Personeel van Enkes is boos op de minister Goede kans voor landbouwmachines I Oprichten van NV's en BV's meer aan banden Hongaarse import*uit westen groeit te hard Marktberichten Honderd ontslagen te verwachten WW-uitkeringen in bouw vorig jaar met 35 pet toegenomen Ingenieur bakt brood zoals 8000 jaar geleden Zwavelgehalte zware stookolie verder beperkt Ariadne praat over samengaan Amerikaans marktonderzoekbureau meent: Aantal reizigers Westnederland met miljoen gestegen Drinkwater uit zee Gero krijgt een miljoen Organisaties vinden hogere studietoelage nog niet voldoende Didam wil uit Minder belasting over inkomsten boven de AOW Suikertekort in Nederland Staking bij Philips Barcelona ten einde New York goed prijshoudend Mogelijk redding juweelbakkerij 12 •rouw/kwartet vrijdag 4 juli 1975 FINANCIEN/ECONOMIE 13 IVOORBURG Bij de poort van Machinefabriek Enkes op de grens van Leidschendam en Voorburg heeft gisteren een aantal personeelsleden met vakbondsvertegenwoordigers een presconfe rentie gegeven om hun verbijstering kenbaar te maken over de beslissing van minister Lubbers geen financiële steun te geven aan het in moeilijkheden verkerende bedrijf. Bij Enkes werken 220 man. De persconferentie mocht niet binnen worden gegeven. Op Hetzelfde moment was een dele- De beslissing van de minister is het gatle van hét personeel bij het ministerie van economische zaken om een petitie aan te bieden aan de directeur-generaal voor de in dustrie J. A. M. Molkenboer. 'Onze verontwaardiging is des te groter omdat U de indrujc hééft gewekt in Uw beantwoording van vragen van en Tweede Kamerlid dat U wel steun zou willen verlenen', zo staat in de petitie. 09.' 57J DEN HAAG De sterk afnemende activiteit in de bouw is vorig jaar duidelijk tót uiting gekomen in het aantal werkloosheidsuitkeringen in de bouw. Volgens het jaarverslag van het Sociaal Fonds Bouwnijver heid is het aantal ww-uitkeringen ten opzichte van 1973 met 31 pro cent toegenomen tot 104.000. Daar was 458 miljoen guldeji mee ge moeid tegen 278 min. In 1973. Het aantal wao-uitkéringen bena derde eind 1974 de 45.000. Hiervan is 85 pet in de hoogste invalidi- teitsklasse ingedeeld. De wel- vaartsvaste wao-uitkeringen stegen ten opzichte van 1973 met 35 pro cent tot 634 min. AMSTERDAM Binnenkort komt een broodsoort op de markt, die op dezelfde manier gebakken wordt als 8000 jaar geleden, dat wil zeggen zon der bakkersgist. De heruitvin der. ir. E. Niggebrugge uit Delft stelt, dat het gebruik van op natuurlijke wijze ge gist brood samenging met een hoge cultuur en intelligentie- graad bij de volkeren die het gebruikten. Het nieuwe brood krijgt de naam Vivat, aldus een bericht van het Hoofdproduktschap voor akkerbouwprodukten. Ir. Niggebrugge heeft al afspra ken lopen met een bakkerij en wil in geval van succes zelf een bakkerij opzetten. Het .oude' brood zal ongeveer twee gulden gaan kosten. DEN HAAG De eisen gesteld aan het zwavelgehalte van zware stook olie zijn met ingang van 1 juli j.l. verscherpt, behoudens ontheffing mag nu ^een zware stookolie met een zwavelgehalte hoger dan 2.7 procent worden gebruikt, geïmpor teerd of verhandeld. Zware stooko lie bestemd voor export of gebruik in zeeschepen is van het verbod uitgezonderd, aldus het ministerie van volksgezondheid en milieu hygiëne. Op het ogenblik is nog een gehalte van 2.9 procent toegelaten. De Ver scherping vormt de tweede fase van een