Guillermo Villas onbedreigd winnaar op het 'Melkhuisje' Hiddink weggestuurd Timman: weer verlies vanuit goede stelling Olga Commandeur: nieuwe toptijd op 400 m: 53,3 0 t>< Nederland dichter bij r Olympisch ijshockey Argentijn comfortabel aan kop van het Grand Prix-klassement Willy Stahle wint titel waterskiën Finale Europacup honkbal in Haarlem Zwitserland wint jeugdstrijd op Papeni ;ior -■ isc Cricketstrijd tegen Denen bleef onbeslist TROUW/KWARTET MAANDAG 21 JULI 1975 SPORT HILVERSUM (ANP) Guillermo Vilas heeft definitief naam ge maakt in Nederland. De 22-jarige Argentijn, die vorig jaar uit een betrekkelijke anonimiteit voor de eerste keer het Melkhuisje ver overde, heeft zich zondag wederom het internationale tenniskam pioenschap van Nederland eigen gemaakt. Vilas, inmiddels opge klommen tot 's werelds nummer vier, versloeg in de finale van het Grand Prix B-toernooi in Hilversum de Joegoslaviër Zeljko Franu- lovic met 6-4 6-7 (tie-break 5-7) 6-2 6-3. De linkshandige Zuidamerikaan ge bruikte voor het karwei bijna twee en een half uur. Hij werd voor zijn zege beloond met 9000 dollar (ruim 22.000 gulden). En ook na de eind strijd van het dubbelspel rinkelde de kassabei voor Vilas. want met zijn Poolse partner Wojoek Fibak rekende hij af met de Jogosla- visch/Britse combinatie Franluno- vic/Lloyd: 6-4 6-3 en 1175 dollar (2900 gulden) elk. Door zijn toch wel onbedreigde ze ge op het Melkhuisje heeft Guiller mo Vilas. die volgende maand 23 jaar wordt, zich comfortabel genes teld aan kop van het Grand Prix- AMSTERDAM (ANP) Willy Stahle heeft haar Nederlandse combinatie- waterskititel overtuigend heroverd. De Europese kampioene zegevierde zondag zowel op de figuren als bij de slalom met grote overmacht. Al leen moest zij zaterdag bij het springen met de tweede plaats ge noegen nemen: Marlon van Dijk kwam 45 centimeter verder (30.10 meter). In het combinatieklassement be haalde Willy Stahle. die tijdens de kampioenschappen van vorig jaar in Amerika verbleef, 2450 punten. Marlon van Dijk werd met 2058 punten tweede. Fanny Meyer derde (1751) Bij de heren triomfeerde Eddy Struyck op alle drie onderdelen (2135 punten). Zowel bij de figuren als op de slalom werd hij ernstig bedreigd door Arie de Gans (2075) maar bij het springen maakte Struyck aan alle onzekerheid een einde. Met 43.15 meter prolongeer de hij zijn nationale titel. Derde in de combinatie werd Jos Slot (1672). klassement. De gedrongen Argen tijn heeft, sinds hij in mei (München) na een ziekte van vier maanden de draad van toernooien weer opnam. 280 punten bijeen ge slagen. De Spanjaard Manuel Oran- tes is tweede met 257 punten. De Zweed Björn Borg derde met 230 punten. Van de reeks van 48 toer nooien zijn er nu 14 achter de rug. En aangezien de vorm van Guiller mo Vilas stijgende is, maakt hij een prima kans voor het tweede achtereenvolgende jaar de winst premie van 100.000 dollar op te strijken. GEVAAR Hoewel hij zonder setverlies bleef is Vilas' positie zaterdag in de hal ve eindstrijd tegen de jongeman Victor Pecci ernstiger in gevaar ge weest dan zondag tegen Zeljko