Ministers maken eigen muziekprogramma's KOLONISTEN IN MINNESOTA a a Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Vetrolletjes? CALORAL Vredeling: Bach speelt door m'nkop J. van Minnen ombudsman bij de VARA Tom Manders onvervangbaar Ontmoeting VS- USSR in ruimte voor televisie r r r r 1 PM ill £1 ill 1 TROUW/KWARTET VRIJDAG 4 JULI 1975 RADIO-TV PS4-RH4 KARELTJE KNETTER Marcel van Dam Minister Vredeling Minister Duisenberg door Riet Diemer HILVERSUM Ministers, staatssecretarissen en Kamerle den, zelf al in hevig gevecht met de tekorten op 's lands begro ting, dragen deze zomermaan den ook nog privé bij om de kosten te drukken van de NOS- programma's. Hoe? Henk Enkelaar heeft als parle mentair redacteur van de NOS-ra- dio veertig .regeerders' gevraagd naar eigen keuze 'een muzikaaLpro grammaatje samen te stellen. Daarmee zal in Juli en augustus, tijdens het kamerreces de zendtijd van de rubriek Den Haag Vandaag' worden gevuld. Dat is goedkoop: extreme program makosten worden gedrukt. Dat is praktisch: als de Kamer met va kantie is is er als het goed is weinig politieks te vertellen. Dat is leuk: getuige de motieven waarom ze die en die muziek hebben geko zen. San Quentin (.imponerend temid den van duizend zware misdadi gers'). no. 2 Shirley Bassey met .Never, never, never', no. 3 van gitarist Jan Akkerman Minstrel farmers dance' en no. 4 .Een avond aan zee' van Paul van Vliet. Marcel van Dam, nu staatssecreta ris, eens Vara's eerste ombudsman draagt zijn slotplaatje op aan alle vroegere collega's bij de. Vara ,en die al een andere baan hebben gevonden', 't Wordt ,01d Friends' op 8 augustus. Mede namens zijn minister Gruyters draagt hij aan de ambtenaren van hun departement op ,1 dit it my way' van Frank Sinatra. Ze deden het op hun ma nier en je vraagt je wel eens af wat het betekent voor ambtenaren steeds weer een andere minister en staatssecretaris te krijgen, is het argument. Kennedy Ander gezicht Henk Enkelaar, die al heel wat ge sprekken ingeblikt heeft zegt: .Het is verrassend, want deze mensen laten een heel ander gezicht zien. meer ontspannen. De meesten doen het uit een privésfeer, zoals ze in de Kamer niet altijd overkomen. Ze schamen zich niet voor een bepaal de keus. Ze komen uit zoals ze zijn'. Daarom zet Vredeling, de .minister van defensie, een heel Bhch-pro- gramma in elkaar en gaat Van Thijn op de jeugdsentimentele toer met de tango Olé Guapa, die het vooral in de vijftiger jaren goed deed. Bas de Gaay Fortman brengt een religieus lied mee uit Zambia, waar hij vroeger heeft gewerkt. Boer Koekoek vindt ,Ik zie een ster' zo mooi en Andriessen vraagt voor Steenkamp als vader van het CDA .Fly me to the moon' aan. Voor volgende week vrijdag somt Karei Enkelaar Vredeling, die met 225 platen van Joh. Seb. Bach een Bach-verzame- laar genoemd kan worden een paar melodieën op ,die ik op vergaderin gen door m'n kop hoor spelen'. Een van de Juweeltjes' die hij noemt is de koraal-prelude op ,Nun kommt der Heiden Heiland'. 