iraël biedt Egypte irridor naar oliebron Angola: geen geweld meer Smrkowsky schreef Brenznjew om hulp lissabon wil zonder ïctatuur naar een Jassenloze maatschappij Ontvoering Paul Stehlin overleden dat wil Israëlische vracht doorlaten -%liteit Amerika geeft in SALT stapje toe irio Soares opgelucht erk Kazerne in Buenos Aires beschoten Topoverleg drie bewegingen afgesloten Brief aan Moskou uit 1973 het weer Zon overwint weerrapporten Strandverwachting Wapenfabrikanten betaalden agenten 200 miljoen gulden Idi Amin stelt terechtstelling Denis Hills uit Nieuwsuitzendingen in België beperkt /KWARTET MAANDAG 23 JUNI 1975 BUITENLAND/WEER 5 SO, JERUZALEM, WASHINGTON (Reuter,, UPI, AP) Er ïpogal wat beweging in de onderhandelingsposities van Israël gypte getuige de bereidverklaring van president Sadat om ilische vracht op niet-Israëlische schepen door het Suezkanaal jjten 'indien Israël door duidelijke stappen zijn vredesbedoelin- bewijst' en het aanbod van Israël aan Egypte van een corridor de Sinai naar de olievelden van Aboe Rodeis bij een volgende jtrekking. ,ujt Washington een gedeeltelijke ont ruiming van de Mitla- en Giddi- passen aangeboden. De oostelijke zijde van de Giddipas zou Israël niet willen ontruimen omdat dit dicht bij de Israëlische luchtmacht basis Refidlm ligt. Syrië deed deze voorwaardelijke dverklarlng zondag in een in- ew met het blad Al Anwar in >et. Voordat het ook tot een jjaten van Israëlische schepen ^komen. moet er volgens Sadat een volledige regeling in het en-Oosten zijn. Hij werd hier- rD onmiddellijk aangevallen door y LO-leider Aboe Ijad, die deze :lejdheid zei te betreuren en die Sadats voorstel aan de PLO de hand wees om nu reeds een ing in ballingschap te vormen, jn interview scheen Sadat deze ;k al te voorzien toen hij de stelde: 'Moeten wij Amerika, at het er in maart niet in de een nieuwe troepenschei- tot stand te brengen, nu maar aanvallen zonder iets te weten de binnenlandse omstandighe- daar? En van Israëls omstan- iden die het blijkbaar niet in stellen vrede te aanvaarden, it zelfs blijkbaar aanzetten de te vermijden.Moeten wij om de dialoog met Amerika idigen en opnieuw woorden als jrialisme' en 'kolonialisme' in bond nemen? Het is wel het :elijkste wat we kunnen doen, het is verkeerd en het brengt nergens.'. t beweerde in het interview hij in december 1973 gereed geweest om het Israëlische gehoofd 7p de westelijke ka- lever te vernietigen en aan nger gevraagd had hoe de VS op zouden reageren. Deze had geantwoord, dat Sadat dan rika en Israël tegenover zich omdat een overwinning Sowjet-wapens over Ameri- &rise wapens niet zou worden ge- 'jT "Dit is een wereld van de teit', aldus Sadat duidelijk het adres van de Libische lei- J^tKhadaffi. twee supermachten en de hele ld, Oost en West zeggen, dat 1 een bestaande realiteit is. zeg ik tot de Arabieren: ge- toch jullie hersens: als Kha- Israël wil verwijderen, dan hoop ik dat hij ook zijn nieuwe bondgenoten ln de Sowjet-Unie hun mening wil vragen voordat hij daaraan begint.' Hij" herinnerde er aan dat de SowJet-Unle hemzelf vóór oktober 1973 vier keer heeft gewaarschuwd geen aanval op Is raël te beginnen binnen haar gren zen van vóór 1967. Een Israëlische regeringsfunctiona ris zei zondag dat Israël Egypte een corridor heeft aangeboden over een nieuw te ontruimen terrein in de Sinai naar de eveneens te ontrui men oliebronnen van Aboe Rodeis. Egypte wil daar zowel een land- als een zeeroute heen aanleggen. Pre mier Rabin heeft vorige week in WASHINGTON (Reuter) Ameri ka heeft volgens mensen die het weten, zijn standpunt verzacht in een technisch verschil van opvat ting met de Sowjet-Unie dat een tweede akkoord over wederzijdse beperking van kernwapens ophield. Daarmee is de