twijfelt tan goede wil an Ian Smith kompels Éiatigen eisen Natuur sloeg terug in het laboratorium der biologen h 'Boze tovenaar' Jose Lopez Rega een machtig man Weer moeilijkheden Irak en Syrië Argentinië ëtrolletjes? CALORAL Rabin gaat opnieuw met Kissinger praten Amin wil Callaghan ontvangen Onverwacht effect in beproefd diermodel Wetenschap en techniek Ondanks ontslag als Argentijns minister BUITENLAND f jISBURY (Reuter, UPI, AP) De voorlichter van de over spelende Afrikaanse beweging in Rhodesië, Edon Sithole, twijfelt jrk aan de bereidheid van de leider van de blanke minderheids- jering van Rhodesië, Ian Smith, een conferentie over een nieuwe bndwet voor het land te houden. geloven niet echt dat er zo'n ffleg zal komen", aldus Sithole. het vliegveld van de Rhodesi- e hoofdstad Salisbury na een anditerentie in de Tanzaniaanse )hio fdstad Dar-es-salaam, 'anders G1 Smith wel akkoord gegaan met amodoor ons gestelde voorwaarden', Afrikanen willen een conferen- l i-jgjbulten Rhodesië omdat een aan- d^van hun leiders het risico loopt ólbe aankomst in Rhodesië te worden de i rresteerd. Bovendien willen zij co een conferentie in dit land niet prestige van de onwettige rege- overSmith vergroten. Smith wil }en in eigen land praten. Smith de boot afhoudt kunnen m et zaken wat ons betreft blijven ze zijn. De tijd werkt in ons in (rdeel', zo zei Sithole dreigend. lelb< errillastrijd ia n iole wilde niet zeggen of de usicjrrilla-oorlog in Rhoedesië zal v den verhevigd als een conferen ce uitblijft. Hij haalde wel de uit- elenlaak van president Samora Ma- nie^l van het buurland Mozambique een 'dat de strijd zal worden voort- koqet'. Mozambiaanse bevrijdingsbewe- larnjg Prelimo kan nu haar strijd succes geëindigd is wapens le eten aan de nationalistische be- urop ingen in Rhodesië. Nedichel was samen met de presi- 'dwikten Julius Nyerere van Tanzanl- kennet Kaoenda van Zambia en etse Khama van Botswana een vei fd conferentie in Dar-es-salaam een conferentie bij waar de Afrikaanse nationalisten in Rhodesië hun standpunt hebben verduidelijkt. Ook is door bemiddeling van deze staatshoofden een dreigende breuk binnen de Afrikaanse nationale Raad voorkomen en behoudt bis schop Abel Moezorewa het leider schap van de ANC. Minder discriminatie? In Rhodesië zal een commissie wor den benoemd die zal nagaan hoe 'onnodige en ongewenste' rasdiscri minatie kan worden weggedaan, zo is door premier Ian Smith in het parlement meegedeeld. 'Het is een geladen en ingewikkelde zaak die in een rustige sfeer moet worden bekeken, aldus Smith, die eraan toevoegde dat de regering strenge maatregelen zal nemen tegen terro risme. De regering had volgens Smith al lang om bepaalde aspecten van het rassenonderscheid te verwijderen, maar had de kwestie in petto ge houden omdat zij onderdeel had moeten vormen van een regeling van de grondwet's problemen van het land met Engeland en met de ANC maar deze waren afgewezen. 'Te lang al zijn de Afrikanen door de ANC de voordelen ontzegd die zouden zijn voortgevloeid uit een interne regeüng. De regering vindt dat nu de tijd gekomen is om positieve stappen te doen', aldus Smith. Het geheel lege Retiro-station, het grootste van Buenos Aires, ty'dens de algemene staking van gisteren. De staking is inmid dels afgebroken. Vervolg van pag. 1 sinds zondagavond officieel is afge treden de voorstellen van de regering aan hen voorgelegd. Dat gebeurde na het kabinetsberaad na een bijeenkomst van ruim drie uur. Na afloop hiervan lieten de vak bondsleiders weten dat 'een duide lijk antwoord is gegeven en onze eisen zijn aanvaard.' Acht kleine politieke groeperingen, die de regeringscoalitie steunden, hebben afstand genomen van het beleid van de regering van Isabel Peron. In 'n verklaring wordt de regering verweten dat ze zich niets meer gelegen laat liggen aan