maatregel 'tot stapsgewijze te rugdringing van het zwavelgehalte van brandstoffen, die op 1 novem ber 1974 in werking is getreden. Het besluit werd het vorige jaar door minister Vorrink Van volksge zondheid en milieuhygiëne tot •stand gebracht, met het doel de uitworp van zwaveldioxyde geleide lijk in te tomen. Voor lichte stookolie en gasolie wordt per 1 december 1975 het toegestane zwavelgehalte verlaagd tot respectievelijk 0,7 en 0,5 pro cent. Per 1 juli 1976 zal opnieuw een verlaging van het toegestane zwavelgehalte van zware stookolie worden ingevoerd, ert wel tot 2.5 procent. personeel meegedeeld tijdens een vergadering met de directie en. commissarissen. Naar zeggen van het personeel motiveert de minister zijn beslissing met de mededeling dat in Den Haag de situatie voor wat betreft de werkgelegenheid nog niet zo slecht is, mede gezien de Werkgelegenheidsnota. 'We zijn verontwwardigd dat de minister heeft geluisterd naar economische motieven', aldus Dick ter Wischa vain de Industriebond NW. Ontslagen .APELDOORN De Nederlandse vakbladen op het gebied van de marketing, communicatie en recla me 'Ariadne' gn 'Kontekst' zijn be sprekingen begonnen om na te gaan of een .volledige samenwer king die zou moeten leiden tot de samenvoeging van beide bladen tot een nieuw vakblad mogelijk is. Dit heeft de direktie van Wege ner's Courantenconcern, mede na mens de uitgeversmaatschappij Jüuwer, Sijthoff Pers en de Vere nigde Grafische Industrie meege deeld. Ariadne is een.gezamenlijke uitgave van Kluwer en Wegener. Kontekst is een gezamenlijke uitgave van de 'Verenigde Grafische Industrie en Sijthoff Pers. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Hoewel de boeren zwaar getroffen door de in flatie er niet toe overgaan geld te steken in nieuwe moderne machines ter vervanging van verpuderde werktuigen, is er een be trekkelijk goede toekomst voor fabrikanten van machines voor het boerenbedrijf in Europa. - - - De directie heeft in een gesprek met de gekozen leden van de on dernemingsraad meegedeeld dat 'er bij Enkes op korte termijn ontsla gen zijn te verwachten. Over het exacte aantal ontslagen heeft de directie zich, aldus een woordvoer der van het personeel, niet uitgela ten. maar hij had wel de indruk gekregen dat het om zeker honderd man zal gaan. Voor het bedrijf is nog geen surse ance van betaling gevraagd. Het -personeel eist dat dat onmiddellijk gebeurt en wil ook dat direkteur L. H. J. de Bruyn wordt ontslagen wegens 'wanbeleid en onbekwaam heid'. Slecht Enkes draalt al enkele jaren slecht. Over 1975 zei de woordvoerder van het personeel een verlies voor het bedrijf te verwachten v,an 1,2 miljoen gulden. Het bedrijf bestaat uit drie onderdelen: een machine fabriek, een reparatieafdeling en een handelsonderneming. Die laat ste draait met winst. Nog niet zo lang geleden is van de handelson derneming een BV gemaakt. De handelsonderneming vertegen woordigt voor Nederland het Ame rikaanse bedrijf Dow Corning, een bedrijf dat onder meer oliën en vetten produceert. Op het moment dat de persconferentie werd gege ven praatte de Enkes-directie met Dow Corning de verkoop van haar produkten in 'eigen hand zou willen nemen. Het personeel heeft op 14 maart een plan ingediend dat overheids steun op middellange termijn, in-, hield om de werkgelegenheid van het hele personeel te redden. Na het aanbieden van de petitie is toegezegd dat met de minister zal worden overlegd. Er is naar zeggen van het personeel weinig werk bij Enkes maar dat is het gevolg van de geringe acquisitie die er is ge voerd. Sinds november heeft de on dernemingsraad niet meer verga derd. Het personeel zegt de situatie bij het bedrijf somber in te zien. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De N.V. Verenigd streekvervoer Westnederland heeft i over 1974 een verllessaldo van 588.880 geboekt. Het aantal reizi gers op de interlokale lijnen steeg van ruim 27 miljoen in 1973 naar 28 miljoen in 1974. Het aantal reizi gers in de Haagse agglomeratie be droeg vorig jaar ruim 100.000 meer dan in 1973. De opbrengsten uit het toeristische verkeer zijn belangrijk afgenomen, voornamelijk omdat de concurren tiepositie van Westnederland sterk aangetast is- door de forse stijging der loonkosten, aldus het jaarverslag over 1974. Voor de komende jaren staat een aantal belangrijke projec ten voor Westnederland op stapel. In Leiden moet het busbanenplan verwezenlijkt worden, in Zoetermeer zal het autobus-statloncentrum- west gebouwd worden en in Delft komt een busstation bij .winkelcen trum 'In de Veste'. In Tecordtüd heeft Werkspoor (VMF) op Bonaire een waterfabriek gebouwd die zeewater geschikt maakt voor drinkwater. De 'zeewaterverdamperinstallatie' bestaat uit twee eenheden. Drie maanden na aankomst van de onderdelen uit Nederland, namelijk op 23 april, werd al de eerste eenheid officieel in gebruik gesteld. De tweede eenheid was een maand later in bedrijf. Op de foto links de eerste installatie die al klaar is, en rechts de tweede eenheid in aanbouw. Dit voorspelt het marktonderzoek bureau Frost Sullivan. Dit Ameri kaanse bureau voegt eraan toe, dat in de vier in het onderzoek betrok ken landen (Engeland, Frankrijk, Italië en West-Duitsland) de ont wikkeling een 'gestadige maar soms wisselende verkoopgroei' te zien zal geven. Volgens het rapport is de Engelse boer zich terdege bewust van de technologische vooruitgang en vraagt naar snelle en doelmatige machines met de nadruk op com fort en veiligheid. Daarbij wordt de tractormarkt zuiver en alleen een vervangingsmarkt geacht met wei nig vooruit-zicht op toekomstige groei. In de verkoop van oogstma- chines wordt voor dit jaar na de sterke stijging in het afgelopen jaar een scherpe daling voor zien. Daèrna zal weer een 'gestadig herstel' optreden. Op het gebied van veeteeltmachines geeft de leve ring en het onderhoud van grote melktanks, naar Frost en Sullivan aanneemt, 'waarschijnlijk de beste kansen. Koestallen DEN HAAG Gero in Zeist krijgt een miljoen gulden van minister Boersma voor een afvloeiingsrege ling in het kader van de herstruc turering van de branche. Mevrouw P. van der Linden districtsbestuur ster van de NW-Industriebond heeft dat meegedeeld, na een be spreking over de toekomst van Ge ro op het ministerie van Economi sche Zaken. Mevrouw Van der Lin den verwacht binnenkort een defi nitieve beslissing over de toekomst van Gero. met name over de over name van het bedrijf door Sola. Op de bijeenkomst op het ministe rie waren aanwezig vertegenwoor digers van de vakbonden, van de ministeries van economische en so ciale zaken, bestuurders van Gero en Sola en regeringsadviseurs. Van een verslaggever DELFT Het Landelijk overleg van grondraden (LOG) en het Lan delijk overleg hoger beroepsonder wijs (LOHBO) beoordelen de negen procent waarmee staatssecretaris Klein de