'Verbiedt verdachten een jaar de toegang tot Hoog Catharijne' deTijq 'Eenheid van CDA niet tegen iedere prijs handhaven' KOLONISTEN IN MINNESOTA madurodam! Radio- en televisieprogramma's p Even puzzelen Utrechtse officier van justitie: Aantjes uit fel verzet Zeven maanden cel voor Hagenaar die ontucht pleegde Wie mogen blijven leven van Washington? Weekblad veiligheid nog niet rond Yan Kemenade over structuur onderwijs •10 TROUW/KWARTET WOENSDAG 16 JULI 1975 Van een verslaggever UTRECHT De Utrechtse officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt heeft gisteren de rechtbank in de Domstad gevraagd het winkelcentrum Hoog Catharijne tot 'verboden gebied' te ver klaren voor de 20-jarige H. van P. en de 22-jarige G. van D. De beide Utrechtenaren hadden vo rige maand een kraak gepleegd in een juwelierswinkel, gelegen in het overdekte winkelcentrum. Zij hoor den bovendien respectievelijk acht en tien maanden tegen zich eisen, waarvan zes maanden voorwaarde lijk. De officier van justitie rekende in zijn requisitoir het tweetal tot 'een typisch voorbeeld van de lieden, die de hele dag in Hoog Catharijne rondhangen en er uit verveling van kwaad tot erger komen'. De beide verdachten zeiden dat ze de kraak hadden gezet, omdat ze geen geld voor drank meer hadden. Ze ver klaarden ook, dat ze toen al zo dronken waren, dat ze zich van de inbraak niets meer konden herin neren. Mr. von Meyenfeldt merkte in zijn betoog verder nog op, dat justitie extra aandacht besteedt aan Hoog Catharijne. omdat de situatie daar volgens hem gevaarlijker is dan elders. Hij zei het een positief punt te vinden, dat sommige Jongeren beseffen dat ze van 'rondlummelen in het winkelcentrum geen steek wijzer worden'. Van D. had zelf de rechtbank gevraagd hem de toe gang tot Hoog Catharijne te ont zeggen. Slechte opvang De justitiële aanpak van de proble men in het winkelcentrum achten de beide raadslieden van de ver dachten 'minder gelukkig'. Zij doe len hier met name op een speciale zitting van de kantonrechter op 31 juli. die geheel aan overtredingen te Hoog Catharijne zal worden ge wijd. Van onze parlementsredactie UTRECHT De AR-fractieleider mr. W. Aantjes heeft zich 'zeer krachtig' verzet tegen de opvatting dat de eenheid van KVP, AR en CHU binnen het Christendemocratisch Appel bij volgende kabi netsformaties tegen iedere prijs gehandhaafd moet worden ook als dat zou betekenen dat het CDA de oppositie in moet. Bijgevallen door zijn collega mr. P. Oosting betoogde raadsman mr. J. Deferes dat het hoofdprobleem schuilt in het feit dat 'in onze welvaartsstaat jongeren als H. van P. (die al sinds zijn veertiende met de justitie in aanraking is) in de verdrukking dreigen te komen doordat ze onvoldoende worden op gevangen'. Volgens hem had men er zich bij de realisering van Hoog Catharijne meer rekenschap van moeten geven, dat het wel eens een trekpleister zou kunnen worden voor jongelui die in deze maat schappij het spoor een beetje bijs ter zijn geworden. Maar het werkelijke probleem schuilt niet zozeer in Hoog Catha rijne. Onze maatschappij is de boosdoener, onze maatschappij gaat niet vrijuit', aldus de raadsman. Uitspraak op 29 juli. DEN HAAG De Haagse recht bank heeft een 63-jarige Hagenaar overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie veroordeeld tot ze ven maanden gevangenisstraf we gens het plegen van ontucht met minderjarigen en geven van gele- genheid daartoe. Het betrof jon gens in de leeftijd van 12 tot 14 jaar, van wie de man een groot aantal