joete sloomheid regeert et Surinaamse leven dichtbij Drie miljard-'een bod' of 'een overwogen beslissing'? j?d Bij het scheiden van de markt j zonnig weerrapporten Premier Arron: we hebben nog een zee van tijd Filmkeuring boven 16 jaar afgeschaft Kamer akkoord met wet chemische afvalstoffen zwitsers nog niet uitgejodeld filmkoningin eruit uitstapje zoekende bakfietsvakantie f^/KWARTET WOENSDAG 25 JUNI 1975 binnenland s ig en morgen nemen de Ne- Ise en Surinaamse ministers 4 Haag de draad op van de preking over Suriname's on- elijkheid, die op 21 mei in iribo moest worden afgebro- ren wij die 21e mei ook leven? Niet. geregeld waren het probleem van de (vrije) j tot ons land van Surina- de onafhankelijkheid en van het bedrag aan ont- >hulp, die Nederland ge- tien of vijftien jaar zou jen om Suriname's economi- 11 ^afhankelijkheid na de jdkoming van de politieke Jhdigheid mogelijk te ma- bij dit gesprek was het over de sociaal-economi- (pbouw van Suriname, zoals opgesteld door een com- Surinaamse en Neder- "2 deskundigen, de zogenaamde lie Essed-Bos. Volgens de ^fjngen van deze commissie zouden gedurende tien tot vijftien jaar jaarlijks zo'n 400 tot 600 mil joen gulden nodig zijn; in totaal dus een zes miljard. Om de gedachten in Nederland over de omvang van dit bedrag even te bepalen: 600 miljoen is minder dan per jaar wordt opgebracht aan ac cijns op bier en gedestilleerd. Dat geld zou moeten komen voor een deel van Nederland, maar voor een ander deel uit eigen besparin gen van Suriname of uit hulp of leningen van andere landen. Vene zuela, Canada, Duitsland, Noorwe gen, Italië en Japan hadden al be langstelling getoond voor Investe ringen in Suriname. Vorige maand, bij de besprekingen in Paramaribo, kwam de Neder landse regering met. het voorstel de Nederlandse bijdrage bij de uitvoe ring van dit plan vast te stellen op drie miljard, de helft van het bere kende bedrag dus. 'Een bod van Nederland', zei de Surinaamse pre mier Arron bij het afbreken van het gesprek nog helemaal in de sfeer van het loven en bieden. De Nederlandse premier Den Uyl daar entegen hield het heel flegmatiek op 'een zorgvuldig overwogen be slissing van de Nederlandse rege ring.' Die drie miljard gaf een geweldige schok in Suriname niet zozeer vanwege de teleurstelling over de hoogte van het bedrag als wel om dat de Surinaamse ministers gecon fronteerd werden met de pijnlijke vraag: hoe verkopen wij dit in het land? Van het rapport Essed-Bos was die ene conclusie: zes miljard, al lang een eigen leven gaan leiden. Nie mand die nog enige aandacht had voor de nuanceringen, die eveneens in het rapport waren opgesloten. De voorlichting had gefaald (of juist haar werk gedaan al naar gelang het standpunt, dat men in neemt). De VHP-oppositie deed er nog eens een schepje bovenop door te scher men met een bedrag van 7.5 mil jard. Ja, zelfs vormde zich een ac tiegroep onder de niet mis te ver stane naam 'Tien miljard nu!', wel ke actiegroep tijdens de topconfe rentie in Paramaribo nog kans heeft gezien een man of vijftig op de been te brengen om te demon streren, pamfletten uit te delen en een spreekkoor 'Tien miljard' aan te heffen. 1WI van Suriname is, geen kans ziet de ar- organiseren. Er zijn wel jijkheden in dit land (hoe- r op dit punt een neiging verdrijving bestaat; het il handicaps is ook niet ge- maar op één of andere )r lukt het nooit afzonder- •ojecten te maken tot een >m, waarmee méér in be- kan worden gezet dan project. id verwacht nu dat Surina- aanzienlijk deel van de sociaal-economische ontwik- begrote gelden haalt uit de besparingen dat het met woorden tot een eigen le- ijl komt, minder gericht op ■•üing van dure (import) goede- op grotere werklust en so- sober, verspil niet', roepen televisie in Suriname als pauze-teken om, maar ik zo'n leus vreemd verstaan .