Sen ster die langzaam steeg Geen ritzege voor Karstens tertien $ar op fiets Start in de Vendee -Zoetemelk: s ^verend sen onder donder strijden ernard Thevenet winnaar van de Tour de France 1975 ijo betrapt op i<'bruik doping in/ Rik van Linden en Walter Godefroot laatste etappewinnaars TOUR IN CIJFERS Walter Villa zeker van wereldtitel Motorcoureur verongelukt uw KWARTET MAANDAG 21 JULI 1975 SPORT P7-RH9 P8-[2 hi lat d PARIJS Het slot op de Champs Elysees had niet geweldiger kun nen zijn. Een Franse winnaar, ongeveer een half miljoen toe schouwers. een schitterende dag. De Tour de France had weer een nieuwe kampioen voortgebracht, Bernard Thevenet, geboren op 10 januari 1948. Deze 62e Tour heeft Eddy Merckx ook geconfronteerd met een ne derlaag. Merckx echter was als verliezer zo mogelijk nog groter dan als winnaar. Hij ging op weg naar Valloire met de overtuiging dat nog niet alles was verloren, dat hij in de tijdrit nog zou kun nen winnen op Thevenet. Een valpartij met Ole Ritter maakte hem tot een kansloze. Desondanks wilde Merckx niet van opgeven weten. Zijn gebroken linkerkaak been ten spijt bleef de Tour bang voor hem. Zelfs een gewonde Merckx was tenslotte Merckx. De wereldkampioen heeft de Ron de tot het einde spannend gehou den. ook al wist iedereen dat zijn taak een onmogelijke was. Hij zorgde voor een slot dat paste bij een geweldige Tour de France, die in de voortdurende reeks van ge vechten tenslotte meer dan vijftig uitvallers kende. Iets minder dan negentig renners overleefden de koers. Sommigen beter dan werd verwacht. Fedor den Hertog bij voorbeeld, een zieke Hennie Kui per stellig, Lucien van Impe zon- dee twijfel. Anderen op een iets lager plan, zoals Raymond Pouli- dor. die na zijn dertiende Tour afscheid heeft genomen van dit grote spektakel en met de win naars van de klassementen zon dagavond op het Elysee door de Franse president werd ontvangen. Tot de renners die het niet maak ten behoort ook Joop Zoetemelk, die laveerde in de strijd die Merckx kreeg aangebonden door de nieuwe generatie aangevoerd door Moser en Fuchs en de meer ervarenen als Gimondi, Van Impe en natuurlijk Thevenet. Joop Zoe temelk heeft het niet gewaagd zijn kop in de wind te steken. Hij koos - en kan het Nederlandser - voor de zekerheid, die hem een vierde plaats in het eindklasse ment plus een schitterende rito- verwinning opleverde. In Saint Lary Soulan. op de Pla d'Adet versloeg hij óók Bernard Theve net. de winnaar die klimt als een vrachtwagen. Zoetemelk heeft na de dag dat Thevenet zijn kandidatuur stelde voor de laatste gele trui méér te leveren. Hij toonde de macht in de Alpen om met Thevenet te klimmen en met Merckx te dalen. Hem ontbrak de lef het gevecht met Merckx aan te gaan dat zo wel de wereldkampioen als hem tot winnaar had kunnen maken. Hij ontweek de strijd waarin hij een pijnlijk verliezer had kunnen worden, want de hele karavaan leed in de Alpen. Joop Zoetemelk meende - en hij doet het in al zijn oprechte eer lijkheid - dat hij, noch de wieler sport, gebaat is met weer een overwinning van Merckx. Hij heeft misschien gelijk. Maar hij heeft in de onderschatting van eigen kwaliteiten, een kwaal die ook Thevenet lang heeft gevoeld, zichzelf te kort gedaan. Dat is jammer, vooral voor Joop Zoete melk, die zich in deze ronde toch weer de sterkste Nederlandse wielrenner van dit moment heeft getoond. Die beste Nederlander heeft de boot gemist omdat hij bang was tussen wal en schip te vallen. Nu de Tour achter de rug is, kan hij zich alleen afvragen of hij met zijn kunde en met al zijn erva ring toch niet de sprong had moeten wagen, die hem tenslotte op de plek had kunnen brengen waar Bernard Thevenet is aange komen en Eddy Merckx nog altijd staat. 