ennie Kuiper verliest al ninuten in eerste bergrit Dragan Tancix: 'Binnen jaar over 1,90 meter' 'Totaalspel zal elk ander spel de baas blijven' lees voor Felice Gimondiafscheid van Theo Smit )UR IN IFERS Joegoslavische trainer van Mieke van Doorn ;pff f I j Stolberger arbiter van KNVB trniw f'<ii Als ik zondag mijn slag sla inde Nationale Lotto, laat ik Duitsland-Nederland, nóg een keer spelen. Billie Jean King doet stap terug: Bokser overleden daar blijft'n mens gezond bij! Frank Smit in honbalselectie V/KWARTET DINSDAG 8 JULI 1975 SPORT (ADVERTENTIE) Tussen Felice Gimondi en Theo Smit lag bijna één uur, inuten en 48 seconden om precies te zijn. Het verschil was een Gimondi, een breed lachende winnaar, Smit een huilende ;zer na de tiende werkdag van de ronde, die voor hem de laat- ras. Meer dan twintig minuten na het sluiten van de tijds- role kwam Smit, de glorieuze winnaar van Merlin Plage en :ance, over de streep. onde van Frankrijk is begon- n de verschillen staan keihard uitslag van de tiende riit, die alleen door de Soulor, maar eer door de moordende hitte krachtmeting was waarin 5 de groten overeind bleven. ;opgroep van 21 man bij wie ■lijks een echte naam ont- of het zou die van Michel tier moeten zijn. Bijna vijf achterstand voor Hennie r en Fedor den Hertog, tien «n voor Karaten en Vianen, en voor Knetemann en Prin- !2 voor Priem en Kamper en Koken. Het Nederlandse it, met uitzondering van Joop nelk, Den Hertog en Kuiper orlopig uitgeteld. Letterlijk het de prijzen betreft en fi- jk evenzeer. VCHE Gimondi heeft na tien jaar evanche op Roberto Poggiali. begin van zijn eerste jaar >f werd de toen 22-jarige etappe: 1. Peilde Gimondi (Ita- I) 5.59.52. 2. Roberto Poggiali (Ita zzl) 5.59 54. 3. Jean Pierre Dan- tne (Fra-De Muer) 5.59.59, 4. Ber- Thevenet (Pra-De Muer) 6.00. 5. ico Moser (Ita-Bartolozzi). 6. Yves (Fra-Caput). 7 Giovanni Battag- a-Fontana), 8. Eddy Merckx (Bel- je). 9 Lucien van Impe (Bei- ski), 10. Raymond Poulldor (Fra il. Francisco Galdos (Spa-Barru- Joseph Fuchs (Zwi-Bartolozzi), cente Lopezcarrii (Spa-Barrutla), ito Torres (Spa-Saura), 15. Luis (Spa-Saura). 16. Joop Zoetemelk aput). 17. Roger Dellsle (Fra-De '3. Andre Romero (Fra-Lapeble), 1 Santy (Fra-Stabllnski). 20. Janssens (Bel-Lelangue). allen tijd, 28. Fedor den Hertog (Lle- 6.04.50, 37. Hennie Kuiper (Lie- 47. Gerben Karstens (Stabllneki) 55. Gerard Vianen (Caput), 65. Knetemann (Caput) 6.13.50, 93. Prinsen (llebregts) 6.14.25, 119. lem (Llebregts) 6,22,55, 121. Ge- ler (Llebregts), 124. Ben Koken .J 6.24.23. It arriveerde na het sluiten van mtrole. klassement: 1. Eddy Merckx _jgue) 42 50 03, 2. Francesco Mo- ita-Bartolozzl) op 1.39, 3. Bernard it (Fra-De Muer) op 2.20. 4. Felice dl (Ita-Berrettl) op 3.14, 5: Yves (Fra-Caput) op 3.59. 6. Raymond ,r (Fra-Caput) op 4.42, 7. Joop elk (Ned-Caput) op 4.48, 8. Jean DanguJllaume (Fra-De Muer) op Luis Ocana (Spa-Saura) op 5.14, Dvannl Battagl i n (Ita-Fontana) op Lucien van Impe (Bel-Stablins- 5.18, 12. Joseph Fuchs (Zwi- izzl) op 7.01. 13. Edouard Janssens ilangue) op 7.05, 14. Michel Pollen- lel-Schotte) op 7.19, 15. Vicente Carrll (Spa-Barrutia) op 7.36, 16. co Caldos (Spa-Barrutia) op 7.47, ld Knudsen (Nor-Fontana) op Roberto Poggiali (Ita-Bartolozzi) 19. Pedro Torres (Spa-Saura) op Hennie Kuiper (Ned-Llebregts) 45. sdor den Hertog (Liebregts) op 37. Gerben Karstens (Stablinskl) 13. 67. Gerrie Knetemann (Caput) 55. 75. Gerard Vianen (Caput) op 84. Henk Prinsen (Liebregts) op 112. Cees Priem (Liebregts) op 117. Gerard Kamper (Liebregts) op Ben Koken (Llebregts) op ten bergklassement: 1. Lucien van (Bel) 48 punten. 