Initiatief Nederland kan doorbraak zijn HING Seven doden bij ïrie ernstige iuto-ongelukken Jonge chanteur neergeschoten op station Geldrop 'Chileense verzet moet steun krijgen' Vrouw gewurgd fouW/KWARTET MAANDAG 7 JULI 1975 Drie mensen verdronken seizoenopruiming NIEUW-ENGEIAND Kandidatuur Happel in Den Haag krijgt ook steun van CHU idVan Thijn, terug uit Moskou, over ontwapeningsconferentie: Scholieren bedreigen cafetariahouder Demonstratie tegen onafhankelijkheid Open dakje... Hilversum III... En een Kingetje... I (Het leven is zo kwaad nog niet) Lemmervisser ontkent schuld aan incident BINNENLAND een verslaggever NIK/BEEMSTER/ZAAMSLAG Bij drie ernstige verkeers ongelukken zijn het afgelopen weekeinde zeven mensen om het ssi.ven gekomen en zestien zwaar gewond. In Bunnik kwamen zater- vai^gavond drie mensen om bij een botsing waarbij vier auto's be- é^J)kken raakten. Diezelfde avond kwam bij een frontale botsing Sde Beemster een Amsterdams echtpaar om het leven. In het Ejeuwsvlaamse Zaamslag kwamen gisteravond twee mensen om leven, der gebeurde bij een botsing tus- Kohnen omgekomen toen de trek- een Belgische personenauto en ker die hij bestuurde omsloeg, Nederlandse bestelwagen. De 15- In Venray kwam zaterdagavond de aafrge J. de Bruine uit Terneuzen en taap 80-jarige Belgische vrouw kwa om het leven. Drie inzittenden de Belgische en drie in de Ne- inélandse wagen werden zwaar ge zijnd naar ziekenhuizen in Terneu- ben en Sluiskil gebracht. wein Simca met vijf jongens erin ideEd volgens de politie zaterdaga- vapd op de provinciale weg van Itijjjk bij Duurstede te hard de be- oijuwde kom in. kwam op de linker 3ntghelft terecht, schampte een te- -rehligger en botste daarna frontaal )r.°l een DAF die daarachter reed. zÜjn derde tegenligger kon niet ;r remmen en reed op de wrak- in. bestuurder van de Simca, de 21- [ÏÏHge militair A. H. van den B. uit Ijk bij Duurstede en een passa- overleden ter plaatse, evenals bestuurder van de DAF, de 46- .,ge K. Altena uit Werkhoven. De andere inzittenden van de en de passagiers van de DAF zwaar gewond naar een zie- in £eist gebracht. In de ere twee wagens vielen geen •onden. Ln'Jutogordels twee-jarige Miranda Boom om het leven toen ze werd geschept door een passerende wagen, toen ze plotseling overstak. ieiSr de oorzaak van het ongeluk in 0w Beemster tast de politie nog in duister. De auto, waarin het )),htpaar De Graaf (51 en 56 jaar) ükwam, botste frontaal op een rfeuligger. De dochter van het ntpaar en haar verloofde werden, jen als de bestuurder van de te il ligger gewond naar een zieken- is gebracht. b rijksweg 20 ter hoogte van aardingen kwam gisterochtend joeg een persoon om het leven en ,jakte één zwaargewond. In de au- do« zaten Personen die na een gpTstje in Rotterdam nog een be ek aan het strand wilden bren- Orasf,ree^s vijf uur verloor de Jauffeur door nog onbekende oor- Sak de macht over het stuur. De J jto raakte in de berm, sloeg enke- malen over de kop en kwam gen een boom tot stilstand. De Mstuurder, de 28-jarige P. Willem- werd uit de auto geslingerd en 3am om het leven. De 17-jarige A. Vette, die ook uit de auto werd J5lingerd. liep zeer ernstig letsel jjl De twee andere inzittenden (20 jaar) liepen lichte verwon- gen op. het Gelders Oldebroek kwam |terdag mevrouw M. H. W. Wolf- *isprenger-Burgers uit Aalsmeer ■Bi het leven. Zij zat achter in een die bij het inhalen een andere raakte en kantelde. Twee vrouwen die achterin zaten Jakten zwaar gewond. Twee man- voorin de auto. die gordels boegen, bleven ongedeerd. de gemeente Vaals is zaterdag 17-jarige student H. W. E. R. De 29-jarige mevrouw E. Curvers- Thomas uit Klimmen (bij Valken burg) kwam gistermorgen nabij Nederweert om het leven toen haar echtgenoot tijdens het rijden in slaap viel en de auto in de berm enkele