Betty Stöve houdt favoriete Chris Evert lang onder druk Esclassangevaar in sprint Snel weer I slank? Dat kan! Met Slankosan Slankosan Gonzalez! Byass Lagere straf voor Leeds Tr. Nederlandse dicht bij meest sensationele zege van 98ste Wimbledon Wil Bun schoten overleden Arie van Staveren tekent contract bij Sparta niet Gerard Vianen: 'Die man houdt met niets en niemand rekening, integendeel' TOUR IN CIJFERS VANDAAG TROUW/KWARTET DINSDAG 1 JULI 1975 SPORT PS9-RH11 LONDEN 'Bedankt, je speelde goed.' Chris Evert zei het met een gespannen lachje. Even langer dan gewoonlijk hield de Ame rikaanse de hand van Betty Stöve vast, als moesten schrik en angst wegvloeien in deze lichte aanraking. Chris Evert had Betty Stöve verslagen. Zij won de Wimbledon-kwartfinale op baan één met 5-7 7-5 6-0 en gaat door naar de halve eindstrijd, misschien weer de finale en de titel. Maar als Chris-de-koele het haalt zal ze toch terugdenken aan de partij tegen Betty Stöve, op 30 juni, die voor haar het einde had kunnen zijn. Als iemand ooit de kans heeft ge had Chris Evert, de 20-jarige ten- nis-machine uit Florida, te over meesteren, dan was het gisteren HILVERSUM In Hilversum is vrijdag de bekende zwem- trainster Wil Bunschoten-van Breukelen overleden. Wil Bunschoten werd 54 jaar. De crematie heeft gisteren in al le stilte in Utrecht plaats ge had. Wil Bunschoten-van Breuke len is een van die figuren in de nationale zwemwereld ge weest, die bij hun leven bijna reeds een legende waren. Zelf geen zwemster van allure, zij was alleen gevreesd als wa- terpolospeelster, had zij zich een kennis van zwemsport ei gen gemaakt die bijna uniek mag worden genoemd. Wil Bunschoten stond bekend als een 'harde'. Een vrouw die geen tegenspraak duldde, die door haar natuurmethoden echter zwemsters kweekte, die tot ver over de landsgrenzen befaamd werden. Haar eerste successen behaalde zij bij de vereniging Het Gooi. Daar leidde zij enkele meisjes naar de wereldtop: Adan den Haan, Jans Koster en Corrie Schimmel. Na interne moei lijkheden in Het Gooi scheid de zich een groep af en mede door het stimulerende werk van Wil en haar echtgenoot Han kwam de zwemvereni ging Naarden tot stand. Het heeft lang geduurd voordat deze vereniging door de KNZB officieel werd erkend. Enige tijd zwommen in het Naardense zwemstadion meis jes wereldrecords, die echter niet voor erkenning in aan merking kwamen, omdat Naarden officieel niet be stond. Er werden onder de enthousiaste leiding van Wil Bunschoten tijden gereali seerd. die sneller waren dan de bestaande wereldrecords. Door een 'foefje' kon toch een meisje in 1958 nog een Europese titel voor Nederland veroveren. Tineke Lagerberg, de Naarden-kabouter, was met een groep anderen over gegaan naar de zwemvereni ging Mooi Zeist en kon door deze 'ambtelijke' regeling toch deelnemen aan selectie wedstrijden en daardoor naar de Europese titelstrijd in Boe dapest, worden afgevaardigd. Tineke Lagerberg veroverde goud. In steeds snellere stroom werden daarna de kampioenen afgeleverd: Mari an Heemskerk, zilver op de Olympische 100 meter in Ro me, Tineke Lagerberg brons op de Olympi sche 400 meter vrije slag waren haar eerste paradepaardjes. Nationaal was de ploeg niet te kloppen. De zusjes Lenie en Judith de Nijs en Atie Voorbij kwamen naar Naarden en de estafettere cords stapelden zich op. Over al waar Wil Bunschoten-van Breukelen zich met haar ren stal vertoonde was de concur rentie bij voorbaat kansloos. Haar grootste triomfen vierde zij echter met Adrle Lasterie, het sterretje van de Europese titelstrijd in Leipzig 1962. Met driemaal goud en eenmaal zilver keerde de Hilversumse zwemster