geweldige recreatieve nctie van Asser TT' bij Connors slechts vlagen 'agressief Geen wereldrecords op de laatste dag Giles manager West Bromwich jslissing brgaan shanden franisatie' ketcompetitie Alsik zondag een ton pak in de L Nationale Lotto, maak ik min k eigen filmreportage^ van de Tour de France. Tijdes Amerikaanseselectiewedstrijden Motorcoureur overleden Formule 1-wagens verder aan banden Ali: 'Bugner is de laatste' Jeugdtitelstrijd ■I 'KWARTET DINSDAG 24 JUNI 1975 SPORT jemeester Grolleman siet geen ethischeheswaren tegen participatie van gemeente ADVERTENTIE ze speciale verslaggever Vijftig jaar TT in Assen. In die vijftig jaren (géén vijf- drie doden, de laatste in 1955. Relatief bezien geen groot yawanneer bijvoorbeeld de 108 doden op Man ter vergelijking aangevoerd Desondanks: een aantal dat vragen opwerpt, óók de gemeente Assen participeert in het jaarlijks terug- motorspektakel. Heeft, als voorbeeld, de overheid (c.q. ge- 3) juist niet de taak excessen te bestrijden? Anders gezegd: e gemeente participeren in iets, dat hoe dan ook een wezen- zcjaar voor deelnemers en/of publiek inhoudt? van de Stichting Circuit aonthe, de organisatie die het uren organiseert," is Asser zo ester G. Grolleman. 'Kwali- i', zegt hij er onmiddellijk was al zo toen ik hier i het staat in de statuten.' inks: de gemeente Assen aadwerkelijk bij het in- uden van het motorgebeu- ook zaterdag wel weer Het gemeentebestuur heeft naar aanleiding iet ongeval met dodelij- floop van Hans Hutten 'Verklaring afgelegd waar gezegd dat dit colle- ongeval 'als zeer pijn- betreurenswaardig er- gemeentebestuur stelt dat toestemming tot houden van de race was yen nadat gebleken was t door deskundigen ge- j' eisen ten aanzien van gheid geheel was vol- Idellijk na het ongeval t het college zich uitvoe- 2sdoor deskundigen laten s ichten over de mogelijke ken ervan. Toen, zo er in de verklaring te i uit alle verklaringen en l zen bleek, dat het onge- 1 niet te wijten was aan 3=ï onveiligheid van het gUt heeft het gemeentebe- 1 de beslissdngover het al 2 niet laten doorgaan in ^en gelaten van de uit- plijke verantwoordelij- 25van de organisatie, ^ukkelijk wordt voorts Tïld dat 'aan de door het eentebestuur gestelde ei- 4 is voldaan' en dat het ge 'er behoefte aan heeft ■Sa-klaren dat de organlsa- ook dit jaar met grote ïtgezetheid en verant- ^delijkheidsbesef de race voorbereid en begeleid.' Anatoli Karpov heeft itmeestertoernool van Porto- oxmen. De wereldkampioen ln de vijftiende en laatste remise tegen de Joegoslaaf -Karnar, waarmee hij zijn to- 5Jcht op elf punten. Karpov 6 en keer en speelde acht keer 3Pe Rus had Ln het elndklasse- n voorsprong van een punt icgoslaaf Svetozar GIJgorlc. De aats wordt gedeeld door Hort, Foerman. Karpovs eerste toernooi I ln april door de FIDE werd 1 »en tot wereldkampioen. De (23) toonde zich uiterst en met zijn spel en ls van augustus deel te nemen aan "k toernooi ln Milaan, met eer zijn landgenoten Petros- Tal. en verder onder meer Hort en Kavalek. 