Fra- nulovic. Pecci. de 19-jarige Para- guees. heeft Vilas in een kwalitatief matig en weinig opwindend ge vecht tot het uiterste gedreven. Dat de dokterszoon uit Asuncion verloor met 4-6 4-6 6-7 (hij had in de derde reeks twee setpunten) kwam. omdat hij nog niet over een aanval lende backhand beschikt en te veelvuldig bezweek voor de artistie ke verleiding Vlas te verrassen met een dropshot. De scherp anticipe rende Argentijn beliep evenwel al les, stond niet één keer zijn opslag af en liet in de beslissende tie break zijn tegenstander geen enke le illussie: 7-1. KRACHT De finalepartij haalde het kwalita tief ook niet, ofschoon de zege van Vilas wel wat hoger dient te wor den aangeslagen. Franulovic, die na een schouderoperatie sterk aan het terugkomen is. beweegt zich wat rapper over de baan dan Pecci en van zijn backhand gaat wel een Guillermo Vilas, de nieuwe internationale kampioen van Nederland, tüdens de finalepartü tegen Franulovic. zekere dreiging uit. Vilas, toch al niet het type van de netbestormer, heeft tegen de 28-jarige Joegosla viër dan ook alle beschikbare kracht in zijn groundstrokes moe ten leggen. De Argentijn, inderdaad zo vast als een huls, trok in de rally meestal aan het langste eind en omdat ook zijn opslag krachti ger is (hij verloor hem twee keer, Negatieve uitwerking op de groep' STOCKHOLM (ANP) Het be stuur van de eredivisieclub De Graafschap heeft zaterdag speler Guus Hiddink naar huis gestuurd. Hiddink. die met de selectie in een trainingskamp in Zweden zat. zou door zijn houding en te wen sen over latende inzet een nega tieve uitwerking op de groep heb ben gehad. Hiddink, die een twee jarig contract met de Doetin- chemse vereniging heeft, heeft volgens zijn zeggen overeenstem ming bereikt met de Franse club Strasbourg. Volgens het bestuur van De Graafschap heeft deze Franse vereniging nog in het ge heel geen serieuze belangstelling getoond. Ook de houding van Hiddink in' deze zaak heeft de ergenis van de leiding opgewekt, die de spelmakende middenvelder zaterdag op het vliegtuig naar Ne derland zette. Intertoto Telstar-Zaglebie Sosnowitz 00. Scheidsrechter Ram. Toeschou wers: 3000. Zonder tot grote hoogte te stijgen stond het treffen tussen Telstar en het Poolse Zaglebie Sosnowitz op een redelijk peil. BIJ de thuis club werd de geschorste Van Kooten gemist. Hij werd vervan gen door de jeugdspeler Kamp- heus. die niet slecht debuteerde maar vooral in de lucht werd afgetroefd. De Polen kregen de beste kansen op de overwinning, maar spits Malenski weigerde hardnekkig te scoren. Rechtsbui ten Wieczorck kreeg een gele kaart. AZ'67-Oesters Vaexjoe 10 (0 0). Scheidsrechter Beek. Toe schouwers: 5000. AZ was veel sterker en verdiende de zege volkomen. In de 61e mi nuut scoorde Kees Kist uit een pass van Wildbret. Het was de eerste Alkmaarse treffers na 241 minuten voetbal in de Intertoto- competite. De Alkmaarders kregen vele kansen, maar slaagden er niet in deze te verzilveren. Daar bij stuitten zij ook op de uitblin- Guus Hiddink, mistroostig terug uit Zweden. ker in deze wedstrijd, de Zweedse