Werkgevers vinden dat overheid peil inkomen maar moet garanderen Leiden: verbouwing niet aantrekkelijk opdefiets Behandeling borstkanker niet altijd verminkend? Twee Witte-Huisprocessen tegen gemeente Rotterdam Allemaal B Politie doet inval in illegale platenperserij Vakbonden wensen een loonmatiging 'Voorzichtige ingreep voor vroege gevallen Verbetering ven economie blijft nog uit Probleem rond waterlozing op Oosterschelde Shell-cao aanvaard Ook de apartheid zal verdwijnen BOA Vliegongeluk in Gabon: vijf Nederlanders omgekomen Onbehoorlijk bestuur en materiële schadevergoeding Staatsecretaris geschrokken van kosten nieuw academisch ziekenhuis T I «i i i i 1 1 ,ie™,akman^en' fr-* TROUW/KWARTET VRIJDAG 4 JULI 1975 BINNENLAND 3 Van onze soc.-economische redactie DEN HAAG De Nederlandse overheid zal er voor moeten zorgen dat de werknemers er volgend jaar niet in inkomen op achteruit gaan. De twee grote werkgeversverbonden hebben gisteren laten weten dat zij een loonmatiging wensen en dat de overheid door middel van belastingverlaging en verlaging van de sociale verzekeringspremies die nt te zorgen 'voor het op peil houden van het reëel beschikbare werknemersinkomen'. In een gisteren gepubliceerde nota 'Winst, werk en welzijn' becijferen het Verbond van Nederlandse On dernemingen en het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond dat de lastenverlaging voor het be drijfsleven de overheid minimaal 700 miljoen en maximaal twee mil jard gulden zal gaan kosten. Een dergelijke lastenverlaging is vol gens de werkgevers, nodig om een eind te maken aan de dalende win sten. het versneld verlies aan ar beidsplaatsen, de vermindering van de investeringen én dus aan de toenemende werkloosheid. 'Hoe men het ook wil zien, het econo misch herstel zal moeten beginnen met een grotere financiële armslag voor de ondernemingen', aldus de werkgeversverbonden. Teneinde dat te bereiken willen de werkgevers dat de stijging van de reële ar beidskosten de eerst komende ja ren. te beginnen in 1976 één pro cent achterblijft bij de toeneming van de produktiviteit. Kritisch Van de zijde van de vakbeweging is onmiddellijk kritisch gereageerd op de werkgeversvoorstellen. 'De nota getuigt van een duidelijke werkge versmentaliteit. waarin winst voor op staat en het welzijn achteraan bungelt', aldus het NW in een commentaar. CNV-voorzitter J. Langer signaleert dat de werkgevers een vergroting van de winsten bepleiten door het laten achterblijven van de arbeids kosten bij de toeneming van de produktiviteit. 'Het zou voor de hand liggen om de r werknemers dan ook invloed te ge ven op de besteding van de winsten en de aard van de investeringen die daarmee moeten worden gefi- nancieerd. Daarover zeggen de bei de verbonden echter geen woord', aldus de heer Lanser. Hij wijst er ook op daf de werkgevers weer met een wijde boog heenlopen om de noodzaak van andere verhoudingen in het bedrijfsleven en van structu rele verbeteringen voor de werkne mers. 'Zij wekken sterk de indruk die vraagstukken weer op de lange baan te willen schuiven door de gezondheid van de economie pri mair te stellen', aldus de CNV-voorzitert die de noodzaak van een goede regeling van de onderlin ge verhoudingen bepleitte. De nota levert volgens hem geen bij drage tot de totstandkoming van een maatschappelijk akkoord. Ook het NVV merkt op dat het erg moeilijk zal zijn om eventueel tot eèn overeenstemming te komen. 