Igypte vindt corridor aar oliebron te weinig' rt ten rol voor Europa til het Midden-Oosten? Proces tegen Guillaume anti-climax „raël verwacht acties jren het Suezkanaal Jntvoerde kinderen in lelefooncel aangetroffen Bevoegdheden Gandhi vandaag vastgesteld rsere Israëlische ontruiming verlangd Parlementsleden in Zaire onder arrest Russen breken in stilte record Misschien stemrecht kwijt Bisschopsvrouw weigert uit Namibië te gaan eisky genoemd als bemiddelaar Time: McNamara wilde Castro laten ombrengen Twee raadslieden Baader-Meinhof- groep in arrest —JW/KWARTET DINSDAG 24 JUNI 1975 BUITENLAND 7 en- rktO/BEIROET (Reuter, UPI, AP) De terugkeer van de Amerikaanse ambassadeur Herman F. pin Cairo leidt thans wekenlange intensieve uitwisselingen in tussen Cairo, Washington en Jeru- Oeii, die moeten leiden tot een volgende onderhandelingsronde van Kissinger in het Midden-Oos- 5. Rien verwacht dat Eilts, die maandag meteen met minister van buitenlandse zaken Fahmi naar *aijdent Sadat in Alexandrië doorreisde, de concessies in zijn zak heeft, welke Ford bij zijn be efing met Rabin los heeft kunnen krijgen. iische deskundigen hebben in- op berichten gereageerd volgens welke Israël bereid is Egyp te een corridor door de Sinai naar an^ ien AVIV (DPA, UPI) Volgens gegevens van de Israëlische ime dienst is het 'verwerpingsfront' een verzameling Pale commando-organisaties die de politiek van de PLO ten op- van Israël als een capitulatie beschouwen voornemens het t door het Suezkanaal te gaan hinderen. Ook moordaansla- ïuiop Egyptische functionarissen zouden op het programma it iraëlische woordvoerder zei op -sconferentie in Tel Aviv dat reacties van het 'verwerpings- °llj verwacht moeten worden na twijzlngen dat president Sa- ider zekere voorwaarden be- het transport van goederen Israël op niet-Israëlische >n door het Suezkanaal toe te an de -organisaties van dit het Volksfront voor de Be- van Palestina (PFLP), inmiddels een bericht in n fcreek ontkend, dat het van fi 16 miljoen dollar aange- zou hebben als prijs voor de •rding van de Egyptische Volgens het Amerikaanse ilad had de leider van het dr. Habasj, die deze opdracht n bezoek aan Khadaffi zou in aanvaard, hebben gezegd: 4rij in het hart van Tel Aviv tn doordringen zult u begrij d pen hoe gemakkelijk het voor ons is om zoiets in Cairo of in Alexan drië te doen'. De woordvoerder van het PFLP, Aboe Sjarif, noemde het bericht 'leugens en goedkope beweringen'. Ook de PLO heeft weinig reden om Newsweek dankbaar te zijn, na een reportage volgens welke deze orga nisatie sterk aan aanzien zou ver liezen bij de Arabische staatshoofd en tot de Syrische president Assaad toe. Deze zou liever alleen Jordanië tot zuiderbuur houden dan er ook nog een PLO-staat bij te krijgen vooral omdat hij de betrekkingen van de PLO met Khaddaffi vreest. Hij zou voorts Hoesseins vrees heb ben weggenomen voor infiltratie van Palestijnse commando's uit Syrië zodat Hoessein zijn strijd macht aan de Syrische grens heeft kunnen verminderen en het Jor- daanfront heeft kunnen versterken. va •ijNOKKE (Reuter, AFP, DPA, Belga) De zesjarige Hubert t)nnet en zijn driejarig zusje Ingrid, die zondagmorgen uit de [JJlla. van hun vader, een rijke industrieel werden ontvoerd zijn b<£termorgen teruggevonden in een telefooncel in Middelbeke. s 6 ontvoerders, naar wordt aangenomen vier Italianen, heb- '14n geen losgeld gekregen. kinderen werden ontdekt r een taxi-chauffeur. Hij trof twee kinderen vastgebonden in de telefooncel. Ze waren (rvermoeid maar ongedeerd. n t jongen was in staat om de leiiitie het flatgebouw en de eta- raiwoning aan te wijzen waar et) ontvoerders hen hadden op- Edjsloten. al [j een inval werd de woning :g aangetroffen. Later bleek hij was gehuurd door een iliaan, die als woonplaats t-Berlijn had opgegeven. De lur van de flatwoning was tot juni voldaan. De vader van kinderen Pierre Bonnet heeft ;eld dat hij de ontvoerders ;ft herkend en dat ze moge- „Jk behoren tot het personeel )n zijn staalbedrijf, et viertal heeft niet om een pgejd gevraagd ondanks het it dat zij bij de ontvoering een fiefje achterlieten met de me dedeling dat Bonnet zijn in structies nog zou krijgen. De overvallers, die zeiden tot 'De anti-kapitalistische beweging' behoren, namen uit de villa ju welen ter waarde van 50.000 gul den en een geldbedrag mee. De Belgische minister van de fensie Paul van den Boeynants heeft naar aanleiding van de ontvoering voor hogere straffen gepleit, 'indien nodig de herin voering van de doodstraf.' We moeten alles doen om de golf van geweld te bestrijden. België kan niet dulden dat het hier wordt zoals in Italië. Wij moeten snel en hard toeslaan, aldus de bewindsman. Momenteel is de straf voor ont voering tussen de één en vijf jaar. In een door het Belgische parlement te behandelen wets ontwerp wordt voorgesteld ont voering met 15 tot 20 jaar ge vangenis te bestraffen. de olievelden van Aboe Rodeis aan te bieden. Daardoor zou Aboe Ro deis volgens de Egyptenaren toch een enclavé blijven, omringd door Israël bezet gebied. Egypte wil dat Israël over de hele linie tot achter de Mitla en Giddipassen teruggaat en dat een nieuwe bestandslijn zich zonder onderbreking uitstrekt van de Middellandse Zee tot aan de Golf van Suez. Wel zou Egypte be reid zijn de strategische passen on der beheer van de VN te laten. De buffermacht De genoemde deskundigen herinne ren eraan dat het mandaat voor de VN-buffermacht in de Siani op 24 juli verloopt zodat er voor die tijd wel iets op gang moet komen dat Egypte het vertrouwen geeft dat nodig is om het mandaat opnieuw te verlengen. Volgens hen zou Egypte in ruil voor Israëls terug trekking bereid zijn om voor een periode, langer dan waartoe zij in maart nog bereid was. te beloven £at het geen geweld tegen Israël zal plegen. Voorts zou het goederen voor Israël op niet-Israëlische schepen door het Suezkanaal laten. Bij Kissingers vorige mislukte onderhandelings ronde wilde Sadat zich slechts voor een jaar vastleggen in een nieuw akkoord, maar nu wil hij een lan gere termijn accepteren op voor waarde dat ér ook vorderingen worden gemaakt voor een tweede terugtrekking op de hoogvlakten van Golan en voor de hervatting van de vredesconferentie voor het Midden-Oosten in Genève. Libanon De president van Libanon, Soelei- man Franjieh heeft een onderhoud gehad met de leider van de PLO, Arafat. Het was het eerste contact op hoog niveau sinds de schietpar tijen tussen Palestijnen ^n Libane se falangisten van eind mei. De herbevestiging van beide zijden van de oude accoorden, die de verhou ding tussen de PLO en de Libanese strijdkrachten regelen, was alvast een zorg minder voor Libanon dat echter na vijf weken nog niet van zijn regeringscrisis af is. Formateur Ras j id Karami zet zijn pogingen voort, die vooral bemoei lijkt worden omdat de moslems en de (christelijke) maronieten het fundamenteel oneens zijn over de afspraken van 1943, waarop het he le Libanons staatsbestel is geba seerd. Het gaat hier met name om het presidentschap dat volgens deze afspraken onveranderlijk aan een maronitisch christen moet toeval len. De Sowjet-ruimtevaarders Klimoek en Sewastjanow hebben hun nationale duurrecord voor ruimtevluchten verbeterd. Hun voorgangers in het om de aarde cirkelende laboratorium Saljoet 4 waren 29 dagen, 13 uur en 20 mi nuten onderweg; de huidige bemanning heeft de dertig dagen volgemaakt. Het staatspersbureau TASS besteedde geen bijzondere aandacht aan deze ontwikkeling. Het bijhouden van dit soort records is een vooral Ameri kaanse hobby. 