Ontketende Eddy Merckx neemt gele trui weer over Billie Jean King uitgelaten Chinaglia wil ook in Amerika spelen KNVB onderneemt aktie bij UEFA Equipe van Piet Liebregts houdt zich verrassend goed staande Amerikaanse voor de negende keer in Wimbledon-finale VANDAAG Theo Smit grootste 'kapitalist' TOUR IN CIJFERS Militair elftal start met zege Twee maal winst Erik Vollebregt TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 JULI 1975 SPORT Van een speciale verslaggever MERLIN PLAGE Merckx de geweldige heeft Merlin Plage op nieuw niet verlaten zonder gele trui. Drie jaar geleden, toen de Tour voor het eerst in de badplaats in de Vendee kwam, ontnam Merckx Cyrille Guimard, via een ploegentijdrit, het leidershemd. Gistermiddag scheurde hij het 'gouden habijt' van de schouders van Francisco Moser. De Italiaan, leider sinds het voor spel van Charleroi met het mini male verschil van twee seconden, moest in zestien kilometer tijdrit 33 seconden prijsgeven op de ontke tende wereldkampioen. Op het cir cuit langs de kust, waar een tame lijk straffe wind gunstig voor de renners waaide, bereikte Merckx het onwaarschijnlijk hoge gemid delde van meer dan 49 kilometer per uur, terwijl zelfs zijn naaste concurrent Yves Hezard niet boven de 48 km/u kwam. Moser. teruggevallen naar de twee de plaats in het klassement, aan vaardde zijn verlies als iets onver mijdelijks. Hij was geschokt noch ontgoocheld. 'Merckx is hier snel ler dan ik. Het kon niet anders of ik moest de trui kwijt raken. Maar ik had gedacht het verschil beperkt te kunnen houden tot ongeveer twintig seconden. Dat het meer is geworden, komt doordat ik niet ge lukkig heb geréden. Voor de start had ik het idee dat mijn voorband te zacht was. Ik riep de mecani cien, maar die vertelde dat alles in orde was. Op het moment dat ik vertrekken moest, was ik eigenlijk nog niet klaar. Mijn' voetriempje zat niet goed vast en dat heeft tijd verlies opgeleverd. Maar wanneer alles wel goed was geweest, had ik hier ook niet van Merckx kunnen winnen'. In de strijd van de top-twee uit het klassement hebben Hezard en Knudsen zich kunnen mengen, maar niet Joop Zoetemelk, die aan de eindstreep tot zijn schrik onder vond de sléchtste tijdrit uit zijn loopbaan te hebben gereden. Zoete melk vertrok na de weinig beteke nende Belg Wilfried Wesemael, die maar een doel had, namelijk buiten bereik van Zoetemelk te blijven. Hij slaagde daarin volledig. Zoete melk kon slechts zeventiende se conde goed maken van de ander halve minuut die hen scheidde bij het vertrek. Hoe was dat mogelijk? Zoetemelk moest zoeken naar een verklaring, maar kon nauwelijks verder komen dan de conclusie dat hij het niet wast. 'Ik schrok toen ik de tijden zag, want ik had helemaal niet het idee slecht te hebben gereden. Ik dacht zelfs dat het tamelijk goed ging. Misschien is de vorm er niet. Mogelijk had ik nog meer gedaan wanneer ik op de hoogte was ge weest van tijden en tussentijden van anderen. Louis Caput heeft mij echter -niets verteld. Aan de streep bleek echter hoe noodzakelijk het was om op de hoogte te zijn van wat anderen hadden gepresteerd'. Blijft natuurlijk de vraag onbeant woord of Joop Zoetemelk - nu der tiende in het klassement op drie minuten dan minder dan ander halve minuut zou hebben verloren. MERLIN PLAGE Na zeven wedstrijddagen in de Ronde van Frankrijk staat Theo Smit