naaktfoto's had gemaakt. Een deel van de foto's is door de rechtbank verbeurd verklaard, het geen de Hagenaar onbillijk vond. (ADVERTENTIE) De heer Aantjes uitte gisteravond in Utrecht op de vergadering van het CDA-hoofdbestuur ernstige kri tiek op het advies dat de perma nente programadviescommissie van het CDA (de PPAC )over de een heid van het CDA had gegeven. De eenheid van het CDA is ook voor de ARP van grote waarde. We vinden het echter politiek ethisch gezien volstrekt onjuist aan die eenheid al het andere onderge schikt te maken. Bij kabinetsfor maties is het landsplan en de vraag welk beleid het nieuwe kabinet gaat voeren ook van grote invloed. Mr. Aantjes vindt het voorts on-' juist dat de adviescommissie het eventueel niet deelnemen aan een nieuwe regering zo nadrukkelijk in verband heeft gebracht met de mo gelijkheid van vervroegde verkie zingen als het huidige kabinet-Den Uyl zou vallen. Het CDA-bestuur moet een oordeel vellen over het advies als voorbe reiding op het congres dat CDA in augustus in Den Haag houdt. Bij het sluiten van deze editie was het hoofdbestuur nog niet tot een af sluitend oordeel gekomen over het advies van de PPAC. Het dagelijks bestuur van het CDA heeft deze week wel overeenstem ming bereikt over de verdeling van de CDA-zetels als KVP. AR en CHU gezamenlijk de volgende verkiezin gen Ingaan. Deze technische for mule moet op latere datum nog door het CDA-hoofdbestuur worden UTRECHT De rechtbank heeft de 45-jarige financieringsbemidde laar T A J J van H uit Hoevela ken veroordeeld tot een jaar en zes maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf met aftrek van voorar rest wegens oplichting van de Rot terdamse Disconteringsbank voor minstens 25 miljoen gulden. De officier van Justitie had drie jaar geëist. In de afgelopen Jaren had Van H meer dan 450 krediet- overeenkomsten met de bank ver valst. goedgekeurd. Daarover worden ech ter weinig moei lij kheden verwacht omdat de fractieleiders en de par tijvoorzitters van KVP, AR, en CHU alsmede CDA-voorzitter Steenkamp bij het besluit betrokken waren. De verdeling zal over de eerste 15 ze tels om en om gaan, eerst een KVP-kamerlid dan één van de ARP en vervolgens komt de CHU aan bod. De verdeling van de volgende zetels Kan voordeel opleveren voor de CHU. Dat geldt met name als het CDA zetels gaat verliezen. Zou het verlies bijvoorbeeld vijf zetels Trkn ftVPT ILlirftnP^P van de huidige 48 bedragen dan AUli U V CI_ UU1 Vficac krijgt de CHU er toch nog twee bij terwijl KVP vier zetels en ARP drie zetels zou verliezen. De Ark van Ford is nu al bemand. Dondeidag overal te koop voor 1,80 September Een definitieve beslissing over een gezamenlijke CDA-lijst zal uiterlijk pas in september 1976 worden ge nomen maar door de overeenstem ming die nu is bereikt wordt een positieve beslissing wel waarschijn lijker. De technische zetelverdeling die nu is afgesproken heeft ook belangrijke politieke voordelen. Het heeft voor geen van de CDA-part- ners en dus met name voor de CHU. die in de oppositie is. geen zin om door een bepaalde opstel ling extra zetelwinst in de verkie zingen te 'krijgen, omdat toch al vast staat hoe de zetels verdeeld zullen worden. 