'Als je daar naar luistert wordt je vanzelf rus tig'. Dan kiest hij de orkestpartij die dé cantate ,Ein fester Burcht 1st unse- re Gott' inleidt en hij besluit met .het nostalgische stuk huismuziek dat Bach voor zijn vrouw schreef', zoals hij het noemt .Liebster Herr Jesu, who bliebst du so lange'. Paul van Vliet Dat iedere .parlementaire disc-joc- key' weer een heel andere muzikale interesse heeft is bijvoorbeeld van daag te horen aan het program maatje van Duisenberg (Hilversum 2: 12.00 uur). No. 1 Johnnie Cash met het koor van de gevangenen in Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het Vara-bestuur heeft Johan van Minnen tot Om budsman benoemd. De eerste uit zending die hij zal presenteren is op donderdag 18 september. Johan van Minnen, die correspon dent voor de Vara-radio en televi sie in Bonn is kwam in december 1970 in dienst van deze omroep. Hij werd geboren in 1932 in het Drentse Noordwolde. Zijn journalis tieke loopbaan begon hij in het begin van de jaren vijftig bij het Vrije Volk in Amsterdam, daarna werd hij bij dezelfde krant redac teur in Leeuwarden en in Utrecht. Zijn eerste correspondentschap was in Luxemburg, waar hij voor de NRC werkte en bij radio Luxem- Omdat het liberale klimaat hem burg. In dienst van de AVRO werd niet lag ging hij in 1970 naar de zijn volgende standplaats Bonn. Vara. Aantjes, die maandag 14 juli aan de beurt is gaf alvast een plaatje mee, dat van zijn grote voorliefde voor Kennedy getuigt en dat ge maakt werd na de dood van Robert. Andy Williams zingt .Battle Hymn of the Republic'. PvdA-lid Piet de Ruiter maakt er een heel eigen show van: .Uw PvdA-plaatwerker op de sentimen tele trip. Hoe ouder men wordt hoe moeilijker het wordt buiten de maatschappij te leven. Daarom: .It was so easy then'. Het was vroeger zo makkelijk. .Ministers en Kamerleden komen zo schuchter of onomwonden uit voor hun muzikale keus. Bernstein en Bach Beethoven en Bacharach la ten links niet liggen en geven rechts geen voorrang', zo luidt het inleidinkje steeds op .Kamermuziek' waarin .Den Haag Vandaag' een heel ander geluld geeft dan ge woonlijk. De rubriek die tot 25 augustus te beluisteren is. is in de lucht 's maandags van 12.00 tot 12.15 uur op Hilversum 1 en op overige werk dagen van 19.50 tot 20.00 uur op Hilversum 2. Koos Postema HILVERSUM De kop in de krant van donderdag op deze pagina 'Rotterdam verkoopt zich niet goed' was niet afkomstig uit de mond van de geïnterviewde Koos Postema, zoals uit het artikel bleek. Waar stond: 'Dom, werken en, dan geu ren', moet staan 'Doen, werken en dan geuren'. Het woord Traliënkolder als titel voor een film over dieren in ge vangenschap suggereert dat alle pogingen om dieren buiten de vrije wildbaan in leven te houden als waanzinnig moeten worden afge daan. Dat wordt door zeer veel deskundigen tegengesproken en het is ook gezegd in het eerste deel van de Italiaanse serie, die de TROS op het scherm brengt. Traliënkolder mag dan als aan dachttrekker wel geslaagd zijn, er wordt tegelijkertijd een portie ver warring over de kijkers uitgestrooid. Gemakkelijk kan immers de indruk zijn gewekt dat het exploiteren van een dierentuin een uiterst kwalijke zaak is, zeker omdat niets werd gezegd over de talrijke bedreigde soorten die door deskundige zorg in dierentuinen voor uitsterven zijn behoed. Misschien komt dat in de volgende afleveringen wat duide lijker naar voren. Veel kijkers zullen het op prijs hebben gesteld, dat de VARA don derdagavond een complete uitzen ding in de serie 'Zo was het' heeft willen wijden aan Tom Manders. Het programma dat kort na zijn over- lijden op 26 januari 1972 werd uit gezonden. zal nog een herhaling waard zijn. Manders is niet alleen met zijn Dorus-creatie een unieke persoonlijkheid geweest temidden van zijn collega's. Je hoeft maar een paar scènes terug te zien om eraan te worden herin nert dat hij nog altijd geen opvolger heeft. Het vertederende tafereeltje van de kleine hummel die met grote schrikogen