Rabin wacht met besluit over Sinaï r n 'Carlos' organisator van gijzelingsactie in Franse ambassade Arthur Ashe superieur In deze krant Tr0 L U Moezorewa blijft op zijn post - pag. 5 iet Nieuwe Haaöse Courant en met Nieuwe Leidse Courant 'Laat 't huis maar vallen' Opschudding Stormloop op Texel Auto tegen vliegtuig tiderzoek naar •and in houten ibouw Baarn Franse politie na onderzoek: Duitse toerist bezwijkt aan drugs Israel wil meer details van Egypte Verkeerschaos op Westduitse wegen Drie gewonden bij schietpartij in Haags café VèrtelSing hoort boj u. j 33e JAARGANG NO. 9565 - MAANDAG 7 JULI 1975 WIN WAT TIENTJES Zet de maandag eens goed in met een juiste puzzelzin OF... EEN ABONNEE TGAVE TROUW/KWARTET B.V. HOOFDREDACTEUR J. TAMMINGA DIRECTEUR ING. O. POSTMA NIEUWEZIJDS VOORBURGWAL 276-280, AMSTERDAM POSTBUS 859 TELEFOON 020-220383 SONNEMENT 13,52 PER MAAND 40,55 PER KWARTAAL 160,00 PER JAAR POSTGIRO 91133 BANK NM B. REKENINGNUMMER 69.74.64.148 GEMEENTEGIRO X 260 LOSSE VERKOOPPRIJS 0,50 MANTOM (MICHIGAN) (UPI) de president-di recteur van een bouwmaat schappij zwaaide naar de menigte, en gaf de piloot van de helikopter het bevel: 'Laat 't huis maar vallen'. Dat gebeurde, waarmee een huisje met drie slaapkamers dat zes meter boven de grond hing naar beneden klapte. Het plofte in een pas gemaaid veld. Enkele secon den later stapte Bruce Cla- son naar buiten: het huis bleek onbeschadigd. FORDYCE, Arkansas (Reu- I ter) Rolling Stone Keith Mi Richard is zaterdag in ^^Fordyce aangehouden we- j^Jgens roekeloos rijden en verboden wapenbezit. Jtfa ■■ongeveer zeven uur werd hij vrijgelaten. Daarvoor moest hij wel 126 dollar en 75 -ents borgsom achterlaten, astai De popmuzikant zorgde met kieuqnjn aanhouding (bij hem :ERS «ras Roon Wood, tijdelijk met de Stones in de VS op toernee) voor de nodige op schudding. Volgens 'ooggetuigen' wist die politie overiens niet iet wie ze te doen hadden. Wolkenvelden Droog en zonnig, maar later in het noorden van het land ook wolkenvelden. Maximum temperaturen van 17 graden !in het Waddengebied tot om streeks 25 graden in het zuid oosten van het land. Overwe gend matige noordoostelijke wind. MORGEN EN OVERMOGEN i Droog weer en in het algemeen I ronnig. Morgen zon op: 04.29 onder: 21.00 maan op: 03.50 onder: 20.10 FLORENCE (AFP) In het circuit van Mugello in Italië zal 13 juli een auto het op nemen tegen een vliegtuig over tien ronden. Een Fer rari formule II, zal bestuurd worden door Clay Regazzoni ter gelegenheid van het Eu ropees kampioenschap for mule II-wagens, het vlieg- I tuig, een 'Falco Laverda' door Luciano Nustrini, twee voudig wereldkampioen 'snelvliegen. In 1927 is er ook al eens een dergelijke wedstrijd gehouden 'ijk wil geen intrum rijksgenoten L een verslaggever iARN De Baarnse politie stelt l onderzoek in naar de oorzaak 1 de brand die gisterochtend het iten gebouw aan de Julianalaan een Baarnse villawijk in de as ie. Er bestonden plannen het louw te gaan gebruiken als op- gcentrum voor rijksgenoten uit lname, iets waartegen- in de k bezwaren bestonden. zeer brandbare gebouw stond is april vorig jaar leeg. Vroeger d het dienst als opvangcentrum r gerepatrieerden uit Indonesië, iraan werd vorig jaar een eind ïaakt, mede wegens het grote ndgevaar. Op last van b en w teedde de brandweer extra aan- ht aan het pand. rig jaar verliep het contract dat particuliere eigenaars uit Zeist t het ministerie van erm had- i'. aldus loco-burgemeester me- uw A. T. de Leeuw van Baarn. zo kwam het gebouw leeg te an. Sedertdien werden plannen naakt om het te gaan benutten opvangcentrum voor rijksgeno- artegen rees echter in de villa- k van verschillende zijden be- lar. B en w namen het stand- nt in dat van een nieuw op van- :entrum pas sprake zou kunnen n, als het gebouw zou voldoen tl stringente eisen van