deTiid KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Grenzen filmkeuring op 12 en 16 jaar Jezuïeten de joden van het christendom Even puzzelen a Tour de France op radio en televisie Fotoboek van oud-Soerabaja Tweede Kamer achter initiatiefwet Weekblad Positief CNV: wettelijke regeling voor reisbureaus Rijden onder invloed neemt weer sterk toe Water Tjeukemeer tien jaar besmet TT" m ïmu Russen willen in[ Rotterdam meer faciliteiten hebbl F TROUW, KWARTET DONDERDAG 26 JUNI 1975 BINNENLAND-RADIO EN TV Radio bezuinigt dit jaar HILVERSUM Met ingang van vandaag zenden N'OS-televisie en -radio een of meer samen vattingen uit van de Tour de Tv-portret van prof. Verkuyl HILVERSUM Vrijdag zendt IKOR-televisie 's avonds- 23.10 uur op Nederland I een gefilmd portret uit van prof. dr. J. Ver kuyl, hoogleraar in de missiolo- gie aan de VU te Amsterdam. Prof. dr. G. N. Lammens zegt over hem: 'In eigen kerkelijke kring de gereformeerde ker ken in Nederland heeft prof. Verkuyl de naam een loyale dwarsligger te zijn. Loyaal om dat hij zich diep verbonden weet met het geloof van de kerk, een dwarsligger omdat hij in politiek en maatschappelijk opzicht in eigen kring maar ook ver daar buiten een van de meest pro gressieve figuren Is. Dat laatste is hem niet altijd en overal in dank afgenomen. Zijn inzet voor de vrijheid van Indo nesië, zijn standpunten over de nucleaire bewapening en de NA TO, zijn appèl om de Portugese socialist Soares te steunen heb ben hem het leven niet gemak kelijk gemaakt.' De aflevering van vrijdagavond is de laatste in een serie van twee. Leonie van Biadel spreekt met hem over Verkuyls relatie met Zuid-Afrika en zijn opvat tingen over oorlog en vrede, waarin onder andere zijn discus sie met mr. Barend Biesheuvel. France. De finish op 20 juli zal rechtstreeks worden verslagen. Verslaggevers voor televisie zijn: Fred Racké en Jean Nelissen. De meeste televisie-uitzendingen doordeweeks "zijn aan het begin van de avond tussen 18.25 en 18.45 uur op Nederland I. Af en toe zijn er ook samenvattingen na het laatste journaal op Ne derland I. Op zaterdagmiddagen wanneer gereden wordt wordt uitgezonden tussen 14.00 en 18.45 uur op Nederland 2. Op zondagen dat er gereden wordt is dat tussen 15.30 en 16.00 uur en 16.27 en 17.00 uur. De NOS-radio doet het bij de verslagen van de Tour zuiniger aan dan andere jaren. Er zijn geen capriolen van populaire tv- persoonlijkheden, die achterop motoren gezeten hun indrukken weergeven. Er wordt, ook geen gebruik gemaakt van het vlieg tuig van de Franse omroep. Wel wordt samengewerkt met Radio Luxemburg en met de TROS- televisie. die Theo Koomen van af 6 juli heeft ingezet. Tourverslaggevers voor de radio zijn: Tom Blom en Mart Smeets. Op zeer uiteenlopende uren van de dag worden de radioreporta ges verzorgd. Praktisch iedere middag zijn er uitzendingen, op Hilversum 3. De nabeschouwin gen zijn meestal tussen 18.45 en 18.50 uur. De radioverslaggeving is meestal rechtstreeks. Kinderdienst IKOR-radio over kloosterleven HILVERSUM In de maanden juli en augustus komen de kin deren, die het afgelopen seizoen hebben meegedaan aan de kin derdiensten van IKOR-Radio op zondagmorgen iels meer te ho ren over het kloosterleven. 