'OLO Bondscoach Ivo heeft voor het Nederlands :4oteam, dat op 2 Juli naar gaat voor een trainingskamp >ereldlng op het toernooi om kititel in Call, de volgende geseleoteerd: Kroon, Lande- Stroboer, Nleuwenhuizen. il (eetelaar (allen HZC-De Rob- Ie Zwarte (AZPO)Van Zee- oonen (belden Neptunus-Arn- luunk (Meeuwen)Bras, Ke- (beiden VZC), Hoepelman ist-Den Hommel) en Van de (Zlan-Vitesse) IXXEN' De wielerkampioen- n op de weg zijn financieel elijk succes geworden. Zater- de amateurs en dames kwa- ichts enkele duizenden beta- ezoekers. maar de profwed- i zondag had tussen de 25.000 K) kijkers, van wie meer dan betalend. De organisatie was i begroting van 130.000 gulden kosten. Indien er tijdens het reekeinde 10.000 betalende be zouden zijn geweest. INNEN Joop Zoetemelk zal I volledige achtmansploeg naar ■-ide van Nederland komen, die tot 26 augustus wordt gehou- conourrentle van de Ronde ïousln ln Zuid-Frankrijk had I ft van een volledige ploeg met Ik aanvankelijk onzeker ge- Door de medewerking van Ier Caput is Zoetemelk echter Bakt en hij zal met Knete- Vlanen. Bal, Hoban en nog anse rijders naar de Neder- professionalronde komen. EK Een ploeg van 19 Chl- eten ls in Rome aangekomen t deelnemen aan 1 ternatlona- trijden die woensdag en don- worden gehouden. Het ls de aal dat de atleten uit de Volksrepubliek ln West-Euro- omen. Hun leider Tsjao SJoe- in, zei na aankomst dat zijn de beste waren waarover Chl- het ogenblik beschikte. 'WIJ nog veel leren maar gaan er dank zij nieuwe oefenmetho- ied op vooruit'. AAG Voor de cricketcompetitie chts drie wedstrijden gespeeld. De wedstrijden verregenden. s lagen van de wedstrijden, die ln *sse wel doorgingen, zijn: AAC tAC 159 all out; HCC 160 voor 7. int met drie wickets. Hercules an wit Rood en Wit 147 voor 7; fs 83 all out. Rood en Wint wint runs VOC—Quick-Hg: Quick-Hg i out; VOC 142 voor 3. VOC wint [wickets. Joersto klasse verregenden alle wed- méér dan honderdduizend mensen naar het circuit van Drente trekt. 'Je moet het', zegt burgemeester Grolleman ergens tijdens het ge sprek, 'zien als een topvoetbalwed strijd die ook zoveel toeschouwers trekt.' En over het ethische aspect: "Ik voel dat niet in deze mate. Ik ben, principieel bijvoorbeeld wel tegen de komst van een casino naar Assen. Maar dit TT-(gebeuren, nee. Dit heeft gewoon een recrea tieve functie. Je trekt een geweldi ge hoeveelheid mensen, die zich een dag (en langer) uitstekend vermaken. In de zesenhalf jaar dat ik burgemeester ben heeft zich voorts nog geen enkel dodelijk on geluk voorgedaan. Ik zie, hoewel ik natuurlijk ook de gevaarlijke kant van de race-sport onderken, de be zwaren tegen de TT niet zo zitten.' GEEX SPONSOR Vijftig jaar TT in Assen. Voor de motor-enthousiasten reden te over om het komend weekeinde de bloe metjes flink buiten te zetten. In die vijftien jaren is de Dutch TT, zoals het gebeuren buiten Neder land officieel te boek staat, uitge groeid tot een van de meest pu- bliektrekkende evenementen. De gemeente Assen profiteert er met 20 pet vermakelijkheidsbelasting, rond 3 ton per jaar. van Burge meester Grolleman: 'Als je stelt, dat Assen die TT alleen maar graag wil hebben om die inkomsten, zit je niet goed. Akkoord, we hebben die baten van de vermakelijkheids belasting. Maar aan de andere kant: de gemeente heeft ook de nodige uitgaven. We hebben gepar ticipeerd in de nieuwe, in 1955, aangelegde baan. De kosten van het wegdek zijn volledig voor reke ning van de gemeente. Je kunt stellen, dat we als gemeente Assen zo ongeveer quitte spelen. We leg gen er, tenminste dat is ons gevoel, niet toe op de TT in Assen. Je kunt ons geen sponsor noemen.' 'CONTROLE' Burgemeester Grolleman wijst naar het grijze verlenen. 