Begeleiding en advies bij aanvraag abortus zinloos dichtbij jmmentaar Teleurstelling over antwoorden minister in debat voorjaarsnota Secretaris universiteit: bijbaantjes uit den boze 4 jf kopper ij ttia ïrloon gestegen it 7,3 procent Aanhoudingen in opliehtingszaak Mooie eurozomer willen engelsen koningin nog? varkensrennen ontdekking (on)gezond comnliment ÜW/KWARTET VRIJDAG 27 JUNI 1975 BINNENLAND 5 ^iioet geen misverstand over be- i: het Kamerlid Jurgens treedt ;ijn betoog over de diplomatieke jenwoordiging van Nederland bij 'aticaan niet" in de voetsporen Is G. H. Kersten het SGP- xlid, wiens naam onverbrekelijk inden is met het begrip 'de nacht ersten'. In deze nacht (die van 11 november 1925) werd een lement van ds Kersten tot op- van het gezantschap bij het an door de Tweede Kamer aan- len met 52 tegen 42 stemmen, 3r.|eidde tot een van de langdurigste |e|ingscrises, die Nederland ooit gekend. erstens bezwaren (waarvoor hij illerlei opportunistische redenen verschillende politieke oproepen kreeg) waren vooral ingegeven anti-papisme. 'Geen zoon der gjorming kan noch mag den Paus e foofd der Christenheid begroeten, litl ook diens invloed versterken', Kersten bij die gelegenheid, lurgens redeneert daarentegen he il uit het oogpunt van doelmatig- Hij wil de post beslist niet ffen. Hij vraagt zich alleen af im onze diplomatieke vertegen- liger bij het querinaal (de Itali- regering) niet gelijk onze belan- tij het Vaticaan kan behartigen, is niet ongebruikelijk. En zelfs 'el meer Nederlandse diplomaten leer dan één regering geaccredi- regeringen die op grotere af- van elkaar wonen dan de paus Italiaanse president. C^ter Van der Stoel draait er in twoord nogal omheen met ver- ig naar de geschiedenis en derge- overwegingen. Waarom zegt de ter eigenlijk niet ronduit, dat het wan voornamelijk om prestige- len niet wil meewerken en zaak blokkeert? lergelijk antwoord zou misschien liplomatiek genoeg zijn, maar het :h wel te hopen dat de minister [relaties met het Vaticaan mede likt om 's pausen ministerie van landse zaken van deze stijfkop- af te brengen. Njiplomatieke post bij het Vaticaan ^est ergens geschikt zijn als inter- |§iale luisterpost (en daarom voor \and volstrekt noodzakelijk). Maar jioeven de mate van onze effi- |j' toch niet door een of ander ihoofd (hoe bevriend dan ook) te I dicteren? ^men het lot aan van de 570 len Indiërs dan is er al tientallen sprake van een noodtoestand in I. Dat deze nu is uitgeroepen een premier, die als gevolg van gerechtelijke uitspraak in persoon- verlegenheid is geraakt, is ver- jrend. a Gandhi is inderdaad machte- jj gebleken om in de afgelopen I behoorlijke hervormingen ten :ve van de doodarme meerder- fan haar volk door te voeren. Zij dat nu aan wijdverbreide mijnende krachten. In werkelijk- was het echter de jarenlange i-heerschappij van haar partij, de 'espartij, onder wier vleugels be ngemeenschappen van feodale ren en moderne kapitalisten gingen, die de meest ambitieuze len van New Delhi wormstekig :n gemaakt. Indira heeft deze :igde machten nooit voor het durven stoten, hoe graag zij ien vrouw van het volk is. Of zij iet behulp van de noodtoestand ets kan doen om dat volk, vooral et platteland, tegen uitzuigers in ei gedaanten te beschermen, is de vraag. Meestal lukt dat niet bovenaf. heeft er alles van dat zij zich air van de noodtoestand bedient iet rijzend getij tegen het bewind haar regering tegen te houden, opsluiten van een. groot aantal istanders wijst daarop. Dat is dijk geen alledaagse politieke op- ie meer maar een volksbeweging in rechtse en linkse gezindheden gaan achter het vaandel van medewerker van de grote Mahat- jandhi. Jaya Prakash Narayan. 