jennissers mogen niet edden op Wimbledon OPTIMISME IN SOLING-KLASSE Ploegmakker zit Eddy Merckx dwars Furniss tweemaal onder wereldrecord 3 tnt nieuwigheid op stijlvolle kampioenschappen likker :4ve finales Commissie gaat sport in Amerika onderzoeken KNVB overweegt Europa Cup voor amateurs André Bolhuis toch in selectie Amerikaanse topzeiler Buddy Meiges trainde Nederlandse top Ajax wil Ton Wickel ;WARTET VRIJDAG 20 JUNI 1975 SPORT PS13-RH11 sportredactie I Maandag is het weer zo ver. Op de banen van Wim- eginnen dan weer de All Engeland tenniskampioenschap- is bijna oneerbiedig om het evenement vaste prik te noe- nt Wimbledon is een stuk traditie. Zoals het wisselen van voor Buckingham Palace en de optochten van bolhoeden luie's door de straten van Londen bij Engeland horen, zo t Wimbledon daarbij. Is voor velen een dagje vergelijk het niet met een x de Beekse Bergen of het want Wimbledon is tljivol en traditioneel. Bij i horen aardbeien met Bij Wimbledon horen de loolmeisjes die met opge- m reetjes hun nieuwe idool Jij Wimbledon hore« de I ren met hun keurige 1 n hun keurige Japonne- I lijkt soms een groot tuin- i toe een kleine dissonant, doorgaans zich zeer be- Iragende publiek begint te er zijn de echte misdra- .tuurlijk. Jaarlijks krijgt tratuur weer de man- erwerken die de bekende i hebben gepleegd: zak- of het knijpen in de bil- passerende dames. Mis- ;t typisch Brits, maar voor kken rechters al lang licwimbledon. ';n|ndert Wimbledon. Er zijn geweest met de tennis- steeds werd de zaak door satoren met stijl opgelost, mochten uiteindelijk toch en dit jaar kregen de horen dat hun eis voor sengeld het liefst gelijk «pannen volgend jaar «groot deel zal zijn geho- s er weer een verandering 3 ote tuinfeest rond de ten- p Op het grasveld waar al- c nge tafels staan waaraan ,z® iddaguren de thee met ad en slagroom gebruikt ge at dit jaar ook een grote ibledon is namelijk over- ian voor de bookmakers, «ken hoort ook zo'n beetje ^isch Britse eigenschappen, weddenschappen worden -19 op twee passerende vlie- iedereen zal mogen wed- ev»|rganisa toren van Wimble- Aeiten gisteren dat het de rboden was weddenschap sluiten. Woensdag was er jham bij het internatio- :afcistoernooi ook een gok- ge i< rHAM Tom Okker is hgen tot de halve finales met 45.000 pond sterling G4e toernooi van Notting- Nederlander won met 6-4, van de Franse Australiër lichael. n de andere partijen voor tfinales egevierde Tony ,'a et 6-3, 6-4 over Arthur he, die de laatste zes jaar ?2oJsures wordt gekweld, ver- tee voor de tweede ach tende maal een speler, die m ledon hoger is geplaatst 7-3 Voensdag won Roche (zelf van de als tiende ge- HJohn Alexander, nu was ^r dan de 33-jarige WCT- fnpioen Arthur Ashe, die geplaatst. live finales zal Roche nu tegen wimbledonkampi- ■>e Tanner die een sensati- 6-3 zege op Jim Connors De opmars van Roche is pvallender omdat de Au la een operatie aan de pees maandenlang geen heeft gespeeld. Hij kwam ■mbledon. omdat hij een «>raak had om samen te met John Newcombe. ■e geblesseerd raakte, werd ^agd door Billie Jean King gemengd dubbelspel. •alische tennisster Evonne g (23) is te Canterburry d) in het huwelijk getre- de 25-jarige Brit Roger ien handelaar in metalen. Joolagong is als vierde ge- 'oor de ampioenschappen ïbledon, die maandag be- Voensdag verloor zij in het van Eastboume van de inse Pam Teeguarden. inors. die maandag begint 'erdediging van zijn Wim- el, stapte na zijn sensatio- erlaag tegen Roscoe Tan- ilachend van het centre- faak je geen zorgen om klaarde de Amerikaan. 