'Toen is be paald, dat de burgemeester ook voorzitter van de Stichting zou zijn. Noem het een soort controle op het geheel. Technisch hebben we na tuurlijk niets met het gebeuren van doen. Daarvoor is onder meer de technische commissie van de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV).' 3n over zijn 6.5-jaar lange ervaring: 'Wat zijn de voordelen voor een gemeente? Je kunt natuurlijk praten over de promotion die van zo'n evenement voor een gemeente uitgaat. Dat wil Ik liever niet doen, al kent een groot gedeelte van de wereld Assen alleen van de Dutch TT. Puur eco nomisch is de TT in Assen ook voor een grote groep ingezetenen van groot belang. Ook uit sociaal oogpunt trouwens. Dat zijn zaken die voor een gemeentebestuur óók meespreken. Het is bij ons in Assen althans nog niet voorgekomen dat er een zelfde soort discussie over het al dan niet voortbestaan van het (straten)circuit is ontstaan als enkele jaren geleden in Zandvoort. Daar wilde een gedeelte van de bevolking én de gemeenteraad het circuit liever kwijt dan rijk zijn. In Assen is dat nog nooit ter sprake geweest. Ook waarschijnlijk omdat het circuit buiten de bebouwde kom en over de weg is gelegen en Assen in die omgeving toch nooit zal bou wen.' ONGELUKEN Het motorracen (en trouwens de snelheidssporten als totaliteit) zijn de laatste maanden weer eens in discussie gekomen. Ongelukken op Montjulch (autorijden; 5 slachtof fers onder het publiek). Man (twee doden tijdens de laatste TT-races) en om de rij beperkt te houden Oss (één dode) zorgden hier voor. Burgemeester Grolleman: 'Aan de snelheidssporten is een ze ker gevaar verbonden. Ik dacht dat Assen wat dat betreft er erg gun stig bij afstak. Natuurlijk, er kan altijd wat gebeuren, maar binnen de grenzen van het reële hebben we er van alles aan gedaan om de veiligheid zo optimaal mogelijk te doen zijn. Neem trouwens alleen maar de dodelijke ongelukken in het verleden. Voor de oorlog één. op de oude baan. Ern rijder viel, vlak voor een ander. Na de oorlog dus twee. Eén tijdens de training. Een Nederlander. De man wilde de wereldkampioen bijhouden. Hij greep te hoog. Het aantal deelne mers, ook aan de training, wordt tegenwoordig beperkt tot een zoda nig aantal, waarvan men weet dat zij een bepaalde ervaring hebben. De tweede dode verongelukte tij dens een zijspanrace. De man in de bak hing aan de verkeerde kant. De motor ging rechtdoor in plaats van de bocht om. Een puur menselijke fout. Fataal, dat wel, maar dat mag je het circuit niet aansmeren.' VOORBEELD Met de gemeente Assen heeft ook de KNMV een belangrijke vinger in het TT-gebeuren van Assen. Woordvoerder van die KNMV, en tevens lid van de internationale technische commissie van de FIM (de overkoepelende organisatie) is Jaap Timmer. Hij zegt: 'De TT in Assen is eigenlijk een voorbeeld zoals iedere Grand Prix georgani seerd zou moeten zijn. Naar aanlei ding van de gebeurtenissen op Man zijn er nieuwe plannen om dit soort wedstrijden in twee catego rieën onder te verdelen: wedstrij den op aangelegde banen en wed strijden op wegencircuits, zoals Man. Assen voelt daar niets voor. Wij willen het karakter van de wegraces behouden met een opti male veiligheid. Op Man zijn in Regen houdt Okker en Thung van de baan LONDEN Jimmy Conors, zijn maniertjes voorzichtig uitproberend op het Engelse publiek, is Wimbledon 1975 begonnen zoals hij het vorige toernooi afsloot: winnend. De titelhouder rekende in de traditionele openingspartij op het