Veilig geld De mensen van de Amro Bank weten er alles van i Reisverzekering, met klem aangerader j Documentatiebon Hoeveelgeld mee? Als er wat gebeurt: AmroTeleservice U kunt nu nog weg Laat uw huis veilig achter Een safeloket is niet duur Nog nooit waren de Van Dijks voor hun vakantie naar het buitenland gegaan. Hun eigen land bood immers genoeg moois. Maar vorig jaar hadden ze echt behoorlijk pech gehad. Veertien dagen mens-erger-je-nieten in een zomerhuisje. Met twee kleine kinderen, die in druilerigheid niet onderdeden voor 't weer. Eurocheques Tip voor afhalers Landengidsje .7 J Stuurt u mij een pakketje nadere I informatie over de Amro-diensten die op deze pagina ter sprake komen. 21 Van Dijks vliegen Henk, Tiny en de twee kleine Van Dijkjesvoor 'teerst vliegen. Wie op vakantie gaat, neemt meestal een heel bedrag mee. Je hebt 't natuurlijk nodig, maar 't is nier zonder risico's. Vooral ook omdat je als vakantieganger meestal geen kleding aanhebt, waarin je een portefeuille goed kunt wegstoppen. En bovendien heeft het zakkenrollersgilde nu eenmaal extra belangstelling voor toeristen. Daarom is 't raadzaam het grootste deel van uw vakantiegeld als reischeques mee te nemen, waarvan u er in de loop van de vakantie steeds een paar verzilvert bij de dichtstbijzijnde bank. Natuurlijk kunt u niet helemaal zonder contanten. Ten eerste moet u wat vreemd geld hebben van de Het gebeurt nogal eens dat men tijdens de vakantie ontdekt krap bij kas te zitten. Omdat er een paar tegenvallertjes waren. Of omdat er 't één-en-ander is gekocht waar niet op gerekend was. Veel mensen nemen daarom altijd enkele honderden guldens extra mee als reserve-potje. Als je 't je kan permitteren is dat natuurlijk fijn en verstandig. Maar wij raden u dan wél aan om die reserve in de vorm van Amro- reischeques mee te nemen. Want daar loopt u geen verlies- of diefstalrisico mee en wie ze niet aan hoeft te spreken, die kan ze zonder enig waardeverlies weer bij de Amro inwisselen. Amro rekeninghouders die bij de Amro ook hun reis boeken, kunnen overigens altijd een reserve-cheque van 250,- meekrijgen. Pas als blijkt dat deze is gebruikt, moet men er voor betalen. landen waar u doorreist en u moet ook „cash" hebben voor direct na aankomst, om meteen boodschappen te kunnen doen bijvoorbeeld. Voor zowel het juiste vreemde geld als de juiste reischeques kunt u bij alle kantoren van de Amro Bank terecht, waarbij even vooraf bestellen wel zo handig is. Voor vakanties binnen Europa zal men u meestal Amro- reiséheques adviseren. Die luiden in harde guldens en zijn ook daardoor praktisch overal inwisselbaar. 't Grote voordeel is dat zij bij verlies vergoed worden. En snel ook. Voor landen buiten Europa staat de Amro Bank onder andere met de dollarcheques van Thomas Cook voor u klaar. Stel dat u uw Amro- reischeques kwijtraakt. Toch een vervelend idee. U weet weliswaar zeker dat u uw geld terugkrijgt, maar daarmee bent u op dat moment niet geholpen. Vandaar dat de Amro een zgn. Teleservice in het leven heeft geroepen. U belt ons speciale nlimmer in Amsterdam en van daaruit zorgt men dat er in de kortste keren geld wordt overgemaakt, naar een bank in de buurt van uw camping of hotel. Bij uw cheques ontvangt u een folder, die exact vertelt hoe de Amro u in zo'n situatie uit de brand helpt. Er zijn nu natuurlijk al heel wat Amro-reizen volgeboekt, maar toch zijn er nog wel mogelijkheden om iets uit te kiezen: een vliegvakantie of een bootreis of een busreis en er valt ook nog wel een. fijn huisje té huren. Zeg dat u op stel en sprong nog een vliegreis wilt boeken. Zodra u bij een Amro Bank binnenloopt waar ze 't Amro Reizen-teken op de ramen hebben, toont men u een lijst, waarop de zogenaamde Inpakken Wegwezen-reizen van Neckermann staan. In verkorte vorm ziet zo'n lijst er als volgt uit: ^-inpakken&wegwezen-^ Wegwezen is een voordelige manier van vakantie voor mensen die pas op laatst kunnen boeken. BESTEMMING VERTREK DATUM PRIJSRP. AANTAl WEKEN MAUORCA 25/6 F 500,- 2 M/yLLOfiCA F520.