'De Koperen Tuin' als televisieserie wordt geen pure litteratuur dichtbij Commentaar ^Democratie in Portugal nog geen verloren zaak ^Verantwoording oor de één.... ....dan ook door de ander Vrouw omgekomen, man ««gewond bij botsing Bob Löwenstein regisseert Vestdijk premier Den Uyl: Kanovaarder na een paar dagen terecht ooi en warmer weerrapporten Strandverwachting big en eieren voor de kerk harig kindje emigrant zacht prijsje TV (JOUW, KWARTET ZATERDAG 19 JULI 1975. BINNENLAND 5 !en dienstplichtige met gewetensbe- raren kan naar het oordeel van de iring (blijkens het wetsontwerp tot «ruiming van de gronden voor instweigering) volstaan met een iriftelijke verklaring om in aanmer- ïg te komen voor vervangende jienst. Ie Raad van State (hier optredend als van de hoogste advies-college's Ativan de regering) daarentegen vindt dat EN ook onder de verruimde wetgeving" >te 4- de in geweten bezwaarde dienst- juls z'c^. moet verantwoorden te- n (j ;enover een commissie, die dan be let luit of zijn beroep op de wet al-dan- liet terecht is. *n van redenen om °°'c zo2e" n aamde atoom-pacifisten en jongeren Ik piet 'politieke bezwaren' in de gele- uul enheid te stellen een beroep te doen >p de wet, is dat in het proces van ,p0j lemocratisering zoals zich dat voltrekt innen de sfeer van overheid, onder- vijs en bedrijfsleven, een steeds krach- iger beroep wordt gedaan op de 'erantwoordelijkheid en medewerking ■■■'an het individu om het samenleven IJKcjnogelijk te maken. Zj\\) in als het goed is, gaat dat onder- iVVl|neer gepaard met meer begrip en Upeeltuimte voor uiteenlopende menin- rj)jp en over wat goed en kwaad is in de 'C oncrete situatie en met een scherper ^functioneren van het geweten. Ook ijn wij als gevolg van politiek-strate- gische en militair-technologisch ont wikkelingen gegroeid in een situatie, die zowel een keuze vóór als tégen het vervullen van dienstplicht recht vaardigt. Dit alles sluit niet uit dat de gemeen schap het individu kan vragen zijn keuze te verantwoorden en hem zelfs kan helpen tot een voor hem juiste keuze te komen. Maar dat zal dan mede gezien de betekenis van een juiste hantering en functionering van de krijgsmacht voor het voortbestaan van onze samenleving moeten gel den zowel voor hem die dienst weigert als voor hem die de dienstplicht aan vaardt. En als dat praktisch onuitvoer baar is, moet een onderzoek naar de motieven van uitsluitend de groep dienstweigeraars, achterwege blijven. Zetten wij daarmee dan niet de deur open voor misbruik? Wij menen van niet, omdat de weg van de dienstwei geraar vanwege de aard en duur van de vervangende dienstplicht en de pro cedurele problemen, zeker niet lichter is dan die van een dienstplichtige. Bovendien kan de bestrijding van mis bruik nieuw misbruik in de hand werken, bijvoorbeeld in de vorm van 'adviseurs' die niet-bonafide dienstwei geraars de argumenten aanreiken om zich tegenover de commissie te kun nen verdedigen. •it zei premier Den Uyl gister- ivond op zijn wekelijkse persconfe- entie in Den Haag. Den Uyl was eleurgesteld dat de Europese Ge- neenschap deze week in Brussel iet Nederlandse voorstel heeft af- ewezen om Portugal concrete fi- ïanciële hulp aan te bieden. 