prijspipl! Toch parkeerdak Provinciehuis bij Sportieve c-.$? ::.eef KatoeneiiT-sliirt Scheveningen-Dag bij Visserijmuseum pijltjes Relax shirt Katwijk neemt afscheid van burgemeesterspaar Voorburgse agent ranselde niemand politiewagen in Drs. F. Faber nam afscheid van geref. Rijswijk Half miljoen voor Haags jongerenwerk Met een bakfiets door Nederland Leidse adviesraad wil dagwinkels in Nieuwbouw-Rijnland 'Afgelasting van concours tweede culturele moord' Telefonische hulp dienst wordt met opheffing bedreigd Deel van omstreden rijksweg 19 wordt DOCENT(E) C&ói Li txscA VtxftdcAi&eJii TROUW/KWARTET DINSDAG 24 JUNI 1975 N, Van een onzer verslaggevers SCHEVENINGEN Op 28 juni wordt voor het vijfde achtereen volgende jaar in en rond het Oudheidkundig- en Visserijmuseum aan de Neptunusstraat een Scheveningse Dag gehouden. prijs is een model van een zuider- zeebotter. Hier en daar worden te levisietoestellen geplaatst, zodat men de plechtigheden rond het hu welijk van prinses Christina en Jorge Guillermo kan volgen. In het museum zelf is die dag de tentoonstelling 'Albert Mos zag Scheveningen' te zien. Ook zijn hier de mutsenplooisters en de doe- kenknoopsters met hun bedrijvige vingers in de weer. In de diazaal worden plaatjes van het Scheve ningen van weleer en van nu ver toond. De dag is georganiseerd door de Stichting Oud-Scheveningen in sa menwerking met de winkeliersvere niging 'Het Voordeelcentrum'. De heer J. Zuurmond, voorzitter van de Stichting, zal de opening ver richten. Aan de muziek- en mars- manifestatie wordt medewerking verleend door METRO. Hercules, de Haagse Hooglanders, Duindorp en de majorettes van Wijkvereniging Scheveningen. Om half twee is er poppenkast, goochelen en een bal- lonnenshow op het plein voor het museum en om 15.00 uur een judo demonstratie door leerlingen van de school van de heer W. Wiersma. Rondom dit trefpunt wordt een ge zellige markt Ingericht, waar niet alleen van alles te koop is, maar waar ook ritjes op pony-paardjes kunnen worden gemaakt. Muziek korpsen marcheren die dag af en aan om de dag nog feestelijker te maken. Op het binnenplein van het mu seum herleeft het oude ambacht. Het publiek kan demonstraties zien van kuipers, mandenmakers, weef sters. boetsters, klompenmakers, nettenbreisters. spinsters en kant- klosters. Bij een speciale stand van de 'Vrienden van het Scheveninge Museum' zijn loten te koop en is koffie met zeekaak verkrijgbaar. De baten zijn bestemd voor de verbe tering en aanvulling van de biblio theek van het museum. De hoofd- Burgemeester zegt: VOORBURG Er is geen spra ke van, dat een hoofdagent van politie een inwoner van Voor burg een politieauto ingeranseld heeft. Dit antwoordt burgemeester Feith als hoofd van de Voorburgse ge meentepolitie het gemeenteraadslid P. C. Jansen (Onafhankelijken). De heer Jansen had de burgemees ter vragen gesteld over het inci dent, dat zich vorige maand voor deed op de Prinses Mariannelaan en dat omstanders het woord 'inge ranseld' deed gebruiken. De persoon in kwestie had geschreven 'de politiewagen ingeslagen te zijn'. De man heeft bij nader inzien ver klaard dat de handelwijze van de hoofdagent juist was, aldus burge meester Feith. 'Na een diepgaand onderzoek is gebleken, dat van po litiezijde opgetreden is zoals dat van politiemensen in de gegeven situatie moet worden verwacht', al dus mr. Feith. 