- 2 COSTACORADA 3qfe F775.- 3 COSA8LANCA F 565,- 2 C05TAOELSOL 2É& F 545.- 2 MAROKKCy ALHOCEIMA 24/6 F7JO: 2 ROEMENIË/ zyrt\RrE2HbajsT F575r 2 IB1ZA/ FORMENTERA 2É/6 F 505." 2 Stel u kiest Mallorca. U ziet, er is o.a. een 14-daagse reis voor f 520,- per persoon, met vertrek op 9 juli. U weet dus waar u naar toe gaat, alleen nog niet in welk hotel u terecht komt. Dat hoort u pas op 't vliegveld van aankomst. Maar bij dit „avontuur" heeft u wel de garantie dat u sowieso in een duurdere categorie komt dan waarvoor u betaald hebt. Het voordeel ligt zeker tussen de .10 en 25%. Conclusie: Inpakken „hemeltje, heb ik er nou een gat ingemaakt?" Complete informatie over dit onderwerp krijgt u bij elke Amro Bank met 't Reizen-vignet op de ramen. Zorg dat uw huis er niet opvallend verlaten uitziet wanneer u met vakantie bent. Hang geen briefjes op voor leveranciers, maar zeg ze tijdig af. Vraag de buren niet alleen om voor de planten te zorgen, maar ook om de brievenbus leeg te halen. Laat geen waardevolle papieren, geld of sieraden achter. Voor een paar tientjes hebben u en uw gezin een jaar lang plezier van een Amro-safeloket. Daarin zijn heel wat waardevolle zaken op hun veiligste plaats. En vooral voor vakanties is 't natuurlijk helemaal een rustig idee. JUFFRXIW. DEZE GAAT TOCH WEL NAAR ROME?" Men stapt tegenwoordig voor steeds meer vakantie-aspecten naar de mensen van de Amro Bank. Om de financiële kanten van de zaak te regelen: vreemd geld, veilige reischeques en de beste reisverzekering. Geen ingewikkelde, maar wel belangrijke puntjes. Vooral daar u er alles aan wilt doen om van de Grote Vakantie een groot feest te maken, waar je onbezorgd van kunt genieten. Sinds een paar jaar kunnen de mensen van de Amro Bank u ook aan die vakantie zélf helpen. In ruim 250 Amro Banken zit een speciale reizenafdeling, waar adviseurs werken die goed geïnformeerd zijn over alle bestemmingen, o.a. door eigen werkbezoek. Ze begrijpen dus heel goed dat u wikt en weegt, vraagt en nog eens vraagt. Je gaat tenslotte maar één keer per jaar met vakantie. Daarom pakt de Amro uw vakantie net zo serieus aan als een lening of een hypotheek. En daarom ook durven we te zeggen: vakantie? De mensen van de Amro Bank weten er alles van. Daarom moesten ze nu maar eens in een vliegtuig stappen naar een ver en zonnig land. Henk van Dijk (28) vertelt: „De Amro Bank waar wij zitten, dat is gelijk ook een Amro reisbureau, dus toen ik er een keer was om geld op te nemen, heb ik zo'n reisgids meegenomen. De prijzen van de vliegreizen die erin stonden vielen ons erg mee. D'r waren ook vrij veel bestemmingen die ons wel leken. Vooral Italië, de Adriatische kust, daai^ vielen we echt op. Te meer daar er een speciale kinderregeling voor was." „Inderdaad^ vervolgt Tiny (30), „ik ben toen eens gaan informeren welk hotel we dan 't beste konden nepien en wanneer we 't beste weg konden en op hoeveel 't dan precies kwam. Want dat is nog een heel gecijfer, hoor. De kinderen bleken alle twee gratis mee te kunnen, omdat ze tussen de 2 en 5 jaar waren. Maar er kwam dus wel luchthavenbelasting en annuleringsverzekering bij en ik vond ook dat we een reisverzekering moesten hebben. Nou, toen kwamen we op de 19e als vertrekdatum en dan 14 dagen vol pension in een lekker hotel, vooreh hoeveel was 't ook weer precies Henk?" „Precies weet ik 't niet meer, dat zou ik moeten nakijken, maar al met al kwamen we op zo'n 1.300,-. En vorig jaar betaalden we alleen voor ons huisje al 400,- per week, en daar heb je dan nog geen hap eten voor. Dus hebben we de knoop toen vrij snel doorgehakt." „Ik geloof zelfs de volgende dag al, toen ben ik weer naar de Amro gegaan, om te boeken en alles eromheen te regelen." Met zichtbare voorpret zakt Henk lui achterover in z'n stoel: „Volgens mij is alles dik voor mekaar. Een paar dagen terug kregen we een telefoontje dat ik de tickets en alle andere paperassen kon ophalen. Dus we hebben nu alles in huis^ ook de reischeques, zelfs