'Ongekende heisa' bij proces Zuidmolukkers dichtbij -ommentaar Justitie schuift verantwoordelijkheid op politie nname S en Israël Protest Later warmer weerrapporten een gek geval met die kaart stuntlLhaam korter ruilen beestenboel bUW/KWARTET ZATERDAG 28 JUNI 1975 c oude (dat wil zeggen: negenticn- cuwse) krijgskunde gold de regel nen in de overwinning zijn tegen- Ier nimmer moest verbitteren of ederen en hem altijd de gelegcn- moest geven zijn gezicht te red- In de politiek verwant aan de ikunde al-s zij is geldt hetzelf- vzelfs al duidt men daar soms de istander aan als partner. -*• r deze maatstaf gemeten is de •enkomst die Nederland nu met erB name gesloten heeft een goede. ïoogte van het bedrag aan ontwik- g 1 igshulp die Nederland nu aan Su- nl me zal geven, is vooral een tech- ie kwestie. Politiek belangrijk ech- is dat de. overeenkomst de Suri- Te nse regering de gelegenheid geeft een wat feestelijk gezicht de eigen ilking tegemoet te treden, is een belangrijk winstpunt, waar- men alleen maar kan hopen dat toch niet in zijn tegendeel zal X teren namelijk in het geval dat T/ ïuidige Surinaamse regeringscoali- (de Nationale Partij Kombinatie) elkaar zal vallen; een gevaar dat ist niet denkbeeldig is. Van de ^lige oppositie hoeft premier Arron lig moeilijkheden te duchten, maar 5 'f echte analytici in de Surinaamse lick er iets in zien om het kaf in overeenkomst van het koren te liden dan is volstrekt onzeker de verdere ontwikkeling zal zijn. regeling, die getroffen is ten aan- van de toelating van Surinamers ons land na de onafhankelijkheid, jen belangrijke verbetering met wat fct de Nederlandse regering voor zweefde. ivankelijk werd gedacht aan een :1c regeling voor gezinshereniging; aardig op papier maar in de jnaamsc praktijk (en dat is de ijk van gescheiden bevolkings- ien) vooral in het voordeel van bevolkingsgroep waarvan er al in Nederland zitten; concreet ge- vooral in het voordeel van de lien en ten nadele van de hindosta- en javanen. nu gevonden 'korte termijnrege- is ook soepel, maar heeft het e voordeel dat in beginsel alle olkingsgroepen in gelijke mate van uitvoering kunnen profiteren. En is voor Suriname een winstpunt. door Leo Kleyn Eind mei berichtte het ANP dat de politie 'speciale veiligheidsmaat regelen' zou treffen tijdens de behandeling van de strafzaak tegen de Zuidmolukkers die ervan worden verdacht dat zij in maart de koningin wildep gijzelen. Op 10 juni, bij het begin van het proces, werd de bezoeker'van het Arnhemse paleis van justitie al spoedig gewaar dat inderdaad geen halve maatregelen waren genomen. Zoals de verdediging enkele dagen later zou constateren, was van het gerechtsgebouw een 'vesting' gemaakt. lijkt er op dat het enorme krediet, Israël altijd heeft gehad bij Wash- ton langzamerhand begint op te Vooral minister van buiten- dsc zaken Henry Kissinger heeft de tlopen weken verschillende malen nadrukkelijk uitgelegd dat de lerikaansc belangen in het Midden- iten verder gaan dan de vriend- ippelijke betrekkingen met de dsc staat. sident Ford kondigde drie maan- geleden al een herziening van de iierikaanse politiek voor het Midden- ten aan. Wat daar uit. zal komen log voor een groot deel in nevelen uld, maar vast staat wel dat de icrikaanse regering steeds minder leigd is haar politiek te laten bepa- dooi1 de innige genegenheid voor lël. Na de ArabisCh-Israëlische log van oktober 1973, die ook de volkomen verraste, heeft Kissinger Amerikaanse belangen in het Mid- i-Oosten op wonderbaarlijke wijze lig. jiveteA te stellen. Hij, nam de ste oorlogsdreiging weg, speelde de vjet-Unie van het veld en scoorde fs punt na punt bij de Arabieren, t eigenlijke conflict in het Midden sten is\daarmec echter nog nauwe- s dichterbij een oplossing gekomen, llen de VS het initiatief in handen uden dan zullen