'oornaamste aandrift is de woede de corruptie van het regerende ilishment. Hoe deze beweging het over een alternatief beleid eens noeten worden is nog een raadsel, wel staat vast dat de Congres- nooit ernsti er bedreigd is. Voor ouw Gandhi heet het dan ineens de stabiliteit van het land in ar is, maar binnen de democratie 'op India zich beroemt, moet een ieke aardverschuiving als het op- van het vertrouwen in de grespartij toch mogelijk zijn. Een iepen van de noodtoestand nu, en I nog wel om zulke doorzichtige loonlijke redenen, is veel gevaarlij- iivoor de stabiliteit van India HAAG In april van dit jaar en de uurlonen van de Neder- Sse werknemers met 7.3 procent «gen tegenover oktober 1973, al- het statistisch bulletin van het I De weeklonen vertonen een ling van 5.5 procent. Promovendus concludeert na jaren werk in team: Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT Om 'tastend een weg te zoeken in de toen nog vrij nieuwe problematiek' werd begin 1969 in het academisch zieken huis Utrecht een werkgroep opgericht ter begeleiding van de on gewenste zwangere. Hoewel de doelstelling breder was, functio neerde de groep in feite als adviesgroep voor abortusaanvragen. Dat werk was zinloos, concludeert dr. A. W- Mante na een uitvoe rig onderzoek over de eerste twee jaar waarop hij gisteren bij prof. dr. A- A. Haspels promoveerde. De werkgroep wekte ten onrechte de schijn, op verantwoorde wijze over het al of niet voortzetten van de zwangerschap te kunnen beslis sen. Ook deskundigen blijken niet in staat, op korte termijn de gevol gen van zo n beslissing voldoende te overzien. In de werkgroep zaten naast de vrouwenarts: de huisarts van de aanvraagster, een psychiater, een maatschappelijk werker en in een later stadium een psycholoog. Bij de beslissing om een verzoek te weigeren, gaf het oordeel van de vrouwenarts duidelijk de doorslag. Hij zou tenslotte de ingreep moeten uitvoeren en de verantwoordelijk heid ervoor dragen. De cijfers van dr. Mante verschaffen een boeiend inzicht in de ontwikkeling van de legale abortus in die beginperiode. In het eerste jaar waren de gyne- cologen in 56 procent van de geval len tegen afbreken van de zwan gerschap. In het tweede jaar bleken zij "hun weerstand vrijwel geheel te hebben opgegeven', het percentage afwijzingen daalde tot 14. Of dat kwam door verandering van inzicht of door 'een toegeven aan de druk die door samenwerking met een meerderheid van eensge zinde andersdenkenden onvermij delijk ontstaat', kon dr. Mante niet nagaan. Over de gehele onderzochte periode bedroeg het aantal afgewezen ver zoeken ruim dertig procent. Van de honderddertien vrouwen die de au teur in 1973 ten behoeve van het onderzoek enquêteerde, hadden er zevenendertig hun aanvraag des tijds zien afwijzen. De vraag naar de waarde van de begeleiding, spitst zich van nature toe op wat er met deze vrouwen en hun zwanger schap verder gebeurde Maar dat neemt niet weg dat het een opmerkelijke uitkomst is'. Falen Het is op grond van die uitkomst dat dr. Mante concludeert dat des kundigen in een abortusteam ken nelijk falen. De psychiaters hadden in zeven gevallen vóór abortus ge adviseerd. de huisartsen in dertien gevallen. Maar kennelijk ging het zonder de ingreep ook goed. Als de maatschappelijke opvang maar goed is. vindt dr. Mante (maar dat schrijft hij niet in zijn proef schrift), hóéft abortus niet. Een ongewenste zwangerschap kan een gewenst kind opleveren', zegt hij nadrukkelijk. promovendus zich tijdens de plech tigheid moest verdedigen. Buiten het gebied van het proef schrift ligt de toch wel belangrijke vraag hoe het sinds 1971 verder is gegaan met de Utrechtse werkgroep ter begeleiding van de ongewenste zwangere. Dr. Mante stapte er korte tijd later uit. Hij voert alleen nog maar om strikt medische redenen abortus uit. en dat is zeer zelden nodig. En de werkgroep is de laatste twee jaar niet meer belast met beslissin gen over abortus verzoeken. Het is. vertelt prof. Haspels, meer een leergroep geworden ten behoeve van studenten en vérpleegkundi- gen. In de Utrechtse universiteits kliniek wordt de beslissing nu ge nomen door de vrouw en de arts. Zij is ook daar baas in eigen buik. en de behandelende