'Het I j ou goed zijn geweest als was ge- u+g-ileken dat de Europese Gemeen- chap daadwerkelijk financiële of- ers voor de democratie in Portugal pil brengen. De Europese Gemeen- chap is wat dat betreft in gebreke ebleven zoals ze al veel eerder in d gebreke is gebleven door maar niet rniet duidelijke financiële hulpplan nen te komen. de Nederlandse visie zou volgens Den Uyl die hulp (waarover loor de E.E.G. nu veel vagere af spraken zijn gemaakt) ook wel aan voorwaarde van een democrati- ~n' ;che ontwikkeling in Portugal zijn j gebonden en zolang worden ver- Strekt totdat de ontwikkeling tegen democratie in Portugal onweer- zou zijn geworden. Drs. Den Uyl kon niet zeggen op welk noment die ontwikkeling dat stadi- lerdVam een verslaggever fzetl SIBERGEN De 71-jarige me vrouw J. van der Mey uit Rijnsburg Is in Eibergen omgekomen toen de It vjdoor haar man bestuurde auto werd ;egrepen door een van rechts ko- nende auto werd begrepen door een van rechts komende vrachauto. Haar man werd ernstig gewond. De bestuurder van de vrachtwagen bleef ongedeerd. Pan onze Haagse redactie )EN HAAG 'Mensen die nu al zeggen dat de strijd om de demo- :ratie in Portugal verloren is, helpen het noodlot een handje. De ^eaak i§ nog niet beslist, zolang de strijd nog voort duurt is het on- verantwoord de suggestie te wekken alsof de beslissing al gevallen um zou hebben bereikt. Premier Den Uyl heeft gisteren de ministerraad ingelicht over de ont wikkelingen in Portugal en het be raad dat hij daarover met zijn Eu ropese ambtsgenoten heeft gevoerd. De ministerraad heeft voorts de situatie in het Midden-Oosten bek ken. Besloten is op 2 september in de bijzondere zitting van de Vere nigde Naties in ieder geval tegen te stemmen als de Arabische landen proberen Israël uit de Verenigde Naties te stoten. Van een verslaggever LEEUWARDEN De Zutphense kanovaarder H. Braam, is na een paar dagen weer 'boven water.' Braam deed mee aan de Friese elfstedentocht te water, maar meld de zich dinsdag niet af bij de con trole. Zoekacties van de rijkspolitie te water en leden van de organise rende watersportvereniging. die zich uitstrekten over het Heeger- meer, het Slotermeer, de Fluessen en de Morra, leverden geen resul taat op. Tenslotte werd hij echter met zijn kano gesignaleerd bij Par- rega en kort daarna meldde hij zich bij de commissieboot van de elfstedentocht. De organisatie van de elfsteden tocht te water is weinig te spreken over de handelwijze van de Zutphe- naar. 'Hij is fors te kort geschoten', aldus voorzitter S. Schuurmans. 'Deelnemers aan de tocht moeten zich aan de spelregels houden die in de routebeschrijving zijn opge nomen.' door Riet Diemer ZUTPHEN 'Bravo, .bravo, bravissimo', klatert het in de Zutphense Buitensociëteit als gold het een uitvoering door wereldberoemde sterren in de Scala van Milaan. Acteur Paul van Gorcum heeft zo juist als Escamillo uit de opera Carmen het populaire toreadoorslied gezongen, daarbij joyeus de rode cape om de schouders zwaaiend. Hij doet dat staande op een tafel. Even later zal hij zelf in de zaal tussen het publiek applaudisseren en liefst nog harder juichen wanneer de zangeres Rosita Tamara in de creatie Carmen tussen de soldaten op de markt van Se villa zingt. Haar antieke japaon is eerder een getrouwe kopie van de Maya-zeep- verpakking dan één waarin 'n Car men anno '75 zich nog in zou willen hullen. Maar de opera-uitvoering is er dan ook een van de plaatselijke mu ziekvereniging in een provincie stadje in 1914. En hij zal straks helemaal op een fiasco uitlopen. Het gaat om een beslissende episo de uit de roman De Koperen Tuin van Simon Vestdijk. Regisseur Bob Löwenstein (tv-regie van De Kleine Zielen en regie van Boerin in Frankrijk) leidt de opnamen voor een serie die de NCRV vanaf half november uitzendt, in vijf afleve ringen, iedere week op dinsdag avond. 