mogelijkheid toege nomen dat .dit SALT Il-akkoord nog dit Jaar 'tijdens een bezoek van partijleider Breznjew aan Washing ton kan worden ondertekend. Het ging om de beperking van het aan tal raketten met meervoudige atoomkoppen (MIRV's) tot 3320 per land. Omdat met fotokunstmanen wel het aantal raketten van elk soort kan worden vastgesteld, maar niet de aard van de atoomkoppen, vond Amerika tot nog toe dat ra ketten van elk type dat MIRV's kón lanceren, ook voor de controle op de handhaving van het plafond hoorden mee te tellen. De Russen vonden dat onaanvaard baar, en Washington is nu van dat idee afgestapt. Men is bereid om te praten over andere regels voor de telling, die zouden rekening houden met de plaats waar de raketten zijn opgesteld. [a SABON (Reuter, AFP, UPI, De Hoge Revolutionaire van Portugal heeft zater- na negen dagen vergaderen e- verklaring uitgegeven, Jrin hij zich uitspreekt voor 4 'pluralistische, democra- a4ie regeringsvorm', maar de l0Ëitie gesteld dat deze de vor- g van een klassenloze maat- ippij niet in de weg mag dertig officieren die in deze vertegenwoordigd zijn, wezen ris van de radicale minderheid onmiddellijk een volksrepu- uit te roepen door nadrukke- te stellen dat zij er tegen zijn het socialisme op gewelddadige ta/toriale wijze aan het land te leggen. Niet-commun/istasche bied toonden zich opgelucht over gemaMgde toon van de verkla- en de socialistenleider Soares 'Er is vandaag veel meer hoop een parlementaire democratie gisteren.' De verklaring riep de tieke partijen op hun geschillen te leggen omdat, Indien dit niet geschieden het kabinet zou bten worden gewijzigd. De ïdwetgevemde vergadering die grond van de verkiezingen van ojjapri! is gevormd zou zich vol- s de raad strikt aan haar taak ïten houden en zich niet op ;e andere wijze in het nationale n mogen mengen. j onomie Al en 'contrarevolutionaire drei- 5en van zowel rechts als uiterst ■*s' zou desnoods met geweld den opgetreden. De Raad gaf rts een zeer somber beeld van bids economie: het bruto-natio- 1 produkt daalde in het afgelo- jaax met zes percent, er zijn 000 werklozen (acht procent de beroepsbevolking) en het op de betalingsbalans zal dit tr 1,2 miljard dollar zijn. Het nfiezenbezit is bijna uitgeput en g goudreserve is nog 1,2 miljard ar. Als maatregelen tegen deze v ter uitgang noemt de raad: be ding van looneisen, verminde- van de invoer, soberheid in de 'umptie en een verhoging van produktie, in het bezonder van dsel. In de verklaring werd niet felproken over de kwestie-Republd- (zondag publiceerden journalis- weer een noodkrant), maar wel rd gezegd dat de raad een strik ed controle op radio en televisie fweegt en voorts een of meer uiten tot spreekbuis voor de Li ndpunten van de Beweging van d Strijdkrachten wil maken. permanente raad van de Portu- e bisschoppen heeft een felle veroordeling gepubliceerd van de belegering van zevenhonderd roomskatholiieken door linkse de monstranten ln het aartsbisschoppe lijk paleis van Lissabon vorige week. De bisschoppen noemen dit een aanval op de fundamentele vrijheden en zij zeggen dat de ge beurtenissen 'de katholieke mening en de meerderheid van het Portu gese volk, die niet is aangetast door haat, onverdraagzaamheid en ge weld. ernstig heeft geschokt'. Ook de paus sprak zijn bezorgdheid uit over 'de treurige gebeurtenissen, die het leven van de Portugese roomskatholiieken en hun leiders verstoren.' Inmiddels is in Washington het overleg van president Ford met de Syrische minister van buitenlandse zaken Kihaddam begonnen, dat een rol speelt bij Amerlka's heroverwe ging van zijn Midden-Oosten-be- leid. Tegelijkertijd zijn twee hoge Sowjet-leiders, Ponomarew en Vi- nogradow, voor besprekingen in Damascus. De Syrische premier