)en Hertog en Kuiper zijn iet te vergelijken renners Nastase uitgeschakeld Motorraces blijven vol risico naar verder zonder veel reden Inflatiecorrectie in Tour-prijzen Henk Prinsen start i amateur successen heel verschillende optredens in prof wereld Wereldrecord Garderud Tom Okker niet zonder moeite langs Rahim anneer je niet weet hoe het voelt, kun je er niet over oordelen' V/KWARTET DONDERDAG 26 JUNI 1975 SPORT iRECHT Hennie Kuiper en Fedor den Hertog zijn de twee irden uit de stal van Piet Liebregts. Een groter tegenstelling issen de karakters van dat tweetal is nauwelijks denkbaar, n van overeenkomst tussen beide renners zijn slechts te vin hun loopbaan als amateur, waarin beiden groot waren. Den kreeg faam omdat hij vrijwel alles ooit heeft gewonnen: het ands kampioenschap, Olympia's Ronde, de Ronde van de nst, de Ronden van Engeland (twee keer)België, Bulgarije, nd Pfalz (met negen dagtriomfen) en de tijdrit om de Grand es Nations (sneller dan de winnaar bij de profs) plus de n Olympische medaille in de ploegentijdrit in Mexico. Kuiper lefaamd door eigenlijk slechts één wedstrijd, het Olympisch vecht van München, dat hem goud opleverde, mede dankzij in van zijn huidige stalgenoten Priem en Den Hertog. CHARLEROI De Tourprijzen voor 1975 zijn gedeeltelijk aan gepast aan de gestegen kosten van levensonderhoud. Het totale prij zenpakket steeg van ruim 800.000 franken (bijna een half miljoen gulden) tot meer dan 840.000 franken, waardoor voor 150 renners een 25.000 gulden meer te verdelen is. Per man per dag is dat overi gens maar een gulden of zeven. Doordat het combinatieklassement van de prijzenlijst is verdwenen, kwam een aantrekkelijk bedrag vrij dat vrijwel in zijn geheel is gebruikt om de individuele prijzen te verhogen. Lag het totaal van de dagprijzen vorig jaar op 234.000 franken, het is voor de 62e Ronde van Frankrijk opgetrokken tot 330.000 franken. Het individuele eind klassement kreeg ook een 'injectie' van tien procent, van 122.000 naar 134.250. De verhoging van de dagprijzen komt voornamelijk ten goede aan de hoogst geklasseerden. In een gewone etappe ligt er 3000 franken te wachten op de winnaar, vorig jaar was dat 2000 franken. De eerste tien krijgen dagelijks (tussen haakjes de bedragen van vorig jaar): 1. 3000 Ffr (2000); 2. 2500 (1375); 3. 2000 (1000); 4. 1500 (775); 5. 1500 (775); 6. 1000 (500); 7. 800 (450); 8. 600 (450); 9. 400 (350); 10. 350 (350)de laatste prijs, de dertigste, steeg van 50 naar 55 frank. In het individuele eindklassement is de stijging minder opvallend. De winnaar van de Tour krijgt 30.000 franken (bijna 20.000 gulden), tegen 26.000 franken in 1974. De verhoging van rond 10 procent werkt door tot de negende plaats, van 2750 naar 3000. De kleinere prijzen, tot en met de laatste, de 35e (Ffr 600), zijn onveranderd. grootheid als amateurs Ie vergelijking. Kuiper was, zijn nationale kampioen een goede prof, die als klas- ;rijder onmiddellijk na Zoe- werd genoemd. Een doorzet- ook als kansloze verder was het alleen maar om te Den Hertog verschrompelde ichaduw van Zoetemelk, eens irtner uit het Olympische en faalde feitelijk bij de renners. Fedor den Hertog dit seizoen de strijd in de van de Levant, Spanje, Ita- België en voltooide alleen de rs door Italië Tireno-Adriati- cies tien jaar nadat hij in reede seizoen als wielrenner nationale kampioenschappen nsatie was op