Cor Vriend wint maratho Zelfvertrouwen Okker stijgt na toernooiwinst HOOGSPRINGEN HOOGTEPUNT Verrassend verlies Sparta bij Schoten pompen van groot formaat Jim Connors voelt zich nu beledigd door Arthur Ashe 'Flying Dutchman' te snel voor Tony Roche Deel erfenis van Brundage naar atleten Brabander dicht bij Nederlands record Spelersvakbond ook tegen wedden Record voor Mieke van Doorn - Regen stopt echter Ruud Wielart bij 2,15 TROUW/KWARTET MAANDAG 23 JUNI 1975 SPORT I LONDEN Jimmy Connors en zijn izegrim-image. Hij kan er blijkbaar niet van scheiden. Maandenlang heeft de eigengerei de Amerikaan zich rustig gehou den. Zo rustig dat woorden als 'aardig' en 'correct* van de te lexen begonnen te rollen, waar het beschrijvingen betrof van het baangedrag van de Wimbledon- kampioen. Een ontwikkeling, die Connors in hoge mate verontrust moet hebben. Want waar blijft op zo'n manier je eigen onver vreemdbare identiteit. Jimmy heeft er wat op gevonden. Net zoals vorig jaar heeft hij vlak voor het begin van Wimbledon ook in zijn ogen het hoogtepunt van het seizoen een fikse scha de-claim ingediend. Vorig jaar daagde hij Jack Kramer en een reeks anderen voor het gerecht, omdat hij was uitgesloten van deelname aan de kampioenschap pen van Italië en Frankrijk. De advocaten van beide partijen heb ben daarover zulke dikke dossiers gevuld, dat er nog steeds geen uitspraak is gekomen. Maar dat belet Connors niet een nieuwe zaak aan te spannen. Dit maal tegen Arthur Ashe, medege gadigde voor de Wimbledon-titel en tevens voorzitter van de spe lersvakbond A.T.P. In die functie schreef Ashe een brief aangaande het aanvoerderschap van het Amerikaanse Davis Cup-team aan enkele topspelers, waarin hij het gedrag van Connors als brutaal, arrogant en weinig vaderlandslie vend kenschetste. Connors nu acht zich beledigd en eist een schadevergoeding van vijf miljoen dollar, oftewel twaalf en een half miljoen gulden. Hij richt zijn eis niet alleen aan Arthur Ashe, maar ook aan Donald Dell. de juridisch adviseur van A.T.P. en A.T.P.-directeur Jack Kramer. Vooral dat laatste heeft Connors' zakelijk adviseur, de vroegere zeephandelaar Bill Riordan veel vreugde bereid. Riordan kwam het grote nieuws zaterdag zelf aan de verzamelde pers op Wimbledon melden. 'Ik kan me heel goed voorstellen dat Jimmy door die brief van streek is geraakt', aldus deze Amerikaanse zakenman. 'Ik heb hem niet zelf gezien, maar ik heb er over de telefoon van ge hoord. Jimmy heeft meteen de zaak aanhangig gemaakt in India napolis'. Riordan had zelf zo deelde hij mede alvast de vrijheid geno men om Kramer, met wie hij nog enkele appeltjes te scnillen heeft, te vragen heen te gaan als direc teur van de A.T.P. 'Tennis zal een chaotische zaak blijven, zolang hij aanblijft', aldus Riordan. Inmiddels heeft Jimmy Connors zelf zich ver van alle publiciteit drie dagen lang intensief voorbe reid op de verdediging van de titel, die hem het liefst is. De 22- jarige tennisser van Belleville (111.) likt de psychologische won den van twee niet verwachte ne derlagen bij de aanloop tot de 98ste Wimbledonkampioenschap- pen. Na zes maanden zonder ne derlaag, kwam hij in moeilijkhe den toen hij overstapte naar de Britse grasbanen. Hij verloor in de kampioenschappen van Kent van de Wimbledon-qualifier Ber- nie Mitton en ging donderdag in de kwartfinales van het toernooi van Nottingham onderuit tegen Roscoe Tanner. Maar de kampioen is er nog steeds van overtuigd dat hij in zijn streven om de