'Inspraak in gedragscodes vastleggen' Welzijnswerk Merenwijk is vastgelopen Canadese band vijf dagen in Den Haag Overvaller museum: bankroof te riskant 'Muziek op scholen nog een puinhoop' Hofje van Nieuwkoop rehabilitatieprojekt Loco-burgemeester Happel in raad: Jaz'mmMp iea Opbouwwerkers stoppen ermee Tuinbouw mag niet wijken voor woningbouw Afscheid jhr. De Graeff 'Houdt het verkeer helemaal uit hart van 'sGravenhage' Sien is terecht, nu Ot nog.... Amerikanen zingen en spelen in Congresgebouw Leidse sociale dienst nu in drietal panden Matige interesse voor Canadezen in de Grote Kerk Brand in visfabriek na explosie in Ketel GS: Minder bedden in nieuw academisch ziekenhuis Leiden i TROUW/KWARTET DINSDAG 1 JULI 1975 REGIO DEN HAAG en LEIDEN 6 DEN HAAG De Haagse gemeenteraad heeft maandagavond twee uur lang 'gebrainstormed' over de inspraak. Aanleiding daar van was het 'Advies over inspraak', dat dit voorjaar door de Com missie Openheid is uitgebracht. In dat rapport worden richtlijnen aangegeven, waarlangs de inspraak op gemeentelijk niveau zich zou moeten afspelen. Van onze correspondent LEIDEN De welzijnsopbouw in de Leidse Merenwijk is volledig in het slop geraakt. Leden van de Werkgroep Sociale Planning Me renwijk (WESP) hebben hun activiteiten voorlopig opgeschort, na een vernietigend 'zwartboek' over het opbouwwerk in deze wijk te hebben gepubliceerd. De discussie van maandag was er een die geen grote consequenties Inhield. In eerste instantie was het de bedoeling dat de raadsleden hun mening over het rapport kenbaar maakten. Het rapport van de com missie. aangevuld met die menin gen. zal door het gemeentebestuur worden gebruikt om te komen tot een pre-ad vies, teneinde de In spraak te regelen. Of zoals de loco- burgemeester Happel zei, 'om te komen tot afspraken en gedragsco des'. Iets wat. gezien het toenemen de aantal actie-, buurt- en belan gengroepen In onze stad. een drin gende noodzaak is. Door de diverse fractiewoordvoer ders werden tal van kanttekenin gen bij het rapport geplaatst, ook al was men het met de hoofdlijnen eens, Christy Baas (PvdA) zei dat de toenemende belangstelling voor de inspraakproblemen vooral te danken is aan de vele actiegroepen, die de laatste Jaren hun stem lieten horen. 'Inspraak mag geen pleister zijn op een falende democratie', zo stelde zij. 'Overheid en burger moe ten elkaar als gelijkwaardige part ners tegemoet kunnen treden'. ZIJ miste in het rapport overigens een politieke keuze. 'CAO' De heer Lampe (CDA) sprak van de noodzaak om op het terrein van de inspraak een slagvaardig beleid te voeren. 'Maar niet ledereen kan zijn zin krijgen. Wat bereikt is kunnen we vergelijken met een CAO. Het is een minimum, maar dat betekent niet dat de ontwikke lingen daarna stil staan'. Over het Instellen van wijkraden zei de heer Lampe, dat 'niet de problemen naar een ander niveau verschoven moe ten worden'. De heer De Vries (WD) legde er de nadruk op dat Bewonersgroepen Haagse kinderhuizen krijgen hun zin van Zeevalking (justitie) DEN HAAG Staatssecreta ris Zeevalking (Justitie) en de Stichting Katholieke Kinder huizen zijn het eens gewor den over een aantal eisen van de SKK. De subsidie voor de kinderhuizen (gevestigd aan de Scheveningseweg) zal ver hoogd worden, de SKK zal van het Rijk een kwart mil joen gulden krijgen voor de verbouwing van een der pan den en de Stichting heeft toestemming gekregen elders In Den Haag haar Jeugdpen- sdons