2. Pedro Torres 32 pnt.. 3. Eddy Merckx (Bel) 4. Joop Zoetemelk (Ned) 18 pnt.. re Romero (Fra) 14 pnt egenklassement: 1. Bartolozzl all. Moser, Fuchs) 17.59 54, 2. De (Dangulllaume, Thevenet. Dellsle) ■I, 3. Caput (Hezard. Poulldor. Zoe- 18.00. 4. Lelangue (Merckx. Jans- •e Schoenmaecker) 18 04.50. 5 Sta- (Van Impe. Santy. Martinez) z.t es eriebregts (Den Hertog. Kuiper. De kan- 16.19.30. et ka een ploegenklasseraent: 1. Caput ledrij 44, 2. Bartolozzl 128.45.06, 3 De nder. 128.49.30, 4. Lelangue 12850.10. 5. 128.55 07. 6. Ferrettl 128.66.23. 12. Felice Gimondi in de Waalse Pijl door Poggiali verslagen, in Pau pas nam hij wraak, tien jaar nadat hij ook zijn eerste Ronde van Frank rijk had gewonnen. De vreugde van Gimondi werd niet veroorzaakt door zijn overwinning op zijn land genoot, maar door de manier waar op het succes werd veroverd. 'Win nen in Pau', zei de 32-jarige Gi mondi, 'betekent iets. Zeker in deze ronde, het was de eerste confronta tie met de bergen. Voor mij is het bovendien een aanwijzing dat de vorm er helemaal is. Het gaat steeds beter. In de tijdrit van Mer lin Plage werd ik negentiende, in Auch vijfde en in Pau eerste. De opgaande lijn is er'. Voor Theo Smit is er, wat de Tour betreft, geen morgen meer. Zijn lijdensweg eindigde op de dag dat hij was begonnen. Kort na de start eigenlijk al in een onbetekenende valpartij. Hij kon 'onbeschadigd' weer op staan, maar toch was er aan het einde van dat eerste uur iets stuk. De benen hadden geen greintje macht meer. Nog op het vlakke gedeelte liet het veld Theo Smit eenzaam achter. Smit begon zijn duel met de zon. Vlak voor de bezemwagen. Hij moet zich afge schreven hebben gevoeld. Niemand bleef bij hem. Zelfs Don Allen niet, die voor hem zo'n waardevolle as sistent was geweest in de sprints. Het verhaal van Smit was kort. Het werd verteld in woorden en in ech te tranen. 'Na die val ging het niet meer. Maar ik wilde niet afstappen. Ik heb geprobeerd voor het sluiten van de controle binnen te komen, maar het was een dag waarop alles tegenzat. Ik heb een lekke band gekregen, ik reed vlak voor de be zemwagen. Twee agenten naast mij. Op niet één helling kon ik een duwtje krijgen, waar anderen vaak naar boven worden gedragen. Twee keer heb ik water gevraagd aan de chauffeur van de wagen, maar hij had het niet. Ik moest dus afstap pen om iets te drinken te krijgen Nu weet ik enigszins wat de Tour is'. OPTIMISTISOH Op de Col de Soulor bedroeg zijn achterstand al veertig minuten op Lucien van Impe, die met de sterk- sten speels omhoog was gedarteld na een aanloop die tamelijk kalm was geweest. Van Impe nam enkele kilometers voor de top afscheid van zijn gezellen. 'Niet omdat lk bang was niet als eerste boven te komen. Ik had het ook in de sprint kunnen doen. Maar ik wilde een beetje voorsprong hebben aan het begin van de afdaling, die mij als zeer gevaarlijk bekend staat. Het ging gemakkelijk. Ik ben optimistisch. Vandaag naar Saint Lary en vrij dag naar de Puy de Dóme krijg ik opnieuw kansen. Maar pas op. Ik was niet de enige die goed reed. Ook Merckx en Thevenet. Moser niet. Hij ging slecht omhoog. Zijn val in de afdaling was voorspelbaar. Hij moest risoco's nemen om terug te komen nadat hij in de klim anderhalve minuut had verloren'. Van Impe wist niet dat Moser ei genlijk helemaal niet van die grote risico's had genomen. Hij won nau welijks terrein in de afdaling, hij ging niet onderuit in een gevaarlij ke bocht. 