terug bij Wil, die haar blij lachend ontving met de woorden: 'En kind heb je nu geen schik'. Schik was het woord dat identiek was aan Wil Bun schoten-van Breukelen. Hoe hard de training ook kon zijn, moest zijn om prestaties te behalen, de jongens en meis jes hadden 'schik'. Een Ada Kok. beganadigd zwemster als zij was kan getuigen van de schik die zij bij de training van Wil had. Want 'gouden' Ada heeft lange tijd onder hoede van Wil gestaan, even als haar zuster Gretta. De laatste 'editie' bestond uit Ton van Klooster, Linda de Boer, de stijlvolle rugslag- zwemster Annemarie Groen en haar boordevol talent zit tende dochter Hansje. Na München 1972 werd het ech ter gaandeweg stil om Wil Bunschoten, die ook op ander gebied haar superioriteit had gedemonstreerd. Zij speelde namelijk in het nationale korfbaltwaalftal tegen de Bel gen. Wil Bunschoten-van Breuke len. de vrouw die de natuur methode alti:d aanprees, was in de laatste Jaren van haar leven in de greep van een van de meest gevreesde ziek tes. die de mensheid kent. Haar niet geringe krachten werden gaandeweg gesloopt en de laatste maanden van haar leven bracht zij bijna helemaal door op het ziekbed. Betty Stöve. De Nederlandse be roepsspeelster is ook dicht bij de zege geweest, die de sensationeelste van het 98e Wimbledon zou zijn geweest tot nu toe. Doch toen het er werkelijk naar begon uit te zien dat Christine Marie Evert zou blij ven in de strijd, toen ging alles opeens helemaal mis voor Betty Stöve. Zenuwen, verkramping, de angst om toe te slaan, dit alles manifesteert zich in een paar on nodig gemiste punten, een slordig geslagen volley of een ongecoördi neerde smash. Het is het spel van Betty Stöve, alles of niets. Vaak was het dit keer alles, zoals In de eerste set. De 30-jarige Nederlandse nummer één (door de KNLTB niet op de nationale ranglijst wegens 'gebrek aan gegevens) sloeg zich via 4-2 4- 5 en 7-5 kranig door de eerste set. Twee setpoints tegen in de tiende game, het deerde niet. Het was Stöve die Evert met perfecte groumdstrokes naar de hoeken stuurde, die de frêle Amerikaanse met haar eigen wapens bestreed. Vooral de scherp gesneden back hand leverde veel punten op. Toch waren er toen al de bekende zwakke momenten, die ernstig toe namen in de tweede reeks. Evert, hevig puffend bij haar opslag, snel de naar 5-2 en leek in voor een snel herstek Maar Betty Stöve kwam terug. Via 5-3 op love (vier directe winners), 5-4 op de service van Evert en 5-5, weer voor nul. 'Ik vond dat ik een kans had', aldus de 30-jarige Nederlandse. 'Ik kon haar goed onder druk houden. Maar mijn spel is natuurlijk veel riskan ter. Ik ben de aanvaller, zij wacht af. En dat houd Je vaak niet vol'. Betty Stöve bezweek inderdaad. Er slopen dubbele fouten in haar spel, zeven in totaal. En omdat Evert toch erg weinig fouten maakt, om dat zij tien jaar jonger met haar Amerikaanse achtergrond 'harder' is. Betty: 'Ik werd moe, toen ik die achterstand had goed gemaakt. Ik verloor de tweede set toch een beetje onnodig en in de ZURICH De beroepsinstantie van de Europese voetbalunie (UEFA) heeft maandag in Zürich de Engelse club Leeds tot een aanzienlijk lagere straf veroordeeld dan in eerste instantie op 28 mei was gebeurd door de disciplinaire commissie van de UEFA. Als straf voor de on geregeldheden tijdens de Europa Cup-finale in Parijs werd Leeds nu geschorst voor één deelname aan een van de Europese bekertoernooien, waarvoor de club zich in een tijdsbestek van drie jaar kan kwalifi ceren. Deze straf, die vanaf het seizoen 1975/76 in werking treedt, blijft van kracht tot aan het einde van het seizoen 1977/78. Doorslaggevend voor de