zij op zijn minst de lijn moeten ophouden dat er toch al «eging in de goede richting in zit. It dwingt hen al direct tot een ■bezinning op de betrekkingen met ael. op het eerste gezicht zou men de nerikaanse regering ervan kunnen schuldigen dat zij de vriendschaps- nden met de joodse staat dus opzij om goede maatjes met de Arabie- i te kunnen spelen. I.i werkelijkheid n deze ontwikkeling toch heel wal sitiever uitpakken. De VS hebben h in het Midden-Oosten tot nu toe :1 wat al te eenkennig gedragen, aël was alle., de Arr.bieren waren tuwelijks in tel. Doral in het Congres hadden de raëli's een grote, bijna kritiekloze nhang. En Kissinger zal nog heel at harde noten met het Congres oeten kraken ai* hij werkelijk zijn >crs jegens Israël wil veranderen. Op chzelf is het mooi dat zoveel Ameri- lanse politici trouw blijven aan de storischc 'verplichting tegenover de ^•odse staat, die de VS zichzelf heb- opgelegd. Maar een dergelijke ouw heeft tot nu toe praktisch geleid >t blindheid voor bijvoorbeeld de elangen van de Palestijnen. Daarom leen al is er genoeg reden om een erziening van de Amerikaanse poll ek in het Midden-Oosten toe te lichen, he is te hopen dat het tongres zich in zijn gretigheid om ich af te zetten tegen Kissinger niet pnieuw alles op de kaart van Israël et, maar nu ook eens wat begrip gaat rijgen voor de Verlangens van die ndere partijen in het Midden-Oosten. Tot op het dak toe liepen met karabijnen gewapende politieman nen. Schuin tegenover het gebouw stond een pantserwagen. Onbevoeg den, dat wil zeggen: degenen die niet in het bezit waren van 'speciaf- le' pasjes, werd de toegang versperd door dranghekken, tot in de wijde omgeving geplaatst, en politiehon den. Wie ook nog de dranghekken in de hal van het gebouw wilde passeren, diende zich eerst te laten fouilleren, waarbij ook eventuele bagage aan een onderzoek werd on derworpen. Verontwaardigd sprakefri de zeven tien verdedigers in hun algemeen pleidooi van 'ongekende heisa'. 'Zal de burger', zo vroegen zij ,de recht bank. 'thans nog begrip kunnen opbrengen, wanneer u vrijsprèekt, ontslaat van rechtsvervolging of een lichte straf oplegt?' In een individueel pleidooi sprak een van de advocaten later van 'alternatieve bewijsvoering, gebaseerd op kara bijnen en overvalwagens'. 'Het Ne derlandse volk', zo betoogde diezelf de advocaat, 'fungeert in deze zaak als jüry die maar één oordeel kan uitspreken: schuldig' De officier van justitie, nir. H. R. Lauwaars, wuifde in een repliek de bezwaren weg. Met het oog op eer dere acties van Zuidmolukkers was deze beveiliging noodzakelijk ge acht, liet hij de verdedigers weten. 'Het is logisch', zei hij. 'dat de beveiliging grondig is, want een halve beveiliging is zinloos'. En te vreden stelde hij vast: 'Dat tot nog toe de zaak zonder stoornis is ver lopen, is mede te danken aan de goede zorgen van de politie Verbazing In zijn summiere verweer ging de vertegenwoordiger van het open baar ministerie niet in op de vraag of en hoe zwaar in dezen de belan gen van de verdachten en hun al dan niet op da publieke tribune aanwezige verwanten hadden gewo gen. Was er (voldoende) rekening mee gehouden dat bij het publiek de mening kon post, vatten, zoals de verdedigers opmerkten, dat het te doen had 'met gevaarlijke terro risten. die voor niets terugdeinzen'? Ook bij nadere informatie blijkt het niet eenvoudig te zijn een ant woord op deze vraag te krijgen. Volgens het al genoemde ANP-be- richt was om de veiligheidsmaatre gelen verzocht door1 de president van de rechtbank in Arnhem, mr. J. Schaafsma. Deze toont zich daar over hogelijk verbaasd. Telefonisch deelt de -heer Schaafsma mee dat hij slechts verantwoordelijk is voor de veiligheid in de rechtszaal en geen bemoeienis heeft gehad met de politiemacht die in de omgeving van het gebouw