\den in een van die verveloze op een erf, ver van ■fdstraten van Paramaribo of overbevolkte hut van een groothandelaren uitgezogen hindoestaanse of javaanse ~"lp het platteland. En werk- Dat gevoel kan alleen maar zijn als men behoort bij wart van de Surinaamse be- evolking dat al Jaren zonder Is. i de vraag hoe Suriname aan paringen moet komen. Er wel driftig bauxiet worden reerd en geëxporteerd, maar bijvoorbeeld een ambtenaren- dat als een waterhoofd op Is economie rust en dat er de .k van is, dat ook de overheid liet spaart; integendeel zelfs tart. Uit sociaal oogpunt kan laar misschien nog enig be- roor hebben (ambtenaar-zijn in Suriname de enige sociale lering die mogelijk is), maar tnisch is dat natuurlijk verre antrekkelijk. ios werk rens: achter dat sociale aspect hen om psychologische rede- nok nog wel een vraagteken i. Want is het kenmerk van de landse ambtenaar een zekere fitigdoenerij over eigen bezig- in Suriname kreeg ik de Ide bevinding dat er ook amb- tn kunnen zijn, die in uiterst fende en neerbuigende termen eigen bezigheden (zo die er De huisvesting van de arbeiders op Mariënburg, de door de Surinaamse regering overgenomen suiker-plantage in het district Commewijne. Er \A/at l3St staan plannen op papier om nieuwe huizen te bouwen, maar door een zinloos touwtrekken tussen twee ministeries is daar nog steeds niets van gekomen. arbeid en opbouw wie het werk mag uitvoeren, is er nog geen spij ker geslagen. Ik hoorde het verhaal van Payon Singoredjo, de vice-voorzitter van de Mariënburg Werknemersbond (de voorzitter van de bond is nog steeds mr. Eddy Bruma de mi nister van economische zaken, zo dat straks de onderhandelingen over de vernieuwing van de CAO uiterst soepel kunnen verlopen: werknemersvoorzitter Bruma hoeft slechts te rade te gaan bij werkge ver-minister Bruma om een opti maal resultaat te bereiken). Singoredjo is een beetje bitter over de gang van zaken; dat wel, maar toch ook nog bereid tot spot. Want toen ik hem de verzekering overbracht van de bedrijfsleider Roy Baptista, dat binnen drie maanden met het werk zou worden begonnen, trok Singoredjö zijn agenda. 'U krijgt over drie maan den een briefkaartje van mij. We zullen zien', beloofde hij met een glimlach, die weinig illusies over liet. zijn) kunnen spreken zo zinloos als het werk dikwijls is. zo uitge hold door allerlei door politiek-per- soonlijke overwegingen geïnspireer de mutaties. Het was ook een ambtenaar, die mij kraaiend van plezier er op at- Nederland en Suriname door Jan Kuijk tent maakte dat ik eens moest gaan kijken in Flora een volkswijk in Paramaribo, waar nog niet zo lang geleden een minister onder het toeziend oog van de televisie camera de eerste palen had getim merd voor een heel complex nieuwe (houten) volkswoningen: een uiter mate nuttige en ook in de publici teit wel goed liggende bezigheid, aangezien de volkshuisvesting in Paramaribo niet is wat het zou moeten wezen. 'Ga eens kijken. Die ene paal van de minister staat er nog even eenzaam als op de avond van de plechtigheid en ook de tele visie heeft kennelijk geen belang stelling meer,' verzekerde hij mij. Tourtrekken Een zelfde verhaal hoorde ik op de plantage Mariënburg in Neder land bekend geworden door de schandalige wijze waarop de vorige eigenaar de zaak daar uitmergelde en alle machinerieën tot op de draad liet verslijten. De regering heeft het bedrijf nu overgenomen en (terecht, lof en dank daarvoor aan alle betrokkenen) aangekon digd dat er iets zal worden gedaan aan de huisvesting van de meest Javaanse arbeiders op de plantage en hun gezinnen. Een project van 250 nieuwe wonin gen staat op papier, maar dankzij een ruzie