Irons voor estafette-team deTijq Ernie Myers optimistisch Hockeyteam in halve finale tegen Paki stan Nixons laatste dagen Hek zijn" in de Sovjet-unie Weekblad :;jtijd voor kwartet Van Eyk, Mazereeuw, Damen, Brigitha itijden zereeuw Brigitha Tino Tabak wint Acht van Chaam Böhm verliest van Gheorghiu 0e val van een president in slow motion Op pré-Olympisch toernooi Amerikaanse honkbalcoach: 'Veel hangt af van de vorm van de dag' Vollebregts nog vierde Van de Bunder tweede in Ayr Roemeense clubs naar Dordrecht aj/KWAR ï-RHlf/KW4§TET DONDERDAG 24 JULI 1975 SPORT PS11-RH13 (ADVERTENTIE) ANP) Van al degenen, die het wereldkampioenschap zwemmen in Cali met stoutmoedige Hingen tegemoet zijn getreden is Bert Sitters voorlopig de enige, die zich aan zijn woord ehouden. Zijn dames wisselslag-estafette deed zelfs meer dan de nationale zwemcoach voor k had gehouden. Toen het kwartet Paula van Eyk, Wijda Mazereeuw, José Damen en Enith a zich eerst in de series met een nieuwe na tionale recordtijd van 4.25,03 als tweede voor de ïad geplaatst, schatte Sitters dat het 's av onds nog twee seconden sneller zou kunnen. Het er uiteindelijk drie en een half en een tijd van 4.21,45. Goed voor een derde plaats achter hel akbare super-kwartet van Oost-Duitsland (4.14.74) en de zich moeizaam handhavende Ame- tjes (4.20.47) ge nationale kampioene Shirley Ba bashof f de grote Amerikaanse troef bij de dames gaat worden. Shirley Babashoff eindigde op de 200 meter wisselslag slechts als vierde, waar bij ze niet alleen Heddy en Tauber, maar ook nog de veel te zwaar geworden Angela Franke moest la ten voorgaan. Ook Amerika echter kwam er niet zonder kleurscheuren vanaf. Nadat Tim Shaw zijn eerste grote con frontatie met Bruce Furniss op de 200 meter vrije slag had besloten met een vernietigende eindsprint, die zijn teammgenoot van Long Beach bijna stil deed liggen en Kathy Heddy onverwacht de 200 meter wisselslag voor zich had opgeëist, stapelden de tegenslagen zich voor de 'stars en stripes' op. Roland Matthes, die zich via de series van de 100 meter rugslag in de positie van outsider had gema- het inzwemmen, wisten we iet zou gaan', aldus assis- ner Jan Schouten. 'De gingen zo geweldig, dat onze eigen klokken twijfel- s één van de weinige ploe- rde het Nederland niet dat es van de openingsdag van mprogramma tot dn het on- werden gerekt, naarmate de noniën uitdijden tot een van officials, koelde de fris- dwlnd tamelijk snel het wa- tot beneden de vereiste 24 De beloofde wereldrecords uit. Het aantal verrassingen n Oost-Duitsland eerst ferenigde Staten later tegenvallers te incasseren ingecalculeerd waren, iet stoorde de concentratie vier meisjes onder de tribu- Toen zij eindelijk voor het tste nummer van de avond opgeroepen, pinkelden de van de tegen de berghelling het stadion gelegen krotten - oe al uren in het nachtelijk erwacht kon Paula van Eyk ugslag niet helemaal met de meekomen. Haar 1.07.67 was andere drie meisjes het it van een dolle achtervol- (ANP) Zilver, brons of oud. Wijda Mazereeuw en Brigitha, de seniorleden de Nederlandse zwem- in Cali, lijken het voor 'ijpen te hebben. Op de ochtend van het zwem- mma demonstreerden zwemsters met tweede !n in de series, dat de in- ngen bij het winnen van ons in de wisselslag-esta- n de daarna volgende kor- htrust de vorm in het ge- iet hebben aangetast. :ele vroege bezoekers in het oerica-stadion keken zich de lit toen Wijda Mazereeuw de eerste serie van de 100 schoolslag gemakkelijk los- van de Europese 200-meter ene Larla Linke en aantikte