V erkeersafwikkeling rond Haags station nadert voltooiing 'Behandel bez waarschriften eenvoudiger' Katwijks 'Jubilate' naar Canada en VS Gevel in oude stijl vult 'gat' van Mauritskade 'In Scheveningen mag niet alleen peperdure nieuwbouw verrijzen' Haags onroerend goed brengt ca 38 min op aan belasting Kaagweek in Warmond Excursies voor Bezwaarschrift: Trailerdienst van Zestienhoven naar Parijs Actiecomité contra subsidie Den Haag aan sosjale joenit Verkeerslawaai overtreft vaak gestelde normen stagiaires Grote bontroof tot oplossing gebracht Hoogste punt 'Hugo Grotius' Werk voor 170 man in Amerikaanse fabriek in Tilburg Bebouwing rand Bezuidenhout- West fungeert als 'keermuur' Delft: Huidige procedure schrikt burgers af TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 JULI 1975 REGIO DEN HAAG en LEIDEN DEN HAAG Het meest omvangrijke verkeerstechnische werk dat in Den Haag ooit verricht is, nadert gestaag de voltooiing. In de laatste helft van 1976 worden verschillende kunstwerken opge leverd ten behoeve van de verkeersafwikkeling rond het station Den Haag-Centraal. De snelheid waarmee dit giganti sche verkeersknooppunt wordt ge realiseerd. maakt het erg moeilijk te begrijpen dat hier vijf jaar gele den nog niets van te zien was. Inmiddels is een groot stationscom plex verreaen en verkeren de semi- metrowerken en het Prins Bern- hard-viadukt in hun laatste stadi um. Over tien maanden al zullen de snel-trams over de twee viaduk- ten gaan rijden. Nog voor de aan staande bouwvakvakantie zullen de zgn. civiel-technische werkzaamhe den (grof gezegd: het betonwerk) gereed zijn. en bij de HTM is men al druk bezig met het ontwerpen van een lijnenstelsel, wat een zeer gecompliceerde bezigheid is. PB-viaduct Het eerste projekt dat door het publiek gebruikt kan worden is het Prins Bemhard-viadukt. dat op 1 oktober wordt opengesteld. Vorige maand is men begonnen met de asfalteringswerkzaamheden. Het via dukt is nu voor 95 procent klaar. Ook de kruising met het Spul is voor 1 oktober gereed, terwijl korte DEN HAAG B. en w. van Den Haag stellen de gemeenteraad voor met betrekking tot de nieuwe ontroerend goed belas ting de eigenaars van woningen te belasten met een heffing van 12,24 per 3.000 economische waarde en de gebruikers van woningen met 5,97 per 3000. De gemeente heeft berekend dat deze belasting, die zoals bekend in de plaats komt van straat-, riool- en grondbelasting en personele be lasting totaal een bedrag van 49.9 miljoen in het laatje zal brengen. Vrijgesteld van deze heffing worden bewoners en/of eigenaars van een onroerend goed met een waarde kleiner dan 24.000. In een toelichting op het raads voorstel schrijven B. en W. dat het belastbare eigendom in Den Haag wordt geschat op 9.2 miljard. Na deling van dit gigantische bedrag op de 37.7 miljoen die de eigena ren thans opbrengen aan de huidi ge belastingen omt men uit op 12.24 per eenheid van drieduizend gulden. Vap de 49,9 min geraam de belastingopbrengst wordt 15,7 min opgebracht door gebruikers van woningen. Bij de berekening per belastingsplichtige is de ge meente in dit geval uitgegaan van een lager bedrag dan 9.2 miljard belastbaar eigendom, omdat nogal wat huizen en onroerend goed geen gebruiker hebben en ca. 50.000 van de 136.000 Haagse woningen, waar voor personele belasting wordt be taald, buiten de heffing blijven (minder waard dan 24.000). WARMOND In het kacffer van de 55ste Kaagweek die woensdag is begonnen, en waaraan ongeveer 370 zeilers uit alle delen van ons land deelnemen (in 24 klassen) zijn in Warmond tot en met zondag 6 Juli verschillende festiviteiten ge organiseerd. Tot en met zaterdag wordt in het Kaagdorp gedurende de gehele dag een kunstmarkt ge houden bij de Pomp en een Kermis (Baan). Vanavond om zeven uur start een wielerwedstrijd in de En- depoellaan. om 8 uur is er een drive-in show in Ut Sloepie en zijn er binnenspelen in de feestzalen bij de Pomp. Vrijdagochtend wordt een markt van zelfgemaakte spullen ge houden. 