tussen de ministeries van 't Is wat laat, als de Surinamers nu pas gaan leren begrippen als mana gement en arbeidsethos wat hoger te waarderen. Mijn verwachtingen op dit punt vallen niet geheel sa men met wat ik hoop, maar tegelijk ook weet ik dat als er iets moet veranderen de onafhankelijkheid daarvoor een voorwaarde vooraf is. Er zal in Suriname heel veel moe ten veranderen. In het diacones- senhuis in Paramaribo werkt een anaesthesist, die er zich op beroept in de vijftien jaar dat hij dit beroep in Suriname uitoefent, nog nooit een patiënt tijdens de opera tie 'aan het hart te hebben verlo ren' (het jargon van de operatieka mer voor het overlijden van een patiënt tijdens de operatie); een trots cijfer dat geen Nederlandse collega hem zal kunnen nazeggen. Zelfs mist het diaconessenhuis in Paramaribo de uitrusting om hart patiënten te kunnen opvangen, waar ook het onaanzienlijkste van de Nederlandse streek- of buurtzie- kenhuizen al lang niet meer buiten kan. Nee er is weinig management en arbeidsethos in Suriname. Eerder een zoete sloomheid, die erg be smettelijk is en zich al ras aan ieder meedeelt. Als dat verandert, komt het misschien nog wel goed met die eigen besparingen van Su riname in de komende tien of vijf tien jaar. De anaesthesist in het diaconessenhuis in Paramaribo zal dan wel tegelijk andere ervaringen krijgen. mze weerkundige medewerker Rolland is maandagavond en daaropvolgende nacht het int van wolkbreukachtige re- geworden. In Gouda en Rot- m-centrum viel 105 mm water, en Benschop zuidwest ït) 102 mm, royaal meer dan er normaal in de hele juni- ki pleegt te vallen. De on- buien, die van de Veluwe via van Utrecht naar Rijnmond en, leverden verder in Onder aan de IJsel 82 mm water af, endrik-Ido-Ambacht 67 mm, 56 mm, Lunteren 46 mm, •Ammers 42 mm, de Bilt 33 Boskoop 32 mm. De schei- lijn tussen de warme en voch- stabiele lucht (27 graden Cel- ruim 80 procent relatieve igheid) en koelere, drogere maxima 19 graden C) meer 21 noorden die zondagmorgen )ver zuid-Friesland en Gronin- ag, verwijderde zich nu verder zuid-Nederland naar het zui- Seleidelijk aan dringt de koele- droge lucht uit noordelijke ng over het hele land door. ioor neemt, het laatst in de lijke provincies, de kans op af en krijgen we een toe waarbij de kwaliteit van het afhangt van de mate waarin ge perioden voorkomen. De hierop lijkt te groeien nu een 'er van het Azoren-hoge druk- 4 (1035 mb) dat zich over de e Eilanden ontwikkelt, lang- onze kant op komt. De mid- vnperaturen aan zee blijven op 19 graden Celsius, in het enland kan dan 20 a 23 graden |ocht worden. Uitgebreide wolkenvelden, die de Waddeneilanden kop van Noord-Holland bin- ze hingen samen een zwak koufront zullen Amsterdam geheel bewolkt 23 0 De Bilt zwaar bewolkt 24 0. Deelen licht bewolkt 25 4 Eelae zwaar bewolkt 23 0 Eindhoven zwaar bewolkt 24 0.6 Den Helder geheel bewolkt 19 0 Luchth. R'dam licht bewolkt 22 0.3 Twente licht bewolkt 23 0 Vllsslngen licht bewolkt 19 3 Zd.-Llmburg regenbul 19 9 Aberdeen zwaar bewolkt 17 0 Athene half bewolkt 29 0 Barcelona licht bewolkt 25 0 Berlijn geheel bewolkt 28 1 Bordeaux half bewolkt 23 0 Frankfort zwaar bewolkt 24 8 Genève zwaar bewolkt 23 0 Helsinki zwaar bewolkt 24 0 Innsbrtlck zwaar bewolkt 27 0 Kopenhagen licht bewolkt 25 0 Lissabon licht bewolkt 24 0 Locarno licht bewolkt 26 0 Londen half bewolkt 25 0 Luxemburg half bewolkt 23 0 Madrid zwaar bewolkt 23 0.4 Malaga onbewolkt 28 0 Mallorca onbewolkt 27 0 München licht bewolkt 24 0 Nice onbewolkt 22 0 Oslo licht bewolkt 20 0 Parijs Rome geheel bewolkt 18 0 onbewolkt 25 0 Stockholm half bewolkt 25 0 Wenen onweer 29 0 Ztlrich half bewolkt 23 0 Casablanca hall bewolkt 23 0 Las Palmaa onbewolkt ■23 0 gaandeweg weer oplossen. De