Mahmoed El Ajoebi en enige mi nisters zijn intussen weer in Cairo om over de coördinatie van de poli tieke en militaire strategie jegens Israël te spreken. Er bestaat for meel nog altijd een verenigd com mando en sommigen verwachten pogingen om ook Jordanië hierbij te betrekken nu zijn verhouding met Syrië aanmerkelijk is verbe terd. Het grote probleem blijft de toelating van de PLO op Jordaans gebied. Koning Hoessein heeft zich daar tot dusver krachtig tegen ver zet maar zondag meende een Liba nees blad te weten dat hij zijn bezwaren zou hebben laten varen. In diplomatieke kringen in Beiroet wordt het bericht echter niet ge loofd. I Vervolg van pag. 1 gelknlppertje van zijn boeien te ontdoen. De Belgische rijkswacht houdt scherpe controle aan de grenzen maar tot nu toe heeft men niets van de ontvoerders kunnen ontdek ken. Gezien de ligging van Knokke zijn ook de politiekorpsen van de naburige landen, en vooral Neder land. gevraagd uit te kijken naar de auto's. De raad van bestuur van Torges de Clabecque' is gisteren in spoedzit ting bijeengekomen om zich te be raden over zijn opstelling als de ontvoerders losgeld gaan vragen. Mevrouw Bonnet heeft zich gister avond via de radio met een zeer emotionele oproep tot de ontvoer ders gewend en ze gevraagd haar kinderen ongedeerd terug te geven. Ze wees er nog eens op dat haar dochtertje ziek is. In Parijs is zaterdagavond het twee jarige meisje Maxime Cathalan on gedeerd aan haar ouders terugge geven nadat deze een losgeld van anderhalf miljoen francs hadden betaald. Het kind werd donderdag ontvoerd. De vader, president-direc teur van een farmaceutisch bedrijf, vond na een telefonische melding het kind in een portiek. Tevoren had hij In een bioscoop het geld overgedragen. 'BUENOS AIRES (UPI. Reuter) Onbekenden hebben zaterdagavond in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires het vuur geopend op de ka zerne ran het eerste regiment .in fanterie. een keurkorps, dat bekend staat als de 'patricios'. De militai ren schoten terug en er ontspon zich een vuurgevecht dat tten mi nuten duurde en waarbij automati sche wapens en granaten werden gebruikt. De voormannen van twee rivaliserende Angolese bewegingen. Neto van de MPLA (rechts) en Roberto van de FNLA, drukken elkaar de hand na afloop van het topoverleg in Kenia. De leider van de derde beweging, Unita's Savimbi (links) en de Keniase president Kenyatta kijken toe. NAIROBI, LOURENCO MAR QUES, SALISBURY (Reuter, UPI, AP) De drie Angolese bevrijdingsbewegingen FNLA, MPLA en UNITA hebben ver klaard dat zij voortaan hun meningsverschillen op niet-ge- welddadige wijze zullen oplos sen. De leiders van de drie bewegin gen hebben deze belofte gedaan in het communiqué, dat is uit gegeven na afloop van het over leg in de Keniase stad Nakoeroe. Roberto (FNLA), Neto (MPLA) en Savimbi (UNITA) zijn tijdens het overleg overeengekomen dat alle politieke gevangenen zullen worden vrijgelaten en dat er overal ln An gola vrijheid van politieke activiteit zal zijn. De burgerbevolking zal worden ontwapend en er komt een nationaal leger met maximaal 30.000 soldaten. De drie leiders hebben tevens beloofd de oplei dingskampen van ieder van de be wegingen te sluiten en de onder scheidene uniformen van de hand te doen. Er zal een datum in oktober wor den gezocht, waarop verkiezingen kunnen worden gehouden alvorens Angola op 11 november onafhanke lijk wordt. De drie kwamen overeen dat bij een nieuw meningsverschil er een topoverleg ln Angola zelf zal plaatsvinden. Waarnemers verwachten dat het ontwapenen van de burgerij zeer moeilijk zal zijn. De samenstelling van de drie legers wordt als positief ervaren te meer omdat het bete kent dat elk van de drie bewegin gen een aantal van zijn