eerste een miljoen-dóllar-man in tennis te worden de 10.000 pond 56.000) van Wimbledon zal meepakken. Connors komt nog slechts 40.000 dollar te kort om zich de eerste speler te mogen noemen, die in een seizoen een miljoen dollar binnenhaalde. CHICAGO Het vermogen van Avery Brundage. de op 8 mei overleden ex-president van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC), zal voor een groot deel ten goede ko men aan amateuratleten en de stad San Francisco. Het kapitaal, dat tussen de 25 en 100 miljoen dollar (tussen ongeveer 60 en 250 miljoen gulden wordt geschat, wordt in een soort fonds gestort. Een deel daarvan gaat naar een stichting voor amateurat leten van de Universiteit van Illinois, die tevens goede stu dieresultaten behalen. Deze stichting werd door Brundage, in diens laatste levensjaar, met een storting van 330.000 dollar opgericht. Zijn verzameling oosterse kunst, waarvan de waarde ongeveer veertig miljoen dol lar zou bedragen, schonk Brundage aan de stad San Francisco. Het kunstinstituut van Chicago, in welke plaats Brundage werd begraven, kreeg 100.000 dollar. Een hotel en nog enige ande re onroerende goederen zullen worden verkocht. De op brengst gaat naar zes perso nen, onder wie zijn weduwe, de vroegere prinses Van Reuss, met wie hij in 1973 trouwde. voor New York hebben gespeeld, maakten er een opwindende partij van, die evenwel gezien het grote aantal service-doorbraken niet al te klassevol was. Wade stond in de eerste set achter met 2-5. maar won toen vijf games achtereen. Bil- lie Jean King palmde met een soortgelijke opleving de tweede reeks is, maar in de beslissende set begon de Amerikaanse fouten te maken. De finale van het herenenkelspel leverde een zege op voor de Engels man Mark Cox, die de Rus Teimoe- ras Kakoelia versloeg: 6-4 9-8. In de finale van het damesdubbelspel versloegen Julie Anthony (VS) en Olga Morozoya (Sov) met 6-2 en 6- 4 Evonne Cawley-Goolagong (Aus) en Peggy Michel (VS). JAdvertentie AMSTERDAM Het programma in de honkbalhoofdklassecom- petitie gaf dit weekeinde ogenschijnlijk geen aanleiding tot ver rassende ontknopingen. Toch zijn ze er wel geweest. De koplopers, Sparta, Nicols, OWO en HCAW moesten het opnemen tegen de zwakkere broeders Schoten, Storks, Feyenoord en ADO. Wisten de Haarlemmers met 21 en 110 de Amsterdammers met 71 en 23 en de Bussummers slechts éénmaal in het veld met 26 de winst te pakken. Sparta ging tot ieders verrassing in Haarlem tegen Schoten met 10 in de fout. In Rotterdam wonnen de Spar tanen met 94. N, s zodat niets hun meespelen in Barce lona meer in de weg staat. De twee maanden uitstel zullen waarschijn lijk worden kwijtgescholden indien beide spelers een schoól-vervolgop- leiding gaan volgen, hetgeen zo goed als zeker het geval is. Hoofdklasse: Haarlem NioolsStorks 2 1. OWOFeyenoord 51. SpartaScho ten '94. ADO—HCAW 2—6. Storks— Haarlem Nicols 110. FeyenoordOWO 23. SchotenSparta 10. Eerste klasse A: RCH—UW 2—12 (7 Inn.), SC Haarlem—Neptunus 10. Tha- menKinheim 019 (7 inn.), RAPSCR 3—0. UW—RCH 8—1. Neptunus—SC Haarlem 82, KinheimThamen 140, SCRRAP 59 B: BirdsVolewijckers 32. De SpartaanQuick 36 (10 inn.). Euro StarsGiants 110, Wassenaar HHC 17. VolewijckersBirds 72, QuickDe Spartaan 43. GiantsEuro Stars HI3. HHCWassenaar 94. Twee de klasse A: HMSTigers 54. Black LionsPSV 63, HazenkampN1SC 3 14. GeldropRobur'56 43 (na verl B: TYBBLijnden 41.. HoofddorpOnze Gezellen 58 (o.p.v. Hoofddorp). VUC Bloem endaal 31. LaakkwartierRoos- wijk 