boven aan de lijst van de Nederlandse geldverdie- ners. VooTal dank zij de over winning van dinsdag bracht Smit 5225 franken (ruim 3000 gulden) in de kas van zijn ploeg. Sonsor Frisol deed voor de dag-overwinningen van Priem en Smit ook nog eens 4500 gulden in de pot waaruit de renners na de Tour kun nen delen. De meest regelmatige van de elf Nederlanders in de Ronde van Frankrijk was Gerben Karstens die van proloog tot tijdrit in Merlin steeds (een vrije kleine) prijs reed en op een totaal van 1370 franken kwam. Fedor den Hertog kreeg dinsdag de premie voor de meest elegante renner, groot 400 franken. Gisteren verdiende hij in de tijdrit zijn eerste echte geld, zestig fran ken. De nationale ranglijst ziet er wat betreft de verdiensten, als volgt uit (bedragen in franken): 1. Smit 5225, 2. VI- anen 2850, 3. Priem 2500, 4. Zoetemelk 1550, 5. Karstens 1370, 6. Kuiper 690. 7. Knete mann 600, 8. Den Hertog 460, 9. Kamper 40. Prinsen en Ko ken verdienden nog geen prijzen. Na zijn zestien kilometer, die hij reed met hetzelfde verzet als Merckx en Moser, was duidelijk dat hij geen inspanning had geschuwd. Hij leek veel meer uitgeput dan mannen als Knetemann, Priem, Den Hertog en Kamper, die alle maal zijn tijd hadden overtroffen. Slechts Kuiper, die zich met inzet van al zijn kracht naar de achtste plaats vocht, toonde hetzelfde beeld van vermoeidheid als Zoetemelk. De Nederlandse kampioen had ge probeerd voortdurend het grote verzet te rijden. 'Even maar', ver telde hij, 'ben ik teruggegaan, naar de veertien, de rest heb ik op de dertien gedaan. Het kostte moeite, af en toe dacht ik dat het slecht ging, maar dan realiseerde ik mij onmiddellijk dat ik, als ik dit kon rondkrijgen toch hard moest rij den. Dat gaf mij de zekerheid dat ik een goede tijd zou maken.' Kuiper had 's morgens, net als alle anderen het parkoers verkend. 'Ik heb het goed gedaan. Er waren maar twee moeilijke bochten, maar ik durfde er toch niet te hard in te gaan. Die val van Priem in Charle roi speelde mij weer door mijn hoofd. Je kunt beter een paar se conden verspelen dan onderuit gaan'. Eddy Merckx ging wel voor iedere seconde. Dit parkoers, veel recht werk, hele stukken wind achter, een tamelijk zware zeelucht, was hem op het lijf geschreven. 'Ik ging voluit, zo hard mogelijk. Ik was uit op een revanche voor mijn neder laag in Charleroi. Mij is in deze tijdrit gebleken dat de conditie weer helemaal terug is. Het enige dat mij heeft verbaasd is dat som migen, zoals Zoetmelk, Thevenet en Pollentier zo veel tijd hebben verloren'. Eddy Merckx trok na-zijn 33e rlto- verwinning in de Tour zijn 88e gele trui aan.. Met duidelijk zichtbare vreugde omdat hij zijn grote klap had gemaakt. Zonder een schroom van aarzeling, omdat het leider-zijn hem niet deert. 'Integendeel', zei Merckx, 'In alle ronden die ik heb gereden is de trui mij objectief geweest. Zo is mijn manier van koersen. Ik heb altijd zo snel mo gelijk in de trui willen zijn. Daar bij wilde ik mij revancheren voor de twee nederlagen in België. Lang voor Merckx aan zijn onver gelijkbare prestatie in de tijdrit be gon zijn Gerard Kamper en Ger Knetemann leider in het klasse ment geweest. Het Nederlandse tweetal profiteerde van hun lage startnummers, een uitvloeisel van hun lage plaats in het klassement. Kamper, die slechts een handvol renners voor zich had zien vertrek