Lijst Haagse burgemeesters r, I&erritsen werkte Voor Northrop madurodam! madurodam! Honderd dames beginnen op 'moeder-mavo' Stikker hekelt kritiek op de Verenigde Staten Kotalla [CVP-kandidaat dinsdag bekend Claus en Beatrix kopen boerderij in Toscane (Italië) Opel verhoogt prijzen opnieuw Drie Nederlanders bij vliegongeluk in Frankrijk gedood Een voortreffelijke roman echt naar het leven!....' ZOUTWATERLIEFDE Kabinet kiest voor indeling 26 gewesten Onze adressen Dat wordt gewoon hard werken, en straks een schoolreisje ÏOUW/KWARTET ZATERDAG 28 JUNI 1975 BINNENLAND 3 (Advertentie) fan onze Haagse redactie )EN HAAG De KVP zal dins- ig aan het kabinet een lijstje Dorleggeh met twee of drie na- len, waaruit de nieuwe burge- e i eester van Den Haag gekozen Er ri* t!n de KVP-fractieleider in de chu, resp. Andriessen, Aantjes en alfweede Kamer, mr. F. Andries- Tfr,,,°'"'TO p^n, een speciale commissie uit top van de KVP die zich be- aa, ghoudt met belangrijke benoe- ;akoingen en de Haagse CDA-frac- fkleleider W. du Chatinier. ll worden. Dinsdagmiddag ordt een gesprek gevoerd tus- liciteerd. Volgende week loopt te vens de solllcitatletermljn af, maar daaraan wordt door niemand in Den Haag serieus waarde gehecht. Dat de KVP de nieuwe eerste bur ger van Den Haag zal leveren staat voor alle christendemocratische po litici vast. Binnen het CDA zijn de politieke leiders van KVP, AR en Kruisinga het erover eens dat de KVP voor de kandidaat dient te zorgen. Pas wanneer de KVP daar toe niet in staat is, maken kandi daten van andere christendemocra tische partijen een kans. Maar vol gens de CDA-fractieleider in de Haagse raad, Wlm du Chatinier, staat het voor hem vast dat Den Haag voor de derde achtereenvol gende maal (Kolfschoten, Marij- nen) en KVP-burgemeester krijgt. ■Je eeds enkele weken geleden heeft tel issen de beide fractieleiders een - isprek plaatsgehad, waarin de na- ien van vijf KVP-kandidaten zijn n inoemd. Uit deze vijf zal dinsdag ParadeüciardjCS er in keuze worden gemaakt. Geen j vkn de door de KVP voor te dragen Van de kandidaten, die door de g indidaten heeft tot nog toe gesol- KVP naar voren gebracht kunnen lm worden, springen er momenteel twee het meest uit. Hoewel in plaatselijke Haagse politieke krin gen met nadruk de naam van de huidige locoburgemeester H. F. Happel genoemd wordt, lijkt nu ook de burgemeester van Breda, ir. W. J. L. J. Merkx, een goede kans te maken. De heer Merkx wordt weieens het bestuurlijke 'parade paardje' van de KVP genoemd. Hij was lid van provinciale en gedepu teerde staten van Noord-Holland, en in zijn hoedanigheid van land bouwkundig ingenieur secretaris van de gewestelijke raad van het landbouwschap Noord-Holland. Daarnaast kreeg hij vooral bekend heid als voorzitter van de 'staats commissie Merkx'. die een onder zoek instelde naar de positie en honorering van gemeenteraadsleden in ons land. Overigens zou een eventuele benoe ming van hem in Breda nogal wat politieke problemen opleveren. Door de sterke opkomst van de WD in Breda, ligt het voor de hand dat de liberalen daar de bur gemeesterspost zullen claimen, wat voor de KVP in een van oudsher katholiek district onaanvaardbaar lijkt. Het is dan ook annemelljk dat een eventuele benoeming van de heer Merkx door fractieleider Andriessen gekoppeld zal worden aan een KVP-claim op het Bredase