'Het ontneemt de partijen de verleiding om zaken die niet in het belang van het CDA zijn te benadrukken voor eigen ge win in de hoop een sterke positie op de CDA-lijst te krijgen', zei mr. Aantjes gisteren. BRUSSEL, GENÈVE; (AFP, ANP, DPA) De 35 delegatieleiders naar de conferentie over veiligheid en samenwerking in Europa zullen op zijn laatst vrijdag een definitief be sluit nemen over het bijeenroepen van een topconferentie, die 30 juli in de Finse hoofdstad Helsinki van start moet gaan. Ook gisteren slaag den zij er niet in het eens te worden over de laatste hangende kwesties. Zo blijft de Europese Gemeenschap staan op de eis dat de Italiaanse president Moro. namens de EG als eenheid, de slotdocumenten van ae conferentie ondertekent. Als de Oostblok-landen dit blijven weigeren kan dat vertragend werken, zo zei de Nederlandse minister van buiten landse zaken. mr. Van der Stoel. Verder zou een Turks voorstel over de militaire veiligheid en de vast stelling voor het gebied waarvoor de besluiten van de conferentie gelden, nog moeilijkheden opleveren. (ADVERTENTIE) Bekijk de machtige St. Jan's Basiliek in KARELTJE KNETTER Leg dat vast met KODAK KLEURENFILM Vakkundig verslag Beter dan de hoge bezoekers op de lanceerbasis Baikonur en op Cape Canaveral zijn vele miljoenen kijkers over de hele wereld getuige geweest van de historische momenten in de ruimtevaart, en niet minder in de betrekkingen tussen Oost en West. Het vertrek van de Russische Sojoez en de Amerikaanse Apollo op weg naar een ontmoeting in de ruimte, is door het speciale NOS-team vak kundig en royaal voorzien van achtergrondinformatie in de Neder landse huiskamers gebracht. Bij de lancering van de Russen de eerste die „door de internationale pers mocht worden verslagen moest in de studio wel het één en ander geïmproviseerd worden, maar de in deze zaken doorkneden Chriet Titülaer hoefde niet naar woorden te zoeken om leemten op te vullen. Een klein detail, dat waarschijnlijk door meer mensen zal zijn opge merkt: in televisie-programma's wordt het Russische ruimtevaartuig Sojoez genoemd, maar de radio hanteert het woord Soyuz. Als om het gescheiden opereren toch vooral te laten uitkomen. In de eerste aflevering van Hier en Nu .werd.met frappante bewijzen aan de kaak gesteld dat er aan de bliksembeveiliging in ons land veel hapert. Talloze mensen, zo werd gezegd, denken dat de bliksem wel een paar huizen verder zal inslaan. In een toren bijvoorbeeld, of een fabrieksschoorsteen, want die zijn lekker hoog. Dat hoog geen veilig heid voor laag garandeert, heb ik eens van zeer dichtbij gezien. Ons huis het was nog in Rotterdam grensde aan de speelplaats van een laagbouw-school. Daar tegenover stond een flatgebouw van acht ver diepingen. Als slang, van groene sulver kwam de bliksem op het platte dak van de schóól af. Behalve dat het verstoten van huis dieren een méns onwaardige streek is. hebben de betrokken lieden ook .op hun geweten dat de aan hun lot overgelaten honden en katten zeer snel verwilderen en dus roof dieren worden. In de gebieden die men bij voorkeur uitkiest om zich vap hun huisvrienden te ontdoen, zwerven veel 'honden in groepen rond. Ze brengemgrote schade aan aan de wildstand. Politiemensen die vaak in het open veld en in bossen patrouillerén, vertelden in Hier en Nu dat het een ramp dreigt te worden. 