'Ge vangen in Gods stilte.is de naam van de uitzendingen. In deze zomermaanden komen dc gebruikelijke kinderdiensten 's zondagsmorgens tussen tien en half elf op Hilversum 2 te ver vallen. De eerste uitzending op 6 juli is een inleidend programma waarin ds. Bley vertelt over het ontstaan van kloosters en kloos terorden. In de tweede en derde uitzending wordt verslag gedaan van een bezoek dat kinderen in mei brachten aan de abdij 'De Slangenburg' te Doetinchem. Ze woonden daar een eucharistie viering en een middaggebed bij. Ze spraken met broeder Heiwig en zongen hun eigen liederen. Wieteke van Dort DEN HAAG Gisteravond heeft de bekende televisieac trice Wieteke van Dort op de Pasar Malam een platenboek van G. H. Bartman over het oude Soerabaja ten doop ge houden. Het is een bijzonder fraai boekwerk uitgegeven door de jonge uitgeverij Tho mas en Eras in Den Haag. Voor de velen, die dierbare herinneringen aan bet oude Soerabaja hebben, is dit boek een houvast om nog eens een tochtje te maken naar het verleden dat alleen in dro men kan blijven voortleven. In de bundel zijn twee legen den opgenomen, een over de strijd tussen de haai en de krokodil (het wapen van Soe rabaja bestaat uit deze twee dieren) en een over de berg Bromo. Natuurlijk vormen de vergeelde foto's de hoofdscho tel: vele nu niet meer be staande punten van Soeraba ja zijn op prachtige wijze ge reproduceerd. zoals de Pal- menlaan, Pasar Besar de Goe- benbrug etc. Ook vele schil derachtige plekjes buiten Soerabaja. de weg naar de Bromo, Tosari, de Zandzee zijn er te vinden. Wieteke van Dort (die in legende van de krokodil en de gebracht in het zg. Indisch, haai voor deze gelegenheid gebracht n het zg. Indisch. Zij deed dit op de haar eigen warme liartoveroverende ma nier, die een uitbundig ap plaus van het publiek oogstte. Van onze parlementsredactie DEN" HAAG De Tweede Kamer ia gisteren met 77 stemmen voor en 47 stemmen tegen akkoord gegaan met de afschffing van de filmkeu ring voor volwassenen en het in voeren van twee leeftijdsgrenzen zestien en twaalf jaar waaronder vertoning ongeschikt wordt geacht. Met het aannemen van dit initia tief-wetsontwerp van de socialisten Voogd en Haas-Berger is ook de burgemeesters de bevoegdheid ont nomen films in hun gemeente te verbieden. Tegen het wetsontwerp stemden de KVP (met uitzondering van Van Amelsvoort). ARP, CHU, SGP, GPV. Boerenpartij, RKPN en de heer Imkamp (D'66). Het wetsontwerp werd gisteren, bij de eindstemming nog op enkele onderdelen gewijzigd. Zo is in da wet niet meer aangegeven welke (ADVERTENTIE) deskundigen in de keuringscommis sie moeten zitten, maar wordt al leen aangegeven dat aan elke keu ring drie leden van de Nederlandse filmkeuring moeten deelnemen en dat men tenminste achttien jaar moet zijn om lid van de Nederland se filmkeuring te zijn. Op voorstel van de VVD'er Wiegel zullen films die zijn toegelaten boven twaalf jaar niet voor 20.00 u. en films die zijn toegelaten boven zestien Jaar niet voor 21.00 uur op de televisie mogen worden vertoond. Van deze ongeschiktheid moet in de pro grammabladen en op de buis mel ding worden gemaakt. Initiatiefnemer Voogd verzette zich gisteren tegen deze laatste wijzi ging, maar tilt er uiteindelijk niet zwaar aan. De hoofdzaak, aldus drs. Voogd, is dat de keuring voor vol wassenen is afgeschaft en de be voegdheid van de burgemeesters een voorstelling te verbieden is verdwenen. Overal te koop voor 1,80 Nog dit jaar Voogd heeft goede hoop dat de afschaffing van de filmkeuring voor volwassenen nog dit Jaar een feit kan zijn. Gisteren al is