doelman Hagberg, reserve doel man van het Zweedse nationale elftal. Transfers Excelsior heeft de 26-jarlge mid denvelder Frans Struis aangetrok ken, die het vorig seizoen uitkwam voor FC Dordrecht. Struis, die ook voor Feyenoord heeft gespeeld, zal een contract met een looptijd van drie jaar tekenen. Henk Schwarz. een 27-jarige ju rist, is toegetreden tot het bestuur van de eerste divisieclub FC Dor drecht. Schwarz zal de financiële zaken behartigen. Voorts tekende rechtervleugelverdediger Gerrie van Kuijk voor een jaar bij. NEC contracteerde Adrie Battink voor één jaar. Hij kwam van de amateurclub Veluwse Boys en is een spitsspeler. Oefenduels Landskampioen PSV heeft in Venlo een vriendschappelijke wedstrijd tegen eerste divisieclub FC VW verloren met 12. Willy van de Kerkhof scoorde voor de Eindho- venaren en Jovanovic en Van Din- ter maakten de Venlose doelpun ten. Er waren 7.500 toeschouwers. Willem II speelde in Tilburg met 22 gelijk tegen de Westduitse club Hertha BSC Berlijn. Voor de Tilburgers scoorden Polderman en Havermans en de Duitse treffers kwamen van Horr en Huybregts (eigen doel). Er waren 3.000 toe schouwers. NEC won een oefenwedstrijd van de amateurclub Juliana Malden met 20. Kornelis en Hutting wa ren de doelpuntenmakers. Bij NEC speelde in de eerste helft Johan Zuidema mee. Er waren 1750 toe schouwers. tegen 'Frano' zeven maal), was hij de logische winnaar. De partij ken de weinig briljante momenten, ook al omdat Franulovic met zijn fran- jeloze, doch effectieve techniek Vi las alleen maar tot werk annex resultaat tennis kon inspireren. Dat de jonge Argentijn, die naast tennis grote belangstelling heeft voor politiek, jazzmuziek en poëzie, ook dit examen in de trage arena van het Melkhuisje geconcentreerd doorstond, mag hem het predikaat 'met lof' opleveren. Het was Guillermo Vilas' derde toernooizege van het seizoen 1975. Eerder won hij in River Plate (Arg.) en München. In Rome en Wimbledon bracht hij het tot de kwartfinales, bij de 'Open Franse' in Parijs verloor hij de eindstrijd van Björn Borg. Resultaten die be wijzen dat Vilas uit de wereldtop niet meer is weg te denken. Het Melkhuisje, dat op de erelijst ge nomineerde namen heeft als Laver, Newcombe en Okker. heeft aan Vi las een uitnemende winnaar. Doch ook voor de verliezende fina list Zeljko Franulovic is Hilversum een bemoedigend tussenstation ge weest. De Joegoslaaf: 'Ik voel dat ik weer alles kan. Vandaag was Vilas gewoon beter dan ik, dat is geen punt. Maar nu ik deze week eigenlijk voor de eerste keer zonder pijn heb gespeeld, geloof ik weer in de toekomst'. 100.000 dollar Het volgende doel van zowel Franu lovic als Vilas is het 100.000-dollar- toernooi te Washington. De Argen tijn bracht het daar vorig jaar tot de finale. Als Vilas ook nu weer hetzelfde opzienbarende seizoen maakt als in 1974, zou hij een zeer aantrekkelijke tegenstander worden voor Jimmy Connors in een derde 'match van de eeuw'. Bill Riordan, de manager van de Amerikaan, twijfelt tussen Ashe (de Wimble- donkampioen) en Vilas. De Argen tijn is niet het type voor dergelijke