KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Johan van Minnen als Ombudsman genoemd Wereld in oorlog goed ontvangen Radioconcert met 'kunsthoofd' Proefschrift over gezag in jaren dertig Koningin maakt veel gebruik van haar rechten Personalia Strafwerk Staatsexamens goedkoper Leraren boos over 'insinuaties' VVD-er Joekes TROUW/KWARTET DINSDAG 24 JUNI 1975 BINNENLAND/RADIO EN TV PI Hans Ouwerkerk vertrekt toch Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Johan van Minnen wordt op het ogenblik met enige nadruk genoemd als opvolger van Hans Ouwerkerk als Ombudsman. Van Minnen ls correspondent van VARA-radio en -televisie in West-Duitsland. Enige tijd gele den werd zijn naam genoemd in verband met het burgemeester schap van Coevorden. Dat is nu van de baan. omdat men er geen behoefte heeft aan een PvdA- burgemeester. Inmiddels is giste ren bekend geworden dat drs. W. K. Hoezema (WD) per 1 augus tus burgemeester van Coevorden wordt Johan van Minnen is niet de enige kandidaat die de VARA als Ombudsman heeft geopperd, maar hij maakt wel veel kans te worden aangezocht omdat men een kandidaat het liefst uit ei gen huis haalt. Zo wordt nu gezegd. Dit heeft niet gegolden voor Ruby van der Scheer, vice- voorzitter van D'66 met wie de besprekingen voor Ombudsman zeer ver zijn gegaan. De laatste tijd zijn er ook weer pogingen geweest om het con tract met Hans Ouwerkerk te verlengen. Dit contract loopt met september af. Omdat Ou werkerk het niet eens was met de nieuwe televisiestructuur bij de VARA heeft hij indertijd zijn ontslag gevraagd. De VARA noch hij blijken de kloof te kunnen overbruggen, die er tussen hen is ontstaan. De spanningen binnen de VARA zijn er ook de oorzaak van dat Koos Postema als een van drie serieuze kandidaten wordt ge noemd als hoofd van de afdeling voorlichting van Rotterdam. De voordracht moet nog in de ge meenteraad worden behandeld en door B. en W. worden goed gekeurd. Ben Eikerbout heeft inmiddellj te kennen gegeven als redacteur HILVERSUM De televisieserie 'De wereld in oorlog' die de KRO van de Engelse televisie heeft overgenomen is in ons land ondanks het late zaterdag avonduur zeer goed ontvangen. De gemiddelde kijkdichtheid over eenentwintig afleveringen bedroeg 18 procent, dat zijn ruim 1.800.000 kijkers. De waar dering was 7.7. Enkele afleverin gen van de Britse serie werden zelfs bijzonder goed bekeken met een kijkdichtheid Van 29 procent en een waardering van 7.9. Opvallend is vooral de relatief grote belangstelling en waarde ring van Jeugdige kijkers tussen 15 -en 19 jaar. De gemiddelde kijkdichtheid was 16 procent te gen een waarderingscijfer van 8. Doorgaans kijkt slechts de helft van deze leeftijdsgroep naar in formatieve programma's. van VARA's actualiteitenrubriek Achter het Nieuws aan te blij ven. Hij heeft onlangs veel inte resse getoond voor de afdeling voorlichting van het ministerie van ontwikkelingssamenwerking. Waarschijnlijk zal hij het ad junct-hoofdredacteurschap opge ven om meer de handen vrij te hebben. Zijn plaats als plaats vervangend hoofd onder Hans Jacobs zal zeer waarschijnlijk worden ingenomen door Philip Freriks. HILVERSUM Donderdag 26 juni zal een concert voor AVRO- radio worden uitgezonden vol gens het zogenaamde 'kunst hoofdsysteem'. Men hoort dan het geluid zoals -het menselijk oor in staat is geluiden op te vangen. Er is sprake van ruimte lijke weergave waarbij zowel ge luiden van voren, van achteren, van boven en beneden kunnen worden gehoord. Dit is in de huiskamer alleen realiseerbaar door te luisteren met een stereo-hoofdinstallatie. Technici van de NOS adviseren hiervoor gebruik te maken van een hoofdtelefoon die alle fre quenties tussen 30 en 15.000 herz