onder te brengen. Ook voor deze plannen zal de rijk soverheid geld beschikbaar stellen. Met deze beloften komt het ministerie van Jus titie tegemoet aan de eisen, die de Stichting Katholieke Kinderhuizen ziet als absolute voorwaarden voor een betere, zinvollere aanpak in de tehui zen. DEN HAAG De tuinbouw .bloem bollen- en bomenteelt mag niet wijken voor woningbouw. Dit is de reactie van de Tuinbouwstructuur- commissle Zuid-Holland op een studierapport van de Provinciale Planologische Dienst (PPD) over eventuele nieuwe bouwlokaties voor Zuid-Holland. De commissie ls van mening dat dit rapport opnieuw veel onrust on der de agrariërs heeft veroorzaakt. Men ls geërgerd over het gemakt waarmee een toenemend aantal planologen claims legt op landelijk gebied. Zoals bekend worden in het PPD-rapport plannen genoemd voor de bouw van een stad in de Bollenstreek bij Sassenheim, 5.000 woningen in Wateringen en het bouwen van huizen langs de Hof pleinspoorlijn in de gemeenten P1J- nacker. Nootdorp en Berkel en Ro denrijs De Tuinbouwstructuurcommissle vindt dat eerst de bouwmogelijkhe den binnen het stedelijk gebied moeten worden gebruikt en wijst erop dat tientallen hectaren agra risch gebied, onteigend voor de wo ningbouw. reeds vele Jaren braak liggen. Bovendien zegt de commis sie dat de ramingen van de behoef te aan huizen lager zijn dat het aantal woningen, dat de PPD zou willen bouwen. Als er na een Juiste behoefteraming toch moet worden onteigend, dan moet de vergoeding aan tuinbouwers niet worden be paald door de vierkante-meterprijs De kassengebieden, de Boskoopse cultures en de gronden voor de bollenteelt acht de Tuinbouwstruc tuurcommissle van zo groot natio naal en internationaal belang, dat die in geen geval moegen worden aangetast. vooral de termijn (begin en eind) van de inspraakprocedures nauw keurig vastgelegd moet worden. In tegenstelling tot de PvdA vond hij dat actiegroepen alleen als gespreks partner gezien kunnen worden, in dien zij belanghebbenden zijn, of als representatief voor de belang hebbenden kunnen gelden. Hij noemde het ontbreken van de be langstelling van de burgerij voor het werk van gemeenteraad en ge meentebestuur verontrustend. De voorzitter van de Commissie Openheid. WD-fractieleider Resse- naar. stelde dat inspraak niet di rect gezien moet worden als de eerste stap op weg naar medezeg genschap. Dat is iets wat ln zijn ogen pas later aan de orde komt. Overigens stelde ook hij dat niet iedereen zijn zin kan krijgen. 'Het is geen Sinterklaasavond'. De heer Happel zei te zullen probe ren om dit inspraakadvies in de toekomst tegelijk te behandelen met het nog in ontwerp zijnde rap port van B. en W. over de decen tralisatie van het gemeentebestuur. De nieuwe en de oude algemeen nesseninrichting te Voorburg: rechts jhr. mr. H. J. de Graeff. VOORBURG Jhr. mr. H. J. de Graeff heeft gistermiddag afscheid genomen als algemeen directeur van de Stichting Diaconessenin- richting te Voorburg. 