bij Dorus op schoot haar 'poesie mauw' fantaseerde, is al verscheidene keren op het scherm gebracht. Telkens heb ik me afge vraagd hoe die kleine er nu uit zou zien, maar bij mijn weten is nog geen enkele omroep op de gedachte gekomen, dit eens uit te zoeken. Achter het Nieuws stond even stil bij de afslag van onze stranden. Van de officiële toelichting zal waarschijnlijk menige kijker niet heet of koud zijn geworden. Pas toen van leer werd getrokken door een Scheveninger die veertig jaar in het zand heeft gewerkt, dacht ik dat er iets interessants zou kunnen komen. Hij gaf je het gevoel dat hij het in zijn eentje heel wat beter wist dan alle beslissende instanties bij elkaar. Maar niemand vroeg nader hoe hij het zich allemaal - voorstelde. Het tweede onderwerp was beter uitgediept. De eigen reportage over de strategische betekenis van de Sinia-woestijn zat goed in elkaar. Bijzonder duidelijk werd in woord en beeld uitgelegd hoe de onver- zoenlijken aan weeszijden van de troepenmacht van de VN er voor staan en wat voor Israël de conse quenties kunnen zijn als er tussen die twee landen geen veilige berg passen moer liggen, maar open vlakten. Één Israëlische tankcom mandant zei het in één zinnetje: 'We zullen nog vaak moeten vech ten.' T,H. HILVERSUM Het Amerikaans Russische ruimteproject (de koppe ling van een Apollo aan een So- joez) zal uitvoerig de aandacht krijgen van radio en televisie. Op zondag 13 juli. is er een televi sies-programma met achtergrondin formatie over de voorbereidingen en de uitvoering van de vluchten. Op 15 juli kan men de lancering van de ruimtecapsules van respec tievelijk Cape Canaveral en Baiko- noer gadeslaan. Dan volgt als alles tenminste volgens het 'spoor boekje' verloopt op 17 juli de koppeling. (Advertentie) Spaar de Esveha Multo® garantiemerken voor zo'n fraaie Ballograf. door Vilhelm Moberg Copyright Hollanrtii» B.V. Bnarn 89 Nee! barstte Karl Oskar uit. Nu kan ik met nog tot zaterdag wach ten! Ik moet het eerder weten! Morgen k net donderdag. Morgen zal ik er op het werk eens met Algot over praten of we niet vrij dag al naar Stillwater kunnen! Maar ik geloof vast niet. dat Robert de bedoeling had ons te bedriegen met dat geld"! zei Kristi- na beslist Zo iets gemeens mag je niet van je broer denken! Wat móet je er hierna dan van denken? Karl Oskar stopte het horloge in zijn broekzak. Kristina begon zich ongerust te maken dat Robert nu nog niet te rug was. Maar het was net iets voor hem, om zo lang weg te blijven; zonder iets te zeggen, legde zijn oudere broer uit. Dat had hij als klein jongetje al gedaan: Vader en Moeder hingen hem immers een koeiebel om zijn hals. om hem ge makkelijker te kunnen vinden. Karl Oskar was mot en hongerig van het zware werk van die dag en wilde graag gaan eten. Er waren maar vier mannen aan het werk geweest, de bouw van de kerk schoot niet hard op Het kerkge bouw. dat 48 voet lang. 36 voet breed en 18 voet hoog moest wor den. kon dit jaar nog niet klaar zijn. Maar ze wilden wel proberen het dak erop te. krijgen, voor de winter- kwam. Sommigen werkten er niet hard aan. zoals bijvoorbeeld Anders Mansson: hij had nog maar drie dagen gewerkt. Meestal lag hij dronken thuis: hij raakte helemaal aan lager wal. Maar Petrus Olaus- son. de opzichter, zag er goed op toe dat elk zijn aandeel deed; hij was streng en' rechtvaardig. Het was ook niet moeilijk om goed met hem overweg te kufinen. zolang er maar niet over godsdienst en vroomheid gepraat werd, dan