maximum rijksstudietoela ge voor studenten bij het weten schappelijk onderwijs verhoogd heeft voor het komend studiejaar als een redelijke schatting van de te verwachten prijsstijgingen. Het maximum voor studenten bij het hoger beroepsonderwijs is met 17 a 20 procent gestegen, waarmee de optrekking van het hbo-maximum tot' wo-niveau een al jaren door het LOG en LOHBO naar voren ge brachte eis nu een feit is geworden. Ondanks deze stijging ligt het maximum nog steeds ver achter bij de bijstand, AOW en RWW. volgens belde organisaties. 'Deze verhoging is wel leuk, maar beslist niet ge noeg'. Het ouderlijk inkomen waar bij de student nog net een maxi mum toelage krijgt is met ruim elf procent verhoogd, evenals het be drag dat de ouders aan de niet aanvragende kinderen mogen be steden. De beide organisaties be treuren het dat deze bedragen evenals het maximum nog steeds niet welvaartsvast gemaakt zijn. Het ligt niet in de bedoeling van de staatssecretaris met ingang van het komend studiejaar iets te ver anderen aan het probleem van de belastingen en premies die over beurzen geheven worden. Ongeveer twintig procent van de studenten is dit jaar geconfronteerd met aansla gen over beurzen, waarbij de aan slag vaak 10 a 15 procent van het jaarinkomen bedraagt. Wetsontwerp van Justit ie ingediend De (invoer) kansen in Frankrijk worden beperkt geacht tot tracto ren, oogstmachines, stropakmachi nes en ploegen. De belangrijkste kansen schijnen evenwel te liggen in de veeteelt, vooral in apparaten voor het fokken van pluimvee en de bouw van koestallen en var kenskotten. In de Bondsrepubliek ziet het bu reau de verkoop van tractoren nog zo'n jaar teruglopen, om vervolgens weer langzaam toe te nemen. Ge- PEN HAAG Minister Van Agt van justitie heeft een wetsont werp ingediend met de bedoeling te voorkomen dat er lichtvaardig 2T0W@st AxnllGm vennootschappen met rechtspersoonlijkheid worden opgericht. Volgens dit wetsvoorstel zal het bij oprichting van een naamloze ven nootschap of een besloten vennoot schap zijn vereist dat zowel het maatschappelijk kapitaal als het bij de oprichters geplaatste kapitaal als het gestorte kapitaal tenminste 25.000 bedraagt. Dat bedrag kan eenmaal in de twee jaar bij alge mene maatregel van bestuur wor den herzien. De bestaande regels, dat bij de oprichting van een vennootschap tenminste eenvijfde van het maat schappelijk kapitaal bij de oprich ters moet zijn geplaatst, en dat op de geplaatste aandelen tenminste 10 pet. moet zijn gestort, blijver; van kracht. De nieuwe bepalingen omtrent het minimumkapitaal zullen slechts gelden voor vennootschappen, die worden opgericht nadat de wet in werking zal zijn getreden. Hetzelfde minimum zal straks echter ook zijn vereist wanneer bestaande ven nootschappen hun maatschappelijk kapitaal verminderen, terugbetalen op hun aandelen of hun eigen aan delen inkopen. Bovendien zal het zelfde minimum moeten worden gehanteerd bij omzetting van een NV in een BV of omgekeerd. DEN HAAG De belasting die bejaarden moeten betalen over in komsten die zij boven hun AOW krijgen, zal tot een derde van het huidige bedrag worden terugge bracht. De regering heeft dit beslo ten om het zogenaamde AOW-plus probleem op te lossen. Bejaarden die alleen AOW hebben betalen geen belasting. Hebben zij echter nog andere inkomsten zoals een' klein pensioen, dan moeten zij ineens zoveel belasting betalen dót zij minder dan