'Ik gleed uit op kleine steentjes', vertelde hij; Het was zo, maar hij slipte alleen maar omdat hij te vermoeid was om het gevaar te onderkennen. Maandag té sim pelweg gebleken dat Moser in deze temperatuur op dit soort hellingen waarschijnlijk terrein zal verliezen. Moser zou gisteren waarschijnlijk al tijd hebben verloren als niet zijn ploeggenoten Poggiali en Fuchs hem binnen de groep hadden ge houden toen de Col d'Esquillot, vlak voor Pau, om de laatste reser ves van de renners vroeg. Frances co Moser had nauwelijks nog iets over. Zijn zelfvertrouwen was on dermijnd, zijn krachten waren ver bruikt op de hete helling van de Soulor. Maar Moser handhaafde zich nog tijdens de eerste krachtmeting, hoe dan ook. Pollentier en Knudsen, Van Springel en Kuiper verloren terrein binnen "de eerste twintig van het algemeen klassement dat ook de sprinters Hoban en De Meyer van de ladder zag vallen. Het spel is pas begonnen. De 1445 meter hoge pas van de Soulor was maandag pas de eerste stap op weg naar de selectie. Dinsdag staat het veld voor de Tourmalet, de Aspin en de verschrikkelijk moeilijke aankomst in Saint Lary Souian. Drie beklimmingen die stuk voor stuk hoger zijn dan de Soulor. Pas sen die moeten worden genomen in Baer Dklassement: i. Rik van Linden *1229 punten. 2. Eddy Merckx (Bel nat. 3. Francesco Moser (Ita) 155 I. Walter Godefroot (Bel) 110 pnt. *-y Hoban (GB) 102 pnt. 'AM (ANP) Niet het elftal van Feyenoord zal, zo- gisteren meldden, volgend in uitkomen ln de derde klasse rdagvoetbal van de Afdeling erdam, maar een combinatie het vierde en het vijfde elftal, vierde team van de Rotterdam- a Miredlvisieclub komt thans uit ln z. ze «serve tweede klasse van de e,VB en kan niet meer promove- Hetzelfde geldt voor het vijfde 1 dat speelt in de reserve eerste van de Afdeling Rotterdam de KNVB. tege* K ARNHEM (ANP) Een van de ruim vijfduizend toeschouwers op Papendal die het afgelopen weekeinde geboeid naar het hoogspringen dames stond te kijken, was de in West-Duits- land werkende Joegoslavische hoogspringtrainer Dragan Tan cix. Weggescholen tussen de tal rijke toeschouwers in de omge ving van het hoogspringen mompelde de blonde Joegosla- viër telkens bewonderend 'wat een talent'. Vier meisjes over de 1,81 meter. Er is bijna geen land •ter wereld dat zo'n geweldig re servoir heeft. Tancix, die al verscheidene malen gasttrainingen heeft gegeven op Papendal, was speciaal naar het nationale sportcentrum gekomen om Mieke van Doorn aan het werk te zien. Sinds april traint de Lisser atlete bij hem. Enkele weken gele den verraste Mieke van Doorn al bij de Sparta-Spelen in Den Haag waar zij het nationale record hero verde met een sprong over 1,85 meter. Voor Mieke van Doorn was dat toen al een revanche voor het feit dat de keuzeheren van de KNAU haar vorig jaar niet goed genoeg achtten voor uitzending naar de Europese kampioenschap pen ln Rome en dat terwijl zij verscheidene malen aan de limiet had voldaan. De KNAU zag het niet zitten in de toen nog wat labiele Mieke van Doorn. In de enkele maanden dat zij nu bij Dragan Tancix traint, is zij een volledig andere atlete geworden. 'Mieke heeft een geweldig talent en een enorme gezonde eerzucht. Zij wil bewijzen wat zij kan. En geloof mij dat is heel wat. Zij kan In Montreal voor een geweldige verrassing zor gen.' Dragan Tancix maakt zich echter voorlopig alleen nog maar zorgen over een beenblessure van zijn pupil. 'Het is natuurlijk mooi dat zij nu opnieuw 1,85 meter springt, maar dat is nog lang niet het einde. Zij springt binnen een IIlii !'l ^lll Li i iji§!i!