Wat u over beitsen weten moet. Wat u gebruiken moet. Vloerenbeits in 6 kleuren Eigenlijk is de keuze van de juiste beits moeilijker dan het gebruik van beits. Er zijn namelijk nogal wat verschillen de soorten beits. En om 't nog wat ingewikkel der te maken: bij sommige soorten komt het woord 'Beits' niet eens op het potje voor. Dan leest u Transparante Kleurlak. Of nog fraaier: Kleur- impregnant. En u moet dan maar weten dat 't weer om beits gaat. Verwar ring alom. Wij van Rambo spre- ken het liefst over houtveredelings- produkten. Want dat zijn Rambo beitsen, ook als ze zich anders noemen. Wat is beits? Een houtveredelings-produkt, we zei den 't al. Maar ja, we hebben zelf ook onze twijfels of dat woord ooit populair Nederlands zal worden. Al zegt 't wel waar 't om gaat. Hout is een natuurprodukt. Met alle schoonheid en eerlijkheid van dien. Met natuurlijke gebre ken ook. Hout kan gaan rotten. Hout is bang voor water en schimmel, voor hitte en vorst. Hout is fa voriete maaltijd van houtwormpjes. Beits beschermt hout tegen die natuurlijke vijanden. Laat boven dien de struktuur mooier uitkomen. Dringt diep in de houtporiën door. Daarnaast heeft Rambo beits nog een paar prettige kantjes. 't Laat zich makkelijk aan brengen. Bladdert niet. En is bij normaal gebruik onge vaarlijk voor mens, dier en plant. Goed spul dus. Jammer alleen van die naamsverwarring. Kleurimpregnant in 9 kleuren Wat kunt u beitsen? Eigenlijk alles wat maar van hout is. Maar goed, we noemen wat voorbeelden. Aan de buitenkant van uw huis: de betimmering van gevel en dakgoot, de deuren en kozijnen. Binnen: de schrootjeswand, eventuele plafondbalken en niette vergeten uw meubeltjes. En de vloer. Kleurlak hoogglans in 11 kleuren Buitenbeits in 11 kleuren In uw tuin: hek en schutting en het schuurtje. Pardon: de schuur. En verder al uw tuinzitjes. We zeiden 't al: eigenlijk alles wat van hout is. Welke beits kiest u? Vloerenbeits is voor op de vloer, da's makkelijk zat. Buitenbeits is voor Precies, voor buiten. Maar meestal is de keuze alleen een kwestie van smaak. Wat vindt u mooi? Welk effekt wilt u bereiken? Daar gaan we. Rambo transparante kleurlak- ken, zijdeglans of hoóg- glans. In acht fantasie kleuren en negen hout- tonen (van blank en licht eiken tot zwart ebben). Beide soorten kleurlak latende houtstruktuur prachtig mooi uitkomen. Aan welke glans u 't mooiste vindt Rambo kleurimpregnant is mat en dringt dieper door in het hout. Rambo kleur impregnant is er in negen tinten. Rambo buitenbeits. Soort overgang naar verf. De houtstruktuur is niet zichtbaar, maar verder gelden alle eigenschappen van beits. In elf kleuren. Van Rambo vloeren beits vertellen we alleen nog dat ie er in zes tinten is. Gebruikstips. Beits moet u altijd met de houtnerf meestrijken. Als u Kleurlak nog met losse planken werkt, kunt u ze het beste over twee schragen leggen (of over twee ouwe stoelen, of over een stoel en een vuil nisbak, enz.). Wat u tenslotte moet weten: hout dat u gaat beitsen moet schoon zijn. Da's dus schuren 011 ll h l geblazen. - "tW Nog meer tips. Die vindt u in het boekje Rambo tips. Niet alleen over beits, maar ook over alle andere Rambo produkten.Bij elkaar zijn dat 37 snelle probleemoplos sers. 'n Handig boekje om in uw gereedschapskist te bewaren. 'in';

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 14