nieuwe nationale recordtijd 4.18. Het was een sensatio- rvaring voor de 22-jarige ad-cassière uit Den Ham, die ie weken geleden boven het betekenende nationale ni- 'an de 100 meter uitkwam, ij bij de selectie-wedstrijden le 1 minuut 16 sec. dook. lith Brititha getuigde van de die bondscoach Bert Sitters ipillen in nauwelijks veertien trainingskamp heeft weten brengen. Het Amsterdamse hield in de vierde serie van meter vrije slag het verschil ereldrecordhoudster Kornelia beperkt tot de ene meter, die stduitse met haar katapult- ng bij de start pikte: 2.04.07 2.05.00. is voor de ontspannen zwem- Enith de op één na snelste haar zwemcarrière. Ook An- Maas kwam in dezelfde serie mee. Met een persoonlijk van 2.07.44 bezette het tertje van de Rijn uit Wage- de tiende plaats in de to tslag van de series, lula van Eyk in de series van meter rugslag veel te wild te ing om met een acceptabele ;n de finish te komen (veer- in 1.08.33 tegenover een per record van 1.06.38) was hoonheidsfoutje van gering Per slot van rekening had arlemse zwemster zich de vo- ivond buitengemeen moeten nen om de basis te leggen Wijda Mazereeuw, José Da- n Enith Brigitha uiteindelijk tafette-brons plaatsten. Wijda Mazereeuw als Enith ia hebben het in zich om flagavond een zoveelste treekse confrontatie tussen )uitsland en Amerika te voor- Enith stelde zich tussen Ender en de Amerikaanse ters Valerie Lee en Shirley toff. Wijda Mazereeuw start finale van de 100 meter slag eveneens in baan vijf. de Oostduitse Hannelore An- et snelst met 1.14.13) en de kaanse kampioene Marcia (1.15.57). TZWEMMEN verplichte oefeningen van kunstzwemmen waar zestig aan deelnemen, staat de Ihris Jeffers getrainde Neder- ploeg bij de teams op de plaats. Wat de solo's betreft Angelika Sonsbeek één op en verdrong zij de Euro kampioene Jane Holland van erde plaats. Bij de duetten Angelika Honsbeek en Helma rs vijfde. BOGS merikaan Phill Bogs heeft wereldtitel schoonspringen (3- plank) behouden. Hij eindig- et een voorsprong van negen n op de Italiaan Klaus Dibia- derde plaats was voor de Rus v. Twee jaar geleden werd te Belgrado voor de eerste wereldkampioen. gingsrace. Wijda Mazereeuw trok Oranje terug in derde positie met een on/waarschijlijke sterke 1.12.83. 'Ik zan het zelf nauwelijks geloven', erkende zij na afloop stralend. 'Drie weken geleden was ik in Utrecht al dolblij met een tijd van 1.15, van morgen ging het in 1.14 en nu alweer sneller.' Sitters trok er de consequentie: uit: 'In deze vorm is Wijda Mazereeuw rijp voor een me daille.' José Damen nam over voor de vlin- derslagibanen. Ze ging rond in 1.04.75, dichtbij het binnekort tien jaar oude nationale record van Ada Kok (1.04.5). Ergens in de kop van Noord-Holland zal Yolanda Aggen- bach d'it nieuws met gemengde ge voelens aanhoren. Zij liet voor Cali verstek gaan. Sitters geen andere mogelijkheid latend José Damen in de estafette op te nemen, ook al had het Brabantse meisje in Utrecht aan geen enkele eis voor selectie voldaan. 'José was flink wat te zwaar gewor den. Er is hier in die paar weken al twee kilo vanaf gegaan', gaf Sitters als reden op. voor het herstel waar aan hij toevoegde: 'Ze zal nog wel een kilo of drie, vier moeten afval len.' GLANZENDE BRIGITHA Eenmaal in die positie was Enith Brigitha geïnspireerd voor een glanzende afsluitende prestatie. Haar 56.20 sec. waarmee zij de to- taaltijd op 4.21.45 bracht ligt duide lijk onder 't wereldrecord van En- der. Het zou haar ongetwijfeld tot kan didate numero één voor de wereld titel van de 100 