malen over de kop sloeg. De man liep lichte verwondingen op. In Rotterdam zijn gisteren op twee plaatsen beiaarden achter het stuur overleden. De 68-jarige B. A. Smal- legange uit Vlaardingen raakte op de Gi essen weg onwel en een andere 68-jarige man, A. de Groot uit Rot terdam, overleed vermoedelijk aan een hartaanval achter het stuur van zijn auto. De auto reed door. botste eerst op een vrachtauto, ver volgens op een personenauto en kwam tot stilstand tegen een muur. Bij een frontale botsing in Rotter dam raakten gisteren twee perso nen ernstig gewond en zes licht gewond. Het ongeval gebeurde op de kruising Rijksweg-Prins Alexan- derlaan, toen een van de bestuur ders van de twee betrokken perso nenwagens geen voorrang verleen de. Van een verslaggever NES Voor het eiland Ameland ter hoogte van Nes is zaterdagmid dag de 30-jarige F. H. J. Remkes uit Hoogezand verdronken. Een bad man kon door de hoge deining de man geen hulp meer bieden. De uitgevaren reddingssloep sloeg om. Een vriend van de heer Remkes kon met moeite de kant bereiken. Zon dagmorgen is enkele kilometers verder het stoffelijk overschot aan gespoeld. RENESSE De 34-jarige landbou- weer G. van Roesel uit Tilburg is zondagmiddag bij Renesse in zee verdronken. Hij werd door de on derstroom meegesleurd. Pogingen om hem te redden mochten niet baten. ROERMOND Op de watersport camping 'Hatenboer' te Roermond is zaterdag het Duitse jongetje Det- lef Giesers, afkomstig uit Mönchengladbach bij het spelen van een aanlegsteiger gevallen en verdronken. In de avonduren werd het stoffelijk overschot van het jongetje, dat al de hele dag vermist was, opgedregd. ^jjfan een verslaggever ï0$CHIPHOL Het Nederlandse initiatief om op de ontwapeningsconferentie te kienen de verhoudingen van atoom- en tactische wapens ter tafel te brengen, zou iet fatale wantrouwen, dat er aan de zijde van de Russen bestaat, kunnen door weken. ijdlit zei de fractievoorzitter i gtan de PvdA in de Tweede iUfcamer, drs. Ed van Thijn, Mie vrijdagavond op Schip- n lol terugkeerde van een lllfijfdaags bezoek aan Mos- ou. Samen met de interna- TO onaal secretaris van zijn re^artij, Harry van den Bergh, elcfas hij daartoe uitgenodigd m)oor voorzitter Sjitikov van ie Kamer van de opperste owjet. Er bestaat van Russische zijde de wrevel', aldus Van Thijn, 'dat de gesprekken in Wenen geconcentreerd zijn op het Russische overwicht wat betreft de grondstrijd krachten, terwijl het wester se overwicht op andere vor men van bewapening te weinig ter sprake komt'. Sacharov De heer Van Thijn zei een aantal openhartige gesprek ken met zijn gastheren te hebben gevoerd, waarin zij elkaar 'niet hadden ge spaard'. De voornaamste on derwerpen van gesprek wa ren de ontwapening, de si tuatie in Portugal en een aantal humanitaire kwesties. Van Thijn en Van den Bergh zijn in de gelegenheid gesteld om informele ont moetingen te hebben met de schrijver Almarik, de geleer de Sacharov en met verte genwoordigers van organisa ties van Russische joden. Na zijn ontmoetingen met Almarik en Sacharov heeft Van Thijn zijn gastheer 'drie brandende kwesties' voorgelegd. De eerste was een hoogst noodzakelijke oogoperatie van mevrouw Sacharov. die al diverse ma len is uitgesteld. Zij zal het gezichtsvermogen geheel verliezen als zij niet snel geholpen wordt. 'De heer Sjitikov heeft ons de verze kering gegeven dat zij bin nenkort geopereerd zal wor den door een arts die zijzelf mag aanwijzen', aldus Van Thijn. Tijdens zijn ontmoeting met de schrijver Almarik heeft de heer Van Thijn hem de schriftelijke uitnodiging van de universiteit van Utrecht overhandigd om zijn studie geschiedenis in de Domstad af te maken. Dit gebaar ging vergezeld van een schriftelijke garantie voor zijn overkomst. Het is nog niet bekend of Almarik de uitnodiging zal aanvaarden. Van de Russische autoritei ten heeft hij te verstaan gekregen dat hij binnen 72 uur Moskou moet verlaten, omdat zijn zes weken geldi ge verblijfsvergunning is verlopen. Kamervoorzitter Sjitikov zou Van Thijn heb ben toegezegd ook deze zaak nog eens te bekijken. SERIEUS Ten aanzien van de migratie van Russische joden uit. de Sowjet-Unie zei Van Thijn een nieuw probleem te heb ben geconstateerd. 