§i||ii!!i|ü:;!ki:' ZEIST De Zwitserse jurist J. Stolberger, president van het gerechtshof in ZÜrich, heeft een verzoek van het be stuur van de KNVB aanvaard om zitting te nemen in de arbitrage-commissie in zake de kwestie met de Europese Voetbalunie (UEFA). De UE FA zal vandaag een commis sielid aanwijzen. Deze twee leden kiezen dan een onpar tijdige voorzitter. Er zal een mondelinge behandeling ko men. De KNVB heeft goede hoop dat deze commissie in de week van 14 tot 19 juli uitspraak zal doen over de vraag of de na-competitie al dan niet moet worden be schouwd als een integrerend deel van de nationale compe titie. De UEFA bestrijdt de zienswijze van de KNVB, dat de na-competdtie deel uit maakt van de nationale com petitie en bepaalde dat de winnaar daarvan niet zou worden toegelaten tot de strijd om de UEFA-beker. In hoger beroep, waarbij de KNVB echter niet werd ver hoord. werd die uitspraak be vestigd. Het is voor het eerst dat een nationale voetbalbond ge bruik maakt van het recht, dat artikel 21 van de UEFA- reglementen geeft om arbi trage aan te vragen. Mieke van Doorn in actie tijdens de Nederlandse kampioenschap pen op Papendal. Op de foto springt zij in haar tweede poging 1,85 meter, een evenaring van haar eigen record. is elke hoogte Ln de eerste poging te halen. 'Dat voorkomt krachtver- lies en een hoop zenuwen.' Bijzonder geïmponeerd was Tancix door het springen van Ria Ahlers. De Emmense verbeterde haar per soonlijke record tot 1,83 meter en lijkt alle problemen van 1974 te hebben overwonnen. Een persoon lijk record was er ook voor Sylvia Barlag. die met 1.81 meter drie centimeter hoger kwam dan ooit tevoren. Dezelfde hoogte haalde ook Annemieke Bouma, de regeren de kampioene, die nu echter genoe gen moest nemen met de vierde plaats. Verheugend is ook de terug keer van Mirjam van Laar, die met 1.78 meter vijfde werd maar binnen enkele weken weer rijp lijkt voor 1,80 meter of hoger. De IAAF-limiet voor Montreal is 1,82 meter. Vol gens Dragan Tancix kan Nederland in Montreal vertegenwoordigd zijn met drie atletes bij het hoogsprin gen. 'Dat kan niet anders met zo veel talent...'. jaar royaal over de 1,90 meter. Zij heeft de fysieke kwaliteiten en vooral de wil om te trainen.' Mieke van Doom wil naar Montreal. 'I zal bewijzen dat de KNAU het vorig jaar volkomen verkeerd gezien heeft. Ik wil alles uit dit nummer halen. Daarom ook heb ik mijn studie aan de Academie voor Lichamelijke Defening in Den Haag voor een jaar onderbroken. Bij Tancix heb ik de afgelopen maan den zoveel geleerd dat ik nu barst van het zelfvertrouwen.' Mieke van Doorn is in enkele maanden tijd inderdaad een zelfbe wuste atlete geworden die zich door niets meer uit haar evenwicht laat brengen. Tussen de sprongen door concentreerde zij zich languit liggend in de schaduw van een parasol. Tot de 1.82 meter slaagde zij in haar eerste sprong. Op 1,82 en 1,85 meter moest zij tweemaal aanlopen. 'Dat is binnenkort ook niet meer nodig', aldus Tancix wiens hele training er op gebaseerd Elke zondag uitslag. Pak die hoofdprijs in uw vakantie. Haal gewoon een maandformulier bij uw club of winkelier en lever dat in vóór u op vakantie gaat Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. LONDEN (AP) Toen Billie Jean King vrijdag het centercourt van Wimbledon verliet als winnares van het damesenkelspel, zei zij: 'Ik ben de meest fortuinlijke vrouwelijke atleet aller tijden. Ik heb het nu allemaal meegemaakt'. De kopgroep in de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk op weg naar Pau. Van links naar rechts Ocana, Thevenet, Merckx en Poulidor. een opnieuw slopende temperatuur. De Soulor heeft 'maar' drie slacht offers gevraagd, de zieke Martos, de