'En,' zei een Russische voorlichter in Moskou tegen een jour nalist uit het Westen, 'het klinkt beter als de lof van jullie komt'. Het gaat de beide Russen uitstekend. Wanneer ze terugkomen is niet bekend, maar het zal wel vóór 15 juli zijn, wanneer de gezamenlijke Russisch- Amerikaanse bemande vlucht begint. NEW DELHI (Reuter, UPI) Een rechter zal vandaag beslissen of de Indiase minister-president Indira Gandhi haar bevoegdheden als premier onbeperkt kan blijven uitoefenen of dat haar rechten in het parlement worden verminderd. KINSHASA (UPI) Vier leden van het parlement van Zaire en een han delaar zijn aangehouden in verband met de mislukte coup tegen presi dent Moboetoe. Dit heeft een krant in de hoofdstad van Zaire, Kinshasa, meegedeeld. De samenzwering tegen de president leidde verleden week CclITipagne tot de uitwijzing van de Amerikaan se ambassadeur Hinton, Al eerder waren een aantal militairen, onder wie drie generaals, aangehouden. Rechter Krishna Iyer besliste giste ren al dat mevrouw Gandhi op 14 juli in beroep kan gaan tegen het vonnis van het gerechtshof van Al lahabad, dat haar wegens corruptie voor zes jaar uitsloot van het uit oefenen van een openbare functie. Tijdens het proces over de be voegdheden van de Indiase premier tot het hooggerechtshof een uit spraak heeft gedaan beschuldigde de raadsman van mevrouw Gandhi de aanklagers van 'hoogst persoon lijke aantijgingen'. De procesgang in Allahabad was onjuist geweest en de uitspraak was op twijfelach tige gronden gedaan. Voor de rechtszaal waren gisteren grote groepen mensen samenge dromd en er was ook grote belang stelling voor het proces zelf. Me vrouw Gantihi was niet persoonlijk aanwezig: zij liet zich vertegen woordigen door haar oudste zoon. Wel aanwezig waren de leiders van de oppositie, waaronder Raj Narain, de man die het proces tegen de premier was begonnen. Rechter Krishna Iyer stelde dat beperking van de rechten van de premier in feite betekent dat zij niet aan de stemmingen mag deel nemen. Het is haar wel toegestaan beide huizen van het parlement toe te spreken. Juristen hebben gesteld dat de vraag of de rechten van de minister-president worden beperkt van belang is in verband met de mededeling van haar Congrespartij dat mevrouw Gandhi aanblijft als premier, ongeacht de uitspraak van het hooggerechtshof Inmiddels Is In de Indiase hoofd stad de anti-corruptievoorman Jayaprakash Narayan aangekomen. Deze volgeling van Mahatma Gand hi wordt algemeen beschouwd als de grootste bedreiging van de pre mier buiten het parlement. Na rayan zou naar verluidt meehelpen aan plannen voor een nationale campagne tegen mevrouw Gandhi. Narayan is het symbool geworden van de niet-communistische oppo sitie. Hij begon zijn campagne voor hervorming van het kiesstelsel en tegen de corruptie een jaar geleden in de staat Bihar en wil er een nationale campagne van maken. Sinds hij begon heeft hij in ver schillende leden van India honderd duizenden mensen achter zich ge kregen. WINDHOEK (Reuter) Richard Wood, de 54-jarige Anglicaanse bis schop. die bevel kreeg Zuidwest- Afrika te verlaten vanwege zijn fel le kritiek op Vorster, is gisteren vertrokken. Maar zijn vrouw, een 24- jarige Amerikaanse officiersdochter, die eveneens een uitwijzing kreeg, weigert de orde op te volgen. 'Als de autoriteiten me uit Namibië weg willen hebben, zullen ze me er zelf uit moeten komen zetten', ver klaarde zij. Mevrouw Wood was reeds als onderwijzeres in Zuid- Afrika werkzaam toen zij met bis schop Wood kennismaakte. Bis schop Wood is de derde Anglicaanse bisschop in zeven jaar die bij de Zuidafrikaanse regering in ongenade viel en het land uit moest. Ir Herre A. Halbertsma 'In een hervatting van de vredesbesprekingen in Genève de standpunten n Israël en de Arabische landen dichter bij elkaar brengen? t oorspronkelijke opzet zou het 2l gesprek tussen vier partijen rt De Verenigde Staten, de Sow- -dïrue. Israël en de Arabische lan- J— gesteld dat deze laatsten tot ..gezamenlijk standpunt kunnen Jin. De grote vraag is of de gitljnen als vijfde partij moeten lemen, dan wel als onderdeel .