het nummer olging voor amateurs, ertog was er ineens. Kuiper en typische laatbloeier. Kui- bg pas aan een werkelijke als wielrenner denken, na- n schoolopleiding was vol- n het MTS-diploma weg- en mwkunde op zijn naam was ireven. Hennie Kuiper is Zoetemelk moeizaam Irongen tot de rijen van de die nu niet meer voortdu- let de ogen knipperen als ze volle licht, dat succes bege- iomen te staan. Kuiper uit lal is zo gewoon. Zo typisch inds, uit een goed gezin. Een Ie woekert met zijn talenten is het hoort, stap voor stap komt. den Hertog is anders. Hij liet die calvinistisch zuinige met wat hem gegeven is, t bovendien de frivool speel- idering van het gebeuren die at meer Bourgondisch inge- Zuidnederlanders, aan- Fedor is bijzonder. Een Ne- ise vader, een Russische Fedor Iwan den Hertog een weinig gelukkige De familie ging naar de Oe- toen Fedor nog een kind kwam dertien maanden la- >bel-ontheemd terug, us moet lijden om zich ge- te voelen', zei Maxim Gorki, ertog is een Rus. Hij dwong If in een periode van volledige ig minder te eten om het hongergevoel weer te kennen. Hij fietst als een dwaas, zoals de men sen zeggen, voor het peloton uit. De groep bekeek hem meewarig en liet hem voortploeteren. Hij reed zich leeg. bereikte niets en voelde zich niet eens ongelukkig. ONGELUK Op 17 augustus 1967, een donder dag, reed hij in een afdaling tij dens de wedstrijd Ougree-Aywaille- Ougree in volle vaart op een vrachtwagen die aan de andere kant van de weg de heuvel op kwam. Hij werd voor praktisch dood opgenomen in een ziekenhuis te Luik. Een schedelbreuk, een 22 centimeter lange wond in zijn ge zicht van rechteroor tot strotten hoofd, een gebroken dijbeen, een gebroken kaak, gebroken midden- handsbeentje, een diepe wonde in de knieholte en nog een aantal andere kwetsuren zoals een ver minderd gezichtsvermogen in één oog. Een week later had hij bij de wereldkampioenschappen in Neder land de achtervolging, de individu ele en ploegen wedstrijd op de weg moeten rijden. Ruim acht maanden na het ongeluk won hij weer een wedstrijd in Raatshoven in België. Elf maanden na zijn verschrikkelij ke val werd hij amateur-kampioen op de weg voor Pijnen en Krekels. In die elf maanden groeide de mythe, die hij voedde met uitspra ken van anderen waarachter hij gewoonlijk zich zelf verborg. 'Een zaamheid is de school van het ge nie' was er een. Maar Den Hertog heeft altijd mensen om zich heen gehad die hem wilden helpen. Her man Krott zijn ploegijleider bij de Amstel-ploeg, Nico de Vries zijn di recteur bij Frisol. Zij hebben hem gekoesterd, verwend, raad gegeven en gesteund. Hij luisterde. Hij aan vaardde dat zij, voor Nederlandse begrippen, gelijk hadden en ging voort met zichzelf uit te dagen cn het zich moeilijk te maken. PROGRAMMAVULLING Hij weigerde een kapitaal uit Frankrijk (BIC) en bleef amateur. Twee jaar geleden stapte hij toch over naar de profs en nu zegt hij: 'Ik ben op dit moment nog slechts FEDOR DEN HERTOG (links) houdt met zijn collega's (vJ.n.r.: Koken, Priem, Kamper en Smit) het stuur van kopman HENNIE KUIPER vast. programmavulMng. Ik ben een zwakkeling omdat ik naar iedereen luister, een grote twijfelaar op de fiets. Ik ben een dromer en dro mers worden weggefietst. Maar ik wil zo graag iets terug doen voor al die mensen die het goed met me voor hebben. Ik fiets hard, maar soms is het ineens op. Nu, in de Tour, ben ik