een brief naar de Eerste Kamer ge stuurd waarin wordt gemeld dat het wetsontwerp in behandeling kan worden genomen. Die behandeling KARELTJE KNETTER T zou, zo schat de heer Voogd in augustus kunnen geschieden. Ook in de ministerraad verwacht hij weinig moeilijkheden. De wet zal moeten worden ondertekend door de ministers van Doorn (CRM), De Gaay Fortman (binnenlandse za ken) en Van Agt (justitie). UTRECHT Het CNV ls van oor deel, dat er zo spoedig mogelijk een wettelijke regeling voor de vesti ging van reisbureaus moet komen. 'Zolang een dergelijke regeling ont breekt. is het een al te gemakkelijk terrein voor beunhazen en oplich ters, die alleen maar een bordje op hun deur hoeven te spijkeren om directeur van een reisbureau te zijn', aldus het CNV in zijn blad 'De Gids'. Aanleiding tot het artikel is de gang van zaken bij het reisbureau 'Dito-Discount', waar de directeur onlangs 'gevlogen' bleek te zijn met in zijn bezit het vooruitbetaalde reisgeld. Het reisbureau liet het ge hele reisgeld door vakantiegangers vooraf betalen zonder dat de klant een vliegbiljet in handen kreeg. 'Het is misschien wel dom om daar ln te trappen, maar ook wie domme dingen doet. heeft recht op be scherming', aldus de christelijke werknemerscentrale. Ook vla de televisie komen vaak sombere en negatieve aspecten van het leven op ons af. Maar soms straalt er zoveel positiefs van je scherm, dat je je weer met het verschijnsel "mens" kunt verzoenen. Daarvoor zorgde woensdagavond het IKOR door de Britse docu mentaire over een autistisch ge boren meisje te vertonen. Ik hoop dat veel kijkers zich aan deze filin hebben kunnen op trekken. Waar wetenschapsmensen geen therapie hadden, probeerden een eenvoudige moeder en vader de blokkade die hun dochter Ann van contact verstoken hield, te doorbreken. De andere kinderen deden eraan mee. Fascinerend was het. iets te ervaren van wat deze mensen dreef en wat zij met elkaar bereikten. Alles bij elkaar was het een zeldzame les in karakter kunde en tevens een overtuigend antwoord aan diegenen die het nut van een gezinsband in twijfel trekken. 'Kenmerk' zorgde voor een inte ressante reportage over het zelf standig geworden Mozambique. De film werd tevens een boeiend portret van Samora Machel, de eerste president van de nieuwe socialistische republiek in Afrika. Het lijkt van bijzonder belang te zijn, deze man nauwlettend te blijven volgen. Hij bezit iets, dat hem tot een aparte persoonlijkheid maakt. Deze bestrijder van het kolonia lisme kwam in de film naar voren als een man met een sterk gevoel voor tussentinten, begiftigd met het vermogen om de tegenstellin gen niet op de spits te drijven, maar op een milde manier te Ironiseren. Eén van zijn kostelijke opmerkingen: het Westen denkt dat men daar beschaafder is dan wij, maar de zon komt tenslotte toch maar op in het oosten. Een doordenkertje, zou Wim Kan zeggen, en dat is het ook. Feike ter Velde, de perschef van de E.O., met wie ik tijdens de bijeenkomst van de verenigings raad van de NCRV plezierig een stukje heb gegeten en gebekvecht over het gescheiden optrekken, zal het spijtig vinden dat ik maar een gedeelte van de reportage van de EO-landdag heb gevolgd. Maar de Duitse tv-film.op het andere net, 'Verlof voor de begrafenis', liet mij niet los. Omdat er zoveel te leren was van de wijze, waarop de schrijver, Johannes Hendrich. zijn personages liet reageren op