5—10. C: F M—Hilversum 2—1. De GeuzenABC 56. ODIZThe Herons 71. HCTIW—DVH 1—2. D: Celeritas— Holy 4—10. Gouda—Birds 1—2. Schie dam—Jeka 9—8. Nada V—ABF 11—3. SOFTBAL Hoofdklasse: Shell—TT 04, EDO—Bloe- mendaal 32, Terras vogelsVWK 150 (5 inn.), OGDSS verr. In de eerste ontmoeting tussen Sparta en Schotén hadden de Rot terdammers al in de eerste twee in nings de grootste moeite de Schote naren van de thuisplaat weg te hou den. Toch kwam Schoten, dat zijn Amerikaaanse werper Mick Donald naar huis zond, met 31 voor. Twee klappen, van Becker en Richardson, over het hek waren echter goed voor de stand 43 in de vijfde innings. De bal die Herman Beidschat in /le laatste innings nog over het hek joeg deerden de Spartanen .niet meer. In de return in Haarlem viel de beslissing al in de eerste slag- beurt. Herman van Os kon, na via een fout van Sparta op de honken te zijn gekomen, scoren met behulp van een honkslag van Jim Sieval. De beide overwinningen van OWO kwamen bijna moeiteloos tot stand. Slechts in de tweede wedstrijd kon Feyenoord pas in de laatste innings de Amsterdamse winst in gevaar brengen. Werper Henk Boeren, zelf schuldig aan (ie gevaarlijke situatie herstelde zich echter voortreffelijk door de laatste 0 van de wedstrijd voor zijn fekening te nemen. Stand: 1. OWO 18-24, 2. Sparta 16- 23, 3. Haarlem Nicols 16-23, 4. HCAW 14-20, 5. Schoten 18-16, 6. ADO 17- 14, 7. Feyenoord 16-10, 8. Stórks 17-2. Het duel tussen HCAW en ADO werd gespeeld onder protest van de Ha genaars. ADO is het niet eens met de voorlopige schorsing van derde- honkman King Zschuschen. Hij werd vorige week tegen Schoten uit het veld, gezonden. Ondanks sterk werpen van Neuteboom (11-0-9) en een foutloos spelend veld zag ADO niet voor de achtste slagbeurt kans iets van de Bussumse voorsprong af te knabbelen. HCAW had de zes punten onder andere bereikt via- home-runs van Boddendijk en Van de Ster, klappen 'die beide goed wa ren voor vier punten. Storks heeft goede hoop dat de nieuwe aanwinst, basketbalcoach Bill Sheridan, zich de komende we ken tot een waardevolle, misschien reddende kracht zal ontwikkelen. Charles Urbanus momenteel de sterkste werper van Nederland en Paul Smit. gaan mee naar Barcelo na, waar eind juli het toernooi om het Europees kampioenschap wordt gehouden. Zowel Urbanus als Smit moesten op 8 juli opkomen om hun militaire dienstplicht te vervullen. Van de militaire autoriteiten is be richt ontvangen dat beiden twee maanden, 'uitstel hébben gekregen, Schoten verraste dit weekeinde Sparta. De Rotterdammer Ve (31) leidt hier de 1-0 nederlaag in, als hij de bal laat schiete Os kan zo doorlopen naar het tweede honk en even later BRUSSEL Cor Vriend (PSV) heeft in Brussel de Westathletic Marathon gewonnen. De Brabantse onderwijzer liep de 42 kilometer en 195 meter in 2 uur 18 minuten en 7.2 seconden. Vriend bleef slechts 1 minuut en 14.2 seconden verwij derd van het Nederlandse record, dat sedert 3 mei van dit jaar (Am sterdam) met 2.16.53.0 op naam staat van Henk Kalf (GVAV). GEERT JANSEN Geert Jansen (AAC) heeft in Krommenie de traditionele 30 kilo meter wedstrijd hardlopen gewon nen. De Amsterdammer legde de afstand af in 1 uur 42 minuten en 41.6 seconden. Jansen ondervond totaal geen tegenstand omdat de top van de Nederlandse lange af standslopers in Brussel bij de West- athleticmarathon aan de start kwam. Na afloop 'had. Jansen zware kritiek op de wedstrijdleiding omdat naar zijn mening het parkoers zeker twee kilometer te lang was. Jansen won de wedstrijd van kop af. Van de 86 deelnemers, die' geplaagd werden door een zware wind en regen, liepen er 76 de wedstrijd uit. 1. Geert Jansen (AAC) 1.42.41,6, 2. Peter Kooy (FIT) 1.46.48,8, 3. Bert Knepperg (Noordkop) 1.49.15, 4. Jan Honcoop (Hellas) 1.49.33, 5. Wim van den Zon (PAC) 1.51.25, 6. Louis Vink (Veteranen Nederland) 1.51.39, 7. Rene van Zuylen (Clyto- nerus) 1.51.48, 8. Cees Vaneman (AV Tempo) 1.53.03, 9. Rom Jansen (THOR) 1.54.35. 