was hij zo koppig en weerbarstig als een oude bok. Maar sinds hij niet meer met zijn vermaningen bij hen over de v'oer kwam. kon Karl Os kar het goed met hem vinden. Vandaag had Petrus een kleine on-- enigheid met Jonas Petter gehad, die een van zijn schunnige verha len wilde vertellen, terwijl ze lagen te schaften: het ging over een rijke boer thuis in Ljuder. die de dorps- soldaar afhuurde om zelf een erfge naam te krijgen Aan dat verhaal was hij al begonnen op het grote kerstfestijn bij Ulrika eerverleden jaar, en nu zou hij het uitvertellen, maar Petrus liep rood aan van er gernis en verbood hem zulke on tuchtige taai uit te slaan, zolang ze bezig waren een tempel des Heren te bouwen. Toen was Jonas Petter driftig geworden en had gezegd dat Olausson niets over hem te zeggen had. al was hij dan opzichter bij de bouw van de kerk: de beide mannen hadden elkaar harde woor den* gezegd. In elk geval moest Jonas Petter het verhaal over de boer en de dorps soldaat al weer afbreken, het zou dus nog wel een paar jaar duren, eer ze het eind te horen krijgen, lachte Karl Oskar. Het was al donker, maar Robert was er nog. niet. Kristina was nu heel erg bang dat hem iets overko men was. Hij zou naar de Indiaan en ze had hem gewaarschuwd voor vallende rotsblokken. Bovendien was hij lang niet gezond, hij moest niet zo ver weg gaan, zo heel al leen. Maar Karl Oskar meende dat hij zichzelf wel kon redden, hij kende hier alle paadjes nog wel. en nog kort geleden was hij immers van een veel langere tocht thuisgeko men. Het werd tijd om naar bed te gaan. maar nog steeds was er geen Ro bert. Toen smeekte Kristina haar man: Ach. ga hem toch zoeken! Karl Oskar was nu ook echt onge rust. Hij trok zijn laarzen aan en zei dat hij eens zou gaan kijken. Maar het was natuurlijk wel moeilijk om bij donker naar Robert te zoeken, als niemand zeker wist waar hij zat. Toen hoorden ze eindelijk langza me, sloffende voetstappen nader komen. Robert stapte de keuken binnen; hij ging op de dichtstbij zijnde stoel zitten. Zijn laarzen wa ren tot de enkels modderig. Zijn hoed smeet hij op de grond, hij scheen uitgeput te zijn en ademde moeizaam. Wat ben je lang weggebleven, zei Kristina. Je eten is koud gewor den. Maar Robert zei afwerend dat hij niets wilde eten. Als hij een beetje melk kon krijgen, dan was dat meer dan genoeg voor vanavond. Hij had zijn maag van streek, in het bos had hij een paar keer gebraakt. Het kwam misschien van de warmte, hoewel het eigenlijk tamelijk koel was onder de hoge bomen. Hij wilde meteen naar bed. (Wordt vervolgd 95. Kareltje Knetter schrok zich natuurlijk een hoedje, toen daar zo onverwacht een beklagenswaardige grijsaard binnentrad, die op zijn zwakke gebogen schouders- de last van honderden jaren scheen te tor sen. De man droeg een ruwe tab berd en voerde een roestige zeis met zich mee. 'Doe het niet, dom knaapje' waarschuwde hij. 'Speel niet met de tijd, want al is het verleden heen, toch kan het ja immer terugkeren! En dat geeft dubbele smart! Want hoe pijnlijk is het niet, als Vadertje Tijd ten tweede male geroepen wordt om de tijd te klieven met behulp van zijn zeis!' Hij tastte even in een van de wijde zakken van zijn tabberd en haalde een zandloper tevoor schijn. 'Zie hier nóg zo'n symbool', hernam hij. 'De zandstroom loopt van vat naar vat, ja immer en altijd ononderbroken. Pas dus op, klein knaapje! Laat de stopklok met rust en hoedt u immer voor de zandstroom die de verkeerde kant oploopt!' 