14 r Vil in pge •am ijs Bernard Thevenet heeft de Ronde van Frankrijk moe- 3 vinnen om populair te zijn. En hij is er nog altijd niet aan ge- 0pg l. De snelheid waarmee zijn faam in Frankrijk de laatste week gevfstegen, is dan ook omgekeerd evenredig aan het tempo waar- nac hij zijn weg naar de top heeft gebaand. Jubel en uitzinnig oj ousiasme van de Fransen overvallen hem nog steeds. Hij aan- is (dt het als behorend bij de gele trui die hij voor honderd- ciai inden Fransen en tientallen miljoenen tv-kijkers op de Champs ■S droeg. jaar geleden eindigde hij als in het algemeen klassement de Tour en als winnaar van de jte etappe op de baan van Vin- ps. 'Toen', vertelde hij, 'kwam nauwelijks iemand om een [tekening en nu lijkt het of land gelukkiger kan zijn dan Itt hij mij. of mijn gele trui, heeft aangeraakt'. GETEN «rijk leek Thevenet in 1974 paal te hebben vergeten, zeker it hij in de elfde etappe van de op de door niemand werkelijk JS Tussen de eerste echte rijd en zijn grootste overwin- liggen voor Bernard Thevenet dertien jaar, de helft van zijn De belangrijkste feiten uit fopbaan zijn: e Bernard Thevenet slaagt op mdibouwschool van Charolles - ijgt van zijn ouders een sport- nge len ifg lij Be winnaar in zijn tweede wed- bij de nieuwelingen, vader stemt er in toe dat hij fiet- Otls sport kiest. bij de amateurs 23 overwln- *1 z:n. ét winnaar van de Ronde van .fcyillon voor Ocana. Derde in de d Prix des Nations achter Sa- m Ocana. militaire dienstplicht in het istóplon van Joinville. lid van crijks bekendste wielerclub ii amateurkampioen van Frank- op de weg, zevende in de f)]|e van de toekomst, niet gese- ird voor de Spelen van Mexi- tweede in de Grand Prix des ■wi^ns achter Mortensen, maar Zoetemelk. Professionalcontract voor 700 n per maand. Winnaar van de tegen de Mont Faron voor nee^ndi en Merckx (gevallen). In- in Tourploeg door het afzeg van Brancke. Ritzege in La ■fcie voor Van den Bossche, Van en Merckx. als 'knecht' van winnaar nd$e mee naar de Ronde van je. derde in de Dauphine Libe- Merckx en Ocana. Vierde in e toonde van Frankrijk met etap- in Grenoble. In september geworden van zoon Eric. Eerste leiderstrui in de Dua- Libere. tweede in eindklasse- na Ocana. Winnaar van de van Indre-et-Loire en Ro- ilie. negende in de Ronde van rig krijk, ritoverwinningen op de pux en de Ballon d'Alsace. derde in de ronde van Spanje jefcerckx en Ocana. Leiderstrui in uaphine kwijtgeraakt aan Oca- tmjoor slechte (afsluitende) tijd- Frans kampioen op de weg. ie in de Ronde van Frankrijk >cana met rltzeges in Meribel on Hues en op de baan van Vin- es in Parijs, opgegeven in elfde etappe van Frankrijk, winnaar V e van Catalonië. )uiJ winnaar van de Dauphine ndte. Moser tweede (op 4 57). melk derde op (4.57). Van Im- ijfde (op 5.35). Merckx 17e (op Winnaar Ronde van Frank- metr itoverwinningen in Pra en Serre Chevalier. (AFP) De Spanjaard Luis Viejo is betrapt op het p-Juik van verboden stimulerende ^•pelen. Xa de dopingonderzoeken de 15e, 16e. 17e, 18e en 19e ie bleek dat Viejo positief had igeerd op het onderzoek na de er pende etappe, waarin het lot voor de controle aanwees. Vie- :eft besloten geen appèel aan te en tegen de uitspraak, het hem de volgende straffen op- 't: terugplaatsing naar de laat- ilaats in de vijftiende etappe, maand schorsing voorwaarde- tien minuten straftijd in het leen klassement en een boete 1.000 Zwitserse Francs (ruim ^gulden). moeilijk geachte Col du Telegraphe een plaats in de bezemwagen zocht. 