vermindering van de oorspronkelijke straf maat Leeds was voor twee bekercompetities geschorst in een tijds ruimte van vier jaar was het feit dat de commissie van beroep kon beschikken over nieuw beschikbaar gekomen informaties. De hoogste rechtsinstantie van de UEFA baseerde overigens zijn uit spraak, evenals de disciplinaire commissie, op de grondrege dat een club voor de gedragingen van zijn supporters verantwoordelijk is. (Advertentie) Betty Stöve eerste game van de derde heb ik het verspeeld.' Inderdaad. De Ne derlandse kreeg drie breekpunten op Everts service en verknoeide ze. Tien minuten later was het afgelo pen: 6-0 voor de regerende kampi oene, die weigerde een persconfe rentie te geven. Betty Stöve: 'Ze vond het geloof ik niet zo leuk dat het zo moeilijk was gegaan. De kranten schreven ook allemaal dat het wel snel afgelopen zou zijn. Toen raakte ik toch geladen.' Betty Stöve is van mening dat ze nog altijd beter kan. Zegt: 'Nog steeds ga ik vooruit. Vanuit het achterveld ben ik bijvoorbeeld veel vaster geworden. In het Virginia Slims-Circult heb ik vaak in de eerste ronde al een heel sterke tegenstandster gehad, dat is verve lend. Maar toch leer ik ze allemaal kennen en misschien ook nog eens verslaan.' De Alblasserdamse. die sinds eind 197Ï door de wereld trekt met het oogmerk van haar tenniskunnen te bestaan, haalde maandag nog wel haar gram in het dubbelspel. Met haar vaste partner Francoise Durr versloeg zij de Brit se meisjes Lesley Charles en Sue Mappin met 7-5 en 6-4. Dit onder deel heeft haar de laatstte jaren ook het meeste geld gebracht, het afgelopen seizoen al ongeveer 20.000 dollar. Hoogtepunt in dit op zicht was natuurlijk de Wimbledon- titel in 1972, behaald met Billie Jean King. Deze Amerikaanse. 31 jaar nu en bezig aan haar vijftiende en laatste Wimbledon in het enkelspel, plaat ste zich voor de halve finales ten koste van de Russische Olga Moro- zova (63 63), van wie zij vorig jaar verloor. Bij de laatste vier komt het tot een Australisch en een Ame rikaanse duel. Chris Evert speelt te gen Billie Jean King, Margaret Court tegen Evonne Goolagong. De struise Court (32) won opvallend gemakkelijk van de explosieve Mar tina Navratilova, een stevig meisje, dat vermoedelijk als enige 18-jari- ge in Oost-Europa in het bezit is van een BMW 525. Gelukkig voor de oude umpire maakte Martientje er dit keer niet veel van, want hij kreeg haar voor de Britten slecht in de mond liggende naam zelden aan vaardbaar over de tong. Een lachje kan er dan op het centre-court trou wens wel af. Spring-in-het-veld Evonne Cawley, geboren Goolagong, die door haar verrassingshuwelijk toch wel enigs zins is gebrouilleerd geraakt met haar coach en voogd Vic Edwards, bezorgde c}e Engelse een slechte dag. De 23-jarige krullebol riep de rijzige Virginia Wade een halt toe, Tom Okker doorliep maandag een warming up voor zijn kwartfinale tegen Tony Roche. Met Marty Ries- sen verloor hij in het dubbelspel (derde ronde) met 6-3 7-9 3-6 2-6 van de Rodesiër Dowdeswell en de Australiër Stone. Een frisse drank vóór elke maaltijd. Met Slankosan lijnt u, eet u toch gezellig mee, maar... minder! Vraag uw drogist. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Sparta, dat door het vertrek van Stef Walbeek naar Hertha BSC en Hans Venneker naar het Franse ASM toch wel een gevoelige aderlating onderging, dreigt opnieuw een speler kwijt te raken. Arie van Staveren wiens contract gisteren afliep heeft een uitnodiging van Toronto uit Cana da, dat aan de Amerikaanse compe titie deelneemt, ontvangen een proef wedstrijd te spelen. ATLETIEK De Fransman Guy Drut heeft In St. Etlenne zijn elzen Europese record op de 110 meter hor den electron lsche tijdwaarneming) met zeshonderdste seconde verbeterd en gebracht op 13.28 seconden. ATLETIEK Marlca Zethof heeft ln Zoete rmeer het Nederlandse record snelwandelen op de 5000 meter voor dames verbeterd. De Aalsmeerse legde de afstand af ln 28 minuten en 45 seconden. Het oude record stond se dert 17 februari van het vorige Jaar met 31.06.0 op naam van Rda Hooger- houd. ATLETIEK De Rus AlexeJ Splrido- nov heeft ln Arles (Fra.) het Russi sche record kogolsllngeren verbeterd en gebracht op 77.96 meter. Met dece worp is de Rus op de wereldranglijst opgerukt naar de twoede plaats 'ach ter de Westduitser H3na Riehm die wereldrecordhouder la met 78.50 me ter. ATLETIEK Tijdens de Oostdultse Junloeren gesneuveld. Op de 400 me ter noteerde Christina Brehmer een tijd van 50.14 seconden Het tweede record sneuvelde op de vijfkamp. De 17-Jarlge Andrea Seeger bereikte een totaa'. van 4573 punten. Haar presta ties waren: 100 m horden: 13.8. kogel: 14.22 m. hoog: 1.70 m. ver: 6.24 en 200 m: 24.0 sec. ATLETIEK De Engelse atletlekolub Sale Harriers heeft een wereldrecord gevestigd op de 100x1 mijl (160.9 km) door deze afstand te lopen ln 8 uur 5 minuten en 24.8 seconden. Met deze tijd haalden de lopers 50 seconden af van het oude 'record' Bg stond van de Shore s de Verenigde Staten. DAMMEN Topdammer Harm Wlersma zal het komende seizoen gaan spelen voor de ln de regionale hoofdklasse uitkomende Tilburgse club Davo. Wlersma speelde ln de vorige competitie voor landskampioen Huizum uit Leeuwarden. SCHAKEN De 19-Jarige Amster dammer Roy Dieks heeft ln Katwijk voor de tweede achtereenvolgende maal het schaaktoernooi om het Ne derlands jeugdkampioenschap snel schaken gewonnen. Tweede werd Paul van der Starren. VOETBAL Atletico Madrid bereikte na stadgenoot Real eveneens de finale van de Spaanse beker In Madrid werd tegen Atletico de Bilbao gelijk gespeeld met 0-0. Het eerste duel hadden de Madrllenen gewonnen met 2-0. Atletico Madrid dat de finale tegen Real Madrid op 5 Juli speelt. Is nu al zeker van een plaats ln het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars, omdat Real als kampi oen het toernooi van de landskampi oenen prefereert. ZWEMMEN* Bij de nationale Hon gaarse kampioenschappen deed Csaba Toth over de 1500 meter vrije slag 16 minuten en 15.45 seconden. Hiermee zwom hij de op drie na beste Europe se seizoentljd. LE MANS Jacques Esclassan heeft Frankrijk zijn eerste over winning in de 62ste Tour bezorgd. Een sprintoverwinning met een smaakje, dat niet alleen Rik van Linden bitter op de tong lag. Van Linden kwam vlak over de streep ten val, maar de jury oordeelde echter dat er vóór de streep niets onregelmatigs was gebeurd en dat de val van de Belg een gevolg was van een ongelukje waaraan niemand schuld had. Esclassan is Fransman en een be genadigd sprinter, die in de laatste jaren niet bepaald de reputatie van een correct renner heeft opge bouwd Vianen, waarlijk niet de angstigste van. het veld, vertelde: 'Als Esclassan gaat sprinten, zoek ik zo snel mogelijk de andere kant van de weg op. Die man houdt met niets en niemand rekening. Inte gendeel, hij probeert op iedere mo gelijke manier zijn concurrenten uit te schakelen'. Bij dat werk had hij gistermiddag nog een bondge noot. Zijn ploegmakker Guy Sibille, die op het brede autocircuit in de laatste bocht omhoog stuurde en daarmee een aantal tegenstanders van Esclassan naar de fuik aan de ballustrade voerde. Het autocircuit van Le Mans, waar de Tour 24 minuten rondraaide, Is feitelijk niet geschikt voor een eindsprint. De weg ls te breed. Kan op een normale aankomst een