'Ik ndag in goede vorm', ver- de 23-jarige Wimbledon- rtc. >nnors zal toch tot heel el moeten komen om met jn titel te verdedigen. Hij n enkel antwoord op de opslagen van Roscoe (deze een snelheid van 225 km 1 en maakte verschillende ie fouten tegen zijn. even- arige, tegenstander, die als iatst is voor Wimbledon. In elf games van zijn duel i g ner werd reeds zijn onder- ïgekondigd. Hij kon Roscoe jai nde partij geven en toen re service verloor bij de elfde rloor hij prompt de set. Heef scherp spelen, gaf ook 'eede set geen moment het uit handen en brak op- or de opslag van Connors esde game. Het betekende (3 e van de Wimbledonkampi- hoéar tevens was het een van sl ïerkelijkste overwinningen n reus uit Tennessee. tent neergezet. Daar bleken enkele spelers aanzienlijke winst te heb ben gemaakt bij het wedden op hun eigen wedstrijden. Het bleek echter ook dat sommige spelers on der zware druk hadden moeten spe len omdat vrienden aanzienlijke bedragen hadden ingezet bij de bookmakers. De organisatie van tennisspelers (ATP) adviseerde de spelers dan ook al snel in ieder geval zelf af te zien van het mee doen aan de weddenschappen. Ri chard Evans, directeur van de ATP. 'De spelers staan in deze dagen al genoeg onder druk. Dit soort din gen maakt het alleen maar erger'. Volgens de regels van de ILTF, de Internationale Tennis Federatie, mogen spelers ook geen geld zetten op hun eigen prestaties. Maar de ILTF zegt niets over het wedden op andere spelers. En wedden is popu lair geworden sinds de invoering van het proftennis. In Nottingham stonden de spelers in de rij om weddenschappen af te sluiten. De winst die zij maakten bleek zo groot, dat de bookmakers al snel geen geld meer hadden en mede werkers om geld moestfen sturen, voor alle bedragen konden worden uitbetaald. De spelers die nu eenmaal een ge weldige ervaring hebben en precies weten hoe het er onderling met de vorm en de conditie voor staat, kunnen zo grote winsten maken. Opvallend is overigens dat sinds de gok-tent op Nottingham staat, er een groot aantal partijen plotseling een zeer verrassende afloop kende. Typerend was ook het commentaar van de Engelse speler Stephen Warboys die zei: 'Ik kan meer geld verdienen door de hele dag in de tent te zitten dan door die tijd tennis te spelen.' Nog voor Wimbledon bekend maak te dat er door de spelers niet ge gokt mocht worden, zei Ray Moore (Zuid-Afrika) dat hij een verbod dwaas zou vinden. 'Er is altijd wel een manier te vinden om daar on deruit te komen. In andere sporten gebeurt het toch ook. Ik mag graag een gokje wagen'. Tegen het wedden verklaarde zich echter een speler als Phil Dent uit Australië. 'Een paar vrienden ver telden mij dat ze honderd pond op mij hadden gezet. En ik moest dus ineens onder een extra zware druk spelen'. Scheidsrechter Calvin Dbois: 'Ik zie dit toch als een nieuwe verstoring van het spel. Het probleem is dat de spelers toch al te snel opgewon- WASHINGTON (UPI) De Amerikaanse president Ford heeft gisteren een commissie geïnstalleerd die ervoor zal moeten trachten te zorgen, dat Amerika volgend jaar zijn beste amatenr atleten afvaar digt naar de Olympische Spe len en andere grote internati onale evenementen. Voorzit ter van de commissie is Ge rald B. Zornow, directeur van Eastinan-Kodak Company. In de commissie zullen verder enkele oud-atleten zitting hebben. 