'In de nota staat voorop dat een zo groot mogelijk ondernemersvrijheid de beste waarborg voor een gezonde economie vormt. Een opvatting die door de ervaring van alle dag wordt gelogenstraft', aldus het NW. Verloren De werkgeversorganisaties zeggen dat 1975 al een verloren jaar is geweest voor de bestrijding van de inflatie en de werkloosheid. Zij vinden dat met name de aardgas opbrengsten' zouden moeten wor den gebruikt voor het gezond ma ken en het versterken van het be- drijfsleven en van de concurrentie positie in het buitenland. VNO en NCW wijzen erop dat de reéle arbeidskosten in de periode 1963-1974 jaarlijks gemiddeld één procent méér zijn gestegen dan de produktiviteit. Het gevolg daarvan is zeggen de verbonden dat de bedrijfsrendementen in vijftien jaar zijn gehalveerd, dat de internatio nale concurrentiepositie is verzwakt en dat onvoldoende arbeidschep- pende investeringen zijn gedaan. De werkgevers noemen het daarom een eerste voorwaarde dat de stij ging van de reële arbeidskosten tenipinste één procent achterblijft bij de toeneming van de produkti viteit. Achteruit Zonder veranderingen in het over heidsbeleid zou het reëel beteedbare inkomen van de werknemers hier door in 1976 achteruit gaan. Om dat te voorkomen bepleiten de werkgevers een verlichting van de lasten op het gebied van de sociale Van onze redacteur wetenschappen AMSTERDAM Als we de mensen duidelijk kunnen maken dat borstkanker niet onvermijdelijk hoeft te betekenen dat de hela borst moet worden weggenomen, dan bereiken we daarmee misschien dat we vrouwen met deze gevallen in een eerder stadium (en dus met meer kans op succes) kunnen behandelen. Want, aldus de Londense chirurg Hay ward, als ze wegblijven bij bevolkingsonderzoek (of verdachte knobbeltjes negeren), komt dat niet alleen omdat ze bang zijn dat ze inderdaad kanker blijken te hebben, maar ook omdat ze in dat geval voor de noodzaak van een verminkende operatie zouden komen te staan. Met de discussie over de behande ling van borstkanker had het 9e Europese chirurgencongres gisteren een van de grote vraagpunten tot de laatste mddag bewaard. Is het in bepaalde gevallen verantwoord om bij borstkanker niet de hele borst weg te nemen maar alleen de om geving van het gezwel. Die voor zichtige aanpak laat de patiënte vrij ongeschonden achter. Maar een gezwel komt niet altijd alleen, en misschien laat de 'voorzichtige' chi rurg op die manier een tweede zitten, waardoor de overlevingskan sen van de patiënte aanzienlijk kleiner worden dan bij de radicale operatie. Er is maar één manier om daar achter te komen, en daar is Hay- ward mee bezig. Vgn ruim vierhon derd patiënten werd in de periode 1961-'70 de helft volgens de ene en de helft volgens de andere techniek behandeld. Voor zover de lymfeklie ren in de oksel nog niet merkbaar waren aangedaan (iets wat op den duur bij borstkanker altijd ge beurt), was de sterfte onder beide groepen patiënten na vijf jaar ver gelijkbaar. Van de voorzichtig geo pereerde vrouwen was 80 procent nog in leven, van de radicaal geo pereerde 77 procent. Belangrijker zijn de overlevingscij- fers na tien jaar. maar daar kan nog geen definitieve conclusie over worden gegeven, omdat de betref fende groep nog te klein is. Maar de eerste aanwijzingen zijn hoopge vend: 69 respectievelijk 73 procent van de patiënten is nog ln leven. Voor patiënten bij wie de oksel- lymfeklderen wel waren aangedaan \n 0 _OT, (stadium II), bleek de voorzichtige In kader de voorbe- behandeling niet verantwoord. In V£J!t stadium I, waarbij het dus wél lijkt v. het volgend jaar tin" H^^rteen 111 rt' ,Prakti)k "IS. van Hayward ongeveer dertig pro cent van de patiënten. Dat wil niet zeggen dat die ook allemaal met de stadium bij zijn. erg belangrijk. Dat was overigens niet iedereen met hem eens. Freund '(Jerusalem) opperde dat het verlies van een borst emotioneel misschien belang rijker was voor de (in het alge meen mannelijke) chirurg dan voor de (zonder uitzondering vrouwelij ke) patiënt. Hoofdspreker tegen de voorzichtige aanpak was Van Dongen (Neder lands Kankerinstituut. Amsterdam), die waarschuwde dat je niet alleen naar de overlevingskansen moest kijken, maar ook naar later optre dende ziekteverschijnselen wegens terugkomen van de gezwellen, die ook erg belastend waren. Bij pa tiënten bij wie maar een deel van de borst was weggenomen (met aanvullende stralingstherapie), ge beurde dat in een vervolgperiode van twaalf tot negentien jaar bij de helft. Heden voor Van Dongen om de gedeeltelijke ingreep alleen toe te niet willen dat de hele borst wordt weggenomen. Je -moet de zaak diepgaand