'Nadat ik weer was uitgestapt, heb ik mijzelf beloofd dat mij dit nooit meer zou overkomen. Alles wilde ik op de Ronde van Frankrijk, voor mij de mooiste, de grootste, de belangrijkste, zetten.' Het was de zesde ronde van Ber nard Thevenet die aan dat feit enig zelfvertrouwen ontleende. Thevenet immers bewonderde en doet het nog altijd Louison Bobet die als 28-jarige zijn eerste Ronde van Frankrijk won. Ook voor Bobet gold dat hij zes ronden nodig had om de top te bereiken. Twee weken lang in deze Ronde waren de vooruitzichten van Ber nard Thevenet helemaal niet zo bijzonder. Hij handhaafde zich aan de top van het klassement, maar pas op de Puy de Dome maakte hij duidelijk dat hij werkelijk meer wilde zijn dan nummer 51. Hetzelf de nummer overigens dat Merckx droeg toen hij zijn eerste Ronde won in 1969, het rugnummer ook dat Luis Ocana kreeg uitgereikt voor hij startte in zijn succesronde, die van 1973. Pas in de Alpen nam Thevenet afstand van Merckx, die in Nice al met een geslonken voor sprong was begonnen. ONTDEKT Van dat moment eigenlijk ontdekte Frankrijk pas dat er behalve Ray mond Poulidor nog een renner was die aanmoedigingen en steun ver diende. De borden voor Poupou werden, iets minder talrijk, die voor Thevenet groeiden in aantal. Hij kreeg bovendien een koosnaam, 'Nanard' en dat betekende dat zijn reputatie was gevestigd. 'Thevenet heeft', vertelde ploeglei der Maurice de Muer die dit seizoen het bewind overnam van Gaston Plaud, 'maar één werkelijke fout. Hij is niet genoeg van zich zelf overtuigd. Hij heeft te lang nodig gehad om te ontdekken wat hij allemaal kan'. Bernard Thevenet gaf het toe met een gebaar, met de slimlach die zijn gedachte duidelijk maakte. Namelijk deze: wanneer Maurice de Müer het zegt. zal het wel zo zijn. ANDERS- Toch is de Bernard Thevenet een andere renner dan die uit vorige jaren. Nog lang niet de persoonlijk heid die opstapte om de hele ronde naar zijn hand te zetten, maar wel de man die wist dat deze ronde voor hem was gemaakt. 'Ik had een redelijk vertrouwen voor wij in Charleroi begonnen. In de Dauphi ne Libere had ik werkelijk goed gereden. De vele aankomsten boven op een berg in de Tour lagen mij. Ik had mij bovendien verbeterd in het tijdrijden. Ik wist dat ik goed zou kunnen meekomen in de tijd ritten, zeker wanneer die niet te lang zijn. Op ongeveer zestig kilo meter ligt mijn grens, een Grand Prix des Nations met zijn negentig kilometer is mij te lang.' In de Dauphine Libere. de voorlaat ste 'trainingswedstrijd' voor de Ronde van Frankrijk was Thevenet een klasse op zich. Het kwam niet in de eerste plaats doordat hij Merckx in het eindklassement op bijna elf minuten reed. Merckx tenslotte was herstellende van zijn ziekte. Hij was de onmiskenbare heerser in de rit door de Alpen waarin hij Van Impe bijna vijf- en Zoetemelk ruim vijf minuten los reed. In het eindklassement gaapte er tussen winnaar Thevenet een gat van rond de vijf minuten met zijn naaste belagers Moser. Zoete melk, Poulidor en Van Impe. De verschillen in de Tour zijn. Merckx niet meegerekend, veel groter. Dat heeft Bernard Thevenet verbaasd. 