de tijdelijke terugkeer van een tot levenslang veroordeeld familielid. Een spiegel waarin iedereen wel iets van zichzelf kon ontdekken. TON HYDRA DEN HAAG Het rijden onder Invloed neemt in Nederland weer duidelijk toe. Het aantal overtre dingen tegen de nieuwe alcoholwet is sinds november van het vorig jaar de invoering van de nieuwe wet tot afgelopen maart met zestig procent gestegen. In novem ber 1974 zijn 569 processen-verbaal opgemaakt tegen 915 in maart 1975. Dit is de conclusie van de centrale politie verkeerscommissie (CPVC). In totaal zijn het afgelopen half jaar 1 november tot 1 mei 200.000 voertuigen gecontroleerd, zowel tijdens normale politiesur- veillances als tijdens gecoördineer de acties. Het aantal geconstateer de alcoholmisdrljven bleek tijdens routine-controles beduidend hoger te liggen dan tijdens gerichte ac ties. LEEUWARDEN Het Centraal Diergeneeskundig Instituut te Rot terdam heeft definitief vastgesteld dat de honderden dode eenden, die in de afgelopen dagen in het Tjeu- ke- en Snekermeer werden aange troffen, gestorven zijn aan botulis- me. Volgens dr. J. Haagsma van het instituut zal het water van het Tjeukemeer nog zeker tien jaar be smet blijven. Verwacht wordt dat botulisme opnieuw zal gaan optre den bij temperaturen boven de twintig graden. Volgens dr. Haagsma zou het optre den van botulisme het gevolg kun nen zijn van de aanleg van rijks weg 50. waardoor het natuurlijk evenwicht zou zijn verstoord. COPYRlGHf STUDICTAVAN 88. Smidje Verholen keek een beetje zuinig. 'AquamaFijntje mee nemen. Tja, ik weet niet of dat zomaar kanantwoordde hij. 'Ze is per slot van rekening een vol wassen meisje en ze is uit eigen vrije wil hierheen gekomen. Ze is amper een dag hier begrijpt u wel? We hebben wel veel last van haar gehad, maar ja.toch moet ze zelf maar uitzoeken of ze mee wil of niet. Daar bemoei ik me niet mee'. 'Juist, goed zo. Héél slim van je!' nijdaste Neef Teunis. 'Het is een leuk kind, hè? En daar vallen za ken mee te doen! Kennissen, ten toonstellingen en jaarbeurzen af reizen! En haar te kijk te zetten. Ik ken dat. 'It means big business, zeggen de Amerikanen.De oude man dacht even na en hernam: 'Maar ook voor mij is geld geen bezwaar. Verholen. Ik betaal je grif tweehonderdduizend florijnen! Een mooi aanbod niet? Stel je voor zeg! Met twee ton pure winst uit zo'n zaak springen. Nou, nou, daar zou menigeen zijn handjes voor dicht knijpen'. Maar Smidje Verholen lachte meéwarig. 'Waarde Neef Teunis'. zei hij. 'U kimt onder die kletsnatte theedoek nog geen drie PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN cent bergen, laan staan t' Nee, nee, als u zaken met doen dan zult u heel anders iH beginnen. 'U bent 'n scherp |am man', prees Neef Teunis bi rend. 'Maar maakt u zich ov| geld niet ongerust. De ligt tjokvol met gezonken nen. En dia zitten weer schatten, waar ik toch n: heb. Wat kan het mij dan of ik twee ton geef in Aquamarijntje.En de zeekoning schilderde in woorden een beeld van wat maal aan rijkdommen op dej dem te vinden was.Ln I fa d< irk 82 Maar het water smaakte nergens naar en hij drong maar en slikte, maar zijn dorst bleef bestaan. En op het laatst voelde het water hard aan als steen en schaafde en schuurde op zijn tong. Robert werd wakker en lag met zijn gezicht tegen de harde rots met zijn tong ver uit zijn mond. Hij likte de droge steen af. zoals een koe likt aan een stukje zout. Hij had gedronken, zonder dat hij iets te drinken had. Arvld had zijn beide handen tussen een paar dorre struiken gestoken; hij vulde ze met zand. dat hij omhoog gooide.