ken, wist net als Knetemann, dat ROME Georgio Chinaglia. steraanvaller van het Italiaanse Lazio, onderhandelt op het ogenblik met de voetbalclub New York Cosmos. De Amerikanen hebben veel belangstelling voor Chinaglia en de ver wachting is dan ook dat hij nog deze week tot overeenstemming kan komen met de club waarvoor sinds kort ook Pele speelt Chinaglia heeft aangekondigd in ieder geval «niet meer in Italië te zullen spelen. '.Als ik niet weg kan bij Lazio dan stop ik helemaal met dollar (ruim 700.000 dollar) geboden om negen wedstrijden te spelen, voetbal', zei de spits. De Cosmos hebben hem een bedrag van 300.000 Lazzio bood Chinaglia 150.000 dollar voor het hele seizoen. Cosmos heeft hem verder een contract van drie miljoen dollar voor drie jaar geboden. Lazzio heeft bij monde van voorzitter Cmberto Lenzini al laten weten akkoord te gaan met Chinaglia's besluit om niet meer in Italië te spelen. 31aar Lenzini liet nog niet weten of hij zijn speler ook toe stemming zou geven om in Amerika te gaan voetballen. Lenzini: 'Ik ga naar een andere aanvaller zoeken. Ik heb tabak van Chinaglia Lazzio heeft inmiddels al drie officials naar New York gestuurd om te onderhandelen. De club heeft Chinaglia toestemming verleend om tot 26 juni te spelen in Amerika. Heeft hij daarna geen overeenkomst en kan Lazzio niet to tovereenstemming komen met NY Cosmos, dan zou Chinaglia twee jaar niet mogen spelen. Na-competilie iveer afgewezen Een ontketende Eddy Merckx op weg naar de toptü'd in de tijdrit naar Merlin Plage. zijn toppositie niet blijvend kon zijn. 'Het gebeurt mij vaak dat ik aanvankelijk redelijk hoog sta om dat ik niet zo'n slechte tijdrijder ben.' Op dat moment vloog Knetemann over de streep en kort daarna werd bekend gemaakt dat Knetemann de snelste tot dit moment was. 'Kijk', zei Kamper, 'het schip begint al te zinken en zo gaat het altijd. Eerst komt er een beetje water binnen en zak je langzaam, maar als de goede komen en de boot geleidelijk vol water zit, ga je razendsnel om laag.' De meesterknecht, een semi-prof eigenlijk, heeft daar geen moeite mee. 'Ik ben blij een redelijke tijd te hebben gemaakt, al was het al len maar voor het ploegenklasse- ment. Dat is mijn werk. Ik heb geen illusie erkens kopman te kun nen zijn en printen kan ik niet. Dus moet je je positie wel aanvaar den. Ik vind dat niet erg. Ik doe twee dingen tegelijk en dat kan niet. Ik heb1 mijn eigen zaak in sportprijzen en daar werk ik kei hard voor. In de periode voor de Tour heb ik werkdagen gemaakt van zeven tot elf en daartussen heb ik nog een beetje getraind. Dit wielrennen zie ik eigenlijk als pu bliciteit voor mijn werk en dan mag je op niet meer rekenen dan ik als wielrenner krijg.' Knetemann wist ook dat zijn posi tie maar tijdelijk was. 'Ik heb een goede fiets, speciaal hiervoor mee genomen. maar ik heb de goede benen niet voor vandaag. Dit is voor de verschrikkelijk sterke jon gens, de rouleurs, de doorstampers. Meer voor Merckx dan voor Moser en nog minder voor Knetemann.' Cees Priem vond zich na zijn rit op een verrassend hoge plaats terug. 'Dat kan helemaal niet', riep de Zeeuw uit. 