'Een mc'jjeshand is tot zachtheid bestemd' ook voor diepvries: ijskoud de laagste prijzen! J 1,69 ;ssekiP4,98' 1,50 98 39. 2,49 1,69 PKra-HHi FAMILIEBERICHTEN 'N imieSórrmpn^s Bitterballen, f y|Q 18 stuks Javaanse saté, 1 OQ 3 stokjesl9U<f Kroketten, J|Q 8 stuksIjTcJ Frikandellen, 1 OQ 8 stuks1900 Chipolatapudding, OC 4-persoonsbeker.l9Ucl Vanille-ijs, beker 11tr. Braadkuiken, 7 QQ p. kilotJ.ÖO Halve braadkuiken, O QC ca. 500 gramLs^LtÖ Voorgebakken f J|Q frites, kilol94u vadbSwm pnüs kifóak!:.4,98 Tartaar, A 500 gramn Sperziebonen, 500 gram r- o 'Komkommer, L p.stuk Spinazie, *7C 450 grami O Sperziebonen, QQ 450 gramüO Doperwten zeer fijn, QQ 300 gram<J<J Soepgroente, 47 150 gram 1# Kabeljauw graat- 4*C arm, 100 gramUcJ Kabeljauw graat- Q 7C arm, 400 gramL9Üd Schelvisfilets, 400 gram Voorgebakken vissticks, 10 stuks 'Bananen, QQ p.kiloOO UrmwI^pa^omlm^ Foliage deodorant,QC bus4,50l9<Icl Raak drink, cola of *7Q sinas, literflesI <1 Roosvicee cassis-Q £*Q mix,0.6-literfl. 4^3Si59U<J TROUW/KWARTET DONDERDAG 24 JULI 1975 Langs deze weg spreken wij onze hartelijke dank uit voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij ons 50-Jarlg huwelijksfeest. W. Lobs E. Lobs-Voogt De Gereformeerde Kerk van Westervoort- Zevenaar heeft met leedwezen kennis genomen van het overlijden van Ds J. D. van Ginhoven Zijn werk gedurende 22 jaar in onze gemeente en daar buiten blijve in dankbare herinnering. De Here trooste zijn vrouw en kinderen. Namens de kerkeraad: J. E. Kadijk, praeses M. Batelaan-de Bres. scriba. Na een auto-ongeluk in Wales (Engeland) heeft God onze na 20 jaar bij ons geweest te zijn. weer tot Zich genomen. L. Bosch W. Bosch-Kramer Zwier en Astrid Ton en Jeanine Niek Corrie De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden. Epe. 23 juli 1975. ALGEMENE KENNISGEVING Heden ontsliep in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Zuster. Schoonzuster en Tante Lena Haasnoot in de ouderdom van 75 jaar. C. Haasnoot L. Haasnoot-Plug C. Haasnoot J. Haasnoot A. Haasnoot-Ouwehand Joh. Haasnoot C. Haasnoot-Plokker J. de Best-Haasnoot Kr. de Best Neven en Nichten. Katwijk aan Zee. 21 juli 1975. Te Brittenstraat 22. Rouwbezoek: a.s. dinsdagavond van 79 uur, woensdagmiddag van 35 uur en donderdag avond van 7—9 uur in de rouwkamer, Zuid straat 103 te Katwijk alwaar de overledene is opgebaard. Thuis geen bezoek Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. vrij dag 25 juli a.s. des nam. 2.15 uur in het Jeugd huis, Voorstraat 72 te Katwijk, waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 3.00 uur op de begraafplaats aan de Zuidstraat te Katwijk. Enige kennisgeving. Op 18 juli 1975 nam God van ons onze lieve Vader en Grootvader Dr. Johannes Jacobus Stam Weduwnaar van Elisabeth Honig Em. predikant der Herv. gemeente van Rotterdam Bilthoven: M. H. Lansberg-Stam H. P. Lansberg Anne Elisabeth Hélena Rotterdam. 23 juli 1975. Bergsingel 148. Corresp.adres: Rembrandtlaan 47. Bilthoven. De begrafenis heeft plaatsgevonden in aanwe zigheid van alleen de naaste familie op het kerkhof van de Herv. gemeente te Welsum (Ov). Heden nam de Here tot Zich mijn innig ge liefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Hendrik Adrianus Hoogewejj op de leeftijd van 69 jaar. Rotterdam: A. J. S. Hoogeweij-van der Heiden Bilthoven: H. A. Vingerhoeds-Hoogeweij A. C. M. Vingerhoeds Rob Monique Edith Rotterdam: G. W. Hoogeweij Jacqueline Katwijk: J. Toth C. Toth-van Dijk Joska Ferry Rotterdam. 23 Juli 1975. Claes de Vrieselaan 34a. Geen bezoek aan huis Geen bloemen. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren donderdag en vrijdag van 19.15 tot 19.45 uur in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaan). De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag a.s. op de begraafplaats 'Oud-Kralingen', Kra- lingseweg 334. Vertrek vanaf de rouwkamer om 11.00 uur. Aankomst aan de kapel circa 11.20 uur. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in de kapel. Het bestuur van de Vereniging voor Christe lijk Beroepsonderwijs te 's-Gravenhage geeft hierbij, mede namens de directie en het per soneel van de Christelijke Technische School 'Berestein'. kennis van het plotseling overlij den tijdens zijn verblijf in het buitenland van onze Leraar en Collega de heer H. Verhoef Meer dan 40 Jaar diende hij het onderwijs. 's-Gravenhage. 21 Juli 1975. Met leedwezen geven wij kennis van het plot seling overlijden van onze Leraar de heer Leerlingen en Ouders, Chr. Tech. School 'Berestein'. 's-Gravenhage. 21 Juli 1975. Bloemlezing uit zestig jaar padvinderspers door Jan Roelfs 'Ik geloof graag, dat jullie, meisjes, ook door dik en dun kunt gaan. Maar, eilieve. is dat voor meis jes nodig? En jullie knuisten pardon, handen? Ik vind de nieuwe mode, waarbij meisjes meer en meer de handschoenen thuis mogen laten, uitmuntend en gebruinde meisjeshanden be horen bij gebruinde gezichten (bleek is een ongezonde kleur), maar jullie moeten handen houden en geen knuisten krijgen. Een meisjeshand is tot zachtheid bestemd'. Dit schrijft redacteur Gos de Voogt, in het augustusnummer van 'De Padvinder', van 1912. Hij merkt voorts op naar aanlei ding van de meisjesgezellen, die zich in die jaren schoorvoetend bij de padvinderij melden: 'Het mooiste wat je kunt worden is: gelukkige huisvrouw Of blijf bij je oude vader, je oude moeder, je eenigen en eenzamen broer. Maar oefen je nu, in ieder geval eerst als padvindster, in vrouwenwerk en doe niets grofs, niets ruws. niets wreeds' Met 'n glimlach Deze, en nog vele andere opmer kingen, die men met een glimlach leest, komen voor in de uitgave 'Het volle leven tegemoet', waarin citaten uit ruim zestig jaargangen van het maandblad 'De Verken ner' en de voorgangers daarvan, zoals 'De Padvinder' zijn verza meld. Mr. W. F. van Dorp, voor zitter van het bestuur van Scou ting Nederland (85.000 meisjes en jongens, vijftienduizend leidsters en leiders, thans vier, aanvanke lijk verzuilde padvinderijvereni gingen in één verband) heeft het geïllustreerde boekwerk een voor woord meegegeven Het is een document geworden, waarin niet alleen de ontwikke ling van de padvinderij in Neder land, wordt belicht, maar waarin vooral sociologisch en psycho logisch boeiende gegevens zijn vermeld. Omstreeks 1911 wordt uit het hoofdkwartier gemeld: 'Een pad vinder is altijd opgewekt en goed lachs. Hij fluit liever en meer dan hij bromt, want hij vroolijkt an deren daardoor op, ook in 't ge vaar. Een padvinder vloekt nim mer. De straf daarvoor en voor te ruwe taal zal bestaan in het uit- Vloeken en ruwe taal bestraft met glas koud water.. gieten van een glas koud water over den benedenmouw van den schuldige. Deze straf wordt vol trokken, na goedkeuring door den patrouilleleider, door de andere padvinders.' De vermaning aan de meisjes van het eerste uur, leidde wel tot re acties, in de trant van: wat mag nu wel en wat mag niet? 'Fietstochten, wandelingen, mits onder geleide van troepleiders of troepleidsters achen we voor de padvtndster met de padvinders uit kleinere plaatsen, waar men el kaar meestal goed kent. nu en dan. niet verkeerd'. Advertenties Er zijn ook advertenties geselec teerd uit de jaren van voor de eerste wereldoorlog, zoals: Katta- soldaatje - 5 cent, Bensdop's Pad vinder Chocolade - 7% cent, ge zond. versterkend: kampeertenten (Engelse legertenten) bij 'Nieuw Engeland'. Koningsplein. Amster dam: voor 4-6 jongens, prijs 9.-. En deze: Koopt of vraagt ten geschenke het kostelijke boek van Jan Feith: De geheimzinnige uit vinding, of: 'De Toovermacht van een H.B.S.