'Ik wist dat ik een kans had de gele trui te houden na de Alpen, maar het was geen zekerheid. Bepaald niet. Vooral Merckx heeft ondanks zijn blessures de strijd niet. opgege ven'. DE LAATSTE Parijs heeft Bernard Thevenet twee jaar geleden op de Cipale ook als winnaar zien binnenkomen. De gele trui van 1975 wimpelde die verge lijking af met: 'Dat lag heel an ders. Het was slechts een ritover- winning. In de Rond van Frankrijk telt alleen de laatste gele trui.' Het is een staaltje van de beschei denheid. die tekenend ls voor de eerste Franse winnaar na Roger Pingeon in 1967. Een uiting van-de ingetogenheid van de ster, die nog altijd wat onwennig staat tegeno ver de schittering van het succes, die het heldendom dat hem in Frankrijk sinds ruim een week wordt toegedacht moeilijk kan ver werken. In zijn hart is Bernard Thevenet de eenvoudige boerenzoon gebleven, die als zesjarige uit Saint Julien de Civry dagelijks in het heuvel land van Saone et Loire de kilome ters naar school reed op de fiets die zijn oudere zuster Madeleine ook al had gebruikt. Bernard The venet was net als alle andere jon gens. Hij maakte er met zijn vrien den een wedstrijd van. Ruim twintig jaar geleden al bleek dat hij iets anders was. Hij was wat sterker, wat sneller op de fiets. Een echte fiets was een hartstocht voor hem. Vader Henri gaf hem die nadat hij was geslaagd op de landbouwschool van Charolles. ENTHOUSIASME Het was geen echte racefiets, maar wel een die net goed genoeg was om aan wedstrijden mee te doen. In Charolles meldde hij zich bij de plaatselijke wielerclub. Zijn en thousiasme overtuigde secretaris Frenci Laurent, die voor hem een licentie uitschreef, hoewel de toe stemming van zijn vader ontbrak. Bernard Thevenet bekende nader- PARIJS (AFP) Eddy Merckx blijft ook na de Ronde van Frankrijk leider in het klassement van 'Super Prestige'. Bernard Thevenet klom door zijn Tour-triomf op naar de tweede positie. Joop Zoetemelk neemt de vijfde plaats ln. Het klasse ment ziet er nu als volgt uit: 1. Merckx (Bel) 370 punten, 2. Thevenet (Fra) 220, 3 moser (Ita) 195. 4. Roger de Vlaemmck (Bel) 176, 5. Zoetemelk (Ned) 155, 6. Galdos (Spa) 85, 7. Maertens (Bel) 81, 8. Gimondi (Ita) 80. hand. Zijn vader vergaf hem de pe kelzonde, waardeerde de eerlijkheid van zijn zoon, hoewel ook hij wist dat in een dergelijk kleine dorpsge meenschap het klandestiene fietsen nooit geheim kon blijven. Bernard kreeg toestemming om te wielren nen. mits het werk op de boerderij er niet onder zou leiden, want de handen van de enige zoon konden niet gemist worden op de kleine boerderij van tien hectare, vier gel ten en twintig koeien. Die zekerheid heeft Thevenet lang doen aarzelen voor hij besloot pro fessional te worden. Vader Henri Thevenet hielp hem over de drem pel door te zeggen: Bernard wat jij met wielrennen kunt verdienen, kan ik je op de boerderij nooit betalen.' Het ging om een salaris van 700 gulden per maand. Het was de waarheid. Met zijn vrouw Janine en hun zoontje Eric van vier woont Bernard Thevenet in een huis in SENLIS Gerben Karstens is za terdagmiddag op het kleine baantje van Senlis opnieuw in de sprint bedwongen door Rik van Linden, die