'U komt in een verrekt goed ziekenhuis' zei de scheidende directeur op de af scheidsreceptie tegen zijn opvolger, de heer Ph. S. Niemeyer. De voorzitter van het bestuur, ba ron C. E. van Asbeck kwalificeerde jhr. De Graeff als een dynamische en charmante persoonlijkheid. Mej. C. Cambier, vertegenwoordigster van de ondernemingsraad, noemde hem een man, die het vuur uit de sloffen liep. Jhrmr. De Graeff zelf haalde het woord van Shakes- DEN HAAG B. en W. van Den Haag zijn bereid de Stichting Hofje van Nieuwkoop een garantie te ver lenen vcor een gledlening van 630.000. De lening zal worden aangewend voor de restauratie van de tweede fase van het hofje (15 woningen), waarvoor de subsidies en uitkeringen door de stijging van de kosten niet toereikend zijn. De eerste fase (7 woningen) is gereed gekomen, met de tweede fa se werd begin vorig Jaar begonnen. De kosten van deze tweede fase zijn begroot op 1.800.000. Volgens het college gaat het hier om wo ningen waarvoor de 'Beschikking geldelijke steijn rehabilitatie' mede van toepassing is. Er ls overleg met het rijk gaande om de restauratie van het hofje onder de werkingss feer van deze beschikking te doen brengen. Het college is positief over het resultaat van de besprekingen. Overigens zij n B. en W. van oor deel dat ook in de meest gunstige situatie met een niet sluitende ex ploitatie rekening dient te worden gehouden. Huren van 350 per maand voor de hofjeswoningen (het bedrag bij een sluitende ex ploitatie) vindt het college onjuist, mede gelet op de doelstelling van de stichting (het beschikbaar stel len van woningen aan 'behoeftige' alleenstaande vrouwen). Dit bete kent dat de mogelijkheid niet uit gesloten is dat een beroep op de gemeentelijke garantie zal worden gedaan. Gelet op het zeer specifieke karak ter van het hofje en de historische waarde daarvan moet de restaura tie, zo schrijven B. en W. aan de raad, van groot belang worden ge acht voor de Haagse samenleving. Destijds is de uitvoering van de tweede restauratiefase aangemerkt als werkgelgenheidsprojekt. directeur van de Stichting Diaco- links de heer Ph. S. Niemever, peare aan: 'Nooit heb ik uw gunst nagestreefd, nooit uw haat ge vreesd'. Wat de nieuwe directeur, de heer Ph. S. Niemeyer betreft: baron van Asbeck noemde hem een man 'van wie wij hoge verwachtingen heb ben'. DEN HAAG De wegen die leiden naar het centrum van Den Haag moeten niet dóór het stadshart lo pen, maar tot zo'n 500 meter er buiten. Dit is de mening van de bewonersgroepen Kortenbosch en 't Oude Hart .De toevoerwegen naar het centrum moeten een 'barrière krijgen voor het autoverkeer', ter wijl langzaam verkeer en openbaar vervoer alle ruimte krijgen. Vebin- dingen tussen de toevoerswegen moeten niet mogelijk zijn, aldus belde groeperingen. Straten die be dreigd worden door sluipverkeer moeten eveneens barrières krijgen. 'Zo wodt bewerkstelligd dat zij die per auto van het ene naar het andere stadsdeel willen een grote omweg moeten maken', aldus de groepen. 'Waarschijnlijk vindt men deze weg zo" onaantrekkelijk dat de kans op toenemend gebruik van fiets en/of openbaar vervoer veel groter wordt'. Genoemde groepen zijn het volstrekt oneens met het parkeerbeleid, zoals de gemeente Den Haag dat voor ogen heeft in het zgn. verkeerscirculatieplan. Vol gens hen wordt een veel te hoog aantal parkeerplaatsen genoemd. Wil Den Haag ernst maken met het verminderen van het 'particulier gemotoriseerd verkeer', dan moet het parkeerbeleid erop gericht zijn de stad niet erg aantrekkelijk te maken voor auto's, aldus Korten bosch en 't Oude Centrum. DEN HAAG De CJV-Federatle- band, die vorig Jaar een geslaagde tournee door een deel van Ameri ka en Canada maakte krijgt van 2 tot en met 6 Juli bezoek van de uit 165 leden bestaande Teen Tour Band uit het Canadese Bur- lington, een gemeente met 94.000 inwoners in Ontario. De Te€1} Tour Band is geformmerd uit leerlingen van de zes High