het AOW-bedrag overhouden. De regering vindt dat onjuist en maakt daar nu een eind aan door die belasting drastisch omlaag te schroeven. Staatssecretaris van Rooyen zal een wettelijke regeling hiervoor opstel len. De regeling geldt met terug werkende kracht voor 1974 en 1975 en uiteraard ook voor de volgende jaren. Bij het preventieve toezicht op NV's enBV's heeft het ministerie van justitie er steeds naar gestreefd te voorkomen dat er een kennelijk onredelijke verhouding bestaat tus sen de belangrijkste werkzaamhe den van de onderneming van de vennootschap en- de omvang van het geplaatste kapitaal. Naar aan leiding van problemen, die zich op dit punt bij de uitoefening van het toezicht voordoen, is aan de Com missie Vennootschapsrecht de vraag voorgelegd of de wet niet een mini- mumkapitaM zou moeten voor schrijven, De commissie vreesde dat de grote vlucht, die het oprichten van vooral BV's heeft genomen, tot misbruik kan leiden. De oprichting van ven nootschappen met een zeer gering vermogen zou het personeel en an dere schuldeisers ten zeerste kun nen benadelen. - ARNHEM Na Zevenaar heeft nu ook het gemeentebestuur van Di dam plannen om uit het gewest Arnhem te treden. Aan ds raad wordt voorgesteld aan het eind van het jaar niet mee te doen aan een verlenging van de drie jaar be staande samenwerking. Evenals Ze venaar is ook Didam 'ernstig te leurgesteld' over de ontwikkelingen binnen het gewest /(tien gemeen ten). De gewestelijke benadering van problemenis niet van de grond gekomen. De leden van de gewest- straad vertegenwoordigen in de eerste plaats de belangen van hun eigen gemeente. Kleinere gemeen ten tiehben geen wezenlijke in vloed. Het gewest Arnhem spreekt ook de inwoners nauwelijks aan, aldus enkele bezwaren van het Di- damse gemeentebestuur, die iden tiek zijn aan die van Zevenaar. BOEDAPEST (Reuter) Hongarije gaat de import uit het Wes- ten beperken. Het centraal comité van de communistische partij 4 heeft een oproep gedaan voor een betere beheersing van de econo- QOW JONES INDEX mie, in het bijzonder van de investeringen. Reden is het toene mend tekort op de betalingsbalans. steld wordt, dat een importeur de Duitse markt het beste kan bin nendringen, door een associatie aan te gaan met een Duitse fabri kant. Tenslotte zouden in Italië goede wijn- ep olijf machines uitstekend verkopen als die. zo zegt Frost en Sullivan, 'verkrijgbaar zouden zijn.' BRUSSEL Nederland zal in het lopende suikerseizoen (1974-1975) 17.000 ton witte suiker tekort ko- mén. Dat tekort moet gedekt wor den door import. De Europese Com missie. het 'dagelijks bestuur' van de EG. heeft dat meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen uit het Europees Parlement. De Nederlandse suikerproduktie voor het seizoen wordt geraamd op 715.000 ton. De voorraad was op 1 oktober vorig* jaar 22.000 ton witte suiker. De commissie in Brussel raamt het suikerverbruik voor 1974- '75 op 625.000 ton. Ons land zal 123.000 ton netto uitvoeren. UTRECHT De staking bij het Spaanse Philips-bedrijf Minlwatt (1200 Dersoneelsleden) in Barcelo na is beëindigd. Volgens Philips werkt het bedrijf sinds woensdag weer normaal en is er door de directie en een personeelsvertegen woordiging overeenstemming be reikt over het ongedaan maken van enkele van de ontslagen en een vermindering van de schorsings- duur van een aantal personeelsle den. Bij'Philips Miniwatt is gerui me tijd