't Zal de veroorzakers van deze misère een zorg zijn: als ze van vakantie terugkomen zullen ze wel weer een ander dier kopen. Omdat de kleine Jantje of Sjaantje er zo om zeuren. Maar nu reeds hebben zij zich voorgenomen, dat ze het beest de volgende zomer uit de wagen zullen schoppen. Wie riep daar dat wij, dankzij mentaliteits verandering op weg zijn naar een betere samenleving? Ik begrijp best.dat makers van televisie-programma's erop gespitst zijn, het onderwerp zo levendig mogelijk: te visualiseren. Zangers op een rijtje leveren slechts een statisch plaatje op: dus moet er wat op gevonden worden. Maar het moet wel reëel blijven. In het NCRV-programma Denkend aan Nederland en de polder zaten voor mijn gevoel te veel gezochte momenten. Zangers worden niet op slag polderjongens door wat laarzen en schoppen uit te delen wanneer je als kijker overal onder delen van het zondagse pak ont dekt. En iemand met een gesteven boord en modieuze stropdas wordt met een bonte zakdoek ook toch niet acceptabel als melkende boer. 'Kleine Greetjff uit de polder' was helemaal het summum van on natuurlijkheid. want bijna al die zangers op een rij trokken bij de liefdesverklaring éen gezicht van: ,.'t wordt hommeles als mijn vrouw die uitzending ziét". TON HYDRA DEN HAAG Minister Van Keme nade (onderwijs) is bereid tot parle mentair overleg over de onlangs ge presenteerde nota 'Naar een struc tuur voor ontwikkeling en vernieu wing van het primair en secundair onderwijs'. Hij heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen van de frac tievoorzitters" en onderwijsspecialis- ten van de Tweede Kamerfracties vap KVPTARP en CHU. door Vilhelm Moberg Copyright llnllanilia B.V. Baarn 99 Opeens werd de benauwde, zwoele stilte van de zomerdag verscheurd door luid kindergeschreeuw. Krlstl- na smeet haar naaiwerk op de grond en vloog naar buiten. Johan en M&rta kwamen van de kant van het meer met Haraid die ze tussen zich in droegen. Hij was het die zo hard gegild had: zijn gezicht was hoogrood en zijn ogen staarden wild. Zijn moeder nam hem op de arm, droeg hem naar huis en legde hem op het bed in de zijkamer. Het had geen zin hem uit te vragen, want hij kon niets zeggen, hij hapte naar adem. steun de en hijgde, terwijl het schuim om zijn mondhoeken stond. Wat is er met hem gebeurd? Heeft hij zich bezeerd? Het was die wilde kat! Een grote wilde kat! Johan en M&rta praatten door el kaar heen en vertelden dat Haraid de bosjes ingelopen was, terwijl zij in het meer zaten. Hij kwam er schreeuwend weer uitvliegen en toen hoorden zij een vreselijk ge grom en geblaas: hij was op een grote wilde kat gestoten, die zich in het kreupelhout verborgen had. Zij hadden het wilde beest ook gezien, dat Haraid zo aan het schrikken gemaakt had. het was een grauw beest met een dikke staart, dik en kort, net of die afgeknipt was, en met dikke poten. De kat had zijn kop buiten de struiken gestoken, een grote, ronde kop had het dier, met geweldig grote, grove snorha ren daar kon hij misschien wel van op een afstand mee krabben. Het leek op een huiskat, maar was wel veel groter. Johan en M&rta waren ook zo ge schrokken, dat zij ook een keel opgezet hadden, samen hadden de drie kinderen zo'n geschreeuw aan geheven, dat ook de wilde kat bang geworden en het bos weer ingeslo pen was. Zij waren naar huls ge hold en Haraid hadden ze moeten dragen, want zijn benen waren he lemaal slap, hij kón zelf niet lopen. Kristlna trok hem zijn kleren uit om te zien of hij ook door die wilde kat gekrabd was. maar ze kon niets vinden. Dan was het zeker alleen de schrik maar geweest. Toch had het kleinste kind even in levensge vaar verkeerd; die grote wilde kat ten konden kinderen van Haralds leeftijd zo maar verscheuren. Het was wel voorgekomen dat die valse wilde katten zich tot vlak bij de hulzen gewaagd hadden: eens had Karl Oskar er een neergeschoten. Kristina kwam met verse melk. die ze in een emmer bij de waterbron neergezet had. want anders zou ze bij deze hitte misschien niet goed blijven: ze