Schools in die plaats. De Canadezen, die een tegenbe zoek aan de CJV-ers brengen, zijn zaterdag vnaf Toronto naar Enge land gevlogen, waar ze medewer king aan verschillende eveneihen- ten hebben verleend. Woensdag middag om kwart voor vier hopen de bandleden met de Harwlcht- boot ln Hoek van Holland aan te komen. Na aankomst per bus bij het thuisadres van de Federatie band (Ds. D. J Karreschool. Naarderstraat) krijgen de gasten een warm. muzikaal onthaal van de CJV-ers Daar worden ook de gastgezinnen bekend gemaakt voor het tijdelijke verblijf. Uiteraard zal Den Haag weten dat de 'redcoats' er zijn. Donderdag brengen zij om half elf een auba de aan de ambassadeur van Cana da bij het ambassadegebouw aan de Sophialaan 7, gevolgd door een mars door de Zeestraat, Bazar- straat, Anna Paulownastraat, Prinsessewal, Prinsestraat en Groenmakrt. Bij het Oude Stadhuis zullen de Burlingtonners een muzikale show ten beste geven voor het college van B. en W., dat daarna een ontvangst in het gerestaureerde stadhuis aanbiedt. Om twaalf uur start een mars naar de Denneweg via Gravenstraat. Buitenhof, Kneuterdijk, Parkstraat. Alexan- derstraat. Javastraat, Koninginne gracht en Dr. Kuyperstraat Vanaf één uur treden de Canadezen op in de muziektent voor het Paleis Lange Voorhout. Tevoren zal de heer B. Keyser. direkteur van de WV Den Haag/Schevenlngen ge schenken aan de bandleden aan bieden. Om drie uur maakt het gezelschap een trip naar Scheven- ingen. 's Avonds treden ze op ln en rondom het winkelcentrum Waldeck (19.45 uur) na een mars o.a. door de Landrestraat en Pi- suissestraat. De tamboer-maitres van de Burlington Teen Tour Band. Streetparade Zaterdag 5 juli verzorgen de gas ten met de Federatieband CJV en de Jong Federatieband CJV vanaf de Naarderstraat een streetparade ln de omgeving van de Dierense- laan en het Regentessekwartier. 's Avonds om kwart voor acht treedt de Teen Tour Band op ln Scheveningen (Promenade), daar bij geassisteerd door de CJV-ers. Loek Struick. de volijverige voor zitter van de Federatieband. zegt het 'reusactlg' te vinden dat alle 185 Canadezen een gastvrij ont haal in Den Haag krijgen. Dat ln Burlington veel waarde aan hun tournee wordt gehecht blijkt o.a. uit het feit dat het college van B. en W. van deze stad de Teen Tour Band vergezelt. Maandag 7 juli vertrekken de Ca nadezen met vier bussen naar Bleiswij k waar ze de dag daarna om 19.30 uur een korte streetpa rade houden. Op 9 juli treden ze m het centrum van Rotterdam op. 11 Juli ln Hardenberg, vanwaar ze op 12 juli naar Ommersheim in West-Duitsland vertrekken. Op 15 >uli vliegen de Canadezen naar hun land terug. In het zwartboek stelt de werk groep, dat zij sinds de start in 1973 met vertegenwoordigers van bewo nersgroepen alleen maar tegenwer king hebben onder vonden van rijk en gemeente. 'De communicatie tussen bewoners en gemeentelijke overheid blijkt niets anders te zijn dan een monoloog van die bewo ners', aldus het zwartboek Geen inspraak De inspraak van de wijkbevolking bleef beperkt tot niet bijster belan grijke zaken, zoals de definitieve route van een fietspad (dat overi gens nog niet aangelegd ls). zo wordt geschreven. De Merenwijkers verwijten de gemeente Leiden ge brek aan beleid. Zelfs de positieve adviezen van de gemeenteraads commissie sociale zorg, maatschap pelijke aangelegenheden en cultuur worden door het college van B. en W. niet uitgevoerd, aldus het zwart boek. Sinds Jan. '74 heeft geen ambtenaar of bestuurder iets gedaan om de bouw van een wijkcentrum moge lijk te maken, zegt de WESP. 