10. Joost de Bock (AV Haarlem) 1.55.35 JEUGDRECORD Bea Wiarda (Horror) heeft tijdens jeugdcompetitiewedstrijden in het Diekmanstadion in Enschede haar Nederlandse jeugdrecord discuswer pen verbeterd. De Friese atlete kwam in haar vierde en laatste worp tot 48,66 meter. Het oude jeugdrecord stond 7 juni (Papen dal) op 47,62 meter. Het is de vierde maal dat Bea Wiar jeugdrecord scherper stelt, juni van het vorig jaar wi zestienjarige Friezin 45,34 m Op 13 april van dit jaar kv in Nijmegen tot 47,44 meter, na zij nu binnen drie wek 47,62 naar 48,66 meter gin Wiarda voldeed met; haar pr van Enschede opnieuw aan miet voor de Europese jeugd oenschappen, die op 46,00 staat. SNELWANDELEN Bij het grote Arbeiderssportf Parijs vestigde dit weekeir Oostduitser Karl Heinz Stad twee wereldrecords snelwï op de ongebruikelijke 3000 e meter. Stadtmüller legde d meter af in ,11.29.6 en d meter in 19.26.2 Tot dusver de Brit Paul Nihil! op deze den recordhouder met 11.5 20.04.2. NOTTINGHAM Met één van de betere overwinningen in zijn tennisloopbaan heeft Tom Okker zichzelf een prettige opsteker bezorgd voor het Wimbledon-toernooi. De 'Flying Dutchman', na zijn terugkeer uit de Verenigde Staten in onverwacht goede vorm, versloeg zaterdag in de finale van het internationale toernooi te Nottingham de Australiër Tony Roche in drie sets: 6-1 3-6 6-3. De winst: 7500 pond (ongeveer 40.000 gulden) en een flinke dosis zelfvertrouwen. Een betere voorbereiding op Wim bledon, waarvoor hij dit/ keer als negende is geplaatst, heeft Okker eigenlijk nooit gekend. Wel bereik te hij in 1968 de finale van het toernooi op Queen's Club, het ge bruikelijke Wimbledon-aperitief, dat dit jaar niet doorging. De eind strijd ging toen niet door wegehs regen. Okker deelde de eerste prijs met de Amerikaan Graebner. Tom Okker kwam zaterdag tegen Roche, bezig aan een nog opmerke lijker come-back, voortreffelijk uit de startblokken. Zijn eerste opslag liep. evenals In de partij tegen Dent, als een trein en de befaamde, met een overdosis aan topspin ge slagen forehands deden de rest: 6- 1. In de tweede reeks vocht Roche verbeten terug, zodat Okker uit zijn aanvallende ritme raakte en duidelijk de kracht van de Austra liër moest ondervinden (3-6). Doch de derde set gaf weer het beeld van de eerst. Nu won Okker met 6-3. Tony Roche, voor Wimbledon zes tiende op de plaatsingslijst, heeft sinds januari, toen hij aan een achillespees werd geopereerd, geen toernooi meer gespeeld. Evenals de een jaar oudere Okker is de 30- jarige Australiër ""plotseling sterk gestegenin de noteringen van de bookmakers. Het toernooi van Nottingham waè^. met deelnemers als de kampioen van Wimbledon en Forst Hills Jimmy Connors, grand-prixwinnaar Guilermo Vilas. Arthur Ashe, de Australiërs Alexander en Dent, en de Amerikanen Tanner en Smits ui terst sterk bezet. Okker versloeg achtereenvolgens Van Dillen. Car- mlchael, Borowiak en Dent, voor LONDEN De vakbond van be roepstennissers (ARP) heeft met 57 tegen 9 stemmen een resolutie aan genomen die zijn leden verbiedt weddenschappen af te sluiten op de uitslag van partijen. Na afloop van een vergadering van de 'Association of Tennis Professionals' in Londen gaf de Europese directeur van de organisatie. Richard Evans, een verklaring uit waarin het gokken wordt bestempeld als het grootste gevaar dat de sport bedreigd. 