burgemeesterschap. CHU Mocht onverwacht de KVP niet er in slagen em met een aanvaardbare kandidaat te komen, dan komt vol gens Du Chatinier het eerst de CHU aan bod. De Unie heeft mo menteel een officiële kandidaat, het eerste kamerlid mr. F. H. Piket, ex-gemeenteraadslid van Den Haag. lid van de Raad van Europa en iemand met veel contacten in in ternationale en diplomatieke krin gen. De eerder genoemde CHU- kandldaat, de burgemeester van Amstelveen. Jhr. Beelaerts van Blokland, lijkt daarmee voorlopig een minder waarschijnlijke kandi daat te zijn. Tenslotte circuleert ln AR-kringen in Den Haag momenteel ook de naam van een kandidaat. Nadat ex- premier Biesheuvel een officiële AR-kandidatuur had geweigerd, lijkt men nu mr. W. L. van Leeu wen te willen pousseren. De heer Van Leeuwen Is directeur van het bedrijfspensioenfonds voor de me taalnijverheid. voorzitter van de Haagse AR-kring, lid van het mo- deramen van de AR, adviseur van de NCBO, voorzitter van de Haagse woningbouwvereniging Patrimoni um, voorzitter van de vereniging voor Christelijk voortgezet onder wijs en ex-gemeenteraadslid van Delft. Hij wordt het type van de 'moderne manager' genoemd. Een kandidatuur uit AR-kring wordt Du Chatinier echter niet reëel ge noemd. enl (ADVERTENTIE) Met'nkriskraskaartkanPaSpoor voor f52,- alle kanten uit. Da's nou het leuke van een NS kris- kraskaart. Kost maar f 52,-. En toch mag je acht dagen lang treinen waarheen je wilt. Zo ver je wilt. Door heel Nederland. En met de kaart krijg je bovendien nog'ns 50% reduktie op interlokale bussen. Anders gezegd: een prima manier om in uw vakantie veel te zien. Voor erg weinig geld. Kriskraskaart: onbeperkt reizenvoor'n schappelijke prijs. Van een onzer verslaggevers ZOETERWOUDE Ondanks de grote fouten die Amerika heeft gemaakt, en waarbij onder meer aan Zuidoost-Azië en Watergate valt te denken, zou Europa er goed aan doen 'te hopen en te ver wachten dat president en congres weer een gemeenschappelijk be leid kunnen vinden, dat ook ons in Europa kan helpen in de waar lijk ontzaglijke problemen waarvoor de wereld nu staat'. #an onze Haagse redaktie 1(LpEN HAAG De Wassenaarse wa penhandelaar J. Teengs Gerritsen illjkt te hebben gelogen over zijn ilaties met de Amerikaanse vlieg- ilgfabriek Northrop. De heer Ger- Itsen heeft gisteren vla zijn advo- lat in Den Haag, mr. A. G. Maris ten weten dat hij ondanks eerde- ontkenningen, de afgelopen ja wel degelijk in dienst heeft E Advocaat Hoge Raad J- >ezorgd over —Duitse wetgeving an onze juridische medewerker het Nederlands juristenblad laakt een van de nestoren van de ederlandse cassatie-advocaten bij m„e Hoge Raad, mr. D. J. Veegens rl ch zorgen over de gelegenheids wetgeving in Duitsland ih verband gebet de beperking van de verdedi- istfing Ln strafzaken. Behalve dat eeds uitsluiting van advocaten oor rechters mogelijk is gemaakt, 'orden nu voorstellen gedaan om eze uitsluiting ruimer mogelijk te 1 laken en om rechters preventief f' oezicht te laten uitoefenen op het ;rj ïondelinge en schrifgelijke verkeer fissen raadsman en verdachte. Te en deze aantasting van fundamen- ele mensenrechten heeft de Alge- ene Raad van de Nederlandse Or- t^e van Advocaten inmiddels gepro- esteerd bij de ambassadeur van de tondsrepubliek. 