arts is er baas over eigen handen. En de chef de clinique is gisteren gepromoveerd. Twijfels Maar in zijn wetenschappelijke be schouwingen. moet hij toch ook twijfels aandragen. Een belangrijke factor in het optimistisch lijkende beeld is waarschijnlijk dat de vrou wen 'die dagelijks een kind om zich heen hebben, zich zelf niet toe staan om dat als een verslechtering van hun toestand aan te merken'. Aan de andere kant vond dr. Mante de reacties tijdens de interviews 'vaak zo spontaan en overtuigend, dat het zonder enige twijfel duide lijk is. dat een aantal vrouwen achteraf inderdaad dankbaar is dat de destijds ongewenste zwanger schap niet werd afgebroken'. Toch waren het juist de twijfels over de waarde van dit deel van Mantes conclusies, die gisteren prof. Haspels aanleiding gaven voor de tegenwerpingen waartegen de Van onze parlementsredactie DEN HAAG De KVP is er gisteren bij gebleven, dat het niveau van de uitgaven van de overheid naar beneden moet. Tijdens de voortzetting van het debat over devoorjaarsnota verweet de heer Notenboom minister Duisenberg, dat hij in zijn antwoord over de ernst van het KVP-betoog was heengegleden. In ieder geval zal de KVP de komende miljoenennota met dezelfde ernst beoordelen. gunstig teken, dat de PvdA-er had gesproken over 'bescheidenheids plannen'. waarmee hij dan bezui nigingen bedoelde. Dit is eindelijk een erkenning, aldus Scholten. dat we niet verder kunnen gaan met het vergroten van de collectieve uitgaven. Dr. Arend Vermaat (ARP) verweet de minister, dat er wel overleg -wordt gevoerd over de meerjaren afspraken in het partijbestuur (van de PvdA) maar dat dit overleg niet in de Kamer mogelijk was. Van dr. Dolman (PvdA) kreeg de minister het verwijt te horen, dat het kabinet over meer gegevens be schikt over de economie dan de Tweede Kamer. Minister Duisenberg dacht, dat aan verlaging van 1e uitgaven niet is te ontkomen. Maar op dit moment zijn er onvoldoende duidelijke ge gevens beschikbaar om nu al te beslissen over de begroting van volgend jaar en over het herzien van de beleidsafspraken voor de komende jaren. Als er dan over prioriteiten wordt gesproken, zal ook de ontwikkelingshulp in discus sie komen. De VVD en de CHU vonden het antwoord van minister Duisenberg teleurstellend. Het verwijt van de heer Van Aardenne (WD) was. dat de regering de moeilijkheden weer voor zich uit schuift. De heer Scholten (CHU) voorspelde, dat de ontwikkeling verder in de verkeer de richting gaat. Hij vono het een Uitwijken Zeven vonden elders in Nederland een arts die de ingreep alsnog uit voerde. drie weken uit naar een Engelse abortuskliniek. Eén vrouw werd 'geholpen' door een Illegale aborteur. En vijf kregen een spon tane miskraam. Er is enige reden om het woord spontaan hier tussen aanhalingstekens te zetten, het aantal is zo onverwacht groot dat men haast moet denken aan al of niet bewuste pogingen om de zwan gerschap toch te laten eindigen, bijvoorbeeld door een valpartij. Dr. Mante is op dit aspect niet inge gaan. Hoe dan ook, de zevenendertig af gewezen abortusaanvragen leidden tot slechts eenentwintig voldragen zwangerschappen. Bij het interview, enkele jaren later, bleek geen van die eenentwintig vrouwen van me ning dat door de genomen beslis sing haar omstandigheden bij na der inzien achteruit waren gegaan. Zestien vonden zelfs dat. ondanks de ooit ongewenste zwangerschap, hun omstandigheden waren verbe terd. 'Helaas', schrijft dr. Mante. 'is het aantal van eenentwintig vrouwen te gering om daar algemeen gel dende uitspraken aan te ontlenen. Van een verslaggever GRONINGEN De nieuwe secretaris van de Groningse rijksuni versiteit, drs. H. A. Kurvers, heeft geen goed woord over voor de actie van de Groningse criminologen, die hun nevenverdiensten besteden aan maatschappelijke activiteiten. In een interview in de Grdningse Universiteitskrant verklaard de secretaris, dat hij het belachelijk vindt dat er in de officiële werktijd privé-werkzaamhe- den voor derden kunnen worden verricht. Jongman dat het criminologisch instituut dergelijke extra gelden (bijverdiensten uit werk voor der den) spendeert aan maatschappe lijke activiteiten die op het vakge bied van de criminologie liggen. 