Geertsema vandaag naar 'bedreigde' be j aardentehuizen Oppositie in India uit parlement KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Ff tH± 1 Bzi-iTT-J Felle verwijten in Gelders conflict Programmaraad tegen zendtijd NOS in uren Vakantie en economie Conflict over cursusduur Jië ol r< Even puzzelen Ongeluk bij opnam nieuwe speelfilm TROUW KWARTET DONDERDAG 24 JULI 1975 BINNENLAND/RADIO-TV Van een verslaggever ARNHEM Gedeputeerde staten van Gelderland zullen vandaag een bezoek brengen aan drie particuliere bejaardentehuizen in Gelderland. Zij willen, nu zij in een steeds scherper conflict komen met de exploitanten van particuliere bejaardenhuizen, persoonlijk de toestanden daar bekijken. De commissaris van de koningin, mr. W. J. Geertsema, en de andere gedeputeerden zullen een bezoek brengen aan huize 'De Enze' in Almert (een tehuis dat zou moeten sluiten omdat de exploitant niet voldaan zou hebben aan de aanwij zingen van de provincie) en aan twee tehuizen in Velp. Onder de groeperingen die in het geweer gekomen zijn tegen wat zij zien als een systematisch optreden tegen de particuliere tehuizen, neemt de Nederlandse Vereniging van Bejaardenoorden (NEVEB) een belangrijke plaats in. De woord voerder van de NEVEB, de heer H. L. Overbeek, toonde zich zeer ver ontwaardigd over een opmerking van gedeputeerde staten dat het een misverstand is dat er een lijst van te siuiten tehuizen zou bestaan ('Een dergelijke lijst bestaat niet', zeiden gedeputeerden). De heer Overbeek noemt deze opmerking een 'ambtelijk slimmigheidje': er bestaat inderdaad geen lijst van te .sluiten tehuizen maar wél een lijst van alle Gelderse tehuizen, waarbij de zeventig particuliere tehuizen voorzien van 'negatieve ambtelijke notities'. 'Het hanteren van die lijst betekent dat die tehuizen gewoon doodbloeden. Er komen lege bedden en kamers in die tehuizen, terwijl men in Gelderland nog 2400 plaat sen tekort komt.' Op de hoorzitting die. zoals gemeld, op 14 augustus gewijd zal worden aan het bejaardenbeleid in Gelder land. zal mr. Geertsema deze lijst worden overhandigd. Op die door provinciale ambtenaren gehanteer de 'geheime' lijst komen achter de zeventig particuliere tehuizen op merkingen voor als 'nog net aan vaardbaar' en 'niet plaatsen'. Regina' in Velp terechtstaan, om dat hij in gebreke zou zijn gebleven bepaalde voorzieningen aan te brengen. De zaak ging niet door omdat de dagvaarding niet op tijd aan de directie van het tehuis is overhandigd maar 'zo komt tegen de afspraak toch weer een tehuis in negatieve zin in de publiciteit', al dus de NEVEB. Het PvdA-statenlid G. C. E. Man nessen heeft inmiddels weer vragen gesteld. In een brief aan de provin ciale staten schrijven gedeputeer- Mr. W. J. Geertsema den dat zij de aanvallen op de ambtenaren, die zijn belast met de uitvoering van het bejaardenbeleid, zeer betreuren. De ambtenaren zijn slechts de uitvoerders, ons college draagt de volle verantwoordelijk heid ervoor, aldus GS. Afspraak De NEVEB verwijt gedepuleerde staten verder dat zij de afspraak niet zijn nagekomen tot 24 septem ber niet op te treden tegen houders van particuliere bejaardentehuizen. Gisteren zou voor de Arnhemse kantonrechter de houder van 'Huize Van een verslaggever HILVERSUM De programmaraad radio staat afwijzend tegenover de suggestie de zendtijd voor de NOS in uren in plaats van in percenta ges toe te wijzen. De raad is voor het handhaven van een percentage dat gebaseerd moet zijn op een wenselijk, aan de wettelijke criteria geijkt programma-aanbod. Dit staat in een brief aan het bestuur van de NOS waarin de programma raad zijn mening heeft gegeven over een aantal punten uit de me dianota van minister Van Doorn (CRM). In de omroepwet is de aan de NOS toe te wijzen zendtijd gesteld op 15 tot 40 procent. De programmaraad denkt aan een percentage dat tus sen de 20 en 25 ligt. Bij een derge lijke begrenzing van de