gestaakt na een arbeids conflict. waarbij de directie 17 man ontslag aanzegde en nog een aantal schorste. Volgens de heer J. van Otterloo. bondssecretaris van de Industriebond NW, zijn verleden week al zeven van de ontslagen werknemers weer aan het werk ge gaan. De staking is volgens de jongste berichten van de zijde van Philips beëindigt, zonder dat de onderhan delingen over de CAO voor het bedrijf daardoor zijn beïnvloed. Binnenkort zal het Spaanse minis terie van arbeid een uitspraak doen in het conflict, dat over deze CAO is ontstaan, aldus Philips. De moeilijkheden bij Miniwatt da teren al vanaf januari van dit jaar. toen de onderhandelingen over een nieuw arbeidscontract uitmondden in een geschil tussen de directie in Barcelona en de officiële werkne mersvertegenwoordiging. Philips gaf daarop de zaak in handen van het Spaanse ministerie van arbeid, dat tot op heden nog geen uit spraak heeft gedaan. In een overzicht over de eerste vijf maanden van dit jaar zegt het cen traal comité, dat hoge kosten van energie en grondstoffen uit het westen, de inflatie e«n discriminatie door de Europese Gemeenschap een bedreiging vormen voor de Hon gaarse economie. (Hongarije be taalt overigens veel meer dan in het recente verleden voor Russische olie en kan dat maar gedeeltelijk goedmaken door hogere prijzen van industriële produkten. Het land moet bijna alle grondsotffen Invoe ren). Jlet communiqué van het centraal comité maakt geen melding van speciale maatregelen om de import uit de kapitalistische terug te schroeven en legt zelfs de nadruk op de wens naar meer handel met het westen. De hongaarse bedrijven wordt ech ter aangeraden zorgvuldiger te im porteren en abnormale voorraad- vorming. tegen te gaan. Consumptie en investeringen groeien momen teel harder dan is gepland. Volgens 'net partijcomité moet een hogere levensstandaard worden ge baseerd op grotere efficiency en een groei van het nationaal inko men. Inriust Sporen ÜM«I, OW. Mods 1 juli 877.42 171.71 85.44 69.28 736.9 2 juli 870.38 170.07 84.87 68.96 732.3 3 juli 87.179 169.78 84.45 729.7 1 Juli 20:390 23.710 1 846 654 787 2 Juli 18.530 23.800 1.853 404 1.082 3 juli 19.000 1.814 843 558 OELDIK, 3 Juli - Veiling Westland- Noord Tomaten 7.70-11.00: Sla 161/;-381,/,; Andyvle 56-57; Postelein 37-48; Komkom mers 18-70: krom kg 18-19; Pepers groen 110-190: Pepers rood 190-370: Paprika groen 95-160; Paprika rood 225-290; Sel- dery 10-15; Krul peterselie 15-19; Rabar ber 44; Rayds 16; Prinsessebonen 290- 350; Snybonen 370-430: Bloemkool 71- 117: Aubergines 95-275: Druiven 540- 1010; Kasprulmen 3-50-4.90: Tuinbonen 69-75: Bleekseldery 50-80: Kroten 54; Aardappelen 38-66; Meloenen 140-590. 's GRAVENZANDE. 3 Juli Veüingver. Westland-Zuld. Sla 38%-44; Tomaten 7.80-11.10: Snybonen 3.55-3.90; Bloemkool 96-1.78; Komkommers 20-76; Aubergines 1.30-2.25; Paprika groen 100-140; Paprika rood 2.00-3.55; Andy vie 34-39; Postelein 68-75; Bospeen 130; Pepers groen 130- 2.15; Pepers rood 3.70-375; Radys 18-36; Aardappelen 55-80; Netmeloenen 1.45- 2.75; Pruimen 2.90-3.90: Prinsessebonen 2.55-3.70; Tuinbonen 49-55: Boskroten 52; Alicanten 7.50-7.60; Prankethaler 7.80; Golden Champ. 800-8.60: Seldery 5-12; Peterselie 6-20; Perziken 33-39: Prei 1.05- 1.85; Uien 14-24; Bosprei 45-55. NE\t ORK Kon. Olie noteerde giste ren iirj dollars) 38-'., Philips 9*4-10, Uni lever 42>i-43 en KLM ou.