probeerde of Haraid iets wilde drinken: Toe maar, kereltje! Hij heeft je bang gemaakt, hè?. Zo'n akelige wilde kat! Haraid kwam langzaamaan weer wat tot bedaren, hij stamelde een paar losse lettergrepen, maar al gauw kwamen er een paar woor den: Die katdie gromde Wat een vreselijk beest! Na een tijdje kon Haraid alles weer gewoon zeggen, maar zijn moeder liet hem de hele verdere dag maar in bed. En ze verbood de andere kinderen nog weer naar het meer te gaan. Misschien lag die grote wilde kat nog wel in de struiken op hen te loeren. Van naaien kwam die dag niet veel, ze was nog maar Juist weer begon nen. of er kwam bezoek. Gelukkig iemanc die ze graag ontving. Mrs Henry O Jackson was op Nieuw Duvemala op visite gekomen. Ulrika had mee kunnen rijden met een kolonistenwagen van St. Paul. In verscheidene maanden had ze het meisje niet meer gezien, dat bij de doop haar naam gekregen had. Dat Kistrina haar laatstgeborene de naam Ulrika gegeven had. dat had haar meer gevleid dan een huwelijksaanzoek van de president van de Verenigde Staten gedaan zou hebben. 105. H. H. Puckelton was een ech te Engelsman; daarom had hij als jongeman vele en goede bokslessen gehad. De worsteling die nu ont stond duurde dus maar kort en toen de stofwolken waren opge trokken lag de poortwachter deer lijk toegetakeld op de grond. Hij betastte voorzichtig de builen die snel op zijn hoofd en kaak begon nen te zwellen en mompelde: 'Da's gemeen. Hij stompte....'. 'Vergeef me goede man', verbeterde Hum- frie. 'Dat was geen stompen maar boksen. Een echt Brits spelletje voor wie er de zin van snapt.' Blijkbaar snapte heer Kuno er de zin niet van want deze knarse tandde: 'Aha! Snoodaard! Mijn dienaar met vuistslagen mishande len he?' Dat kan ik niet toestaan'. Met een zwiepende zwaai trok hij de scherpe degen uit de schede en deed een kundige uitval naar zijn tegenstander. De Brit voelde toen wel dat de toestand kritiek werd en wist slechts met een benau' sprong aan doorboring te ontl men. 'Geef Je over, rabouw'! bru heer Kuno. 'Geef je over en ve> en sterf een eervolle dood on een edel zwaard'. Nu is 't met Engelsen zo gesteld, dat zij i eervolle dood met 't grootste i noegen aan de tegenpartij ovei ten. "Excuseer me, Kuno'. zei Hu frie dus. 'Ik kom nog wel e terug als lk van je winnen kan. zolang dus gegroet!' En meteeP zette hij het op een lopen. FERDINAND in nove zaa I ld n Het. eerste wat Ulrika vroeg was of 't kleine meisje goed groeide. Ulrika had van de winter haar 'n tweede kind geschonken weer een doch ter. Het scheen haar lot te zijn moeder van uitsluitend meisjes te worden. Maar ze gaf de hoop op een zoon, een toekomstige predi kant, niet op. Ulrika droeg een nieuwe jurk met grote pofmouwen en een brede kraag. Miss Skalrud zegt. deelde Ulrika meéf dat lk veel te veel strikjes en kwikjes draag —daarom krijg ik geen zoon. Dat is de straf voor mijn hoogmoed, zegt de Noorse ba ker. Kristina bekeek Ulrika's nieuwe Jurk eens: alle echter dames in Amerika hadden pofmouwen en grote kragen, en niemand vond dat zondig. En Kristina wilde ook niet geloven dat de Almachtige, omdat Ulrika pofmouwen en grote kragen en strikjes .droeg, haar een zoon zou onthouden! Ik zou heus wel een aardappel zak als dress aantrekken, als ik geloofde dat dat hielp, verklaarde mrs. Jackson. Maar ik heb al mijn hoop gesteld op de volgende keer. Ik ben nog maar tweeënveertig, ik kan het nog wel een paar years! (wordt vervolgd) Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljtnsoos, licht- en popul. klass. muziek. (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua. 8.30 Nws 8.36-8.45 Gymn. voor de huisvrouw.) 