zijn derde overwinning in deze Tour behaalde. Belangrijker dan het gevecht op de baan. was de strijd in de laatste twintig kilome ter van de wandeletappe Melun- Senlis waarin Eddy Merckx zich nog eens ijzersterk toonde. Merckx viel ruim tien kilometer voor de eindstreep aan, nadat een paar eer dere pogingen waren mislukt. Na een lange jacht, slaagde Thevenet erin aan te pikken, maar Juist op dat moment vloog Martin Rodri- quez tegen een ver over de weg leunende toeschouwer op. Een val partij was het gevolg en daarbij waren behalve Rodriquez nog San- tambrogio, Godefroot. Huysmans. Lievens en Menendez betrokken. De Spanjaard moest de strijd staken met een gebroken sleutelbeen. Door die val voorin het veld raakte The venet. die net even zat uit te bla zen, weer het contact met de eer sten kwijt. Op de eindstreep be droeg zijn verlies op de niet mee- sprintende Merckx zestien seconden. Merckx: 'Ik kon niet meedoen met de spurt. Bij het ontwijken van de valpartij had ik mijn stuurpen ge broken'. Gerben Karstens mengde zich wel met ai zijn Inzet in hel gevecht. 'Er was niets aan te doen', vertelde hij. 'In het laatste stuk ben ik voortdu rend actief geweest, terwijl Van Linden dankzij zijn ploegmaten ge woon naar de sprint werd gedra gen. Hij zat ook het beste. Als Moser niet zo de sprint voor hem aantrekt, is hij kansloos, want dan moet hij de spurt maken en zit ik goed aan zijn wiel. Bovendien stuurde Moser in de laatste bocht een beetje omhoog en toen had ik helemaal geen mogelijkheid meer'. Walter Godefroot, de gereputeerde Belgische wegsprinter, behaalde gisteren tenslotte pas in de laatste etappe van de Tour zijn traditione le spurtzege. Godefroot versloeg in de laatste meters van de 4000 kilo meterlange ronde Mintkewicz en Gerben Karstens. De rit op de Champs-Elysees en langs de Tullerleën werd beheerst door de premies van 1000 franken, die per ronde te verdienen waren. Die stimulans zorgde voor een le vendige wedstrijd waarvan het me rendeel van de bijna een half mil joen toeschouwers nauwelijks een fractie heeft kunnen zien. Vijf rijders hebben hun premies in solo's verdiend, namelijk Claude Magni, Don Allan. Michel Pollen- De Belg Rik van Linden wint de sprint van de voorlaatste etappe van de Tour, in Senlis. tier. Fedor den Hertog en Mauro Simonetti. De laatste reed bijna zeven ronden alleen voor het veld uit. maar in de laatste ronde werd hij teruggepakt door Herman van Springel. die daarmee de weg naar de ritoverwinning voor zijn ploeg genoot Godefroot vrijmaakte. Simonetti had een grootse voor sprong van iets meer dan een mi nuut, Fedor den Hertog bleef op 45 seconden steken. Hij werd binnen enkele kilometers ingelopen nadat burgemeester Bernard Merlin, met zijn broer Guy praktisch eigenaar van Merlin Plage, had bekend ge maakt dat hij een premie van 10.000 franken uitloofde voor de renner die het eerst dertig secon den voorsprong zou nemen. Mauro Simonetti kreeg van het veld iets meer vrijheid en toucheerde de vetste sprintpremie uit de ronde. De 163 km op de bekendste straat van Europa had geen enkele in vloed op de klassementen. De gele trui van Thevenet kleefde aan het regenboogshirt van Merckx. Zoete melk heeft in de slotfase nog een keer geprobeerd of hij Van Impe misschien van de derde plaats zou kunnen rijden, maar de kleine bergkoning reageerde onmiddellijk en van dat moment ging de strijd