'Wat hier gebeurt ls eigenlijk het hele verhaal', vertelt Bob. Cupe rus, de plaatselijke dirigent van het blazersorkest, geeft altijd concerten in de stadstuin bedoeld wordt de Princetuin in Leeuwarden. De no tabelen geven hem nu echter de kans de opera Carmen van Bizet te dirigeren. Muzikaal zit alles goed. maar de zaak gaat kapot door een burgerlijke ruzie van twee zangers'. Voor de heldenrol van toreador Escamillo is een beroeps-zanger uit de grote stad gekozen naast de amateurs uit de provincieplaats. Hij blijkt echter hees te zijn, maar wil toch zijn rol zeggen in plaats van zingen. De amateur-tenor krijgt nu de kans zich te laten gelden en neemt gedeeltelijk de partij van de toreador over. Deze, ijder als hij is, kan dit niet verkroppen en gaat met brede gebaren de medespelen den wegmaaien. Onder de ogen van het publiek raakt hij in gevecht met de tenor. Deze mislukking is voor de dirigent het begin van het einde. Hij raakt sterk aan de drank en zal tenslotte aan een delirium tremens sterven. 'Menselijke elementen' Een brok pure litteratuur wordt de serie zeker niet. Bob: 'Bij eerste lezing vond ik De Koperen Tuin een wat moeilijke kluif, zoals zoveel anderen. Maar na de tv-bewerking durf ik te beweren dat diegenen, die Vestdijk hebben gekocht alleen om in de boekenkast te zetten, de boeken er toch weer uit zullen ha len om ze echt te gaan lezen. Alle menselijke elementen gaan zo diep bij Vestdijk. Yvonne Keuls, die het In de Zutphense Buitensociëteit zingt Carmen haar lied temidden van de soldaten en de meisjes van de sigarettenfabriek. script heeft bewerkt heeft dit alles op bijna mathematische wijze over gezet'. Leo Beyers, als dirigent Cuperus, regelmatig op het scherm te zien dankzij rollen als de aannemer in Klaverweide en de stroper in Me- rijntje. moet tot een paar keer toe de ouverture van de opera herha len. tot de regisseur tot opname beslist. Zes keer moet de heer Goris, de klarinet in de hand geklemd, de trap afhobbelen van het podium naar de orkestbak en telkens weer enthousiast naar het publiek zwaai en, zoals dat bij plaatselijke uitvoe ringen hoort. Denk maar aan de wuivende koorleden voor het begin van de Mattheus Passion. De heer Goris is een van de leden van het Amsterdams Promenade Orkest in de orkestbak. Het publiek Aus Greidanus als Noi tussen de coulissen. Een aantal leden van de Vestdijk- kring figureert, gekleed naar de mo de van begin twintigste eeuw, als het publiek in de zaal. Secretaresse is Ria den Hartog, die evenals een paar andere leden de rol van een meisje uit de sigarettenfabriek heeft gekregen. De vereniging telt 650 leden, is drie jaar geleden op gericht, houdt lezingen en geeft ice 'an onze weerkundige medewerker "Wat een toestand! Ik sta hier in mijn huis in de regen te bellen. Het plat dak lekt overal.' Aldus onze waarneemster in Hoog-Soeren, &e *die ons gisterenmiddag kond deed van de 45 millimeter slagregen in A5 minuten daar (de avond tevoren was er ook al 25 mm gevallen). Op m veel andere plaatsen ging het net zo op de plenstoer: Arum ten zuid en van Harlingen kreeg 40 mm. op Schiphol viel 27 mm. in Rotterdam 19 mm. En dan te weten, dat tot nu toe in juli De Bilt nog niet hoger kwam dan 8 mm (optelling tot gisteravond) Zoals we gisteren al schreven, zat dit er allemaal dik in doordat een depressie-uitloper met kou in de bovenlucht over de vrij warme en zeer vochtige in ons land aanwezige lucht heenschoof. Ook in Duitsland bracht een onweersstoring op tal van plaatsen buien, waarvan die op het vliegveld Hof in Beieren wel één van de sterkste was met 25 mm, waaronder hagel. Berlijn en Stuttgart tapten gisteravond 13 mm af. Ook in Oostenrijk van hetzelfde laken een pak na 28 graden Celsius maximum-temperatuurGraz. Salz burg en Innsbrück 7 a 10 mm regen, op het laatste station boven dien een zandstorm en een tempe ratuurdaling van 8 gr. C. Ook over zuidwest-Engeland dwaalden gister avond nog enkele verlate onwcders rond, ten noorden van Londen. Gelukkig laat de zomer van 1975 zich niet door zulke natte onweers- avonturen intimideren. Die gaat komend weekeinde weer vrolijk door met de produktie van fraai vakantieweer. De zon komt meer en meer kijken en