'Wij mogen de loop nog niet laten varen op een I lerleving. van het besef dat de n oate waarin de rechtsstaatgedachte n enig land is verwezenlijkt, kan morden atgemeten aan de behande- ing van de verdachte ln het straf- ia( iroces, maar de gang van zaken tot kr lusver wekt ernstige bezorgdheid', jjj ildus mr. Veegens. gestaan van Northrop om informa tie over de politieke situatie in Nederand te verstrekken. Deze in formatie betrof volgens Teengs Gerritsen echter niet de verkoop van vliegtuigen. Het geld dat hij van Northrop voor dit werk kreeg, gebruikte hij om de alimentatie aan zijn eerste vrouw te betalen. Tot nu toe hield Teengs Gérritsen steeds bij hoog en bij laag vol dat hij niet in dienst van Northrop stond en geen geld van dit vlieg tuigconcern ontving. De cheques van tienduizend dollar per jaar die Northrop op zijn naam had uitge schreven zouden voor iemand an ders zijn geweest wiens naam Teengs Gerritsen echter geheim moest houden. Dit hele verhaal blijkt nu kennelijk uit de duim gezogen te zijn. Noch de heer Teengs Gerritsen, noch zijn advocaat, waren gisteren bereikbaar om wat meer duidelijkheid over de ze troebele zaak te verschaffen. Zo als bekend kwamen de relaties van Teengs Gerritsen met Northrop aan het licht bij een onderzoek van een Amerikaanse Senaatscommissie naar de verkooppraktijken van die vliegtuigfabriek. Van een verslaggever DEN HAAG Prinses Beatrix en prins Claus hebben in Italië een boerderij met bijgebouwen aange kocht dat zal worden verbouwd tot vakantieverblijf. De boerderij en het bijbehorende landgoed liggen in de omgeving van het dorp Tavarnelle, vijftien kilometer ten zuiden van Florence, in de provincie Toscane. Het landgoed zou zijn aangekocht van een vriend van koningin Juliana en prins Bernhard, die in dezelfde omgeving reeds een vakantieverblijf bezitten. De bijgebouwen zullen worden inge richt voor bewakings- en ander per soneel van het gezin. Ook wordt ruimte gecreëerd voor het ontvan gen van gasten en een paardenstal. Ook zijn er plannen een zwembad aan te leggen. Over een Jaar zal de verbouwing gereed zijn. DEN HAAG Het merendeel van de Nederlandse bevolking is tegen de vrije vestiging van Surinamers na het onafhankelijk worden van Suriname. Dit blijkt uit een door het NIPO gehouden onderzoek. Van de ondervraagden sprak bijna tweederde zich negatief uit. Onderverdeeld naar politieke rich ting blijkt dat de AR-kiezers het sterkst tegen vrije vestiging zijn (76%), terwijl de PPR-aanhang de kleinste groep tegenstanders heeft (57%). (Advertentie) Brand op olietanker wordt geblust in Leg dat vast met KODAK KLEURENFILM Dit zei gisteren mr. D. U. Stikker, oud-minister van buitenlandse za ken, in een rede op de algemene ledenvergadering van de Neder landse kamer van koophandel voor Amerika. De heer Stikker, die over de huidige verhoudingen tussen Eu ropa en Amerika sprak, constateer de dat die relatie de laatste jaren teleurstellend is geweest, maar dat daarin in de laatste maanden 'een lichte verbetering is ingetreden'. De heer Stikker betoogde dat de vertroebeling van de verhoudingen tussen Europa en Amerika eerder aan Europa dan aan Amerika te wijten is. Hij vroeg zich af of de 'confrontatie met de Verenigde Staten' niet wordt ingegeven door 'een goede scheut zelfoverschat ting'. Kritiek op Amerika, aldus de heer Stikker, zou wat getemperd mogen worden door zelfkritiek van de Europeanen, die bijvoorbeeld zouden mogen beseffen dat 'door een redelijke vrede en hulp uit Amerika eindelijk in 1947 uitzicht op democratische vrijheden in West-Europa en in de oude koloniale gebieden begon te ontstaan'. 