9.00 (S) wegwezen met tips voor trips. 9.30 Van heinde en verre. 10.00 (S) Progr. voor de hele kleintjes. 10.30 Nws. 10.33 (8) Sphinx, progr. voor de vrouw. 11.45 (S) Cafe Chantant, lichte muziek. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua Magazine. 13.15 (S) Sport na sport, progr. voor Jonge luisteraars. 13.45 (S) Koorzang. 14.15 (S) Close-up: amuse- mentsprogr. 15.30 Nws. 15.33 (S) After Sesjun. NCRV: 16.00 Mlddagdlenst. 16.20 (S) Een uur natuur, een milieuvriende lijk magazine. OVERHEIDSVOORLICH TING: 17.20 Tekst en uitleg, rubriek van het Ministerie van O. en W. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 Johan Willem Frlsokapel. 18.30 Nws. 18.41 Kunst en Vliegwerk: inf. progr. 18.46 (S) Met uw Instemming. 18.54 (S) Populaire soloconcerten. 1930 De functie van het strafrecht vandaag, lezing. TROS: 20.00 Eight o'clock special: lichte muziek. 21.15 (S) Specialiteiten a la carte: muzikaal wensprogr. 22.30 Nws. 22.40 Aktua 111. 23.00 Afgekeurde bank biljetten. hoorspel. 23.48 (S) Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H VARA: 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag woensdag plus vakantletips (8 00 Nws 8.11-8.23 Dingen van de dag.) 9 00 (S) Orkest Malando met solisten: lichte muziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 (S> Lyrische liedjes. 10.00 (S) VARA- Klassiek. NOS: 11.03 Bopthema's en swingsessions: oude Jazz. 11.30 Spiegel van Duitsland: inf. en muziek uit de Bondsrepubliek. VARA: 12.00 Rood met een goud randje: VARA's velleden (5). historisch journ. 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Een middagje Stoomradio: muzikale herinneringen: 14.00 Operette, 14.30 Hot jazz en dans muziek, 15.00 Salonmuziek en genrestuk jes. 15.15 Oude schoolliedjes. 15 35 Film muziek. 16.00 Nws. 16.03 (S) Het vlot van de Medusa of Hoe leren we dat beest fatsoenlijk spreken? Hoorspel. 17.05 (S) Tea for two: lichte melodieuze muziek. R.V.U.: 17.35 Erik Satle ls de grootste componist van deze wereld. 17.55 Meded., S OS.- en politieberichten. VARA: 18 00 Nws. 18.11 Dingen van de dag 18.20 (S) Tekst en muziek, cabaret- progr. 18.45 (S) Brassband Magazine. NOS: 19.40 (s) Orkest Percy Faith: lich te muziek. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensdagavond Muzlek- magalne. (20.05 Nieuwe grammofoonpla ten. 21.15 Horizon: muziek uit Georgia. 21 45 Praten over muziek.) 22.10 Maak es effe plaats. EO: 22.40 Woord der waar heid. 22.55 Klankbord. 23.05 (S) Postlu- dium: klass. muzlekprogr. 23.55-24.00 Nws. Skutsje Sllen, reportage.) HILVERSUM UI KRO: 7.02 (8) Drie op Je boterham. 9.03 Pep-op-drie. 11.03 (S) Drie draalt op Speciaal TV vandaag 0 De film James en John in het IKOR-programma toont het leven van een geestelijk gehandicapte tweeling in een zwart gezin. Daar na volgt Kenmerk. Ned. 1/19.05 Als De man van Kiev ondergaat een Russische Jood vernedering en onrecht. Ned. 2/20.20 Voor mensen die onder de Jap pen hebben geleden, is de propa gandafilm Ano Latao Utc onver draaglijk, want daarin stellen de Japanners zich voor als 'bevrijders'. Ned. 1/20.45 De VPRO vertoont een NBC- show met Sammy Davis Jr., Andy Griffith, Mickey Rooney en Connie Stevens. Ned. 1/22.15 9 Voor een langdurig gestrafte is de vrije wereld het tegendeel van de gevangenis waar hij zich gebor gen voelde. Helmut Qualtinger speelt deze man in Der Kulturer. Duitsl. 