de laatste buien blazen de aftocht. Zondag en Amsterdam licht l^ewolkt De Bilt half bewolkt Declen half bewolkt Eelde zwaar "bewolkt Eindhoven regenbul Den Helder regen Luchth. Rtd. zwaar bewolkt Twente onweer Vlissingen licht bewolkt Zuid-Limburg zwaar bewolkt Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Locarno onbewolkt onbewolkt licht bewolkt regenbul zwaar bewolkt half bewolkt regenbul zwaar bewolkt licht bewolkt onweer zwaar bewolkt onweer maandag wordt het opnieuw war mer, eerst tot circa 25 graden, daarna daaroverheen in de richting van 30 graden. Achter de buiensto ring die nu van Denemarken tot Oostenrijk loopt (boven Humber ligt nog een restant) bouwt zich een rug van hogere druk op. Nee, een gekke zomer is het beslist niet en verheugend is ook, dat er van de oceaan direct geen zware depressiejongens op ons af kunnen komen bij gebrek aan een geschik te, westelijke stromingsglijbaan in de hogere lagen. Iemand vroeg ons, hoe het weer momenteel in Joego slavië is: wel, met volop zonneschijn is het e" goed vertoeven en de temperatuur komt er tot boven 30 gr.C. (33 gr. in Serajewo). Boven de Stille Oceaan doen zich de laatste tijd cyclonen van be perkte omvang voor, maar begin deze week bezat 'Denise' daar toch een doorsnee van maar liefst dui zend kilometer (positie 18 gr. N.B., 118 W.L.). De laagste luchtdruk was er 973 millibar. Een nog veel diepe- Vandaag zonnige perioden en vrij wel nergens buien meer. Zwakke tot matige icind uit west tot noord- xoest. Luchttemperatuur 20 graden Celsius, zeewater 17 - 18 gr.C. Ver dere vooruitzichten: zndag en maandag ook aan het strand war mer. UOOG WATER Vlissingen: 12.01-0.00: Harlngvlletslulzen: 0.52-13.30; Rotterdam: 1.57-14.37; Sche- venlngen: 0.27-13.05; IJmulden: 1.06- 13.42; Den Helder: 5 01-17.35: Harlingen: 7.21-19.56: Delfzijl: 9 38-22.03. HOOG WATER VOOR .MAANDAG 31 juli Vlissingen: 0.25-12 53; Harlngvlletslulzen: 1.58-14.30; Rotterdam: 3 02-15.31: Sche- venlngen: 1.27-14.01: IJmulden: 2.04- 14.36; Den Helder: 6.09-18.34; Harlingen: 8.24-20 53; Delfzijl: 10.36-23.01. re, namelijk 'Bess' (905 mb. of 679 mm) bezocht in 1971 Japan. Zeer onweersachtig is het weer de laat ste tijd in Venezuela. een kroniek uit om de overleden schrijver te herdenken. Tussen het figurerend publiek be vindt zich ook mevrouw Vestdijk. Haar zoontje van acht is de jonge Nol in De Koperen Tuin. Nol in de leeftijd van 17 tot 23 Jaar is acteur Aus Greidanus, die twee jaar geleden van de toneelschool kwam en nog geen andere rollen had dan die van ober of brief aan brenger. totdat hij eveneens als Nol optrad in het hoorspel van De Ko peren Tuin, dat de AVRO verleden jaar uitzond. 'Virtuozenrol' Het hele gebeuren in De Koperen Tuin wordt gezien door de ogen van Nol. Aus vindt het een 'virtuo zenrol'. 'Maar je voelt je bij televi sie in het begin totaal onthand. Het is echt een ander vak dan toneelspelen. Daar bepaal jij wat je doet. Bij televisie geef je je over aan anderende cameraman, de regisseur'. Aus is gekozen omdat hij zowel iemand van zeventien als van 23 kan spelen. H1j komt jong over. Een probleem vormden echter zijn lichtblauwe ogen, terwijl Nol uit drukkelijk bruine bezit. Maar de grimeur staat voor niets, een paar contactlenzen begiftigen Aus met een paar mooie diep-bruine ogen. Ma Rieske Ina van Faassen is Nols moeder. 'Ze wordt alleen maar ma Rieske genoemd, een voornaam krijgt ze in het hele boek niet', vertelt ze. 