'De regering', zo zei Ford bij de installatie, 'heeft nooit de amateursport willen dicteren en zal dat ook nooit doen. Maar de regering heeft wel een taak in het helpen van Amerikaanse sportlieden voor internationale ontmoetin gen'. Ford zei verder, dat de onder linge naijver tussen de ver schillende bonden, nog betere prestaties in de weg heeft ge staan in het verleden. Zoals ook de verschillende pogingen om de krachten te bundelen schipbreuk leden en ook ver dere meningsverschillen dik wijls tot gevolg hadden. Ford zei te hopen - dat deze commissie de zaken nu eens goed zou kunnen regelen. De commissie zal onmiddel lijk gaan onderzoeken wat er de oorzaak van is dat Ameri ka niet steeds zijn beste ploe gen kan afvaardigen naar in ternationale wedstrijden. Daarbij zal ook een onderzoek worden gedaan naar de struc tuur van diverse bonden en het Olympisch comité. Roger de Vlaeminck blijft leider STAN SMITH: 'Dat wedden kan slechte vriendschappen tot gevolg hebben'. den raken. Volgens mij somt dat door het vele geld dat er te verdie nen valt.' Er zijn in iede? geval al wat men sen die gaan twijfelen aan de eer lijkheid van de spelers, zeker nu er gewed kan worden. Stan Smith, een Amerikaan die dankzij een gewei-; dig harde service Wimbledon al een keer heeft gewonnen, zei: 'Deze1 dingen kunnen tot een paar slechte vriendschappen aanleiding geven'. Ray Moore was het daar beslist niet mee eens. 'Al dat gepraat over corruptie is onzin. We verdienen genoeg geld met tennis om er goed van te kunnen leven en al dat wedden is gewoon voor de lol'. Volgens Ray Moore zou een enquete onder de spelers ook zeker de uit komst geven dat de meerderheid voor het zelf wedden is. De drie Britse spelers Stephen Warboys, Mark Farrell en John Lloyd waren het daar helemaal mee eens. Maar majoor David Mills, secretaris van de All England Club, zei dat de organisatoren van Wimbledon hun been stijf zullen houden in deze zaak. 'De beslissing' om spelers te verbieden te wedden is al in maart genomen. De organisatoren vonden het ongewenst.' Op Wimbledon zul len volgende week bij de ingang van de tent borden worden opge hangen waarop staat dat het de spelers verboden is weddenschap pen af te sluiten. SPIJKENISSE De mogelijkheid bestaat dat algeheel aimateurkampi- oen Spijkenisse in een Europa-Cup voor amateurs gaat spelen. De KNVB heeft hiertoe het initiatief genomen en wil daarbij behalve Spijkenisse ook de beste amateur- clubs van Engeland en West-Duits la nd betrekken. In het verleden heeft WOG wel eens tegen de amateurkampioen van Duitsland, Jillich gespeeld, maar sindsdien zijn dergelijke wed strijden nooit meer gehouden. Hui zen zag vorig jaar van een duel met de Duitse kampioen af in ver band met de hoge kosten, die zo'n wedstrijd met zich meebrengt. Spijkenisse dat officieel nog niet op de hoogte is van de plannen staat er in principe positief tegeno ver. AMSTERDAM Bondscoach Wirtt van Heumen heeft André Bolhuis van Kampong toegevoegd aan de hockey-selectie van vijftien spelers, die in juli afreist