'Ons is gebleken dat een jonge Rus sische jood na de aanvraag van een visum voor Israel werd opgeroepen voor mili taire dienst. Omdat hij van wege zijn mogelijk vertrek geen gehoor gaf aan de op roep, wordt hij nu vervolgd wegens dienstweigering. Als dit doorgezet wordt kan dat nare gevolgen hebben voor een aanzienlijke groep men sen'. begint op donderdag 17 juli. Woensdag 9 juli de gehele dag gesloten Koopavond Amsterdam 10 en 17 juli Rotterdam en Eindhoven 11 en 18 juli Kleding en service gesigneerd Amsterdam Rotterdam Eindhoven Koningsplein Korte Hoogstraat Rechtestraat 245721 137370 443208 ADVERTENTIE Van een verslaggever ROTTERDAM De verzetsbeweging in Chili moet financiële en politieke steun krijgen van de Socialistische Internationale. Dit werd besloten op een bijeenkomst van het Chilicomité van de Socia listische Internationale in Rotterdam. Voorzitter Van der Louw. burge meester van Rotterdam zei, dat de PvdA in het najaar zal proberen om een actie op touw te zetten voor steun aan de Chileense ver zetsstrijders. Dan zal het twee jaar geleden zijn dat de regering Allen- de door een staatsgreep ten val gebracht werd. Carlos Parra, internationaal secre taris van de in de illegaliteit wer kende radicale partij van Chili, vertelde dat de verzetsbeweging in alle delen van zijn land actief was. dat er clandestiene radiostations werkten en dat er illegale kranten werden uitgegeven. Verder zei hij, dat de economische situatie in Chili zo sterk is ver slechterd, dat er meer dun ooit honger wordt geleden. Niet alleen door arbeiders maar ook door men sen uit de middenklasse. (Er is inflatie van meer dan 600 procent). De oppositie tegen de militaire jun ta groeit steeds meer, zelfs in con servatieve kringen. Bij leger en vloot komt steeds meer onbehagen voor, aldus Carlos Parra. DEN HAAG De CHU heeft grote waardering voor de bestuurlijke kwaliteiten van de heer H. F. Hap pel als stads bestuurder en zegt in een verklaring nadrukkelijk de ge stelde kandidatuur van de heer Happel voor het burgemeesterschap van Den Haag te ondersteunen. Volgens de CHU heeft hij geduren de acht jaar op voortreffelijke wijze volksgezondheidszaken in Den Haag behartigd en zich nu in een moei lijke periode als loco-burgemeester zeer besluitvaardig getoond. HAARLEM De 57-jarige me vrouw Johanna Westerman is za terdagavond in haar woning aan de Amsterdamsestraat in Haarlem door wurging om het leven ge bracht. Het motief van de moord is de politie nog niet duidelijk. Van de dader ontbreekt elk spoor. De moord werd zaterdagnacht om half een ontdekt, toen een 44-jari- ge neef. die bij de vrouw inwoonde, haar levenloos in bed aantrof. De neef, de heer Cornells Vlug, trof bij zijn thuiskomst de deur op een kier en de woning 'badend in het licht', zoals hij de politie verklaarde. Hoe wel in alle kamers het licht brand de. was er nergens een spoor van roof te bekennen. Niets was over hoop gehaald. Volgens een woord voerder van de politie was de vrouw 'akelig keurig' in haar nachtgewaad aangetroffen, met al leen enkele vlekken in de hals. Sectie wees gistermiddag uit dat ze moet zijn gewurgd. Een intensief buurtonderzoek heeft nog niets aan het licht gebracht. De politie sluit een roofmoord uit, te meer omdat de vrouw, die sedert enkele jaren gescheiden was, in haar levensonderhoud voorzag door de verkoop van lampen en metalen. Met haar vroegere echtgenoot