'Wij hebben een pot voor dat extra geld. Uit dit pot geven we onder meer financiële steun aan de Ba- jeskrant, een blad voor en door gedetineerden', aldus de heer Jong man. In deze heeft de heer Kurvers niet alleen kritiek op het gedrag van de criminologen, maar ook op de han delswijze van leden van het weten schappelijk personeel. Onderling verschillen deze partijen echter van mening over de besteding van het. door privé-werkzaamheden voor anderen, verkregen geld. Het crimi nologisch Instituut had vorige week bij monde van prof. dr. R. W. Jongman in een brief aan het col lege van bestuur van de universiteit gezegd 'het crimineel te vinden dat leden van het wetenschappelijk personeel het verkregen geld voor prlvé-doeleinden gebruikten'. In de brief verklaarde de heer Het criminologisch instituut heeft het college van bestuur verzocht ook bij andere instituten na te gaan wat er met de bijverdiensten wordt gedaan. Ambtenaren In eerste termijn had de minister nog meegedeeld, dat met het geor ganiseerd overleg zal worden ge sproken over het bepalen van de trend van de verhoging van de salarissen van de ambtenaren. De maatstaven voor het bepalen van de trend (de gemiddelde loonsver hoging in het bedrijfsleven) zijn met meer juist. De Tweede Kamer kwam niet in het geweer tegen dit plan van de minister (de ambtenarensalarissen overschreden de begroting met 500 miljoen gulden), nadat hij had be loofd. dat van het trendbeleid zelf niet zal worden afgeweken Van een verslaggever EINDHOVEN De Eindhovense ge meentepolitie heeft in verband met enkele gevallen van oplichting op het plaatselijk woonwagenkamp twee vrouwen. A. P. de V. (31) en M. N.-C. (44), en een man, A. P. (21). aangehouden Het drietal heeft volgens de politie in het verleden onder andere meubels en porselein op het woonwagenkamp laten be zorgen zonder daarvoor te beialen Van onze weerkundige medewerker Juni doet het goed dit jaar. In De Bilt zijn al vijf zomerse dagen van 25 graden Celsius of warmer waar genomen (normaal zes) tegenover twee vorig jaar in juni. Ook de komende dagen blijft het weer zeer appreciabel met voortdurend zonni ge perioden en middagtemperatu- ren van 17 graden aan zee tot 20 a 22 graden dieper in het binnenland. Een Azoren-hogedrukuitloper blijft flink actief over de Britse eilanden, waardoor depressieuitlopers vanuit Scandinavi de Noordzee in afge zwakte toestand passeren en in on ze omgeving nagenoeg niets klaar maken. Hooguit komt het tot over drijvende bewolking en dan slechts tijdelijk. Ook voor het komende weekend blijft de hogedruk (1030 millibar ten westen van Schotland doorgaan, waardoor het goed zo merweer blijft. Gerekend over heel Europa stelt de zomer tot nu toe ook niet teleur. Naar schatting 85 a 90% heeft mooi vakantieweer. In Oostenrijk en Zwitserland schijnt de zon bij 25 graden, evenals in Zuid-Duitsland. In Hongarije, Polen en Tsjechoslo- wakije is het stabieler geworden. Warmer wordt het in Zuid-Slavië en Italië, plaatselijk 28 graden, in de Povlakte zelfs 32 graden. In Spanje loopt de temperatuur nu in een groter gebied tot tropische waarden op van 30 tot 33 graden. Zuid-Frankrijk reikt tot 25 a 28 graden. De vakantiegangers in de Noorse fjorden hebben het weer de laatste tijd niet mee: het regent er herhaaldelijk met af en toe een stevige wind. De temperatuur in Scandinavië varieert van 10 tot 15 graden in het noorden tot 15 d 20 graden in het zuiden. Het zeewater langs onze kust is nu 14 tot 16 graden celsius met de hoogste waarden langs de Waddeneilanden. Weerrapporten van gisteravond 7 uur. weer. maximum temperatuur en neerslag Amsterdam onbewolkt 20 0 De Bilt onbewolkt 22 0 Deelen onbewolkt 23 0 Eelde zwaar bewolkt 21 0 Eindhoven licht bewolkt 22 0 Den Helder half bewolkt 18 O Luchth. R'dam onoewolkt 20 0 Twente Ucht bewolkt 21 0 Vlissingen onbewolkt 20 O Zuid-Limburg onbewolkt 22 0 Aberdeen /.waar bewolkt 14 0 Barcelona onbewolkt 27 0 Berlijn onbewolkt 25 0 Bordeaux /.waar bewolkt 29 0 Brussel onncwolkt 22 0 Frankfort half oewolkt 27 0 Genève onbewolkt 29 0 Innsbrück half bewolkt 27 0 Lissabon half bewolkt 24 0.2 Locarno half bewolkt 29 0 - Londen onbewolkt. 