soldaten zal moeten afstoten. Het vaststellen van een datum voor verkiezingen is een positief punt maar het feit dat er eventueel een nieuw topoverleg zal plaatsvinden in geval van ver schillen van mening betekent dat zich nog wel problemen over de da tum kunnen voordoen, aldus de waarnemers. Mozambique De Amerikaanse consul in Mozam bique Peter Walker heeft bevestigd dat de Verenigde Staten samen met een aantal andere landen geen uit nodiging heeft ontvangen voor de onafhankelijklieidsviering van woensdag. Twee leden van het Amerikaanse congres zullen op per soonlijke titel de feesten in Mo zambique hijwonen. Van de Wester se regeringen zijn naast de VS ook Frankrijk en West-Duitsland niet uitgenodigd. Er is ook geen invita tie gegaan naar de buurlanden Zuid-Afrika, Rhodesië en de Zuid- afrikaanse thuislanden. Rhodesische nationalistische leiders en Amerikaanse functionarissen hebben meegedeeld dat er in Rho desië Amerikaanse huurlingen met medeweten van het ministerie van buitenlandse taken tegen zwarte guerrillastrijders vechten. Het aan tal huurlingen bedraagt ongeveer tachtig. Een woordvoerder van de Amerikaanse regering he^ft ver klaard dat onderzocht zal worden of er wetten worden overtreden. In tussen zal niets worden onderno men tegen ronselarijen in de VS. De Rhodesische minister van ge zondheidszorg Cronjé heeft de We reldraad van Kerken ervan be schuldigd dat de organisatie morele en financiële steun geeft aan 'sla gers en aanranders'. De slachtoffers zijn de eenvoudige, vredelievende zwarten, die nergens van weten, aldus Cronjé bij de ingebruikstel ling van een kerk. BONN (Reuter) Josef Smrkows- ki, de eind vorig jaar overleden voorzitter van het Tsjechoslowaakse parlement, blijkt zijn bezwaren te gen het bewind van Hoesak niet alleen fia gesmokkelde geluids bandjes kenbaar te hebben ge maakt in het Westen, zoals eerder is bericht, maar ook in een brief aan Breznjew. De Frankfurter Rundschau publi ceerde zaterdag de tekst van deze brief die het blad uit Tsjechoslowa- kije zei te hebben ontvangen. In de brief daterend uit 1973, zou Josef Smrkowski een beroep op de Sowjet-Unie hebben gedaan om tussenbeide te komen in de proble men van het land. Volgens de door de Frankfurter Rundschau gepubli ceerde tekst schreef Smrkowski dat Hoesak zijn belofte niet had gehou den 'om de problemen aan te pakken die in 1968 onopgelost wa ren gebleven.' Inplaats daarvan hadden 'extremisten een harde lijn gevolgd, waardoor een half miljoen Van onze weerkundige medewerker Met het best denkbare weerbericht op zak hebben we zaterdag de vaste wal verlaten met als reisdoel ons jaarlijkse vakantie-oord Ameland. Het zou er zondag voortreffelijk strandweer zijn met zonneschijn. De werkelijkheid stelde wel wat teleur. De zon liet zich vooral aan vankelijk totaal afschemeren door zware wolkenpartijen en de tempe ratuur bleef op '18 tot 19 graden Celsius bij een stevige noordooster. Toch bleef het er nagenoeg droog. Alleen in de ochtend viel er een heel klein buitje tegen het stof. Aan de vaste wal was het allesbe halve droog: er vielen zware gietre- gens begeleid door fel onweer. Vooral Groningen en Friesland kre gen de volle laag. Rondom de Mar- tinistad viel in drie uur tijd dertig tot vijfendertig millimeter neerslag. Vanaf Ameland kon1 men tussen 9 uur 's morgens en 2 uur 's middags vrijwel doorlopend gerommel op af stand horen en ook nog om 4 uur 's middags was er gedonder. De onweersachtige weerstoestand vormde in feite een uitgebreid ge bied met onstabiliteit, dat samen hing \met een kleine storing boven zuid-Duitsland. Zaterdagmiddag had deze al op bescheiden wijze de situatie ingeleid door lokale on weersbuien boven de Noordoostpol der en westelijk Overijssel. Zon dagmiddag