met de patiënt bespre ken. vindt hij. Wanneer de vermin king aanvaard wordt, voelt de pa tiënt zich ook minder verminkt. Ook Hayward had in zijn proef- groep duidelijk vaker last van her- optreden van- gezwellen —dertig procent na tien >Jaar, vergeleken met tien procent na radicale in greep. Maar in de discussie bleek dat die complicaties zich meestal in de oksel voordeden, en met een plaatselijke ingreep konden worden behandeld. - Wat op deze zitting buiten be schouwing bleef, signaleerde voor zitter Leis (New York) in zijn sa menvatting. was de mogelijkheid om de resultaten van de operatie met medicijnen te ondersteunen. Maar 1ie mogelijkheden zijn nog zo kort in onderzoek dat daarvoor niet het soort degelijke cijfers beschik baar is, dat de chirurgen in Am- Van een onzer» verslaggevers BEVERWIJK Bij een inval in een platenperserij en een drukkerij in Beverwijk heeft de politie woensdagmiddag proces-verbaal op gemaakt tegen vierbannen,- die ervan worden verdacht vervalste grammofoonplaten en hoezen in de handel te hébben gebracht. Volgens de politie hebben de mannen toegegeven dat zij met hun illegale werk enkele tienduizenden guldens hebben verdiend. De voorzitters van de werkgeversorganisaties, de heren Van Veen (links) en De Wit. premies voor werkgevers én werk nemers en dat van de inkomensbe lasting. Als concrete punten wor den in de nota onder meer ge noemd: 400 miljoen voor investeringsaf trek op' machines en bedrijfsuitrus ting: 240 miljoen voor verlaging van de vennootschapsbelasting met twee procent; Opheffing van de belasting op schijnwinsten (rekening houden met de inflatie in het fispale winst begrip); Beëindiging van de tijdelijk ho gere belasting op vermogen, speci aal ten behoeve van de kleinere ondernemers (60 miljoen): Herstel van de onderhoudsaftrek voor de eigen woning: Verhqging van de kostenaftrek in de belasting vSn ploegendienst beloningen; Handhaving van de tijdelijke verlaging van de loon- en inkom stenbelasting en verdere verlaging van de tarieven in alle schijven; Toekenning van een volledige inflatiecorrectie In die inkomsten belasting. Ook in de sociale verzekeringen willen de werkgevers het mes zet ten. In de eerste plaats willen zij dat de voor 1976 verwachte stijging van de premiedruk met 1,5 procent van het nationale inkomen tot 0.6 procent wordt teruggebracht door het permanent maken van de tijde lijke bijdragen van de overheid. Verder stellen zij voor de bevrie zing van de kinderbijslag voor het tweede kind en invoering van de volksverzekering voor arbeidsonge schiktheid op kosten van de over heid en niet» op kosten van het bedrijfsleven. Ten slotte menen de werkgeversverbonden dat de bij standsuitkering en de AOW niet langer mogen worden gekoppeld aan de stijging van het minimum loon, dat het verstrekkingenpakket van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten niet mag worden uit gebreid. dat onnodig ziekteverzuim beter moet, worden bestreden en dat oneigenlijk gebruik van de so ciale verzekeringen moet worden opgespoord. passen bij patiënten die absoluut sterdam hanteerden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Deskundigen van het Centraal Planbureau blijven somber over de Nederlandse economie. Op grond van de laatste inzichten is er op kqrte termijn geen verandering ten gunste te verwpehten De stijging van het aantal werklo zen zal de komende maanden vol gens een woordvoerder van het Centraal Planbureau nog doorgaan. Alleen in de bouw is een daling van de werkloosheid te vèrwachten als gevolg van de regeringsmaatre gelen op dat punt. Een belangrijke ongunstige factor is de dalende wereldhandel. Als de daling van de wereldhandel dit jaar tot" drie vier procent beperkt bleef mogen we in onze handen knijpen, zei hij. De economische recessie doet zich in alle belangrij ke landen voor. De maatregelen die- in de verschillende landen zijn ge nomen om de ceremonie op te pep pen blijken minder effect te heb ben dan werd verwacht. Deskundi gen van het Centraal Planbureau