's middags vanaf twee uur is er ringsteken in de Dorpsstraat en 's avonds om zeven uur wordt een braderie geopend. Zaterdag- hoogtepunten zijn om 10.30 uur een concours hippique en het optreden van de Soulgroup Liberation of Men (20.15). Zondag tenslotte treedt om 14.30 uur in park Groot Leerust Jeugdclrcus Atleta op. Personalia NAALDWIJK Bij zijn afscheid als hoofdagent bij de Naaldwijkse gemeentepolitie heeft de heer A. Lentz de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. Sinds 1943 is hij in deze gemeente werkzaam geweest. tijd later de verkeersafwikkeling bij de Houtmarkt-Turfmarkt geregeld wordt. Het bouwkundige werk aan het tramviadukt in de Muzenstraat is voor 99 procent .klaar. Op 1 augus tus wordt het opgeleverd. Dat is al gebeurd met het zgn. tram-ver keersleidingsgebouw aan de Muzen- straat, waarin de HTM begonnen is met de installatie van de vele elek tronische verkeers-regelapparatuur. Het tramviadukt dat vanaf het sta tion Den Haag-Centraal naar de Juliana van Stolberglaan voert, is eveneens voor 95 procent klaar. Datzelfde geldt voor het tram-stati on 'Ternoot', waarvan de roltrap pen al geinstalleerd zijn. Toch zal men tot mei 1976 moeten wachten voor de eerste trams over het via- dukt rijden. Dit wordt veroorzaakt door het feit dat het grote tram knooppunt op het dak van het sta tion Centraal pas tegen die tijd helemaal gereed is. Er wordt daar aan druk gewerkt. Zo liggen de sporen reeds langs de perrons en is ook de keerlus op het dak van de naast het stationsgebouw gelegen parkeergarage voltooid. Naast de tramsporen wordt druk gewerkt aan het immense buspla teau. waar 19 buslijnen hun eind haltes krijgen. Vanaf het plateau met de bussen en trams kan men via 16 roltrappen de begane grond en dus de NS-treinen bereiken. Er is speciaal een 'half niveau' aange bracht om ervoor te zorgen dat overstappende tramreizigers niet de tramsporen behoeven over te ste ken. Koekamplus Over de Koekamplus. die de tram- verbinding met Scheveningen zou moeten onderhouden, valt momen teel nog niet veel te zeggen. Nadat de raad twee jaar geleden tot de aanleg had besloten, zijn dit jaar wel diverse bezwaren en alternatie ven naar voren gebracht, die ertoe hebben geleid dat men nieuwe plannen is gaan maken. Een defi nitief ontwerp is dezer dagen op het stadhuis gereed gekomen. Ver keerswethouder Wallis de Vries wil het nieuwe voorstel op 15 septem ber in de gemeenteraad brengen. Volgens de wethouder 'hoort het Koekampviadukt er in onze ver- keersfilosofie gewoon bij', maar lang niet iedereen is dat men hem eens. Ook bij de NS wordt gewerkt aan uitbreiding van de vervoersmoge lijkheden. In 1976 zal het mogelijk zijn om vanaf het station Den Haag Centraal rechtstreeks naar zowel Rotterdam CS als Leiden te rijden. Eén jaar later komt de ver binding met Zoetermeer tot stand (Zoetermeerlijn) en rond 1980 moet de Schiphollijn gereed zijn. Aan de zijde van de Rijnstraat is een extra-ingang aangebracht, om de reizigers van de daar halterende NZH-bussen in de gelegenheid te stellen zonder lange omwegen te maken, het station te bereiken. Tenslotte wordt nog een 'passerel' over de Rijnstraat gebouwd, die het stationsgebouw met de nieuwbouw op de hoek van de Bezuidenhoutse- weg (Bellevue) verbindt. Het nieu we verkeersknooppunt in het Be- zuidenhout zal 40.000 reizigers per dag moeten verwerken. Het be staande station Hollands-Spoor komt nu niet verder dan 15.000. DEN HAAG Het gat in de gevelwand van de Mauritskade dat dezer dagen door de sloop van een monumentaal kantoor pand, waarin een verhuizer was gevestigd, is ontstaan, zal niet met een betonnen