27 o Luxemburg onbewolkt 27 0 Madrid onbewolkt 30 0 Malaga onbewolkt 32 0 Mallorca onbewolkt 29 0 München onbewolkt 25 0 Nice onoewolkt 24 0 Oslo licht bewolkt 22 u Parijs onbewolkt 26 0 Rome onbewolkt 28 0 Wenen onbewolkt 25 0 Zürlch onbewolkt 27. 0 Casablanca half tewolkt 23 O Las Falmas onbewolkt 25 0 Tel Aviv licht bewolkt 28 0 Tunis onbewolkt 29 0 In de westelijke Oostzee wordt 16 graden gemeten, langs de Middel- landsezeekusten 20 tot 22 graden, rondom Kreta 22 graden. Kor foe 23 graden en Israël 24 graden celsius. Strand verwachting Aanhoudend gunstig zomerweer. Wel af en toe koel: 17 tot 18 graden celsius maximaal bij noor delijke wind. maar tijdens zonnige momenten aangenaam strandweer. Zeewater 15 tot 16 graden, kwallen worden niet of nauwelijks gesigna leerd. OPKLARINGEN ONWEER BEWOLKING tt MAXTEMP. MIN. TEMP. WINDRICHTING HOOGWATER 28 juni 1975 Vlissin gen: 4.19-17.01; Harmgvlletslulzen: 6.25- 18.47; Rotterdam: 7.39-19.41: Schevenln- gen: 5.52-18.13: IJmulden: 6.30-18.51; Den Helder: 10 30-22.26: Harlingen: 0 36-12.53; Delfzijl: 2.47-14 47. onder redactie van loessmit 'Smerige proleet' wordt het Britse lagerhuislid Willie Hamil ton door de royalisten in zijn land genoemd en wie zich iets van deze mijnwerkerszoon her innert. weet al dat die scheld naam iets met zijn boek te maken moet hebben. Hamilton stond al bekend als fel anti-koningsgezind, maar toen ongeveer een half jaar ge leden zijn boek 'Mijn koningin en ik' verscheen, stond Engeland op z'n kop. Want de titel van het boek mag dan klinken als 'mijn geliefde vorstin', uit de inhoud blijkt het tegendeel. Ha milton laat daarin geen spaan heel van de Engelse koningin en haar familie. Hij vergelijkt het koninklijk gezin bijvoorbeeld met de Londense dierentuin, 'met dit verschil dat ze minder vermakelijk en heel wat duurder zijn dan de apen'. Volgens de schrijver hebben onderzoeken uitgewezen dat wel zestig pro cent van het Britse volk het met hem eens is. Het boek liep in elk geval als een trein; voor- en tegenstanders verslonden het en nu. een paar maanden later, is er al een herdruk in een goed kope paperback-uitvoering ver schenen. Bij de presentatie daarvan kwam Hamilton deze week met een nieuw, schokkend plan: laten we een referendum houden over de monarchie. Drie vragen zou Hamilton het volk willen voorleggen: bent u vóór afschaffing van de monar chie? Zou u vóór een republiek kiezen als u de gelegenheid kreegVindt u dat de koninklij ke familie, net als alle andere burgers, belasting zou moeten betalen? Niet dat Hamilton di- rekt gelooft dat het volk als één man: afschaffen.' zou roepen. Hij is er zelfs van overtuigd dat de meesten het koningshuis wil len behouden, maar toch durft hij te wedden dat in elk geval 'een aanzienlijke minderheid' voor de republiek zou stemmen. 'Ik denk wel dat vrijwel het hele volk er voor zou zijn dat het koninklijk huïs gewoon belasting zou betalen. Je zou er trouwens verbaasd van staan, hoeveel mensen in hun hart graag van het koningshuis af willen, maar dat niet hardop durven zeggen' De mljnwerkerszoon. die de mo narchie als een 'absurde instel ling' beschouwt, liet zich ook dit keer weer in krasse taal uit. 