percentages kan de NOS zekerheid hebben haar wettelijke taak te kunnen vervul len. terwijl de omroeporganisaties gegarandeerd zoveel tijd over heb ben. dat zij hun eigen identiteit kunnen ontplooien, aldus de pro grammaraad. Voorts dringt de raad erop aan. dat de nachtelijke uren op Hilversum 3 voor een NOS-programma onge schikt worden verklaard en geruild wordt voor andere zendtijd. Men noemt het wenselijk, dat dan pro gramma's die door inkrimping van de NOS-zendtijd op Hilversum 1 en 2 verloren zijn gegaan, opnieuw worden ingevoerd. NEW DELHI (Reuter, UPI, AP) Na dinsdag vlak voor de stem ming over de noodtoestand het Hogerhuis te zijn uitgewandeld verliet de Indiase oppositie gisteren ook het Lagerhuis, de Lok Sabha. Het gebeurde vlak nadat het Lager- .iiiagassniWB huis met 336 tegen 59 stemmen het inperken van de burgerlijke vrijhe den in India had goedgekeurd. 'Schande, schande, schande', riepen de leden van de oppositie en liepen de zaal uit. In het parlement blij ven nu de Congrespartij van me vrouw Gandhi en de op Moskou georiënteerde communisten. Mevrouw Gandhi zelf mocht giste ren niet stemmen: het Hoogge rechtshof heeft haar dat recht ont nomen in afwachting van een uit spraak in hoger beroep over haar veroordeling wegens het inschake len van regeringsambtenaren bij haar persoonlijke verkiezingscam pagne. Kort na deze veroordeling riep zij de noodtoestand uit. De socialistische leider Tridib Chaud- hury las gisteren een verklaring voor over het boycotten van het parlement door de oppositiepartij en. Hij zei dat de perscensuur en de beperking van de burgerrechten de wortels van de democratie heb ben afgesneden. BBC De Britse omroepmaatschappij BBC meent dat de censuurvoorschriften in India 'onaanvaardbaar' zijn en heeft haar correspondent terugge roepen. Volgens een mededeling van de INDIRA GANDHI mocht niet stemmen BBC kunnen correspondenten 'geen eerlijk en authentiek beeld meer geven van de gebeurtenissen in In dia'. Het is de eerste vrijwillige terugtrekking van een correspon dent uit India: wel zijn vier jour nalisten door de Indiase regering uitgewezen, twee Britse en twee Amerikaanse. (ADVERTENTIE) Mevrouw, wilt u even vermenigvuldigen? Stel dal uw man 35 |aar isen t 1.327.50per iaat opzi|ban legoen Wal heeft rtij dan op z'n 65e Dereiki' Als hi| spaart via hel Verzekerd Grooi-proieki 3 van E&Lcit: I 50 000.- belastingvrij en.geaarande.erd m nanoen heigeen <an oplopen lot bi| eèn konstant rendement van 8°0 op de veilige Staats- en Gemeenteleningen. (En dal rendement is haalbaar in deze tijd van poogrenteode obligaties Maar er is meer. Niet elke man wordt 65. Het is goed ie weien dat E&L.m da voorbeeld, prompt 150.000.- plus de reeds gerealiseerde bijschrijvingen aan u uitkeert. Hel Verzekerd Groei-projekt 3 een unieke vorm van rislcg-verz'nkorén en sparen Vraag uw verzekeringadviseur eens een naar vonrb#•elder.-. U loopt daarmee geen risico, want De goede verzekeringadviseur kent E&L. Als de beste. Er zijn in dit vakantieseizoen al 58 Nederlanders in het buitenland overleden: tweemaal zoveel als verleden jaar. Ruim 1200 beschadigde auto's zijn uit het buitenland opgehaald en in heel wat vliegtuigen maakten gewonde Nederlanders de thuisreis. Een paar cijfers, die vertellen waarmee de op volle toeren draaiende Alarmcentrale van de ANWB te maken kreeg. Uit de reportage in AVRO's Televizier Magazine bleek dat veel meer landgenoten dan gewoonlijk lange reizen maken. In niet weinig gevallen was het lichaam er niet tegen bestand. Het lijkt mij toe, dat de aanwezigheid van voldoende brandstof niet de enige reden kan zijn van deze massale trek naar veraf gelegen oorden. E. Peereboom en Jaap van Meekren namen in sneltreinvaart de economische toestand onder de loep aan de hand van een recent rapport van de OESO. Dat is de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, waarbij 24 landen zijn aangesloten. U