Na 'Mexico' moeten vrouwen 'thuis' verder emanciperen Opletten met kopen medicijnen tegen diarree op vakantie pijltjes - u Trouw in uw vakantiebrievenbus Nostalgiek plaatjes kijken in cinema en theater VAKANTIE- BEZORGERS/STERS Preparaat kan bijverschijnselen geven STOEL EEN WELKOME AANVULLING OP UW VAKANTIEGELD! tcei DELFT 3- en 4-KAMERFLATS in Trouw kraak Adverteert in TROUW Van Dalen Schoenen b.v. verkoopster F- Auto- en Caravanbedrijf De Bras Grote Adriaen Eriba Caravan Show ROUW KWARTET DINSDAG 8 JULI 1975 MEXICO Emancipatie van de vrouw is niet alleen een kwestie van wetten veranderen en aanpassen. Verruiming van de feite lijke mogelijkheden voor de vrouw resulteert hoogstens in een schijnemancipatie als er daarnaast niet gewerkt wordt aan een mentaliteitsverandering bij mannen en vrouwen. Zolang de be staande denkbeelden over sexerollen en moeder- en vaderschap niet veranderen, helpt het niet erg om de arbeidsmarkt volledig open te stellen voor vrouwen, of om meisjes en jongens dezelfde kansen op onderwijs en scholing te bieden. Vrouwen krijgen er dan alleen maar een taak bij, naast het huishouden en de kin deropvoeding. Pas als mannen (en vrouwen) bereid zijn die huis houdelijke (traditioneel bij de vrouw horende) taak samen te delen, kan er werkelijk sprake zijn van gelijkheid voor mannen en vrouwen. VN-conferentie over de vrouw Dit is één van de opmerkingen uit het rapport 'Vrouwen op weg; ontwikkeling naar emancipatie' dat onder leiding van de cultureel antropologen Els Postel-Coster en Joke Schrijvers op verzoek van minister Pronk van ontwikke lingssamenwerking geschreven is. Het rapport is bedoeld als een leidraad voor het toekomstige be leid op het gebied van de ontwik kelingssamenwerking en werd niet voor niets vlak voor de VN- conferentie in Mexico over de po sitie van de vrouw gepubliceerd. Nu 'Mexico' voorbij is. mag de vraag wel eens gesteld worden of deze conferentie iets heeft bijge dragen aan die zo noodzakelijk geachte mentaliteitsverandering. Resultaten Wat zijn de concrete resultaten? Er is een wereldactieplan aange nomen. een dertigtal resqluties en een declaratie. Om met het wereld- actieplan te beginnen: daarin staan een heleboel gewenste maatregelen op het gebied van onderwijs, gezondheid, werkgele genheid, die de positie van de vrouwen in de wereld (toch altijd nog 53 pet van de wereldbevol king) moeten verbeteren. Binnen vijf jaar zou het volgende bereikt moeten zijn: een duidelijke afne ming van het analfabetisme onder vrouwenmeer beroepsopleidin gen voor vrouwen, ook op het gebied van moderne landbouwme thoden: gelijke kansen op basis onderwijs: meer werkgelegenheid voor vrouwen: meer wettelijke en politieke mogelijkheden; bete re voorzieningen op het gebied van gezondheidszorg en bevol kingsplanning: meer politieke, juridische en sociale rechten voor vrouwen binnen het huwelijk, in de maatschappij en in het be drijfsleven: het erkennen van de economische waarde van de ar beid van vrouwen in huis: opvoe ding en onderwijs dat gericht is op een herwaardering van man nen en vrouwen: meer mogelijk heden voor vrouwen om zich te organiseren: binnen elk land een officiële organisatie die zich be zighoudt met de emancipatie van de vrouw (zoiets als onze nationa le adviescommissie emancipatie). Ongrijpbaar Het wereldactieplan heeft het voornamelijk over veranderingen in de feitelijke structuur. Mentali teitsverandering komt ook wel ter sprake, zoals in het aandringen op bestrijding van vooroordelen, ta boes en stereotypen, vooral in de massamedia, maar dat zijn de minst grijpbare onderdelen van het plan. Het plan in zijn geheel is trouwens nogal ongrijpbaar, omdat het niemand tot iets ver plicht. Geen land krijgt straf als het niet naar de emancipatie van de vrouw streeft. Wel heeft de