'Ik heb wel hard gere den,. alles gedaan om snel te zijn vandaag, maar gisteravond heb ik eigenlijk te veel gedronken. Wij hadden feest met champagne op de overwinning van Smit. Onbegrijpe lijk, of misschien is het juist wel goed geweest.' Tydrit: 1. Merckx (Bel-Lelaugue) 16 km ln 19 min en 33.38 sec, 2. Hezard (Fra- Caput) 20.00.23, 3. Knudsen (Noo-Fonta- na) 20.03.45, 4. Moser (Lta-Bartolozzl) 20.06.48, 5. Dangulllaume (Fra-De Muer) 20.18.92. 6. Thevenet (Fra-De Muer) 20.2531, 7. Oca na (Spa-Saura) 20.26.28, 8. Kuiper (Ned-LLebregts) 20.29.35. 9. Pol len-tier (Bel-Schotte) 20.30.97, 10. Knete mann (Ned-Cput) 20.31.66, 11. Bitter (Den-Bartolozzl) 20.32.71. 12. Hoban (Eng-Caput) 20.38 93, 13. Priem (Ned- Liebregts) 20.40.57. 14. Poulldor (Fra- Caout) 20.40.59. 15. Karstens (Ned-Sta- biinski) 20.43.08, 16. Mathis (Fra-Lepe- bie 20.43 71, 17 Agostinho (Por-Gemlnl- anl) 20.46.88, 18. Den Hertog (Ned-Lie bregts) 20.47.38, 19. GJmond-1 (Ita-Fonta- na) 20.47.60. 20. Janssens (Bel-Lelangue) 20.48.46, 22. Kamper (Ned-Liebregts 20.4887, 33. Zoetemelk (Ned-Caput) 21.04.06, 46. Vianen (Ned-Caput) 21.17.94, 94. Smit- (Ned-Liebregts) 21.52.20. 111. Koken (Ned-Liebregts) 22.02.01, 126. Prin sen (Ned-Liebregts) 22.19.57. Dagplocgenklassement: 1. Caput (Hezard, Knetemann, Hoban) 1 uur, 1 min, 10.82 sec, 2. Lelangue (Merckx. Janssen, Rot- tiers) 1.01.19.32. 3. De Muer (Dangulllau me, Thevenet. Ovlon) 1.01.37.54, 4. Barto- lozzi (Moser, RLtter. Simonettl) 1.01.48.13, 5. Liebregts (Kuiper, Priem, Den Hertog) 1.01.57.30, 6. Saura (Ocana, Vlejo, Ro eiers) 1.02.15.21. Algemeen klassement: 1. Merckx (Bel) 22 uur, 53 min, 39 sec. 2. Moser (Ita- Bar.tolozzi) op 31 sec, 3. Pollentier (Bel- Schotte) op 1.1,1, 4. Thevenet (Fra-De Muer) op 2.07, 5. Van Sprlngel (Bei- Sohotte) op 2.32, 6. Poulldor (Fra-Caput) zt, 7. Gamond! (Ita-Ferrettd) op 2.34, 8. Van Impel (Bel-Stabllnskl) op 2.50, 9. Battaglin (Ita-Fonta-na) op 2.53, 10. De Meyer (Bel-Schotte) op 2.54, 11. Hezard (Fra-Caput) op 2.55, 12. Knudsen (Noo- Fontana) op 3.03. 13. Zoetemelk (Ned- Caput) op 3.08. 14. Van Linden (Bel- Ferretti) op 3.20, 15. Godefroot (Bel- Schotte) op 3.22, 16. Dangulllaume (Fra- De Muer) op 3.28, 17. Kuiper (Ned- Liebregts) op 3.33, 18. Rottiers (Bel- Lelangue) op - 3,40, 19. Karstens (Ned- Stablinski) op 3.41, 20. Hoban (Eng- Caput) op 3.44, 59. Priem (I>fed-Lle- bregts) op 5.56, 62. Den Hertog (Ned- Llebregts) o 6.03, 75. Knetemann (Ned- Caput) op 7 13, 102. Prinsen (Ned-Lie bregts-) op 8.38. 103. Kamper (Ned-Lie bregts) op 8.42. 106. Vianen (Ned-Caput) op 9.15, 113. Smit (Ned-Liebregts) op 10.04, 119. Koken (Ned-Liebregts) op 10.17. Algemeen ploegenklassement: 1. Schotte 68 uur, 46 min, 34 sec.. 2. Caput 68.47.51. 3. Lelangue 68,48.30, 4. Bartolozzi -68.49.46 5. Ferrett! 68.50.13. 6. De Muer 68.50.29, 11. Liebregts 68.55.43. Puntenklassement: 1. Van Linden (Bel) 148 punten, 2. Esclassan (Fra) 116, 3. Merckx (Bel) 106, 4. Moser (Ita) 86, 5. Rottiers (Bel) 65. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Met hulp van vermaarde Zwitserse advocaten zal het sectiebestuurslid van de KNVB, mr. Max Tripels, van daag in Bern bij de Europese Voetbalunie (UEFA) proberen alsnog het fiat te krijgen voor de veelbesproken na-competitie in de eredivisie tussen Sparta, Ajax, AZ'67 en FC Twente, waarvan de winnaar wordt in geschreven voor het UEFA Cup toernooi. Sectievoorzitter mr. J. Hogewoning verklaarde gisteren in Rotterdam waar hij aan Sparta de Fair Play Cup uitreikte, dat de KNVB niet van plan is zich neer te leggen bij de opvatting van de UEFA dat het spelen van een na-competitie in strijd is met de reglementen. Volgens mr. Hogewoning heeft de UEFA zonder opgaaf van reden, de na-competitie getorpedeerd. Er is ook geen sprake van. dat Ajax na Feyenoord als tweede club is aan gewezen aan het toernooi deel te nemen. De UEFA heeft niets aan te wijzen. Dat doet de KNVB, aldus mr. Hogewoning, die met de UEFA- reglementen in de hand aantoonde, dat er op geen enkele manier in strijd met die reglementen is ge handeld. 