'Ik geloof niet', zo voegde hij eraan toe, 'dat ie mand in Europa (-) kan beweren, dat bij dat ingrijpen in Europa tijdens de eerste helft van deze eeuw Amerika alleen uit eigenbe lang en niet uit principes en idea len heeft gehandeld'. Sprekend over het militaire ingrij- Van onze automedewerker ROTTERDAM General Motors heeft de prijzen van Opel opnieuw verhoogd. De prijsverhoging die in gaat op 1 juli, komt voor de Opel Kadett neer op gemiddeld één pro cent en voor de overige Opelmodel- len op vijf procent. Een maand geleden voerde Opel reeds een prijsaanpassing door, die de prijs van het goedkoopste type Kadett, de 1200 N Special op ƒ9.866,- bracht. Dit type kost per 1 juli ƒ9.993.-. Wel zal volgende week een nieuwe Economlc-versie van de Kadett worden uitgebracht. De prijzen van de Opel Ascona worden tussen vijf en zes procent hoger. De Ascona 1600 N, die nu nog 11.088 kost, komt dinsdag op 11.699.-. De vorige prijsverhoging van Opel da teert van 9 april j.l. pen van de Verenigde Staten in Zuidoost-Azië, merkte de heer Stik ker op: 'Natuurlijk zijn er in deze oorlog, zoals dat ln elke oorlog gebeurt, fouten gemaakt maar is Europa met zijn twee wereldoorlo gen in deze eeuw zonder zonden geweest?' Als een van de 'fouten die Amerika ons zou kunnen verwijten', noemde de heer Stikker het feit dat 'ln Europa nog steeds geen gelijkwaar dige partner voor Amerika (is) ont staan'. 'Op veel Amerikanen', zei hij, 'moet Europa thans de in druk maken van een soms lastige, soms ongrijpbare concurrent, die eigen belangen beschermt, atlanti- sche, politieke en economische sa menwerking schuwt, maar wel de militaire dekking van Amerika ver langt'. De heer Stikker sprak in dat verband van 'kardinale fouten', die Europa maakt, en waarbij Neder land tegenwoordig 'soms voorop' loopt. De heer Stikker zei van mening te zijn dat, ondanks de 'confrontatie', 'wij toch alleen samen met Ameri ka oplossingen kunnen vinden voor onze veiligheid, de stagflatie, het energie-vraagstuk en de groeiende spanningen in en met de derde wereld'. LE PUD (AP) In de Franse berg keten Les Puys, twintig kilometer van Clermont Ferrand, is het wrak ontdekt van een Nederlands sport- of zakenvliegtulgje. De drie inzit tenden, allen woonachtig in Utrecht, werden door reddingsploegen dood ln het wrak aangetroffen. Volgens opgave van de politie zijn het de 43-jarige Adriaan Troigtj, die het toestel bestuurde, de 33-jarige J. W. G. Dumcket en diens 29-jarige echtgenote Elisabeth, geboren Van Batenburg. Het wrak werd ontdekt door een helikopter van de Franse politie. „Een goed staal van Christelijke vertelkunst" „Meesterlijk taal gebruik" „Levensechte karaktertekening" Dat zijn enkele van de eerste persreacties die bij ons binnenkwamen na de verschijning van het boek Een roman over de zeevisserij door Cor van Harten Omvang 268 pagina's. Geïllustreerd met pentekeningen van Arnold Berbers. In fraaie gebonden uitvoering met geplastificeerd stofomslag in vier-kleurendruk. Prijs 19,50. „Een voortreffelijke roman, spelend onder de vissersbevolking van Schevenlngen, goed en met kennis van zaken geschreven, logisch van opbouw, echt naar het leven... Het is een gevoelig geschreven