conferentie aangedrongen op een soort controle op de naleving van de maatregelen die in het wereld actieplan bepleit worden. Iets 'harder' zijn de resoluties. Daarin worden punten uit het we reldactieplan wat aangedraaid en specifieke maatregelen gevraagd op het gebied van onderwijs, on derzoek. werkgelegenheid, gezond heidszorg en politieke mogelijkhe den voor vrouwen. Zolang die re soluties niet politiek beladen wa ren. leverden ze niet veel proble men op. Resoluties daarentegen over de positie van vrouwen in Zuid-Afrika, Namibië en Rhodesië, over de vrouwen in Chili en over de Palestijnse vrouwen werden wel aangenomen, maar niet zonder soms felle discussies. De landen die zich door deze resoluties be dreigd voelden, vielen fel uit. 'We hebben 60 pet van onze tijd hier verloren met politiek', riep de Chileense afgevaardigde toen de resolutie tegen Chili behandeld werd. 'Op deze conferentie wordt niet anders gehandeld dan op al die andere VN-conf eren ties van mannen. Ik ben een vrouw en ik als vrouw maak daar ernstig be zwaar tegen'. Ze had gelijk met te zeggen dat deze VN-conferentie beheerst werd door politiek, maar ze had ongelijk met te veronder stellen dat de positie van de vrou wen in haar land niets met het onderwerp van deze conferentie te maken had. De Nieuw-Zeeland- se afgevaardigde had even later meer gelijk toen ze bezwaar maakte tegen een resolutie van Panama over het Panamakanaal waarin een felle aanval op de Verenigde Staten gedaan werd. Die resolutie had niets met vrou wen te maken, maar werd aange nomen door de steun van de ont wikkelingslanden. Zionisme En zo ging het ook met de decla ratie die uiteindelijk als de decla ratie van Mexico bekend zal wor den. Die declaratie werd inge diend door de groep van 77 (ont wikkelingslanden) en had daar door numeriek al meer kans dan de declaratie die door de Verenig de Staten, Engeland en West- Duitsland gemaakt was. Inhoude lijk is de declaratie van de 77 ook beter, minder vaag en uitgebrei der dan de declaratie van de drie westerse landen. Om die reden gaf Nederland zijn steun aan deze declaratie, wat ons land niet in dank is afgenomen door de ande re EEG-landen, die zich onthiel den van stemming. Want naast waardevolle opmerkingen over en aanbevelingen voor verbetering van de positie van de vrouw bevat dit document enkele politieke ele menten die het westen niet ac ceptabel vindt. Zo wordt er ge steld dat naast (neo)kolonialisme, racisme en apartheid ook het zio nisme een onderdrukkende factor is waar vrouwen tegen moeten vechten; de declaratie heeft het over de nieuwe internationale economische orde die een grond voorwaarde is voor gelijkheid en (als derde moeilijke punt) wordt er gesproken over nationalisatie zonder compensatie. Nederland deelde de bezwaren van de andere westerse landen tegen het gebruik van de term 'zionisme' en heeft in een stem verklaring die bezwaren nog eens onderstreept. Ook is ons land wel overtuigd van de noodzaak om een door Aukje Holtrop nieuwe economische verdeling in de wereld te maken maar het vindt het een illusie om te den ken dat die orde er al is, als je alleen vaststelt dat die orde be staat. Desondanks dus voorstem men'. 'We vinden het onderwerp van deze conferentie over vrouwen emancipatie en ontwikkeling zo belangrijk dat we ons niet willen laten afleiden door opmerkingen in deze declaratie waar we het fundamenteel niet mee eens zijn', heeft de Nederlandse delegatie verklaard. 