Buitenlandse werknemers vragen generaal pardon IlLIEBERlCHTEN MUZIEK de krant helpt u op weg Dekrantisiiooltweg. Den Uyl laakt afweerhouding van Westerterp Duits bedrijf vraagt faillissement van Casolith BV aan Metaalwerkgevers en industriebond houden geschil Originelen van Yerkadeplaatjes overleven brand 1 W/KWARTET ZATERDAG 21 JUNI 1975 21 (JWD: G. H. M. Sterk en M. F. van der Straaten erenland, 21 juni 1975. 1975 Zo zal Hij alles maken dat g'u verwond'ren moet. a.s. hopen onze Ouders en Grootouders T. de Jong M. de Jong-Kruis te gedenken, dat zij 40 jaar getrouwd zijn. nnville (Can).: Steen wijk: Den Haag: „J Deventer: Tietjerk: 1 Zoetermeer: Koekange: k, (Loosduinen) jigweg 17. akwensen bent U van harte welkom op zater- Jl a.s. van half vijf tot zes uur n.m. in de taal van de Ontmoetingskerk aan de Aaltje flerstraat, hoek Louis Davidsstraat. Wieger en Coby Corry en Albert Enno en Mineke Diny en Aart Marry en Anton Theo en Tineke Teun en Willy en Kleinkinderen SOLI DEO GLORIA 1975 <sdag 2 juli a.s. hopen onze geliefde Ouders [ouders F. Pauw A. M. Pauw-de Wilde je herdenken dat zij 50 jaar geleden in het I zijn verbonden. Hun dankbare kinderen: Corry en Jan Annie en George Will en Gerrit Benno en Teuni en Kleinkinderen, beid tot feliciteren van 7 tot 9 uur in de riggers". Zijde 12. (achteringang). Moer- ÜRTELIJKE DANK, ook namens onze kinde kleinkinderen, voor de vele blijken van be- jing, die wij bij ons 60-jarig huwelijk moch- vangen. Mede hierdoor is de 20ste mei een orden, waarop wij met vreugde en dankbaar- pgzien. en, juni 1975. ;el 36. je M. Wiersema W. Wiersema-Schuringa. g 28 juni hopen onze Ouders N. de Jong en G. de Jong-Pronk Jarig huwelijk te vieren, beid tot feliciteren op 28 juni van 16.00— ir in Le Coq d'Or, Leyweg 533, Den Haag. is van harte welkom. Peter en Jeannet Nico Corrie Ineke 15, Soestdijksekade 215, Den Haag. Brengt dank aan God, want Hij is goed. Zijn liefde duurt in eeuwigheid. luni a.s. hopen Vader en Moeder Gerrit Nengerman en Miep Nengerman-Rietberg getrouwd te zijn. Hun dankbare kinderen, juni 1975. Uuypstraat 45. e van 16.00—17.30 uur in Hotel „De Hoofdige Almen inking van ons 60-Ja- illjk Is mede door de angstelling velerzljds, groots onvergetelijk vorden. r. juni 1975. ts 47 Gaarne willen wij u harte lijk dankzeggen voor blijk van belangstelling, welke vorm ook betoond, bij ons 25-jarlg huwelijk. G. L. van der Beek H. van der Beek van Houweling juni 1975 ,,'k Zal dan gedurig bij U zijn". Zijn ondoorgrondelijke wijsheid nam God enmiddag plotseling tot Zich mijn innig efde Man. onze lieve zorgzame Vader, oonzoon, Broer. Zwager en Oom Jan de Vries le leeftijd van 53 jaar. IJ. W. de Vries-van Brenk Peter Hetty Wageningen: G. J. van Brenk en verdere familie indam, 17 juni 1975. vert 't Hoenstraat 28. begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. t diepe droefheid geven wij kennis, dat onverwacht van ons-is heengegaan, mijn lig geliefde Man, onze zorgzame Vader, ïoonvader, Groot- en Overgrootvader, oer, Zwager en Oom Ruurd Gerrit van der Spoel leeftijd van 76 jaar Namens de familie: J. C. van der Spoel-Zonnevylle Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Geen bloemen. 