weer een aantal dagen een van de beschermde renners in de ploeg. Ik zit ermee, altijd, want ik rij steeds tegen mezelf'. Hennie Kuiper kent dat soort pro blemen veel minder. Ruim twee jaar geleden kwam hij als prof bij Rokado dat hem meer beloofde dan werd waargemaakt. Niettemin deed Kuiper zijn werk, vaak als eenling, en kwam hij daardoor in meer daagse wedstrijden tot alleszins aanvaardbare resultaten. Voor. hem met een dergelijk goede ploeg is. We hebben veel voor elkaar over. In Spanje was ik ook kopman, maar dat hield helemaal niet in dat ik Don Allan niet eens uit de wind heb gezet. Dat kan in de Tour. natuurlijk ook, maar met een ploeg van tien man ben ik niet de eerste aangewezene om dat te doen. Kijk, als ik op een half uur gereden word en een ander staat beter in het klassement, dan zal ik natuur lijk voor die ander gaan werken'. TIJDRITTEN 'Ik meen een redelijk goede Tour te kunnen rijden. Ik heb me zo goed mogelijk voorbereid, maar het zal voor mij niet gemakkelijk zijn. Al les is nieuw. Denk eens aan een groot renner als Jan Janssen, die heeft hier eerst heel wat jaren En tijdritten zijn nu eenmaal niet mijn specialiteit'. 'Als het een beetje lastig is, ben ik niet bang. Ik heb het liever zwaar dan gemakkelijk. Het kan natuur lijk altij.d» nog domme pech zijn, als ik niet te' veel tegenslag heb, geloof ik behoorlijk in mijn eerste Tour te kunnen meedraaien'. Charleroi Henk Prinsen is te elfder ure toegevoegd aan de door Frisol gesponsorde Nederlandse ploeg. De 23-jarige Brabander uit Hank verving gisteren al de Belg Willy Vanneste, die zondag in het Belgische kampioenschap een zwaardere hersenschudding blijkt te hebben opgelopen dan aanvankelijk werd verondersteld. Het uitvallen van Vanneste is een ernstig verlies voor de ploeg van Piet Liebregts, die met de 31-jarige Belg zijn meest ervaren renner kwijtraakt. Vanneste had in zijn eentje meer ronden van Frankrijk (7) gereden dan de andere leden van de ploeg bij elkaar, hij heeft bovendien ooit de gele trui van de Tour gedragen. Vanneste meldde zich pas op het laatste moment af. via zijn echtge note. Zijn val in Mettet bleek zulke ernstige gevolgen te hebben, dat hij nog tot het midden van volgende week in een donkere kamer moet rusten. Voor Hennie Kuiper, de in de Tour debuterende Nederlandse kampioen kwam het niet rijden van Vanneste hard aan. 'Ik wil niets ten nadele van Prinsen zeggen, maar het is een verlies voor de ploeg. Het is mij verschrikkelijk koud op mijn dak gevallen. Vanneste was niet zo maar een helper, hij was de advi seur van de hele ploeg. Niemand van ons kent Immers de ronde beter dan hij. Liebregts had aanvankelijk Albert Huizebosch en Cees van Dongen boven aan de lijst van invallers staan, niettemin viel zijn keuze op Prinsen. 'Omdat', verklaarde de ploegleider, 'ik niet alleen de kapi tein van de ploeg ben kwijtgeraakt, maar ook een man die in de bergen voor Kuiper van veel waarde had kunnen zijn. Was een sprinter af gevallen, dan had ik zonder twijfel Huizebosch genomen, nu moest ik kiezen tussen Cees van Dongen en Henk Prinsen'. OSLO De Zweedse atleet Anders Garderud heeft tijdens wedstrijden in Oslo een wereldrecord gevestigd op de 3000 meter steeple-chase. Garderud won het nummer in een tijd van 8 minuten 10,4 seconden. Hij bleef daarmee bijna vier secon den onder het oude record dat op naam stond van de Keniaan Ben