centre-court op matig geïnspireerde wijze af met de Brit John Lloyd (6-2 6-3 6-1). Het treffen werd ruim drie uur onderbroken wegens regen, de aartsvijand van Wimbledon, die zich reeds op de eerste dag nadrukkelijk deed gelden. De vraag of ook bij de 98ste All England Lawn Tenniskampioen schappen de ware James Scott Connors zal opstaan, bleef mede hierdoor nog onbeantwoord. De 22- jarige Amerikaan probeerde het agressieve tennis te spelen dat hem in de spanne van een jaar bijna één miljoen dollar heeft gebracht, doch slaagde daarin nog slechts bij vlagen. Ze waren er wel, de direct winnende service-returns, de dode lijke, ver voor het lichaam geno men volles en, in uiterste nood, de running lobs, maar het spel vormde nog geen geheel. John Lloyd (20). de middelste van drie tennisbroers uit Ledgh-on-Sea, kon er af en toe tussen komen, de geschoolde Brit mist evenwel de artisticiteit die hem boven de middelmaat zou kun nen uittillen. Tevens ontbreekt hem de kracht echt door te slaan. Loyd voor Wimbledon: 'Tegen Con nors en op het centre-court is een beetje teveel van het goede. Maar ik zal doen wat ik kan'. Het was naar omstandigheden nog redelijk veel, al draaide Connors de duim schroeven snel aan wanneer Lloyd binnen de game wat al te brutaal naar 300 of 40-15 liep. En dat lukte de regerende kampioen steeds, toch geen geringe verdienste ln de allereerste partij. Connors, als gebruikelijk bij voortduring frieme lend aan zijn medaillon, zichzelf oppeppend met kletsende klappen op het zitvlak, besloot het dappere verweer van Lloyd niet te onder mijnen met reacties op de heus niet altijd vlekkeloze lijnbewaking. De 'angry young man' van de ten nisbanen liet het bij enig hoofd krabben en een paar hoge kreetjes Björn Borg in actie tijdens de eerste dag op Wimbledon tegen Jorge Andrew (Venezuela). als een beslissing hem wat al te onwaarschijnlijk voorkwam. Het grote werk moet ook in dit opzicht vermoedelijk nog komen. Intussen vocht Connors' trainings maat Vlitas Gerulaitis, als veertien de geplaatst, op baan vier voor zijn leven tegen Ray Ruffels, heel vroe ger de dubbelspelpartner van Tom Okker. De 20-jarige Amerikaan, volgens velen ten onrechte figure rend op de plaatsingslijst, redde het niet. Ruffels (29), die in 1973 de zelfde gebedsgenezer op de Philip- pijnen bezocht als Tony Roche om verlichting te vinden voor stekende rugpijnen, overmeesterde Gerulaitis ln vijf sets: 3-6, 6-4, 6-2. 3-6, 6—1. De jonge krulleboi uit New York, evenals Vilas een aankomend poëet, was in de laatste reeks, toen hij door de veel oudere Australiër werd overklast, de tranen nabij. Zover zal het nog niet zijn met het plaat singscomité. al houdt, men zich de komende dagen voor diverse vedet ten toch het hart vast. Tom Okker en Rolf Thung bleven maandag door de lange regenpauze aan de kant. Zij stonden beiden genoteerd voor de vierde partij op respectievelijk het centre-court en baan tien en kwamerr uiteraard te gen Pilic en de Fransman Caujolle niet meer aan bod. De enige Neder landers die maandag het op het oog goede Wimbledon-gras betraden waren de heren Marres en Mercier: als lijnrechters bij de partij Con norsLloyd. Horen, eerste ronde: Björn Borg (Zwe) Jorge Andrew (Ven) 6—2 64 64. Jim my Connors (VSti—John Lloyd (GB) 6—2 6—3 6—1. Brian Gottfried (VSt)—Richard Lewis (GBr) 63 61 61. Onny Parun (Nzl)Neale Fraser (Aus) 63 62 07. Vijay Amrltral (Ind)Barry