naar Canada voor deelneming aan een achtlandentoer- nooi. Bolhuis, veelvoudig internatio nal. heeft voor vervanging kunnen zorgen in zijn tandartspraktijk. FRAUENFELD Eddy Merckx was na afloop van de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland nauwelijks opgetogen over zijn ze ge. Begrijpelijk, want hij was ten opzichte van zijn rivaal Roger de Vlaeminck niets opgeschoten. De Vlaeminck ging na Merckx als tweede over de finish en behield zijn voorsprong van 52 seconden. Bert Pronk, die weer goed meek wam, moest iets prijsgeven, maar bleef vijfde in de algemene rang schikking. Merckx was niet best te spreken na afloop van de 174 kilometer lange rit van Laax naar Frauenfeld. Hij was kwaad op zijn knecht Janssens, die had nagelaten De Valeminck af te stoppen. Janssesns was vijftien kilometer voor de eindstreep gede marreerd en kreeg Merckx. De Vlaeminck, Pfenninger en Dierickx aan zijn wiel. Ook de Spanjaard Menendez voegde zich nog bij de vluchters, maar haakte enkele kilo meters later weer af. Merckx ging onmiddellijk door. Ro ger de Valeminck reageerde attent en ondervond geen hinder van Janssens. die vrolijk aan zijn wiel plaats nam. Merckx wees zijn ploegmakker op zijn taak, maar de ze stoorde zich niet aan de bevelen van zijn opman. De Vlaeminck profiteerde van de ruzie tussen de beide renners en hoefde zich niet optimaal te geven. In de eindsprint was Merckx de snelste, maar hij kon er nauwelijks blij om zijn. Achtste etappe: van Laax naar Frauen feld over 174 kilometer: 1. Merckx (Bel) 174 kilometer ln 4 uur. 24 minuten en 19 seconden, 2. De Vlaeminck (Bel) z.t.. 3. Pfenninger (Zwi) z.t. 4. Dierickx (Bel) z.t.. 5. Janssens (Bel) op 5 sec.. 6. Pronk (Ned) z.t., 7. Galda (WD1) op 124 min.. 8. Van den Hoek (Ned) z.t., 9. Haritz Eddy Merckx verslaat Roger de Vlaeminck in de eindsprint van de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland. (WDl) z.t., 10. Berckmans (Bel) z.t.. 14. Tabak (Ned) op 1.24. 27. Thurau (WDl) z.t., 36. Schuiten (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1 De Vlaeminck (Bel) 41 uur. 20 minuten en 47 secon den, 2. Merckx (Bel) op 52 sec., 3. Pfenninger (Zwl) op 57 sec., 4. Rlccoml (Ita) op 2.26. 5. Pronk (Ned) op 2.46. 6. Dierickx (Bel) op 3.05, 7 Panizza (Ita) op 7.34. 8. Janssens (Bel) op 7.38. 9. Bellini (Ita) op 7.47. 10. Paolini (Ita) op 8.00, 13. Thurau (WDl) op 9.06. 16 Ta bak (Ned) op 10.25. 27. SChuiten (Nedi op 17.46. 47. Van den Hoek (Ned) op Tijdens Amerikaanse selectiewedstrijden LONG BEACH (Cal.) (UPI) In de strijd om de beste start posities bij de wereldkampioenschappen over een maand in Cali heeft de Amerikaanse zwemwereld een flinke klap uitgedeeld. Bij de Amerikaanse selectiewedstrijden in het overdekte 50 meterbad 'Belmont Plaza' van Long Beach bij Los Angeles stelde de 18-jarige plaatselijke favoriet Bruce Furniss het wereldrecord op de 200 meter vrije slag tweemaal scherper: in de series 1.51.41 en in de finale 1.50.89. Sinds Mark Spitz drie jaar geleden bij de Spelen met een tijd van 1.52.78 op de 200 meter vrije slag een van zijn zeven gouden medail les behaalde, is dat wereldrecord alleen gebroken door Tim Shaw (1.51.66 in 1974), de man, die nu tweede werd achter zijn clubgenoot Bruce Furniss met een tijd, die tot op een honderdste van een seconde gelijk ls aan