bouwsel wor den gevuld. Er komt een pand voor terug, waarvan de gevel met zijn karakteristieke kozijnen één aansluitend geheel vormt met het gebouw waarin de Pro vinciale Directie van de Volks huisvesting en de Bouwnijver heid in Zuid-Holland huist. Dat de gevel in de oude stijl moest worden opgebouwd was een eis van de gemeente Den Haag. In andere gevallen zou geen sloopvergunning zijn afge geven. De Rijksgebouwendienst is geïnteresseerd in het nieuw- bouwobjekt. Mogelijk zal ge noemde Provinciale Directie, die in grote ruimtenood zit, haar kantoor met de nieuwbouw kun nen uitbreiden. .In het pand, dat naar een ont werp van de Haagse architekt ir. J. Mehrtens is ontworpen en door Aannemingsmij. Versloot uit Bodegraven wordt gereali seerd is circa 800 vierkante me ter kantoorruimte geprojekteerd. Achter het gebouw komt ruimte voor het stallen van 15 auto's. Via de Willemstraat zal dit ter rein te bereiken zijn. De opleve ring zal in het voorjaar van 1976 plaatsvinden. Op de foto: geheel links het hoofdkantoor van Billiton, daar naast een pand van een Britse belegger dat nog gedeeltelijk leegstaat, het gat in de gevel- wand en een deel van het pand van de Provinciale Directie. In een der ruimten van het station Den Haag centraal is door hobbyisten ten behoeve van de HTM een miniatuur tram-parcours gebouwd. De trambestuurders kunnen hier geïnstrueerd worden over de moeilijkheden van het tracé, de beveiliging en de verschillende signaleringsmogelijkheden. Op de de foto geeft HTM-directeur ir. Diekhuis uitleg aan de gemeenteraadscommissie voor verkeer, die gisteren de werkzaamheden bekeek. Tweede van links verkeerswethouder G. C. Wallis de Vries. Bijna ton subsidie voor tournee R. O. naar VS en Canada DEN HAAG Het Residentie-Or kest heeft de gemeente Den Haag verzocht om een subsidie van 90.000 ter gedeeltelijke dekking van het tekort, dat de tournee van het orkest door de Verenigde Sta ten en Canada in de periode van 26 september tot 25 oktober a.s. zal opleveren. Het R.O. geeft in deze 30 reisdagen 24 concerten, waaronder één in Canada. Achttien concerten zullen worden gedirigeerd door Jean- Martinon en zes door Guido Ajmone-Marsan. Als solisten treden op Koos Verheul, fluit en Vlncente Zarzo. hoorn: elk vier keer. Een deel van het totaal verwachte te kort van 255.000 kan worden ge dekt door de Vereniging Vrienden van het R.O. 75.000). Het rijk zal eveneens een subsidie van 90.000 verstrekken onder de voor waarde dat de gemeente Den Haag ook een zelfde bedrag verstrekt. B. en W. stellen de raad voor het Fonds van Buitenlandse Reizen van de Stichting Het Residentie-Orkest dit bedrag te verstrekken. i Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN In Scheveningen moet betaalbare nieuwbouw komen en niet uitsluitend peperdure woningen, waaraan de vele Haagse slachtoffers van de woningnood niets zullen hebben. ROTTERDAM De luchthaven Zestienhoven raakt deze week een stuk luchtvracht kwijt door de start van een wekelijkse vrachtdiienst per trailer tussen Zestienhoven en het Franse vliegveld Charles de Gaulle bij Parijs. De dienst wordt uitge voerd door Air France. De maat schappij hoopt op een wekelijks vervoer van zes ton goederen. Mocht de dienst aanslaan dan wordt overwogen een vliegtuig op deze route in te zetten. Tegenover dit verlies staat de komst van een wekelijkse vracht- dienst tussen Reykjavik en Rotter dam. Deze vrachtdienst start op 7 augustus en wordt uitgevoerd door IJslandse luchtvaartmaatschappij East Cargo. DEN HAAG De Stichting Acitie- comité Verontruste Ouders (SAVO) heeft in een brief aan de Haagse gemeenteraad gevraagd de subsidië ring van de Sosjale Joenit stop te zetten. Volgens de SAVO heeft deze alternatieve hulpverleningsorgani satie verklaard zich niet aan te trekken van een eventueel gerech telijk