'tterdam, 19 juni 1975. uikreek 89. overledene ligt opgebaard in de rouwkamer n de Goereesestraat 10 te Rotterdam. (zoek aldaar vrijdag van 7.30 tot 8.00 uur. "terdag van 4.00 tot 4.30 uur. teraardebestelling zal plaatsvinden maan- g 23 juni 1975 op de begraafplaats Oud- barlois. vorens zal er een rouwdienst worden gehou- n in de kapel van de begraafplaats. Aan- ng te 11.00 uur. (rtrek vanaf het woonhuis te 10.30 uur. Na een ziekte van enige weken nam de Here tot Zich onze lieve Vader. Grootvader en Overgrootvader Hinderikus Wiersema weduwnaar van Anna Huitzing Hij is bijna 90 jaar geworden. „Ik zal in gerechtigheid uw aange zicht aanschouwen en bij het ont waken mij verzadigen met uw beeld. Psalm 17 25. Groningen, 19 juni 1975. Paterswoldseweg 79. Groningen: F. Muntendam- Wiersema J. Muntendam W. Wiersema C. Wierda-Wiersema J. Kingma-Wiersema K. Kingma Dublin (Ierland)H. van der Werff- Wiersema F. van der Werff Haren (Gr.)W. van der Zee- Wiersema P. E. van der Zee Kleinkinderen en achterkleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 23 juni om 14.00 uur op de Noorderbegraaf plaats. Om 13.00 uur wordt een rouwdienst gehouden in Algemeen Belang, Esdoomlaan 187. Na de begrafenis is hier gelegenheid om te condoleren. Haren (Gr.): Drachten: Veenendaal: Commissarissen en directie van de N.V. Han delmaatschappij v/h A. van der Spek Mzn. geven met leedwezen kennis van het over lijden van hun commissaris en adviseur de Heer J. L. Jonker met dankbaarheid denken wij aan al hetgeen hij gedurende de ruim 30 jaren dat hij aan onze onderneming verbonden was voor de ven nootschap heeft gedaan. Rotterdam, 17 juni 1975. Op 17 juni 1975 overleed onze erevoorzitter de Heer J. L. Jonker Vanaf 1940 heeft hij zijn beste krachten ge geven aan het Christelijk Voortgezet Onder wijs te Vlaardingen, als penningmeester en voorzitter van het bestuur. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs. Rectoren en personeel van de scholengemeenschappen Groen van Prinsterer en Westland - Zuid te Vlaardingen. Met droefheid om zijn heengaan, maar dank baar om wat hij voor ons was, delen wij u mee dat op 63-jarige leeftijd in de Heer is overleden Anthonius Petrus Johannes Streng Mogen wij troost en kracht vinden bij dezelf de Bron, waar hij steeds in groot vertrouwen zijn sterkte vond. H. A. Streng-Kromwijk Wil en Jaap Jan en Els Gerda Martin en Trudy en Kleinkinderen. Breukelen, 19 juni 1975. Zandpad 45a. Zondagavond is er om 19.15 uur een Eucharis tieviering als voorbereiding op de Uitvaart dienst in de Parochiekerk. Daarna gelegen heid tot condoleren. Maandagmorgen om kwart voor 10 is er een korte plechtigheid in de Parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Breukelen. Daarna wordt zijn lichaam te ruste gelegd op de R.K. Begraafplaats aan het Zandpad te Breukelen, waarna er in de Aula gelegenheid is tot condoleren. Om 11.00 uur zal de H. Eucharistieviering plaatsvinden in de Paro chiekerk, om God te danken voor deze gelief de Man en Vader Met groot leedwezen berichten wij u hierbij, dat op 19 juni 1975 is overleden ons bestuurs lid, de Heer A. P. J. Streng Ruim 21 Jaar is hij aan onze bank verbon den geweest, eerst als secretaris, en daarna, toen zijn gezondheid het niet meer toeliet, als bestuurslid. Wij zullen de heer Streng missen. Zijn vrouw en kinderen wensen wij sterkte in deze droeve dagen. Bestuur, Raad van Toezicht en Direkteur Rabo bank „Breukelen e.o.". Breukelen, 19 juni 1975. „Vaste Rots van mijn behoud" Heden behaagde het de Heere tot Zich te nemen, voor ons geheel onverwacht te Bombay in India, mijn innig dierbare Echtgenote en der kinderen zeer zorgzame Moeder, Behuwd- moeder en Oma, onze Zuster, Behuwdzuster en Tante, Alice Meere-Degener Zij was in de kracht van haar leven en werd 48 jaar oud. Haar leven was dienen. Zij, die haar gekend hebben, weten welk zwaar verlies wij hebben te dragen. J. Meere Kinderen, kleinkinderen en verdere familie. Scheveningen. 