zijn ooude wereldre cord. Bruce Furniss, een Jongere broer van de bronzen medaillewinnaar op de 200 meter wisselslag van de Olympische Spelen van Mtinchen, heeft dezer dagen zijn einddiploma gehaald ran de Santa Ana Foothill High School. Samen met de een jaar jongere Tim Shaw en de ge routineerde krachten Robin Back- haus en James Montgomery vormt hij een vrijwel onverslaanbaar te am voor de 4 x 200 meter vrije Van onze zeilmedewerker MEDEMBLIK Met drie teams, één méér dan officieel is toegestaan, zal Nederland van 16 tot 27 juli op het Ontario- meer in Canada in de buurt van Kingston, deelnemen aan de Voor-Olympische wedstrijden in de Solingklasse. 'We hebben', zegt André du Pon, de voorzitter van de Olympische Voorberei dingscommissie, 'het geluk ge had, dat de organisatie onze drie Soling-equipes heeft geac cepteerd. We hebben dat voor een niet onbelangrijk deel te danken aan Hans Westenberg, een Nederlander in Kingston, die dat voor elkaar heeft ge kregen'. André du Pon en met hem de gehele Olympische Voorbereidingscommis sie is blij met deze 'uitzondering'. Heike Blok (zijn bemanning be staat uit Cokkie van de Berg en Rolf Kurpershoek), Rien Roozen- daal (Dick Koster en Max Beh- rend) en Geert Bakker (Piet Keizer en Harald de Vlaming) ontlopen elkaar niet veel. 'Pas aan het einde van het seizoen,' zegt Du Pon, 'zul len we beslissen hoe de volgorde wordt. Welke teams er in aanmer king komen voor uitzending naar de Spelen, volgend jaar.' Het aanwijzen van drie teams voor de Voor-Olympische wedstrijden in de Soling-klasse (in de andere klassen worden hooguit twee teams uitgezonden) duidt op een zeker op timisme, dat de drie Nederlandse teams inderdaad tot de internatio nale top behoren. Een optimisme overigens, dat de afgelopen weken (nog?) niet door de feiten werd onderschreven. Tijdens de Europese kampioenschappen in Alassio bij voorbeeld, waar 62 deelnemers aan traden, was Heike Blok met een zeventiende plaats de hoogst ge klasseerde Nederlander. Rien Roo- zendaal eindigde als negentiende en voor Geert Bakker was eerst de 25ste plaats weggelegd. 'Een onge lukkige vergelijking.' luidt het ech ter in de watersportverbond-krin- gen. En daarbij wordt gewezen op de omstandigheden in Alassio. Van de negen wedstrijddagen bleven er door gebrek aan voldoende wind slechts drie voor de races over en in die drie dagen werden vijf wed strijden gevaren. Voldoende om het kampioenschap geldig te verklaren, te weinig om de mogelijkheid te hebben het slechtste resultaa-t af te trekken. Heike Blok behield zo doende één diskwalificatie en voor Geert Bakker was er geen moge lijkheid een gemiste wedstrijd (we gens materiaalpech) in te halen. 'Als je die resultaten vervangt door een meer normale klassering, dan waren deze teams heel wat hoger geëindigd.' GASTCOACH De Soling-klasse is aan het begin van dit seizoen (samen met de internationaal door de successen van de broers Erik en Sjoerd Volle- bregt en het team Fred Imhoff- Wibo de Groot heel wat hoger ge noteerde FD-klasse) de klasse ge weest, die als eerste heeft kunnen profiteren van de kennis en inzich ten van een buitenlandse topzeiler. Buddy Melgers was een lang - week einde - lang gastcoach in Medem- blik. Wereldkampioen '72 en '74 Robert Jessenig zal dat binnenkort overigens ook zijn voor de Torna do-zeilers en voor de Finnjollen en Tempest-zeüer Ben Staartjes wordt gedacht aan Uwe Mares, vorig jaar nog wereldkampioen bij die Tem- pest-klasse en in de jaren 1966- 1970 triomfen vierend bij de Fin nen. Gastcoaches voor de Neder landse top derhalve, die straks wel licht concurrent zijn. Buddy Meiges, Olympisch kampioen ln de Soling-klasse tijdens de laatstgehouden zomerspelen in 1972 (Kiel) zat met die concurrentie uit eindelijk niet zo. 