en in het gebouw buiten de rechtszaal op de been was gebracht. Overigens, laat hij weten, zijn die veiligheidsmaatregelen natuurlijk genomen in onderling overleg, waarbij ook vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie aanwezig zijn geweest. Hij adviseert contact op te nemen met de procureur- In een gisteren uitgegeven ver klaring tekent hot Medisch-ju ridisch komité politieke ge vangenen in West-Europa pro test aan tegen de wijze waarop een strafproces wordt gevoerd, tegen de Zuidmolukkers die worden beschuldigd van sa menspanning tot gijzeling van de Koningin. 'De Nederlandse justitie,' aldus de verklaring, 'heeft zich in deze zaak bij voortduring schuldig gemaakt aan bewer king van de publieke opinie ten nadele van de in het pro ces betrokken mensen aismede ten nadele van de bevolkings groep van de Zuidmolukkers in haar geheel, door vervolging buiten processe middels een perscampagne en politiestaat achtige beveiligingsmaatrege len rondom dit strafproces.' generaal in Arnhem, mr. J. P. HuS- tinx, die naar zijn zeggen ook aan dat overleg heeft deelgenomen. Het advies geeft op zijn beurt de heer Hustinx aanleiding tot verba zing. Hij is niet bij overleg over veiligheidsmaatregelen aanwezig geweest, sterker nog: hem is van enig overleg daaromtrent niets be kend. Hij houdt het erop dat de heer Schaafsma In de war is met besprekingen die over een aantal andere zaken zijn gehouden. In elk geval is iemand die het over die veiligheidsmaatregelen wil hebben, bij hem aan het verkeerde aMres. Wie kan dan licht op deze zaak werpen? Bereidwillig zet de heer Hustinx uiteen dat voor de orde in de rechtszaal de president van de rechtbank .Verantwoordelijk was. dat met- de beveiliging in het ge bouw de zogeheten parketgroep was belast en dat de buitenbewaking was opgedragen aan de Arnhemse gemeentepolitie, die onder com mando van de hoofdcommissaris en in laatste instantie -van de burge meester staat. Het verzoek om het gebouw te bewaken werd gedaan door de hoofdofficier van justitie. Waarnemend hoofdofficier van jus titie mr. A. J. Kalthoff bevestigt dat de Arnhemse politie gevraagd is het gebouw te bewaken tijdens het proces, dat vijf dagen heeft ge duurd. Daarbij is volgens de heer Kalthoff niet ter sprake gekomen welke maatregelen zouden worden genomen'Dat is een zaak van de politie.' Klachten over een wellicht wat al te rigoureuze bewaking kun nen dus ook al niet bij het open baar ministerie worden gedepo neerd: dat had, zegt de heer Kalt hoff, geen Weet van pantserwa gens, karabijnen en politiehonden. De heer Hustinx zegt: 'Toen ik die dranghekken zag. dacht ik alleen maar: dat is dus het resultaat van wat er is gedaan.' Hoewel de verantwoordelijkheid Met karabijnen gewapende politiemannen op het dak van het Arnhemse paleis van justitie. voor de buitenbewaking op de Arn hemse politie wordt geschoven, voelde officier van justitie Lau waars zich kennelijk aangesproken, toen hij in zijn repliek de bezwaren van de verdediging terzijde schoof. Daarmee wekte hij de indruk dat de 'heisa' wel voor rekening van het openbaar ministerie kwam. Automatisme 'Hadden we dan niet moeten bevei ligend vragen de heren Hustinx en Kalthoff. De procureur-generaal wil ook nog weten of de criticus het voor zijn verantwoording zou dur ven nemen alle veiligheidsmaatre gelen achterwege te laten als de rechtbank op 8 juli uitspraak doet. Mr. A. M. M. Orie, wetenschappelijk medewerker aan de Leidse universi teit. die het proces heeft bijge woond, zegt desgevraagd dit een te simpele Vraagstelling te vinden. 