kas-spektakelstukken. zoals hij ook de indruk wekt dat zijn doorstoten naar de internationale elite min of meer tegen wil en dank is geschied. Langzamerhand begint Vilas even wel op zijn strepen te staan. Zijn optreden op de baan is zelfbewuster geworden, en ook daarbuiten schroomt hij niet voor zijn mening uit te komen. Vilas: 'Als je zo de Grand Prix-lijst aanvoert, ben je iemand. Maar ik werk er ook voor'. Nadat in Rotterdam enige tijd gele den al een van de twee voorronden van de Europa Cup Honkbal werd afgewerkt, zal ook de finale van dit evenement op Nederlandse bodem worden gespeeld. In Haarlem zullen de Verenigingen Luchtbal (België) Condepols (Spanje), Haarlem Ni- cols en Sparta in het weekeinde van 13 en 14 september om de Europacup tegen elkaar uitkomen. De resultaten uit de voorronden zullen voor deze finale blijven mee- tellen. In die voorronden boekte Sparta een overwinning op Lucht bal en versloeg Haarlem Nicols de Spaanse kampioen Condepols, zodat de kans op een Nederlandse finale zeer voor de hand ligt. De Nederlandse honkbalcompetitie lag dit weekeinde stil in verband met het op komst zijnde Europees kampioenschap in Barcelona. In de zogenaamde steden-regiocompetitie, die dit weekeinde werd gespeeld, wa ren de uitslagen als volgt: zaterdag: Den Haag-Midden-Nederlarid 6-5, Rotterdam-Haarlem 5-3, zondag: Amsterdam-Den Haag 3-4 (in 10 in nings), Midden-Nederland-Rotter dam 6-8. TWF.EDE KLASSE A: Black Llons-De Hazenkamp 6-1. Gel- drop-HMS 0-6. Robur-PSV 6-8, NISC-T1- gers 4-0. B: TIJBB-VUC 3-5. Rooswljk- L1 inden 10-0, Laakkwartier-Hoofddorp 7- 2. Bloemendaal-OG 2-8. C: DVH-BSC Hil versum 2-10, ABC-Herons 2-12. Oosterloo- Geuzen 5-2. HCTIW-ODIZ 4-7. D: Celeri- tas-Schledam 10-14. ABP Holy 4-10. Jeka- Klnesis Birds 8-9. GSTAAD (SID, ANP) De kans dat Nederland mee mag doa aan het Olympische ijshockeytoernooi van 1976 in Innsbruck, is aaMr t- merkelijk gestegen. Na Zweden en Canada heeft zaterdag ook OostU^" Duitsland afgezegd. Deze beslissing werd bekendgemaakt op het zomercongres van dr Wereld-ijshoekeybond in het Zwitserse Gstaad. De eerste plaatsvengj); vanger van Oost-Duitsland is volgens de ranglijst weliswaar Italij. maar de kans dat dit land van zijn rechten gebruik zal maken, wori|lt€ niet groot geacht. 7 i De Oostduitse ijshockeyploeg laat verstek gaan omdat men zich vopl ledig wil concentreren op het toernooi om het wereldkampioenschap t dat in april 1976 wordt gehouden in Kattowice. Na PAPENDAL (ANP) De Nederlandse jeugd-atletiekploeg is weekeinde tijdens de drielandenwedstrijd tegen Zwitserland Griekenland op Papendal als tweede geëindigd. De zege was 1 Zwitserland, dat zegevierde bij de jongens. De Nederlandse mei ve wonnen hun afdeling, maar de voordelige marge op Zwitserl sie was klein. Evenals afgelopen woensdag bij het Schutter, die enkele weken gel atletiekgala kwam ook ditmaal de tot 7470 punten kwam, zag w< beste prestatie op naam van Olga Commandeur. De 16-jarige atlete van Suomi uit Velsen verbeterde haar eigen Nederlandse jeugdrecord op de 400 meter van 54.97 seconden tot 53.3, de beste