16 juni 1975. Maaswijkstraat 21. Condoléancebezoek maandagavond van 78.30 uur in Rouwcentrum Scheveningen ,,'t Staten- huys", Statenlaan 78. De bijzetting in het familiegraf zal plaats hebben dinsdag 24 juni te 2.30 uur op de Alge mene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf het woonhuis omstreeks 2 uur. Welgelukzalig is de mens wiens sterkte in U is. Psalm 84 6a (trouw tekst) In de volle overtuiging van haar geloof is onze lieve Moeder en Oma Duwkina Klein sedert 13 februari 1975 weduwe van K. T. Jansma thuisgeroepen bij haar Hemelse Vader, in de ouderdom van 62 jaar. „Wandel maar stillekens achter Hem aan" Groningen, 20 juni 1975. Wipstraat 10a. Corr.-adres: Laurentiusstraat 15, Baflo. Eelderwolde: R. van Ark-Jansma C. B. van Ark Ina Gerrit Jan Jacob Johannes Klaas Titus Baflo: K. T. Jansma R. Jansma-Ubels Klaas Titus (Edwin) Christa Moeder ligt opgebaard in het uitvaartcentrum Esdoornlaan 187. Bezoektijden: zaterdag-, maandag- en dinsdagavond van 78 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in de aula van het Selwerderhof te Groningen op woensdag 25 juni 12 uur. De begrafenis zal plaatsvinden om 12.30 uur op de begraafplaats Selwerderhof. Na de begrafenis is er gelegenheid te condo leren in de koffiekamer van de aula. Na een langdurig, zeer moedig gedragen lijden, ging in volle zekerheid des geloofs van ons heen onze lieve Vrouw en Moeder, Schoondoch ter, Zuster, Schoonzuster en Tante Aaltje van der Pols-de Klerk op de leeftijd van 52 jaar. Zalig, die in Christus sterven, de doden, die de hemel erven, voor wie Hij woning heeft bereid. Na de nacht van strijd en zorgen aanschouwen zij de eeuw'ge zorgen, ontwakend tot onsterfelijkheid. Van moeiten rusten zij. Hun lijden is voorbij. Halleluja, bij 's Vaders troon wacht hen de Zoon. Hun werken volgen hen als loon. A. van der Pols Jilles en Elly en verdere familie. Poortugaal. 19 juni 1975. Rhoonsedijk 40. Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden in het verenigingsgebouw „De Haven". Emma- straat 9, op maandagmiddag 23 juni a.s. om 2.00 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Poortugaal omstreeks 2.45 uur. Weesp: „Mijn genade is U genoeg" Na een moedig gedragen lijden nam de Here tot Zich, Zijn moegestreden kind, onze lieve Vader. Groot- en Overgrootvader Pieter van Leeuwen weduwnaar van Saartje Smit op de leeftijd van 74 jaar. Beverwijk: C. J. Verbree-v. Leeuwen Ceyhan (Turkije): A. Verbree Muiden: N. Mooibroek-v. Leeuwen B. Mooibroek Muiden: W. E. Rozendaal- van Leeuwen S. P. Rozendaal M. van Leeuwen F. van Leeuwen-Westra Oosterhout: G. de Kramer-v. Leeuwen J. de Kramer Bussum: P. van Leeuwen C. A. van Leeuwen- Bouterse Klein- en achterkleinkinderen Muiden, 19 juni 1975. Zeestraat 7. Geen bloemen Thuis liever geen bezoek. Onze vader is thuis opgebaard. Condoléance-bezoek: zaterdag 21 juni van 20.00—21.