boek met een rake karaktertypering, dat wij bij de vele prullaria die van de pers komen een aanwinst achten... Smaakvol uitgevoerd." (W. C. F. Scheps in KERKNIEUWS) „Cor van Harten is 'gepokt en gemazeld' in de Zeevisserij. Veertig jaar lang was de zee zijn arbeidsveld... Het verhaal, dat begint in de jaren dertig, schetst beelden van het vissersleven, thuis en aan boord, en het doet de lezer kennismaken met de zorgen van een bedrijf, dat nog altijd voor te velen een valse romantiek oproept. Het is mede de verdienste van de auteur, die z'ri eerste roman in de machine kamer schreef, dat hij de geestesgesteldheid van het vissersvolk poogt te verklaren. Het verlangen naar de geborgenheid van het gezin en het gelijktijdige verlangen naar de zee. Bij dit alles schetst Van Harten een Calvinistische achtergrond, een duidelijke geloofshouding, die men ook bijvoorbeeld bij de Urkers aantreft. Daarom klinkt in 'Zoutwaterliefde' een eerlijk getuigenis door. Bij alle moderne ontwikkelingen blijven vissers zich afhankelijk weten van God en van de natuur die Zijn schepping is." (TROUW) Dit boek kan binnen enkele dagen in uw bezit zijn als u gebruik maakt van onderstaande BON. Zend die vandaag nog aan uw boekhandel of (in open envelop, zonder postzegel) aan: Uitgeverij T. Wever B.V. ANTWOORDNUMMER 5, FRANEKER Zend mij BON rechtstreeks/via boekhandel: ex. Cor van Harten, ZOUTWATERLIEFDE. Prijs 19,50. Naam: Straat: I Plaats: Gironummer: Doorhalen wat u niet wenst CP 2 Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het kabinet Den Uyl heeft gisteren op zijn wekelijkse ver gadering gekozen voor een bestuur lijke indeling van het land in 26 nieuwe provincies. De ontwerp-ge- westwet waarin deze indeling van het regionale bestuurskader is vast gelegd, wordt nu gestuurd naar tal rijke adviesinstanties (onder andere de vereniging Nederlandse gemeen ten, de Raad voor territoriale decen-» tralisatie. de raad voor de ruimte lijke ordening en de Provinciale Be sturen) die vier tot vijf maanden de tijd krijgen om advies uit te bren gen. Daarna zal het kabinet zijn be sluitvorming over de gewestwet af ronden. Het voorontwerp van wet bevat ook voorstellen tot herziening van de verdeling van taken en bevoegdhe-' den tussen gemeenten en provincies, onder andere door wijziging van een groot aantal bijzondere wetten, waarin gementelijke en provinciale bevoegdheden zijn geregeld. Een on derzoek naar de mogelijkheden van overheveling van taken van het Rijk naar de provincies nieuwe stijl is nog gaande. (Advertentie) Leg dat vast met KODAK KLEURENFILM HOOFDKANTOOR: Nieuwe Zijds Voorburgwal 276-280, Amserdam. Tel. 020-220383. Postbus 859. ROTTERDAM/DORDRECHT: Westblaak 9-11, Rotterdam. Tel. 010-115588. Postbus 948. DEN HAAG/LEIDEN: Parkstraat 22, Den Haag. Tel. 070-469445. Postbus 101. GRONINGEN: Nieuwe Ebbingestr. 25, Groningen. Tel. 050-125307. Postbus 181. ZWOLLE: Melkmarkt 56, Zwolle. Tel. 05200-17030. Postbus 3. Van een onzer verslaggevers MIDDENMEER In de Noordhollandse gemeente Middenmeer is gisteren de Moeder-Mavo-Overdag begonnen. Ruim honderd huisvrouwen uit Noord-Holland lieten zich inschrijven voor de Mavo cursus die in augustus zal beginnen. Het is voor het eerst in Nederland dat huisvrouwen de mogelijkheid wordt geboden om gedurende twee ochtenden per week middelbaar onderwijs te volgen. Ruim drie