de Peronistische Ideeën, waarmee de Peronisten in 1973 de verkiezingen wonnen. BEIROET, JERUZALEM (Reuter, UPI, AP) De politieke moei lijkheden tussen Syrië en Irak kregen gisteren een nieuwe dimensie nadat Irak het Arabische buurland Syrië beschuldigde van voort durende schendingen van de Iraakse grens. Syrië besloot gisteren het kantoor van de Iraakse militaire attaché in Damascus te sluiten en gaf het personeel opdracht het land binnen 48 uur te verlaten. m rzij< Dkl pNDEN (Reuter, UPI, AP) afgevaardigden van de Britse jnwerkersbond hebben giste- j tJ i met algemene stemmen een Solutie aangenomen die een 0jfetiging inhoudt van de loon- len van de militante leden uit afdeling Yorkshire van de zuiltnd. tedej ;en frmee wordt gehoor gegeven aan gen dringende beroep tot medewer- g dat de Britse premier, Harold iezellson maandag op hen gedaan L De vrees voor een directe con- •renmtatie tussen de machtige vak- mg^iden en premier Wilson's La- Sdirregering is hiermee weggeno- partij, zeer kwalijk genomen. Om het optimisme aan de kant van de regering meteen maar wat in te dammen zei Arthur Scargill, de ra- dikale leider van de afdeling Yorkshire, gisteren dat de stem ming betekende dat ernog steeds 100 pond wordt geëist en dat Wilson nog lang niet klaar is met de Britse mijnwerkers. NAIROBI, KINSJASA (Reuter)* President Idi Amin van Oeganda is bereid woensdag de Britse minis ter van buitenlandse zaken James CaMaghan te ontvangen in zijn hoofdstad Kampala, zo hebben di plomatieke kringen dinsdag ver klaard in Nairobi. Generaal Amin kwam dinsdagmiddag in Kenia aan voor besprekingen met president Jomo Kenlatta. Hij keert vandaag naar Oeganda terug. De diplomatieke kringen verklaar den dat Amin zijn hoofdstad vanaf het vliegveld van Nairobi had opge beld, om de Oegandese autoriteiten ervan te verwittigen dat zij Callag han konden verwachten. Callaghan arriveerde dinsdag in Zaire voor besprekingen met presi dent Moboetoe Sese Seko over En- Choir, dat geleid wordt door Glenvil- president Amins regering en meer in het bijzonder over de zaak van de Britse lector Denis Hills die in een Oegandse gevangenis zit na wegens verraad te zijn veroordeeld. Dit hebben Arabische diplomatieke kringen meegedeeld. Syrië besloot tevens zijn eigen militaire attaché in Bagdad terug t,e roepen. Vorige maand uitte Syrië de beschuldiging dat zijn waarnemend mil. attaché in de Iraakse hoofdstad een mes steek in de rug had gekregen, waarna het een volledig rapport van het onderzoek in deze zaak eiste. Diplomatieke kringen in Bei roet meldden gisteren dat Irak vol houdt dat het incident door de waarnemend militaire attaché is verzonnen. Gisteren meldde het Iraakse pers bureau dat Irak een nota heeft gezonden aan de Arabische Liga in Cairo, waarm gezegd wordt dat Syrische militaire vliegtuigen ver schillende malen het Iraakse lucht- ruim binnenvlogen en dat Syrische agenten acties hadden ondernomen tegen de vestiging van een contro lepost langs de gezamenlijke grens. De betrekkingen tussen beide lan den zijn sinds het conflict van maart over het water van de Euf- raat, verslechterd. Israël-Egypte Zoals al werd verwacht zal de Is raëlische premier Jitzak Rabin aan het eind van deze week een ont moeting hebben met de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken. Henry Kissinger. De ont moeting zal plaats vinden in Bonn. waar Rabin gisteren als eerste Is raëlische regeringsleider voor een officieel bezoek 'aankwam. Beide mannen gaan nog eens praten over de mogelijkheden van een vredes regeling in het Midden-Oosten, zo werd door het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken be kendgemaakt. Het gaat om de poli tieke prijs die Israël zal moeten betalen om van Egypte de belofte te krijgen dat het Israël niet meer zal aanvallen en van Amerika dat het nieuwe wapens zal