moet daarvoor op uw gemak de krantenartikelen maar eens nalezen, want het is een belangrijke, hoewel moeilijk te vatten materie. Als ik er iets van heb begrepen, dan zit hier en daar een beetje economische groei in de lucht, maar zal de werkloosheid zeker niet dalen. Buiten het rapport om vertelde Peereboom dat de OESO-economen Nederland een zorgenkindje beginnen te vinden. Pakweg een jaar geleden hadden wij nog de reputatie van het zondagskind. Kunt u nagaan wat er allemaal is verslechterd, zonder dat meneer Den Uyl ons dit via zijn televisiegesprekjes allemaal haarfijn heeft verteld. Diezelfde economen vinden het een kwalijk teken dat de vier miljard door de overheid ingepompte guldens hoegenaamd geen herstellend effect hebben gehad. Zij dringen dan ook aan op belasting verlagingen om het bedrijfsleven op adem te laten komen en kans te geven tot investeringen. Maar, hoe klopt dat dan met de voornemens om ons nog wat meer belasting op te leggen, denk je dan als leek. Het zal wel fout gedacht zijn, want de zaken liggen oneindig gecompliceerder dan de man in de straat kan vermoeden. Overigens hoorde ik kort voor deze uitzending de mogelijkheden om uit de chaos te geraken terugbrengen tot slechts twee. Of ze pakken de inflatie aan, maar dan moeten we een hoog werkloosheids percentage accepteren, of ze bestrijden de werkloosheid, maar dan kringelt de spiraal van de inflatie verder. Pessimisten beweren nu. dat de economen niet weten welke van deze twee kwade kansen zij moeten kiezen. Intussen blijft de showwereld zingen over de liefde. Charles Aznavour en Judy Garland's beweeglijke dochter Liza Minelli deden het in Londen zelfs van A tot Z. Een perpetuum mobile.vormen ook de politieke kuiperijen in onstabiele landen. Regisseur Costa-Gavras gaf er beklemmende voorbeelden van in zijn film 'Z', waarvoor hij in 1968 de Oscar voor de beste buitenlandse film veroverde. Na de vertoning in het NOS-programma vertelde de Griekse oud-officier van justitie Paul Delaportas. dat deze film volkomen waarheidsgetrouw is en dat de gerechtelijke stukken nog nauwgezetter zijn gevolgd dan het eeli.iknamige boek van Vassili Vassilikos. TON HYDRA LEEUWARDEN De start van de nieuwe universitaire vestiging in Leeuwarden (september volgend jaar) komt in gevaar als de aan vragers vasthouden aan hun eis dat de opleiding vijf jaar moet duren. Staatssecretaris Klein heeft hun per brief meegedeeld dat hij uitgaat van een vierjarige cursusduur, zoals staat in het wetsontwerp-herstruc turering dat door de Tweede Kamer is aangenomen. Hoewel de vierjari ge cursusduur wettelijk nog niet rond is (de Eeerste Kamer moet het wetsontwerp in het najaar nog bespreken), is hiermee het eerste conflict over de nieuwe wet een feit. door Vilhelm Moberg 106 Na een rustdag In Spring Creek zette de Goudkaravaan de tocht voort. Robert stond die morgen voor de ziekentent en zag hen op breken. Alle lust om met hen mee te gaan was verdwenen. Zijn baas wilde hij volgen: wat gingen ande re mensen hem aan? Hij bleef bij Vallejos. die getekend was door de Gele Jack. De oude vrouw. Missis werd ze genoemd, beschreef de gele koorts voor hem: zo geweldig be smettelijk! Als hij ook maar een heel klein beetje bang voor zijn leven was. dan moest hij deze plek ogenblikkelijk verlaten. Missis be greep niet dat iemand die nog ge zond was uit eigen verkiezing in deze met gele koorts besmette om geving wilde blijven. The Yellow fever will sweep you off your feet. Tell me your name, boy. so I can. notify your people! Hi] had Missis zijn naam genoemd, maar hij vertelde haar niet of hij nog familie had in Amerika of in Zweden. Hij gaf niet om besmet ting. hij was niet bang voor Gele Jack. Hij was op deze tocht maar al te zeer bekend geraakt met de dood om daar nog bang voor te kunnen zijn. Wat gaf het ook allemaal? Overigens was hij gezond zolang de luizen het bij hem naar hun zin hadden en die