'Eind DEN HAAG De 28-jarige S. H. K. uit Tilburg, die vrijdagavond na de mislukte overval op het Haagse museum Meermanno Westreenianum werd gearresteerd, heeft tegenover de politie ver klaard dat hij en zijn vriend de overval gepleegd hebben omdat zij het risico van een bankroof te groot vonden. ben hij en zijn stadsgenoot niet in opdracht van een derde gehandeld. Tegen de W. is een Jaar gelegen procesverbaal opgemaakt wegens een poging tot zware mishandeling. K. is geruime tijd geleden veroor deeld wegens een vermogensdelicht. De vriend, de 32-jarige Tllburger A. P. de W., was bij de museumoverval om het leven gekomen. De man werd getroffen door twee kogels die de politie op hem afgevuurd heeft. Het plan voor de museumroof is bij de twee Tilburgers opgekomen toen K. zes weken geleden toevallig naar hij gezegd heeft —in het museum terecht gekomen ls en had begrepen dat er waardevolle hand schriften waren. Toen beiden kort daarop in ernstige geldnood kwa men te verkeren werd besloten tot een overval over te gaan. K. heeft verklaard dat het de be doeling was de kostbare hand schriften in een kluis te Tilburg op te bergen totdat er een koper voor gevonden zou zijn. Volgens K. heb- ROTTERDAM Na langdu rige speuracties heeft het per soneel van Diergaarde Blij- dorp eindelijk de vrouwelijke helft van het Zuidafrlkaanse otterpaar gevonden. De otters. Ot en Sien genaamd, ont snapten vorige week tijdens de wolkbreuk uit het zeeleeu wenbassin. Sindsdien waren ze spoorloos. Men heeft nu Sien kunnen opsporen dank zij het feit dat delen van door haar gedode eenden op het water van één der bassins dreven. Het zoeken naar haar echtgenoot wordt voortgezet. DEN HAAG In het Congresge bouw .wordt vrijdagavond 4 juli om kwart over acht het openingscon cert gegeven van 'Musical Yout In ternational USA'. Niet minder dan 120 jongeren van middelbare scho len in Michigan en Ohio werken eraan mee. Zij vormen samen een koor en een symfonie-band, waar mee zij vijf weken door Europa reizen m het kader van de actie 'People tot people', ter bevordering van een beter begrip in de wereld. Het concert wordt gegeven samen met het bejaardenkoor van Favente Deo 'Ons Zangkoor' en een aantal jeugdige solisten. De opbrengst van de avond is bestemd voor de Madu- rodam Manege voor Gehandicapten. De kaarten kosten één gulden. Vandaag wordt het gezelschap om 15.30 uur op het De Monchieplein verwacht. Morgen verzorgen zij een lunchconcert op het Binnenhof (13.00 uur) en een koorconcert in het Coornherthuis (15.30 uur). De groep die tijdens het verblijf in ons land bij gastgezinnen logeert ver trekt op 6 Juli naar Den Bosch. Voorzitter Kurt Thomasstichting: DEN HAAG 'Hoewel ons land een bloeiend koorleven heeft, zijn er toch enkele knelpunten die verdere verbetering in de weg staan.' Daar is ln de eerste plaats de kwes tie van cultuurpolitiek, de koren moeten door middel van subsidie in staat worden gesteld uitvoeringen te geven. Van bijzonder groot be lang is voorts de muzikale vorming op de scholen. Hoewel bij het basis onderwijs enige verbetering valt waar te nemen, is er bij het voort gezet onderwijs sprake van een puinhoop', aldus de heer H. J. Wil- zen, voorzitter van de Kurt Tho mas-stichting ter gelegenheid van de opening van de cursus die dit jaar voor de 11e maal wordt gehou den. Zou door het