Jipcho. Twee jaar geleden liep Jip- cho in Helsinki naar 8.14,0. bestaat er... echtar meer dan -een meegedraaid voor hij won. Er zijn etappewedstrijd, de Ronde van veel renners die een aantal van de Frankrijk. bergen kennen. Voor mij zijn ze 'Ik heb in mijn contract laten op- allemaal onbekend. Er is 100 kilo- nemen dat ik dit Jaar in de Tour meter tijdrit in de ronde, dat kan zou starten en ik ben blij dat het verschillen van minuten opleveren. i onze speciale verslaggever >EN De discussie rond de d van de 35-jarige motor- reur Hans Hutten tijdens de lursrace van Oss in de ht van zaterdag op zondag og niet beëindigd, of op het uit van Drente werden gis- :n alweer de eerste trai- gsronden gereden voor de lende 'gouden' TT van As- een spektakel dat nog gro- mooier, spannender en m alle andere superlatieven ir op, die te bedenken zijn. Hans Hutten wordt in en slechts zijdelings gespro- Als een nu eenmaal tries- )ijkomstigheid, waarmee de orwereld af en toe te ma- krijgt. en Assen. Het zijn dat t gezegd twee nauwelijks te 'lijken grootheden. Oss, een specifiek voor de motorsport gelegd stratencircuit, dat in 7 tijds vijf doden moest be ren. Een 24-uurs race ook, rbij Je je inderdaad moet af- ;en, of de organisatie niet on- intwoord grote risico's neemt, mens en machine een et- il lang aan een zinloze uitput sslag bloot te stellen, rentegen staat dan Assen, een voor de motorracerij aange- circuit met overal haast bre- bermen en nergens ook bijna akels, waartegen een vallende reur dodelijk kan verongeluk- Assen, een gebeuren ook, rbij de races qua duur zijn erkt tot rond een uur en de lnemerslijst slechts namen telt rijders die bewezen hebben de 'internationale' top te be en en hun machine volledig te eersen. AROM? ondanks: ook voor Assen geldt waarom van het geheel. Drie en in vijftig jaar (geen vijftig es overigens) is voor motor- Istrijden weliswaar bijzonder nig. maar in wezen natuurlijk drie te veel. Hoe onschuldig De rijkspolitie onderzocht deze week de motor van de in Oss om het leven gekomen Hans Hutten, minutieus. waarschijnlijk ook de organisatie aan die ongevallen door persoon lijke fouten van de coureurs is geweest. Passen snelheidsraces nog wel? Asser burgemeester Grolleman zegt ze ethisch verantwoord te achten. Het Tweede Kamerlid Dolman (PvdA) daarentegen niet: 'De regering moet zonodig optre den tegen auto- en motorraces en -crosses', vindt hij. En wijzend op het dodelijk ongeluk van Hans Hutten: 'In dezelfde 24-uursrace van Oss zijn in het verleden al eerder vier personen om het leven gekomen'. In vragen over de snel heidswedstrijden aan de regering zegt Dolman tenslotte: 'Indertijd zei de toenmalige staatssecretaris van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk, Hendrik Von- hoff. naar aanleiding van een on geluk waarbij twee coureurs om kwamen, dat dit mede moest wor den geweten aan de risico's, die de rijders zelf namen'. Dolman wil nu weten hoe het staat met een onderzoek naar de veiligheid bij snelheidswedstrijden, dat al twee jaar aan de gang is. GEVAAR Het is een vreemde zaak, dat een regering, die voor de verkeersvei ligheid een aantal maatregelen uitvaardigt (snelheidsbeperking, valhelmen, autogordels en in de toekomst waarschijnlijk ook ver plichte keuringen en verbannen van kinderen van de voorbanken) toestaat dat er races worden geor ganiseerd, waarvan ook de betrok kenen onomwonden stellen 'dat er natuurlijk altijd een zeker ge vaar in schuilt'. Races, die daar naast geen werkelijke zin hebben en door de milieu-organisaties ook worden bestreden. 