aten zich dik en rond. En hij zei tegen Missis dat hij hier moest blijven om ervoor te zorgen dat zijn zieke baas zoveel water te drinken kreeg als hij nodig had. Op de zesde dag nadat hij ziek geworden was. sttierf Mario Valle jos toen hij zoveel bloed braakte, dat hij erin stikte. Hij stierf in het vaste geloof in het goud, op de leeftijd van slechts tweeëndertig jaar, enkel betreurd door zijn knecht. Diezelfde dag werd Robert Nilsson uit Zweden een rijk man. De laatste dag van zijn leven was de Mexicaan weer helder geweest; hij had lange gesprekken met Ro bert gevoerd. Het was tot de dood zieke man doqrgedrongen, dat zijn jonge knecht al die tijd aan zijn ziekbed had doorgebracht en hem verpleegd had. Hij haalde een klein buideltje van zacht leert te voor schijn. dat hij op zijn lichaam droeg en overhandigde dat aan Ro bert: wat er in dit leren zakje zat. de muildieren, de bepakking, kort om alles wat hij bezat dat schonk hij nu aan zijn trouwe knecht. Farewell, son! Een paar uur later was het afgelo pen. Gele Jack had er weer een slachtoffer bij gemaakt. Robert was nog niet eerder door het lot als doodgraver aangewezen. Nu groef hij een graf voor zijn baas en legde zijn lijk in een grote lege kist, waarin Missis gerookte ham bewaard had. Zij was er bij, toen hij Vallejos begroef. Ze zong een lied in het Indiaans en Robert zong het gezang. 'Mijn rustuur is geko men', dat hij nog van buiten kende, sinds hij bij meester Rinaldo in Zweden op school ge\veest was: en mij in de aarde schenkt Een rustbed eng en koud'. Iets moest er toch aan een groeve gezongen worden: dit gezang be stond uit maar twee coupletten en het paste zo goed, omdat een lijk kist ook smal was, hoewel Vallejos maar een klein mannetje was ge weest, nauwelijks groter dan een jongen. Hie. werd dus aan de groe ve van een Mexicaan in het Indi aans en het Zweeds gezongen, ter wijl de dode er zelf geen woord van zou hebben begrepen. Maar de Heer van leven en dood zou alle talen wel verstaan, omdat hij de mensen geschapen had die die talen spra ken. Pas een paar dagen na de begrafe nis kwam het bij Robert op de zwartleren bundel te openen, die versierd was met de letters M V. Er zaten gouden en zilveren dollars in. 112. 'Weet ik veel wat jij voor reizen maakt?' zei kabouter Boltje. 'Vertel me eerst maar eens wat er met je aan hand is. Dan kan ik je misschien meer zeggen'. Humfrie vertelde toen alles en Boltje trok daaruit scherpzinnig de juist con clusie. 'Je had met je eigenwijze vingers van die klok moeten afblij ven', zei hij bars. 'Nou zit je met de brokken. De klok liep 400 jaar ach ter en dus leef je nou in 1568'. 'Goeie help hoe kom ik dan terug in mijn eigen tijd?' kreunde Hum frie. 'Dat weet ik niet' zei Boltje en haalde zijn smalle schoudertjes op. 'Ik ben .kabouter en geen tovenaar. Zodoende. Zelf heb ik 't echte sprookjesleven, als ik goed volhoud kom ik tenslotte wel in 1968 te recht. Maar jijnee hoor, maak je maar geen illusies. Je bent een van die bespottelijke mensenkinde ren en die brengen het met al hun praatjes amper tot honderd jaar. Het spijt me makker maar het jaar 1668 haal je niet eens. Dan is het allang met je afgelopen. Je ziet het dus, ik kan niks voor je doen. Aju'. Met die woorden draaide Boltje zich om en ging zijns 'weegs, de Brit ontdaan achterlatend. Maar deze zou geen echte Engelsman zijn geweest als hij er niets op gevon den had. 'Ik ga naar de heks', zei hij. 'Zij moet me helpen'; Met grote stappen liep hij het Kdllenbos in en weldra doemde de vervallen voor hem op. Brutaal stapte binnen en dat was blijkbaar maal niet naar de zin van want deze ontving hem met gende kreten en afschuwelijke wensingen. 'Kalm aan wat, vro tje' grinnikte Humfrie. 