meter vrije slag hebben gemaakt, als niet Kornelia Ender zelf met een tijd van 55.98 voor het eerst in haar loopbaan in estafetteverband onder de 56 minu- tengrens schoof. Een kandidate voor een medaille is Enith echter zeker, getuige het gemak waarop zij in de laatste meters op de Ameri kaanse Shirley Babashoff inliep. De eerste finales van het zwempro- gramma hebben het zelfvertrouwen van de Oost-Duitse en Amerikaanse vertegenwoordigingen een geduchte knauw gegeven. Of het nu lag aan de wind, het nachtelijk duister, het te koude water, of de tot in het oneindige gerekte ereceremoniën, de beloofde wereldrecords bleven uit. Enkele winnende tijden, zoals die van Roland Matthes op de 100 meter rugslag, waren zelfs ronduit zwak. Amerika deelde in het duel met Oost-Duitsland de eerste klap uit. Kathy Heddy verraste met een ge weldige eindsprint wereld-record houdster Ulrike Tauber op de niet- Olympische 200 meter wisselslag. In een oogwenk maakte ze een achter stand van twee meter goed. Ulrike zag haar komen, probeerde het tempo te verhogen, maar werd op hetzelfde moment voorbijgestreefd. Het Oostduitse meisjee verwerkte de nederlaag manmoedig. Ze slik te de opkomende tranen weg en verklaarde dat zij te hard van sta pel was gelopen en tegen het einde buiten adem was geraakt. KATHY HEDDY Het ziet er naar uit dat winnares Kathy Heddy en niet de veelvoudi- CHAAM Tino Tabak uit Egmond aan Zee heeft de Acht van Chaam gewonnen, een klassieke wegwed strijd over 104 kilometer voor be roepsrenners. De tweede plaats was voor Joop Zoetemelk, in dezelfde tijd als de winnaar: 2 uur 28 minu ten en 22 seconden. Uitslag: 1. Tino Tabak (Ned) 104 kilometer in 2.28.22, 2. Joop Zoete melk (Ned) z.t. 3. Patrick Sercu (Bel) op 38 sec. 4 Rik van Linden fBel) z.t. 5. Piet van Katwijk (Ned) z.t. 6. Eric Leman (Bel) z.t. 7. Roy Schuiten (Ned) z.t. 8. Freddy Maer- tens (Bel) z.t. 9. Jan van Katwijk (Ned) z.t. 10. Theo Smit (Ned) z.t. 11. Walter Planckaert (Bel) z.t. De winnaar van de Ronde van Frankrijk, de Fransman Bernard Thevenet, eindigde in het peloton, dat dezelfde tijd maakte als Sercu. Van onze sportredaktie AMSTERDAM Hans Böhm is in de dertiende ronde van het IBM-schaak- toernooi zijn riante voorsprong gro tendeels kwijtgeraakt. Böhm verloor van de Roemeen Ghorghiu zonder verder te spelen, nadat zijn partij eerst was afgebroken. Böhm, die nog één punt nodig heeft voor een groot meesterresultaat terwijl hij nog geen meestertitel heeft heeft nog een half punt voorsprong op Ljuboje- vic, Smejkal, Szabo en Rasuvajev en een punt op Hübner en Makarichev. Jan Timman verloor van Ljubojevic. Uitslagen van de afgebroken partijen uit de 12e ronde: Timman-Uhlmann opnieuw afgebroken. Makarltsjev-Hübner 1-0. Ha- mann-rasuvajev remise. Uitslagen 13e ronde: Sosonko (Ned.)-Ma karichev (SU! 'i-'i. Ka va lek (VS)-Jansa (Tsj.) 'i-ü. Raiceviu (Jsl.)-Ree (Ned i 'i-1:. Gheorghiu (Foem.i-Bühm (Ned.i 1-0. Szabo (Hong.)-Smejkal (Tsj.) !s-1 - Timman (Ned.)-Ljubo.ievlc (Jsl.) O-l, Rasuwajew (SU)-Uh".mann DDR i 1-0. Hübner (Wdl.) «amann (Den.) u-u. Stand: 1. Böhm 8 pnt.. 2-6. Ljubojevlc.v Smejkal. Kavalek, Sztbo. Rasuwajew 7'i pnt.. 7-8. Hübner. Makarichev 7 pnt 9-10 Jansa. Sosonko 8% pnt.. 11. Gheorghiu 6 pnt.. 12-13. Uhlrnann. Timman 5% en 1 afg.. 14. Hamano 5 pnt.. 15. Ralcevlc 4>: pnt., 16. Ree 4 pnt CALI Na de eerste finaledag ls de ver deling van de medailles: goud zilver brons Ver. Staten 3 3 2 Oost-Duitsl. 2 1 1 Sowjet Unie 111 Gr. Britt. 