bevel om bemoeienissen met weggelopen minderjarigen te be ëindigen. In één geval is gebleken dat de Sosjale Joenit meegewerkt heeft een 14-jarig meisje verborgen te houden, ondanks een gerechte lijk bevel, zo beschuldigt de SAVO. De gemeente moet aan deze ver ontrustende toestand een einde maken, aldus het acitecomité. AMSTERDAM De Stichting Fo reign Student Seervice te Amster dam heeft een speciaal zomerpro- grdmma samengesteld met diverse excursies voor ongeveer vierhon derd buitenlandse technische stu denten, die in Nederland hun sta ges lopen via bemiddeling van de IAESTE-Commissie Nederland te Delft. In het kader van dit pro gramma zullen bezoeken gebracht worden aan Hoogovens, de Amster damse Droogdok MijZuiderzee- en Deltawerken, de Rotterdamse ba- ven, de Technische Hogeschool te Delft, de Dienst Stadsontwikkeling te Amsterdam, het drinkwaterpro- duktlebedrijf Berenplaat, de Broe- ker Veiling en het Nationale Park de Hoge Veluwe. De Foreign Student Serevice organi seert deze serie om de buitenlandse technische studenten zoveel moge lijk profijt te laten hebben tijdens hun tijdelke stage-periode in Ne derland Daarnaast bemiddelt de stichting bij het verkrijgen van huisvesting en geeft de stagiaires adviezen op vragen en problemen. Nadere inlichtingen: secretariaat Oranje Nassaulaan 5. Amsterdam, tel. 020-715915. Dit is een van de bezwaren die de Haagse afdeling van de PPR heeft tegen het ontwerp-bestemmings- plan Scheveningen badplaats. Tot op heden zijn vier bezwaarschriften ingediend tegen dit plan. De PPR somt een groot aantal punten van kritiek op. Zo zegt de partij, dat er onvoldoende besef bestaat voor het behoud van een aantal karakteristieke gebouwen. Te gemakkelijk wordt sloop als uit gangspunt gekozen, aldus de PPR, onder meer doelend op het Palace Hotel. Ook 'wordt de voetganger de weg afgejaagd', volgens de PPR, ondanks de doelstelling dat het au toverkeer zich zal aanpassen aan de voetganger. Teveel ruimte wordt er volgens de partij gereserveerd voor kantoren en parkeerruimte, terwijl er te weinig gedacht wordt aan woningen en groenvoorzieningen. De maximale hoogte voor nieuw bouw, 50 meter, lijkt de PPR veel te hoog. Tenslotte betreurt de PPR het dat het gebied Scheveningen- badplaats los gezien wordt van de rest van Scheveningen. Deze kritiek wordt ook geuit door de Stichting Comité Stadsontwikkeling 's-Gra- venhage (waar o.m. de Bond van Ned. Architecten, de Bond van Ma kelaars in Onroerende Goederen en de Haagse Ondernemers Federatie vertegenwoordigd zijn). 'Ook buiten het plangebied zijn er delen van Scheveningen die tot de badplaats horen, zoals de kuststrook tussen de DEN HAAG Na een routine-au- tocontrole heeft de Haagse politie dinsdagavond een deel van de buit teruggevonden van een inbraak in een bondtmodezaak in het Rijswijk- se winkelcentrum In Den Boo- gaardt. In juni was daar voor 150.000 aan jasjes en andere kle ding ontvreemd. Twee Hagenaars zijn aangehouden in verband met de bontroof. Scheveningse slag en de haven', al dus de Stichting. Daar ligt o.m. het Seinpostcomp'.ex, 'dat in het belang van de image van de badplaats uiterlijk ongerept moet blijven', al dus de Stichting. Monumentenzorg De heer J. Jesserun, hoofddirecteur van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg, vreest dat hij te wei- ,nig betrokken zal worden bij het overleg over het nieuwe Schevenin gen. Verder is Monumentenzorg van mening, dat de voorschriften voor de maximale bouwhoogte on voldoende rekening houden met de stedebouwkundige waarde van het Kurhaus. De vierde indiener van een bezwaarschrift is de heer R. A. Zwolsman, directeur van de Olie Maatschappij Scheveningen BV, die vreest dat de verkooppunten van deze onderneming verdwijnen zul len. DELFT Op een terrein aan de Westlandseweg. hoek Buitenhof- dreef