onvervormd en in gelijke waarde weergeeft. Het betreft een experimentele uitzending voor perfectionisten op radiotechnisch gebied. Verge lijking met een gewone stereo uitzending is mogelijk omdat het eerste deel van het concert door het Radio Kamerorkest in ge- woom stereo wordt uitgezonden. Dat eerste deel is van 20.15 tot 21.20 uur op Hilversum 2. Het tweede deel is van 21.35 tot 22.20 uur. In het deel van het concert dat met het 'kunsthoofd' is opgeno men wordt de Partita opus 20 van Charles Koechlin uitgevoerd, gevolgd door de Symfonie nr. 36 in C gr. t. van Mozart. In het stereogedeelte brengt het orkest dezelfde werken, maar nu aan gevuld met het pianoconcert in C gr. t. opus 14 van Franz Les- sel, in een eerste uitvoering in Nederland, met Cor de Groot als solist. HILVERSUM 'De muiterij op De Zeven Provinciën', het proef schrift van drs. J. C. H. -Blom staat vanavond centraal in het Hans Ouwerkerk KRO-radioprogramma Babel-Ka- lender; Hilversum 2; 22.50 tot 23.20 uur. Jan Nauta zal met de promoven dus een gesprek hebben over de inhoud van - zijn dissertatie. Uniek is, dat dit gebeurt voor de promotie, die donderdag plaats vindt aan de Rijksuniversiteit in Leiden onder professor I. Schöffer. In 1933 ontstond op het marine schip De Zeven Provinciën een muiterij als reactie op korting in de gages. Een waarschuwings- bom had23 doden en vele ge wonden ten gevolge. Binnen een al bestaand klimaat van economische moeilijkheden en buitenlandse politieke veran deringen in Italië en Duitsland werd dit aanleiding tot verstrek kende maatregelen op het gebied van het gezag. In het radiogesprek van van avond wordt vooral aandacht be steed aan de reacties van de verschillende bevolkingsgroepen, zoals de rooms-katholieke, de protestantse de liberale en de socialistische. (Advertentie) Zo'n sherry advertentie tussen al het treurige wereldnieuws is eigenlijk een lichtpuntje in uw blad. ^MKMrMCREKEnSTENSTLBURa. AMSTERDAM De Koningin maakt in niet te onderschatten mate gebruik van de rechten, die zij volgens het ongeschreven staatsrecht heeft, aldus de Haagse oud-parlementair redaoteur dr E. van Raalte in het Nederlands Juris tenblad van deze week. Bij de con tacten tussen het staatshoofd en de ministers komen haar drie rechten toe: te worden ingelicht, te stimu leren en te waarschuwen. Algemene maatregelen van bestuur, Koninklijke Besluiten voor de be noeming van bepaalde personen en de beslissing om een wetsonwerp bij het parlement in te dienen ko men niet tot stand zonder overeen stemming tussen ministers en het staatshoofd. 'Wie mocht verkondi gen dat de koningin hierbij geen invloed heeft, vergist zich deerlijk', aldus dr. Van Raalte. Het komt volgens hem meer dan eens voor dat een wetsontwerp of ontwerp-besluit gewijzigd wordt, omdat het staatshoofd daarover an dere denkbeelden heeft dan een bewindsman of het hele kabinet. BURGEMEESTER Met ingang van 1 augustus is benoemd tot bur gemeester van Coevorden drs. W. K. Hoekzema te Rhenen. De heer Hoekzema is leraar economie aan een rijksscholengemeenschap in Tiel. lid van de gemeenteraad van Rhenen en lid van provinciale sta ten van Utrecht. Hij ls hervormd en lid van de WD. Commissaris De aandeelhouders vergadering van de Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij heeft dr. C. Boertien, commissaris van de Koningin in Zeeland, benoemd tot voorzitter van de raad van commis sarissen van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij. Graag had ik op die benauwende maandagavond ergens verkoeling gezocht, want het buiskijken leek deze keer wel strafwerk. Het door mij bezichtigde aanbod, was bovendien niet erg opwekkend. Om van achteren te beginnen: ze leveren weer hun wanprestaties, de