jaar geleden groeide op de dr. Ariëns ma vo het idee om dagonderwijs aan moeders van leerlingen te geven. Het ministerie van onderwijs voelde toen niets voor dit plannetje, dat (vooral) uit de koker van de directeur van de mavo in Middenmeer, A. H. Rem mers, kwam. Vragen van het PvdA-Kamerlid Kosto en pubLikaties in dagbladen de den de toenmalige minister niet van gedachten verande ren. De heer Remmers had begin dit Jaar de hoop al opgegeven, toen het minis terie van onderwijs het licht plotseling op groen zette. Waarom wilde het ministe rie eerst niet en In maart 1975 wel? De heer Remmers noemt twee oorzaken op. 'Er zit een nieuw kabinet in Den Haag, dat spreiding van kennis inzet van het rege- Vervolg van pagina 1. dat een niet positieve beslissing van de rechter, ook als deze om louter juridische redenen wordt ge nomen, de kans dat Kotalla ooit nog vrij zou komen aanmerkelijk zou verslechteren. Mr. Nouwen lijkt nu echter definitief de hoop te hebben opgegeven langs andere wegen nog wat voor zijn cliënt te kunnen bereiken. Minister Van Agt en zijn ambtena ren zijn tot nu toe zeer afhoudend geweest, omdat het hier om een voor brede lagen van de bevolking uitermate gevoelige zaak gaat. Zo als bekend stelde de minister zich ln 1972 op het standpunt dat Kotalla e>n de twee andere nog gevangenzittende oorlogsmisdadi gers Fischer en Aus der Fünten gegratieerd zouden moeten worden, omdat werkelijke levenslange ge vangenisstraf volgens hem niet in overeenstemming is met de hoge beginselen der rechtsstaat. Onder druk van de Tweede Kamer en van grote groepen oorlogsslacht offers en voormalige leden van het verzet zag hij toen van collectieve gratiërlng af. HIJ beloofde de Ka mer met een speciale commissie van vertegenwoordigers van oor logsslachtoffers en het voormalig verzet van te voren overleg te zul len voeren indien individuele gra tieverlening wegens zeer slechte gezondheid van een der drie oor logsmisdadigers zou worden over wogen. De minister heeft tot nu toe geen contact met deze speciale commissie opgenomen. Volgens een woordvoerder van justitie bereidt hij momenteel ook geen stappen voor in verband met eventuele gra tiërlng. UTRECHT De weddeverhoging voor dienstplichtige militairen tot het peil van het minimum Jeugd loon levert het ministerie een be sparing op van dertig miljoen gulden op jaarbasis. Dit heeft de vereniging voor dienstplichtige militairen VVDM berekend. Als het trendbe- leid voor overheidspersoneel zou zijn gevolgd, dan hadden de soldaten dit jaar een verhoging van 116 gulden per maand gekregen, zegt de VVDM. ringsbeleid heeft gemaakt. Bovendien is de nieuwe mi nister Van Kemenade, voor stander van de open school. In de tweede plaats is 1975 het Jaar van de Vrouw en de vrouwenorganisaties wa ren ingenomen met ons ini tiatief.' Voorbehoud Het schoolbestuur van de dr. Ariëns-mavo had zich al eerder achter het Initiatief geplaatst. Het bestuur maakte een voorbehoud: dat het normale dagonderwijs aan de kinderen niet onder de Moeder-Mavo zou lijden. De heer Remmers kan dit voorbehoud begrijpen. 