- Hij maakte een gat in de grond en krabde en groef. Waarnaar.Zou het hier niet vlak naast hen zijn? Er kon toch best een waterader lopen, je kon toch nooit weten! Als je maar diep genoeg groef maar dat was niet gemakkelijk, zo met Je blote han den. Robert snoof eens: Het stink hier ergens naar aas. Ja. Ik ruik het ook. Ik vraag me af. waar. Ze stonden op en zochten ln de richting waarvandaan die walgelijke lucht kwam. Ze vonden het bijna dadelijk, op een geweerschot af stand van de rots lag het halfver gane lichaam van een paard. Het cadaver stonk; ze bleven op een afstand staan en knepen hun neus dicht. Aan de lappen vel was nog te zien dat het paard donkerbruin ge weest was; het vlees was gedeelte lijk opgegeten, de brostkas was schoongeschraapt. De witte, afge knaagde ribben waren gebogen als de afgepelde wilgetenen van een korf. Op het paardenhoofd zaten twee diepe, zwarte gaten, daar had den de ogen gezeten die er door aasvogels uitgepikt waren. De lange paardetanden waren ontbloot en blonken wit in een eeuwige grijns. Het ene achterbeen van het paard lag een eindje van het lichaam af. het stak omhoog, verstijfd als in een laatste poging om in de lucht te schoppen. Het blanke staal van een hoef glom en schitterde als zilver in de felle zon. Ze zagen dat het paard pas besla gen geweest was. En klein eindje van het paardeli- chaam vandaan lag de afgebroken wagenboom van een Conestoga Wagon, half begraven ln het zand. Robert en Arvid werden gewoon misselijk van de stank van het cadaver. Ze zouden zich juist omke ren. toen Arvid uitriep: Kijk! Hij deinsde achteruit en wees: daar stak iets op uit het zand vlak voor zijn voeten. Het was een wit stokje, een paar duim was het maar lang. Zo smal als een afgeschild berke takje maar aan het eind ervan zat een nagel. Het was de vinger van een mens die opstak uit het zand voor hen. En Arvid had er bijna op getrapt. Ze holden weg. en zetten hun tocht voort. Nog een heel eind woei de wind de stank van rottend vlees naar hen over Lange tijd liepen ze zwijgend voort, het zand stoof om hun voeten. Ze liepen niet in een bepaalde rich ting. ze liepen waar dat het gemak kelijkst ging. Ze wilden alleen maar weg weg daarvandaan. Ze vervolgden hun tocht door de woestijn; ze voelden hoe hun krachten afnamen, ze struikelden door Vilhelm Moberg Copyright Itnllandla B V. Bnarn telkens. Maar ze moesten ln bewe ging zien te blijven, hier mochten ze niet blijven. Want dan konden ze niet meer weg. Want wie niet verder kon op the California Trail, die kon ook niet meer terug. Eens bleef Arvid even staan, hij mompelde met hese stem: Ik heb er bijna opgetr... Hij bracht zijn hand naar zijn ge sprongen lippen, alsof hij daardoor zijn mond wilde helpen om te spre ken: Robert! Het was een wijsvinger! Hij had goed gezien. Een wijsvin ger, die opstak uit het zand en naar hen gewezen had. De gloeiende zon stond al lager, en was niet meer zo fel. De hitte nam af en de schaduwen onder heuvels en rotsen werden tegen de avond langer. Robert en Arvid strompelden voort, of ze dronken waren, hun lichamen in de greep vun droogheid en dorst. Hun ingewanden verkrampt, hun benen slap onder hun steeds zwaar der aanvoelende lijven. (Wordt vervolgd.) Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7 02 Het levende woord. 7. 08 (S) Preludium: kl. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu 7.55 (S) Aangestipt: progr.overz. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gewijde koormuziek. 8.24 Op de man af: evangelisch komméh- taar. 8 30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (8) Podium: info over gezin en samenleving. 9.35 Schoolradio. 9.45 (S) Onder de hoogtezon: pastoraal muziekaal ziekenbezoek. 10.30 Nw.s. 10.33 (S) Or- kestpalet I: Radio Kamerorkest: kl. muz. 11.20 (S) Orkestpalet II: werken van Salnt-Saëns. 12.00 (S) Week van de Koorzang: Bel Canto: kl. koormuz. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (Si Hier en Nu .12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) Week van de koorzang: lichte muziek. 13.30 CSJ Europa-Globaal: muziek, reportages en meded. (15.30 Nws. 16 30 (S) Hier en Nu. 17 00 Binnenlandse agenda.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Week van de koorzang: Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist ver schenen: boekbespreking. 19.00 Leger des Heilskwartler. 19.15 (S) Week van de koorzang: gewijde muziek. 19.55 Overden king. 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek: licht platenprogr. 21.50 (S) Kerkorgel- concert. 22.10 De kerk vandaag: nieuws en kommentaar. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Om de identiteit van het christelijk onderwijs: dlskussle. 23.30 Album: minder bekende bladzijden uit de muzikale Romantiek. 23 55-24.00 Nws. N"OS: 9.00 Spiegel van België. 9.35 Water standen. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 (S) Arbeids vitaminen. populair verzoekpl.progr. (11.00 Nws. 11.03 Radlojourn. 11.30 (S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor ledereen. (11.55 Beursberichten.) 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radlo journ. 13.21 (S) De platenkeuze van Willem Strletman. 14.10 (S) 't Is histo risch. 14.30 (S) Met muziek op stap 15.15 (S) Aspecten, kunstrubriek. 16.00 Nws. 16.03 Radlojourn. 16.05 (S) Gebak ken vensterbanken, klqdermagaz. 17.00 (S) Mobiel, een beweeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Me ded. 18.00 Nws. 18 11 Radlojourn. PP: 18.20 A.R.P. IKOR: 18.30 Kleur: Info en com mentaar over zaken van kerk en samen leving. AVRO: 19.00 Jazz Spectrum. 19.35 Wat hebben wij eraan. Documentaire over ruimtevaart. NOS: 10.50 Den Haag- vandaag. 20.00 Nws. 20.05 Radlojourn. 20.10 Progr.overz. 20.15 (S) Het Hadlo Kamer Orkest en plano: kl.muz. (Expe rimentele uitzending - stereo hoofdtele foon.) 22.20 (S) Muslca Anolfne: muzika le reis door de Andeslanden. 22.45 (S) Vanavond laat cultureel. 23.35 (S) Vana vond laat nieuws. 23.45 Radlojourn. 23.55-24.00 Nws. Speciaal TV vandaag 9 Letty Kosterman presenteert de eerste af levering uit een serie te rugblikken op tv-programma's van de VARA. Ned. 1 20.20 De NCRV vertoont de hartver warmende en met vier Oscars be kroonde liefdesfilm Marty met Er- nest Borgnine in de titelrol. Ned. 2 20.21 Een NCRV-team van Ander Nieuws maakte een film over een particulier weeshuis in de armen wijk van Napels. Ned. 2 22.35 Zeven sprongen over het hek is een film over praktische burgerzin die in Frankfurt met succes gesti muleerd wordt. Duitsl. 