-jongen. Prijs: 2,90 in prachtband. Uit de jaren twintig: Padvinders, vergeet niet een 'His Maisters Voice Gramophone', draagbar mo del, mede te nemen op uw toch ten F. v.d. W1 - Zwolle. En van Carl Denig - een greep uit onze nieuwe prijslijst: padvindersflui- ten: 45 cent, dubbele khaki- broodzakken 2.. khaki-rijbroe ken naar maat 18.-. Dan nog deze van J A. ten Broek, brood- en banketbakkerij, Smee- poortstraat 29 Harderwijk: 'Gedu rende den Zomer van 1926 'mocht ik verschillende padvinderskam pen in den omtrek van Harder wijk gelegerd, van brood voorzien. De Heeren Leiders waren steeds tevreden en daardoor aangemoe digd houd ik mij thans wederom aanbevolen voor Broodlevering: elk uur van den dag kan het brood bezorgd worden.' Verloven en trouwen Terug naar de geselecteerde her inneringen. Op pagina 66 een in gezonden stuk van vaandrig Pos- tema uit Amsterdam (1923), onder de titel: Een ernstige vermaning. Het gaat over verloven en trou wen. Volgens de vaandrig is de schijn gewekt, dat verloofd-zijn niet te verenigen is met padvin- der-zijn. 'Zich verloven en gaan trouwen is een heel natuurlijke zaak, die door de jongeren als zodanig moet worden gezien. De jongeren moeten de verhouding man-vrouw heel natuurlijk vinden en niet iets raars' En dan de vermaning: 'Het ware te wensen dat vele van onze hoplieden en vaandrigs ge trouwd of verloofd waren. Onge twijfeld zouden ze de jongens meer eerbied voor de vrouw en het huwelijk kunnen inboezemen.' Er is ook een soort 'oppeppoëzie' DE PADVINDER, orgaan voor de boy-scout-beweging in Neder land, uitgave van 25 maart 1911, publiceerde een tekening van Baden Powell, de grondlegger van de padvinderij. Een bijeen komst rondom een kampvuur, staande de legendarische Lord Baden Powell. Lui en landrig gapen, Des morgens lang slapen. Zich dan nog eens omkeeren. dat is geen kunst. Maar vroeg uit de veeren, zie je dat is de kunst! Negentien-drie-zeven De jamboree's uit het verleden passeren de revue, zoals 'In ne gentien-drie-zeven, dan zul je wat beleven, dan komt de Jamboree naar Nederland' (Vogelenzang). Ton Koot haalt daarover herinne ringen op. De relatie Koninklijk huis en padvinderij wordt bij her haling vermeld. Dan is er een citaat uit 'De Ver kenner' van augustus 1940, waarin wordt verteld over Rotterdamsche Padvinders in oorlogstijd. 'Reeds in den vroegen morgen van den eerste oorlogsdag waren de meeste telefonische verbindingen verbro ken, zoodat het inzetten van een groot aantal jongens als ordon nansen noodig bleek. Indien daarbij in het oog wordt gehou den, dat een groot deel van de stad strijdtoneel was, was het werk van deze boodschappers lang niet ongevaarlijk, wat blijkt uit het feit, dat Loods Raadsen, van de 24ste Rotterdamsche groep, daarbij werd neergeschoten en gedood. Verschillende jongens traden later op als gids voor de Duitsche gemotoriseerde eenhe den. welke na de wapenstilstand verder Holland introkken en voorkwamen op deze wijze dat noodeloos slangen van de brand weer werden kapotgereden'. Vooral voor oud-gedienden van het buiten spoor bevat deze bloemlezing een schat aan herin neringen. omdat de evolutie die deze jeugdbeweging heeft doorge maakt duidelijk wordt geken schetst in eisen, kleding en me thodieken. En wie herinnert zich niet de bekende acties 'Heitje voor .een karweitje'?, een beloning die overigens gebonden was aan een tijdsgewricht, zoals de padvinder, de welp telkens een kind was van zijn tijd. Het boek eindigt met een impressie van de dertiende wereldjamboree, in Japan. Het volle leven tegemoet, uitgave van Uitgevers Wyt, Rotterdam. 192 pagina's, prijs: 23,50. sunon dat scheelt guldens fin nku In Simon-filialen met vers vlees, groenten en fruit. r

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 12