'Als iemand tot driemaal toe het verzoek van ambulance- en politie personeel om ruimte te maken (op dat een verkeersslachtoffer behan deld kan worden) negeert en. ten slotte bij de arm naar het trottoir geleid, zich losrukt en zich weer op de plaats van het ongeval opstelt blijft helaas geen andere mogelijk heid over dan een krachtdadig op treden'. zo zegt de burgemeester. Hij ziet dan ook geen enkele reden om de rijksrecherche een onderzoek te laten instellen, zoals het raadslid Jansen had voorgesteld. Overigens heeft het gemeentebestuur 'grote waarderng' voor de lastige Voor burger, die 'vóór de komst van de politie het verkeer heeft geregeld teneinde te voorkomen dat het ver keersslachtoffer ten tweede malen zou worden overreden', aldus de Voorburgse burgemeester. RIJSWIJK Drs. J. Faber heeft zondag zijn afscheidspreek gehou den in de Messiaskerk in verband met zijn aangenomen beroep als studentenpredikant naar Kampen. Eerder luidde wijk 2 van Gerefor meerd Rijswijk hem uit op een gemeente-avond. In zijn toespraak tot de wijkgemeente zei drs. Faber o.m.: 'We zullen, ook in de toe komst, samen de gestalte van Christus moeten leren benaderen en meegebouwd worden in ons on wankelbaar geloof'. De heer J. F. Gijzen gewaagde tij dens de bijeenkomst in de Messias kerk van een niet gemakkelijke taak. die drs Faber vijf jaar gele den in Rijswijk op de schouders werd gelegd. 'U hebt ons veel gege ven en doorgegeven. U zult zich nu bezig gaan houden met de oplei ding van 400 jongeren tot predi kant'. Namens wijkgem. 2 kreeg de pastor een stoel en een antieke met bloemen gevulde kruiwagen voor de tuin. Scriba Van Eysden merkte op nooit aan de oprechtheid van het geloof van drs. Faber te hebben getwijfeld, waarmee hij de proble men in Rijswijk te lijf ging. Im mers er is in de wijkgemeente een 'doorstroming' van 10 pet per jaar. Tenslotte volgde een receptie, waar velen afscheid namen van drs. Fa ber en zijn gezin. De Juiste datum van zijn intrede te Kampem is nog niet bekend. Daar om blijft drs. Faber tot medio au gustus in Rijswijk wonen. DEN HAAG De Haagse gemeen teraad is gistermiddag akkoord ge gaan met het verstrekken van ruim een half miljoen gulden, voor het zgn. ambulant jongeren werk. Het gaat om begeleiding van 'moeilijke jongeren', jongeren die aan de rand van de maatschappij staan en bij de bestaande ociaal-culturele voorzieningen en hulpverlenende instanties niet terecht kunnen. De subsidie wordt verleend aan de Haagse Jeugd Actie (HAJA). Gistermorgen zijn twee ondernemende Haagse jongens, Maarten Pronk (links) en Maarten Bezemer, gestart voor een reis door Nederland op een bakfiets. Tijdens de reis zullen zij allerlei acties voeren en geld ophalen voor het Wereldnatuurfonds. Van een onzer verslaggevers KATWIJK Ter gelegenheid van het afscheid van burgemeester A. G. Vermeulen, die met pensioen gaat, vindt woensdagavond 25 juni een bijzondere manifestatiep laats op het sportpark Nieuw- Zuid. Vanaf acht uur zal U.N.I. optreden, gevolgd door een voetbalwedstrijd tussen elftallen van gemeenteper- soneel en spelers van de drie plaat selijke voetbalverenigingen. Dit sportgebeuren wordt onderbroken door een muzikale show van DVS. Vervolgens houden twee kinderen een korte toespraak tot burgemees ter en mevrouw Vermèulen. biedt het gemengd koor 'Jubilate' een zanghulde aan en wordt een ge schenk aangeboden namens de Katwijkse bevolking. Tenslotte is er een optreden van de Harmonie Katwijk, samenzang met orgelbege leiding en een groots vuurwerk. Donderdagmiddag om twee uur is er een bijzondere raadsvergadering. LEIDEN De Adviesraad voor de Binnenstad in Leiden pleit in een dezer dagen uitgebracht advies met betrekking tot de bouw van een kantoorpand van het Hoogheem raadschap Rijnland aan de Brees- traat-Boommarkt voor de vestiging van dagwinkels in de passage (Ka- kelaarsteeg te noemen). Volgens de adviesraad zal daarvoor het geheel verlevendigd worden. Met het ontwerp voor de nieuw bouw stemt de raad in. De dakvorm is, wat men noemt, 'een originele oplossing voor het complex'. Wat betreft de nieuw te bouwen gevel in de Breestraat voelt de raad het gemis aan een duidelijke tekening waarop de afwisseling tussen glas en het te gebruiken steenachtige materiaal wordt getoond. De voorkeur wordt gegeven aan baksteen. Rijnland zou in de omge ving van de nieuwbouw parkeerge legenheid voor het personeel moe ten schappen. In de passage en op de vrijliggende grond zou na be bouwing groen moeten worden aangebracht. De adviesraad doet tenslotte de suggestie de vrijkomende panden in de Pieterswijk een woonbestem ming te geven, opdat de leefbaar heid van de Leidse binnenstad wordt bevorderd. om 15.30 gevolgd door een receptie voor genodigden in de sporthal Cleyn Duin. Vanaf 17.00 uur is deze receptie voor iedreen die het burge meestersechtpaar het beste wil toe wensen welkom. Tenslotte nemen de heer en mevrouw Vermeulen vrijdag van 15.00-17.