had ze nooit meer contact, aldus de politie. Gisteren zou ze 58 jaar zijn geworden. deze auto kwamen zaterdagavond onder Bunnik twee mensen het leven bij een frontale botsing. In de andere auto kwam een izittende om het leven. (ADVERTENTIE) Dameszaken Herenzaken Onze Ongeveer honderdvijftig voornamelijk Hindoestaanse Surinamèrs hebben zaterdag gedemonstreerd tegen de komende onafhankelijkheid van Suriname. In een petitie zeggen de demonstranten dat het Hindoestaanse volksdeel geen miljarden wenst, maar daadwerkelijke hulp. De Hindoestanen willen een indo-Europecs bestuur en een eigen deel van Suriname. De petitie zal aan minister De Gaav Fortman worden overhandigd. peyoer~m Lint Natuurzuivere pepermunt Van een verslaggever EINDHOVEN De Eindhovense politie heeft vier jongemannen gearresteerd die in de nacht van vrijdag op zaterdag op het station van Geldrop probeerden een tas met geld in ontvangst te nemen van een man, die zij hadden gechanteerd. Eén van de jongens, de 17-jarige C. W. uit Heeze, is door de politie, die een val had opge zet, neergeschoten. Hij werd twee keer geraakt in de longen. Hij verkeert niet meer in levensgevaar, aldus een woordvoerder van de - Eindhovense politie. HARLINGEN De schipper van de Noordzeekotter Lemmer-25, de heer Alle visser, heeft zaterdag bij zijn aankomst in Harlingen verklaard dat hij geen schuld had aan het incident vorige week woensdag met een Deense kotter, die daarbij zijn netten verloor. De visser zei dat hij 's nachts op 65 mijl uit de Deense kust voer, toen plotseling zijn vis tuig verward raakte in de stalen netten van zijn Deense collega, die onvoldoende bebakend waren. Vorige week donderdag en vrijdag werd de eigenaar van een cafetaria aan de Geldropseweg in Eindhoven, waar op 6 mei een overval werd gepleegd die de daders 1400 gulden opleverde, telefonisch bedreigd. Hem zou iets naars overkomen als hij niet een tas met 3500 gulden zou overhandigen aan iemand die hem vrijdagavond zou aanklampen na aankomst van de laatste trein in Geldrop vanuit Eindhoven. Uit details bleek dat de bedreiger op de hoogte was van de overval van 6 mei. De cafetariahouder deed aan gifte bij de politie. In samenwer king met de gemeentepolitie van Geldrop werd besloten een val te zetten. Op het moment dat de cafe tariahouder uit de trein stapte, werd hij aangesproken door C. W. Toen deze de tas, waar ogenschijn lijk het geld in zat overnam, werd hij door vier rechercheurs aange grepen. Tezelfdertijd kwam de veertienjarige broer van C. W., G. W., te voorschijn, die met een pis tool in de hand de rechercheurs sommeerde de handen omhoog te steken. De 17-jarige C. W. werd door de rechercheurs losgelaten, waarop G. W. een schot loste. De ongeveer tien mensen die op dat moment op het perron waren zoch ten ijlings dekking. Een inspecteur zag kans zijn pistool - te trekken en loste twee waarschu wingsschoten. De beide broers ren den naar het eind van het perron. 1 waarop enige malen gericht ge vuurd werd door de inspecteur en door een hoofdagent-rechercheur De zeventienjarige knaap werd daarbij neergeschoten waarop de jongste knaap zich overgaf. In de loop van de zaterdagochtend werden nog twee jongens gearres- teerd, die ook bij de zaak betrokken waren. Zij hadden de cafetaria-ei genaar vergezeld op zijn treinreis van Eindhoven naar Geldrop om eventueel te kunnen ingrijpen als er iets mis ging. In de verwarring c hebben zij zich onder het publiek kunnen mengen. Het betreft twee E'ndhovense joneens. J. L. en M. A. Uit het onderzoek is gebleken, dat C. W.. J. L. en M. A. op 6 mei de overval hebben gepleegd. De drie- joneens zijn leerlingen van een middelbare school. RITA 'Zullen we hier niet wat snoep opeten. We hebben nu een vuilnisbak bjj de hand.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3