leveren. Voor zijn vertrek naar Bonn sprak Rabin Britse radioberichten tegen als zou er al een overeenstemming met Egypte zijn bereikt. Wel zei het Israëlische ministerie van buiten landse zaken dat er over de militai re posities in de Sinai vorderingen waren gemaakt-. Diplomatieke krin gen in Jeruzalem meenden gisteren dat Israël een aantal eisen had verzacht. Zo zou het land thans bereid zijn in de Sinai met een strook van 3 kilometer breed lo pend ten oosten van de bergpassen van Mitla en Gidi, genoegen te ne men. en de rest van de passen over een gebied van 20 kilometer te demilitariseren. Oorspronkelijk had het geëist op zijn minst de hele oostelijke helft van de passen te willen blijven bezetten. Verder zou Israël bereid zijn de looptijd van een Sinai-akkoord van vijf a zeven jaar terug te brengen tot drie jaar. Hiertegenover zou Egypte zijn deel neming aan de handelsboycot je gens Israël willen verzachten en ook zijn anti-Israëlische propagan da afzwakken. Zeer belangrijk is hierbij de militaire en economi sche hulp die de Verenigde Staten Israël zou, volgens de diplomatieke een Egyptisch-Israëlisch akkoord. Israël zou volgens de diplomatieke bronnen in Jeruzalem, ook instem men met het plan om aan de wes telijke kant van de passen een waarschuwings-systeem op te zet ten dat meteen alarm slaat als één der partijen onverhoeds aanvalt of dit voorbereidt. De stations zouden bemand moeten worden door Ame rikanen. waar. zo werd gisteren uit bronnen in Cairo vernomen. Egypte geen bezwaar tegen heeft. n. stap werd genomen tijdens de conferentie van de natio- 1 z)le bond van mijnwerkers (NUM) ime in het oostelijke kuststadje mcdarborough werd gehouden. In de Rfigenomen resolutie staat dat er opstreefd zal worden naar een we- minimumloon van 100 pond me rling (ongeveer 575 gulden) voer .nstfjnwerkers die diep onder de inond moeten werken. Dit besluit Qrd echter pas genomen nadat de litante linkse mijnwerkers erin egestemd hadden hun eis te laten In llen om dit minimumloon onmid- mwllijk te verwezenlijken. Er zal nu aafar 'gestreefd' worden en er wordt uitjen tijdslimiet voor gesteld. Pre- Wllson had de eis van de Je mijnwerkers een 'krank- mige zelfmoord' genoemd. !t nieuws dat de mijnwerkers van ►rkshixe hun eisen matigden had (middellijk een gunstige invloed het pond sterling en de aande- op de Londense effectenbeurs, mogelijkheid dat de regering er een overeenkomst doorkrijgt ït het Britse congres van vakbon- n (TUC) en er een politiek van ijwillige beperking van de loons verhogingen tot stand kan komen, ffdt door waarnemers nu ook >ter geacht. De regering had ge- 'A^Jarschuwd dat als er geen over eenstemming kon worden bereikt loonsverhogingen beneden het 'Procents plafond te houden, er genomen. Dit dreigement is door veel vakbonden, de tradi- lele steunpilaren van de Labour ie nat lann 4r t »e: - (ADVERTENTIE) Caloral afslank-omelet helpt. 1a1'/2 kg per week bent u zó kwijt! Caloral afslank-omelet - gezond en smakelijk. Slechts 115 kalorieën. Vraag uw drogist. Zelfs laboratoriumratten hebben, lijf. En daarmee heeft de natuur ning op de biologen geboekt. Dat klinkt tegenstrijdig, want wat doen biologen nu anders dan on derzoeken hoe de natuur in elkaar zit. Wat groeit en bloeit en ons altijd weer boeit, en zo. Maar het is wel degelijk van historische beteke nis. Want op een beperkt aantal uitzonderingen na, hebben modeme biologen erg weinig met de natuur van doen. Jonge mensen die zich op een uni versiteit in de biologie verder wil len bekwamen omdat ze er altijd al aardigheid in hadden, naar vogel tjes te kijken of zeldzame planten te zoeken, wordt dat meestal door ou dere en meer ervaren mensen afge raden. En die hebben daar meestal gelijk In. Want voor vogeltjeskij kers en plantenzoekers is er vrij weinig emplooi, zelfs onder biolo gen. Zij