gevallen Zurano en de uitge vallen Smit. De tweede rit door de Pyreneeën zal waarschijnlijk scher per selecteren. Van de echte Ronde van Frankrijk is de kop af; uit het rennersveld van nog 126 man zul len meer koppen vallen. MANILLA (AFP) —De Philippijnse bokser ln het middengewicht El Tljam is maandagavond ln Manilla overleden. In de tiende en laatste ronde van een gevecht tegen zijn landgenoot Edmundo Ejandra ging hij tweemaal neer. Beide keren kwam hij overeind. De derde maal werd hij uitgeteld. Tljam bleef be wusteloos en werd overgebracht naar een ziekenhuis in Manilla. HIJ kwam niet meer tot bewustzijn. De 31-jarige Amerikaanse speelster die voor de zesde keer het dames enkelspel op Wimbledon in de wacht sleepte, had geen enkele moeite gehad met de Australische Yvonne Cawley-Goolagong. Het was haar laatste grote toernooi waaraan zij in het enkelspel deel nam. 'Wat een prachtige afsluiting van mijn Wimbledon carrière. Ik kan het gewoon niet geloven', zegt een nog steeds uitbundige Billie Jean. Zij evenaarde het record in het damestennis op Wimbledon, door 19 titels te veroveren in de 15 jaar die zij al meedoet. Later herinnerde ze zich dat ze tegen zichzelf had gepraat terwijl ze de eindzege naderde. 'Het was alsof ik 15 jaar in een moment herleefde'. Haar eerste wedstrijd op Wimble don speelde zij in 1961, op 17-jarige leeftijd, toen nog onder de naam Billie Jean Moffit, zij verloor toen haar enkelspel tegen Yoia Ramirez 11-9, 1-6, 6-2, maar maakte al in druk door samen met Karen Hantze het damesdubbel spel te winnen. 'In die dagen moest ik voor één dollar 20 een kamer delen, ontbijt inbegrepen', zegt zij nu. 'Het enige dat we aten was ham burgers en patat. Toen ik vertrok was ik zo veel aangekomen, dat ik mijn rok niet meer aankon. De jonge spelers van vandaag logeren allemaal in luxe hotels. Het publiek bekijkt tennisspelers tegenwoordig volkomen anders. We worden meer als pop-idolen behandeld'. Billie Jean King gelooft niet dat zij invloed heeft gehad op de stijl van het damestennis. 'De meeste grote spelers uit de moderne tijd, met uitzondering van Maureen Connolly en Chris Evert, waren ge specialiseerd ln het serveren en het volleyen'. Tennté-critici denken hier anders over. Zij prijzen Billie Jean omdat zij met haar aanvallende serve en volley het spel heeft geperfectio neerd. Een generatie van jonge speelsters probeert haar voorbeeld na te volgen. 'Ik heb altijd gevonden dat een totaalspel op zijn best elk ander spel de baas zal blijven' zegt Billie Jean, die afkomstig is uit San Mateo in Calif orndë. Billde Jean King is wel van plan om door te gaan in het damesdub belspel, en ook om verder te spelen voor New York Sets. haar team in het Amerikaanse World Team Ten nis. Heeft zij nog idealen voor de toe komst? 'Ik zal beginnen met ijs en bier' grapte zij, twee voorliefdes die zij heeft opgegeven voor Wimble don. 'Ik wil graag andere tennisspeel sters helpen, en ben ook van plan mij helemaal te geven in mijn tele visieshow en mijn tijdschrift over sport voor de vrouw'. Billde Jean, die al 17 grote enkel- speltitels op haar naam heeft, ls een felle strijdster voor hogere prijsgelden, en is ook een zeer en thousiaste 'dolle mina'. Zij was de drijvende kracht achter het Virgi nia Slims damescircult. en de op richting van de vrouwelijke tennis associatie. In 1971 veroorzaakte zij opschud ding, toen zij bekend maakte een abortus te hebben óndergaan, daar zij en haar man, die tegelijk haar manager ls. meer tijd nodig hadden om irit te vinden hoe hun relatie zich zou ontwikkelen. Zij zijn nog samen. Populair is de kleine, pezige Billie Jean niet vaak geweest. Toen zij in 1973 de titel op Wimbledon won, verklaarde zij: 'Het kan mij niet schelen of ze mij aardig vinden. Ik wil winnen'. In 1973 versloeg zij de flamboyante Bobby Riggs, oud-Wimbledon kam pioen, en verdiende hiermee in het Astrodome van Houston 100.000 dollar. Dit jaar leek Billie Jean King wat zachter te zijn geworden. Met haar finales, zei ze van de baan te hou den. 