'De monarchie vertegenwoordigt voor mij alles wat ik in onze maatschappij onverdedigbaar en weerzinwekkend vind: onver diende voorrechten, geheimhou ding. hebzucht, corruptie, vleie rij. huichelachtigheid en kouwe drukte. Alle Britten zullen de buikriem nog strakker aan moe- De varkensrennen in Schiedam zijn niet doorgegaan, omdat b. en w. van die stad zich op het standpunt stellen dat 'dieren- nummers waarbij dieren op ge forceerde wijze een tegen hun nat-uur ingaande rol wordt opge drongen' niet meer kunnen wor den getolereerd. Met dit argu ment heeft het college dit voor jaar alle circussen verbannen waarin dieren optreden en nu ook een van de festiviteiten ver boden die ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Schie dam georganiseerd zou worden: een wedstrijd voor varkens on der het motto "welk varken is als eerste bij zijn voerbak'. Tijdens deze varkensrennen zou het pu bliek kunnen wedden op een be paald varken, net als bij paar denrennen. zo weet 'Vermaak en d'erenleed' te melden, het or gaan van het Nederlands Jack London Verbond, groot tegen stander van alle circussen met dieren en van bijna alle dieren tuinen. Kennissen en bewonderaars van ex-jockey Bill Smith hebben er nooit aan getwijfeld dat hun Bill een echte paardrijdende man was, maar na diens overlijden, deze week In een dopje in het noorden van Queensland in Au stralië. zijn ze tot een opzienba rende ontdekking gekomen: al de achtentachtig jaren van zijn leven is 'hij' een vrouw geweest. Bill Smith is nu begraven onder de naam zoals 'hij' indertijd in de burgerlijke stand Is inge schreven: Wilhelmina Smith. ten halen, behalve natuurlijk de leden van het koninklijk huis. Die gaan gewoon door met hun onbenullige bezigheden, als ze al iets doen. Sommigen van hen doen niets anders dan aan het eind van de maand hun belas tingvrije toelage innen. Kroon prins Charles bijvoorbeeld haalt de voorpagina's alleen al als hij een snor en baard laat staan, en vervolgens opnieuw als hij van mamma zijn baard moet afsche ren. Voor dat soortdingen strijkt hij onverdiend een belas tingvrij jaargeld van meer dan tweehonderdduizend pond op. En prinses Anne zit eeuwig en altijd op de rug van een paard: die is zelden of nooit ergens anders te vinden'. Volgens Willie Hamilton, de schrijver van het geruchtmaken de boek 'Mijn koningin en ik', heeft de Engelse prinses Anne niet veel nuttigs om handen. Het enige dat ze doet is paard rijden. zegt hij. 'en daar stapt ze maar zelden af'. Hier Is Anne aan het trainen in de Verenigde Staten, waar ze dit weekend met haar man meedoet aan een in ternationaal concours. 'Het verdient aanbeveling de zo genaamde afzwaai-keuring. waarin wordt nagegaan of de dienstplichtige de militaire dienst lichamelijk minstens even gezond verlaat als hij er in kwam. uit te breiden tot de geestelijke gezondheid'. Een stel ling van dr. W. M. M. J. Bovée. zojuist aan de TH Delft gepro moveerd In de technische we- ensc.happen. Bij eenzelfde pro motie. ook in Delft, heeft dr. ir. P Bos deze stelling geponeerd: 'Wanneer aktiegroepen die strij den voor gelijke rechten voor man en vrouw, hun leden aan duiden als Dolle Mina's. Wer kende Wijven en Rebelse Mei den. dan doen zij het image van de geëmancipeerde vrouw geen goed en vormen daarmee een obstakel In het emancipatiepro ces'. Van een anoniem gebleven weg gebruiker kreeg een Engelse ver keersagente zomaar een bos bloemen. De gulle gever bad er een kaartje bijgedaan met al leen de verklaring van het spon tane gebaar: .omdat u er aan trekkelijker uitziet dan een ge woon stoplicht'. Moet je met zon compliment nou blij zijn? Herenigmgstiag Alle ex-mi- litairen die gediend hebben in de vroegere 37e Cie AA.T. en elkaar wel weer eens willen zien en spreken, kunnen naar een reünie die omstreeks september gehouden zal worden. Wie wil, moet zich wel zo gauw mogelijk schriftelijk opgeven bij de heer Th. Twijnstra, Perzikstraat 11 in Leeuwarden. Schapendag In het Noordbrabantse Uden wordt op 2 augustus de 'schapendag 1975' gevierd. Daar is niet alleen een grote schapenmarkt te zien. maar ook van alles en nog Vfrat.. wat maar met het schaap te maken heeft. 'Wat heb je in zijn cocktail gedaan. Simpkins?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5