is woensdag het hoogste punt bereikt van de nieuwbouw voor de gemeentelijke scholengemeenschap 'Hugo Grotius'. Het gebouwencom plex zal eind volgend jaar in ge bruik worden genomen. De nieuw bouw wordt gerealiseerd door het Delfste aannemingsbedrijf Van den Berg Van der Klis. Het ontwerp is van gemeentelijk architekt ir. P. C. Roose. In het complex komen afdelingen voor VWO, Havo en Ma vo, die nu nog over verschillende gebouwen in Delft zijn verspreid. DEN HAAG Metingen van het verkeerslawaai op' punten in Am sterdam, Deventer, Gouda en Leid- schendam hebben uitgewezen, dat daar op bijna alle uren van de dag de maxima van de gezondheids graad flink worden overschreden. Volgens de Consumentenbond, die het onderzoek heeft verricht, wordt met de normen voor de maximaal toelaatbaar geachte geluidshinder op allerlei manieren geknoeid. Deze normen worden vaak afge zwakt, worden ook dan nog gene geerd, of er wordt alleen maar ge probeerd" om net onder de maxima te blijven. Dit geldt zowel voor bestaande verkeerssituaties, in welk verband de zojuist verschenen con sumentengids kritiek levert op de gemeente Alphen aan de Rijn, als bij de aanleg van nieuwe wegen en de bouw van nieuwe wijken. Volgens de consumentenbond zal de toekomstige wet op de geluids hinder dan ook moeten lelden tot een duidelijk streven naar een zo laag mogelijk geluidsniveau, zal het verkeer strenger op snelheid moe ten worden gecontroleerd en zal het internationale overleg over de aan auto's te stellen geluidseisen moeten worden versneld. TILBURG Een op korte termijn in Tilburg te vestigen Amerikaanse fabriek voor het repareren en coa ten van onderdelen van straalmo toren zal werk verschaffen aan 170 mensen. DEN HAAG De plannen voor de herbouw van Bezuidenhout-West voor zien in een nagenoeg aaneengesloten bebouwing aan de rand van het ge bied, die tevens moet fungeren als keermuur voor het lawaai van het ver keer over de Utrechtse Baan. Volgens de gemeente wordt voor de oplossing van dit probleem van de tamelijk geïsoleerde wijk achter het Centraal station een specialistisch bureau om advies gevraagd. De bebouwing van de binnenste delen van Bezuidenhout-West houdt, voor wat het straten plan betreft, de oude struktuur van het Bezuidenhout met diagonaals- gewijs lopende straten. De hele inrichting wordt zo, dat het doorgaand ver keer en het zgn. sluipverkeer nagenoeg onmogelijk wordt. Het woonmilieu kan daardoor zo goed mogelijk zijn. Volgens de gemeente die samen met de ontwerpers de planontwikkeling in het gebied hebben besproken komt in Bezuidenhout-West een afwisselende bouw met mogelijkheden voor grote en kleine gezinnen. Wel moet speciale aandacht worden besteed aan goede verbindingen met de binnenstad en andere stadsdelen. In samenspraak met de bevolking zal het plan verder worden ontwikkeld. Van een onzer verslaggevers DELFT 'De huidige gevolgde en geld en schrikt de burgers af, Dit schrijft Ir. K. Havinga, direk- teur van de dienst openbare wer ken van de gemeente Delft aan het college van B. en W. met het doel de behandeling van bezwaarschrif ten tegen bestemmingsplannen aanzienlijk eenvoudiger te maken. Zodra een plan formeel ter inzage ligt (en dus in een procedure tot vaststelling is gebracht) heeft de procedure inzake de voorlichting over bestemmingsplannen kost tijd zelfs als ze maar iets willen vragen wat ze niet zeker weten.' burger maar één mogelijkheid om wijzigingen tot stand te bregen: hij moet dan nl. officieel een bezwaar schrift indienen. Ir. Havinga is van mening dat het gevolgdaarvan is dat elke wijziging van het plan. hoe gering die ook is, een bezwaar schriftenprocedure vereist waarbij de gemeenteraad moet uitspreken of zij net bezwaar al dan niet ontvankelijk acht en of zij het plan wil aanpassen voordat het wordt vastgesreld. Teneinde