Nederlandse sei- zoentijd. Trudy Ruth kwam tot dusver twee keer tot 53.77. Er vielen nog enkele Nederlandse jeugdrecords te noteren op Papen dal. Arno Koermeling liep de 800 meter jongens in 1.50,3, negentiende seconde sneller dan de oude toptijd van Rik Snoep (AVO). Weliswaar kwam de frele Sisu-atleet woensdag tot 1.49.3, maar deze tijd werd slechts door twee waarnemers ge klokt, zodat van erkenning, vrijwel zeker geen sprake kan zijn. "Hetzelf de is gebeurd met de 3000-metertijd van Rudy Verriet (UNC), die woensdag 8.14.8 liep. tweetiende se conde sneller dan het record van Klaas Lok van Phoenix. Verriet won dit nummer nu in 8.30.6. De jongensploeg op de 4 x 400 meter (Coen Gusbers, Arno Koer meling, Hugo Pont en Harry Schul- ting) liep met 3.16.3 een nieuw record. Het oude was 3.19.6. Op hetzelfde nummer kwamen de meisjes Erna Smit, Karin de Nijs, Jenny van de Berg en Olga Com mandeur tot 3.45.5., beneden de li- miettijd van 3.52.0, die voor een record moest worden gebroken. De KNAU zal zich de komende dagen beraden over de mogelijkheid naar de Europese jeugdkampioenschap pen in Athene (half augustus) es tafetteploegen op deze nummers uit te zenden. Nederlandse overwinningen met goede prestaties waren er zondag op Papendal voor Margot Lommers (200 meter in 24.3). Hanneke Glas (hoogspringen met 1.74) en Bea Wiarda (47.50 meter discuswerpen). Fieke Kamps zegevierde op de 1500 meter in 4.32.0. TIENKAMP BANSKA BYSTRICA De Neder landse herenploeg is er dit week einde in Banska Bystrica (Tsje- choslowakije) niet in geslaagd de eindstrijd te bereiken van het toer nooi om de Europese beter tien kamp. Eltjo Schutter, John de Noorlander en Nico Hellendoorn eindigden in de voorronde op de zesde en laatste plaats, achter Fin land. Zweden (beiden geplaatst voor de finale) Tsjechoslowakije en titelhouder Polen dat als organise rend land automatisch overgaat. Het prestatieniveau in Banska Bystrica was niet bijster hoog. De overwinning in het individuele klassement was voor de Tsjech Lu- dek Pernica met 7725 punten. Per- nica bereikte dit jaar al een totaal van meer dan 8000 punten. Eltjo ijnc i ge hei Ldl 'aar was om een poging om het uit daterende record van Eef Ka beek (7632 punten) te verbet mislukken. De aanvallen van Nijmegenaar kunnen overigens al te serieus worden genomen, zien zijn verregaande zwakte o werpnummers. Schutter stootte maal de kogel 11.66 meter. wierjj^ed discus 37.60 meter en de speer meter. Zijn 100 was in orde De 11.0 sec. alsmede de 400 mete!e 49.1. De Nederlandse recordhover] polsstokhoogspringen (4.85 mjspoi kwam op zijn specialiteit tot meter en liep de afsluitende meter in een uitstekende (vierde). Dit nummer leverde, overwinning op voor John de N lander in 4.19.4. De Rotterda trad daarmee in de voetsporen zijn broer Edward die er vrc vaak in slaagde de 'marathon de tienkamp, zegevierend af te ten. In het persoonlijke eindkls ment eindigde Schutter als acl John de Noorlander kwam tot punten (16e). Nico Hellendoorr 6337 punten (17). De vierde Nt lander Fred Schri'jnders, viel n 100 meter en het verspringen