu vijf- of iets minder-lingen. De preparaten doen hun werk zo goed. dat in Israël een echtpaar op die manier zelfs al zijn twee de vijfling verwacht. En nu maar weer aan het rekenen, heren. Staatssecretaris Stemerdink van defensie mag dan de tweede ka mer-heren Portheine en Ploeg achteloos geantwoord hebben dat maar zo'n tien warme bak kers de dupe worden van de centrale' broodjesvoorziening voor militaire kantines, die nieuwe regeling gaat de warme bakkers die tot juni de kazernes van broodjes voorzagen, toch niet in de koude kleren zitten. Bakker Dokter is één van hen, en misschien wel de grootste. Vijentwintig jaar lang heeft hij vanuit zijn warme bakkerij in 't Harde elke maand zestigduizend verse broodjes kunnen leveren aan vier kazernes, één in 't Har de, één in Nunspeet en twee in Wezep. Speciaal daarvoor heeft hij een broodjesanachine moeten aanschaffen voor 17.000. Die kan hij nu wel aan de kant zetten, net als een deel van zijn personeel. 'Met die kantines ver lies ik een hele grote klant. Voor ons bedrijf is het een klap en ik zal nu al minstens één man moeten ontslaan'. In het zomer seizoen zit 't Harde en omgeving vol vakantiegangers en daarom kan de bakker het nog wel even bolwerken. 'Maar 's winters is het hier erg rustig: dan komt de klap pas goed aan'. Dokters vak bond, de bond van christelijke ondernemers in het bakkersbe drijf, heeft voor hem een pro testbrief naar de minister ge schreven. Die tien vroegere ka zerne-bakkers zien met meer dan gewone belangstelling naar het antwoord uit. Toen 'moeder en kind' een beeldhouwwerk van de Noor Per Herum —destijds hun langduri ge zitplaats toegewezen kregen, hadden ze nog een wijds uitzicht over de haven van Oslo. waar visserijschepen een voorname plaats innamen. Sinds de olie het in Noorwegen in belangrijk heid gewonnen heeft van de vis, zitten de niet-aangeklede moe der en kind te rillen in hun koude wereldje van uitsluitend blik en staal: aan de ene kant het rijdend blik. aan de andere kant het borend staal van de olie-boorplatforms, dat hun het uitzicht op de haven volledig be neemt. Het gebeurde volgens een correspondent van het persbu reau Reuter in een straat in de plaats Hamilton op een van de Bermuda-eilanden: een ver keersongeluk, waarbij een zeven tienjarige jongen om het leven kwam, maar wel een ongeluk dat een merkwaardige overeenkomst vertoont met één dat daar bijna precies een jaar geleden gebeurd is. Toen stierf een broertje van de nu overleden jongen bij een verkeersongeluk, dat volgens het persbureau nog steeds in dezelfde straat gebeurde. Boven dien werden beide jongens over reden door dezelfde taxi. be stuurd door dezelde chauffeur, die zelfs dezelfde passagier ver voerde. De zeventienjarige jon gen reed op dezelfde fiets, waar mee zijn broer verongelukt. 'Stop met die cowboy-imitatie, Simpkins.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5