10 2 Italië O 1 0 Japan 0 10 Nederland 0 0 1 noeuvreerd sloeg In de finale terug. De 25-jarige veelvoudige Europese-, wereld- en Olympisch kampioen ging zo snel weg dat hij zich kon veroorloven om te kijken, waar hij zou aantikken zonder dat hem dat de eerste plaats kostte. De 58.15 sec. waarmee hij het Amerikaanse duo John Murphy en Mei Nash voorbleef, is overigens in verhou ding tot zijn eigen wereldrecord (56.30) en de seizoenranglijst 1975 (waarop er zes sneller zijn) bela chelijk zwak. Men zal er naar alle waarschijnlijkheid ook in het Oost duitse kamp niet meer om heen kunnen, dat Matthes langzamer hand aan het einde van zijn bui tengewone zwemcarriëre is gekomen. BRITS SUCCES De tweede klap kregen de Amerika nen van de Engelsen toegediend. Groot-Brittannië beleefde een ou derwets glorieuze dag. Op de 200 meter vrije slag had Brian Brinkley al beslag gelegd op de derde plaats, op de 100 meter schoolslag deklas seerden de Britten David Wilkie, David Leigh en de Japanse Olympi sche kampioen Taguchi de Ameri kanen Hofstetter en Co lel la die als snelsten uit de series naar voren ware gekomen. Wilkie. die vorig jaar bij het Euro pees kampioenschap zich verslikte, won in de uitstekende tijd van Exclusief in de Tijd, 1e aflevering: de eerste hoofdstukken van Theodore H. White's geruchtmakende boek De psychiatrische gevangenissen zitten vol met mensen zoals u Overalte koop voor 1,80 Van een verslaggever MONTREAL Nederland zal morgen in de halve finales van het voor-Olympisch hockeytoernooi in Montreal uitkomen tegen Pa kistan, dat tweede werd in groep B. In de andere halve finale ont moet West-Duitsland de ploeg van Argentinië. Pakistan werd aan Nederland gekoppeld, aangezien dat land in een enerverende wed strijd met 3-2 van West-Duitsland verloor. De vier meisjes, die Nederland een bronzen medaille op de 4 x 100 nieter wisselslag estafette bezorgden: Paula van Eyk (linksboven), Wijda Mazereeuw (rechtsboven), José Damen (linksonder) en Enith Brigitha (rechtsonder). 1.04.26, slechts een halve sec. boven het wereldrecord van John Henc- ken. Deze is niet naar Cali geko men. Voor de Amerikanen moge het een troost zijn, dat ze zelf Wilkie aan de universiteit van Mia mi de gelegenheid hebben gegeven zich tot een schoolslagzwemmer van klasse te ontwikkelen. Gisteren werden er in Cali series ge zwommen voor een aantal nummers: 4 x 100 meeï vrije slag beren: 1. Wes-Duisland (Seinbach, Baunleder, Meier Nocke) 3.31.2C. 2. Vei. Staten 3.34,33; 3. Italië 3.34,79: 4. Frankrijk 3.34.85; 5. Sowjet-Unie 3.35.50: 6. Oost- Duitsland 3.35,78; 7 Spanje 3.36,96; 8. Bulgarije 3.37.34. 200 meter vrije slag dames: 1. Kornelia Ender (Oost-Duitsland) 2.04.07; 2. Enith Brigitha (Nederland 2.05.00; d. Valerie Lee (VS) 2.05.31: 4. Shirley BaDashoff (VS) 2.05.40: 5. Sonya Gray (Australië) 2.06.07; 6. Gail Amundrud (Canada) 2.06.25; 7. Rebecca Perrot (Nieuw Zee land 2.06.51; 8, Jenny Turall. (Australië) 2.07.29; 100 meter schoolslag dames: 1 Hannelore 3. Marcia Morey (VS) 1.15.57; 4. Marian Stuart (Canada) 1.16.08; 5. Gabrielle As- kamp (West-Duitsland) 1.16.09; 6. Karla Linke (Oost-Duitsland) 1.16.36; 7. Llubov Russanova (SU) 1.16.38; 8 Maria Yuri- chenla (Sowjet Unie) 1,16,77. FINALES: 4 x 100 meter wisselslag estafette dames: 1. Oost-Duitsland 4.14.74, 2. Verenigde Staten 4.20.47. 3. Nederland (Paula van Eljk. Wijda Mazereeuw, José Damen en Enith Brigitha) (nw. Ned. ree.) 4.21.45. 4. Canada 4.23.77, 5. West-Duitsland 4.25.60, 6. Sovjet-Unie 4.26.29. 