u Ook de Nederlandse damesj slaagde er niet in zich voor de e strijd te plaatsen. Achter V Duitsland en Hongarije eindigd Nederlandse damesploeg op de d plaats in de vijfkampwedstrijd. De Westduitse dames verzame 12.856 punten. Hongarije 12.139 ten en Nederland 11.872 punterj De Nederlandse ploeg verspeeld kansen op een hoge klassering ei lijk al op de eerste dag. Want danks een overwinning van lV%ie ienc inte het bf ;n mee 4iakt JjN rve Bc ma eidi onr spe 1 te TEI I Z; B - uur: w efer Weinig krachtsverschil in IBM-toernooi Mieke Sterk won in Tsjechc en-, wakjje de 100 meter horden DEVENTER (ANP) De driedaag se cricketwedstrijd Nederland-De nemarken die op het UD-terrein In Deventer werd gespeeld, heeft een zeer onbevredigende draw opgele verd. De Denen die in de eerste innings zeer sterk batten lieten zien. kwamen na ruim zes uur tot een totaal van 266, waarna de Ne derlanders voor 170 runs aan de kant zaten. Omdat er vele uren ten gevolge van de regen niet kon worden gespeeld en de wedstrijd zondagmiddag om vier uur zou zijn beëindigd, res teerde daarna onvoldoende speel tijd voor de tweede innings. De Denen geloofden het wel. Bij 43 voor 7 was de speeltijd \erstreken en het gelijke spel een feit. Het Deense team heeft in deze wedstrijd een aanzienlijk sterkere indruk achtergelaten dan de Neder landers. die wicketkeeper Schoon- heim uitgezonderd, in alle onderde len van het spel de mindere waren. Het batten van de gasten was van voortreffelijk gehalte Er werd hoe genaamd geen risico genomen en de Nederlandse bowlers hadden dan ook weinig in te brengen. De score van de Denen werd op solide wijze opgebouwd door Luther (32 runs). Talbro (36). Buus (30). Morild (37) Soerensen (28). terwijl Jensen met een zeer gedegen 43 top-scorer werd. Slechts één Deen werd gebowled, Flohil. die uitblonk in het veld, en Schoolheim deden beiden drie van gen. Rob Derogee had met de bow- lingcijfers 5 voor 62 in 31 overs verreweg het meeste succes. Nederland startte aan bat bijzonder zwak en op een stand van slechts 14 runs waren van Laer Flohil en van Llngen al van de mat verdwe nen Dank zij het goede batten van Bakker en Abenddanon die voor 44 en 47 punten zorgden, kon erger worden voorkomen. Bert van Weel de (27 runs) en Onstein (24) wa ren verder de voornaamste produ centen van het eindtotaal van 170 runs. Hadden de Denen reeds aan bat hun kunnen getoond, ook bij het fielden en het bowlen waren zij superieur. Vooral Mortensen bowlde schitterend en veroverde in 34 overs zes wickets ten koste van slechts 79 runs. De uitslagen van de cricketwedstrijden, gespeeld voor de competitie van de KNCB. zijn: Eerste klasse: HCC 3—HCC 2 HCC 3 wint met zeven wickets. HC 2 124 all out, HC 3 125 voor 3 HC 3—Quick N. HC C3 wint met 87 runs HCC 3 192 voor 7 (gesl Quick 105 all out. De Krekels—HCC 2 HCC 2 wint met negen wickets Krekels 54 all out. HCC 2 56 voor 1. De Krekels—VDC Krekels wint met 46 runs Krekels 161 voor 7 (gesl). VUC 115 all out. AMSTERDAM (ANP) Hans Böhm, benevens de grootmeesters Hübner, Kavalek en Szabo. voeren na 10 ronden de grootmeestergroep van het IBM-toernooi aan. Hun score. 