onweerde het in een langgerekte zone van Noord-Duits- land tot Het Kanaal. De buien ontwikkelden zich in war me en vochtige lucht uit Duitsland. Tegelijkertijd handhaafde zich een hogedrukgebied van 1035 millibar boven midden Skandinavië. Het breidde zich in de loop van zondag meer en meer uit in zuidoostelijke richting, mee onder invloed van een actieve depressieontwikkeling bij de Fa er er. Zo'n situatie als van gisteren kan enige tijd vervelend zijn en zelfs herfstachtig aandoen. Toch pref ere- ren wij die vanuit vakantie-oog punt verre boven een onstabiele westelijke circulatie. Want wat zien wij gebeuren? De gezonde zomerse krachten zijn vandaag weer in de winning mood. Vrijwel overal Is de zon overwinnaar en bij luchtaan- voer uit noordoost tot oost kan het kwik in het binnenland tot 25 A 28 gr. C. oplopen. Verbeterend strandweer met overal zon. Een noordoosten wind, vrij krachtig tot matig. Luchttempera tuur in het zuiden 23 tot 25 graden, op de Waddeneilanden 19 tot 20 graden, zmewater circa 15 graden. Weinig O) geen kwallen. Verdere vooruitzichten: aanhoudend zonnig maar miT* warm. Amsterdam licht bewolkt 22 8 De Bilt half bewolkt 21 5 Deelen onbewolkt 22 1 Eelde onbewolkt 21 13 Eindhoven zwaar bewolkt 22 2 Den Helder zwaar bewolkt 18 8 Luchth. R'dam zwaar bewolkt 21 1 Twente half bewolkt 23 8 VUsslngen geheel bewolkt 20 0.3 Zd.-Llmburg zwaar bewolkt 22 5 Aberdeen onbewolkt 21 0 Athene onbewolkt 30 0 Barcelona licht bewolkt 24 0 Bordeaux zwaar bewolkt 25 0 Brussel geheel bewolkt 18 4 Frankfort onweer 25 0.1 Genève half bewolkt 24 0 Helsinki onbewolkt 23 0 Innsbrück zwaar bewolkt 25 0 Kopenhagen licht bewolkt 26 0 Lissabon onbewolkt 23 0 Locarno licht bewolkt 26 0 Londen licht bewolkt 23 0 Luxemburg zwaar bewolkt 22 6 Madrid half bewolkt 30 0 Malaga licht bewolkt 24 0 Mallorca onbewolkt 26 0 München zwaar bewolkt 23 6 Nice licht bewolkt 21 0.8 Oslo onbewolkt 26 0 Parijs regen 10 3 Rome onbewolkt 25 0 Spilt licht bewolkt 29 0 Stockholm onbewolkt 22 0 Wenen onbewolkt 28 0 Zürlch zwaar bewolkt 24 0.1 Casablanca zwaar bewolkt 22 0 Is tanboel zwaar bewolkt 24 0.2 Las Palmas onbewolkt 24 0 PARIJS (Reuter, AFP) De Franse generaal Paul Stehlin, die in het begin van deze maand door een bus werd aangereden, is gisteravond op 68-jarige leef tijd overleden. Stehlin kwam in de publiciteit toen hij vorig jaar verklaarde dat de Amerikaanse straaljagers beter zijn dan de Franse Mirage. Bovendien kwam hij onlangs in het nieuws toen bleek dat op de salarislijst stond van de Amerikaanse vliegtuigfabri kant. Northrop, de maker van YF 17. destijds één van de kandidaten voor de opvolging van de Starfighter. Stehlin was vorig jaar plaatsver vangend voorzitter van de Franse nationale vergadering. Zijn Mirage- verklaring dwong hem af te treden. Stêhlin, oud chef-staf van de Franse luchtmacht raakte ook zijn titel van generaal kwijt. De generaal heeft di verse boeken geschreven, waarvan het jongste La France desarmée een pleidooi en een antwoord aan zijn beschuldigers inhield. WASHINGTON (UPI, AP. Reuter) De Amerikaanse wapenfabrikan ten hebben de afgelopen tweeënhalf jaar ongeveer 200 miljoen gulden uitbetaald aan buitenlandse agen ten. Dit staat in een vertrouwelijk rapport van het Pentagon, het Amerikaanse ministerie van defen sie. aan de subcommissie van de Senaat voor de multinationale on dernemingen. Het rapport is nog 'onvolledig en voorlopig' maar het vermeldt toch ruim twintig bedrijven, waaronder alle grote Amerikaanse wapenfabri kanten, die handel drijven met het buitenland. Op recente hoorzittin gen heeft Northrop al toegegeven dat zij een agent in Saoedi-Arabië twee generaals had laten omkopen voor een bedrag van 450.000 dollar. Volgens het Amerikaans weekblad Newsweek