7. Zweden 4.28.89, 8. Frankrijk 4.35.04. Nederland bereikte de halve finale- olaats ongeslagen. Maar in de laat ste poule-wedstrijd had men toch veel moeite met het duidelijk krach tiger geworden Argentijnse team. Nederland zegevierde weliswaar met 2—0, maar de overwinning kwam met veel moeite tot stand. De Ar gentijnen waren attent en vaak op de helft van Nederland te vinden. De afwerking liet echter veel te wensen over en bovendien verkeer de doelman Derk Doyer in een uitstekende vorm. 'Die jongens zijn sterk vooruit ge gaan'. zei Ties Kruize na afloop onder de indruk. 'Tijdens het toer nooi om de wereldtitel, dat in 1978 in Argentinië wordt gehouden, zal er zeker rekening met dat land gehou den moeten worden. In Maleisië was Nederland met 50 nog oppermachtig geweest. Het was trouwens aan Ties Kruize te danken dat Nederland het kunstgras met een overwinning mocht verlaten. De 22-jarige Hage- Van een verslaggever BARCELONA Barcelona trilt. Maar alleen onder de verzengen de zonnestralen. Niet door de spanning voor het 14e toernooi om het Europees honkbalkampioenschap. In deze sterk levende stad is vrijwel niets te bespeuren van het komende gebeuren. Hier en daar hangt een spandoek of ontwaart men een aanplakbiljet, op gehangen door een ware honkbalfan. 'Eurobeisbol 75 Barcelona 25 julio 3 agosto'. Dat is alles. De Spanjaard loopt niet warm voor het honkbaltoernooi. zoals in Ne derland nog wel eens kan gebeuren Vooral als het nationale sentiment in het geding kom ten de kans op een nationale triomf aanwezig is Ofschoon ook dat facet in 1975 aanmerkelijk minder gewicht in de schaal legt dan zo'n jaar of tien geleden. De oranjeploeg heeft dit jaar een bijzonder moeilijke en ook moeiza me voorbereiding gehad. Beter is het woord 'gebrekkig' in dit ver band te gebruiken. Van oefenwed strijden is zo goed als geen sprake geweest. Eerst zou de ontmoeting met het collegeteam van Spring field de enige zijn, maar Myers is later toch nog gezwicht. Er werden op de valreep nog duels tegen de ploeg van Rhein-Main ingelast. Of de Amerikaan daarmee nu erg ge lukkig is geweest valt te betwijfe len. Hij laat zich er niet over uit. Hij was de mening toegedaan dat het beter was bepaalde spelsituaties zo in te studeren, dat er bijna niet meer fout kon gaan. Myers achtte de tijd voorbij dat een Nederlands selectieteam nog iets van een Ame rikaanse legerploeg kan leren. Hoe wel de ontmoetingen niet direct een succes werden voor Myers en zijn ploeg. Hij tilt er echter niet te zwaar aan. Hij relativeert: 'Het was niet gemakkelijk toen ik aankwam. Ik werd direct met enkele verve lende dingen geconfronteerd. Daar van kun je niemand in de bond een verwijt maken. In de Verenigde Staten ligt het allemaal zo anders, daar gaat het soepeler. Ik moet nu met zoveel dingen rekening houden waardoor het wel eens erg lastig is een eenmaal uitgestippelde lijn aan te houden.' Bij zijn aankomst hoorde de Ameri- In de aanval wordt Hamilton Richardson node gemist. 'Het shot Hammy' (links) is in Barcelona de rechterhand van de Amerikaan se coach Ernie Myers (rechts) kaan dat hij niet meer kon be schikken over de beste werper die ons land had: Win Remmerswaal. De Hagenaar heeft zich op professi onele paden begeven en is voor het, Nederlandse honkbal verloren ge gaan. Onzeker op dat moment was ook nog het spelen van Charles Urbanus en Jan Dik Leurs. Deze moeilijkheden konden echter tijdig uit de weg worden geruimd. Juist toen Myers meende dat hij kon starten met een volledige selectie kwamen er nieuwe tegenslagen. Alfio Troeman, de vaste achtervan ger van het nationale negental e tevens een van de