barbaren die hun hond de straat opschoppen omdat ze met vakantie willen. In de meeste gevallen wordt zo'n dier als statussymbool genomen om te pronken en er de buren de ogen mee uit te steken. Die zijn met hetzelfde sop overgoten en schaffen een nog duurder dier aan. Erg veel plezier heeft het beest niet in zijn leven, want doorgaans krijgt hij eentonig voer uit een pakje. De trouw en aanhankelijkheid die hij desondanks blijft tonen, wordt beloond met verbanning als de familie afreist naar het vakantieadres. Een arme drommel zal zo'n rotstreek nooit uithalen. Een ander kwaad dat in Aktua TV werd gesignaleerd: er zijn caravanbouwers, die ondeugdelijke elektrische bedrading aanbrengen. Een levensgevaarlijke, dus misdadige ontduiking van strengere veiligheidsvoorschriften. Waarom werden in de uitzending niet de namen van deze fabrikanten genoemd? Ging dit de redaktie net even te ver? Iedereen die uit grof winstbejag anderen beduvelt, zou eigenlijk aan de kaak gesteld moeten worden. Het verschijnsel Japan, van welke Engelse filmserie de KRO het tweede deel liet zien, heeft weinig aanlokelijks te bieden. De grootste nabootsers van westerse beschaving en techniek nemen even rap onze uitingen van dekadentie over. Weldra zulen zij ons op ale fronten overvleugeld hebben. Ik geloof niet dat ik er van wakker ga liggen. Dat zullen de Japanners zelf wel gaan doen als ze in de gaten krijgen, dat zij bezig zijn hun eeuwenoude cultuur te vernietigen in ruil voor een walgelijke mixage waarin de mens niet meer echt mens kan zijn. Jongens van de grote weg. waarvan de TROS de eersteling vertoonde, is een variant op de cowboyverhalen. De ruige binken zitten echter niet op knollen maar jagen met een enorme vrachtwagen op avontuur. Eigentijds van beeld, maar innerlijk zijn er sinds het Wilde Westen weinig vorderingen gemaakt. De Amerikaanse producers etaleren de culturele achterstand met grote openheid. Want daar wordt het meeste aan verdiend. Een formidabel contrast was de KRO-reportage van het Landjuweel ter gelegenheid van het 525-jarig bestaan van het Heilige Bloedsgilde van Boxmeer, 't Komt menigeen misschien voor als een uit de tijd geraakte vertoning van potsierlijk gekostumeerde mannen, maar zowel de geest als de attributen en tradities van de gildebroeders zijn boeiende erfstukken uit een ver verleden. Zij bewaren volkseigenschappen die zijn ontstaan in een cultuur, die nog een eenheid vormde. TON HYDRA DEN HAAG De staatsexamens worden goedkoper. De prijsverla ging tot 60 gulden per examen gaat in met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar. Het tarief van zestig gulden zal gelden voor alle staatsexamens voor de N-akten, voor het diploma (hoofd)kleuterleidster, voor de M.O.-akten, voor v.w.o.-havo-mavo en voor handvaardigheid. Het verlagen van de examengelden zal het Rijk 300.000 gulden per jaar gaan kosten. (Advertentie) Spaar de Esveha Multogarantiemerken voor zo'n fraaie Ballograf. door Vilhelm Moberg Copyright Hollandi» B V. Bnarn 80 Het is allemaal mijn schuld! Jammerde Arvid. Ik ben ook voor het ongeluk geboren! Bewaar je kalmte nu maar! We moeten ze vinden! Voort renden ze over de wijde zandvlakte, uitkijkend naar de muildieren. Het was nog erg don ker, dat maakte het zoeken des te moeilijker. Op meer dan twintig pas afstand kon je zo'n klein beest als een muildier in deze duisternis niet onderscheiden. Er was ook geen spoor van hoeven te zien. Ze riepen de beesten en noemden hen bij al de roepnamen die Vallejos altijd voor hen gebruikte: Hekee...! Hinni... Cheekte... Hekee. Met een tussenpoos van een paar minuten bleven ze staan om te luisteren, of ze het bekende, kwa- kelende geblaat van de muildieren hoorden, maar de