Phllllps- Moore (Aus) 75 63 64. Ray Ruffels (Aus)—Vitas Gerulaitis (VSt) 3—6 64 6—2 3—6. Elke zondag uitslag. Een van de vele ongelukken die niet in de Asser statistieken staan vermeld. Buscharini is tijdens de race in de 125 cc-klasse gevallen en komt er ongedeerd af. In vijftig jaar Asser TT konden drie cou reurs dit later niet meer vertellen. geval van calamiteiten de ontsnap pingsmogelijkheden gering. In As sen kun je er wél veel aan doen. Ik dacht dat Assen model kon staan voor de toekomst.' De gebeurtenissen op Man Tim mer erkent het zijn in wezen afschuwelijk. Ook in de praktijk overigens. Timmers: 'De FIM. de in ternationale organisatie, heeft het circuit afgekeurd voor de wedstrij den die meetellen voor het wereld kampioenschap. Maar dit gaat pas het komende seizoen, 1976, in.' Dat dit een waanzinnige zaak is im mers het circuit is nu net zo ge vaarlijk als volgend jaar doet Timmer af met de mededeling: 'Maar niemand wordt toch ver plicht er te rijden. Men wil zelf. En motorsport is evenals iedere andere snelheidssport per definitie aan een bepaald gevaar onderhevig. Dat weet de man die op die fiets stapt. Dat weet de man ook die komt kijken.' OókdeToto kan weer raak zijn. Op 29 juni begint de Intertotocompetitie. 13 goed is dan Weer raak. En góed raak ook. Haal meteen een formulier bij uw club of winkeEec LONG BEACH Op de laatste dag van de Amerikaanse selectie wedstrijden zijn geen wereldrecords verbeterd. Wel werden er drie Amerikaanse records scherper gesteld. Shirley Babashoff bracht het record op de 100 meter vrije slag omlaag van 57,9 van Kim Peyton naar 57,75, Valerie Lee verbeterde haar eigen record op de 200 meter vlinderslag van 2.15,13 naar 2.13,1.2 en Heather Green wood duwde de 800 metertijd van Jo Harsbarger van 8.47,50 naar. 8.46,51. TOEKOMST Aan dat gevaarlijke spel doet de gemeente Assen mee. Wil dat ook in de toekomst blijven dóen. Bur gemeester Grolleman: 'Het zou ei genlijk zo moeten zijn, dat we in Assen over een soort reserve-fonds van een half miljoen gulden zou den kunnen beschikken. Op het ogenblik komen err uim honderd duizend mensen. Misschien krij- gen we met slecht weer te kampen en komen er enkele jaren maar vijftigduizend mensen. Dat moet je kunnen opvangen. Van deze op brengst wordt op dit ogenblik slechts 5 tot 10 pet gereserveerd voor dit doel. Eigenlijk is dat te weinig.' Die begroting: de ruim honderddui zend toeschouwers zorgen voor een opbrengst van anderhalf miljoen gulden. Na aftrek van BTW en vermakelijkheidsbelasting resteert een bedrag van bijna een miljoen. Twee ton daarvan gaat als start en prijzengeld naar de rond hon derd coureurs in de diverse klassen. 'Relatief bezien erg weinig', zegt Phil Read, één van de toprijders. 'Een organisatie zou meer moeten betalen.' Burgemeester Grolleman: 'De kosten zijn gewoon erg hoog. Alle investeringen bijvoorbeeld in baan, accommodatie en parkeer plaatsen hebben geen waarde meer zodra de TT er niet meer is. Die moet je ineens afschrijven.' PETER ONVLEE JICIN (AFP' De Oostenrijkse motorcoureur Werner Schenk is zondag in het ziekenhuis van Jicin overleden aan de verwondingen, die hij daags tevoren bij een valpartij had opgelopen. Schenk kwam za terdag tijdens de training van de Grote Prijs van Noord Bohemen met zijn 750 cc machine ten val. Fred Tyler, die reeds de 400 meter wisselslag op zijn naam had ge bracht, won nu ook de 200 meter wisselslag in 2.06.99 met Steve Fur- niss in 2.07.61 op de tweede plaats. De laatste uitslagen van de Amerikaanse selectiewedstrijden zijn: Dames: 100 meter vrije slag: 1. Shirley Babashoff 57.74, 2. Kathy Heddy 58.01. 