'Het is best te verdedigen dat er beveiligd wordt. En ik wil ook graag geloven dat de voor- en na delen daarvan tegen elkaar zijn af gewogen. Het is alleen niet duide lijk wat er dan is afgewogen. Be schikte de politie over aanwijzingen dat er iets zou kunnen gebeuren? Waren er geruchten in omloop en welke betekenis'moest er dan aan die geruchten worden gehecht? Je weet het niet. Als er meer inzicht werd verschaft in de noodzaak van beveiliging, zou je het ook beter begrijpen.' Niet toegelicht bijvoorbeeld, zegt hij. is de inschakeling van een particuliere bewakingsdienst bij het fouilleren. 'Ik vraag me dan toch wel af: moet dat -nou? Kan de politie dat zelf niet doen? Gewoon emotioneel heb ik er toch wel -be zwaar Legen dat ik word gefouil leerd door een commerciële organi satie. die ook een of andere auto club sponsort. De overheid heeft daar geen greep meer op.' Wat hem ook tegen de borst stuitte was het grote aantal politiemannen dat als toehoorder in de zittingszaal aanwezig was. 'Die mensen zaten daar zonder aanwijsbare noodzaak. Ik zou zeggen: hou die-jongens buiten. De aanwezigheid van die politiemensen geeft een ongewenst neveneffect.' De heer Orie spreekt ook van een 'griezelig automatisme': zodra er Zuidmolukkers terecht staan, valt een verhoogde politiële waakzaam heid te bespeuren. Dat er tot op zekere hoogte sprake is van een automatisme.-valt af te leiden uit de opmerking van de heer Hustinx dat een door de Arnhemse politie samengesteld draaiboek waar schijnlijk is gebaseerd op het draaiboek waarmee de Haagse poli tie werkte, toen een paar jaar gele den de overval op de ambtswoning van de Indonesische ambassadeur in Wassenaar werd berecht. Overigens heeft ook de heer Hus tinx zijn twijfels. Hij zegt 'begrip' te hebben voor de kritiek van de advocaten en meent dat de beveili- gingskwestie door de" 'bevoegde in stanties' toch wel 'geëvalueerd' zou moeten worden. Wat hij daarmee bedoelt, wordt niet geheel duidelijk. Die evaluatie, laat de heer Hustinx nog wel' weten, zal urgenter wor den, naarmate advocaten minder genoegen zullen nemen met veran deringen van paleizen van Justitie in vestingen. Helemaal in de lucht blijft de kritiek ln Arnhem mis schien toch niet hangen. Van onze weerkundige medewerker De weersvooruitzichten voor het weekeinde zijn gunstig. Een hoge- drukgebied van 1030 millibar tussen Schotlahd en de Füröer breidt zich uit naar zuid-Scandinavië en de Noordzee. Dit geeft ons een droog weertype met in toenemende mate zonnige perioden De temperatuur blijft bij noordelijke wind eerst nog aan de lage kant. maar vertoont later een stijgende tendentie in de richting van 21 a 23 graden Celsius, en later in het zuidoosten 24 25 graden. Een depressie van 996 mb. boven zuid-Finland verplaatst zich in oostelijke richting en haali bij ons weinig meer uit. Alleen veroor zaakte ze gistermiddag in de Duitse Bocht enkele lichte buitjes. Ook op Ameland werden deze nog in zeer lichte mate gevoeld. Daardrong echter in de namiddag ook, een grote opklaring door die een niet gering aantal badgasten ertoe bracht te gaan zonnen. Het stabiele weer geeft Assen vandaag z'n zo veelste uitstekende, natuurlijke de cor voor z'n TT-races. Verder be hoeven kerkgangers niet bang te zijn voor onweersinterruptie en slag regen-hinder. zoals vorige week zondagmorgen speciaal in Gronin gen Friesland het geval was. Onwe ren doet hét wel in Frankrijk, vooral in het uiterste zuiden. Biar ritz tapte vrijdagmorgen35 mm water af. Meer noordwaarts in Frankrijk was het weer stabieler met opklaringen. Strandverwachting Vandaag droog met toenemende kans op zonnige perioden. Vrij krachtige tot matige noord lot noordoosten wind. Nog altijd koel: luchltempcratuvr 17 18 graden Celsius maximaal, zeewater 15 tot 16 gr. Vooruitzichten voor zondag: zonnig en Iets warmer. Weerrapporten van gisteravond 7 u. Maximum temperatuur en neerslag. ^OPKLARINGEN 2 "1ST tllfUa SNEEU* MAX. TEMP. n MIN. TEMP. WINDRICHTING '8 I J 19 Amsterdam zwaar bew 16 0 De Bilt geheel bew 16 0 Deelen zwaar bew 16 0 Eelde zwaar bew 