'Vrouwenemancipatie en politiek zijn nauw met elkaar verbonden, maar op deze confe rentie is teveel gepraat over poli tieke punten die niets met de conferentie te maken hebben. Des ondanks zijn we wel voldaan over de conferentie. Er hebben vruchtbare gedachtewisselingen plaatsgevonden en we hebben het gevoel dat er wel degelijk iets voor de vrouwenemancipatie be reikt is'. Om een paar punten uit de decla ratie te halen: gelijkheid van vrouwen en mannen betekent dat mannen zich meer met het gezin moeten bezighouden om vrouwen de gelegenheid te geven zich beter buitenshuis te kunnen ontplooien en om mannen en vrouwen bei den de gelegenheid te geven gezin en werk te combineren. Regerin gen moeten vrouwen meer gele genheid geven zich volledig te ontplooien, ook omdat dat de ont wikkeling van hun land ten goede komt. Ieder echtpaar en ieder mens moet het recht hebben in vrijheid te beslissen over het wel of niet kinderen krijgen en hoe veel en wanneer, zegt de declara tie en aansluitend daarop: respect voor de menselijke waardigheid brengt met zich mee dat iedere vrouw het recht moet hebben voor zichzelf te besluiten om wel of niet te trouwen. Omdat vrou wen een vitale rol spelen, in het gezin en daarbuiten, bij het be vorderen van de vrede in de we reld moeten ze betrokken worden bij de besluitvorming die de vrede op alle niveaus kan bevorderen. Kernprobleem De declaratie van Mexico is het belangrijkste resultaat van de VN- conferentie over de positie van de vrouw en het is daarom misschien jammer dat ze een paar contro versiële punten bevat. Hoemeer landen zich er mee akkoord ver klaard hadden hoe beter, al heeft ook dit document natuurlijk maar een betrekkelijk gewicht. Maar de problemen rond deze de claratie geven wel precies aan wat het kernprobleem van deze confe rentie was. Hoe is de relatie tus sen vrouwenemancipatie en inter nationale politiek? Het is duidelijk dat de twee niet zonder elkaar kunnen maar een conferentie die zo nadrukkelijk de internationale politiek verkiest boven de proble men rond de positie van de vrouw, moet vanuit het oogpunt van vrouwenemancipatie als mis lukt beschouwd worden. 'Het is onze conferentie' zei Elisabeth Reid. Australië's. adviseur voor emancipatie, in haar officiële toe spraak. 'wij vrouwen laten ons niet langer naar het tweede plan schuiven als het gaat om 'harde' politieke zaken in vergelijking met 'zachte' vrouwenonderwerpen We verwerpen dat onderscheid, want het is een onderscheid tus sen het persoonlijke en het poli tieke. Dat is een stukje onder drukking. Wij vrouwen laten ons niet langer manipuleren voor po litieke doeleinden, want dat gaat tegen onze waardigheid in'. En ook Francoise Giroud, de Franse minister voor vrouwenaangelegen heden, verzette zich in haar speech tegen het altijd weer naar 'morgen' verschuiven van de strijd voor vrouwenemancipatie'. Beide vrouwen hadden gelijk of ze hadden het moeten krijgen. Ze waren, bij het begin van de con ferentie al uitzonderlijk, want bij na elk land was bijvoorbaat al geneigd om in Mexico prioriteit te geven aan andere zaken dan de vrouwenemancipatie. Ontwikke ling, nieuwe economische verhou dingen, nationale en internatio nale politiek hebben het glansrijk van de vrouwen gewonnen. Zelfs het recht op een officieel eigen woord voor hun probleem, is de vrouwen ontzegd. Het woord 'sexisme' mag niet als een echt woord opgenomen worden in het rijtje 'kolonialisme, neo-kolonia lisme, apartheid' etc., als een term voor onderdrukking op grond van sexe. Een afgevaardigde van Bangladesj zei dat hij niet precies wist wat het woord sexisme bete kende. omdat hij het nog nooit in een officieel document was tegen gekomen. 