(«een gezamenlijke Arabische de- fp oorbereiding van een eventuele „j fe bijeenkomst in Genève t aanzienlijk gecompliceerd hardnekkige pogingen van de ische landen om ook Europa 1 ergelijke vredespogingen te be- ai :en. Opvallend was, dat de >i tische president Anwar Sadat en interview met de Oosten- ij e omroep verklaarde dat het grootste wens was, dat de Oos- Ijkse bondskanselier Bruno 1 sky als Europese vertegenwoor- ist aan de vredesbesprekingen i deelnemen. «list ming voor zouden geven. Kriesky. evenzeer realist als Sadat. liet on middellijk bekend maken dat hij op dit moment op geen enkele manier stelling wou nemen in verband met deze suggestie van de Egyptische president. Het vertrouwen dat Sadat kennelijk in Kreisky stelt is (net als zijn vertrouwen in de bemiddelende rol van Kissinger) opmerkelijk omdat zowel Kreisky als Kissinger van Joodse afkomst zijn. Een verschil tussen beide is natuurlijk dat Kreisky socialist is, wat van Kissin ger bepaald niet kan worden ge zegd. Een ander verschil, dat niet weggecijferd kan worden, is dat Kissinger een van de grootste lan den ter wereld vertegenwoordigt en Kreisky een van de kleinste. De diplomatieke gaven van beiden worden door kenners echter hoog geschat. Kreisky werd bekend toen hij als leider van een delegatie van de Socialistische Internationale be zoeken bracht aan een groot aantal Arabische landen. afcky zou een gunstige invloed Vi6r puntön I de onderhandelingen kunnen boenen door bemiddelend op te en tussen de twee supermach- de VS en de Sowjet-Unie, die s Sadat sterk tegenstrijdige :en hebben in het Midden- Bemiddeling door Europa, voorbeeld ln de persoon van iky, zou volgens Sadat echter mogelijk zijn als de twee lachten daar hun toestem- De Allgemelnde Jüdlsche Wochen- zeitung uit Düsseldorf. die meestal zeer goed is geïnformeerd over wat in het Midden-Oosten leeft, noemt vier redenen die president Sadat kunnen hebben bewogen tot zijn voorstel, Kreisky een belangrijke rol te geven bij de oplossing van het conflict tussen Israël en zijn buurlanden: In de eerste plaats zouden de vertegenwoordigers van de Arabi sche landen, en mogelijk ook die van Israël, het als een opluchting beschouwen om niet meer alleen met de twee supermachten Amerika en Rusland, die ondanks alle toe nadering toch rivalen zijn, aan ta fel te zitten. In de tweede plaats blijkt steeds meer dat de Arabische lan den neigen naar het innemen van een neutrale houding in het kon- flikt tussen de twee supermachten om de hegemonie in de wereld: een standpunt waarvoor zij. blijkbaar begrip en steun verwachten in Eu ropa. Ook ln het uiterst precaire vraagstuk van de verhouding tussen Israël en de Palestijnen. die een eigen staat eisen in de door Israël in 1967 bezette West Bank, zou juist Kreisky bijzonder goed kunnen be middelen, omdat hij in verleden heeft getoond veel begrip te hebben voor de situatie waarin de Palestij nen verkeren; tegelijkertijd onder houdt hij ook goede betrekkingen met Israël: hij verwacht bijvoor beeld in augustus premier Rabin op bezoek in Wenen. In de vierde plaats, tenslotte, lijkt Sadat van mening te zijn dat Kreisky's joodse afkomst extra ge wicht geeft aan zijn herhaalde op roep aan Israëli's en Palestijnen om directe onderhandelingen met el kaar te beginnen: zonder zulke di recte onderhandelingen bestaat er. Bruno Kreisky tijdens een bezoek aan Jeruzalem. volgens Kreisky, geen enkele kans op vrede in het Midden-Oosten. Dilemma Kreisky staat duidelijk voor een dilemma, want in hetzelfde inter view m et de Oostenrijkse Omroep heeft Sadat verklaard dat hij een nieuwe oorlog in het Midden-Oos ten onvermijdelijk acht. indien men niet op korte termijn in Genè ve tot een begin van overeenstem ming kan komen. Zo'n nieuwe oor log zou Kreisky graag willen voor komen. Of hij een bemiddelende rol kan spelen hangt echter, zoals president Sadat stelde, vrijwel ze ker niet van Kreisky zelf af. even min van Israël of van de Arabische landen, maar van de belde super- mogendheden. Er zullen vele lichten op groen moeten komen voordat Europa zich daadwerkelijk met de oplossing van het conflict in het Midden-Oosten zal durven te bemoeien. En dan waarschijnlijk nog alleen, als de kans op een succesvolle bemidde ling groot lijkt te zijn. door J. den