'Deze zaak is door de UEFA niet zorgvuldig behandeld en ik hoop nu maar dat mr. Trippels dit de alge meen secretaris van de UEFA Hans Bangerter duidelijk kan maken. Voorzitter drs. Cor van Rijn van Sparta uitte in bedekte termen kri tiek op voorzitter Jaap van Praag van Ajax die in Parijs bij enkele UEFA-leden zou hebben gelobby'd om Ajax zonder na-competieie in te schrijven voor het Europa Cup toernooi. LONDEN Billie-Jean King is weer op het oorlogspad. De Ame rikaanse vechtjas, feller dan toen ze achttien was, heeft in haar vijftiende en laatste Wim bledon een geweldige slag ge slagen. BJK (31 nu) haalde gis teren voor de negende keer in haar bewogen tennisloopbaan de eindstrijd. Ze deed het in kam pioensstijl: door titelhoudster Chris Evert uit te schakelen in een partij die tot twee keer toe in haar nadeel leek uit te vallen. Van een speciale verslaggever Evert, bijgenaamd het 'ijsmeisje', won de eerste set met 62 en had in de derde een voorsprong van 3 0, 4015. Doch Chrissie, redde het dit keer niet. De op twintigjarige leeftijd reeds met vrijwel alle denkbare triomfen bedachte, bij kans onverslaanbare geachte 'first lady of tennis' kon haar concentra tie niet ophouden en verspeelde zes games achtereen. Billie-Jean King ging naar de finale over met de score 26 62 63. Tegenstandster is morgen Evonne Cawley-Goolagong. die in de ande re. Australische, halve eindstrijd Margaret Court bedwong met 64 64. Het duel tussen twee tennis- generaties is nog onbeslist. King- Goolagong, oud-jong, de strijd is volkoman opén. Billie-Jean King heeft Wimbledon al vijf keer gewonnen. Maar ze is ditmaal ambiteuzer dan ooit. 'In drie maanden heb ik geen bier of ijs gehad', aldus de uitgelaten win nares. 'Ontzettend is dat. Ik heb keihard getraind. Toen ik het in die derde set zo liet lopen dacht ik: dit kan niet. drie maanden naar de knoppen. Ik moest me punt voor punt concentreren, het was ver schrikkelijk. Vreselijk veel geluk heb ik ook gehad, ik begrijp nog niet hoe ik het heb gered'. Billie-Jean King kreeg na het laat ste punt (Evert miste op het twee de matchpoint een smash) een donderdend applaus van het pu bliek dat de Amerikaanse eigenlijk alleen twaalf jaar geleden, toen zij nog het kleine meisje Moffitt was. aan het hard heeft gedrukt. Maar nu was de 'crowd' voor Billie. 'Erg fijn, meende de sinds kort met een Ajax heeft inmiddels het volgende telegram aan de KNVB gezonden: 'Wij vernamen dat de UEFA het beroep van de KNVB om goedkeu ring te verlenen tot het houden van een na-competitie inzake Euro pa-Cup 3 heeft verworpen. Middels de aan Nederland toegekende twee de plaats verzoeken wij u dringend de AFC Ajax te Amsterdam, die krachtens haar plaats op de rang lijst van de nationale competitie voor deze tweede plaats in aanmer king komt onmiddellijk te doen inschrijven voor de Europa-Cup 3. Afschrift van dit telegram hebben wij de UEFA doen