'Je kunt namelijk tóch niks doen wan leeft In 1568 en ik eigenlijk in begrijp je? Ik ben dus get maar eventjes het verleden bin gestapt want ik wilde graag horen van mijn vrienden Verholen en Kareltje Knetter, zijn namelijk óók in het beland voel je en nou zou ik wi' weten hoe we weer terugkoi naar onze eigen tijd' 1 >Ses men rrn it sro il and '1 :or| et v tller te 1 verli n and PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN FERDINAND Radio vandaag Speciaal TV vandaag i ma Iderd ni b variërend in waarde van vijf tot vijftig, en drie duizend honderd vijftig dollar in goud en zilver. Het voorteken was uitgekomen: als een mens een heleboel luizen kreeg, uan werd hij spoedig rijk. Alle proviand en de hele uitrusting die Vallejos hem nagelaten had, schonk hij aan h°t noodziekenhuis- je en als tegenprestatie kreeg hij van Missis een hoekje in haar ei gen kleine bungalow achter de zie kentent, waar hij mocht blijven wonen, zolang hij wilde. Met de muildieren ging hij n aar een Ier die buffelvlees verkocht bij the Trading Post de man kreeg de beesten als hij beloofde de stum pers dadelijk te zullen slachten: Robert had zich aan de dieren ge hecht en wilde hen bevrijden van alle ellende die nog komen zou op The California Trail. Toen had hij alleen de leren buidel nog maar over —maar daar zat goud en zilver in, eenendertighonderdvijftig dollar. Robert had geen baas meer boven zich. geen dieren om te verzorgen, geen werk te verrichten voor een ander. Hij was alleen, hij was rijk en h!j h&d zijn leven voor zich. Maar de lust cm te leven was niet teruggekeerd. (wordt vervolgd) HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7:02 Het levende Woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Aangestipt. 8.U0 (S) Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gijm voor de hulsvrouw. 8.45 (S) Podium. 9.45 (S Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkestpa- let. 12.00 (S) Bel Canto. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauze- dienst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 (S en om 1 17.32 (Si Hier en nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen. 19.00 (S) Leger des Hellskwartler. 1915 (S) De wereld zingt Gods lof. 19.55 Overdenking. 20.00 Rijnsburg zet de bloemetjes buiten al 1000 Jaar, klankbeeld. 20.45 (S) Muziek, muziek, muziek. 21,50 (S) 25ste Int. Or- geiconc. Haarlem 1975. 22.10 De kerk vandaag. 22 30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Media en gijzeling. 23.20 Album. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7,00 Nws. 7.11 Ochtendgljm 7.20 (S) Dag met een plaatje (8.00 Nws. 8 11 Radlojourn.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Spiegel van Beigie. 9.35 Waterst. AVRO: 9,40 (S) Lichte orkestmuz 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.10 Arbeldsvltam. (11.00 Nws. 11.03 Radiojourn.) 11.30 (S) Rondom twaalf, waarin om 11.55 Beurs- ber. 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. 13.21 (S) Klass. kamer- muz.met comment 14.10 (S) 't Is Histo risch. 14.30 (S) Met muziek op stap. 15.15 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16 03 Radi ojourn 16.05 (S) Gebakken vensterban ken. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Meded. 18 00 Nws AVRO: 18.11 Radiojourn. 13 21 (S) Lichte orkestmuz. IKOR: 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 (S) Jazzspectrum- llve. NOS: 19 50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojourn. 20 10 Inleiding avondprogr. 20.15 (S) Concert- gebouworkt met soliste. 21.43 (S) Muslca Andina 22 08 (S) Holland Festival. NOS: 22.19 Apollo-Soijuz testproject. AVRO: 22.29 (S) Klass. vioolmuz. 22.45 (S) Van avond laat cultureel. 23.45 Radiojourn. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op je boterham. 9.03 Pep-op-drle. 11.03 Drie draait op verzoek. 12.03 Drie draait tussen de middag. 14.03 Pop Kontakt 16.03 De Hltmeesters. 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. TROS: 19 02 (S) Poster. 20.02 Soul-top-10. 21,02 (S) Sesjun. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen Show. 23.02 (S) Jazz-Slr. 0.02 De Hugo van Gelderen show. 1.02 De Nachtwacht. EO: 5 02 (S) Old time religion. 5.30 (S) Matlnata. Onder de titel Voorgoed be droefd geweest, maakte de NCRV een portret van de dichter Simon Vinkenoog. Ned. 1, 21.10 De NCRV start een zesdelige reeks over Die mooie kinderjaren. Jeugdherinneringen van bekende schrijvers zijn hierin uitgewerkt. Ned. 2, 21.40 0 In Achter het Nieuws praat Louis Velleman met Britse ouders die opmerkelijke resultaten geboekt hebben met de opvoeding van hun 'mongooltjes'. Ned. 2, 22.10 0 Peter van Campen en Niek Hei- zenberg maakten een reportage van de tot 2 augustus durende manifes tatie Eurofest in Brussel. Ned. 1, 22.30 Na een radioreportage van de landing van de Apoliocapsule in de Stille Oceaan (Hilv. 2, 22.19) zijn daarvan even later beelden te zien in een samenvattende tv-uitzen- ding. Ned. 2, 22.45 0 Met betrekking tot 700 jaar Am sterdam spreekt dr. J. J. Buskes in de pauzedienst van de Alle Dag Kerk over 'Wij hebben hier geen blijvende stad'. Hilv. 1, 12.55 In zijn rubriek 't Is historisch Iaat Jan van Herpen een interes sant klankbeeld horen van het 750 jaar oude Hindelopen. Hilv. 2, 14.10 Het Concertgebouworkest speelt o.a. het concert voor hoorn en or kest nr. 4 van Mozart met Julia Studebaker als soliste. Hilv. 2. 20.15 NEDERLAND I VARA Het urloff paard, dokumentaire 14.25 uien wonder op vleugels, natuurfilm. 15.02 Meneer Horatio Knabbel NOS 18.45 Mini Molen 18.55 Journaal NCRV 19.05 Eddy Go Round Show NÜS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Koshak 21.lu voor goed bedroefd geweestieger te i lam ijd i :hap e V de i hij i zo: bc i te n irder itst incl :n n mot ai r tv-portret van Fimon Vinkenoog 21.40 Die mooie kinderjaren 22.30 Eurofest'75: Bijbelstudie NÜS 22.55 Journaal NEDERLAND II NUS 17.45 Zwemmen in Cali, Columbia 18.45 Mini Molen 18.55 Journaal VARA ïy.uo ue stratemakteropzeesnow iy.au Terra Ainca: kuituur in Air NUS 20.00 Journaal VARA 20.21 Zo was het: Rudi Carrell 21.10 watermerk: zwem-en viswa in Nederland 21.40 Ronnie Uorbett - klein maar dapper 22.10 Acnter het nieuws NUS 22.40 Journaal 22.45 Koppeling in de ruimte: Apollo-Soljoez project mo |aam met >t ve hei is te i, h£ gre Ch da ilitie id ri ECH V staa Horizontaal: 1. priem, 4. het leven betreffende, 9. hoeveelheid, 11. plaats in Zeeland, 12. zangvogel, 16. niet harde slag. 17. deel va nde bijbel, 18. steltloper, 21. papegaai, 22. nauw, 23. brede grove lat, 25. water in Fries land. 27. opening, 28. aanklampen, 31. letsel. 32. riviertje op Sumatra. 34. maat, 35. voorzetsel. Verticaal: 1. Emeritus (afk.), 2. vernis, 3. deftig. 5. Europeaan. 6. keukengerei, 7. vaarwel, 8. Assistant Engineer (afk.), 10. uniek, 13. put- emmertje, 11. punt van vertrek, 15. kleine inham, 17. vreemde munt, 19. een zekere, 20. woede, 21. op merkzaam, 24. meisjesnaam, 26. kettingraadje in een uurwerk, 28. bouwland, 29. internationale trein, 30. ontkenning. 31. welaan, 33. voorzetsel. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. stap-pats; 2. tien-niet: 3. Epen- neep: 4. riet-tier; 5 leek-keel; 6. egel-lege: 7. teek-keet. STERLET R°'rl HULSHOUT Bij de opna: van de Nederlands-Belgische Pallieter naar het boek van Timmermans in het Belgii Hulsdonk zijn drie mensen gew toen een 800 kilogram zware 's oio dolly' van een stellage viel. Het camera-platform viel naar neden tijdens een massale eet- ne en sleurde de regisseur Verhaverd er de camera-assis Frits Oostvogel mee. Ook een teur moest met verwondingen een ziekenhuis worden opgenorc|£ Hoofdrolspeler Eddy Brugman de nieuwe Nederlandse ontdekl Jaqueline Romrnerts bleven oi deerd. De Nederlandse act Sylvia de Leur liep een shock o] De Belgische arbeidsinspectie een onderzoek in naar het onge dat dinsdag gebeurde. ïiem R eper it i aan ig hee a d j, sbu: )tes<l laar ikla (b verd: en tele iL, 'Pli iixwi ?sma

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4