wegvallen van subsidie voor het Gewestelijk Or kest dit ensemble dat de meeste speelbeurten van alle Nederlandse orkesten heeft moeten worden opgeheven, dan zou dat volgens de heer Wilzen een bedreiging vormen voor het voortbestaan van tal van koren. De cursus van de 'stichting ter bevordering van de kadervorming voor de amateuristiche kunstbeoe fening' ls verdeeld in vijf gToepen n.l. beginners in koordirectie, be studering van koorwerken met be geleiding van een toetsinstrument, bestudering van koorwerken met begeleiding van meer instrumenten, a cappella werken voor gevorderden en een oratoriumgroep. Als docen ten werken mee: Felix de Nobel, Jan Eelkema. Tijn van Eyk. Jaap Hillen, Frits Kox en Chris Verhoog. In het Cultureel Centrum De Schak zullen tot en met 12 juli o.m. wer ken van Brahms, Fauré, Albert de Klerk. Bartók, Carisslml, Buxtehude en Bruckner worden ingestudeerd. De oratoriumgroep krijgt delen voorgezet uit o.a. Die Jahreszeiten van Haydn. Bach's Johannes Passi on, Litaniae, Lauretanae van Mo zart en Psalmus Jungaricus van Kodély. Leden van Haagse koren hebben een adhoc-koor gevormd, dat zal repeteren o.l.v. docenten en cursisten. Zaterdag 12 juli zal 's a- vonds in de Schevenlngse Oude Kerk door dit koor, dat geleid zal worden door enkele van de 75 cur sisten. een concert worden gegeven, waarbij de opgegeven werken zul len worden uitgevoerd. 'Een stevig programma staat de cursisten te wachten', alduS de heer Wilzen, 'maar er moet dan ook in ons land op koorgebied nog veel gebeuren. Kijkt men bijv. naar een land als Hongarije, dan ls er alle reden om jaloers te zijn' vorig jaar liet Leiden een CRM- subsidie van één miljoen gulden voor een wijkcentrum aan z'n neus voorbijgaan, omdat het college van B. en W. een verwacht exploitatie tekort van 25.000 gulden niet voor haar rekening wilde nemen', zo wordt gezegd. Overigens wil de werkgroep zeker niet alleen de schuld in de schoenen van de ge meente schuiven. Onverantwoord Ook het ontbreken van onder meer een 'flnancieel-wettelijk kader voor de sociale en culturele voorzienin gen' is debet aan de zorgwekkende situatie in de Merenwijk. Het feit dat de 10.000 bewoners van de Merenwijk (straks: 18.000) het moeten stellen met een wijkruimte. waar slechts 20 mensen terecht kunnen is voor de WESP niet lan ger te verteren. 'Voor zover wij ooit enige verantwoordelijkheid voor de samenlevingsopbouw ln de Meren wijk hebben gehad achten wij ons van nu af aan niet meer aanspra kelijk', aldus de werkgroep in het zwartboek. LEIDEN Na de ernstige moei lijkheden bij de Leidse Gemeente lijke Sociale Dienst (GSD) ls een aantal maatregelen getroffen om de hulpverlening weer in goede banen te leiden. Hiertoe is onder meer gekozen voor uitbreiding met een tweetal bijkantoren. Vanaf heden is de GSD ook werkzaam in de voor malige r.k. pastorie aan de Heren singel 3 en de noodschool aan de Apollolaan IA. DEN HAAG Twee jaar geleden zong het British Columbian Boy's Choir o.l.v. Donald Forbes met veel succes in Scheveningen. Veel in druk maakte het ensemble bij die gelegenheid met het Gloria van Vi valdi, een vertolking waarvan in middels een grammofoonplaat is verschenen. Dit jaar maken de jongens weder om een uitgebreide tournee door ons land waarbij zij meer dan 20 concerten geven. Nu zij voor de vierde maal ons land bezoeken mag 't teleurstellend genoemd worden, dat de Grote Kerk gisteravond zo matig bezocht werd. Ook ditmaal bewezen