'De ATP zal alles doen wat in zijn macht is', aldus de verklaring, 'om te zorgen dat de opzet van zijn sport geen geweld wordt aangedaan door wedden*. Evans deelde mede dat zowel leden als bestuur voor het gokverbod hadden gestemd. Spelers die niette min de verleiding niet kunnen weerstaan, lopen het risico uit de ATP te worden gestoten. Het ver bod op het afsluiten van wedden schappen is vanaf heden van kracht. De ATP heeft voorts het bestuur van de 'All England Lawn Tennis and Croquet Club' verzocht de bookmakers van Wimbledon te we ren. Dit jaar nag er voor het eerst op Wimbledon worden gewed. Een grote tent is daartoe op het terrein geplaatst. Sir Brian Burnett, de voorzitter van de All Engeland Club. heeft gezegd dat die er blijft: 'Het is een voorziening voor het publiek Een paar honderd meter verderop kan ook worden gegokt, dus waarom zouden wij niet zorgen dat het dichterbij mogelijk is.' TOM OKKER: opsteker hij in de finale afrekendenmet Ro che. In de finale van het dubbelspel verloren Okker en Riessen van de Amerikanen Pasarell en Tanner: 2- 6 3-6. Vandaag speelt Okker op het cen tre-court van Wimbledon zijn eer ste partij tegen Nikola Pilic, de 35- jarige Joegoslaviër. De partij Ok- ker-Pilic staat als vierde op het programma, zodat het zeer de vraag is of het duo nog aan bod komt. TOERNOOI VAN EASTBOURNE Virginia Wade heeft zichzelf een slechte dienst bewezen door zater dag het toernooi van Eastbourne te winnen. De mentaal kwestbare Britse bedwong in de finale van het damesenkelspel de gerenom meerde Amerikaanse Billie Jean King met 7-5 4-6 6-4 en zal nu door het publiek en de pers onmid dellijk worden uitgeroepen tot de grote favoriete voor Wimbledon. Virginia Wade en Billie Jeaix King, die beiden in de WTT-competitie Van onze sportredactie DEN HAAG Het hoogspringen, zowel bij de dames als bij de he ren heeft de Sparta-spelen in Den Haag gered. De ambitieuze orga nisatoren die een groot internationaal veld aan de start wilden brengen, moesten op de eerste dag al constateren dat veel afspra ken niet na waren gekomen. De ploeg van Ghana, dat had juist een hoogtepunten moeten worden, liet geheel verstek gaan omdat de atleten na een tournee te vermoeid waren en het eerste vlieg tuig naar huis hadden genomen. Nog enkele buitenlanders bleven weg, maar sportief gezien werd de zaak gered door de hoogvliegers. Mieke van Doorn zorgde' op de eer ste dag voor het eerste hoogtepunt. In het donker men had een aantal schijnwerpers op de licht masten verdraaid om nog wat licht te hebben haalde zij de 1.85 meter in haar eerste poging. Over de geldigheid van de sprong ont stond aanvankelijk nog wat ver warring omdat de lat. lahg nadat Mieke van Doorn van het landings- bed was gekomen, toch nog naar beneden kwam. Volgens de regle menten is een sprong echter geldig wanneer een hoogspringster het terrein van de landing verlaten heeft. Bij nameting bleek de exacte hoog te zelfs 185.8 centimeter te bedra gen. Mieke van Doörn, die in sep tember 1970 in Parijs met 1.74 me ter Europees jeugdkampioene werd. heeft haar studie aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Den