zijn zo zeldzaam dat er zelfs een apart woord voor is: veld- biologen. Maar de hoofdstromingen in de bi ologie komen het laboratorium niet uit. anders dan om te vijfder ure naar huis te gaan. Zij kijken niet of nauwelijks naar plant of dier. maar leggen doorzichtig dunne plakjes plant of dier onder hun mikroskoop om daarvan de details te ontrafelen. Zij bestuiven minder dunne plakjes met metaaldamp om met hun rasterelektronenmikros- koop weer andere details te zien. Voor hij het weet zit de moderne bioloog in een laboratorium dat zich weinig onderscheidt van dat van de scheikundige, de werking te bestuderen van het cytochroom C dat mee verantwoordelijk is voor de ademhalingsprocessen in de mlto- chondriën die ronddrijven in de cellen waaruit vroeger een orgaan van een levend wezen was opge bouwd. Hij heet dan intussen bio chemicus Of m sschien ook niet: dat soort grenzen vervagen. als het daar tijd voor is, het voorjaar in het hoofd ja zelfs in het een voor velen verrassende en voor sommigen pijnlijke overwint Overzichtelijk En zelfs als de moderne b.oloog toch in het veld werkt, loopt hij de kans dat hij daar alleen maar cij fers moet verzamelen, al dan niet met behulp van vernuftge instru menten. Want, zoals elke weten schap die het hoofd boven water wil houden, moet de biologie zich toeleggen op het verschaffen van duidelijke antwoorden op duidelijke en overzichtelijke vragen. En omdat de natuur zelden over zichtelijk is ingericht, betekent dat dat storende invloeden moeten worden uitgeschakeld voordat er ook maar een duidelijke vraagstel ling mogelijk Is. Het zou tot be scheidenheid moeten stemmen, dat in de meeste gevallen zoveel moet worden uitgeschakeld dat er een onherkenbare en absoluut kunst matige kunstmatige situatie over blijft. voordat het eindelijk zo over zichtelijk is dat de wetenschap er weg mee weet. Een enkel voorbeeld daarvan uit de geregelde stroom van literatuur, over de natuurlijke verdediging van het lichaam tegen griepachtige in fecties (Fijnproevers mogen vol houden dat dit eerder een medisch onderwerp is. maar laten we het medisch-blologisch noemen: ook die grenzen vervagen). Stott en medewerkers (Nature, vol. 255. pag 710-712) merken op dat de ro! van bepaalde witte bloedcel len bij die verdediging aannemelijk is gemaakt. Die werken mee bij het vernietigen van andere lichaams cellen die door het virus zijn geïn fecteerd (en daardoor toch al ten dode zijn opgeschreven alleen de vermenigvuldiging van het virus wordt door die tactiek gehinderd). Verkouden Het ligt voor de hand. aldus Stott en de zijnen, dat verwanten van die witte bloedcellen, waarvan we weten dat ze los in de longen rondzwerven, iets dergelijks doen. Tenslotte zit de infectiehaard in de luchtwegen. A'.leèn er is nooit goed naar gekeken Welke vereenvoudi ging moeten d tze Britten nu toe passen om hun probleem onder zoekbaar te maken? Een verkouden koe (zij werken op een instituut voor diergeneeskundig onderzoek) bevat veel te veel siorcnde inv'op den om iets zinnigs aan te onder zoeken. Zij nemen de longen van een pas geslacht kalf en wassen daar de rondzwervende cellen uit. Zij be smetten gekweekte niercellen (van een ander kalf) met een virus dat onder vaklieden para-influenza-3 heet. En zij bekijken met nog een derde kunstgreep of die be smette niercellen door de uit de long gespoelde cellen worden be schadigd. Antwoord: ja. Met onder weg een paar boeiende bijzonderhe den die aanleiding geven tot verder onderzoek. Er is weinig tegen deze aanpak in te brengen. Het was maar een voorbeeld, hoe ver de onderzoeker zich van de natuur moet verwijde ren om een handzaam antwoord op zijn handzame vragen te krijgen. Een van de fraaiste 'systemen' waarin ten behoeve van de bioloog storende invloeden zijn wegge werkt. is de laboratoriumrat van een gerenommeerd