'W.wie bent u ei genlijk?' bracht Kareltje er stame lend uit. 'Mijn naam is Vadertje Tijd', antwoordde de grijsaard. 'Mijn taak is groot. Eilaas, de mens is ja immer dom en ziet niet in, dat smart verdwijnt en beter blijve, waar het gaat! Pas dus op, pas dus op en keer de stroom niet om, .want alles dubbelt op.' Na deze raad selachtige woorden gesproken té hebben, verdween de oude weer, Kareltje achterlatend ten prooi aan een hevige verwarring. Toch rende 't ventje gauw de straat op om Va- dertijd Tijd nog wat te vragen. Eilaas.in het stille straatje was geen sterveling meer te zien. PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN JUU,IEv_ftSeeN HEM WEER HEBBEN. IK M0E5T EVEN OP MIJMRU6 KRABBEN. FERDINAND Radio vandaag Speciaal HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie: klass. muz. (7.30 Nws. 7.41 Echo.). 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M: progr. voor het Hollandse huishouden. 10.00 (S) Au bade: klass. muz. (10.30 Nws.). NOS: 11.30 Blik op de derde wereld. 11.45 Blik op Europa. NOS: 12.00 (S) Van twaalf tot vijf: gevar. progr. (12126 Meded. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Kees Sphilperoort. 14.00 Praten met dove kinderen. 14.20 Lees met plezier: kinder- en jeugdboe ken. 15.30 Nws. 16.30 Trektocht langs musea.). 17.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending 17.10 (S) De hutsgeklutste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magazine. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Grammofoonmuz. 18.58 Marktberichten. 19.00 Kanjer Koning Kompetitie. 19.05 (S) Folkmusic. 19.30 In antwoord op uw schrijven. 21.00 (S) John, Louise, Scot en Gunther: Jazzprogr. 22.00 Relsoogst: toe ristisch magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22 30 Nws. 22.40 (S) Goal; sport en muz. 23.66-24.00 Nws. -HILVERSUM H AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 9.00 (S) Het Radio Kamer Orkest: klassieke muziek. 9.20 Wat heeft dat kind: pedagogische rubriek. 9.35 waterstanden. 9.40 (S) Toe- rlsmo: toesistische informatie uit bin nen- en buitenland. AVRO: 10.00 (S) Kleutertje Luister. 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Knipperlicht, verkeersmagazlne. 11.55 Beursberichten. 12.00 (S) Trad. volksmuziek. 12 30 OVERHEIDSVOORL. programma voor de landbouw. 12.40 (S) Kapel van de Kort. Luchtmacht. 12.55 Radiojournaal. 13.00 Nws. VPRO: 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 1325 Program maoverzicht. 13.30 Interview. 14.00 Mu ziek: de wereld van muziek en geluld. 15 30 Permanent Wave. 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit, morgen dat. 16.05 Tahiti. 17.30 Welingelichte kringen, debatpro gramma. 17.55 Med. 18 00 Nws. 18.11 VPRO Vrijdag: recht streeks programma met nieuws. Informa tie en muziek. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. VARA: 20.05 (S) VARA klassiek: La Dame Blanche, opera. 22.10 Victor E. van Vriesland, herinnerin gen. 22.45 (S) VARA klassiek: oude mu ziek. 23.20 (S) De Staalkaart. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM IH EO: 7.02 (S) Gospelsound. 8.03 Klank bord. 8.10 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (S) De muzikale fruitmand. TROS: 10.03 Pop op drie. 11.03 Drie draalt op verzoek. NCRV: 12,03 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend. 13.03 (S) Hier en Nu. 13.08 Drie tussen de middag: Eddy go round. NOS: 14.02 Popkontakt I. (15.02-17.00 Re port. van de ronde van Frankrijk.) 16.03 De Hitmeesters. 