'Het betekent discrimi natie op grond van sexe'., ant woordde een Amerikaanse', mis schien is het de reden waarom we op deze conferentie zijn'. De Rus sische kosmonaute Valentina Ni- kolaeva wilde het woord niet er kennen omdat haar land zich niet bezondigt aan sexisme. Via een stemming werd besloten het woord niet op te nemen in de lijst onderdrukkingstermen. Zachte infiltratie Het enige waarop nog gehoopt mag worden is een zachte infil tratie van ideeën die tijdens deze twee weken hier in Mexico naar voren gekomen zijn. Er wordt ge praat over vervolgconferenties, per land en met groepen van lan den. Er zijn controlemaatregelen ingebouwd waardoor over enkele jaren bekeken kan worden of de positie van de vrouw in de verschil lende landen verbeterd is. Ook landen die niets voelen voor vrouwenemancipatie zijn gedwon gen geweest zich erover te bera den. Regeringen die de illusie hadden dat alleen de vrouwen uit hun eigen land zeurden hebben hier gemerkt dat vrouwen uit bij na alle landen ontevreden zijn Vrouwen die hier in Mexico (al dan niet gedwongen door hun re geringen) regeringsstandpunten moesten verdedigen zullen mis schien de moed hebbenin hun ei gen land voortaan meer voor zichzelf op te komen. Er zijn tal loze formele en informele-contac ten gelegd waaruit verdere acties kunnen voortkomen. 'Jullie zullen in je eigen land moeten gaan vechten', zei Helvi Sipila, de secretaris-generaal voor het jaar van de vrouw tegen boze vrouwen die zich door het VN- systeem gemangeld voelden. 'Wij kunnen niet veel doen voor jullie. Je zult het zelf moeten doen als je terugbent in je eigen land, zelf druk uitoefenen op je regering' Het voordeel van frusta ties is, dat ze prikkelen tot actie. Nu de rege ringen in overgrote meerderheid in Mexico hebben bewezen dat vrouwenemancipatie een onderge schikte plaats inneemt in hun rijtje van Belangrijke Doeleinden, moeten de enkele duizenden kwaaie vrouwen in Mexico als ze weer thuis zijn, gaan bewijzen wat ze waard zijn en welke macht ze hebben. (Dit is het laatste verhaal over de vrouwenemancipatie in Mexico). Van een verslaggever DEN HAAG Tabletten tegen diarree op basis van clioquinol worden internationaal onder minstens 26 verschillende merknamen verkocht. Van de bekendste. Entero-vioform (CIBA), werden in 28 landen dertien verschillende gebruiksaanwijzingen aangetroffen. De Internationale organisatie van consumentenbonden IOCU noemt dat laatste in een gisteren gepubliceerd rapport niet te ver ontschuldigen. door Ber Huising Weekblad Cinema en Theater verscheen van 1921 tot 1944. Enige jaren te lang. Het ging tenonder aan collaboratie. Een blad van karakter was het nooit. Het had geen mening, behalve de alge mene, het was niet kritisch, het ging niet voor. Het volgde. Maar het hield in al die jaren van week tot week bij wat er in Nederland aan vermaak viel te beleven. In de gebruiksaanwijzingen van de verschillende preparaten werden maximaal te gebruiken doses opge geven die varieerden van 0,44 tot 1.5 gram per dag. De aangegeven duur van de behandeling liep ui teen van drie tot 28 dagen. De IOCU meent dat er sprake is van bewuste misleiding van de consu ment door de farmaceutische in dustrie die de middelen In de han del brengt. Preparaten met clioquinol zijn ver boden In de Verenigde Staten en in Japan, waar in de jaren zestig bij verschijnselen als verlammingen en blindheid bij langdurig gebruik op vrij grote schaal zijn geconstateerd. In Nederland. Frankrijk, de Scandi navische landen en Australië zijn ■re alleen op doktersvoorschrift ver krijgbaar. Maar In de meeste andere landen zijn ze nog vrij bij drogist en apo theek te koop. Het is dus zaak om uit te kijken bij de behandeling van vakantiediarree met plaatselijk aangeschafte medicijnen. Vakantie diarree is, aldus het rapport, een milde zij het lastige aandoening, die over het algemeen na enige dagen overgaat. Of clioquinol daar bij helpt. Is volgens de opstellers nooit behoorlijk ewezen. Zeker moet het niet gebruikt worden om diarree te voorkomen, zoals in som mige gebruiksaanwijzingen voor Entero-vioform wordt aanbevolen. Over de bijsluiters wordt verder nog gerapporteerd dat sommige er van de gebruiker waarschuwen, het middel niet te gebruiken als men lijdt aan nier- of