'Het doet inder daad voor buitenstaanders mis schien wat vreemd aan, dat ik hier in Nederland mijn mogelijke con currenten voor het volgend jaar in Kingston enkele dagen heb ge traind. Maar voor mij komt dat beslist niet zo over. Waarom zou ik deze zeilers niet komen helpen wanneer mij dat wordt gevraagd. De sfeer van zeilers onderling ligt heel anders dan in andere sporten, ook al zie je op de. atletiekbaan we) oudere atleten oplopen met jonge ren en deze aanwijzingen geven.' Buddy Meiges, Amerikaan-pur-sarig, olympisch Soling-kampioen van 1972, maar sinds 1960 eigenlijk al acterend op het hoogste zellniveau. Toen nog in de FD-kiasse overigens en bronzen winnaar o.m. in Tokio. Drie dagen (en avonden) lang trad Zeil-coach JACK VAN HELLEMOND: 'Deze man heeft aangetoond te kunnen zeilen en wijst ongetwijfeld op andere zaken dan ik'. hij op als trainer van de Neder landse top in de (Olympische) So ling- en FD-klasse. Vertelde hij een aantal belangwekkende zaken, voer hij zélf in nagenoeg alle boten enige tijd als stuurman of als be manning mee om zijn onder richt aanschouwelijk te maken en was hij vooral in de weer met het trimmen (het is een zo gunstige mogelijke stand brengen van de zei len) van de schepen. Een voor Ne derland én Buddy Meiges zelf ook unieke zaak. De Nederlandse coach Jack van Hellemond: 'Het is zonder meer een plezierige onderbreking van de gebruikelijke centrale trai ningen geweest. Deze man heeft aangetoond te kunnen zeilen, spreekt derhalve aan en. wijst onge twijfeld op andere zaken dan ik doe.' Voor Buddy Meiges zelf was het de eerste keer dat hij in deze vorm 'clinics' gaf. Hij zegt: 'Het systeem van de centrale trainingen is in Amerika onbekend. Ik geef tijdens wedstrijdweken natuurlijk wel eens aanwijzingen, maar nooit zo in deze georganiseerde vorm'. En ook: 'het is opmerkelijk hoe hier een aantal teams met elkaar op trekken en trainen. Men wisselt opmerkelijk veel zaken uit. Niet alleen van boten, trainingen enzo voort. maar ook van elders gevaren wedstrijden.' GEEN GEHEIMEN Voor de rie Nederlandse top-Soling teams had Meiges volgens alle betrokkenen geen geheimen. Niet alleen overigens omdat 'de sfeer bij zeilers nu eenmaal anders is", ook al stelde Meiges plezierig vast, en daarbij wijzend op het kleine (jenever) en grote (bier) glas: 'Wanneer je na afloop van de wedstrijden elkaar ergens tegen komt en je drinkt iets. wat is dan logischer dan over Je gezamenlijke hobby, je gezamenlijke bezigheid praten?' Maar Meiges later ook: 'Er spelen voor mij natuurlijk ook za kelijke belangen mee. Hoewel het maken van zeilen niet mijn hoofd beroep is (de produktie van open zeilbootjes is dat wél), is het na tuurlijk wel goed voor mij, wanneer mijn zeilen goed gaan. Wanneer daar mee wordt gewonnen. Ik heb er dus baat bij, wanneer de zeilers het maximum uit mijn zeilen ha len.' Meiges spreekt tegen, dat alleen geld de zeilkamploen maakt. 