3. Kelly Rowel 58.84. 4. Karen Reeser 58.86., 5, Bonny Brown 59.24, 6. Ann Marshall 59.60, 7. Maureen Mortel! 60.01. 200 meiter vlinderslag: 1. Valerie Lee 2.15.12, 2. CamiUe Wrlghit 2.17.40. 3. Wendy Weinberg 2.18.01, 4. Peggy Tosdal 2.19.20, 5. Sandy Thompson 2.21.24. 6. Liz Hogan 2.21.40, 7. Lynn Colella 2.22,11. 800 meter vrije slag: 1. Heather Green wood 8.46.51, 2. Shirley Babashoff 8.46.77. 3. Jo Harshbarger 8.50.08, 4. Athy Heddy 8 52.14 5. Karen Hazen 9.0125, 6. Evi Kosenkranius 9.03.58. Heren: 200 meter wisselslag: 1. Fred Tyler 2.06.93, 2. Steve Furnlss 2.07,61, 3. Bruce Furnlss 2.07.65, 4. Dave Hannula 2.08.85. 5. Mark Chatfield 2.10.61, 6. Ri chard Hess 2.10.68. 100 meter vlinderslag: 1. Greg Jagen burg 55.79. 2. Bill Forrester 55.85. 3 Stevè Banter 55.90. 4. Mike Botton 56.17. 5. Mike Curlngton 56.28. 6. Steve Gregg 56.38. 7. Robin Baokhaus 56.52. RESANG DEN HAAG Karim Ressang, dè Haarlemse zwemmer die bijna een jaar in de Verenigde Staten heeft getraind heeft zijn terugkeer ift Ne derland gevierd met vijf overwin ningen tijdens de kringwedstrijden, die in Beverwijk zijn gehouden. De grootste belangstelling ging natuur lijk uit naar de eventuele vorderin gen die de HPC-er had geriiaakt op zijn favoriete afstand, de rugslag: Op zowel de 100 als de 200meter had hij geen enkele tegenstand van betekenis. Toch realiseerde Rèssang op de 100 meter de tijd van 1.02.5, ruim onder de limiet voor de natio nale titelstrijd. Op de dubbele af stand kwam hij tot 2.15,-. Ressang waagde zich echter ook op de 200 meter wisselslag, het domein van. de Zeemachtbroertjes Woutering. Maar de HPC-er had geen enkele moeite de weinig geïnspireerde broers te bedwingen, met 2.18.2 trok hij de derde titel naar zich toe. Robin Woutering liet 2.19.0 af drukken, Ronald een zeer teleur stellende 2.29.7. De vierde krlngtitel viel Ressang ten deel op de sprint, die hij aflegde in 56.5 sec. Zijn clubgenoot Van der Noll eindigde als tweede in 58.3.De vijfde en laatste titel veroverde de Heemste- denaar met de vrije slag estafette ploeg, die 4.00.3 liet afdrukken. In Amsterdam bleek Enlth Brighita weer een klasse apart. Driemaal kwam de Y-zwemster op de start blokken. driemaal stapte zij als on betwiste winnares uit het water. Op de 100 meter vrij won zij in 58.6. Nummer twee noteerde 1.06.5. De 100 meter ri.gslag werd gewonnen in 1.06.5 (nummer twee 1.16.1) en de 200 meter rugslag viel haar ten deel in 2.25.4. Naardenzwemmer Ri chard van Klooster won tweemaal: de 100 meter vrije slag in 57.8 en de 400 meter wisselslag in 5.12. Marijke de Ruiter, een gehandicap te zwemster, kwam op de 100 meter vrije slag tot 1.18.7, hetgeen nieuw record voor invaliden betekende. In Ede stapte José Dame en Anne- lies Maas liefst zesmaal in indivi duele nummers op de startblokken. Tegen elkaar, waarbij José viermaal triomfeerde.De kleine Bossche zwemster zegevierde 'op de 200 me- ter vlinderslag in 2.27.5, met Anne-, lies in 2.38.4 als tweede, op dé 200 meter rugslag in 2,32, op de 100 meter vlinderslag in 1.07.2 Anne- lies tweede in 1.11.4) en op de 100 meter schoolslag in 1.25.7 (Annelies 1.26,-) De Rïjnzwemster trok de. titels naar zich toe op de 200 meter vrije