Haag voor een jaar onderbro ken om in West-Duitsland te trai nen onder leiding van de Joegosla viër Dragan Tancix. De twee maanden stage die de Lis- ser atlete nu heeft gelopen werpen reeds resultaat af. Mieke van Doorn is sterker geworden, lijkt veel ze kerder en springt technisch beter dan zij gedaan heeft. Zij begon vrijdagavond op 1.70 meter, waarna de lat tot 1.85 meter telkens vijf centimeter hoger ging. Alle hoogten werden in de eerste poging geno men. Deze hoogte zal binnen af zienbare tijd echter geen probleem meer zijn. Mieke van Doorn zorgde op de eer ste dag voor het eerste hoogtepunt. Na het Nederlandse record van Mieke van Doorn op de eerste dag zag het er zaterdag ook naar uit dat het hoogspringrecord bij de he ren zou sneuvelen. Ruud Wielart, die op 7 en 14 juni zijn eigen record van 2.14 meter evenaarde, sprong in Den Haag ook weer moei teloos. De Haarlemmer maakte zijn eerste sprong op 2.05. wipte in zijn eerste poging eveneens over 2.10 meter en liet daarna 2.15 m. opleg gen. Evenals daags tevoren bij de dames was de duisternis toen al lang ingevallen. Ruud Wielart had echter de pech dat het begon te regenen, waardoor de kunststofaanloop gevaarlijk glad werd. Hij zag dan ook van verdere pogingen af. De twee sprongen die Wielart maakte, bleken voldoende voor de overwinning. De Canadees John Beers, een man die 2.24 meter op zijn naam heeft staan, probeer de de 2.15 meter driemaal vergeefs. Omdat hij op de 2.10 meter meer sprongen had gemaakt dan Wielart, was de overwinning voor de Neder lander. De tweede dag van de Sparta-spe len bood in doorsnee meer kwali teit dan de eeréte dag. Een uitste kend nummer was de 1500 meter heren, het laatste onderdeel van de wedstrijden. Ondanks het afzeggen van Evert Hoving ondervond Haico Scharn, de Nederlandse recordhou der veel tegenstand^ van de Ier O'Shaughnessy. Scharn maakte zich 300 meter voor de qindstreep los van het veld en kreeg alleen de Ier mee. O'Shaughnessy slaagde er zelfs in de enkele meters achterstand goed te maken en op het laatste rechte stuk streden de twee lopers zij aan zij. Op de streep lag. Scharn nog echter een fractie voor. In tijd viel het verschil niet uit te druk ken. Beide loperè kregen 3.45.5. Een letterlijk en figuurlijk hoogte punt was het polsstokhoogspringen, jdat met 5.05 meter gewonnen werd door de Australiër Ray Boyd. Hij begon op 4.90 meter toen de andere deelnemers allen uitgesprongen .wa ren. Eltjo Schutter, de Nederland se recordhouder, had het nog tot 4.60 meter volgehouden. Verrassend was het optreden van de Hagenaar Richel, die over 4.50 m. kwam. Op de 400 meter heren revancheer de Toine van de Goolberg zich voor de nederlaag, die hij een week te voren in de voorronden van de strijd om de Europa Cup in Lissa bon tegen de Zwitser Curti had geleden. Van de Goolberg, di§ de ongunstige zesde baan had geloot, vertrok bijzonder snel en zag zijn tegenstanders pas na de finish weer. Zijn winnende tijd was 47.4. Frank Nusse bleek op de 400 meter vlak ook goed mee te kunnen ko men: 47.9, nadat hij een dag eerder de 400 meter horden had gewon nen: 51.1. Een uitstekende prestatie omdat in Den Haag nog op sintels werd gelopen. Een goed nummer was ook de 1500 meter bij de dames, waarin Joke van Gerwen en Annie van Stiphout het op moesten nemen tegen een internationaal ve'd. Joke van Ger wen handhaafde zich lange tijd goed maar moest in de slotfase Ruud Wielart bekykt met trainer Servee Wijssen de kunststof- afzetstrook b(j het hoogspringen. Door de regenval was verder springen niet verantwoord. toch nog vier loopsters voor laten gaan. De Ierse Mary Purcell won in 4.16.4, op een sintelbaan zeker geen slechte tijd, voor de Canadese Deb bie Mitchell (4.17.7) en Sonja Lax- ton (Z.A.). HEREN: 100 m: 1. De Jager (Haarlem) 10,8. 