'Racen is', zegt echter Piet Nor- tier, de man die de vijftig jaren Assen TT heeft meebeleefd, 'ver antwoord op de wijze waarop wij het hier In Assen doen. Wij bie den optimale veiligheid, hoewel je daarmee inderdaad niet alles kan uitschakelen. Wanneer er iets ge beurt is dat natuurlijk betreurens waardig. Maar is dat reden om met iets te stoppen, dat in de loop der Jaren honderdduizenden bijzonder veel plezier heeft gebracht? Zowel toeschouwers als rijders. Ken je zelf het gevoel van hard rijden? Weet je hoe je je voelt als je met een enorme snel heid over het circuit gaat? Wan neer je dat niet weet, zul je er ook nooit over kunnen oordelen'. EINDCONCLUSIES Assen viert de komende dagen daarom ook gewoon groots zijn gouden TT. Zal daarbij hooguit even de wenkbrauen fronsen, wanneer de neutrale deskundigen in deze dagen hun eindconclusies rond het geval van Hans Hutten in Oss wereldkundig maken. Een ongeval, waarvan overigens vast staat, dat het niet te wijten was aan een mankement van de mo tor. zoals de organisatie in Oss uiteindelijk prijsgaf, toen men na veel gedraai in enkele uren niet langer meer om de gebeurtenissen heenkon, maar zelfs een dodelijk ongeval van een van de deelne mers geen reden vond de wed strijd te doen staken. Hans Hutten moet een stuurfout hebben gemaakt, waardoor hij of onder de motor van de ook geval len Brit Chris Smith is gekomen, of langs de strobalen is geschoven en tengevolge van een ingedrukte borstkas overleed. "Een menselijke fout', is dan het stereotiepe com mentaar, schouderophalend uitge sproken. 'Hij was immers door artsen van de organisatie (Neder landse Motorsportbond, een Inter nationaal wilde club overigens omdat de FTM in Nederland slechts de Koninklijke Nederland se Motorrijdersvereniging, de or ganisatie van Assen dus. erkent) goedgekeurd en ook zijn machine was technisch in orde. Wat kun Je dan nog meer verlangen'. Het zal het gouden Assen TT- feest inderdaad niet verstoren. Zelfs geen aanleiding zijn voor bezinning. PETER ONVLEE Van onze sportredactie LONDEN Wimbledon is op de derde dag een van zijn grote at tracties kwijt geraakt. De Roe meen Ilie Nastase sneuvelde gis teren in de tweede ronde van het herenenkelspel tegen de Amerikaan Sherwood Stewart. De grote publiektrekker Nastase sneuvelde echter naar zijn doen met ere en liet tegelijk toch de toeschouwers die voor de sensatie alleen waren geko men, iets zien. Stewart won in vijf sets: 8-6, 6-8, 6-2, 1-6, 6-3. De cijfers tonen al aan dat het een zeer grillig duel was, Ilie Nastase staat bekend als een zeer temperamentvol tennisser. Het heeft hem in het verleden regelma tig in conflict gebracht met de scheidsrechter. En zelfs kort voor Wimbledon dreigde er voor de Roe meen nog even uitsluiting, toen hij moest beloven zich ten opzichte van de leiding correct te gedragen. Nastase, de man van wie het pu bliek zeer veel neemt (veel meer dan van Jim Connors bijvoorbeeld) en van wie de scheidsrechters soms genoeg hebben, beloofde zich beter te gedragen. Maar er sneuvelde gis teren toch weer een racket. De strijd tussen Stewart en Nastase bereikte dat punt in de dramati sche game van de laatste set. De Roemeen stond 4030 voor op zijn eigen service