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden maandag 23 juni a.s., om 13.15 uur, in de Geref. Kerk te Muiden, geleid door Ds. A. G. Bosma, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben om streeks 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Muiden. De Here heeft onverwachts, terwijl hij ver toefde in zijn geboorteplaats Kampen, tot Zich genomen onze geliefde Broer, Zwager, Oom en Neef. de Heer Hermanus van Dyk echtgenoot van mevr. P. van Dijk-Vogel eerder gehuwd met E. K. Blei geboren 15 april 1903. Zwartsluis. H. Buismanlaan 24. Tot troost ls ons het schriftwoord uit Joh. 177 vs 24: „Ik wil, dat waar Ik ben, ook zij bij Mij zijn. om mijn heerlijkheid te aanschou wen, die Gij Mij gegeven hebt. want Gij hebt Mij Hef gehad vóór de' grondlegging der we reld". Kampen: Kampen: Kampen: Kampen: Zwolle Kampen: Kampen: Nunspeet: Zwartsluis: Groningen: Zwolle: Groningen: E. M. van Dijk-Blei M. van Dijk-Dondorp W. C. van Dijk W. van Dljk-Worst H. G. van Dijk H. van Dijk-van Asselt A. van Dijk D. Post-van Dijk J. Post A. G. van Dijk J. Blei K. Schoonewelle-Blei H. Schoonewelle G. Vogel J. Vogel-van Sluis T. Vogel L. Vogel Neven en nichten Kampen, 18 juni 1975. God heeft de tijd bepaald van onze lieve Dochter. Zuster en Kleinkind Ria van Reeven op de leeftijd van 27 jaar. „Het gekrookte riet zal Hij niet ver breken. en de rookende vlaswiek zal Hij niet uitblussen". A. J. van Reeven M. van Reeven-van den Boogert Jan-Leny, Marjan en Linda Henk-Marry, Alicé en Marga Arjen-Nicolet Greet-Nico Kees Peter Nelly en verdere familie. Naaldwijk. 18 juni 1975. Prins Hendrikstraat 14. Aan het woonhuis geen bezoek. Gelegenheid tot condoleantie na afloop van de begrafenis in de trouwzaal van de „Ont moetingskerk". De rouwdienst zal worden gehouden op maan dag 23 juni a.s. om 1.30 uur n.m. in de „Ont moetingskerk", Anjerlaan 47, waarna de be grafenis zal plaatsvinden om 2.15 uur op de Algemene Begraafplaats te Naaldwijk. De weg gaat verder, eindeloos ik moet hem volgen, rusteloos. Rian van Reeven op 27-Jarlge leeftijd. Haar vrienden Amsterdam, Juni 1975. Het bestuur van de afde ling 's-Gravenhage van de Bond van Christelijke Po litieambtenaren in Neder land geeft met leedwezen kennis dat op 19 Juni 1975 is overleden het gepensio neerde lid Jacob van Zanten Namens het bestuur: M. Schollema. voorzitter K. van Dijk. secretaris HOTEL DE L'EUROPE N.V. Amsterdam De directie maakt bekend, dat met ingang van 23 Juni 1975 ten kantore van de Algemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam en de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. te Amsterdam •betaalbaar is gesteld dividendbewijs no. 34 der aandelen met 80.onder aftrek van dividendbelasting ad 20,derhalve met C netto. AYATZl^N IK NOU-.' TKacr lEMAftóiJE- £>EUK DicHT,STOKT rr Huisix.' Walléén IN DE wwn7 DE BEZORGER. De krant brengt u uitgebreid op de hoogte van het wereldgebeuren. En helpt u voor 't zelfde geld aan een nieuwe auto, een prima restaurant of een tweedehands fiets. Ziet u nou wel dat u 'm niet missen kunt? Ieder die heeft meegeleefd tij dens ziekte en sterven van onze lieve Moeder Willemina Johanna van Marion-Smaling zeggen wij hartelijk dank. Maar blij vooruitzicht dat mij streelt ik zal ontwaakt uw lof ontvouwen U in gerechtigheid aanschouwen verzadigd met uw Goddelijk beeld. Psalm 17 8 Na een zeer geduldig gedragen lijden nam de Here tot Zich Zijn kind, mijn geliefde Vrouw onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Ida Jantina Sap-Middel op de leeftijd van 76 jaar. Veendam, 19 juni 1975. „Open Haven", kamer 205. R. Sap Eindhoven: F. Beems-Middel Hillegom: H. van Oel-Middel Hillegom: A. Middel Noordwijk: J. Middel G. Middel-de Wit Delft: R. Middel A. Middel-Horlings Stadskanaal: A. Middel-Groenhof