toekomen'. EMMERIK —Het Nederlands mili tair elftal heeft de eerste wedstrijd voor het CISM-kampioenschap te gen Koeweit met 1-0 gewonnen. De naar voren gekomen Ron Spelbos (AZ) doelpuntte na 20 minuten uit een hoekschop van Bobby Vosmaer (1-0). De Nederlanders werden nadien volkomen weggespeeld en vooral door de grote technicus Kamal kreeg Koeweit zeker een tiental kansen om minstens gelijk te ko men. Met veel geluk en goed werk van keeper Gerards (PEC) kon de Nederlandse legerploeg overeind blijven. Er waren 5.000 toeschou wers en scheidsrechter Kampden uit Kameroen leidde goed. LUBECK Eric Vollebregt uit Warmond gaat na twee races in de strijd om het Europees kampioen schap in de Flying Dutchman-klas- se aan de leiding. De Nederlandse zeiler won in Lübeck gisteren zowel de eerste als de tweede wedstrijd. De eerste keer bleef de Brit Keith Musto hem nog het langste bij. De tweede race bracht een andere Brit Rodney Pattisson, op de tweede plaats. De andere Nederlandse deelnemers waren minder goed op dreef. Fred Imhoff werd in de eerste race 14e en in de tweede slechts 30ste. De cijfers van Van der Hout waren 36 en 39. Algemene rangschikking: 1. Vollebregt O punten. 2 Pattlsson 8.7; 3, Batzill 21. 4. Jörg Hotz 24, 5. Vladimir Leontjev (Sov) 26,7. gen Evonne Goolagong, die sinds twee weken door het leven gaat als mevrouw Cawley. 'Big Marge' (32) heeft kaosen gehad tegen haar ne gen jaar jongere tegenstandster, maar ze eenvoudig niet gegrepen. Bijvoorbeeld in de slotfase, toen ze op 40—0 stond om 5—5 te maken. ,Doch de voormalige kampioene Court won Wimbledon in 1963, 1965 p n „L* en 1970, sprong schokkend in de LtGGII SGCllG OP fout met twee dubbele fouten en -. enkele te aarzelend geslagen fore- mK COTUTGTir hand. Billie Jean King: Wimbledon, i love it, i love it. leven gaande finaliste. 'Ik weet niet wat dat tóch altijd geweest is met mij. Ze begrijpen waarschijnlijk niet hoe veel ik van Wimblédon houd. van het centre-court. I love it, i love it, i lpve it'. DolgeluKkig was ze, Billie-Jean. bij het hysterische af. Door de onge dachte zege, maar misschien ook door het per injectie toegediende medicijn: Billie-Jean kamt al da gen met een hardnekkig virus, dat haar ogen doet tranen, haar neus opzienbarend afro-kapsel door het doet lopen en haar wangen tooit met een koortsige blos. Niettemin vocht, zij zich leeg. De Amerikaanse: 'Ik had voor mijzelf wat dingetjes opgeschreven. Onder andere dit: als de lijnrechters twintig beslissingen tegen je ne men, als de wind jouw ballen voortdurend uit blaast en als de zon steeds in je ogen schijnt, dan moet je het nog kunnen opbrengen om te vechten'. En Chris Evert? 'Ik ben niet eens zo teleurgesteld' aldus de kampioe ne van 1974, die dit Jaar zegevierde te Rome en Parijs, 'Billie-Jean is een groot speelster. Ze heeft op gras een psychologosch voordeel. Ik maakte vandaag geen echte goede punten, eigenlijk al veertien dagen niet. En op het laatst was ik wan hopig'. Het is precies twee jaar geleden dat Evert op Europese bodem een wed strijd verloor: in de finale van Wimbledon '73, van Billie-Jean King. Margaret Court-Sralth kon in de - eerste halve eindstrijd niet op te- Goolagong maakte de partij uit met enkele formidabele backhands. In totaal maakte zij maar twee punten meer dan 'Maggie', moeder van twee kinderen, van wie het laatste elf maanden