brandvei- heid. Zover was het echter nog g niet. PARIJS, LONDEN (Reuter, AP, UPI) De Franse politie is er van overtuigd dat de nu in geheel Europa gezochte 'Carlos' één van de organisatoren is van de gijzelingsactie vorig jaar in de Franse ambassade in Den Haag. Zijn compagnon hierbij was de Libanees Michael Moekarbal, die begin vorige week samen met twee agenten van de Franse contra-spionagedienst werd dood geschoten, vermoedelijk door 'Carlos'. Uit de documenten, die bij Moekar bal zijn gevonden blijkt dat hij op 3 september van het vorig jaar instructies heeft gegeven aan een groep leden van het Japanse Rode Leger over de aanval op de Franse ambassade, aldus de politie. In Moekarbals Dagboek wordt op 12 september gemeld dat 'Car los' naar Amsterdam was vertrok ken. Uit het Franse onderzoek blijkt dat een zekere Carlos Marti nez op die dag een groot bedrag had gewisseld bij een Amsterdamse bank. Op 13 september schreef Moekarbal in-..zijn dagboek 'Torres terugge keerd.' Uit de officiële documenten van het Franse vliegveld Orly blijkt dat er op die dag een man met een Peruaans paspoort op naam van Carlos Andres Martinez Torres uit Amsterdam arriveerde. Volgens de Franse politie zijn 'Carlos' en Moe karbal ook verantwoordelijk voor een aanslag op 15 september in Parijs. Hierbij kwamen twee men sen om het leven en werden 34 gewond. 'Venezolaans' Het Britse zondagsblad The Obser ver heeft gisteren gezegd dat Car los' werkelijke naam Iljitsj Ramirez Sanchez is. Hij zou de zoon zijn van een rijke Venezolaanse advo caat die lid was van de commu nistische partij in zijn land. De Van een verslaggever AMSTERDAM In het Binnengas thuis te Amsterdam is gisteren een Duitse toerist, de 27-jarige Herman W. S. uit Lampetheim, bezweken aan een overdosis van verdovende middelen. Volgens de verklaring van zijn Duitse vriend, met wie hij naar Amsterdam was gekomen, had een Nederlandse vriendin, wier naam en adres hij niet vermeldde, het slachtoffer vrijdag een inspuiting in zijn arm gegeven, het was de eerste die hij in zijn leven zou hebben gehad. DEN HAAG De 73-jarige H. Sa lomon uit Den Haag is zaterdaga vond in zijn woning door twee manne novervallen en beroofd van antieke goederen ter waarde van ongeveer 50.000 gulden. advocaat uit Caracas heeft alledrie zijn zoons naar Leni<n, één van de leiders van de Russische revolutie van 1917, genoemd. Alledrie zouden hun opleiding in Moskou en ver volgens in Engeland hebben gehad. Zij spreken vloeiend Russisch. 'Car los' zou zich van het Sowjetrussi- sche communisme hebben afge keerd en besloten hebben de stra tegie te volgen van de IRA. het verboden Ierse republikeinse leger. Volgens door de politie niet tegen gesproken berichten zou in één van de verblijfplaatsen van 'Carlos' een tweede 'dodenlijst' zijn gevonden, ditmaal met vele prominenten in Frankrijk. Op de lijst zouden onder meer de namen hebben gestaan van de ministers Simone Veil, Jean Lecanuet en Michel Ponlatowski en de Israëlische ambassadeur in Pa rijs Asner Ben Nathan. Verleden week werd in Londen een lijst met 500 prominente Britten gevonden. Velen waren net als op de 'Franse lijst' van joodse afkomst. Van onze sportredactie AMSTERDAM Arthur Ashe (zie foto) heeft zaterdagmiddag op Wimbledon voor een grote verras sing gezorgd door de Amerikaanse favoriet in het enkelspel, Jimmy Connors, te verslaan. Ashe deed dat op onverwacht superieure wijze. Connors werd gedegradeerd tot een dolende tennisser die nooit in zijn spel kon komen. Op een gegeven moment, toen hij na een aktie was gevallen en van uit het publiek 'kom op Jimmy' werd geroepen, reageerde Connors met een nadrukkelijk 'ik doe m'n best'. Betty Stöve die zowel in het da- mesdubbel als het gemengddubbel de finale had gehaald, won echter geen hoofdprijs door twee nederla gen. In