zij, dat zij tot opvallende prestaties in staat zijn en dat Do nald Forbes een uitstekende zang techniek heeft bijgebracht. Dat de monstreerden de zangers In enkele geestelijke liederen o.a. van Mathi- as en Da Palestrima, in een prach tig werk van Morley en zeker niet ln de laatste plaats in het Magnifi cat van Pergolesl. De lichtere toets bespeelden zij in enkele folksongs o.m. uit Engeland, Duitsland en Nederland. Op het Koorfestival, dat vorige week werd gehouden, zou dit Cana dese koor ongetwijfeld een goede beurt gemaakt hebben. Bleek daar bij de meeste koren de intonatie een zwak punt, bij dit jongens ensemble is juist hieraan grote aandacht geschonken. Donald For bes, die in 1963 dit koor oprichtte, ls organist'van St. Andrew's Church in Vancouver en dirigent van het kerkkoor. Zijn programma-keuze en de wijze van uitvoeren stempelden hem tot een musicus wiens vakbe kwaamheid borg staat voor kwali teit. Bovendien had hij ditmaal jongens met uitstekend stemmate- riaal tot zijn beschikking. Wim van Beek verzorgde de bege leidingen en vertolkte tevens enke le soli w.o. het Concerte In G van Vivaldi en drie Wesley-composlties. Een Instrumentale omlijsting met boeiende kwaliteit. ADR. EAGER DELFT Een brand bij de Visfa- briek-West in Delft heeft ln de nacht van zondag op maandag een schade van 10.000-/ 20.000 aange richt. Twee werknemers van de fa briek raakten gewond. Een van hen is met brandwonden naar een zie kenhuis gebracht. De brand brak uit om even na drie uur. De Delftse brandweer kon om half vier al het sein 'brand meester' geven. De visfabriek is een onder deel van het fabriekscomplex van Gist-Brocades. Een woordvoerder deelde gisteren mee dat de be drijfsbrandweer het vuur onder controle kreeg, waarna de Delfste brandweer bij de blussingswerk- zaamheden hielp. De oorzaak van de brand ls een explosie in een ketel waar droge poeder wordt ge mengd. Een van de gewonde werk nemers kon zijn werkzaamheden voortzetten. LEIDEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vinden het in verband met de overbedding in de Leidse regio niet juist het nieuwe academisch ziekenhuis Lelden (AZL) dat in de zgn. Leeuwenhoek zal worden gebouwd een capaciteit van 1040 bedden te geven. Volgens GS heeft het College voor ziekenhuisvoorzieningen van staats secretaris Hendriks van volksge zondheid en milieuhygiëne op dracht ontvangen een onderzoek in te stellen naar de meest gewenste vorm, waarin de herbouw van o.a. het AZL zou moeten plaatsvinden. Wellicht zal een kleiner aantal be dden worden aanbevolen, hetgeen betekent dat v.w.b. de onderwijs- funktie de vermindering van het aantal bedden door middel van sa menwerking met de in de regio aanwezige ziekenhuizen (tot in Den Haag toe) zal moeten worden ge compenseerd. Volgens GS, die hiermee vragen over het AZL bantwoorden van het statenlid L. Jonker (PvdA) te Lei den, kan vervanging van de oude Jelgersmakliniek eerst plaatsvinden als er in het nieuwe AZL een psychiatrische afdeling komt. Er is beslist geen sprake van een eenzij dige verbreking van samenwerking, omdat de Jelgersma-kliniek ook nu al een onderdeel van de universi teitskliniek is. Volgens GS bestaat er in kringen van de universiteit nog wel verschil van mening over de omvang van de afdeling psychi atrie van het te bouwen Universi tair Medisch Centrum. (Advertentie) maak je niet dik stimorol kauwgom eet je niet op

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6