geleden werd geboren. De eindstand: 69—67 voor Goola gong. in sets en games 64 6—4. In de halve finales bij de dames zaten ditmaal vier speelsters die Wimbledon al een of meer keren hebben gewonnen, een uniek ver schijnsel. Betty Stöve, met Francoise Durr al in de halve finales van het dames- dubbelspel. kwam gisteren in de kwartfinales van het gemengd dub bel. waarin zij optreedt aan de zijde van Alan Stone. De Neder lands/Australische combinatie hoefde hiervoor niet in actie te komen: het koppel Tony Roche en Billie-Jean King trok zich terug. Officieel wegens een onwillige buikspier van Roche, doch vermoe delijk met het oogmerk krachten te sparen vcor de komende duels in het enkelspel, Gisteren ging voor Olaf van de Wildenberg het Wimbledon-jeugd- toernooi van start. De 18-jarige burgemeesterszoon uit Goirle ver loor in de tweede ronde (in de eerste was hij vrij) van de Ameri kaan Ben McKown met 46 16. Bij de meisjes won Inge Korsten in de le ronde van de Israëlische Ro- na Heller: 64 en 62. DAMES ENKELSPEL- halve finales: Evonne Cawley (Aus)-Margaret Court (Aus) 6—4. 6—4; Billie Jean King (VS)- Chris Evert (VS) 2—6, 6—2, 6—3. DAMESDUBBELSPEL kwartfinales: Bil lie Jean King-Rosle Casals (VS)-Julie Anthony-Olga Morozova (VS-Rusl) 9—7. HERENDUBBELSPEL: kwartfinales: Vi tas Gerulatais-Sandy Mayer (VS)-Gerald Battrlck-Graham Stlllwell (GB) 6—4, 6— 4, 62; Codeswell -Stone (Rho-Aus)-He- wltt-MacMülan (ZAf) 6—3. 6—4. 8—9. 98; halve finales: Dowdeswell-Stone Rho-Aus) -Crealy^PlUe (aus-Joeg) 98. AMSTERDAM Het zal altijd wel een onbeantwoorde vraag blijven of er enig verband heeft bestaan tus sen het dodelijke ongeluk dat de Westduitse motorrijder Rolf Thiele, zaterdag tijdens de 50e TT van Assen is overkomen en diens val tijdens de training een dag eerder. Mr. Muntendam, officier van justi tie te Assen heeft in overleg met mr. Dorhout. ambtgenoot in Gro ningen - de plaats waar Thiele overleed - gisteren besloten het stoffelijk overschot vrij te geven aan de familie. Mr. Muntendam ar gumenteerde het met erop te wij zen dat er geen derden bij het ongeval waren betrokken en er dus geen noodzaak was geweest sectie toe te passen. Zoals bekend was de 23-jarige Duitse coureur vrijdag tijdens de training ten val gekomen en op zijn nek Ln de grasrand terecht gekomen. Hij was weer opgestapt - en uiterlijk ongedeerd - verder ge reden. Zaterdag is hij gestart ln de 250 cc-klasse, zonder dat een ge neeskundig onderzoek had plaats gevonden. Tijdens de race is Thiele de macht over zijn stuur kwijtge raakt en is hij met zijn hoofd op het asfalt gekomen, waarbij zijn helm onbeschadigd bleef, maar de renner een schedelbasisfractuur op liep. waaraan hij enkele uren later is overleden. 3—6 46, 98, 6—3. SCHAKEN Van maandag 7 t.m. zaterdag 12 Juli wordt ln de sporthal aan de Steenwyklaan ln Den Haag het Internationaal Jeugdlanden- schaaktoernooi gehouden. Hieraan ne men vier landen deel. Nederland. En- eland. West-Dulteland en Denemar en met elk tien schakers. De Neder landse ploeg bestaat uit Roy Dleks (Ouderkerk aan de Amstel). Paul van der Sterren (Venlo). Peter Egmond (Son). Joan Baart (Oegstgeest), Hans Bartels (Nymegen). Henk van der Hauw (Alkmaar), Bruno Carller (U- trecht). Noë van Hulst (Amsterdam). Maarten Scholten (Deventer) en Pe ter Wakker (Loblth).

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9