uitsluitend om de dagprijzen. Voorlaatste etappe: 1. Van Linden. (Bel-Ferrettl) 220 km ln 6 uur. 36 min en 51 sec. 2. Karstens (Ned-Stabllnskl) zt. 3. Hoban (Eng-Caput) zt. 4. Moser (Ita-Bartolozzi) zt. 5. Roltlers (Bel-Le» langue) zt, 6. Vlanen (Ned-Caput) zt. 7. De Meyer (Bel-Schotte) zt. 8. Mintkle- wlcz (Fra-Stabllnskl) zt. 16. Van Vlier- berghe (Bel-Grlbaldy) zt. 17. Simonetti (Ita-Bartolozzi) zt. 18. Marcherrl (Ita- Bartolozzi) zt. 19 Parsani (Ita-Ferretti) zt. 20. Legeay (Fra-Lapebie) zt. 28. Prin sen (Ned-Llebregts) zt. 29. Kamper (Ned- Llebregts) zt. 32. Zoetemelk (Ned-Caput zt. 74. Den Hertog (Ned-Llebregts 6.37.35, 83. Knetemann (Ned-Caput) 6.38.55. Algemeen klassement: 1. Thevenet (Fra- De Muer) 110 uur. 50 min en 2 sec. 2. Merckx (Bel-Lelangue) op 2.47. 3. Van Impe (Bel-Stablinski) op 5.01, 4 Zoete melk (Ned-Caput) op 6 42. 5. Gimondi (Ita-Ferretti) op 13.05. 6. Lopez Carrlll (Spa-Barrutla) op 18.29. 11. Kuiper op 40.44. 18. Den Hertog op 56.45, 51. Kar stens op 2 8.47. 63 Knetemann op 2.28.43. 66. Vianen op 2.32.56. 84. Prinsen op 3.05.58. 86- Kamper op 3.15.50. Dagploegenklassement: 1. Stabllnskl (Karstens. Mintklewlcz. Martinez)- 19 50.33 19 pl. 2 Caput (Hoban, Vlanen. Talbourdet) zt. 33, 3. Bartolozzi (Mo6er. Ritter. Simonetti) zt. 36. 4. Ferretti (Van Linden. Parsanlp. Cavalcanti) zt. 47. 5. De Gribaldy (Math:s. A. en F. van Vlier- berghe) - zt, 53. 8. Llebregts (Kuiper. Prinsen. Kamper) zt. 70. Laatste etappe: 1. Godefroot (Bei-Schot- te) 163 km ln 3 uur. 45 min en 29 sec, 2. Mintklewlcz (Fra-Stabllnskl), 3. Karstens (Ned-Stabllnskl). 4. Deleplce (Fra-Schot- te). 5. Hoban (Eng-Caput). 6. Ovion (Fra-De Muer). 7. Telr'.lnck (Bel-Sta- bllnskl)8 Viejo (Spa-Saura). 9. Van Linden (Bel-Ferretti). 10. A. van Vller- berghe (Bel-Grlbaldy). 11. Vlanen (Ned- Caput). 12 Moser (Ita-Bartolozzi). 13. Agostlnho (Por-Gemlnlanl), 14. Talbour det (Fra-Caput). 15. Prinsen (Ned-Lle bregts). 16. Merckx (Bel-Lelangue). 17 De Meyer (Bel-Schotte), 18. Allan (Aus- Llebregts). 19 Lievens (Bel-Lelangue). 20. Martinez (Fra-Stabllnski). 50. Kuiper (Ned-Llebregts). 53. Zoetemelk (Ned-Ca put). 55. Thevenet (Fra-De Muer), 68. Kamper (Ned-Llebregts). 69 Knetemann (Ned-Caput). 73. Den Hertog (Ned-Lle bregts). 86. De Cauwer (Bel-Llebregts) allen ln dezelfde tijd. Eindklassement: 1. Thevenet (Fra-Ï3e Muer) 114 uur. 35 min en 31 sec. 2. Merckx (Bel-Lelangue) op 2 47. 3. Van Impe (Bel-Stablinski) op 5.01. 4. Zoete melk (Ned-Caput) op 6.42. 5. Gimondi (Ita-Ferretti) op 13.05. 6. Lopez-Carril (Spa-Barrutia) op 1929. 7. Moser (Ita- Bartolozzi) op 24.13. 8. Fuchs (Zwt-Bar* tolozzl) op 25.51. 9. Janssens (Bel-Lelan gue) op 31.27. 10. Torres (Spa-Saura) op 34.36. 11. Kuiper (Ned-Llebregts) 40.44. 12 Romero (Fra-Lapebie) op 44.24. 13. Talbourdet (Fra-Caput) op 44.49, 14. Martinez (Fra-Stablinskl) op 45.41, 15. Bernard Thevenet, winnaar van de Tour de France, na afloop in ge sprek met de toch glimlachende nummer twee, Eddy Merckx (r.). Parya le Monial dat de welstand van de bezitter letterlijk en figuur lijk op degelijke wijze onderstreept. CONTRACTEN Na Parijs wach ,en de contracten. Thevenet heeft er al een dikke dertig op zak van tussen de vier en vijfduizend gulden. Daarmee blijft hij nog bijna de helft achter op Eddy Merckx. Bernard Thevenet zal de laatste zijn dat onredelijk te vinden. Want ook na de huldiging op de Champs Elysees. na de ont vangst door president Valery Gis- card d'Estaing zondagavond op het Elysee is hij noe niets veranderd. Hij ls de bescheiden kampioen wiens ster langzaam steeg naar zijn hoogste punt op 20 juli 1975. Agostlnho (Por-Gemlnlanl) op 50.48. 