slag in 2.09.2 (José tweede ln 2.19,-) en op de 400 meter wissel slag in 5.11.7, waarop José Damen een vernietigende nederlaag leed met 5.19.7. PARIJS De sportcommlssie van de internationale automobielfedeza- tie (FIA) zal met ingang van I Januari a.s. beperkende bepalingen invoeren ten aanzien van de Afme tingen van de stabilisatievleugels van renwagens. Deze. zullen dras tisch moeten worden verkleind of zelfs geheel worden verboden. Eéni commissie zal' zich, in overleg met de constructeurs van formule 1- renwagens, bezighouden met een nieuwe reglementering op dit punt. Voorts wordt overwogen uit veilig heidsoverwegingen het gebruik van1 banden zonder profiel 'te yerbfeden en de breedte van de banden 'te limiteren. KOELA LOEMPOER (ANP) Mu hammad All, de wereldkampioen ih het zwaargewicht, heeft in Koeaia Loempoer gezegd dat hij tegen de Engelsman Joe Bugner zijn laatste wedstrijd zal boksen. Ali ontmoet ln Koeaia Loempoer Bugner, de Europese titelhouder, met het wereldkampioenschap als inzet. 'Ik heb er lang over nage dacht. Maar nu weet ik het voor 99 procent zeker. Ik stop ermee. Ei- zijn nog zoveel andere dingen. Voor het geld behoef ik het niet meer te doen. Bovendien verlang ik voort durend en steeds meer naar mijn vier kinderen.' Ali zei verder dat hij zijn definitieve besluit kort vóór' het gevecht tegen Bugner bekend zal maken. LAUSANNE De Nederlandse sprinters Pieters en Schoen hebben maandag in Lausanne tijdens de wereldkampioenschappen wielreh- nen voor de jeugd in de eerste ronde een nederlaag geleden. Pie ters werd inzijn rit tweede achter Weller uit Jamaica. Ook Schoen moest met een tweede plaats ge noegen nemen. De zege ging naar de Rus Alexejew. In de herkansing' versloeg Pieters de Deen Andersen. Schoen leed opnieuw een neder laag. De Zwitser Baeni was te rap voor hem. LONDEN —Johnny Giles, de Ier se middenvelder van Leeds Uni ted, bekerfinalist in het toernooi om de Europa Cup I heeft maan dag een contract getekend als speler-manager van ae tweede di visieclub West Bromwich Albion. Leeds ontving voor zijn midden velder 50.000 pond (ongeveer 275.000 gulden). De 34-jarige Gi les fungeert reeds als speler-ma nager van het Ierse nationale elf tal. waarvoor hij reeds meer dan 40 wedstrijden heeft gespeeld. In 1963 nam Leeds hem over van Manchester United. Giles is de eerste speler die Leeds United heeft verlaten na de 2-0 neder laag in de finale van het toernooi om de Europa Cup tegen Bayern Miinchen. Bayern wilde de Leeds- aanvaller Joe Jordan, contracte ren. maar heeft de onderhande lingen afgebroken. De geruchten zijn er dat aanvoerder Billy Bremner eveneens Leeds United zal verlaten. Real Madrid MADRID Real Madrid heeft de Argentijn Carlos Alfredo Guerlni voor drie jaar gecontracteerd. Gu erlni speelde het vorige seizoen voor Malaga. Finalewinst HANNOVER Eintracht Frank furt en MSV Duisburg, de West- duitsé bekerfinalisten, hebben 260.000 mark (ongeveer 260.000; gulden) aan hun ontmoeting in, het NlederSachsènstadion in' Han nover overgehouden- FC Dordrecht DORDRECHT Wim Verzlji. geldschieter van de eerste-<jfvisle- club FC Dordrecht, zal zich'terug trêkkén uit de. financiële raafl' van' bijstand van deze vereniging. De-' 2e raad zorgt elk seizoen - voor' 40.000 gulden. Door het vertrek van Verzijl kan de financiële toe komst van FC Dordrecht in ge vaar komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11