'Dit heeft me erg aangetrokken. Deze vrouw is aan de buitenkant alleen maar een aardige, lieve, charmante vrouw, maar het blijkt dat ze een sterk binnenleven heeft zonder dat dat gezegd wordt. Haar zoon Nol wordt geslingerd tussen kunstenaarsschap en burgerdom of, zoals Bob Löwenstein zegt. gevoels mens en verstandsmens. Zij is de enige met wie Nol contact heeft, gevoelsmatig, zonder dat het is uit gesproken'. Debuut Operazangeres Wilma Driessen zingt als de plaatselijke Jantje de Ridder de rol van het boerenmeisje Michaëla. Waarom is een beroeps- zangeres gekozen voor een ama- teurrol? Wilma: 'Er wordt wel ver wacht dat Jantje zingen kan. Maar al klinkt het misschien niet zo leuk, de beroeps hebben iets terug moeten draaien, anders zou je wel een plaat kunnen opzetten'. Ze heeft er zichtbaar plezier In dat ze tevens haar debuut als toneel speelster maakt. 'Ik heb nog een liefdesrelatie met Nol. Maar dit is een heel ander soort acteren dan in de opera. Een aria duurt telkens maar zo'n drie minuten, maar dit zijn lange dialogen. Terwijl In de opera de dialogen verbonden zijn aan de muziek. Elke emotie is een driekwarts- of vierkwartsmaat vast gelegd. Het toneel kent een heel andere vorm van emotie'. Op de vraag aan al de geïnterview den 'Wordt de serie goed?' komen alleen maar voorzichtige reacties. 'In dit stadium ls er niets van te zeggen, ik sta er niet zo objectief tegenover en ik zie het pas als de scènes worden afgedraaid. Veel hangt ook af van de montage', is het antwoord van de regisseur. onder redactie van loessmit In Veere is een talentenjacht aan de gang. waarbij het niet gaat om de mooiste Veerse, de meest bij-de-tijdse Veerder of het beste liedje. Een miss zal er niet uit komen en niemand wordt naar Knokke uitgezonden. Het gaat er zuiver en alleen om de talenten zelf, die samen met het plezier waarmee de 'jacht' gepaard gaat. een mooi, gemoti veerd beginnetje vormen van het ruim negentigduizend gulden grote kapitaal voor de nieuwe verwarming waar de hervormde kerk van Veere hard aan toe is, en voor de hoognodige restaura tie van het orgel. Dat gaat sa men j 140.000 kosten, maar de rest wordt gesubsidieerd. De 'jacht' wordt uitsluitend be dreven door hervormd Veere, jong en oud, die van hun ds. H. G. Hoogenkamp (29) een echt 'talent' in handen gekregen heb ben om daarmee te woekeren: 250 groten kregen een tientje, kinderen onder de twaalf een gulden. Eerst hield ds. Hoogen kamp een preek over de heer die talenten aan zijn dienaars in bewaring geeft het verhaal uit Mattheus 25 en daarna werd het geld uitgedeeld. 'Geen donderpreek'zegt de predikant, 'maar meer een soort vrolijke oefening met een ernstige ach tergrond. Dat geld was bedoeld •om de gemeente te verrassen, zodat ze er over zouden naden ken, er met elkaar over praten en zo zouden inzien dat de res tauratie van het orgel echt no dig is. In alle relativiteit dan.' De gemeente zag het in en de talenten vermeerdenden zich. Na een goeie maand was de ruim 2500 die de kerk in de 'talen tenjacht' gestopt had, al tot tienduizend gulden gegroeid. En nu, weer een week of vijf later, is dat alweer meer dan verdub beld. Zo'n 22.000 zit er in de kist waar ieder gezin zijn uitein delijke bijdrage in doet. Vanuit de kerk zijn wel wat 'handel- suggesties' gedaan (op de lollige toer, zo van: koop er het win nende lot in de loterij voor. maar ook heel zinnige ideeën), maar de kerkmensen hadden zelf nog veel origineler invallen. Jong en oud verkocht in en buiten Veere al of niet zelfge maakte boekjes, bloemen, frites, schelpen, stickers, ansichtkaar ten, tekeningen en feesthoedjes. Iemand heeft een 'kerkebig' aangeschaft, een heel klein big getje dat. als het op z'n dikst bevleesd is, ten bate van de kerk Het kost mevrouw De Jong uit Velp, vrouw van een huisarts, geen enkele moeite om een baby een schone luier aan te doen. ook niet als de baby voor zijn drie weken nogal ruw aanvoelt en er wel een beetje erg harig uitziet. De kleine is dan ook een chimpanseetje, in Burgers die renpark in Arnhem geboren, maar direct al door zijn eigen moeder verstoten. Vandaar dat het aapje nu liefdevol is opge vangen door een menselijke pleegmoeder en -vader. verkocht wordt. Een ander kocht een lading kippenvoer. Zolang de kippen daarmee gevoerd wer den. waren de eieren voor de kerk. Het werden er wel vijfhon derd en dat zet zoden aan de dijk. Ds. Hoogenkamp legt sterk de nadruk op de 'vrolijke oefening': 'Wé hebben onze ziel en zalig heid niet aan het orgel verkocht. Er zijn wel belangrijker dingen te doen.' Maar de aktle loopt lekker, dat is buiten kijf, en de predikant is best tevreden. 