Zaltbommel: L. Middel A. Middel-Kruise Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaatshebben maandag 23 juni a.s. op de begraafplaats „Noord" te Stadskanaal. Vooraf zal er een rouwdienst worden gehou den in de aula aan de H. J. Kniggekade 124 te Stadskanaal, die aanvangt om 13.30 uur. U wordt uitgenodigd de plechtigheid bij te wonen en om 13.15 uur in de aula aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in bovengenoemde aula. Van een verslaggever DEN HAAG Het samenwerkingsverband buitenlandse werkne mers vindt alleen legalisering van alle illegale buitenlanders in ons land een rechtvaardige maatregel. Het verband protesteert tegen de nieuwe regeling voor illegaal in ons land verblijvende arbeiders. Een petitie van deze strekking werd door een delegatie van het samen werkingsverband aan de nieuwe staatssecretaris van justitie, Zeeval- king, aangeboden. De organisatie van buitenlandse werknemers zien in de nieuwe regeling wel een aan zienlijke verbetering, maar vinden dat er 'schrijnende onrechtvaardig heden in die regeling ijn geble- Zij noemen in dit verband de uits luiting van de verblijfs- en werk vergunning voor diegenen die na 1 november 1974 werden uitgewezen of na die datum zijn teruggekeerd. Verder vindt men het aantal be wijsstukken voor verblijf in ons land, dat door de overheid wordt genoemd, te laag. Dit kom t,aldus het samenwerkingsverband, doordat veel werkgevers weigeren hun vroe gere werknemers een arbeidsverkla- ring te geven, terwijl vele werkne mers elk bewijs van illegale aanwe zigheid hebben vernietigd. De delegatie heeft bij de staatsse cretaris gepleit voor toelating van Van een onze Haagse redactie DEN HAAG Premier Den U)1 heeft minister Westerterp (verkeer en waterstaat) op de vingers getikt over diens uitlatingen bij de be handeling van de verplichte auto keuring in de Tweede Kamer. Drs. Den Uyl vindt dat minister Wester terp toen onverstandig heeft ge handeld. Miinster Westerterp kwam toen in conflict met de kamermeerderheid, die in tegenstelling tot de minister gewone garages ook wil Inschakelen bij de autokeuring. Drs. Westerterp trok toen zijn eigen wetsontwerp in en waarschuwde dat hij een even tueel initiatiefwetsontwerp, dat de autobezitter dwingt de keuring zon der meer in een gar ate te laten verrichten niet zou ondertekenen. In antwoord op zeer kritische vra gen van de PvdA-fractieleider drs. Ed van Thijn over deze affaire zegt premier Den Uyl nu dat de minis ter zijn uitspraak beter voor zich had kunnen houden totdat bekend ls wat het initiatiefwetsontwerp precies inhoudt. De minister heeft nu het misverstand gewekt dat hij ieder initiatiefwetsontwerp op het punt van de autokeuringen zou weigeren te ondertekenen. Drs. Den Uyl wijst er overigens op dat het een grondwettelijk recht van een minister is die onderteke ning te weigeren. Door die weige ring kan een ook door beide Ka mers aangenomen initiatief wet sontwerp niet van kracht worden. LEEUWARDEN Het Degussa- concern in West-Duitsland heeft bij de rechtbank te Leeuwarden het faillissement aangevraagd van Ca solith BV te Leeuwarden. Casolith wordt sinds het begin van deze week bezet door het personeel om daarmee de eigenaar directeur J. Talsma die een financieel wanbe heer wordt verweten te weren. In een verklaring van de onderne mingsraad wordt gesteld dat de faillissementsaanvraag en de daar aan verbonden consequenties stap pen van belang kunnen zijn voor het