2. Monsels (AAC) 10.9. 3. Brouwer (CIKO'66) 11.1; 200 m: 1. Monsels AAC) 21.6. 2. Curtl (Zwl) 21.7, 3. Brouwer (CIKO'66) 21.7; 400 m: 1. Van de Gool berg (CIKO'66) 47.4. 2. Curtl (Zwl) 47.6. 3. Nusse (AAC) 47.9; 800 m; A-loop: 1. O'Shanghnessy (Ierl) 1.51.0, 2. Cralg (Can) 1.51.2, 3. Reygaart (Bel) 1.54.4; B- loop: 1. Körmellng (Slsu) 1.52.8; 1500 m: 1. Scharn (CIKO'66) 3.45.5, 2. OShaugh- nessy (Ien) 3.45.5, 3. Sax (Can) 3.49.2;' B-loop: 1 Parmentier (Belg) 3.45.7; 5000 ml: 1. Thus (Bel) 14.12.6. 2. Lok (Phoe nix) 14.14 0, 3. Waaning (Sparta) 14.22.0; 400 m horden: 1. Nusse (AAC) 51.1. '2. Struljk (AVR) 53.4, 3. Wessels (ZAf) 54.0; hoogspringen: 1. wielart (Haarlem) 2.10, 2. Beers (Can) 2;10, 3. De (Belg) 2.05; verspringen: 1. Boyc 7.77, 2. Sedoc (AAC) 7.68, 3. D« (Belg) 7 52; polsstokhoogsprini Bovd (Aus) 5.05. 2. Schutter (C 4.6Ö, 3. Richel VL TC) 4.50. DAMES: 100 m 1. Robertson (Ai 2 Sterk (Atmodes) 12 1. 3. Van (Zaanland) 12 2; 200 m: 1. R< (Can) 23.8. '2. Wunderink (GAC) Sterk (Atmodes) 24.1; 400 m: 1 ink (GAC) 54.1. 2 O'Dwyter (Ie: 3. Hlilen (TION) 56.0: 800 m: 1 (AVG'26) 2.06.0. 2. Laxton (ZAI) S Crowley (Can) 2.07.5: 1500 m. 1. (Ierl) 416.4. 2. Mitchell (Can) 4 Laxton (ZAf) 4.18.8. hoogsprtn Van Doom (De Spartaan) 1.8J ree.), 2. Brill (Can) 1.80. 3. Whit 1.80; verspringen: 1. Meyer (ZAf) Barlag (ADA) 6 13, 3. Janssen 6.10; speerwerpen: 1 Kuys (DEM 2. Vos (Sparta) 40.68, discusweo Pflster (Zwi) 56.21, 2. Stalman 53 85. 3. Bogers (Sparta) 48.72. AMERIKAANSE KAMI SCHAPPEN De Jamaicaan Don Quarrie grote man geworden van de kaanse atletiekkampioensch die het afgelopen weekeinde gene werden gehouden. De v recordhouder op de 200 me hij evenaarde zijn wereldr tijd van 19.8 sec. twee wekei den op dezelfde baan won de 100 als de 200 meter. Op meter noteerde Quarrie na in vijf valse starts 10.16 secorw op de dubbele afstand hield een toelaatbare rugwind vi meter per seconde in 20.12 den de gehele Amerikaanse elite in bedwang. De Ameril favoriet Steve Williams, die onlangs nog in Kingston ve werd bp de 100 meter (10.21) en op de 200 meter (20.66). De Amerikaanse titelstrijd een debacle vbor de favoriet* leen Quarrie op de 200 mei Feuerbach met precies 21 me het kogelstoten en discus John Powell (63.66 m.) prolo den hun titels. De grootste sing was de overwinning val) Enyaert op de 800 meter in de wereldseizoentijd van 1.44.87 1 grote favoriet Rick Wohlhuï 21-jarige Amerikaan, die j weken geleden ook Amei universiteitskampioen werd..] dit jaar nog geen wedstrijd ren. Enyaert zegevierde van S Op de eerste 400 meter noted een tussentijd van 51.1 secori Dwight Stones, de wereld! houder hoogspringen, bracht 1 het hoogspringen niet verde de derde plaats. Het nummel met 2.27 meter gewonnen dort Woods, een trainingsmakker J wereldrecordhouder die de ad van Stones kennelijk goedj Woods verbeterde zijn perst record met drie centimeter en met zijn prestatie de vierde op de wereldranglijst aller achter Stones (2.30 m.). Pat dorf (2.29) en de Rus Valert mei, die met 2.28 nog steedsl pees recordhouder is. Woods nog drie pogingen op 2.31 m- faalde. MATERS BEVERWIJK

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 10