6 uit 10. duidt op geringe onderlinge krachtverschillen. Daar door zullen de vijf resterende ron den ongetwijfeld enorm spannend worden. Aan te nemen valt name lijk dat ook de achtervolgers zich zelf nog kanshebber voelen. Een enkele winst- of verliespartij bete kent in de rangschikking op dit ogenblik vrijwel een aardverschui ving. Hübner. die niet bijster tevreden is over zijn vorm, leverde daarvan zaterdag een sprekend bewijs. Hij had wit tegen Timman doch kwam niet tot overwicht. De Nederlandse kampioen compliceerde op geweldi ge manier en stond omstreeks de 25e zet zeer overwegend. Hij meen de toen. dat de stand al rijp was voor liquidatie. Daartoe offerde hij een kwaliteit, doch een tussenzet gooide roet In het eten. Hübner trok zelfs aan het langste eind. Hij maakte, toen hij won. een moede loos gebaar naar Timman. Tja. rechtvaardigheid is bij het schaken nogal eens ver te zoeken en in deze wedstrijd Jegens Timman bijna on vindbaar: dat is de opinie van ve len. Hamann Is eerzuchtig. De Deense meester leeft onder de schaduw van zijn landgenoot Larsen. Om die re den poogt hij in elke partij alles. Szabo zou zijn slachtoffer moeten worden. De geroutineerde Hongaar hield de positie echter vrij moeite loos in handen en offreerde daarna terecht remise. Hamann weigerde en offerde een kwaliteit. Die han deling kwam hem duur te staan. Szabo sloeg de kwaliteit en won toen de partij met enkele voor de hand liggende zetten. De overige duels werden remise. Daarbij tekenen we aan. dat Uhl- mann-Gheorghiu tot in de avondu ren duurde. Böhm-Sosonko werd snel een puntendeling. De witspeler is nu nog maar een half punt van zijn tweede meesterresultaat ver wijderd. Dat kan in de loop van de week geen probleem meer worden. In de meestergroep versloeg Ligte- rink landgenoot Hartoch. Hij heeft nu zeven punten. De Groninger kwam niet slechts gedeeld op kop naast hem staan Nunn en Fara- go doch behaalde tevens het zo fel begeerde meesterresultaat. Ge durende drie jaar ls hij nu verze kerd van invitaties bij Hoogoven en IBM voor meester- en groot- meestergroepen. Zaterdag speelden de tienkampen hun laatste ronde. In de reserve- groepen wonnen de Rottersammer Zwijgerden en de Leldenaar Wes ter veld. Zij zullen worden uitgeno digd voor de meestergroep 1976. Groot meestergrnep, tweede ronde: Makarlsjev (Sov)Rasoewajew (Sov) Vt: Hübner (Wdl)—Timman (Ned) 1— 0: Hamann (Den)Szabo (Hon) 01: De partij tussen Hübner en Timman had het volgende verloop: Wit: Hübner (W. Duitsland) Zwart: TTmman (Nederland). 1. e2-e4. c7-c5: 2 Pbl-c3 Pb8-c6; 3 g2-g3. g7-g6:4. Lfl-g2. Lf8-g7; o. d2-d3. d7-d6: 6 f2-f4. e7-e5; 7 Pgl-f3. Pg8-e7; 8 0-0. 0-0: 9. Pc3-d5. e5xf4; 10. Pd5-xf4. d6-d5; 11. c2-c3. d5xe4: 12. d3xe4. b7-b6: 13. Pf4-d5, Lc8-e6; 14. Pf3-gö, Pc6-e5; 15. Lcl-f4. Lc8- g4: 16. Ddl-c2. h7-h6: 17. Pg5-h3. Pe7xd5; 18. e4xd5. Lg4-f5: 19. dc2-d2. Peó-c4. 