wat reserve, de paspoorten zijn in orde en de U weet waarschijnlijk dat er naast de groene betaalcheque oef de eurocheque is. Het verschil ,n voor gebruik in Nederland is datoc je met de eurocheque tot 30QC kan gaan en met de groene tot L 100,-. Voorts zijn eurocheques beter verzekerd, waar weer tegenover staat dat u er 10,- jaar voor betaalt. Maar 't aardige van de '-e eurocheque zit 'm vooral in z'n buitenlandse bruikbaarheid. Je kan er niet alleen al bij zo'n 150.000 banken in 35 landen mt terecht, maar ook in winkels, restaurants en benzinepompen i de Benelux, Duitsland en Finland. Dat maakt 't speciaal verzorgen van reischeques voor vakanties dus overbodig. „het ia'h beetje benauwd, weet u hoe dit raampje open gaat?" buren zorgen voor de poezen en de planten." „En dat gekke ding nemen we ook mee, die opblaastas „Tiny bedoelt die badtas, die je kan opblazen als hoofd kussen, die kregen we kado van de Amro, net als die twee boekjes over Italië. In ieder geval, als de wekker morgenochtend vroeg nou maar afloopt, dan moet het volgens mij een puike vakantie worden. We sturen u nog wel een kaartje, okay?" „Henk vindt alles prachtig, maar eerlijk gezegd vind ik dat vliegen best een beetje eng, hoor. Maar 't zal wel gaan, hè, ik hoor tenminste van iedereen cjat 't reuze meevalt." Afhalers van vakantieganger! 't Beste kuntu eerst bellen over de te verwachten aankomsttijd. Voor Transavia is het nummer: 020-174868. Voor KLM en Martinair is het: 020 - 176031. U moet dan wel 't vlucht nummer weten. (Dat staat op 't vliegticket.) Wie z'n vakantiezaken bij de l Amro regelt, krijgt een landenboekje mee. Daarin staan allerhande gegevens over 't land; van bestemming: nuttige adressen, geldeenheden, wisselkoersen, openingstijden van banken en postkantoren en wat u wel en niet mag in- en uitvoeren. Dan weet u hoeverre u kunt profiteren fameuze „tax-free shop" Schiphol. k Een slof sigaretten kost daar meestal f 8,- en een fles jenever f5,50. U moet wel bij de heenreis f kopen, want bij terugkomst komf u niet meer in de gelegenheid, f ag in- en t u gelijk in J) •fiteren van q hop" op I 1. Er bestaat natuurlijk een heel klein kansje dat uw koffers op een druk vliegveld zoek raken. Stop er daarom geen waardevolle papieren in en gebruik de labels die u krijgt. 2. Op sommige vliegvelden worden yeiligheidsacties met röntgenapparatuur gevoerd. Uw foto- en filmmateriaal is daar erg gevoelig voor. Hou dat dus apart bij de hand. 3. Denk er vooral om dat u tegenwoordig voor de meeste landen een geldig paspoort nodig hebt. 4. Als u ter plaatse een auto huurt, let dan wel even op hoe 't voertuig verzekerd is. En welk risico eraan vastzit. Voor een gezin met 2 kinderen kost een 14-daagse reis verzekering al gauw zo'n 60,-. Dat is natuurlijk niet mis. Toch zou 't erg onverstandig zijn om zonder die verzekering op Vakantie te gaan. Je loopt immers tijdens de vakantie ook extra risico. Het aantal Nederlanders dat daardoor elk jaar weer in grote moeilijkheden raakt is legio. Vooral ook financieel gezien. Want in veel vakantielanden komt u al gauw bij de duurste artsen terecht, wilt u volgens onze maatstaven behandeld worden. En denk ook eens aan een noodzakelijke reisverlenging; of terug moeten per lijndienst enzo voort, dat kost allemaal scheppen met geld. En dan hebben we 't nog niet eens over diefstal van bagage of verlies vanuw portemonnaie of plotseling naar huis teruggeroepen worden. Die zaken worden ook allemaal door de Amro-reisverzekering gedekt. Kortom, wapen u tegen alle mogelijke misère door gelijk zo'# reisverzekering te nemen i wanneer u toch vreemd geld of P reischeques bij de bank haalt. 't Is echt heel verstandig. „verhir d'r 15 heleiw\algeen f conducteur lang5 geweest."! Naam Vakantieland Ik ben wel/geen klant van de Amro Bank. {lITirQ hRVlK Zo ja, de Amro te (Deze bon in een ongefrankeerde envelop stoppen en adresseren aan: Amro Bank, Antwoordnummer 346, Haarlem.) ^r W009

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8