2 22.15 Het concert van het, Radio Ka merorkest is uitsluitend te beluiste ren via een stereo hoofdtelefoon. Hilv. 2 21.35 De NCRV brengt een reportage van een landelijke discussie-avond over het functioneren van de chris telijke school. Hilv. 1 23.00 ln het kader van de Week van de Koorzang presenteert de NCRV vandaag verscheidene programma's. Een ervan omvat beroemde opera fragmenten, uitgevoerd door het Amsterdams Operakoor en het symphonie-orkest Con Brio. Hilv. 1 12.00 HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op Je boterham. 9 03 Pep op-drle. 11.02 Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie tussen de middag: Boter. Klaas en Prijzen. 14.03 Pop-kontakt: de Hugo van Ge!deren6how met de Ned. tlpparade. (NOS 15.02-18.00 Reportages van de Ronde van Frankrijk.) 16.03 De Hltmeesters: de Ned, Top-40. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten, (18.45-18.50 Nabe schouwing Ronde van Frankrijk) TROS: 19.02 (S) Poster: de Beach Boys Story, 20.02 Soul top 10. 21.02 (S) Sesjun: Jazz en blues live 22.02 (3) De Hugo van Gelderen- show. 23.02 (S) Jazz sir een Jazzy night cap. 0.02 De Hugo van Gel derenshow. LP's. 1.02 De Nachtwacht. E.O.: 5.02 (S) Old Time Religion: blue grass gospelmuslc. 5.30 (S) Mattnat-a: muziek voor de vroege ochtend. te fli' NEDERLAND I NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal VARA 19.05 De Stratemakeropzeeshr1 19.30 De Leeuwendoder F'< 20.00 Journaal t 20.20 Zo was het, terugblik op .j VARA-programma's ln de talrijke fragmenten uit tv-verleden zien we ook het den van Trini Lopez. 21.10 Watermerk, zwem en viswater in Nederlanqe 21.40 Ronnie Corbett fc; 22.10 Achter het nieuws NOS [c 22.40 Den Haag vandaag g< 22.55 Journaal |r ft NEDERLAND II j NOS ae 18.45 Kortweg (o 18.55 Journaal fe NCRV fa 19.05 Eddy-Go-Round-Speciat 20.00 Journaal a 20.21 Marty, speelfilm fa 21.45 Kojak L 22.35 Ander nieuws 23.00 Journaal m Horizontaal: 1. patroon. 4. opstan deling. 8. spil van een wiel. 10. rondhout, 12. een zekere, 15. deug niet, 17. ingedikt vleesnat, 19. baan voor balspel, 20. Jongensnaam, 22. honingdrank, 23. witte suiker. 24. snijwerktuig, 26. holte in een muur, 27. gebergte op Kreta, 29. roofvogel, 30. soort kers, 31. plaats ln Gelder land. 33. pers. voomaamw., 37. lid woord, 38. muze van het minne dicht, 39. zangstem. Verticaal: 1. deel van het Jaar. 2. rund, 3.v landbouwwerktuig, 5. boom, 6. voorvoegsel, 7. slappe koffie, 9. voorzetsel, 11. rivier in Rusland, 12. gebrek, 13. zelfzucht, 14. bergweide, 16. hoekbalkon, 18. plaats ln Dren te, 21. hogepriester te Silo, 24. kolf- hamer, 25. tennisterm, 27. godin van de toorn, 28. alvorens, 32. kin- dergroet, 34. vreemde munt (afk.). 35. atmosfeer (afk.). 36. scheik. ele ment. 37. muzieknoot. Oplossing van gisteren: l. stins. 2. manen. 3. sater, 4. alert. 5. ark. 6. e.. 7. s.. 8. Ase. 9 arena. 10. porie. 11. krent, 12. genet. INTERESSEREN. Van een verslaggever pi SCHIPHOL Burgemeester van der Louw en twee weth van Rotterdam, die gisteravf Schiphol teruggekeerd zijn vi bezoek van één week aan d< jet-Unie. hebben bij hun aai verklaard dat de Russische rt meer faciliteiten ln Rotterdam! voor Russische bedrijven dij daar willen vestigen en voor Russische schepen, die de damse haven aandoen. 'Wij willen daarover nu rustid praten met Den Haag', aldul der Louw. die het een tekortn van Nederlandse zijde noemfl Rotterdam de Russen niet mij evenveel faciliteiten kan vi als bijvoorbeeld Antwerpen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4