sterkste slag mensen, moest zich afmelden: een polsblessure. Haastig werd de Gi- antsvanger Frank Smit opgeroepen. Opnieuw kreeg Myers een teleur stelling te verwerken, toen ook Ar nold Smith bedankte. Vooral het verlies van Troeman is moeilijk te verteren. Myers wil zich in het tweede seizoen dat hij in Nederland de 'supervisie' voert waarmaken. Niet alleen voor het Nederlandse honkbal, maar ook voor zichzelf. Immers ook in Amerika geeft het cachet, als je aan je conduitestaat kunt toevoegen 'Europees kampi oen'. Ron Fraser, de eerste en on vergetelijke coach, kan daarover meepraten. Myers is echter niet snel van zijn stuk te brengen. Kort formuleert hij: 'Ik beschik nu over vier star ters: Urbanus. Leurs, Fyth en Vak kers. Met Ferry Neuteboom en Ber- til Haage achter de band beiden zijn uitstekende relievers en vooral in de poulewedstrijden goed te ge bruiken ziet het er niet slecht uit.' Inderdaad heeft Nederland veel diepte in zijn werpersstaf. Ofschoon er van de Italianen weinig bekend is geworden, mag verondersteld worden dat de pitchingstaf niet van dat niveau is, als bij Oranje. Urbanus Bovendien staat er weer een Urba nus bij en deze naam boezemt nog steeds angst in. De Italianen heb ben een bijna panische angst voor de namen Urbanus en Beidschat. De laatste ontbreekt, hetgeen zon der meer als een handicap be schouwd moet worden. Een sterke werpersstaf zal echter nodig zijn tegen de slaggrage ploeg van de Azurri. Want aanvallend lijkt Oran je aan kracht te hebben verloren. Dat kwam helaas duidelijk naar voren in de oefenwedstrijd tegen Rhein-Main. Vooral een 'lefty' stelt da Nederlandse slagploeg voor gro tere problemen dan was verwacht. In die aanval wordt een man als Hamilton Richardson node gemist. 'Hot shot Hammy' is echter de rechterhand van Myers geworden en heeft zich bij de voorbereidin gen, voordat Myers in ons land kwam, bijzonder consciëntieus van zijn moeilijke taak gekweten. Maar 'longball-hitters' van het kaliber van Richardson zijn er in Neder land niet zoveel. Een Troeman was er eveneens een. maar ook hij ls uit de ploeg. Myers haalt zijn schouders op. 'Je weet nooit hoe een en ander zich in een wedstrijd ontwikkelt. Natuurlijk is Richard son gevreesd en befaamd om zijn slagkracht, maar mannen als King Zschuschen, Frank Lewis, Wim Ha- geman en Fokke Jelsma moet je vooral niet onderschatten. Zij mo gen in staat worden geacht de Ita liaanse defensie te doorbreken. Voorspelbaar is dat echter nooit, want veel hangt af van de vorm van de dag.' Voordeel Italië Myers ontveinst zich daarbij niet dat ook klimaat en leefgewoonte een rol van betekenis kunnen gaan spelen. De Italianen zijn daarbij in het voordeel. Hij weet dat. Hij zal daarom ook nauwlettend toezien en trachten te voorkomen dat de con ditie van de spelers wordt aange tast. 'Een dergelijk toernooi stelt altijd andere eisen dan competitie wedstrijden of zelfs een Haarlemse honkbalweek. Daarbij weten de spelers zich in hun eigen omgeving. Nu wordt er in een andere gemeen schap geleefd en gespeeld. En de ploeg staat onder druk, want in Nederland verwacht men zonder meer dat we opnieuw Europees kampioen worden. Vergeet echter niet dat de Italianen aanvallend veel betekenen. Maar bang zijn we niet, verre van dat.' Myers ls ervan overtuigd dat alles gedaan is wat gedaan kon worden om de ploeg zo goed mogelijk voor bereid aan de start te brengen. 