2/22.00 In het luisterspel Het vlot van de Medusa vertellen twee vrijgezel le zusters te veel vertrouwelijkhe den aan een vlot pratende pape gaai. Hilv. 2/16.03 Renata Tebaldi. Sonja Schoner, Margit Schram en Rudolf Shock zingen in het wensconcert van de TROS. Hilv. 1/21.15 Tsjaikowsky's rijfde symfonie uitgevoerd door het Staats Symfo nie Orkest van de Sowjet-Unie is te beluisteren in Postludium van de EO. Hilv. 2/23.05 NEDERLAND I NCRV 15.30 Werkwijzer 15.45 Poppenkast 16.10 Swiebertje: Dat doet Je de das om VPRO 17.00 Hoe de Kozakken hun vrouwen redden, Russische tekenfilm 17.20 Zwijgen is goud: hoogte punten uit de wereld van de stomme film NOS 18.25 Tour de France 18.45 Minimolen 18.55 Journaal IKOR 19.05 Jour wereld, mijn wereld: programmaserie voor het hele gezin IKOR-KRO-RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 All in the family 20.45 Ochtendgloren der Vrijheid. Japanse propagandafilm uit de-serie WO II 22.15 N.B.C. Follies: een grote show NOS 23.10 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Socutera: film van het Nationaal Jeugdfonds 20.00 Journaal 20.20 de man van Kiev, speelfilm 22.25 Studio Sport 22.25 Apollo-Sojoez (onder voorbehoud) 23.25 Journaal verzoek. 12.03 (S) Drie tussen de mid dag: Van 12 tot 2. (Tussen 13.02 en 17.00 Rechtstreekse reportages van de Tour de France.) 14.03 Pop-kontakt: de Theo Stokkink Show. 16.03 De Hltmeesters: de Vincent van Engelen Show. (17.25-17.30 NOS: 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Friesche Elfstedenweek 1975: de oo6t den Draayer-Show. 19.02 Friesche Elfe denweek 1975: Woensdagavondshow i sport en watersport In Friesland. (T sen 22.02 en 23.00 Nabeschouwing over Tour de France. 22.55 Meded.) 0.02 Metro's Midnight Music. 1.02 (S) Tak« easy. 2.02 De Meurders Methode. 6.02-7.00 Drie op Je boterham. Kruiswoord-puzzel Horizontaal. bode aan een uni versiteit, 5. knaagdier, 7. oorlogs god, 8. dwaas, 10. water doorlatend. 11. broeibak, 12. lidwoord. 13. voor zetsel, 14. schaakterm, 15. verzoek, 16. kever, 17. streek op de grens van N.Br. en Limburg, 18. boom, 20. kleur, 21. woonboot, 22. handegge, 24. muzieknoot, 25. plaats in Lim burg, 26. kindergroet, 27. water in Limburg, 28, papegaai, 29. opgewor pen hoogte, 30. genoeg gekookt. Vertikaal. 1. versperring van palen. 2. achten, 3. scheepsvloer. 4. boom. 5. soort. 6. reeds, 8. dof. 9. rood in de wapenkunde. 11. voertuig, 12. part, 14. duw, 15. snelstromend smal water. 16. deel van een boom. 17. vrucht, 19. voor. 20. schuintoelo- pende strook. 22. hoepel. 23. twee tal. 25. gevangenis. 26 spoedig,.27. muzieknoot. 28. wate" in N.Br. Oplossing van gisteren 1. korre, 2. roe, 3. krent. Meer luisteraars voor AVRO na Veronica's vertrek HILVERSUM De AVRO-radl fen programma's op Hilversum 3 hebbor sinds het verdwijnen van Rad fj, Veronica en Radio Noordzee e half miljoen luisteraars per pi gramma meer gekregen. De luisti dichtheid steeg van 8,6 naar ll procent. De meest beluisterde AVRO-p! gramma's op Hilversum 3 Arbeidsvitaminen (gemiddelde li terdichtheid 24 procent). 700 (gemiddelde luisterdichtheid procent) en Willem Duys' Muzi< Mozaïek (17 procent). Een miljoen of meer luisteraa kregen de programma's op Hil' sum 1 of 2: Radiojournaal, Dag een gaatje. Rondom twaalf, Knll perlicht en Kleutertje Luister. t er »erd te dei A n w JOVf ven :elir rij ls lan VOO |geefi gen en ere ;end ;en ilen teen reg ev uil ten eglei lere va Itaki kli de nt I orgs den w t la h schi llle< eu brei t o astii ivini mg

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4