merk. Het is weliswaar een compleet en levend beest, en daarom wat aan de ono verzichtelijke kant. Maar zorgvuldig gekweekt zodat de leverancier kan garanderen dat de ene-rat. in een bepaalde proef net zo zal reageren als de andere. (Op bepaalde stati sche schommelingen na. waar we wel nooit van af zullen komen.) Edward J Mock en zijn medewer kers on de staatsuniversiteit van New York. werkten met Spra.eus- Dawley ratten, en dat is zo'n gere nommeerd merk. Voor het geval er toch een fout bij de kweker zou zitten, vermelden zij erbij dat de beesten gekocht waren bij Russel1 Miller Farms. Want er was Iets mee Voorjaar Zij hadden zo omstreeks maart het voorjaar in het lijf. hoewel noch zij noch hun verre voorouders ooit contact met de vrije natuur hadden gehad De ratten van Mock woon den in een omgeving waar de tem peratuur altijd 21 graden was (plus nf min één), wa-r het Heht altijd door drs. FokFoppema om zes uur 's morgens aan ging en om zes uur 's avonds uit, waar hel daglicht nooit doordrong en dus geen rat kon weten of het maart, dan wel oktober was. Maar omstreeks maart was de hoe veelheid geslachtshormonen die in hun bloedsomloop circuleerde, aan toonbaar nogal wat hoger dan ge durende de rest van het jaar. Volgens de eenvoudige redenerin gen d'e het verkrijgen van handza- mè antwoorden op overzichtelijke vragen zo begunstigen, kan dat niet. Wanneer de laatste voorouder van een Sprague-Dawley rat ge waar kon worden wanneer het len te was. is misschien niet eens meer na te gaan. Volgens die redenerin gen was het niet eens nodig om te onderzoeken of zo'n rat in bepaalde eigenschappen op het komen en gaan van de seizoenen reageerde. Maar toen vier Amerikanen dat uit pure eigenwijzigheld. en gestimu leerd door twijfels in beperkte kring, toch deden, bleek de natuur sterker dan de logica. Hoe dat ef fect mogelijk is. blijft voorlopig een open vraag. Maar de natuur heeft duidelijk een punt geseoord tegen de biologen. Terug En met name de biologen die in hun fabrieksmatig gekweekte proef dieren iets hebben uitgezocht over geslachtshormonen, zullen met te rugwerkende kracht moeten beden ken in welk jaargetij ze dat deden, en hoe dat hun handzame antwoor den kan hebben beïnvloed. (E. J Mock et al.. Nature, vol. 256. -pag 61-63) Van één onzer redacteuren AMSTERDAM De Argentijnse presidente Isabelita Peron heeft onder zware druk de in feite machtigste man van Argentinië ontslagen als minister van soci aal welzijn, maar deze Jose Lo pez Rega blijft haar persoonlijk secretaris en behoudt daarmee zijn volgens velen kwalijke in vloed. Deze oud-politiekorporaal en en thousiaste astroloog kwam als het ware uit het niets naar vo ren bij de Peronistische verkie zingsoverwinning in maart 1973. Een half jaar daarvoor hadden nog maar weinig Argentijnen gehoord van de kleine, glimla chende man met grijs haar die in de regen naast Juan Peron stond toen deze na achttien jaar ballingschap naar Argentinië te rugkeerde. Ruim veertien dagen geleden stroomden meer dan zeventig duizend mensen samen op het Plaza de Mayao in Buenos Aires om te betogen tegen Lopez Rega die verantwoordelijk wordt ge steld voor alles wat er maar verkeerd is gegaan onder de re gering van Perons weduwe en opvolger Isabelita. Astrologie Hij staat bekend als 'el brujo' (de boze tovenaar) vanwege zijn beunhazerij in de astrologie. De machtige vakbond CGT met 3.5 miljoen leden verwijt hem dat hij mevrouw Peron heeft inge fluisterd de loonsverhogingen te beperken tot 50 procent. Zoals bekend hadden de bonden eer der stijgingen tot 150 procent weten te bereiken om de enorme prijsverhogingen in het land goed te maken maar mevrouw Peron maakte dit weer onge daan. Een overheersende stroming van de Peronistische partij in het congres wil hem kwijt on langs werd hij beschuldigd van banden met de anti-communis