'Er is bijzonder hard. maar vooral se rieus getraind. Richardson en ook Leen Volkerijk hadden de ploeg goed ln de hand en hebben veel werk verzet. En voor het overige spreken we elkaar weer 'when the ball-game is over', grijnst hij. Een grijns die een enorm zelfvertrou wen uitstraalt en die veel, zo niet alles, belooft voor het komende toernooi. Bill Arce en zijn Italiaan se formatie zullen het beslist niet gemakkelijk krijgen bij de elfde poging .om de Nederlandse honk- balsuprèmatie te doorbreken. naar blijkt na een minder sterk begin in de eerste wedstrijd van zaterdag tegen Groot-Brittannië zijn zelfvertrouwen te hebben hervon den. Zondag straalde zijn ster te gen Mexico met vijf doelpunten, de Argentijnse doelman Julio Cufre maandag het voornaamste struikel blok voor de Britten, die verrassend met 0—1 van de Zuidamerikanen verloren moest tegen Nederland twee suizende schoten uit strafcor- ners van de nationale topscorer (hij staat nu op 76 doelpunten uit 58 wedstrijden) laten passeren. 'Ik begin het weer een beetje te leren', aldus een voldaan glimlachende Kruize. 'Het mooie van de doelpun ten tegen Mexico was dat ze voort kwamen uit verschillende spelmo menten. Dus niet alleen uit vrije slagen. Ik heb eenmaal eerder vijf treffers in één duel gemaakt. Dat in 1974 tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap in Madrid tegen Portugal.' West-Duitsland nam tegen Pakis tan revanche voor de nederlaag van 1—5, die in maart van dit jaar in de halve finales van het toernooi om de wereldtitel in Koeala Loem- poer werd geleden. Na een span nende wedstrijd wonnen de West duitsers met 32. KINGSTON Sjoerd en Eric Vol- lebregt hebben op de vierde dag van de voor-olympische zeilwed strijden, die op het meer van Onta rio bij Kingston worden gehouden, hun vierde plaats in de flying dutchman-klasse behouden. De tweeling uit Warmond werd in de vierde wedstrijd veertiende. De uitslagen van dinsdag zijn: Flying Dutchmanklasse: 1. gebr. Pajot (Fra), 2. gebr. Diesch (Wdld), 3. Bilger-Ross (NZL), 12. Imhoff-De Groot (Ned), 14. gebr. Vollebregt (Ned). Algemeen klassement: 1. gebr. Pa jot 0 pnt. 2. gebr. Diesch 6 pnt. 3. Wolff-Lenke (DDR) 28 pnt, 4. gebr. Vollebregt 31 pnt. AYR De Poolse amateurwielren ner Stanislaw Szoda heeft woens dag in Ayr de eerste etappe van de Ronde van Schotland gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint de Nederlander Toine van de Bunder, die een seconde op de Pool verloor. Szoda legde de 124 kilometer af in 3 uur, 41 minuten en 14 seconden, de uitslag van de eerste etappe is: kl. Szoda (Pol) 124 km, ln 3 uur, 41 minuten en 14 seconden, 2. Van de Bunder (Ned) 3.41,15, 3. Gra-ndslr (Fra) 3.41,25, 4. Nlckson (GBr) z.t., 5. Nornall (Eng) z.t., 9. Maas (Ned) 3.41,47, 10. Huisjes (Ned) z.t. Ploegenklassement: 1. Polen 11.04.48, 2. Nederland 11.04,49, 3. Groot-Brlttanndë 11.04.55. DORDRECHT Op 1. 2 en 3 augustus organiseert de eerste divi sieclub FC Dordrecht een toernooi met deelneming van de Roemeense topploegen Dinamo Boekarest en Ut Arad. Dinamo Boekarest is kam pioen en speelt in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen tegen Real Madrid. Ut Arad is evenmin een onbekende club voor Nederland. Deze club schakelde in 1970 Feyenoord uit in de eerste ronde van de Europa Cup, nadat de Rotterdammers de Europa Cup hadden gewonnen en vervol gens ook nog de wereldbeker naar de Maasstad hadden gebracht. Het programma van het toernooi in Dordrecht ziet er als volgt uit: vrij dag 1 augustus: FC Dordrecht-Ut Arad. zaterdag 2 augustus: Ut Arad- Dinamo Boekarest, zondag 3 augus tus: FC Dordrecht-Dinamo Boeka rest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13