'Ik zou er naar toe willen lopen om het te omhelzen'. Tegenover het prijsgeld van 15.400 dollars staat zij nogal koel. 'Het kan mij echt niet schelen hoeveel het ook is'. Zij voelde dat dit jaar de Engelse fans voor de eerste keer achter haar stonden in haar laatste finale, en zei hierover: 'Ze zijn rachtig. Soms denk ik dat ze vergeten dat ik het tennis alleen maar wil ver anderen om het beter te maken. Ze denken dat ik stoer ben, maar dat is ver bezijden de waarheid'. SCHAKEN De loting voor de eerste ronde van het 15e iBM-schaaktoer- nool die gisteren ln Amsterdam werd gehouden ziet er als volgt uit: Grootraeestergroep: Phlmann (DDR)- Makarlstev (Sow.). LJUBOJEVIC (Joeg )-Hamarxn (Den). Smejkal (Tsj.)-Hübner (Wdld. Böhm (Ned)- Rasoewajev (Sow). Ree (Ned.)-Tlm- man (Ned.), Jansa (TsJ.)-Zabo (Hon.), Sozonko (Ned.)-Gaeorghla (Roe Kavalek VS)-RaJoevlc (Joeg). Meestergroep: Van Baarle (Ned.)-Ro driguez (Phil.), Weinsteln (VS)-Elsing (Wdld.), Farago (Hon.)-Oay (Belg.). Schlffer (Wdld.)-Nunn (GB). Hartoch (Ned.)-Dleks (Ned.). Llgterink (Ned.)- Enklaar (Ned.) SCHAKEN In Den Haag ls gisteren hot vlerlanden jeugdschaaktoernooi begonnen Het Nederlandse sohaak- tlental sloot de eerste zitting tegen West-Duitsland af met een voor sprong van 6-1. Engeland nam een voorsprong van 7-1 op Denemarken. De gedetailleerde uitslagen van de Nederlandse spelers zijn: Dleks-Hartman 14-%, Van der Ster ren-Bartel borth afg. Egmond-Von Wletershelm 1-0, Baart-Istok Faltlns %-%. Barels-Igor Faltlns 1-0. Van der Hauw-Arnold 1-0. Carller-Schnelder 1- 0. Van Hulst-Lau afg. Scholiten-Hei- drloh afg Wakker-Storm 1-0. VOETBAL Het Poolse team heeft In Montreal geen moeite gehad met Canada. De Oosteuropeanen wonnen met 81 (20). Lato was met drie doelpunten topscorer. De andere tref- fera kwamen van Marx (2). Deyna (2) en Bula. VOETBAL Ferrucclo Valcareggi. de voormalige trainer van het Italiaanse team, heeft een één-Jarig contract WJ Hellas Verona getekend. Valcareggl gaat bij Hellas ruim 200.000 gulden verdienen. VOETBAL Dragan Dzajlc. de lin kerspits van Rode Ster Belgrado en het Joegoslavische team, wil naar het buitenland. DzaJIc weigert zijn con tract te verlengen en heeft al contact met Atlotlco Madrid en Espanol. WIELRENNEN BIJ de Nederlandse kampioenschappen achter Javantl'B ln Oudenbosch, ls de titel bij de ama teurs gegaan naar Martin Venlx uit Rotterdam. (ADVERTENTIE) Van onze honkbalmedewerker AMSTERDAM Frank Smit van Giants is gisteren als 20 ste speler toegevoegd aan het Nederlands honkbalteam, dat in Barcelona deelneemt aan de strijd om het Europees kampioenschap. Smit ver vangt Alflo Troeman, die vanuit de Antillen heeft laten weten, dat hij een pols heeft gebroken. Omdat ook het meespelen van Don Wed- man, de tweede honkman, nog niet vaststaat (hij heeft nog geen vrij van militaire dienst kunnen krij gen) ls de keus op Smit gevallen, die zowel als achtervanger en als tweede honkman kan spelen. Ha milton Richardson tenslotte is door de Nederlandse honkbalbond niet als speler MJ de organisatie aange meld. HIJ zal in Barcelona alleen als coach optreden

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9