Boef Vandaag begint in West- Duitsland het proces tegen Günter Guillaume, de spion uit Oost-Duitsland, wiens ont maskering al meer dan een jaar geleden de onmiddellijke aanleiding vormde tot het af treden van kanselier Willy Brandt. Het proces is in feite niet meer dan de afwikkeling van een zaak, die wat zijn gevolgen be treft al lang zijn uitwerking heeft gehad. Bovendien heeft een parlementaire commissie, waarin alle drie in de Bondsdag vertegenwoordigde politieke par tijen zitting hadden, vele maan den achtereen een grondig on derzoek ingesteld naar het feit, dat Guillaume na ln 1956 als vluchteling uit de DDR naar de Bondsrepubliek te zijn gekomen, samen met zijn vrouw Christel, ongehinderd spionage kon be drijven. Geen inzicht De parlementaire commissie boekte echter geen bevredigende resultaten, omdat Guillaume na zijn arrestatie heeft geweigerd enigerlei verklaring af te leggen. Hij zou zich slechts hebben be roepen op het feit dat hij offi cier van het Oostduitse volksle ger zou zijn. Regeringsinstanties en de Inlichtingendienst (BND) zouden voorts niet alleen niet erg mededeelzaam zijn geweest, maar ook documenten niet meer hebben kunnen vinden, die de commissie Inzicht hadden kun nen geven ln deze duistere, poli tiek nogal explosieve, spionage- affaire. Het zal ook de openbare aankla ger in het proces, dat in Düssel dorf wordt gehouden, niet mee vallen. echt bewijsmateriaal over te leggen. In tegenstelling tot haar man heeft mevrouw Guil laume tijdens haar gevangen schap naar verluidt wel enige bereidheid getoond, uit de spio- nageschool te klappen. Haar af wijkend gedrag zou te maken hebben met een beweerde affai re tussen haar man en een se cretaresse, Marie-Luïse Müller, die eveneens op het bureau van de bondskanselier werkte. Tij dens het proces zal misschien blijken, ln hoeverre zij in de Guillaume-affaire is verwikkeld. Geen verwijt Het feit dat Willy Brandt de volledige verantwoordelijkheid op zich heeft genomen voor het niet onderkennen van het vei ligheidsrisico, dat Guillaume sinds 1956 en vooral als één van zijn nauwste medewerkers ople verde, betekende niet, dat de afgetreden kanselier enig verwijt kon worden gemaakt. Directe verantwoordelijkheid droeg Horst Ehmke, die hoofd van het Kanseliersbureau was, toen Guil laume aan Willy Brandt als ad viseur werd toegevoegd. Na het aftreden van Brandt legde ook Ehmke zijn functie neer. Niet helemaal vrijuit ging voorts Hans-Dietrich Genscher. de hui dige Westduitse minister van buitenlandse zaken, maar des tijds nog minister van binnen landse zaken. Nadat Brandt zelf de verantwoordelijkheid voor de benoeming van Guillaume op zich had genomen, heeft men het in sociaal-democratische re geringskringen echter beter ge oordeeld. de liberale minister buiten schot te laten, omdat men de onverwacht ontstane crisis nog niet ernstiger wilde maken. Want Genscher stond al op de nominatie naar buiten landse zaken te gaan als opvol- Günter Guillaume, eens de onopvallende man achter Wil ly Brandt, vorig jaar ontmas kerd als spion. ger van Walter Scheel, die de plaats van Gustav Hetnemann zou Innemen als president van de Bondsrepubliek. Landverraad Guillaume, die vermoedelijk zal worden beschuldigd van land verraad en schending van de wet op de officiële geheimen, legde na zijn opleiding ln Oost- Berlijn contacten ln West-Ber- lijn en de Bondsrepubliek en werd in 1956 definitief naar West-Duitsland gezonden. Het was de bedoeling dat hij er zich zou vestigen om te proberen, een vertrouwensrelatie op te bouwen, waarin hij voor de DDR van groot belang zou zijn, zo zou zijn vastgesteld. Eenzelfde opdracht zou zijn vrouw hebben gekregen, die waarschijnlijk ook van land verraad en medeplichtigheid zal worden beschuldigd. De Guillaumes, die een zoon van 18 jaar hebben, zijn er bijzonder goed in geslaagd, zich van de hun opgedragen taak te kwijten. De nu 48-jarige Günter, die in 1956 in een snackbar in Frank fort begon te werken en zich vervolgens op het