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis af scheid van het personeel van de gemeente en de gepensioneerde medewerkers. DELFT 'Met het van de Taptoe Delft kan de ge meenteraad nu ook het Nationaal Top Show Concours op het conto schrijven. Opnieuw wordt, in Delft een culturele moord gepleegd'. Dit zegt een verbitterd bestuur van het muziekkorps Drumguards Delft in een persbericht, waarin aangekon digd wordt dat er dit jaar geen show-concours komt. 'Door het wegvallen van de Taptoe bestaat er voor het show-concours, dat eind augustus op de Markt ge houden zou worden, te weinig be langstelling', aldus Drumguards Delft. Het muziekkorps vindt de afgelas ting ook spijtig voor het Anjer fonds. Voor dit fonds zouden de baten van het muziekfestival be stemd zijn. We hebben het Anjer fonds de afgelopen jaren een be drag van 10.000 kunnen overhan digen dankzij het concours', aldus Drumguards Delft. DEN HAAG Het voortbestaan van de Telefonische Nooddienst voor Den aag, Delft en omstreken (015-140354) is ernstig in gevaar gekomen. De dienst wordt met stopzetting bedreigd nu de Werk groep Anoniem Gelijkgericht, die de nooddienst heeft opgericht, be sloten heeft zich op te heffen. Als reden voor de ontbinding wordt genoemd 'een aantal onoverkome lijke organisatorische problemen'. Geprobeerd wordt de telefonische hulpdienst als nog te redden door de dienst zelfstandig door te laten gaan. De werkgroep heeft hiertoe een sociaal werker benaderd, die echter nog geen 'ja' of 'nee' gezegd heeft. Zijn antwoord hangt af van de toezegging dat de dienst vol doende bemand kan worden. wegstemmen verdiept aangelegd RIJSWIJK De omstreden rijks weg 19 zal ove renkele kilometers ten zuiden van Rijswijk verdiept worden aangelegd. Het wegdek komt circa twee meter lager te liggen dan gepland was, dit om de verwachte geluidshinder tegen te gaan. Overigens zal het nodig blij ven om nog geluidswallen aan te brengen. Het ministerie van Rijkswaterstaat, dat dit heeft meegedeeld, werkt momenteel aan de nadere uitwer king van de plannen. De herziening komt niet tegemoet aan de wensen, die talrijke tegenstanders van rijksweg 19 de laatste tijd geuit hebben. Zij vinden, dat de rijksweg niet noodzakelijk is. Bovendien ligt over vele kilometers in het polder gebied Midden-Delf land al het zandlichaam, waarop het niet-ver- diepte deel van de rijksweg zal komen. DEN HAAG Provinciale Staten hebben ertoe besloten bij het Pro vinciehuis aan de Koningskade een parkeerdak te bouwen, dat ruimte zal bieden aan enkele honderden auto's. Een motie van het PPR- Statenlid Van Dongen, bedoeld om Gedeputeerde Staten te laten uit spreken dat geen behoefte bestaat aan vervangende parkeerruimte werd met 21 stemmen voor en 37 tegen verworpen. Zoals bekend gaat de gemeente Den Haag de Zuid- Hollandlaan en de Koningskade verbreden, zodat minder parkeer ruimte ontstaat. Een meerderheid kreeg de motie van de KVP-er Bak ker waarin het college van GS werd verzocht het besluit tot bouw van het parkeerdak uit te voeren (45 tegen 14 stemmen). Bouw van een parkeerdak in de tuin bij de derde fase van het Provinciehuis zal vol gens GS voldoende parkeerplaatsen scheppen. Bovendien kan het dak met groen worden aangekleed. J. van Leeuwen arts te Leiden AFWEZIG van 30 juni t/m 20 juli. De aanwezige huisartsen zijn bereid waar te nemen. DRSCHONENBERG te Katwijk heeft op dinsdag 24 juni GEEN SPREEKUUR. Voor dringende zaken make men tussen 810 uur een telefonische afspraak. De scholengemeenschap „Het 2e Vrijz. Chr. Lyceum" Goudsbloemlaan 131 - Den Haag vraagt voor zo spoedig mogelijk WISKUNDE voor33U. FRANS voor 6 u. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de rector. F. B. Adam. Van de 3,5% obligatielening 1947 t.l.v. de Vereniging „Het Nebo-Ziekenhuis" v/h genaamd Vereeniging tot Stich ting en Instandhouding van Ziekenhuizen op Gerefor meerde Grondslag voor 's-Gravenhage en omgeving, vóór deze uitloting pro resto groot 144.500,zijn uitge loot: Serie A: 5 obligaties a 1000,nos. 2. 7. 31. 67, 89; serie A 4 obligaties a 500,nos. 131A en B. 147A en B; serie B: 4 obligaties a 1000,nos. 266, 278. 375. 399; serie B 10 obligaties a 500,nos. 178A en B, 189A en B, 193A en B, 194A en B, 232A en B; serie C. 3 obligaties a 1000.- nos. 413, 437, 440. serie C: 2 obligaties a/500.nos 499A en B. Betaalbaar per 1 augustus 1975 ten kantore Ingwersen Co. N.V. te Amsterdam; Handels-en Effec- tenbank N.V. te Groningen; Nederlandsche Midden- standsbank N.V. te 's-Gravenhage en Rotterdam. De Trustee: N.V. Trust- en Verificatiekantoor. „DE LAAN" SCHOLENGEMEENSCHAP VOOR HOGER EN MIDDELBAAR BEROEPSONDERWIJS Laan van Meerdervoort 211 - 's-Gravenhage Telefoon 070-637908 vraagt met ingang van 1 augustus 1975 voor de opleiding Diëtetiek, behorende tot het HBO: D0CENT(E)le gr. voor plm 4 uur CEL- EN WEEFSELLEER voor plm 2 uur GENETICA voor plm 2 uur OECOLOGIE voor plm 6 uur MICROBIOLOGIE D0CENT(E)le gr. voor plm 4 uur ALG. SCHEIKUNDE voor plm 4 uur PRAKTICUM Combinatie voor het geven van lessen in deze pro gramma-onderdelen is mogelijk D0CENT(E)le gr. voor plm 13 tot 15 uur SOCIOLOGIE D0CENT(E)le gr. voor plm 2 uur FYSIOLOGIE Voor opleidingen behorende tot het MBO: D0CENT(E)2e gr. voor plm j uur ENGELS Sollicitaties te richten aan de directrice. Mevrouw C Kemp. woonruimte aangeboden Zoekt u naar kamers of etages en div. andere woonruimten of kan toorruimten. kom dan naar het ka mer- en etagebemiddelingsbedrijf „Centrum" op woensdag, donder dag en zaterdag a d. Van Baer- lestr 24. Den Haag. tel 070- 654778 Steeds van 11 00—18.00 uur T105 woonruimte gevraagd Uw flatwoningen, villa's en bunga lows. kantoorruimten en etages worden snel verhuurd of verkocht door kamer- en etagebemidde lingsbedrijf Centrum B.V. op woensdag, donderdag en za terdag a d Van Baerlestr 24. Den Haag, tel. 070-654778. Steeds van 11.00-18.00 uur T106 Natuurkunde student zoekt rusti ge kamer per 1/7. W Lievaart. Haarlemmerstr. 255, Leiden. T106 Dame wil graag per 1 september inwonen bij dame. tot 70 jaai Liefst gemeubileerd, beschaafd milieu. Ook omgeving Utrecht onder nr. 2642 Bur b/d blad T106 onroerend goed Te koop te huur: CENTRUM LEIDEN Bedrijfspand anno 1955, vloeroppervlakte 620 m2. Alle wanden gete- geld Voorzien van centr verw. Direct leeg te aanvaarden. Koopprijs 350.000. Huurprijs 40.000 per jaar B.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen VER ZICHT, Postbus 50, Leidschendam. Telefoon van 95 uur: 070- 209311: nadien 070-851469 T108 Gemeente Monster OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Monster maakt ingevolge artikel 28 der Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij hun be sluit van 14 mei 1975, G.S. no. 233/1, gedeeltelijk goedkeuring hebben verleend aan het bij raadsbesluit van 26 maart 1974 vastgestelde bestemmingsplan „Vlotlaan". Goedkeuring werd onthouden aan een strook grond van 15 m breed, gelegen ten zui den van de woningen Emmastraat nrs. 85 t/m 95, deel uitmakende van het bebou- wingsvlak van het voor bedrijven met bijbehorende erven bestemde terrein. Voorts werd de goedkeuring onthouden aan de bestemming „Bedrijven met bijbehorende erven (B)voorzover deze bestemming is gelegd op de ten westen van de Vlotlaan gelegen gronden, aan de bestemming „Eengezinshuizen met bijbehorende erven (EO)", voorzover deze bestemming gelegenheid biedt tot uitbreiding van de bestaan de woonbebouwing en grenst aan vorengenoemde bestemming „Bedrijven met bij behorende erven (B)", alsmede aan de hiermede samenhangende bestemmingen „Weg", „Voetpad of plein". „Openbaar groen, plantsoen of berm" en „Water", alle voorzover gelegen ten westen van de Vlotlaan, Het bestemmingsplan „Vlotlaan" is voor het overige goedgekeurd. Genoemd besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in gang van 25 juni 1975 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken,voor een ieder ter inzage. Degenen, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeer de Staten hebben gewend, degenen die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben gericht met bezwaren tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, alsmede een ieder, die bezwaren heeft tegen onthou ding van goedkeuring door Gedeputeerde staten, kunnen gedurende genoemde ter mijn van één maand beroep instellen bij de Kroon. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin, doch moeten worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te 's-Gravenhage. Monster. 17 juni 1975. De burgemeester voornoemd, lo. C. van der Kruk Fzn. PARAPLU-REPARATIE (ook opvouwbare) WANDELSTOKKEN. INVALIDEN- STOKKEN. RUBBERDOPPEN. Re paraties worden alleen aan de zaak aangenomen Paraplu-maga zijn Van Oerle Haarlemmerstraat 95. Leiden, tel. 071-23458. T109 Vrijblijvend prijsopgave, behang-, wit- en schilderwerk Gedurende de wintermaanden 20 pet korting. Gebr Heystek. L v Meerdervoort 392. Den Haag. tel 070-451197 meubilair en huisraad TE KOOP diepvrieskisten met 5 jaar garantie. 10 tot 30 pet. kor ting Inhoud 200 I 550 -. 300 I 700 -. 420 I 825 -, 600 I 1025 - Prijzen incl 16 pet BTW Uit voorraad leverbaar. Inhoud verze kerd Inl. Weber Koeltechniek Hoofdstraat 110. Leiderdorp Tel 071-31726. Tl 12 HEUGAFELTTEGELS alle kleuren, direct uit voorraad leverbaar Ge makkelijk zeil te leggen Tijdelijk Stanleymes cadeau bij aankoop van min. 20 tegels SMITS woninginrichting, Mare 98 en Vrouwensteeg 9, telefoon 23913. T112 Bij ons vindt u het grootste assor timent Heugategels 1e keus en 2e keus Zeer lage prijzen Alles di- rekt leverbaar Extra juni-voor- deel HEUGALUX met miniskuul loutjes van 10 20 nu 4.80 p stuk ALTUD GOEDKOPER bij PAAR- DEKOOPER B.V.. Raaphorstlaan 58. Den Haag, tel. 070-947379 Driedelige kapspiegel 100 cm diam. met eenvoudige bevesti gingsmogelijkheid. Reclameprijs van 155 nu (zolang aanwezig) voor de prijs van 120. Glasindustrie J. J Poppink jr.. Rotterdamseweg 60. Tel. 015- 561500 te Delft. T112 foto, film eri optiek - Inkoop - inruil taxatie Tevens voor nieuw verkoop tegen de meest scherpe prijzen o.a. Mi nolta, Cannon. Nikkon. Leitz. Ze nit enz. Elke donderdag avondver koop. PROFOTO. Loosduinseweg 687 Tel 325418 Vlierboomstraat 461, tel 231177. Den Haag T128 diversen Markiezen Laat nu uw markiezen overtrek ken 20-30% korting. Geldt ook voor nieuwe. Tevens linnen per meter verkrijgbaar. Kortenbos, Op maandag 30 juni a.s. zal afscheid worden ge nomen van de heer dr J. van de Poel, gemeente, secretar/s van Leiden, die per 1 juli functitj bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken h> aanvaard. In verband hiermede zal des avonds van 20.3( tot 22.00 uur een afscheidsreceptie worden 9 Ti houden in de burgerzaal van hei stadhuis (in gang bordes, zijde Breestraat). Beif .igsleiiendi burgers en vertegenwoordigers van instellinger nodigen wij hierbij van harte uit. Leiden. 24 juni 1975. Burgemeester en Wethouders van Lei-f den. L de Secretaris. G. M. Vink. lo. secretaris.fe de Burgemeester, A. J. Vis. Mooie zacht- -. glanzende imitatie nappa slank verwerkt met vertikale naden. v opgestikte/-'.. Polyester/katoen in pasteltinten, r Slappe bodrd,

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8