16 0 Eindhoven zwaar bew 17 0 Den Helder zwaar bew 15 0 Luchth. R'dam zw bew 16 0 Twente geheel bew 16 0 Vlissingen zwaar bew 16 0 Zd. Limburg zwaar hew 16 '0 Aberdeen zwaar bew 11 0 Athene licht bew 33 0 Barcelona licht bew 26 0 Berlijn onbewolkt 19 0 Bordeaux onbewolkt 29 0 Brussel half bew 18 0 Frankfort zwaar bew 23 0 Helsinki regen 19 0.1 Innsbrück onweer 30 0.1 Kopenhagen half bew 18 0 Londen zwaar bew 19 0 Luxemburg onbewolkt 22 '0 Madrid licht, bew 30 0 Malaga onbewolkt 00 0 Mallorca onbewolkt 20 0 Mtlnchen regenbul 26 0.1 Nice licht bew 25 0 Oslo zwaar bew 18 0 Parijs zwaar bew 21 0 Rome onbewolkt 28 0 Spilt onbewolkt 30 0 Stockholm regen 15 0.1 Wenen onbewolkt 29 0 Casa Blanca licht bew 24 0 Las Palmas onbewolkt 24 0 New York - geheel bew Tel Aviv licht bew 28 0 Tunis Lissabon onbewolkt 32 0 onbewolkt 24. 0 IT onder redactie van loessmil Gek is dat eigenlijk: overal om je heen hoor je mensen zeggen 'hadden ze mij maar zo'n alge meen abonnement op het open baar vervoer aangeboden, dan had ik het graag genomen'. En dan lees je opeens in de krant (gisterochtend in Trouw/Kwar tet): 'De belangstelling voor het algemeen abonnement openbaar vervoer en de regionale kaart, die bij wijze van proefneming half mei aan een nauwkeurig geselecteerde groep Nederlanders is aangeboden, is niet' indruk wekkend'. Het gaat om de proef die het mimsterie van verkeer en water staat tot juni volgend jaar wil laten duren: zevenduizend uitge zochte gezinnen kunnen zo lang voor 5° gulden per maand met z'n allen of apart van elkaar met alle trams, bussen, treinen, me tro's en een aantal bootverbin dingen zo vaak als ze willen door het land reizen. Alleen staanden betalen daar 35 gulden per maand voor. De regionale kaart, die aan zesduizend gezin nen en alleenstaanden in Am sterdam en omgeving is gepre senteerd. is nog goedkoper: der-, tig gulden voor een gezin en twintig voor iemand alleen, die daarmee in en buiten Amster dam in alle voorkomende open baar vervoer-middelen mogen stappen, tot Edam, Hilversum en Zandvoort aan toe. Voor een al leenstaande komt zo'n kaart precies tachtig cent duurder dan een maandabonnement op de Amsterdamse tram en bus met dit verschil dat je voor die paar dubbeltjes heel wat verder komt dan de stadsgrenzen. Een gezin, waarvan de vader dagelijks naar zijn werk heen en weer moet, een paar kinderen met bus of tram naar school gaan en moe der regelmatig de tram pakt om even de stad in te gaan, is na tuurlijk voor z'n dertig gulden bij voorbaat al veel goedkoper uit. Geen wonder dus dat ieder een die je hoort, wel voor zo'n kaart voelt. Maar dan gebeurt er iets geks: van de zevenduizend mensen die ihet aanbod voor reizen door het hele land hebben gekregen, heb ben er maar elfhonderd ja ge zegd. dat is nog geen zestien 's Werelds best betaalde stunt man, de ex-Nederlandse Zuid- Afrikaan Reo Ruiters, is volgens eigen zeggen ln Nieuwe Revu 'eenvoudigweg de beste'. Aan twintig jaar stuntwerk opknap pen voor filmsterren, zoals op een motor door een tweeënzestig meter lange tunnel rijden waar van één grote, helse vuurzee ge maakt was, per auto dwars door /een hotel en van een achtste verdieping naar beneden sprin gen, heeft hij dan ook een waar stuntlichaam overgehouden. Hij vertelt in het blad: 'Alles heb ik al gebroken, behalve mijn nek. In mijn voorhoofd zit een plati na plaat, in mijn achterhoofd een dito pin. mijn ruggegraat- wervels moesten enkele keren opnieuw ingezet worden, mijn ribben werden gekraakt als luci fershoutjes en in mijn linker knie moet weldra een blok plas tic. Voor de rest ben ik oké.' procent En in Amsterdam is. het nog droeviger gesteld: daar zijn vijfhonderd van de zesduizend kandidaten (ruim acht procent) tot nu toe op het aanbod inge gaan. Dus wat zal het ministerie daaruit concluderen? Er is ge woon