leverstoornissen. Andere nemen die voorzorg niet in acht. Hetzelfde geldt voor het noe men van mogelijke bijverschijnse len als een tintelend gevoel in de huid en stoornissen in het gezichts vermogen. Soms wel. soms niet. wordt aanbevolen om een arts te raadplegen als zulke bijverschijnse len zich voordoen. Met veel foto's van artisten en films, en oppervlakkige verslagjes en bijschriften. En daaruit hebben Francesca Hart en Marinus Schroevers een keuze gemaakt voor weer zo'n Skarabee- Facsmile-boek over de tijden van toen. Ze schreven er een inleiding bij, en die is doordachter dan wat men in Cinema en Theater ooit schreef. Overigens is het een gezel lig bladerboek vol herinneringen, van de nog levende herinneringen. Aan mevrouw Theo Mann, Esther de Boer van Rijk, Henriëtte Davids. Corry Vonk nog als kwajongetje; aan Royaards, Verkade, Musch, Saalborn, van Dalsum. Bouber aan De Jantjes en Bleeke Bet. aan Louis Davids, Margie Morris, Pisuis- se. Speenhof, Naij de la Mar en zijn dochter Fienaan de revues van Henrl ter Hal en Bouwmeester, met Buzlau en Siem Nieuwenhuijzen aan vele Nederlandse artisten, die in de opgewekte, hoopvolle en wat lichtzinnige jaren twintig, en in de drukkende crisisjaren daarna, naam maakten door voor afleiding te zor gen. Films deden dat nog veel meer in de tijd. die voor een deel nog zon der radio en geheel zonder televisie was. Beroemd gebleben films en hun sterren komen wij weer tegen: Chaplin, Laurel en Hardy, Buster Keaton, Maurice Chevalier en Jea- nette MacDonald, Rodolpho Valen tino, Pola Negri, Asta Nielsen, Al Jolson, Emile Jannings, Garbo en Dietrich Het Sijook van de Ope ra. Het monster van Frankenstein, De grote Parade. Kameradscnaft, Driestuiversopera, en ook de 'rus sen' van toen, om de vorm, maar de revolutinaire inhoud werd wel angstig afgewezen. En bij Madchen in Uniform stond: 'gelukkig is de importeur zo verstandig geweest flink de schaar in de film te zet ten.' De jazz, of wat er voor gehou den werd. was na het optreden van Paul Whiteman in het Kurhaus. een 'lawaaifeest' met 'erbarmelijke katttenmuzlek' die 'niets met kunst te make.i' had. Cinema en Theater verkeek zich soms lelijk op de toe komst, vooral de laatste jaren, en wilde veel werkelijkheid niet zien. Maar ook dat hoort bij het beeld van die tijd. waarvan wij nu zo graag gezellig nostalgiek de plaatjes zitten te bekijken. En daar is dit boek goed voor. Cinema en Theater, Skarabee Facs- M1L9 160 blz. geb. 26.90. II. C. Jasperse Arts AFWEZIG VAN 12 JULI - 12 AUG. Aanwezige Leidse hui sartsen nemen waar. de krant helpt u op weg Tijdens de zomervakanties is er voor de bezorging van ons ochtendblad in GROOT DEN HAAG en in LEIDEN EN OMGEVING voor enkele weken of langer plaats voor: Geef u vandaag nog op met vermelding van de periode waarin u beschikbaar bent. En bedenk daarbij, dat u door dat ene vroege uurtje per dag deze zomer heel wat extra kunt doen. Bel even of schrijf aan uw krant: voor Groot Den Haag. Parkstraat 22. Den Haag. tel. 070-469445 (na 19 00 uur 244784) voor Leiden en omgeving, Parkstraat 22, Den Haag tel. 070-469445 (na 19.00 uur 071- 61033). Te koop aan de H. Tollensstraat enkele royale met c.v. KOOPSOMMEN 48.000 k.k. Desgewenst 100% hypotheek, rente 9% per jaar. Woensdag zijn wij van 14.00-16.00 uur in de flatwoning H. Tollens straat 40 aanwezig om u te infor meren. Tevens inlichtingen bij B.V. UMA- CO (dir. W. J. v. Vliet. mak. o.g.) Wilhelminapark 58, Utrecht, tel. 030-511321, na 19.00 uur 079- 167783. „DE STICHTING HAAGSE HERVORMDE KINDERTEHUIZEN Scheveningse weg 78B te 's-Gravenhage zoekt voor zo spoedig mogelijk een 2e KOOKSTER PART TIME met enige ervaring om voor onze kinderen eenvoudige en smakelijke maaltijden te be reiden. Het Hoofd van onze huishoudelijke dienst, mejuffrouw