'Wel is er veel geld voor nodig om onder alle omstandigheden met het meest geschikte materiaal te varen. Maar op dat moment gaan natuurlijk an dere zaken meespelen. Het juist iets eerder bemerken van een lichte draaling van de wind dan je tegen stander. het juist iets beter beoor delen van de stroom dan je tegen stander. Het snelle aanpassen tij dens een race is van groot belang.' Meiges zegt daarbij zich nauwelijks om de stand van zijn zeilen be hoeft te bekommeren. Is de trim eenmaal goed. dan kun je je op de andere zaken richten. Nog teveel zeilers 2fln met teveel verschillende zaken bezig.' Hoe groot het gat is. dat op de 200 meter vrije slag gaapt tussen de Amerikanen en de rest van de we reld. blijkt wel uit het feit dat de beste seizoenprestatie op naam stond van de Westduitser Peter Nocke met 1.53.70. De eerste vijf van Long Beach zwommen allen sneller. De huidige wereldkampioen James Montgomery eindigde in 1.53.46 slechts als vierde en kan als gevolg daarvan zijn titel in Cali (18 tot 27 juli) niet verdedigen. In Columbia mogen namelijk per nummer slechts twee deelnemers per land uitkomen. De trainer van Bruce Furniss, de opvolger van Don Gambril bij Long Beach, Dick Jochums voorspelde al vorig jaar, toen Shaw zijn werel drecord zwom: 'Shaw is een harde werker. Bruce Furniss heeft veel meer talent.' Furniss zelf was nau welijks onder de indruk van de record verbetering: De Amerikaanse zwemmers zijn niet zo hard voor uitgegaan als de bedoeling was. Be hoop dat dat in Call gebeurt.' Overigens leed het Amerikaanse zwemmen ook een gevoelig verlies. John Naber, de gatalen teerde zwemmer, die vorig Jaar in Concord een einde maakte aan de zeven jaar durende rugslag-suprematie van de Oostduitser Roland Matfches. hield zich aan zijn voornemen en nam niet deel aan de selectiewed strijden. Hij vindt dat zijn studie voorrang heeft. ROTTERDAM Ofschoon de be trokken clubs nog niet tot overeen stemming zijn gekomen, ziet hét er naar uit dat de 21-jarige Ton Wic kel volgend seizoen voor Ajax zal uitkomen. Een gevoelig verlies voor het Rotterdamse Excelsior dat eer der Rinus Israel naar PEC-Zwolle zag verdwijnen. De overgang van Wickel, die bij de Rotterdammers het afgelopen sei zoen als voorstopper speelde en met Rinus Israel het koningskoppel van Woudesteln werd genoemd, stelt Excelsior voor grote problemen. Het lag ln de bedoeling dat Wickel in de nieuwe competitie de plaats zou innemen van Israel. Nu de talentvolle Rotterdammer, die enkele wedstrijden in Jong Oranje heeft gespeeld en ook was doorgedrongen tot de selectiegroep van het Nederlands elftal dat on langs tegen Joegoslavië speelde, verdwijnt, zal Excelsior naarstig op zoek moeten gaan naar een accep tabel alternatief. Excelsior zal voor Wickel vermoedelijk een bedrag in nen van rond 4 ton. De uitslag van (le lotto van afgelopen zondag (week no. 24) la- Aantal deelnemers: 867.928. Bruto Inleg 3.462.404,Prijzen bedrag: 1.644.642.Ie prijs: 1 winnaar, die bruto 575.624.ontvangt. 2e prijs: 4 winnaars. die elk bruto 41.116.ont vangen. 3e prijs: 148 winnaars, die elk bruto 1.666.ontvangen. 4 e prijs: 9.012 winnaars, die elk per kolom 36. ontvangen. 5e prijs: 14 872 winnaars, die elk per kolom 22.ontvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11