fotograferen ging toeleggen, werd na verloop van tijd in dienst genomen door de sociaal-democratische fractie van de Frankfortse gemeente raad. Hij won het vertrouwen van de huidige minister van de fensie Georg Leber, die hem in 1970 zou hebben voorgedragen voor een functie op het Bureau van de kanselier. Ehmke. die als minister verantwoordelijk was voor dit Bureau, was een pleit bezorger van Guillaume, toen deze in 1972 was voorgedragen voor de benoeming tot persoon lijk medewerker van anselier Brandt. Secretaresse Christel Guillaume had zich ln de Frankfortse tijd van het spi onnen-echtpaar al als secreta resse ingewerkt op de kanselarij van de staat Hessen. Daar had zij toegang tot geheime docu menten. ook die betreffende het doen en laten van de Ameri kaanse strijdkrachten, die in dat deel van de Bondsrepubliek hun hoofdkwartier hebben. Tijdens haar gevangenschap zou zij heb ben toegegeven dat zij als koe rierster voor haar man optrad. Later zou zij haar ontboezemin gen als verzonnen hebben willen 'inslikken', maar op dat ogenblik zouden die informaties al grote diensten hebben bewezen. Be richten als zou Guillaume zelf ook wel eens hebben gepraat, zijn nooit bevestigd. WASHINGTON (UPI, AP. Reuter) De Amerikaanse oud-minister van defensie en huidige president van de Wereldbank Robert NcNamara zou ln 1962 hebben voorgesteld de Cubaanse premier Fidel Castro door de CI Ate laten vermoorden. De CIA zou dit voorstel hebben verworpen. Dit heeft het Amerikaanse weekblad Time gemeld. McNamara zal samen met McGeorge Bundy, voormalig adviseur van de presidenten Kennedy en Johnson en oud-minister Dean Rusk verschijnen voor de speciale Senaatscommissie voor de activiteiten van de CIA. Dit in verband met de vraag op welk niveau plannen voor aanslagen op Castro en andere bultelandse leiders in het begin van de jaren zestig wer den goedgekeurd. De commissie hoorde gisteren al de gangsterlelder John Roselll die be trokken zou zijn geweest bij plannen om de Cubaanse leider te vermoor den. Hij zou dit samen hebben ge daan met Sam Giancana, die ver leden week werd doodgeschoten. Senator Barry Goldwater, de in vloedrijke conservatieve voorman uit Arizona, heeft gisteren in de zitting van de commissie gezegd dat de ac tiviteiten van de CIA grote schade hebben berokkend aan de contacten met buitenlandse veligheldsdien- sten. 'We hebben onze topcontacten in arldere landen verloren,' aldus Goldwater, die hierbij zou hebben gedoeld op Engeland, Australië, Ca nada en Israël. STUTTGART (AP) De politie heeft maandag ln vier Westduitse steden invallen gedaan iin advoca tenkantoren en twee raadslieden gearresteerd, aanvankelijk leden van de Baader-Meinh of groep zou den verdedigen maar later zijn uit gesloten. Klaus Croissant werd gearresteerd in Stuttgart onder verdenking de bendeleden te hebben geholpen met het voortzetten van hun strijd tegen de Westduitse staat van hun gevangeniscellen uit. In West-Ber- lljn werd Hans Christiaan Ströbele gegrepen die ook wordt verdacht van samenwerking met leden van de groep. Inmiddels hebben twee honderd jongeren in West-Berlijn voor StröbeJes kantoor gedemon streerd voor diens vrijlating en te gen de 'staatsterreur'. Deze twee Juristen waren al uitge sloten van het verdedigen van de twee voornaamste beklaagden, An dreas Baader en Ulrika Meinhof, die met hun twee voornaamste me dewerkers worden beschuldigd van bomaanslagen, bankovervallen en andere misdrijven gepleegd ln de bondsrepubliek In het begin der jaren '70. De andere door de politie onderzochte advocantenkan toren bevonden zich ln Hamburg en Hei delberg. aldus de bekendmaking. Tijdens het Ingrijpen in Hamburg werden tijdelijk twaalf personen vastgehouden toen de politie het kantoor van Kurt Grönwolt onder zocht. ook een BM-advocaat die van pleiten is uitgesloten omdat hij tegen de staat zou hebben samen- gezworn. In West-Brlljn werdne zeven woningen en kantoren door zocht. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7