16. Dellsle (Fra-De Muer op 55.21. 17. De Schoenmaecker (Bel-Lelangue) op 55 24, 18. Den Hertog (Ned-Llebregts) op 56 45, 19. Poulidor (Fra-Caput) op 58 57, 20. Julten (Fra-Lapebie) op 1 05.67, 21. He- zard (Fra-Caput) op 1.05.53. 22. Pogglall (Ita-Bartolozzi) op 1.10.02. 23. Viejo (Spa-Saura) op 1.11.54, 24. Pollentler (Bel-Schotte) op 1.15.23, 25. Houbrechts (Bel-Ferrettl) op 1.19.54, 26. Balague (Spa-Saura) op 1.23.27, 27. Rodriguez Col-Ferrettl) op 1.23.56. 28. Ovlon (Fra- De Muer) op 1.29 23, 29. Melero (Spa- Barrutla) op 1.30.10. 30. Martin (Fra- Stabllnski) op 1.34.06. 31. Van Springel (Bel-Schotte) op 1.38.54, 32. A. van Vller- berghe (Bel-Grlbaldy). 33. Fabbrl (Ita- Ferretti) op 1.41.22. 34. Pesarrodona (Spa-Barrutla) op 1.42.06. 35. Fraccaro (Ita-Ferretti) op 1.42.09. 36. Cauas (Spa- Saura) op 1.43.22. 37. Millard (Fra-Lape bie) op 1.48.01, 38. De Witte (Bel-Schot te) op 1.48.06, 39. Marchettl (Ita-Bartolo- zwl) op 1.55.32, 40. Bourreau (Fra-De Muer) op 1.57.19, 41. Mathls (Fra-Grl- baldy) op 1.58 02, 42. De Meyer (Bel- Schotte) op 2.00.39, 43. Vasseur (Fra- Saura) op 2.02.56, 44. Fontanelli (Ita- Bartolozzi) op 2.03.19, 45. TeHinck (Bel- Stabllnskl) op 2.05.37. 46. Santambrogio (Ita-Ferretti) op 2.05.41. 47. Ritter (Den- Bartolozzi) op 2.05.50, 48. Cavalcanti (I- ta-Ferretti) op 2.05.59. 49. Campaner (Fra-Geminlanl) op 2.08.42, 50. Karstens (Ned-Stablinskl) op 2.08.47, 51. Godefroot (Bel-Schotte) op 2.1525, 52. Rouxel (Fra- De Muer) op 2.15.28. 53. Mintklewlcz (Fra-Stablinskl) op 2.15.41, 54. Simonetti (Ita-Bartolozzi) op 2.16.15, 55. Mlntjens (Bel-Lelangue) op 2.19.01. 56. Delcrolx (Bel-Lelangue) op 2.19.02. 57. Grande (Spa-Barrutla) op 2.20.24, 58. Huysmans (Bel-Lelangue) op 2.21.16, 59. Rottiers (Bel-Lelangue) op 2.21.37, 60. Ferrelra (Por-Gemlnlanl) op 2.26.52, 61. Lievens (Bel-Lelangue) op 2.27.05, 62. Knetemann (Ned-Caput) op 2.28.43, 63. Planaro (Fra- Lapebie) op 2.29.01. 64. Misca (Fra-Ca put) op 2.30.04. 65. Vianen (Ned-Caput) op 2.32.56, 66. Leleu (Fra-Stabllnskl) op 2 33.15, 67. De Cauwer (Bel-Llebregts) op 2.35.17. 68. Hoban (Eng-Caput) op 2.41.09. 69. Legeay (Fra-Lapebie) op 2.43 39, 70. Doyen (Bel-Grlbaldy) op 2.44.09, 71. Dil len (BelStabllnskl) op 2.44.50 72. Le GuUloux (Fra-Stabldnskl) op 2.46.48, 73. Magni (Fra-Lapebie) op 2.47.50, 74. Hau- vleux (Fra-Lapebie) op 2.48.26, 75. F. van VMerberghe (Bel-Gribeldy) op 2.49.25, 76 Parsani (Ita-Ferretti) op 2.51.11. 77. Beon (Fra-De Muer) op 2.51.33, 78. Deleplne (FraSchotte) op 2.53.55, 79. Van Linden (Bel-Ferretti) op 2 55.24. 80. Moneyroi) (Fra-Gemlnlanl) op 2 58.44. 81. Castallet- tl (Ita-Ferretti) op 3.00 08, 82. Prinsen (Ned-Llebregts) op 3.06.08, 83. Amaro (Por-Gemlnlanl) op 3 09.15, 84. Kamper (Ned-Llebregts) op 3.15.50, 85. Allen (Aus-Llebregts) oo 3 26.28, 86. Boulas (Fra-Lapebie) op 3.31.02. Daeploegenklassement: 1. Stabllnskl (Mintklewlcz. Karstens, Telrllnck) 11 uur. 16 min, 27 sec 12 plaatsen. 2. Schotte (Godefroot. Delepine, De Meyer) zt. 22 pl. 3 Caput (Hoban. Vlanen. Talbourdet) zt. 30 pl. 4 Bartolozzi (Mo ser. Ritter. Marchettl) zt. 60 pl. 5. Lape- ble (Pianaro. Hauvieux, Legeay) zt. 72 pl, 6. Ferretti (Van Linden. Castellettl. Frac caro) zt. 74 pl. 9. Llebregts (Prinsen. Allan. Kuiper) zt. 83 pl. Eindstand bergklassenient: 1. Van Impe (Be!) 285 punten. 