beesten reageer den niet. En er was ook geen spoor van hoeven te bekennen. Mexicaanse muildieren roken de geur van vers gras al op grote afstand. Robert moest eraan den ken, dat ze gistermiddag langs een plek gekomen waren, waar buffalo- gras groeide. Misschien waren ze daar wel heen gegaan. Het was mijlen hier vandaan, hij dacht niet dat hij de plek weer zou kunnen vinden. Ze begonnen met de dieren te zoe ken in de buurt van hun kamp en liepen in steeds grotere bogen door het zand. Ze zwierven op goed ge luk zo maar wat rond in het sche merige licht van de morgen. Al te ver moesten ze zich ook niet ver wijderen, maar ze vonden tenmin ste hun eigen sporen in het zand die hun de weg terug aangaven. Zo ging een uur voorbij: het werd zoetjesaan lichter. Ze kwamen bij een uitgedroogde bedding van een beek en volgden die in de stroom richting over zacht glooiend ter rein. Kon het zijn dat er verder naar beneden nog wat water stond en dat de muildieren dat geroken hadden? Ze wilden veel liever fris beekwater dan het lauwe vocht uit de kale bas flessen. Lange tijd volg den ze de loop van het beekje naar beneden, waar kort geleden nog water in geweest was; op de bodem zagen ze sporen van dierenpoten, grote en kleine, die hier gedronken hadden, maar wel was dat al lang geleden, want de indrukken van de hoeven waren al hard en stijf. De geul liep in grote bochten, maar was overal even droog. Toch bleven ze die volgen, ze kregen weer hoop bij de aanblik van al die dierenpo ten. Maar ze ontdekten geen glimp van een muilezelstaart, en hun hikken de geblaat hoorden ze evenmin. Het was nu helemaal licht. De wind nam toe, het zand stoof in het rond. Arvid keek op op zijn horloge en barstte uit: Het is al half zes! Zullen we niet teruggaan? Als ze terug wilden zijn tegen de tijd dat ze anders altijd opbraken, dan moesten ze nu dadelijk omke ren. Vallej06 was vast al op: en er ontbraken twee muildieren en de beide knechten. Wat zou hun baas nu zeggen? Misschien dacht hij wel dat ze er met de dieren vandoor waren gegaan! Was het nu verder afgelopen met hun baan als ze in St. Louis aangekomen waren? Met loden schoenen liepen Robert en Arvid weer langs de opgedroog de bedding terug naar het kamp. De westenwind nam toe. ze liepen 86. 'Hela, manneke, kom eens te rug!' riep de vreemde bezoeker. We hebben het natuurlijk wel gezien: Kareltje Knetter was in paniek ge vlucht. Schoorvoetend kwam hij nu terug" en bekeek de grijsaard die binnentrad en de deur kalm achter zich sloot, 's Mans blote voeten kletsten op de vloer en onder hem vormde zich al gauw een flinke plas water. 'Och meneer...', zei Kareltje medelijdend. 'Zijn al uw kleren u op die ene luier na van het lijf gestormd?' 'Bemoei je niet met mijn luier' eh'kleren be doel ik', gromde de grijsaard. 'Ga naar je baas en zeg, dat ik hem dringend spreken moet'. Kareltje was nog steeds zó beduusd, dat hij Neef Teunis niet dadelijk herkende. Hij snelde dan ook naar de salon en hijgde opgewonden: 'Meneer Verholen! Daar is een oude man met een baard, die u spreken wil. Hij heeft een vork in zijn hand en draagt een soort handdoek om zijn lijf. Voor de rest is er niet veel textiel aan hem te vinden'. 'Lieve help' wie kan dat nou weer zijn?' vroeg smidje Verholen verfc 'Neef Teunis', antwoordde deel man zelf, die simpelweg acht^j reltje aan naar binnen was c pen. 'Neef Teunis is de naam haalde hij. 'Ik ben blij d;r elkaar weer eens ontmoete^1 kent me toch nog wel? Neef 71 de koning van het rijk ondet Toen zag hij de kleine Aqt rijntje in een leunstoel zittef trof hem blijkbaar zeer. 'Da^l het niet!' gromde hij. 'Daar t dat drommelse wicht!' Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.Op Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerle: kl. muz. (7.30 Nws. 7.41-7.30 Echo.) 8.24 Overweging, 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvrouw. 8.45 De wonderlijke letter M: een progr. voor het Holl. hulsh. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: kl. muz. 11.30 Bejaarden- progr. 11.55 Scheepspraat. 12.00 (S Van 12.41 Echo. 13.00 Raden maar...) 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag, met o.a. Adres Onbekend. (15.30 Nws. 16.00 Spreekuur.) OVERHEIDSVOORLICHTING: 17.00 Nws uit de Ned. Antillen. KRO: 17.10 (S) De hutegeklutste' kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo magaz. PP.: 18.19 Ültz. van de Boeren Partij. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Lichte gram.muz. 19.00 (S) Zin ln mu ziek: koorzang.. 19.45 Instemmen met ve len: het gezongen woord in de liturgie. AVRO: 20.00 <S) Promenade Orkeet. 20.45 (S) De avonturen van de gezusters Wle- demeyer, radiostrip. 21.05 (S) Voor nu en nog eens: muz. en gesprekken. 21.45 (S) Lichte zang met combo. 22,00 (S) In 't Leldse Bosje. 22.30 Nws. 22.40 Radio- lourn. 22.50 (S) Vanavond laat nieuws. 23.05 (S) Trio Lajos Horvath. 23.00 (S) Er floot een vogel in de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. terstanden. AVRO: 9.40 (S) Hedendaagse Kamermuz, 10.00 (S) Kleutertje Luister. 10 10 Arbeidsvitaminen: pop verzoekpl. progr.. (11.00 Nws. 11.03 Radiojourn.) 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur aller lei voor iedereen. (11.55 Beursberichten). OVERHEIDSVOORLICHTING: 12.30 Ultz. voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) kl. pianomuz. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.21 (S) Rondom de prestanten van de hoofdstad: kl. muz. 14.00 (S) Festival Lief en leed. 14.30 (S) Toespelingen op.. J S.Bach. 15.20 (S) Essay, progr. over kunst. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Gebakken vensterbanken, kin- der- magaz. 17.00 (S) Mobiel: een be weeglijk programma voor beweeglijke mensen. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.21 De gesproken brief van Albert Milhado. 18 25 Tout a tol. 18.50 Toppers van toen. 19 35 Documentaire over ruimtevaart. NOS: 19.50 Den Haag vandaag 20.00 Nws. KRO: 20.05 Oycrweging. RKK. 20.15 (S) k:. kamermuz. 21.30 Babel-dokumenten. 22.20 (S) Hoogtepunten van de oude muziek. 22.50 Babel-kalender. 23.20 Clave- cimbel: kl. muz. 23.55-24.00 Nws. Speciaal De film Hauser's memory draait om het experiment door middel yan transplantatie van hersenstof fen gedachten van de ene op de andere mens over te brengen. Da vid McCulium (vlieger-officier in Colditz), Lilli Palmer en Susan Strasberg spelen de hoofdrollen. Ned. 1, 20.21 In de reeks propagandafilms uit de tweede wereldoorlog draait de VPRO Negro Soldier. Ned. 2, 20.45 Hier en Nu van de NCRV vraagt aandacht voor: De tradities van Wimbledon, kinderpornografie, bin nenschippers, reacties op honden gevechten in Amerika en een ver kiezingsreportage van Belgische journalisten. Ned. 1, 21.55 Vroomheid in hout en steen re gistreert de filmcamera in Wonse- radeel. Ned. 1 ,22.35 In de AVRO-reebs Rondom de prestanten van de hoofdstad be speelt Ton Koopman het orgel van de Thomaskerk. Hiiv. 2, 13.21 De KRO-rubriek Babel-Doku- menten is gewijd aan de even uit zonderlijke als beminnelijke schrijfster Belle van Zuylen (1740- 1805). Hilv. 2, 21.30 Aan Zin in Muziek werken delftse en Leidse studenten mee. Hilv. 1, 19.00 In Babel-Kalender praat Jan Nauta met drs. J. C. .Blom over diens proefschrift De muiterij op De Zeven Provinciën. Hilv. 2, 22.50 TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Minlmolen 18.55 Journaal NCRV 19.05 Boy Dominic 19.30 Doris Day 20.00 Journaal 20.21 Wie was Hauser? Amer. splonagefilm 21.55 Hier en Nu 22.35 Vroomheid in hout en steen NOS 22.50 Den Haag vandaag 23.05 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal 19.05 Beertje Colargol 19.15 Rock Concert 20.00 Journaal 20.21 All in the family 20.45 Whij we fight: De Negersoldaat, propag.film 21.25 Deuxoutrois choses que je sais d'elle, Franse speelfilm 22.50 Journaal verzoek van mensen uit 11.03 (S) Drie draalt tussen de middag: VARA's vlsitie vanuit Hardenberg. 