verwachten daarom dat de investe ringen in Nederland vijf procent minder zullen (zijn dan vorig jaar. De particuliere consumptie zal slechts met twee inplaats van vier procent groeien en de. prijsstijgin gen zullen wederom rond tien pro cent bedragen. Dat heeft tot gevolg dat de loonkosten per werknemer ook hoger uitkomen: waarschijnlijk 15,5 procent in plaats van de ver wachte 12y2 procent. Door deze on gunstige ontwikkeling zal de ge wenste 3% procent reële groei van het gemiddelde inkomen dit jaar ook niet gehaald kunnen gorden. Van een verslaggever VLISSINGEN De gemeente Wes- terschouwen (Zeeland) wordt met faillissement bedreigd als een lo zingsvergunning voor afvalwater in de Oosterschelde uitblijft. Wanneer topoverleg op de ministeries van landbouw en visserij enl volksge zondheid, nog eind deze maand, geen resultaat heeft zal de lozing van afvalwater een kabinetszaak worden, zo wordt bij" rijkswaterstaat verwaent. Op Schouwen-Duiveland is voor twintig miljoen geïnvesteerd in een afvalwaterinstallatie met zuive ringsstelsel. welke zou gaan lozen op de Oosterschelde, ook na afsluiting van deze zee-arm. Nu het kabinet beslist heeft dat de Oosterschelde toch gedeeltelijk openblijft en de mosselen- en ocstercultuur behou den kan blijven vindt het ministe rie van landbouw en visserij dat er geen sprake kan zijn van het lozen van afvalwater in de Oosterschelde. Ook niet als dit eerst biologisch wordt gezuiverd. Ret afvoersysteem is inmiddels bij na gereed. Van de finaneiële strop zou Westerschouwen 9.6 miljoen moeten dragen. Burgemeester Ever wijn, van Westerschouwen zegt .er echter vast van overtuigd te zijn dat de vergunning alsnog verleend wordt. Het. zou toch te dwaas zijn als men ons eerst een vergunning geeft om twintig miljoen gulden te laten investeren in de aanleg van een rioolstelsel om dan naderhand toestemming tot het in werking stellen te onthouden, aldus de bur gemeester. Van een verslaggever UTRECHT- Ledenvergaderingen van de vakbonden hebben gisteren ingestemd met de resultaten van de onderhandelingen over de CAO voor de Shellraffinaderijen (bijna drieduizend wei*knemers). De sala rissen zullen met terugwerkende kracht tot 1 april afhankelijk van de salarisgroep van de betrokken werknemers worden verhoogd met 1.75 tot 3,08 procent. (Advertentie) Bevorder een vreedzame oplossing. Koop geen Outspan (Odda) sinaasappelen. Pasteurstraat 26. Leiden. Tel. 071-42124. giro 2648800. Bij de inval in de perserij werden de 28-jarige ondernemer B. H. en de 26-jarige onderhoudsmonteur H. J. B. op heterdaad betrapt. In het kleine fabriekscompléx. waar de verdachten werkten, nam de politie dertien matrijzen van platen in be slag. In een drukkerij werd proces verbaal opgemaakt tegen de 39- jarige commerciële hirecteur H. van der B. en de 28-jarige chef de bureau C. J. S. In de drukkerij zouden de hoezen voor de vervalste platen zijn vervaardigd. Met de vervalsingen is vermoedelijk al in 1973 begonnen. Bijna een jaar geleden klaagde de platenmaat schappij Phonogram in Baarn dat in de detailhandel vele- niet door haar geperste platen werden ver kocht. Kort geleden leidde het spoor naar Beverwijk. De verdachten zouden zich hebben schuldig gemaakt aan vervalsing van dertien langspeelplaten, waar van zij 15.000 exemplaren zouden hebben geperst. Het ging om platen van onder andere Freddy Breek. James Last en Elton John. Volgens commissaris van politie H. M. W. Cremer was het verschil in kwaliteit tussen de echte en de vervalste platen slechts door des kundigen goed waar te nemenl Ge dupeerd door de vervalsingen zijn Phonogram en andere grammo foonplatenmaatschappijen. het bu reau voor muziek-auteursrechten Steïnra in Amsterdam en de zan gers en musici, die geen auteurs rechten hebben ontvangen. De vervalste platen kwamen via de groothandel in de winkels. Zowel groot- als detailhandel kreeg de platen tegen een lagere prijs aan geboden dan door de platenmaat schappijen werd bedongen. Veel groothandelaren moeten volgens commissaris Cremer van de zwen del hebben geweten. Van een verslaggever LIBREVILLE-DEN HAAG Vijf Nederlanders, van wie drie de top van de bouwonderneming Van Splunder-Gabon vormden zijn dinsdag vrijwel zeker om-het leven gekomen toen zij met hun tweemoT torig vliegtuig in de omgeving van Makokou in Gabon tegen de helling van een berg te pletter sloegen. Het zijn de 41-jarige technisch- directeur L. v. 