'Ik vind het veel leuker dat de men sen een tientje bij elkaar han delen dan dat ze 25 van hun bankrekening afschrijven, wat natuurlijk veel makkelijker is. Dat moet trouwens toch wel we moeten 43.000 bij elkaar krijgen en 50.000 vóórfinancie ren maar dat komt later nog wel. Dit is pas het begin. We gaan nog wel meer doen.' De aktie spreekt wel aan. Er zijn zelfs mensen van buiten Veere geweest die aan de deur van de pastorie iets mompelden van 'in de krant gelezen, leuke aktie' en dan een tientje of zelfs honderd gulden achterlieten, of ook wel gireerden. Ds. Hoogenkamp vindtd e begeleiding en de uit voering van de aktie overigens heel wat beter dan het talenten idee zelf. 'Ik wil niet de schijn van originaliteit op me laden', zegt hij, 'want zoiets is al eerder gedaan. Er is niets nieuws onder de zon, zoals de Prediker al zei.' Niks d'r van, sprak Leendert Duivenoorden elf jaar geleden beslist tegen een fotograaf, die het Nederlandse emigrantenge zin vader, moeder, elf kinde ren dat zonder een cent op zak voet op Australische bodem zette, wilde fotograferen. 'Je komt maar es terug als we hier wat bereikt hebben'. De Duivenoordens worden nu aan de lopende band gekiekt. Dat mag, want de nu 57-Jarlge vader Duivenoorden heeft met de zijnen intussen zoveel be reikt, dat hij in zijn nieuwe vaderland min of meer een be roemdheid is geworden. Heel Melbourne en wijde omgeving plus de bloemenkwekers in het hele land heeft hij versteld doen staan van zijn tulpen, waarvan hij In de Dandenongheuvels be noorden Melbourne velden vol in bloei heeft staan. Dat gebeurt daar wel vaker, maax niet in het hartje van de Australische win ter. want dat is het daar op het moment. Duivenoorden heeft een natuurlijk geheime methode gevonden om zijn tul pen ook in de winter in bloei te krijgen. Op zijn bollenkwekerij zijn nu 450.000 stuks te bewon deren. Bijna tulpen uit Amster dam dus. Hebben we een paar weken ge leden in diverse kranten gelezen dat prinses Beatrix en prins Claus een landgoed voor de va kanties in de Italiaanse streek Toscane gekocht hebben (Het Parool wist zelfs te melden dat ze het voor 'een zacht prijsje' gekregen hadden), Story ('het blad met hart voor het nieuws') weet nu te vertellen dat prins en prinses het landgoed met ge bouwen. bossen, meertjes en al cadeau gehad hebben. En aange zien dit blad 'alles' vertelt -(zo prijst het zichzelf tenminste aan) zijn we er nu zelfs van op de hoogte dat de eigenaar, een van Italië's rijkste wijnboeren die ook een optrekje in Porto Ercole (waar De Gelukkige Oli fant staat) bezit en zodoende bevriend is geraakt met de ko ninklijke familie, het hele spul eigenlijk aan de drie kleine prinsjes van Drakensteyn gege ven heeft, zodat die te beslissen hebben of hun ouders er op mo gen. Het geheel wordt nu in ijltempo van onder tot boven gerestaureerd, wat inclusief de 'diverse malen dat prinses Bea trix even overwipt om de vor deringen in ogenschouw te ne men'. wel een lieve cent zal kosten, maar hoeveel dan wel staat er niet bij Want Story vertelt wel veel. maar toch niet alles. 'Ik zal op je wachten, Siinpkins, maar haast je wel een beetje

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5