14.03 Gesodemeurders, een mieters programma. 16.03 (S) Mix, met o.a. de LP top 20. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten. VARA: 10.02 Drie loopt achter: pop-rekonstruktle. (S) Nashville 21.02 (S) Jazz en 22.02 (P)opdonder. 23.02 (S) Wacht middernacht. 0.02 (S) Piet Wlelln Alfred Lagarde. 2.02 HELPI een pro ma voor de werkers ln de verzorgen verplegende beroepen. 4.02-6.00 7 een programma voor vrachtwagenc feurs. KRO: 6.02-7.00 (S) Schei weg. er recht tegenin en moesten hun ogen dicht doen vanwege al het rondstuivende zand. Waar zitten die beesten toch? vroeg Arvid. We moeten ze vinden! ant woordde Robert. Ze gingen terug, langzaam, in hun eigen voetsporen. Achter hen steeg de zon hoger boven de woestijn; de eerste stralen voelden als een war me omslag om de nek. Maar van de andere kant kwam de wind, die hun zand in het gezicht Smeet, dat zo scherp was, dat het dwars door hun hemd heen hun huid schaafde en striemde. Het maakte dat het tempo tegen de wind in lager werd. Het dalletje dat ze volgden was vol wind en zand en werd smaller en smaller. Al gauw kwamen er aftak kingen die nog ondieper waren. Waar was nu die droge bedding van de beek. die ze in het begin gevolgd waren? Ze zagen hem niet meer. de beek was weg. Ze bleven staan en wreven zich in hun brandende ogen: waar de geul van de beek in het zand begraven was. hielden hun voet stappen ook op. Wat was er ge beurd? (Wordt vervolgd.) 3 4 5 6 7 8 Horizontaal: 1. schalk-roofvogel, 2. eekhoorn (gew.)-vaarwel-lidwoord. 3. gevan genis-schortje-vod, 4. spelleiding- hoofdbestuurder der Rep. Venetië, 5. achten-schatten, 6. hetzelfde-doorn- achtige sierplant, 7. lof-bijbels fi guur-muzieknoot, 8. natuurlijk wa terbekken - een zekere - voegwoord, 9. aalgeer-zoutziederij Verticaal: I. soort-honingbij, 2. klein kind grondsoort-part, 3. Europeaan- schuin toelopende strook-land- bouwwerktulg, 4. vervoermiddel-tij ding, 5. graansoort-bloedbuls, 6. Holl. gravin-bedekking van een ge bouw-werktuig van de goudsmid, 7. huid-familielid-honingdrank, 8. we- reldraal-Genesis (afk.)-buitenha ven, 9. wenden-kraam. Oplossing van gisteren: Hor. 2. morel, 7. traan, 8. moede. 9. pekel, 10. mep, 12. ral, 13. les, 15. aroma, 17. taart, 19. Ie, 20. ar, 21. emier. 24. elite, 26. nes. 27. erg. 29. een, 30. pedel, 32. miers. 33. dolen. 34. otter. Vert. 1. erker, 2. map, 3. onera, 4. emelt, 5. lol. 6. adder. 10. manen, II. polis, 13. larie, 14. steen. 16. mee, 18. aal. 22. melis. 23. Reest, 24. Egede. 25. tegel. 28. R.D.. 30. pro. 31. lor. Van een verslaggever DEN HAAG De Algemene van Onderwijzend Personeel (AI is boos op het Tweede-Ka lid Th. Joekes (WD). Deze 1 namelijk in een brief aan min Van Kemenade duizenden krachten in het voortgezet on wijs ervan beschuldigd links< zelfs ultra-linkse ideologieën hun lesgeven te verweven. Vol de ABOP kan het Kamerlid verdachtmaking niet waarmake Dit blijkt uit een brief die de a ling MAVO-HAVO-VWO van bond aan het parlement en m ter van Kamenade heeft gestt De ABOP heeft de heer Joekes genodigd zijn verdachtmaking i te maken. Mocht hij er 'nie slagen de ABOP 'een lesje te le verwacht de bond dat de WD-e 'duizenden' leraren zijn ver schuldigingen zal aanbieden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4