zon blijft schijnen in Rusland en de Middellandsezeelanden waarbij in Griekenland maxima van 33 tot 35 graden Celsius worden gemeten. In Noord-Engeland en Skandinavië is het uitgesproken koel en regenach tig. En dat terwijl een volgende depressie van de zuidpunt van Groenland naar die streken onder weg is. Strandverwachting Droog strandweer met opklaringen. Krachtige tot matige wind uit noord tot noordwest. Koel: 17 tot 19 graden Celsius maximaal, zeewa ter circa 15 graden. Golvende zee. tdES* SNEEUW &BSk mwolrino AX.TE 19 NIH. TEN*. WINDRICHTING HOOG WATER Donderdag 26 Juni Vllsslngen: 3.32- 15.48. Haringvltelsluizen: 5.11-17.35. Rot terdam. 6.23-18 34. Schevenlngen: 4.41- 17.06. IJmulden- 5.15-17.40. Den Helder: 9.26-21.32. Harllngen: 11.39-00.00, Delfzijl: 1.33-13.40. Van een verslaggever SCHIPHOL 'Er is nog een oce aan van tajd tussen nu en de 25e november de datum van Surina me's onafhankelijkheid', zei giste ren de Surinaamse premier Arron bij zijn aankomst op Schiphol On danks 'die oceaan van tijd' echter drong de heer Arron bij dezelfde gelegenheid aan op enige haast bij de behandelingen in de drie parle menten (die in Den Haag, Parama ribo en Willemstad) van de rijks wetten voor Suriname's onafhanke lijkheid. Premier Arron is (samen met de minister van opbouw Cambridge en de minister van Justitie Hoost) in Nederland voor de afronding van de besprekingen over de Surinaam se onafhankelijkheid en om zater dag het huwelijk van prinses Chris tina bij te wonen. Zijn mening over het verloop van de besprekingen over de onafhan kelijkheid wilde de premier niet kwijt. Hij zei niet eerder te gaan denken dan bij het begin van de conferentie en pas uitgedacht te zijn na afloop van het gesprek. Hij Het alleen doorschemeren dat er geen wijziging is gekomen in het Surinaamse standpunt. Uit voorzorg voor mogelijke de monstraties was er op de Amster damse luchthaven een vrij grote bewaking ingesteld toen de Suri naamse premier aankwam. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door zijn Nederlandse collega Den Uyl en de Surinaamse gevolmach tigde minister in Nederland Van Eer. Ook de Surinaamse regerings adviseur ir. Frank Essed was op de luchthaven aanwezig. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren besloten dat de leef tijdsgrens waarboven de filmkeu ring kan worden afgeschaft op 16 Jaar dient te liggen. Tijdens de stemming over het initi atief-wetsontwerp van de socialist Voogd nam de meerderheid van de Kamer een voorstel van WD-frac- tievoorzitter Wiegel aan om voor personen onder de zestien jaar een keuring te handhaven. Tegen stem den de PvdA, PPR, D'66 (met uit zondering van de heer Imkamp). CPN en PSP. Drs. Voogd, die een grens van veer tien jaar had voorgesteld, kwam daarna met het voorstel een tweede leeftijdsgrens van twaalf jaar in te voeren. Daartegen bestaat van zo wel progressieve zijde als van de zijde van de WD geen bezwaar. Doordat echter in de tekst van het wetsontwerp door deze wijziging nogal wat veranderingen moeten worden aangebracht, zal de stem ming vandaag worden afgerond Voordat de kamer zich uitsprak voor een grens van zestien jaar, werd een voorstel van Hans de Boer (ARP) verworpen om de grens bij achttien Jaar te leggen. Voor stemden de KVP, ARP. CHU, SGP. GPV, BP, RKPN, en Imkamp (D'66). Een voorstel van de PSP'er Van der Lek om de grens bij vier jaar te leggen, kreeg alleen steun van de PSP. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren de wet op de chemi sche afvalstoffen aangenomen. In deze wet, die de verontreiniging door chemische afvalstoffen en af gewerkte olie wil tegengaan en het ontstaan van deze stoffen wil be perken, wordt geregeld hoe deze afvalstoffen doelmatig kunnen wor den verwijderd. Volgens deze wet kan een bedrijf zich van chemische afvalstoffen of afgewerkte olie ontdoen door deze zelf te verwerken, te exporteren of af te geven aan een verwerkingsbe drijf, dat daartoe een vergunning nodig heeft. Het gaat hierbij om ongeveer vijftig verwerkingsbedrij ven. Het afgeven en het in ont vangst nemen van deze stoffen zal moeten worden gemeld aan de overheid. Teneinde de uitvoering van en de controle op de wet te kunnen fi nancieren, wordt een systeem van heffingen ingevoerd. Hierover Is een verschil van mening gerezen tussen minister Vorrlnk en de Ka mer. Van Houwerlingen (ARP) trok echter een amendement in, nadat minister Vorrink vorige week een aanvulling had aangebracht, waar door het mogelijk is tot een aan vullend heffingensysteem te komen voor bedrijven die de stoffen zelf verwerken of exporteren. Aanvan kelijk wilde de minister alleen hef fingen toepassen op bedrijven die het afval afgeven. Hierdoor zouden, aldus Van Houwerlingen, echter de kleine bedrijven het zwaarst wor den getroffen. onder redactie van loessmH Jodelen schijnt buitenstaanders meestal iets toe. dat de Zwitser alleen gauw even van stal haalt als hij een toerist ruikt. Een echte Zwitser zal daar boos om worden: jodelen, de nationale volkskunst, is springlevend. Hij heeft daar de bewijzen van bij de hand, want Zwitserlands na tionale vereniging van jodelaars telt op het ogenblik vele duizen den leden en dan heb je ■natuurlijk nog de mensen die af en toe voor hun plezier jodelen en geen lid van de vereniging zijn. Die vereniging heeft nu in de dertiende eeuwse stad Aarau een nationaal jodel-festival gehou den. waardoor de stad dagenlang zwart zag van officiële jodel- beoefenaars (ruim zesduizend), zeker vijftigduizend Zwitsere be wonderaars, minstens driedui zend belangstellenden uit de rest van Europa en de Verenigde Staten plus nog eens grote kud des koeien met bellen om, hor den berggeiten en drumbands, die in een feestelijke, maar la waaierige optocht door de stad trokken. 'Zonder twijfel', zegt Hans Schild, de voorzitter van de na tionale jodelaarsvereniging, 'is het jodelen nog even populair als het altijd geweest is. De kunst gaat hier van vader op zoon over en ik denk dan ook Door een beoordelingsfout speelt koningin Elisabeth van Enge land als actrice mee in een nieuwe Amerikaanse speelfilm 'Hennessy'. Daarin is ze enkele seconden lang min of meer de tegenspee'ster van hoofdrolver tolker Rod Steiger. Volgens een woordvoerder van het hof heeft een vergissing van Buckingham Palace er toe geleid dat de filmmaatschappij. Ameri can International, toestemming kreeg voor het gebruik van jour naalopnamen van de koningin in een film over een man die het parlement probeert op te blazen. Raadgevers van EUsa- beth hadden begrepen dat Hen nessy' een documentaire zou worden. Maar het pakte heel an ders uit: in de zes seconden durende opname, waarin konin gin Elisabeth het Britse parle mentaire jaar opent, is zo han dig gesneden, dat het nu lijkt alsof zij reageert op wat Rod Steiger uithaalt, als die op een gegeven moment, behangen met springstoffen, door het parle mentsgebouw achterna wordt gezeten. Door de kundigheid waarmee in het journaalfilmpje is geknipt, is het nu precies alsof de koningin echt speelt. Buckingham Palace kan de ge geven toestemming niet meer ongedaan maken, maar de woordvoerder verzekert, dat er nooit en te nimmer meer een millimeter journaalfilm over zijn vorstin uit handen gegeven zal worden. Niet één van de 188 bewoners van een bejaardentehuis in de Engelse stad Birmingham komt de deur meer in van een plaat selijk koffiehuis dat bij grote groepen bejaarde bewoners zeer in trek was. De eigenaar van het koffiehuis heeft daartoe beslo ten. omdat zijn andere vaste klanten voornamelijk jonge ren zich geregeld over de oudere bezoekers beklaagden: de bejaarden zouden te luidruchtig zijn en de sfeer vergallen door steeds maar weer onderling ruzie te maken en met elkaar aan het vechten te slaan. niet dat we bang hoeven te zijn dat het ooit definitief uit zal zijn met het gejodel'. 