-oo r. Hornblower Weeks. len 65-90; Andyvle 66; Dubbele bonen 2.20-3.80; Snybonen 3.50-4.40: Tuinbonen 51-63; Alicante 7.80-9.70; Prankethaler 6.60-7.50; Netmeloenen 100-3.10; Suiker meloenen 3.05-5.00; Ogenmeloenen 1.45- 3.80: Bospeen 107-119: Waspeen 50-80; Rode Paprika o.kg. 165-3.40; Groene pa prika p.kg. 75-1.85; Spaanse peper p.kg 1.70-5.60: Peterselie 6-18: Postelein 28-37; Perziken 30-60: Pruimen p.kg. 2.60-4.90; Rabarber 41; Radys 42: Seldery 8-19: Sla 8-49; Bloemkool 56-1.66; Tomaten 7.30-11.70: Uien p kg. 11-29: Rode kool 45- .v,—55: Spitskool 23-26: Kroten per bos 26; 11',-22. Opgave Prei 100-1.20: Komkommers 18-71; krom p.kg. 20-23. HONSELERSDIJK. CCWS 3 Juli. Sny- groen 127-285; Amaryllis 30-39; Anjers 12-40; Anjers, tros 186-560; Anthurlum 72-255: Chrysanten, tros. Jaarrondcultuur 160-340: Cbrys&nten gepl. jaarrondcul tuur 58-94: Fresia, enkel 190-550; Fresia, dubbel 270-410; Gerbera gemengd 36-52; Gerbera op kleur 44-68; Gladiolen 297- 605; Irissen 66-130: Leliekelken 28-50; 74 partijen. Prijzen ln guldens per kg: le en extra kwal. 6.30-6.65, 2e kwal. 6.20-6.29 en zware kwal. 6,35-7.10. De handel was stug. KAASMARKT GOUDA. 3 Juli - Aanvoer Lelietakken 51-160; Orchideeën 105-160; Rozen, groot 19-62; Rozen, klein 11-51. IJMUIDEN. Donderdag 1160 kg tong. 13 kistan tarbot en griet. 187 kisten kabeljauw, 2 kisten koolvls, 4 kisten schelvis. 316 kisten wijting. 372 kisten schol. 38 kistan schar, kisten baring. 59 kisten diverse. Prijzen per kilogram tarbot 11.89-11.87. gr. tong 12.55-11.83 gr. m. tong 12.57- 12,77. kl. m. tong 13,50-12.74, tong. I 13,03-11.17. II 10,37-9.20, zalm 13.01. tar bot 3.62-134 griet 221-124. Per 40 kilogram: schelvis I 86. II 86. III 76; wijting III 50-39, schar 45-10; koolvls IV 31; schol I 85-74. II 82-72. II 96-92. IV 81-74, makreel I 78-67. II 45-30. 20- 18.40. kabeljauw 96 n 240-124. III 112- 92. IV 104-94; V 79-60. BESOMMINGEN: Katwijk 63 13.300 221 11.600. Scbevenlngen 28 13.100; Urk 78 1940; Urk 200 2500: Vdl5 184: Vd 25 1030: Vd 46 152: Wlerlngen 189 1.60: ZI 6 2240; Urk 135 met 145 2830; 1930 nvd. KOP TUINBOUWVEILING BAREN- DREOHT EN OMSTREKEN Andijvie 33-56. 41.000 kg. Bloemkool 6 per bak: 1.64-2. 8 per bak 1.25-1.89. 28.000 st. 10 per bak 88-1.29. Bonenkruid 9-30. 3000 bs. Bospeen 88-1.02, 5000 bs Chinese kool 41-50: 20 kg, Gele kool 51-60 kg. Komkommers 76-9, 45-49, 61-75, 34-39.29- 32, 24-28, 3400 st. 21-22. Komkommers krom 18-23, 1000 kg. Kroten 56-76, 6000 bs, AI: 1.52-1.61, BI: 1.94-10.00 MI: 1.44 kg Peterselie 14-36. 30 bs, Postelein 91- 1.14, 2.000 kg. Prei 1.23-1.46. 4000. Rabar ber 31-46. 5000 kg. Radijs rood: 38-49. 300 bs. Rode kool 5-76. 600 kg. Selde rij 14-30, 6000 bs. Natuur 41-54, 72. st. tlnazle 1.2-1.56. 3000 kg. Spitskool 131- 800 kg. Tomaten 8-8.30 70 bakjes B: 8.4-8.50 C: 7.30-7.60 CC: 5 bakjes. BARNEVELD. 3 Juli - COOP. VELUWSE EIERVEILING: aanvoer 3.057.458 stuks (volgens veillnglijst 1.799.880 stiks). stemming redelijk. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 50 gram 6.71- 6.92. van 55 gram 7.60-7.65, van 60 gram 8,64-8.75 en van 65 gram 9,58-10.70. EIERVEILING: aanvoer 1.650.900 stuks, stemming matig. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 51-52 gram bruin 7,05, van 56-57 gram 7.83-7.89. van 61-62 gram wit 8,72 en van 64-65 tram 9.24- 10.60. EIERMARKT: aanvoer ca* 2.00G stuks, handel traag. Eieren van 50-57 gram 6.90-7.50 per 100 stuks, kg-prljs 1.38-1.39. van 57-61 gram 8.25-9.00 per 100 stuks, kg-pr!js 1.45-1,48 en van 64-67 gram 10.40-11.50 per 100 stuks, kg-prüs 1,62-1.72. UTRECHT Koninklijke Scholten Honig (KSH) heeft positief gerea geerd op een verzoek van de Voe dingsbonden NW, NKV en CNV om een gesprek te hebben over een mogelijk voortbestaan van de ju weelbakkerij Varopa in Tilburg. Mocht het gesprek resultaat heb ben. dan zouden er meer dan 150 arbeidsplaatsen in Tilburg behou den blijven. Varopa behoort tot het pakket ju weelbakkerijen van KSH, dat geslo ten zou worden ln het kader van de Nederlandse bakkerijsanering. Vol gens de voedingsbonden heeft de raad van bestuur wel oren naar de verlangens van de bonden, die graag willen zien dat de werkgele genheid bij het bedrijf voor ten minste vijf Jaar wordt gegaran- gewoon geluk gehad', constateerde contact opnemen met de Stichting Herstructurering Bakkersbedrijf van het product-schap voor granen, zaden en peulvruchten, alvorens begin volgende week wordt .over legd met de raad van bestuur van KSH. NEW YORK 2/7 3/7 ACF Industries 4243% Aireo 20 20',4 Al Ilea Chemical 37% 37% Alum. Co of Am 47% 47 American Brands 41 41% American Can 31 32 Am Cyanamid 27% 27% Am Ëlectr Power 19% 19% Am Metal Clima* 54% 54% lm Motors 6'4 6% Am Smelt P 18% 18% Am Tel Tel 51% 51% Ampex 6% 6% Anaconda 17% 17% Arm co Steel 27% 27% Atlant Ricbfteid 104% 105% Bendlx 39 39% Beth! Steel 36 36% Boeing 30 29% Burlington Intl. 26% 27%. Can Pacific Ry 14% 14% Celanese 36 36% Chase Manbattar 36% 27% Cbesste System 36% 36% Chrysler 12 12% Cities Service 49 47% Colgate Paimoilv 81% 31% Colt Industrie® 31% 31% Coramonw Ëdisor 27% 27% Cone Edison 13% 13% Cont Can 24% 24% Cont OU 67% 67% Curtlss Wright 13% 13% Curtlss Wright A 25b 25% Dart Ind. 23 25% Deere and Co 41% 41% Dow Chemical 89% 80 Du Pont (El) I 126% 126% East-mad Kodak i03%L03H First Nat City 37% 38% Allegheny Pow Akzona Am Standard Amsted Lnd. Gen Electric Gen Funds Gen Motors Gen Pub) Utu. Gen lei Tel Getty OU Glielte 51% 52% 25% 25% 48% 48% 16% 18". 23% 25% 187 189 31% 31 Glmbei Brother» 18% 18% Illinois Central Lnd. 15% 15% Instlco 8% 8% Int Buam Macb 207106% Intern Harvester 27% 27% int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 28% 28% 50% 50% 23% 23% Johns Manvuie 25% 26% Ling Lemco Voug 14% 14% Litton lnd 8% 8% Lockheed Aircraf 11 11 McDonnel Dougi 14% Mobil OU Corp 47% 46% Nabisco Nat Cash Reg. Nat Distuier» Nat Gvosum Nat Steel Nat Lead Lnd. 39% 39% 34% 34% 16 16% 13% 13% 37% 37% 15% 15% Pac Gas and El. Penn Central Pepsioo Pheips Dnoge 20% 20% 1% 1% 65% 64% 39 38% 52 51% 58% 58% 97 96% loyal Dutch Petj 38% Santa F6 lnd. 28 27% Sears Roebuck 72% 72% Shell OU 56% 56 Southern Co 12% 12% Southern Pacific 29% 28% Southern Rallw. 55% 55% Sperry Rand 46% 467, Stand OU Cailf 31 31 Stand Oil Indian 50% 50% Studebak. Worth 35% 37% 34% 34% Sun OU I'exaa Oulf Texas l riet. fransamerica Unilever Union Carbide Uoi Roya, United Aircraft 56% 57% United Branas 5% 5% US Steel 60% 59% 43% 42% 60% 61% 8% Cerro Chase Select Fd Columbia Ga» Cominco Com Telephone Fluor Corp- Gen Cigar 18 16% 24.03 27% 27% Kansas City lnd Kansas Power KLM Kroger Nat Can NV Centr. A North Wast R N Am Phillips Cl 12 11% 5% 12 67% 5% Occidental petr. 18% 19% Reliance Group 6% 6% -Standard Brand» 69% 69% Tandy 49% «8% union Elactr. 13 12% Uruien Eiectr. 8 8% Ug Cor- 14 13% Western Bancorp 27 26%

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 13