keer van de rechte lijn worden afgewe- (Advertentie) Een ding hebben we gemeen: u houdt, net als wij, van goeie sherry <0 IMPORT ANORÉKERSTENS TILBURG ken, in Le Mans kan het herhaal delijk. Door de breedte van de weg mag het gevaar voor valpartijen dan al .wat kleiner zijn, een sprint als die van maandag wordt niet uitgevochten tussen alleen de snl- sten, veel meer tussen de brutaal- sten. Daartoe behoort zonder twij fel de 26-jarige Esclassan, die de tienduizenden toeschouwers nimmer trok een normale ritaan- komst zoveel publiek beloonde voor hun moeite om naar Le Mans te komen. Het gevaar van een dergelijke mas sale eindsprint werd door veel ren ners aangehaald. Door Cees Priem bijvoorbeeld, die een vergeefse po ging had ondernomen om weg te komen. 'Daar zag ik meer heil in dan met zijn allen op de laatste paar honderd meter te vechten. Wegkomen was er niet bij. Het kost ad zo veel moeite om voorin te komen. Durf trouwens ook, en een aantal van ons heeft die lef nog niet'. Gerard Vianen, gelouterd in het rondewerk, heeft de angst om te vallen nog altijd niet van zich kunnen afzetten. 'Op sommige mo menten was ik gewoon blij dat er vangrails was'. Deze eindsprint was onvermijdelijk. Vrijwel iedereen had kunnen bijblijven. Mannen die in de Tour rijden, zijn met wind mee allemaal redelijk goede cou reurs. In zo'n sprint zijn er twee dingen die je beïnvloeden. Het ver langen om zo dicht mogelijk bij de eerste plaats te rijden, en de angst dat het .verkeerd zal aflopen. Voor mezelf heb ik als uitgangspunt ge nomen dat grote risico's onaan vaardbaar zijn. Je hebt het name lijk niet allemaal zelf in de hand als er mannen als Esclassan bij zijn. Dat is een schurk, die zit atijd raar te zwiepen. Hij heeft Van Linden moedwillig opzij gere den'. Die laatste gedachte leefde ook bij de Belg, die enkele meters over de streep op topsnelheid tegen het as falt smakte. Als door een wonder kwam hij zo goed terecht dat hij onmiddellijk daarna, via de Belgi sche televisie de thuisblijvers kon meedelen dat er niets ernstigs aan de hand was. Wierenners noemen flinke schaafwonden op heup. knie- en, dijbeen en enkel niets ernstigs. Een zo mogelijk nog groter wonder was dat de ruim honderd renners, die na hem over de streep kwamen, hem allemaal konden ontwijken. Daardoor kon Van Linden te voet het parkoers verlaten. Zijn plan om te protesteren werd door de com missarissen in de kiem gesmoord Jong coureur stort zich niet in het gevaar als er alleen wat franken en geen seconden zijn te verdienen. Daarvoor had niemand zich serieus Ingezet tussen Versailles en Le Mans. Vierde etappe (VereaUles-Le Mans van (223 km): 1. Esclassan (Fr-De Muer) 5.26.32 2. Van Linden (B-Ferrettl)3. Mlntklewicz (F-Stabllnskl)4. Bezza (I- Fontena)5. Smit (Ned-Llebregts)6. Wasemael (B-De Gribaldy); 7. Vlclno (I- Fontama)8. Gavazzi (I-Fontena)9. Van Bpringel (B-8cbotte): 10. Santam- broglo (I-Ferrettl)11. Verploncke (B- Sc hotte) 5.26.32; 12. Ho ban (Eng-Caput) 13. Perfn (F-Caput) 14. Guttlerez (F- Grlbaldy)15. Kuiper (Ned-Llebregts) 16. Antonlnd (I-Fontana); 17. Merckx (B- Lelangue)18. Moser (I-Bartolozzl)19. Deleplne (F-Schotte)20. Van VUerberg- he (B-Gribaldy)21. Priem (Ned-Lle bregts) 5.26.32 27. Vianen (Ned-Caput) 30. Karstens (Ned-Stabllnskl)45. Knete- mann (Ned-Caput): 46. Zoetemelk (Ned- Caput): 86. Den Hertog (Ned-Llebregte) 119. Koken (Ned-Llebregts); 122. Kamper (Ned-Llebregts) allen z.t. 131. Prinsen (Ned-Llebregts) 527.07. Algemeen klassement: L. Moser (I-Barto- lozzl) 16 uur, 54 minuten en 39 secon den. 2. Merckx (B-Lelangue) op 2 socon- Van Springel (B-Schotte) op 1.18: 6. Battaglln (I-Fontana) op 122; 7. Gimon- (I-Ferretti) z.t. 8. Van Linden (B- 11. De Myer (B-Scho) op 129: 12. van Impe B-Sta bllnskl) op 1.36; 13. Zoetemelk (Ned-Caput) op 1.39;. 