M. Hordijk, zal u gaarne inlichtingen verstrekken on der tel.nr. 550200 vanaf 8 30-17.00 uur en na 19.00 uur onder telefoon nr. 252759 Kolthof-Renault-Kolthof occasions - div. merken ANWB-gekeurd - Bovag garantie Showroom: Westduinweg 186B Dagelijks geopend 9-18 uur. dond. tot 21 uur. Achter 2e Binnenhaven. Scheveningen telefoon 55.26 00-54.92.13 - 1 inut( ld. G »zer ?as. role 1 ■ance wide Bi de uitsl alleei eer c krac de kopgr elijks of tier en en i en v vc it, n oelk forlo; het jk e HCH Git evar t be rof personeel gevraagd vraagt: Aanmelden: Fil. Heyweg 890. tel. 672133. Fil. Dierenselaan 248. ti meubilair en huisraad Sr.. thB: Deuren voorzien van moderne glassoorten. (eventueel met uitzagen van panelen.) Sta-Bi Glasindustrie J. J. Poppink jr, Rotterdamseweg 60. Deltt. Tel. 015-561500 Geslepen tafelbladen uit voorraad leverbaar 8 mm dik 90 cm rond 95. 100cm rond 100, 140 cm x 60 cm van 125,nu voor 95, 80 cm x 80 cm van 98.80 nu voor 65. Glasindustrie J. J. Poppink, Rotterdamseweg 60. Delft. Tel. 015-561500. BRASSERKADE 131a. DELFT. TEL. 015-143440 Adria caravan vanaf 3994 en Eriba caravan vanaf 3850 VAN 8-18 UUR: VRIJDAGS 8-21 UUR ZONDAGS GESLOTEN. lelk Dai iegei Als u langer dan een week met vakantie gaat en Trouw ook op uw vakantie-adres wilt ontvangen, dan verzoeken wij u onder staande bon duidelijk en volledig ingevuld aan ons op te sturen (telefonisch kunnen wij helaas geen vakantie-adressen aanne men). Wij moeten u cr wel op attent maken, dat de aflevering van dagbladen in zuidelijke landen (Italië, Spanje, Joegoslavië enz.) over het algemeen zeer veel te wensen over laat. Wij kun nen hiervoor dan ook geen verantwoordelijkheid aanvaarden. Schrijf op de envelop: Trouw V.A., Antwoordnummer 2792, Amsterdam. Er hoeft geen postzegel op. Zend de bon uiterlijk 3 weken voor het ingaan van uw vakantie Naam abonnee.- Voorletters Adres-huisnr....* Woonplaats Wij zijn op ons vakantie-adres op(datum) vertrekken van ons vakantie-adres op(datum) Ons vakantie-adres is: camping, pension, hotel adres plaats... ...huisnr... postdistrictland- Voor toezending zijn de portokosten: naar het buitenland 6.per week en voor luchtpostverzending in Europa 8.per week. Ter voldoening van deze kosten ontvangt u een acceptgiro kaart. Wilt u uitsluitend deze kaart gebruiken? Woonruimte aangeboden Zoekt u naar kamers of etages ei ebri div. andere woonruimten of kan- toorruimten. kom dan naar het ka ten mer- en etagebemiddelingsbedrij 44, Centrum-' op woensdag donder dag en zaterdag a.d. Van Baer lestr 24. Den Haag. tel 076 nkjE 654778. Steeds van 11.00—18 (X 229 ur T10I lït. TT" Uw flatwoningen, villa's en bunga lows, kantoorruimten en etageff^| worden snel verhuurd of verkoch door kamer- en etagebemidde lingsbedrijf Centrum B.V. op woensdag, donderdag en za 00 terdag a d Van Baerlestr 24. Delf Haag. tel 070-654778. Steeds v 11.00-18.00 uur T1 DATSUN 2^2 AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-1292I Woningbureau „Centrum". HEI woningbureau voor verhuur van Uw kamers, etages, flatwoningen eengezinswoningen met of zon der overnamekosten, voor korte o lange periode. Leeg te aanvaar den. gest. en/of gem. Eventuefl met schriftelijke vastlegging vooi bepaalde ot onbepaalde tijd. Tet 070-654778 en 070-851545 7.00 u t.e.m. 22.00 u: Ook op zondag. TE PARAPLU-REPARATIE (ook opvouwbare) WANDELSTOKKEN. INVALIDEN- STOKKEN. RUBBERDOPPEN. Re- paratins worden alleen aan d* pT zaak aangenomen. Paraplu-maga zijn Van Oerle. Haarlemmerstraat 95. Leiden, tel. 071-23458 T109J-I Inkoop - inruil taxatie Tevens voor nieuw verkoop ti de meest scherpe prijzen o.a. I nolta. Cannon. Nikkon, Leitz, 2 nit enz Elke donderdag avondve* koop PROFOTO. Loosduinsewed 687 Tel 325418 Vlierboomstraf 461tel. 231177, Oen Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8