tische alliantie die de moord op honderden vooruitstrevende Ar gentijnen op zijn geweten heeft. Bovendien zou door zijn toedoen de voorzittersstoel van de senaat leegblijven. De senaatsvoorzitter volgt volgens de grondwet een aftredende president op. Als er geen senaatsvoorzitter is, is dat de voorzitter van het huis van afgevaardigden; op het moment Lopez Rega's schoonzoon Raul Lastiri. Op die manier zou hi als Isabelita Peron terugtreedt zijn greep op de regering kun nen behouden. Volgens zegslieden hebben óók de strijdkrachten het aftreden van Lopez Rega geëist. Zij zou den mevrouw Peron alleen wil len blijven steunen als zij haar banden met Lopez Rega verbrak, een eis waaraan zij nu ten dele heeft voldaan door hem te ont slaan als minister van sociaal welzijn. Heilige datum Jose Lopez Rega werd in 1916 in Saavedra een buitenwijk van Buenos Aires geboren als zoon van Spaanse immigranten. Volgens zijn officiële biografie op 17 oktober, een heilige datum voor de Peronisten omdat op die datum in 1945 de opstand ten gunste van de toenmalige kolo nel Juan Peron plaatsvond Maar aan die biografie wordt getwijfeld omdat daarin ook staat dat hij dat één van de stichters vau de 'rechtvaardig heidsbeweging' binnen het Pero nisme is wat hij niet is. Na de middelbare school kwam hij bij de federale politie waar hij in 1954 werd bevorderd tot lijf wacht van generaal Peron. Toen de generaal na de staatsgreep in 1955 in ballingschap ging volgde Lopez Rega hem echter niet. In 1962 nam hij ontslag bij de poli tie om een uitgeverijtje te be ginnen dat verschillende boeken over astrologie op de markt bracht. In één daarvan 'Alfa en omega' schrijft Lopez Re ga hoe de aartsengel Gabriel hem in een droom verscheen. Zestien rangen Twaalf jaar nadat hij bij de politie vertrokken was werd hij benoemd tot commissaris-gene raal bij de politie, zestien ran gen hoger dan korporaal. Dat had hij te danxen aan een nau we band met Isabelita Peron. Perons nieuwe vrouw leerde Lo pez Rega kennen tijdens een be zoek aan Argentinië in 1965, waarbij hij haar lijfwacht was. In dat jaar reisde hij met haar naar Madrid, waar Juan Peron in ballingschap zat. De ouder wordende leider zag kennelijk ook wat in Lopez Rega en benoemde hem tot persoon lijk secretaris. In de volgende acht jaar week hij niet van de zijde van Juan en Isabelita Pe ron. Toen de Peronisten in 1973 weer aan de macht kwamen le verde hem dat de post van mi nister van sociaal welzijn op. Na de dood van Juan Peron benoemde Isabelita hem tot haar persoonlijk secretaris en tot ka binetscoördinator, een taak die tot dan toe was voorbehouden aan de eerste minister. De afge lopen tijd gebeurde het meerma len dat een kabinets-minister - op papier zijn collega's aan hem verslag uitbracht in plaats van aan mevrouw Peron. In de praktijk zal het ontslag van Lopez Rega als minister van sociaal welzijn weinig uitmaken. Hij blijft persoonlijk secretaris van Isabelita en zal in die func tie die woorden net iets eerder kunnen blijven fluisteren als zij een toespraak houdt, zoals ook nu gebeurt. Vuurridders De afgelopen maand was Lopez Rega tien dagen 'zoek'. Later bleek dat hij op vakantie was geweest in Rio de Janeiro waar zijn vriend Claudio Ferreira woont, plaatselijk directeur van het Argentijnse staatspersbureau Telam en lid van dezelfde gehei me secte van de 'vuurridders' als Lopez Rega zelf. Toen hij terug kwam liet mevrouw Peron een belangrijke bijeenkomst lopen om hem op het vliegveld te be groeten. Deze zei dat de 'zorg' over zijn afwezigheid hem goed had gedaan omdat dat een be wijs is van de 'liefde van het volk'. Slechts weinig Argentijnen zullen hem dat nazeggen. Isabelita Peron en Jose Lopez Rega samen op een ijzig koude luchtmachtbasis in het zuiden ven Argentinië

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7