en dacht de game uit te hebben gemaakt, toen een door Sherwood Stewart geretourneerde bal, bij de zijlijn neerkwam. Tot verbazing van Nastase reageer de de lijnrechter echter niet. Sein voor de heetgebakerde Roemeen om racket kapot met de leiding in discussie te tre den. Terwijl het publiek met lang zaam handgeklap duidelijk maakte dat de zaak snel opgelost moest worden, protesteerde Nastase bij beide lijnrechters en bij de scheids rechter. Na enkele minnuten werd de strijd weer hervat terwijl Nastase zijn gelijk niet had gekregen. Prompt won Sherwood de game. Nastase smeet daarop in woede zijn racket tegen de grond, waar het brak. Het duurde even voor Nastase een nieuw racket had gepakt en al leek het ajsof hij zijn zenuwen weer helemaal in bedwang had. hij kon Stewart toch niet van een sen sationele overwinning afhouden. Nastase. voor Wimbledon als vijfde geplaatst, was niet de enige be schermde speler die de tweede ron de niet overleefde. Ook Jan Kodes (12de geplaatst) en John Alexander (10de geplaatst) werden uitgescha keld. Kodes verloor van Geoff Mas ters (26, 28, 86, 64) en Alexander moest zijn meerdere er kennen in Paul Kronk: 16. 98. 9—8, 9—8. Tom Okker overleefde de tweede ronde wel. Maar de Nederlander die zoals gewoonlijk weer veel suppor ters langs de baan had, moest toch door een diep dal tegen de uit Pakistan afkomstige Haroon Ra him. Het werd een vijfsetter met de cijfers 8—9, 4—6, 9—7, 6—3, 6—0. ILIE NASTASE die derde set een achterstand van 2g had opgelopen, vond Okker het wapen om Rahlra weg te vagen. De man uit Pakistan was tot dan toe steeds uitstekend naar het net gekomen, zonder dat Okker dat had kunnen afstraffen. In die set echter volgden plotseling weer de effect volle passeerslagen en mocht Ra him ineens weer dolend over het veld gaan. van hoek tot hoek. zon der de kans te hebben de bal met enig succes te retourneren. Het leek bij het begin van de vierde set er nog even op alsof Okker toch teveel gevergd had. Ra him begon met een servicecedoor- braak en opnieuw werden de over levingskansen van Tom Okker klein geschat. De Nederlander bleek echter toch vol zelfvertrouwen op de baan te staan en zelfs dat na deel te kunnen overwinnen. Hij kwam terug, na een servicedoor- braak op 53 en speelde toen in eens met alle overmacht de partij uit. Rahim kwam er niet meer aan te pas in de laatste set: 60. Jim Connors, favoriet nummer één.' leek aanvankelijk voor een zeer zware opgave te staan. Zijn tegen stander was Vijl AmrltraJ uit In dia. een in toernooien om zijn uit schieters zee gevreesde speler. Connors had daarbij nog te kam pen met hooikoorts en er leek op Het duurde tot de derde set voor..het centre-court dan ook een sen- Okker eindelijk in zijn spel kon satie mogelijk. komen. Op het moment dat hij in Leek, want ln feite gebeurde er voor Connors niets. AmritraJ vocht taai, maar Connors etaleerde zijn klasse af en toe zo nadrukkelijk dat de Indiër geen kans maakte. Ook al omdat Amritraj te weinig kracht achter zijn slagen kan zetten en het vooral moet hebben van goed geplaatste ballen, won de Ameri kaanse nummer een ln drie sets 9— 8, 6—0, 8—6. HERENENKELSPEL: eerste ronde: Adrla- no Pa natte (It)-Lleto Alvarez (Arg) 6—4. 26. 6—2. 63; Byron Bertram (ZAF)- Stan Smith (VS) 6—1. 6—2, 6—1; Jan Kodes (Tsj-Geroges Goven (Pr) 8—6. 6—2. 6—3; Marty Rlessen (VS)-Pa/trlc4c Prolsy (Pr) 63, 6—2, 62; Ilie Nastase Koem-Telmurz Kakoelia (Ru®l) 02, 64. 