't Bosch uit Goes, zijn 14-jarige dochter Yvonne, de 36-jarige ir. G. J. van Duyvendyck uit Heemstede, het 33-jarige hoofd technische dienst R. Wiefferdng uit IJmuiden en de 31-jarige tekenaar constructeur B. Terpstra uit Bever wijk. Het verongelukte toestel is woens dag waargenomen, maar men heeft het nog niet kunnen bereiken. Van Plunder-Gabon is een dochter onderneming van Van Splunder in Ridderkerk welke maatschappij tot_ de Stevin-groep in Beverwijk be hoort. Van Splunder-Gabon bouwt in de omgeving van Makokou brug gen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De gemeente Rotterdam heeft noch de eigenaren van het Witte Huis, de Britse on- roerend-goedmaatschappij Clearbrook Property Holdings Ltd., noch haar vertegenwoordiger in ons land, de bv Exploitatiemij Het Witte Huis, op de hoogte gesteld van de beslissing het Wijnhavenkwar tier te bestemmen tot prostitutiecentrum met het Witte Huis als middelpunt. Dinsdagochtend 22 juli om 10 uur zal voor de president van de Rot terdamse rechtbank het kort geding dienen, dat het Witte Huis tegen de gementee Rotterdam aanspant. Daarin zal de Rotterdamse advo-, caat mr. G. G. Abeln het Witte Huis vertegenwoordigen. Dat zal hij ook in een tweede proces doen: een civiele vordering van de eigenaren van het Witte Huis op de gemeente wegens de direct door de gemeen telijke beslissing geleden en nog te lijden materiële schade Verbijsterd 'Het gaat in het kort geding om twee punten. Het eerste is onbe hoorlijk bestuur. De eigenaren zijn indertijd met de gemeente overeen gekomen het Witte Huis volledig te restaureren, zodanig dat het uitein delijk. als de omringende bebou wing ten behoeve van de nieuwe oeververbindingen over de Nieuwe Maas wordt afgebroen, in een park als een alleenstaand gebouw blijft staan. De bouwvergunningen werdén geregeld, de nodige op drachten hebben deze eigenaren gegeven en op 14 juli moet dit werk beginnen. Tot hun verbijste ring werden de eigenaren verrast dpor de beslissing van het gemeen tebestuur. Als tweede punt noemt mr. Abeln de overtreding door de gemeente Rotterdam van hét artikel in het Wetboek van strafrecht dat iedere (Advertentie) ■n METZLER- bril: ieders ooirmerk! steun of stimulering in welke vori ook aan prostitutie verbiedt strafbaar stelt.. 'Overigens vindt mr. Abeln de da tum van 22 juli laat voor dit kort geding. Hij wil proberen de datum vervroegd te krijgen vooral omdat _al op 14 juli de restauratie moet beginnen. Over het tweede proces zei mr. Abeln: 'De restauratie ver eist nogal ingrijpende werkzaamhe den. Zo zal de hele kap eraf moe ten. Als door de beslissing van de gemeente nu ook maar heel korte tijd stagnatie komt, moeten we toch tot na de winter wachten, want een dergelijk werk kan nooit 's winters worden gedaan. Dat be tekent acht maanden verlies. Bo vendien rijgen we het weglopen van de huurders.' 19e eeuws 'Het Witte Huis' is eind negentiende eeuw gebouwd als hoogste anto- rengebouw van Europa. Voor Rot terdam gold het jajenlang als han delsmerk en als baken voor de Rijnvaart. Het hfeeft ook een aantal interessante architectonische ele menten. die er aanleiding toe- wwerden. dat het voorlopig op de monumentenlijst kwam. Daarvan moest het echter worden afgevoerd omdat er bij de aanleg van nieuwe oeververbihdingeneen zij het zeer gering risico zou blijven. De restau ratieplannen werden in handen ge-" legd van het Rotterdamse architec ten- en ingenieursbureau ir. W Zonneveld. (Advertentie) Heel Nederland fietst weer Wat wil je ook'01 jé 8 benlof 80. schooljongen of zakenman, huisvrouw of tienermeisje, opa of oma, fijneren voordeliger dan fietsen is er