'Het' jodelen bestaat eigenlijk niet. Er zijn verschillende ma nieren om het te doen, die alle maal hun eigen muzikale char me bezitten althans voor ge trainde oren, want die techni sche verschillen zullen een bui tenstaander makkelijk ontgaan. Vaak houden kantons als Uri, Appelzell, Zug en Glarus er een geheel eigen stijl op na en die kantons vinden natuurlijk stuk voor stuk hun stijl de beste en mooiste. Behalve in klank en toon onderscheiden de jodelaars uit verschillende kantons zich trouwens ook in kleurige kleder drachten. Maar alle jodelstijlen hebben één ding gemeen: het is allemaal even gezond. 'Jodelen is hét middel tegen de spannin gen vandaag de dag', zegt me neer Schild. 'Je kunt je hele maal laten gaan en daardoor is het de meest ontspannende ma nier van zingen'. Niet alleen omdat het zo gezond zou zijn, maar ook omdat jode len in het buitenland minstens even beroemd is als de Zwitserse horloges, zal de regering van het land er alles aan doen om de kunst levend te houden, heeft minister Hans Hurlimann van binnenlandse zaken tijdens het festival in Aarau beloofd. En al heeft de tegenwoordige beoefe ning van het jodelen niet veel meer te maken met het oor spronkelijke gebruik toen jo delden de herders in afgelegen streken om de boeren in de val lei te laten weten dat ze in de buurt waren het principe is hetzelfde gebleven: het geluid moet diep uit de keel komen, en diep uit het hart natuurlijk. Gepensioneerden van de omroep mogen voortaan kiezen: óf een dagje samen uit als leden van de Vereniging van Gepensio neerde Omroepmedewerkers (VGO). óf mee met het uitstapje van de afdeling waar ze zelf ge werkt hebben. Het blad voor omroepmedewerkers Spreekbuis meldt dat kort geleden een voorstel is aanvaard dat het ge pensioneerden van alle zuilen mogelijk maakt te kiezen. Veel vroegere medewerkers blijken het op prijs te stellen 'geïnte greerd op stap te gaan. Logisch, want zo zien ze ook nog eens collega's terug die nog volop in het bedrijf zijn; gepensioneer den komen ze in hun vereniging genoeg tegen. Zó moederziel alleen voelde de 44-jarige bloemenman Donald Kizzee zich sinds het overlijden van zijn vrouw, dat hij een stoel pakte en midden in zijn woon plaats San Francisco ging zitten met een bord met deze tekst op z'n schoot: 'Ik zoek een vrouw. Blijf alstublieft staan en praat met me'. Donald vond een ad vertentie in de krant maar nik* en bovendien vond ie zoiets te duur. Deze manier leek hem dè methode om aan een nieuwe le vensgezellin te komen. Welis waar had hij na een paar uur zitten nog geen aanzoek gehad, maar dat zal Intussen wel in orde gekomen zijn. Maarten Bezemer en Maarten Pronk, twee Haagse studenten, zijn een maand op bakfietsvakan tie gegaan. Niet helemaal voor zichzelf, maar ook voor het we- reldnatuurfonds, waarvoor ze hun bakfiets volstouwen met wnf-artikelen, een handtekenin genlijst en een prijsvraagje. Wie daaraan meedoet, werkt mee aan de actie 'behoud het tropisch regenwoud', bedoeld om het on gebreideld kappen met alle rampzalige gevolgen van dien tegen te gaan Op het ogenblik toeren ze ergens in het land rond, speciaal langs de campings. Woensdag 23 juli willen ze met bakfiets en al terug zijn op de Scheveningse pier, vanwaar ze ook vertrokken zijn. 'Opslag? Onmogelijk, Simpkins. Maar waag eens een kansje op de gokmachine Misschien win je daar iets

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5