de Tour de France liep Eddy Merckx zaterdag weer iets uit op de concurrenten door een overwinning in de tijdrit tussen Fleurance en JERUZALEM, WASHINGTON (Reuter, UPI, AP) Het Israëlische kabinet heeft gisteren nog geen uitspraak gedaan over het al dan niet aanvaarden van een tussentijdse regeling met Egypte over de Sinai. De regering wil meer bijzonderheden van de Egyptische voorstellen hebben alvorens een be slissing te nemen. De grote uittocht van vakantiegangers mag dan het afgelopen weekeinde begonnen zijn, niet alleen de wegen naar het buitenland waren overvol. De veerboten tussen Den Helder en Texel kregen zater dag ongeveer 2500 auto's te verwerken, die in lange files vier tot zes uur wachtten op een overtocht naar het eiland. De twee veerboten, die zeventig auto's kunnen vervoeren, voeren zonder tijdschema heen en weer. De regering van premier Rabin nam dit besluit na een zitting van zeven uur ondangs de druk van de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissinger om 'een kans op vrede' te wagen. De Israëlische ambassadeur in Washington Dinitz heeft opdracht gekregen onmiddel lijk vanuit Jeruzalem naar zijn standplaats terug te vliegen om van de Amerikanen meer details over de Egyptische voorstellen te verkrijgen. Een woordvoerder van de regering deelde gistermiddag mee dat de be slissing met algemene stemmen was genomen. Het kabinet maakte bij de bijeenkomst gebruik van een verslag van Dinitz, die enkele dagen gele een gesprek heeft gehad met Kis singer. Het voorstel om meer bijzon derheden te verkrijgen werd gedaan door premier Rabin, die sinds de komst van Dinitz bijna onafgebro ken heeft overlegd met de ministers Allon van buitenlandse zaken en Pe res van defensie. Vooruitgang Van een onzer verslaggevers HAMBURG Na een chaotisch begin van het vakantieseizoen op de Westduitse wegen, waarbij het zaterdag tot geweldige opstoppin gen kwam, is het ook gisteren bij zonder druk gebleven, an de gren zen vormden zich kilometerslange files. Vooral in het noorden ver stopte het verkeer op weg naar de kust de wegen. Bij de grensover gangen naar Oostènrijk en Zwitser land zijn volgens beambten alle records gebroken. Bij Walserberg, op de weg naar Salzburg, passeer den meer dan vijftigduizend auto's, die urenlang in files hadden moe ten wachten. DEN HAAG Bij een schietpartij in een Haags café zijn gisteravond drie mensen niet levensgevaarlijk gewond geraakt. De schietpartij zou volgens de politie het vervolg zijn van een ruzie in het café zaterdag avond. maar zowel de slachtoffers als de verdachten die zijn aange houden zeiden gisteravond van niets te weten. De politie vond ook geen vuurwapens. Rond half negen werd het café Rijn- tjes op de hoek van de Boekhorst straat en de Herderinnestraat be schoten, waarschijnüjk van buiten. Daarbij kreeg de 21-jarige H. van Uffelen een kogel in de borst. Van nacht nog werd hij geopereerd. Ook de 39-jarige A. G. Hofman en de 34-jarige J. van der Raad liepen schotwonden op. Auch. Joop Zoetemelk daarentegen staat er voor de Pyreneeën niet al te best voor. Hij heeft op Merckx een achterstand opgelopen van vijf minuten. zou de Israëlische politie hypnose toepassen bij de speurtocht naar de daders van de bomaanslag, die vrij dag in Jeruzalem aan 13 mensen het leven kostte. Een woordvoerder van de politie zei dat aile middelen wor den gebruikt en dat het dus ook mo gelijk is dat men hypnose toepast om zo vervlogen herinneringen te verkrijgen van mensen, die vlag voor en na de bomaanslag in de buurt waren. Sinds vrijdag zijn alle bruggen over de Jordaan gesloten. Het is de eer ste maal in zeven Jaar dat Cisjor- danië van de rest van Jordanië is afgesloten. Via deze bruggen loopt dagelijks een intensieve stroom reizigers en goe deren tussen de onder Israëlisch be stuur staande gebieden