met veel animo voor. Maar is dat nou ook zo? Van de negen mensen die we in Amsterdam opbelden lukraak uit het telefoonboek, de tiende kon niet meer met het openbaar vervoer reizen en viel dus direkt al af zeiden er drie het jam mer te vinden zo'n aanbieding niet gehad te hebben: een me vrouw die alleen met haar man teas, maar eiienals hij elke dag heen en weer moesl en boven dien in de weekends vaak naar buiten trok, een gezin met een paar kleine kinderen en twee grotere die toch al elke dag met tram en bus moesten, en een mevrouw die het best leuk zou vinden om de auto eens thuis te laten. De overige zes fietsten, bromden en liepen veel of gin gen toch maar liever gewoon met de auto. Die drie jazeggers vormen welis waar geen overweldigende groep, maar wel dertig procent van het geheel, bijna 22 procent méér dan die nauwkeurig geselecteer de groep mensen die de kaarten aangeboden kregen. Je zou haast zeggen dat buiten de 'nauwkeu rig geselecteerden' veel meer in téresse lijkt te bestaan, maar uit izo'n simpele telefoonboek-steek proef kun je natuurlijk geen conclusies trekken. Gek blijft het in elk geval. Amerikanen die voor de FBI willen werken, hoeven niet meer minstens 1.69 meter lang te zijn. Nu de rijksrecherche deze minl- mum-lengte-eis heeft laten val len. kunnen veel meer vrouwen zich als rekruut aanmelden, maar de FBI zegt het besluit niet terwille van die vrouwen te hebben genomen. Ook veel man nen, korter dan 1.69 meter, heb ben volgens de FBI interesse in zo'n loopbaan, maar misschien konden ze daar gewoon niet ge noeg personeel meer krijgen. Ze had al een jongetje en daar was de Zuidafrikaanse mevrouw Kruger dik tevreden mee. ZIJ en haar man voelden er aanvanke lijk darf ook niets voor om het kindje te ruilen voor dat van het echtpaar Petersen, nadat uitgekomen was dat hun baby's per ongeluk verwisseld waren. Omdat het ene zoontie nu een maal het andere niet is, hadden de Petersens alle moeite gedaan om de kinderen terug te ruilen, maar de rechter moest er aan te pas komen voordat de Krugers bereid waren hun 'eigen' zoon na zoveel tijd voor het echte Krugertje In te wisselen. Gewoonlijk komen er niet veel dieren in de tweede kamer, maar toen de kamerleden samen spra ken over de bestrijding van de opdringende muskusrat (gisteren in deze krant te lezen) was het er een echte beestenboel: minis ter Westerterp. die vragen over de rat beantwoordde, had een opgezette exemplaar voor zich op tafel slaan en een van de vragenstellers, ARP-fractielid J. N. Scholten, had zelfs twee vers gevangen muskusratten meege nomen die hij als nieuwe haring omhoog hield. Hoewel een enkel restaurant muskusratten op het menu heeft staan en ze als 'wa terkonijn' serveert ziet het er niet naar uit dal het restaurant van de tweede kamer de dieren als smakelijk hapje aan de ka merleden zal voorzetten: minis ter Westerterp. die het over 'die engerds' had. zal er zeker niet van willen proeven. Snuiver Een apparaat, zo groot als een flinke schrijfma chine. snuift met een slurf in de haven van de Engelse stad South ampton de ruimen af. waarin zich wellicht illegale immigran ten verstopt kunnen hebben. De snuiver stelt per slurf vast of er in de ontruimde ruimen nog door de mens uitgeademde kool- dioxyde aanwezig is. Omdat hèt apparaat op proef is is, het nog niet zeker of het mag blijven snuiven. Proever Verslaggever Jos van Noord is voor De Telegraaf op de zeventiende Pasar Malam in de Haagse Hou trusthallen ge weest. alwaar hij niet minder dan twintig soorten saté heeft geproefd en beoordeeld. Wat er van hem geworden is na het eten van zoveel saté vermeldt de geschiedenis niet. maar hij heeft zijn verhpal nog ln de krant kunnen krijgen. 'Misschien kunnen yre hem toch beter in de patatkraam zetten.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5