'Na tuurlijk mogen de kinderen geen hinder van de moeders ondervinden. Daarom gaan wij ook een aantal leraren aantrekken. De huidige leer krachten hebben zich al be reid verklaard acht lesuren meer te geven. Juridisch had de organisatie van de Moeder-Mavo wel wat voeten in de aarde. Er bestaat immers nog geen wet waarin het dagonderwijs aan volwassenen is geregeld. Wel bestaat een wet voor het avondonderwijs en daar om vonden de ambtenaren van het ministerie van on derwijs het het beste dat de Moeder-Mavo onder verant woordelijkheid van de avondmavo ln Alkmaar zou komen te staan. Ruim honderd Nu alle moeilijkheden zijn opgelost, kan de mavo be ginnen. Gisteren lieten ruim honderd dames zich in schrijven. Nog wat onwen nig liepen zij door de school en toen de bel klonk ging er een luid gelach op. Welke vrouwen nemen nu aan dit onderwijs deel? Niet alleen moeders van leerlin gen. De vrouwen komen uit alle delen van Noord-Hol land, van Den Helder tot Beverwijk. Voor veel vrou wen zal het geen eenvoudige opgave zijn om op tijd op school te zijn, want Midden meer ligt midden in de Wie- ringermeer, een gebied waar het openbaar vervoer te wensen overlaat. Gisteren waren de vrouwen al druk reisschema's aan het opstel len, dus aan dit probleem zal wel een mouw te passen zijn. De tweede moeilijkheid vormt de opvang van de kinderen. De meeste vrou wen die aan dit onderwijs deelnemen, zijn tussen de 25 en 40 Jaar oud en hebben nog kleine kinderen thuis. In eerste instantie zal nage gaan worden of de vrouwen onderling een oplossing kunnen vinden. Uit de meeste dorpen in de kop van Noord-Holland hebben vijf of meer vrouwen zich opgegeven. Omdat er vijf klassen gevormd zijn. die op verschillende ochtenden les krijgen, kan de ene leerling wellicht op de kinderen van de andere leerling passen. Mocht dit niet lukken, dan zal subsidie voor een crèche aangevraagd worden, ln een informatieve en geestige openingstoespraak vertelde de heer Remmers dat de dr. Ariëns-mavo met dit initiatief vier dingen be oogt. 'Als Dolle Mina zegt dat de vrouw een eigen le ven moet gaan leiden, laten de vrouwen dit dan bewij zen. In de tweede plaats: als de minister van onderwijs ernst wil maken met de open school, laat hij dit dan bewijzen. In de derde plaats: als de ouders verant woordelijkheid willen dra gen voor het onderwijs aan hun kinderen, laten zij dan niet alleen meedenken, maar ook meedoen. En ten slotte: lk zie dit initiatief vooral als een stimulans voor de communicatie tus sen de dames. Ik wil u al vast wel verklappen, dat we op schoolreis gaan, en niet één dag, maar vier dagen. De heer Remmers moest wel bekennen dat hij de afgelo pen weken tot andere In zichten was gekomen. 'Ik dacht: 'De vrouwen die zich opgeven willen iets voor zichzelf gaan doen. Zij wil len lessen ln aardrijkskunde of staatsinrichting gaan vol gen. Maar nee hoor, veel vrouwen kozen handelswe tenschappen als vak, zodat zij in de toekomst hun man kunnen helpen bij de boek houding. Verder dacht lk dat de vrouwen vooral voor de communicatie naar deze school kwamen en niet voor het diploma. Maar ook daar in ben lk bedrogéïi uitgeko men. Bijna alle vrouwen zeiden me: Nu ik er toch eenmaal aan begin wil lk ook een diploma.' De directeur hield de dames wel voor dat er hard ge werkt moet worden. 'Heel Nederland kijkt naar u. Als dit experiment lukt, zullen de moeder-mavo's als pad destoelen uit de grond schieten.' (ADVERTENTIE) •n METZLER- bril: ieders oogmerk! 'Ik schrftf naar 'Uw probleem ook het onze', of je de kosten van een pony van de belas ting mat aftrekken.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3