op de weste lijke over van de Jordaan en de Arabische burlanden. Volgens het Israëlische blad 'Maa- riv' lijdt het geen twijfel dat de da ders van de aanslag in Jeruzalem via de Allenbybrug over de Jordaan zijn gekomen. Zij zouden naar het gebied van Herbon zijn gevlucht. De Israëlische politie heeft een monta gefoto verspreid van een jonge Ara bier. die een Joodse bode de koel kast had laten bezorgen, waarin de explosieven waren verborgen. Ver scheidene peersonen die gelijkenis met de foto vertonen zijn voor on dervraging aangehouden. Kissinger heeft het afgelopen week einde in een vraaggesprek in Wash ington nog eens aangedrongen op een Israëlisch 'ja' tegen de voorstel len van Egypte, die onder meer 'n terugtrekken van Israël van de Gid- di- en Mitla-passen in de Sinaï om vatten. 'Het is moeilijk: we hebben begrip voor de dilemma's en de vrees van Israël. Maar we geloven tevens dat zij de kans moeten aangrijpen voor uitgang te boeken op de weg naar de vrede omdat elke andere houding vroeg of laat tot oorlog zal leiden', zei Kissinger. Het Israëlische kabinet heeft giste ren de mogelijkheden besproken van een ontmoeting van premier Rabin en minister Kissinger. Dit zou kun nen gebeuren tijdens het bezoek dat Rabin deze week aan de Westduitse bondsrepubliek zal brengen. Kissin ger is dan ook in Europa en het is waarschijnlijk dat de twee bewinds lieden de Amerikaanse steun aan Israël zullen bespreken. Dit stelt Ra bin in de gelegenheid meer vastom lijnde voorstellen te doen tijdens de kabinetszitting van komende zon dag. Volgens nog onbevestigde berichten Carla Holzenspies houdt zich nu al zeventien jaar bezig met vogels die op de een of andere manier in moeilijkhe den zijn gekomen. In haar landhuis aan de Naarderstraat te Huizen vertelde zij Fred Lammers tal van bijzonderhe den over haar niet alledaagse hobby. Zie pagina 6. Binnenland Van Thijn: Initiatief Neder land kan doorbraak zijn3 Buitenland Chileens verzet moet steun krijgen 5 Rechterhand mevrouw Peron in moeilijk parket 5 Kerk Wat moeten de kerken met de media doen?2 Kunst Een boeiende Charles Mingus in het Bim huis 4 Brieven Nieuwe boeken Radio en televisie Strips en feuilleton Weer Uw probleem is het onze Mink van Rijsdijk Cijfer u zelf deze laatste puzzel- week niet weg. Wij hopen juist dat u het laatste van de vier cou pletten In grote getale zult in sturen. Wat te doen? In elk cir keltje staan cijfers door elkaar. De getallen geven de letter in het alfabet aan. 2 is dus de b enzo voort. Zoek de letters, zet ze in volgorde en maak van de gevon den woorden een zin die u, ge woontegetrouw, tot zaterdag moet bewaren. Zet uw zinnen op papier. Zet u die op een lezer? Schrijf dan alle woorden hier Getallen spelen dit keer een grote rol in de nevenstaan de puzzel. Om in stijl te blijven: als u van zessen klaar staat ons één abonnee te bezorgen, krijgt u een tien en de vijf. Als het niet één-twee-drie lukt, achten wij u toch hoog. Slaat u overigens met succes acht op een kennis dan vieren wij allen blijde zijn komst. Raak zo nodig de tel maar kwijt Nieuwe abonnee:. Straat: Plaats: _Giro: Betaalt per kwartaal Opgegeven door: Naam: Adres:. Plaats:. Ik ontvang graag: O 4 fraaie zwart-kunstlederen onderzetters met zilver bedrukte ouder wetse locomoilefmodcllen. Werkelijk een sieraad op uw tafel. O Praktische, kleurrijke eeuwigdurende rlemkalender. Modern, orl gincel. Voor de kinderkamer, de keuken of waar dan ook. De nieuwe abonnee krijgt een welkomst-voordeel. Hij betaalt (na twee weken gratis ter kennismaking de krant te hebben ontvangen) zes gulden minder voor de eerste termijn. Schrijf op de envelop: De Christelijke Pers. antwoordnummer 2792, Amsterdam. Een postzegel is niet nodig. Die betalen wij. \E 'h-e., rr„. 'vn

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 1