0 De KRO vertoont een BBC-do- cumentaire over de Staatscircus- school van Moskou. Ned. 1/19.05 0 In de laatste aflevering van Het verschijnsel Japan komt een ge sprek voor met Keizo Takei, de machtige boeddhistenleider die ook de baas is van de grootste bende extremisten. Ned. 1/20.20 0 In Televizier Magazine: Inter view van Jaap van Meekren met de zoon van Rudolf Hess, internatio nale maatregelen tegen roken en (onder voorbehoud) reportage over teruggang van onze koopvaardij. Ned. 2/22.20 0 De NOS verzorgt een recht streekse reportage van de finale van het dames-enkelspel en het heren-dubbelspel op Wimbledon. Ned. 2/14.00 0 Die Bernauerin is een drama op muziek van Carl Orff over de tragi sche liefde tussen hertog Albrecht van Beieren en Agnes van het bad huis. Zij worden vertolkt door Maximilian Schell en Margot Trooger. Duitsl. 1/22.40 0 Erna Spoorenberg vertolkt de ti telrol in de komische opera La Da me Blanche van Boïeldieu. Dirigent is-Jean Fournet. Hilv. 2/20.05 0 Het New England Conservatory Ragtime Ensemble speelt werk van Scot Joplin. Hilv. 1/21.00 0 Onderwerp in Reisoogst van de KRO is: 'Sankt Gallen heeft nog tijd voor ons'. Hilv. 1/22.00 TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.25 Tour de France 18.45 Minimolen 18.55 Journaal KRO 19.U5 Twietie, de avonturen van Moskou, filmreportage een ondeugend vogeltje 19.1U De staatscircusschooi van NOS 20.00 Journaal KRO 20.21 Het verscnijnsel Japan (3) 21.10 Gunsmoke.tv-serie 22.00 De gouden Zeezwaluw 1974, muziekprogramma NOS 22.40 Algemene Loterij Nederland 22.45 Journaal 22.50 Tour de France 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter. AVRO: 20.05 Burengerucht. 21.02 De Negen' Uur Show. 22.02 Radiojournaal. 22.05 (S) Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Weekend Muziek Magazine. 1.02 Soultime U.S.A. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2.02, 4.02 en 5.57 Radiojournaal.) NCRV: 6.02-7.00 (S) Klaar wakker. NEDERLAND II NOS de finale dam. enekei en neren dubbel NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal AVRO 19.U5 AVRÜ'S Toppop NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 cannon, detectivefilm ■21.10 De gebroeders Hammond, vervolgserie 22.00 Televizier Magazine 22.40 AVKO's Sportpanorama NOS 23.10 Journaal Horizontaal: 1 blóedbuis, 4 toe spraak, 7 vreemde munt (afk.), 8 dichter, 10 Rijschool (afk.), 12 wa ter in Utrecht, 14 tam, 15 omslag, 16 deel van de bijbel, 18 welaan, 19 kleur, 22 oogziekte. 24 gezichtspunt, 25 burcht in Frjesland, 26 niet de zelfde, 28 boom, 30 scheik. element 31 bloelwljze, 33 dwaas, 35 godin van de aarde, 37 titel (afk.), 38 Innig, 40 en dergelijke (afk.). 41 stop, 42 durf. Verticaal: 1 vlaktemaat, 2 voeg woord, 3 teken ln de dierenriem. 4 latwerk, 5 bijwoord, 6 tijdperk. 7 zoutziederij, 9 watérkering, 11 boom, 13 vijzel. 15 dag der week, 17 omgang van een toren, 18 bravour- stukje, 20 europeaan. 21 meisjes naam, 22 graafwerktuig, 23 onheil 3 5 7 8~ 9 ™n 11 Ï2~ 13 U~ 15 TtT 171 18 Ï9~ 20 21 22 23 TT 32 zr !L U 34 (Advertentie) aanbrengende godin, 25 vast deel van een boom, 27 voorlichting, 29 wiel, 32 woonboot, 33 deel van de hals, 34 vertragingstoestel, 36 plech tige gelofte. 38 trustee (afk.). 39 radio omroep (afk.). OPLOSSING VAN GISTEREN: 1 roer. 2 olie. 3 Eire. 4 reep. Caloral afslank-omelet helpt. 1è1'/2kg per week bent u zó kwijt! Caloral afslank-omelet - gezond en smake'ijk. Slechts 115 kalorieën. Vraag uw drogist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4