zouden militaire bronnen hebben gezegd dat er betalingen plaatsvinden in West-Duitsland, Italië en tientallen andere landen, waaronder Israël. communisten was beroofd van zijn sociale rechten.' Smrkowski's vraag zou geluid hebben: 'Kunnen de Sowjet-leiders niet in onderhande lingen treden met alle belangheb bende Tsjechoslowaakse groeperin gen. Inclusief de uitgestoten com munisten?' ROEMENIë In de pers te Boekarest wordt op merkelijk afgegeven op plannen om de Comecon om te bouwen tot een geïntegreerd conomisch complex onder supranationale leiding. Deze plannen komen uit de koker van de Sowjet Unie. die echter ln de com mentaren niet wordt genoemd. BRUSSEL (ANP) De journalis ten van de radio- en televisie- nieuwsdienst van de BRT; de Vlaamse radio en televisie iin België zijn akties begonnen om hun eisen inzake het beleid bij de omroep ingewilligd te krijgen. De journalis ten eisen inspraak bij de benoe mingsprocedures voor hoofdredac teuren bij de verscheidene dien sten. De aktie wordt gesteund door de bonden van de journalisten. Als gevolg van deze acties werd zaterdagavond over de radio slechts één nieuwsbulletin van drie minu ten gegeven. Alle verdere nieuws uitzendingen bleven achterwege, behalve die van 23.00 uur. Het tele visiejournaal beperkte zich zaterdag avond om 19.45 uur tot een uit zending van vijf minuten. Het late journaal diuurde maar drie minu ten. Zondag zond de radio alleen korte nieuwsbulletins uit om 08.00 uur en 09.00 uur. De uitzending van 10.00 uur zou ook vervallen, maar toen werd tech het nieuws gegeven van de ontvoering van twee kinderen ln Knokke. Aangekondigd werd dat de radio op zondag verder slechts nieuws zou geven om 13.00, 19.00 en 23.00 uur. KAMPALA (UPI, Reuter. AP) De Britse lector Dennis Hills, die we gens verraad en belediging van Oe- ganda's president Idi Amin ter dood was veroordeeld zal vandaag niet worden terechtgesteld. Amin heeft twee Britse militaire gezanten meegedeeld dat hij samen met de Oegandese defensieraad zal beslis sen over het lot van Hills. Vermoed wordt dat de Brit clementie zal worden verleend. De mededeling van Amin kwam nadat de twee militairen, generaal Sir Chandos Blair en majoor Ian Grahame, een persoonlijke bood schap van koningin Elisabeth van Engeland hadden overhandigd. In de brief wordt de Oegandese presi dent gevraagd het leven van Hills te sparen. De twee militairen waren de woning van Amin op hun knie- en binnengegaan. Hills werd onlangs door een mili tair tribunaal ter dood veroordeeld wegens 'verraad'. In een nog te verschijnen boek had de Britse le- raad Amin een 'dorpstiran' genoemd. Amin heeft de twee gezanten ver teld dat hij hen vandaag een ant woord op de brief van koningin Elisabeth zal overhandigen. Volgens radio-Kampala zou de Oegandese president hebben gezegd dat Hills het uitstel van executie uitsluitend te danken heeft aan Amins gene genheid voor generaal Blair één van de presidents superieuren ln de tijd dat Oeganda nog Brits was en aan zijn respect voor de vorstin. De president heeft verklaard dat hij nog steeds een bezoek wil van de Britse premier Harold Wilson of diens minister van buitenlandse za ken Callaghan om de Britse hou ding ten opzichte van Oeganda te bespreken. Amin heeft de Britse politici ervan beschuldigd dat zij de wereld een verkeerd beeld geven van de toestand in Oeganda. BEWOLKING Kt N AKTE NA. 0 NIH. TEMP. WINDRICHTINQ HOOGWATER voor dinsdag. 21 Juni: Vllssingen: 2.08-14.26; Harlngvlletslulzen 3.51-16.19; Rotterdam 4.56-17.24- Schevert- lngen 3.18:15.47; IJmulden 3.51-16 20; Den Helder 8.09-20 29: Harllngen 10.20- 22.47; Delfzijl 0.03-12.25. 'Hij is de laatste tijd wel heel erg voorzichtig geworden.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5