20. Dd2-e2. b6-b5: 21. Ph3-f2. g6- g5; 22. Lf4-cl. Dd8-d7: 23. a2-a4. Ta8-e8; 24. De2-dl. b5-b4: 25. c3xb4. c5xb4: 26. Ddl -b3, Dd7-c727. h2-h4. Lg7-d4: 28 h4xg5. Pc4-e329. Lclxe3. Te8xe3; 30. Db3xb4. Te3-e431. d5-d6. Dc7-c2; 32. Lg2xe4. Dc2x e4: 33 Kgl-h2. De4-e5: 34 Tal-dl, Ld4-e3; 35. Db4-c3, De5xc336. b2xc3. h6xg5: 37. d6-d7, Tf8-d8: 38. Tfl-el. Zwart geeft op. Uhlmann (Dl)—Gheorghlu (Roe) afg.; Ljubojevlc (Jsl)Ralcevic (Jsl) Vita. Smejkal Tsj)Kavalek (VS) ViVj: Böhm (Ned)Sosonko (Ned) MVi; Ree (Ned)—Jansa (Tsj) V4 Stand na 10 ronden: 1-4. Böhm, Kavalek. Szabo. Hübner 6 pnt.: 5-6. Jansa. Rasoewajev 5% pnt.: 7-9. Lju bojevlc Smejkal. Sosonko 5 pnt.; 10. Gheorghiu 4Vi en 1 afg.; 11-12. Timman, Makarlsjev 414 pnt.; 13. Uhlmann 4 en 2 afg.; 14. Hamann 4 pnt.; 15. Ralcevic 3',a en 1 afg.; 16. Ree 3 pnt. Meestergroep, tweede ronde: Rodriguez (Fll.)Elslng (Wdl.) afg.; Van Baarle (Ned)Boey (Belg) afg.; Weln- stein (VS)Nunn (Eng) Vi14: Farago (Hon)—Dleks (Ned) 1—0; Schiffer (Wdl) Enklaar (Ned) afg.; Hartoch (Ned) Llgterlnk (Ned) 01. Stand na 10 ronden: 1-3. Farago, Llgterlnk, Nunn 7 pnt. (Llg terlnk en Nunn meesterresultaat)4-5. Welnsteln, Schiffer 4% en 1 afg.; 6. Ro driguez 4 en 2 afg.; 7-10. Van Baarle. Har toch. Enklaar. Boey 4 en 1 afg.; 11. Elslnk 3% en 1 afg.: 12. Dleks l'A en 1 afg. >H-E and Sterk op de 100 meter hordei >ror 13,6 sec. gingen de Oranje da|jen (naast Mieke Sterk ook Ella gendoorn. Mirjam van Laar en via Barlag) erg slecht van start twee onderdelen werd zelfs de z voorlaatste plaats ingeno West-Duitsland verzamelde de e dag reeds 4813 punten tegen Nt land 4412 punten. Daartussenii de eerste dag Tsjechoslowi (4577), Hongarije (4542), Denei ken (4458) en Polen (4422). D marken. Polen en Tsjechoslow werden door de Nederlandse op de tweede dag nog achterhaa "jj,. In de individuele eindstand bezt Tn. Westduitse Annette Stein de e< plaats met 4330 punten voor I JV landgenote Liesel Albert (41 Mieke Sterk eindigde als beste derlandse deelneemster als vi met 4097 punten. Vijfkamp dauics: 1. West-DuitA J4 12 856 punten (Steln 4330, Albert Jacob 4222). 2. Hongarije 12 139 4180. Papp 4092. Szekeres 3867). 3. land 11.872 (Sterk 4097, Barlag Hoogendoorn 3819). 4. Denema 11.673. 5. Polen 11619. 6 Tsjechos kije 11.615. 7. Zweden 11.456 Tienkamp heren: 1 Finland 22.6«e kii,,. ten. 2. Zweden 22 635. 3 TsJecho-SI aIve klje 22.624. 4. Denemarken 22.253. len 20.410, 6. Nederland 20 265 pnt. Individueel eindklassement. (Tsj) 7725 punten. 2. Hedmark (1 7682. 3. Leppanen (Fin) 7649. 4. 1 (Fin) 7630. 5. Kratky (Tsj) 7562 Backman (Zwe) 7561, 7. Pynnonen 7407. 8. Schutter (Ned) 7393. 9. Ltl (Zwe) 7392. 16. De Noorlander 6534. 17. Hellendoorn (Ned) C337. WERELDRECORD DURHAM De Westduitse atL Inge Kelten, Birget Wilkes, Ai11 la: gret Kroninger en Maren G 'and; hebben in Durham tijdens de i JtriJ moeting Verenigde StatenW Duitsland-Pan Afrika het wer record op de 4x100 yards ve' terd en gebracht op 44,07 secom Het oude record stond sinds 9 ?nid 1971 op naam van de Tenne University (VS) met 44,7 secon dii 5. pe nog afsc aarc >emc zij ge oem os m» ;en: niet iipio< lekt „lukt i uitl J ven doe de s trtij fscii rijft die gen vo hei inne lnu. goed

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10