6—2, Isamel El Shafel (Eg)-Tom Gorman (VS) 6—1. 6—2. 6—4; Jean Cauloüe (Fr)-Rolf Thung (Ned) 64. 64; EDE RC Rufrels (Aus) geeft op; GulUermo Vilas (Arg)-Ray Moore (Zaf) 64, 6—3. 6—1, Mark Cox (GB)-Jaoqulm Loyo Majo (Mex) 63. 36. 61. 6—2: Ken Rosewall (Aus)- John Peaver (GB) 64. 64. 6—4; Ro- scoe Tanner (VS) Pecct (Parag) 63, 6 4. 98; Tony Roche (Aus)-Ganzabal (Arg) 63. 62, 64; Marty Rlessen (VS)-Colln Dlbley (Aus) 9—8. 6—2, 6—3: Charles Pasarell (VS)-Paul Gerken (V6) 63. 6—3. 6—1: Arthur Ashe (VS)-Jun Kamlwazuml (Jap) 62, 75. 64; Raul Ramirez (Mex)-Jeff Borowlak (VS) 1—6. 9—8, 9—7. 63; Jim Connors (VS>- Vljay AmrltraJ (Ind) 9—8. 6—0. 8—6; Mike Estep (VS)-Robin Drysdale (GB) 9—8, 5—7, 64. 6—4; Björn Borg (Zwe)- MUan Holecek (Statenloos) 36. 63, 64. 98; Tom Okker (Ned)-Haroon Ra him (Pak) 8—9. 46. 9—7. 6—3. 6—0; Brian Gottfried (VS)-Carlos Kirmayr (Braz) 4—6. 7—5. 9—8. 46. 6—4; Geoff Masters (Aus)-Jan Kodes (Tsj) 2—6. 2 6. 64, 86, 64; Paul Kronk (Aus)- John Alexander (Aus) 16, 98. 98, 98; Onny Parun (NZeel)-Tenny Svens- son (Zwe) 62. 10 Svens6on geeft op: Alex Met re veil (Rusl)-Jean Francois Cau- Jolle (Fr) 5—7. 6—4. 6—2. 6—2; Sher wood Stewart (VS)-Ille Nastase (Roem) 8- 6. 68, 62, 16, 6—3. Adrlano Panatta (It)-Ismael el Shafel (Eg) 4-6, 6-4, 6-4. 3-6, 6-3: Jalme PUlol (Chl)-Cherdlp Mukerjaa (Ind) 6-3. 3-6, 6- 2. 6-3; Blrger Andersson (Zwe)-Humph rey Hose (Ven) 4-6, 6-3. 8-6, 6-4; Andrew Pattlsson (Rho)-Byron Bertram (ZAf) 9- 7. 4-6. 1-6, 8-6. 6-1: Phil Dent (Au6)-Dtck Crealy (VS) 5-7. 7-5, 6-3. 7-5; Graham Still well (GB)-Raz Reid (VS) 5-7, 6-3, 0- 4. 3-6. 6-3. HEREN DUBBELSPEL: eerste ronde: Ok- ker-Rlessen (Ned-VS)-Parrell-Lloyd (GB) 6-4, 6-2, 6-3. DAMESENKELSPEL: eerste ronde: Judy Dalton (Aus)-Annette Coe (GB) 97. 6—3; Billle Jean King (VS)-Elizabeth Vlotman (Zaf) 61. 64; Prancol6e Durr (Pr)-Mariana Simlonescu (Roem) 6—4, 7—5. Peggy Michel (VS)-Janet Young (Aus) 61, 60: Linda Rupert iVS)-Janet Haas (VS) 64. 64, Janet Newberry (VS)-MariJke Schaar (Ned) 6 1. 61; Linda Mottram (GB)-Stark (VS) 46. 64, 6—0: Kerry Reld (Aus)-Gra- natoerova (Ruls) 62, 26. 64; Betty Stöve (Ned)-Helen Anilliot (Zwe) 6—2, 68, 64; 6—2; Inge Rledl (Wdl)-Bar- bara Downs (VS) 5—7. 6—0. 7—5 Pat Reese (VS)-Matlson (Aus) 3—8, 6—2, 6 1MlcheJe Gurdal (Belg)-Sato (Jap) 6 1, 61; Patty Hogan (VS)-Kljomura (Jap) 62. 62; Florella BonlcelU (It)- Yvonne Vermaak (Zaf) 46, 62. 60; Pam Teeguarden (VS)-Donna Ganz (VS) 62. 64. Kazuko Sawamatsasu (Jap)- Laurle Tennle (VS) 6—3. 6—3; Julie Anthony (VS)-Porsgardh (Zwe) 63. 6 2; Margaret Court (Aus)-Dlanne From- holtz (Aus) 61. 62; Greer Stevens (Zaf)-Ingrld Bentzer (Zwe) 62. 62; Llnky Boshoff (Zaf) Pinter (Tsj) 6—0. 64. Natsha Chmyrlova (Rusl)-Carrle Meijer (VS) 6—2, 6—3; Tine Zwaan (Ned i-Marlna Nasuelll (It) 7—5, 0—2: Judith Connor (Nzl)-Florence Guedy (Fr) 6—3. 2—6. 14—12; Rowena White- house (Zafj-Terry Holladay (VS) 63. 6—4. Doerner (Aus)-Wendy Palsh (Aus) 8-6. 6- 0; Rosle Darmon (Fr)-Vlrglnla Ruzlcl (Roem) 6-8, 6-2. 9-7; Tweede ronde: Olga Morozowa (RusD- Francolse durr (Fr 61. 61; Linda Mottram (GB)-Brldgitte Cuypera (Zaf) 63. 63. Chris Evert (VS)-Elly Appel (Ned) 6—0. 6—1. Susan Barker (GB)-Kerry Reld (Aus) 6- 4. 1-0 Reld geeft op: Evonne Goolagong (Aus)-Helen Gourlay (Aus) 3-6, 6-1. 0-1,

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11