14, Rot- vy A.OCT, AT. IWV tiers (B-Lelangue) op 2.18; 15. Hezard (F-Caput) op 2.30; 16. Karetens (Ned- Stabllnskl) op 2.33; 18. Kuiper (Ncd- Enkele meters na de streep ligt de Belg Rik van Linden op de grond. Z'n val, veroorzaakt door rit winnaar Esclassan, bleek achteraf mee te vallen. Schaafwonden en wat kneuzingen. met de bewering dat er niets onre gelmatigs was gebeurd. Dat vond een andere Fransman, Jacques Es classan. ook. 'Rik en ik gingen zij aan zij op de streep af. Op de laatste meters kwam de 'jump', waarbij wij allebei een beetje naar elkaar toekwamen en contact maakten. Dat gebeurt zo vaak'. Wat niet zo vaak gebeurt, ls dat een sprinter over de streep nog zover van de lijn afwijkt als Esclassan deed. Hij had zelfs het geluk Van Linden te toucheren, want anders had hij het evenwicht nimmer te ruggevonden, dat hij ten koste van Van Linden heroverde. De eindsprint was overigens het enige echte gevecht van een rit de in het teken bleef van de wapen stilstand. Dat het gemiddelde toch rond de veertig kilometer uitwam, werd veroorzaakt door de wind die het veld vrijwel van Versailles tot Le Mans in de rug blies. 'Het was', zei Joop Zoetemelk, 'vandaag ge woon te gemakkeljk. Er zijn veel renners die met de wind ln de rug behoorlijk kunnen koersen. Boven dien voelt een aantal de inspan ningen van de vorige dagen. Daar om werd een wat kalmer koersver loop graag aanvaard. De lengte van de rit stimuleerde ook niet. Op een kort dagje zijn er veel die het eens proberen omdat dan een minuutje heel veel kan zijn. Als je meer dan 200 kilometer moet rijden, gaat dat niet meer op. Ik ben er overigens wel content mee'. Michiel Pollentier. nog derde in het klassement, dat gisteren niet werd gewijzigd, verwachtte dat ook de rit van vandaag zonder grote slagen geschiedenis zou worden. 'Woens dag is een tijdrit, er zijn er redelijk veel uit de top die daar waarde aan hechten. Er is weinig te bereiken als er voor de wind wordt gekoerst, dat maakt het allemaal toch veel gemakkelijker. Er zijn trouwens al ten koste van erg veel inspannin gen, verschillen gemaakt'. Ook Hennie Kuiper nam aan dat een herhaling van de maandagse rust vandaag verwacht kan worden. 'Een dag voor de tijdrit ga je niet alles zetten op de mogelijkheid van misschien een klein beetje winst, als je de zekerheid hebt dat er ln een tijdrit van 16 kilometer toch verschillen komen. Er is overigens nu niet echt gewandeld. Als er te genwind ls, rijden wij er misschien een uur langer over, maar dat bete kent niet dat het dan ook veel zwaarder is. Het leek mij toch dat sommigen het niet zo gemakkelijk hadden. Moser bijvoorbeeld ging niet zo als anders'. De leider uit het klassement pre senteerde zich niettemin op het circuit van Le Mans. waar drie ronden moesten worden afgelegd, voortdurendin de eerste rijen van het veld. Alleen toen het sprinters- geweld werkelijk losbarstte, trok hij zich enigszins terug, zefs een vurig Llebregte) op 2.39; 65. Don Hertog (Ned- Llebregts) op 4.51; 66. Priem (Ned-Lle- bregte) z.t.; 101. Prinsen (Ned-Llebregts) op 5.54; 102. Knetemann (Ned-Caput) op 617; 106. Kamper (Ned-Llebregte) op 729; 110. Vianen (Ned-Caput; op 7.33; 117. Smit (Ned-Llebregte) op 7.47; 122. Koken (Ned-Llebregts) op 7.52. Bergklassement: 1. Van Impe 16 punten. 2. Zoetemelk 9; 3. Torree 7; 4. Merckx 6; 5. Mlsac 5; 6. Moser 4. Puntenklassement: 1. Van Linden 121 punten; 2. Esclassan 93; 3. Moser 81; 4. Merckx 71; 5. Rottiers 65.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11