niet veel! Daarom komen er ook dit jaar weer een miljoen nieuwe fietsen bij. Ook voor u staat er een fonkelnieuwe klaar: Ga maar gauw eens bij de fietsenvakman kijken! LEIDEN Vlak voor dat de èerste paal voor een nieuw academisch ziekenhuis in Leiden (AZL) in oktober de grond in zou gaan is de 7x>uw van dit complex, met een voorgenomen grootte van twee vierkante kilometer, deze week opnieuw ter discussie gesteld. ting voor het volgend jaar wil het ministerie van on derwijs en wetenschappen, waaronder de bouw van de academische ziekenhuizen voorzichtige operatie beter afzijn '?H, dan met de radicale. Want maar in onderzoek wordt inge- eenderde van deze gevallen wordt f^£j}aarjgoetL p®re r?oge" het eindresultaat ook op het oog 'bkheden dan de nieuwbouw goed genoemd. Eenderde is 'net aanvaardbaar' en eenderde wordt toch door de in greep wel erg duidelijk misvormd. Maar voor Hayward blijft 't idee dat hij zijn patiënten tenminste een kans op een normaal uiterlijk kan bieden, juist als ze er in een vroetg achter het oude ziekenhui scomplex. Volgens het oude prijspeil zou nieuwbouw on geveer vijfhonderd miljoen gulden kosten. In Den Haag gaan de gedachten nu uit naar een grondige .ver nieuwbouw' van het oude complex, dat dateert uit de eerst helft van deze eeuw en is gebouwd volgens pavil joenssysteem. Staatssecretaris Klein zou zijn geschrokken van de kosten van een aantal inte rimvoorzieningen in het ou de complex, in afwachting van nieuwbouw. Sinds 1969 is er al voor ruim achttien miljoen gulden verbouwd en gevraagde verbouwingen bij de vrouwenkliniek en de af deling open-hart-chirurgie zullen ook nog eens ruim dertien miljoen gaan kosten. Het zijn vooraj deze bedra gen. die de staatssecretaris ertoe hebben gebracht op dracht te geven voor een onderzoek naar de mogelijk heid het hele oude complex maar eens grondig te ver nieuwen en nieuwbouw zo veel mogelijk achterwege te laten. Dat zou inhouden dat de afgelopen dertien jaar tevergeefs is onderhandeld over een nieuw academisch ziekenhuis in Leiden. Pas begin dit jaar werd uitein delijk overeenstemming be reikt over een grondtransac- tle tussen de gemeente Lei den en de rijksuniversiteit, waarmee 38 miljoen' gulden gemoeid was. Het niet doorgaan van de nieuwbouw kan betekenen, dat deze transactie wordt teruggedraaid. De gemeente Leiden lijkt in principe hiertoe bereid, op voorwaar de dat dit voor de stad geen nadelige financiële gevolgen zal hebben. Volgens sommi ge politieke kringen in Lel den heeft de universiteit de grond voor een koopje ge kregen en de prijs zou in middels wel eens wat hoger kunnen liggen. Negatieve reactie Op het opnieuw ter discussie stellen van de nieuwbouw wordt in kringen van het Leids academisch ziekenhuis nogal negatief gereageerd. Bij monde van zijn voor lichtingsdienst liet zieken huis-directeur drs. J. B. M. Verhey gisteren weten bij zonder weinig heil te zien in een .vernieuwbouw' op het bestaande terrein. Volgens hem is het nog maar de vraag of deze .vernieuw bouw' goedkoper zal zijn dan het bouwen van een heel. nieuw AZL volgens de oorspronkelijke plannen. .Omdat het officieel sletfhts gaat om een onderzoek naar de mogelijke alternatieven voor nieuwbouw, werken universiteit en ziekenhuis echter gewoon door aan. de uitvoering van het nieuw- bouwplan, zoals dit tot dus ver op tafel lag', aldus de heer Verhey. Dat neemt echter niet wegdat de ar chitecten van het nieuw academischr ziekenhuis in middels opdracht hebben gekregen een ander plan te maken, dat uitgaat van .ver nieuwbouw' van het oude complex. Naast de bouw van een nieuw AZL is ook de bouw van de zogenaamde derde prc-klinische toren van de Rijksuniversiteit uiterst twijfelachtig geworden met het oog op de samenhang tus&en dit gebouw en het nieuwe ziekenhuis. Met de bouw van de pre-klinische toren zou- een bedrag ge moeid" zijn geweest van bij na veertig miljoen. RITA 'We hebben hem gezegd, dat h(j alles weer moet opruimen, als hjj klaar is

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3