voortbestaan van de onderne ming. Men ziet er een mogelijkheid in om van de heer Talsma af te komen. In de loop van de volgende week zal de rechtbank een beslis sing over de faillissementsaanvraag nemen. Het Degussa-concern dat leveranties aan Casolith doet schijnt een verdering van meer dan één miljoen gulden te hebben. al het bewijsmateriaal, dat ook in het normale rechtsgebruik wordt aanvaard. Volgens woordvoerdster van de delegatie heeft de staatsse cretaris soepelheid beloofd op dit punt. Ook zou hij de huidige rege ling nog eens bekijken op het punt van de uitwijzing. De staatssecreta ris zei spoedig te zullen antwoorden op de vragen van het samenwer kingsverband. Hij sloot het gesprek af met de uitnodiging voor een volgende ontmoering. Van onze sociaal-economische re- UTRECHT Het kort geding dat de organisatie van werkgevers in de metaalindustrie, FME heeft aange spannen tegen de Industriebond NKV is gisteren bijna in een schik king uitgelopen. Moeilijkheden over de toepassing van een cao-artikel, dat beide partijen onderschrijven, leidde ertoe fat de president van de Utrechtse rechtbank, prof. mr. V. J. A. van Dijk volgende week vrijdag hetzij vonnis zal wijzen, hetzij de behandeling van het geding zal voortzetten. Inzet van het geding was het fel dat de industriebond is begonnen met vijfjaarlijkse uitkeringen van honderd gulden aan de leden. In de metaal-cao staat dat de werkgever sbijdrage aan de bonden niet mag worden gebruikt voor de weer- standskassen of tsr korting van de contributie van de leden. Toen dy industriebond in zijn blad Indus- trierevu schreef dat het geld voor de uitkering afkomstig was van de werkgeversbijdrage aan de bonden, besloot de FME naar de rechter te stappen. Tijdens de zitting bleek evenwel dat deze uitlating berust op een vergissing van de betrokken redac teur. In het volgend nummer van Industrierevu zal een rectificatie worden opgenomen. Het zal onder meer van de inhoud van de rectifi catie afhangen of de president van de rechtbank volgende week direct vonnis wijst of de partijen opnieuw aan het woord laat. Van een verslaggever AMSTERDAM —Onbeschadigd zijn 144 originele aquarellen van plaat jes van Verkade-albums tevoor schijn gekomen uit een felle grote brand die het gehele gebouw van het fotolithobedrijf van Leer en Co in de Amsterdamse Pijp in as leg de. Temidden van verkoolde balken, modder en water werd de kluis, waarin de aquarellen lagen, gevon den. Na opening van de kluis bleek dat de aquarellen die van onschat bare waarde zijn, vrijwel onbescha digd waren. Van deze aquarellen zou het bedrijf opnieuw de plaatjes maken be stemd voor de heruitgave van de Verkade-albums Lente, Herfst, Zo mer, Winter, waarvan de eerste uit gave in 1906 verscheen. Deze al bums zijn geschreven door de be kende antuurkenner Jac. P. Thijsse. De aquarellen waren onder meer vervaardigd door de schilders Voer man jr. en Wenckebach. Deze albums zouden in het najaar opnieuw uitgegeven worden met de originele plaatjes los hierbij. ROTTERDAM De Koninklijke Zuidhollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen (KZHMRS) heeft in de 150 jaar van haar bestaan meer dan 5.000 schipbreukelingen gered. Vorig Jaar, zo schrijft de maatschappij in haar jaarverslag, zijn 122 personen be houden aan wal gebracht. Van hen was het merendeel watersporters. Het reddingswerk wordt vanuit di verse havens verricht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 21