2. Merckx (Bel) 206. 3. Zoetemelk (Ned). 171. 4. Thevenet (Fra) ANDERSTORP (Reuter, SID. UPI, ANP) Na Angel Nieto (50 cc), Paolo Pileri (125 cc) en Rolf Stein - hausen/Sepp Huber (zijspan) is de Italiaan Walter Villa zondag in An- derstorp de vierde voortijdige we reldkampioen geworden. Hij be haalde in de 250 cc een fel bevoch ten overwinning ten nadele van zijn landgenoot Otello Buscherini. met wie hij gedurende lange tijd stuivertje had gewisseld. Buscherini had de troost van een nieuw ron derecord (1.46.39). Villa werd door deze zege onaantastbaar in de stand voor het wereldkampioen schap. 750 cc-klasse: 1 Barry Sheene (GB). 2. Barry Dltchu (GB). 3 Victor Palomo (Spa). Stand wereldkampioenschap: 1. Sheene 30 punten, 2. Patrick Pons (Fra) 27. 3. Cecotto (Ven) 25. 50 cc-klasse: 1 Eugenlo Lazzarlnl (Ita). 2. Angel Nleto (Spa). 3. Hans J. Hummel (pos). 4 Nico Polanen (Ned). 6. Theo Timmer (Ned). Stand wereldkampioen schap: 1. Nleto 84 punten. 2. Lazzarlnl 67 3. Van Zeebroeck (Bel) 43. 125 cc-klasse: 1. Paolo PTerl (Ita. 2. Blanchl (Ita. 3. Eugenlo Lazzarlnl (Ita) Stand wereldkampioenschap: 1. Pileri (I- ta) 115 punten. 2. Blanchl 80. 3. Andere- sson (Zwe) 63. 250 cc-klasse: 1 Walter VUla (Ita). 2. Otello Buscherini (Ita)-. 3. Tatlo Vlrta- nen (Fin). Stand wereldkampioenschap: 1. Villa 85 punten, 2. Rougerie (Fra) 61, 3. Cecotto (Ven) 42. 500 cc-klasse: 1. Barry Sheene (GB) 2. Phil Read (GB) 3. Joh. G. Williams (GB). Stand wereldkampioenschap: 1. Read 81 punten, 2. Agc>6t!nho (Ita) 57 punten. 3. Kanaya 45 pnt (Jap). 164, Eindploegonklassement: 1. Caput 345 uur, 3 mm. 49 sec. 2. Lelangue 345.12.17. 3 Bartolozzi 345.15 06, 4. Stabllnskl 343 23.57, 5. De Muer 34 5 32 42, 6. Ferretti 345 45.02, 7. Barrutla 346 08.37. 8. Saura 346.09.11. 9. Geminlanl 347.38.44. 10. Lle bregts 347 41.08. 11 Schotte 348.03.40, 12. Lape ble 348 11.52, 12.Grib aldy 349.25.41. Eindstand puntenklassement: 1. Van Linden (Bel) 342 punten. 2 Merckx (Bel) 240. 3 Moser (Ita) 199, 4. Godef root (Bel) 190. 5. Hoban (Eng) 183. 6 Karstens (Ned) 182. 7 Mintklewlcz (Fra) 155. 8. Zoetemelk (Ned) 109, 9. Thevenet (Fra) 108. 10. Van Impe (Bel) 107. Klassement voor rle meest belovende neo- prot: 1. Moser (Ita), 2. Kuiper (Ned). 3. Romero (Fra), 4. Talbourdet (Fra). 5. Den Hertog (Ned). Eindstand sprintklassement: 1. De Meyer (Bel) 77 punten. 2. Hoban (Eng) 47. 3. Mintklewlcz (Fra) 35. 4 Maeni (Fra) 12. 5. Campaner (Fra) 10. 6. Mlsac (Fra) 9, 7 en 8 Leleu (Fra) en Telrllnck (Bel) 8. SCARPERLA (AP) De 22-jarige Italianse motorcoureur Carlo Fio- rentino is zondag tijdens de 1000 kilometer op het circuit van Mugello bij een val om het leven gekomen. De race, voor motoren met een in houd van 750 cc tot 1 liter, telde mee voor de Europese betrouwbaar heidscup. Tour de France 1976 PARIJS (ANP) Tijdens de slotrit van de Rronde van 1975 is onthuld waar de volgende Tour de France zal starten. Burgemeester Bernard Merlin verbrak het 'geheim' door te laten omroepen dat de 63ste Ronde begint in de Vendes, de kuststrook zuid van Bretagne. De werkelijke beginplaats van de ronde werd nog niet geopenbaard, maar het kan nooit ver van Merlin Plage zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9