deze procedure soepeler te laten verlopen stelt de dlrekteur openbare werken B. en W. voor het voorontwerp van een bestemmings plan eerst met de raadscommissie te bespreken, vervolgens tot ter in zage legging over te gaan. een hea ring te beleggen voor omwonen den/belanghebbenden en de resul taten daarvan met de raadscom missie te bespreken. Tenslotte zouden allen die daarom vragen een verslag van de hearing en een overzicht van eventuele wij zigingen moeten krijgen en pas daarna moet dan tot de ter inzage legging over worden gegaan. Ir. Havinga meent dat pas daarna de normale procedure in werking kan treden. B. en W. zeggen in een toelichting dat de voorgestelde werk wijze onrust voorkomt, belangheb benden direkt de mogelijkheid biedt hun inbreng te leveren en deze procedure een beroep doet op de mede-verantwoordelijkheid van meerdere burgers. Naast een hea ring denkt het Delftse college ook nog aan bijv. voor-overleg in klei nere groepen, zoals bestaande buurtgroepen. De verdere uitwer king van het voorstel van ir. Ha vinga zal in overleg met de afde ling welzijn nader worden bespro ken. Vanavond om acht uur spreekt de commissie voor stadsontwikkeling, verkeer en openbare werken zich in een vergadering in het Stadhuis over de nieuwe werkwijze uit. Feestweek voor dekking kosten KATWIJK Het Katwijkse Christelijk Mannenkoor 'Jubila-t te' gaat trachten een bedrag van 30.000 bijeen te brengen, be doeld ter dekking van de extra kosten Inzake een 18-daagse tournee in oktober a.s. door een deel van Canada en de V.S. Daartoe worden allerlei acties gehouden, met als hoogtepunt van 19-25 juli een Holland-Ca- nada-Amerika-feestweek. Een loterij in Katwijk'sloeg duidelijk aan: van de 12.000 loten zijn er al zo'n 10.000 verkocht. De feestweek speelt zich af in een grote tent op het Andrea- splein. Er wordt een groot podi um in opgesteld, waarop elke avond bands spelen. Voorts zijn allerlei kraampjes opgestled. waarin etenswaren e.d. worden verkocht. De tent is van 's mor gens negen uur tot middernacht geopend. 1 Eén van de Katwijkse wethou ders geeft op 21 juli om 17.00 uur het startsein van de Jubila te-act ie. Trouwens .de zaterdag daarvoor is er een voorproefje van het evenement met talrijke evenemeten (o.a. een optreden van Jubilate zelf en de Mid American Band en Jazz Band). Op 22 Juli wordt in de Prince- straat een fancy-fair gehouden, staat een demonstratie netten boeten ofWiet programma en is er een 'Klein Waterlooplein', met een rommelmarkt. Op 24 juli kan men forten bouwen op het strand en aan een schelpen mozaïek-wedstrijd met trottoir- tekenen bij de Oude Kerk mee doen. De dag wordt afgesloten met een wijnbiertocht met rond vaartboten naar de Kagerplas- sen. 'Jubilate' is op 24 juli met een stand op de toeristenmarkt aanwezig en op 25 juli is een schatgraverij wedstrijd georgani seerd. Bezoek Het Katwijkse koor, dat onder leiding van zij ndirigent Sander van Marion uit Scheveningen grote bekendheid geniet, ont vangt van 3 tot en met 6 juli het Columbia Union College Choir uit Washington. Het be treft een uitwisseling, want de Katwijkers zullen straks op een deelvan de tournee bij deze Amerikaanse koorleden logeren. Op zaterdag 5 juli om acht uur 's avonds zullen de Amerikanen ln de Oude Kerk concerteren. Het buitenlandse koor heeft daartoe zelf de wens geuit. Zij bleken nl. erg onder de indruk van foto's van dit voor Katwijk zo karakteristieke kerkgebouw. 'Jubilate' rekent er op dat het bedrag voor de tournee aan het eind van de feestweek binnen zal zijn. De koorleden zelf beta len de reis. Het ministerie van CRM en de gemeente Katwijk hebben subsidie-aanvragen afge wezen. Er gaan 110 zangers mee; de m eesten worden vergezeld door hun echtgenote of verloof de.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6