Perzik moe' weg maar Boeddha niet KOLONISTEN IN MINNESOTA Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Van Agt is niet tegen eroscentrum Narcose Die trap wordt elke dag langer! Man in arrest wegens illegale artsenpraktijk Tachograaf voor aantal vrachtwagens eerder verplicht Wethouder stapt op in Heerhugowaard Eis tot vrijlating gevangen vrouwef; in Indonesië TROUW/KWARTET DONDERDAG 19 JUNI 1975 BINNENLAND-RADIO EN TV Reclameraad over STER-reclame Van onze radio- en tv-redactie HAARLEM De Reclameraad heeft bepaald dat het STER- filmpje 'Perzik' uiterlijk op 1 augustus moet worden beëindigd. Deze reclameboodschap is volgens de reclameraad misleidend omdat gesuggereerd wordt dat het hierin aangeprezen tonicum zwarte puntjes in de huid doet verdwijnen, terwijl het deze wer king niet heeft. De reclameraad heeft hiermee een klacht ge grond verklaard van een aantal mensen die zonder succes het geadverteerde produkt hadden gebruikt. grepen gebruik van de naam van de Boeddha, maar dat dit werke lijke Boeddhisten, die vergevings gezind van aard zijn, geen aanlel- dLng hoeft te geven zich gekwetst te voelen. Ir. Bloemsma wijst erop dat de klager slechts een halve waarheid geeft omdat een hond in de reïn- carnatieleer ook bijvoorbeeld een opklimmende plant kan zijn, ter wijl de hond niet zeer laag ge rangschikt is doch direct komt na de mens. Bovendien staat het boeddhisme over het algemeen sympathiek ten opzichte van die ren. Ook kent het boeddhisme geen persoonlijk opperwezen; ook de Boeddha is dat niet. De reclameraad heeft de klacht ongegrond verklaard. Wel gegrond werd genoemd de klacht over een reclameboodschap over tapijten: 'Weet u wie er op de vloer ligt in het Vaticaan?(naam)een zalig tapijt'. Twee rooms-katholie- ke prelaten worden afgebeeld tij dens het klinken van Gregoriaan se muziek. 'Strijdig met de goede smaak', was de mening. Van de twaalf klachten van zowel particulieren als consumentenor ganisaties. die tn 1974 werden in gediend over reclameboodschap pen. werden er zeven gegrond verklaard, tegen vijf ongegrond. Vanavond zendt de KRO 'Het leven van Isadora Duncan' uit, een film over het dramatische leven van de wereldberoemde dan seres. Het script is naar een autobiografie van haar. De hoofdrol wordt gespeeld door Vanessa Redgrave. (Nederland 2; 20.20 uur.) In het jaarverslag van de Recla meraad. die toezicht houdt op de reclame voor radio en televisie wordt ook vermeld, dat één per soon een klacht heeft Ingediend tegen de boodschap van Barry Hulshof, die zijn hond Boeddha heeft genoemd. De klager stelde dat dit in strijd was met de goede smaak en dat het door dat deel van de Neder landse bevolking, dat het boed dhistisch gelooft belijdt, als bele digend wordt ervaren, aangezien een boeddhist gelooft in reïncar natie (dat is terugkeer van de mens na zijn dood op aarde in een andere gedaante). Terugkeer van de mens na een slecht leven in een dier is daarbij niet uitge sloten. In dit verband wordt de hond gezien als een zeer laag gerangschikt dier waarbij de identificatie van Boeddha met een hond een kwalijke zaak is, aange zien daarmee het opperwezen van de klager zou worden beledigd. Vergevingsgezind' Als antwoord zou lr. J. Bloemsma, directeur van het Boeddhistisch Instituut te Den Haag, hebben gegeven, dat weliswaar over de hele wereld herhaaldelijk aanmer king wordt gemaakt op het onbe- IKOR-programma over theologie in Zuid-Afrika HILVERSUM Onder de titel 'Theologie in Afrika' zenat het IKOR zondagavond om half zeven via .Hilversum 1 een documentaire uit over de nieuwe wijze van the ologisch denken in Zuid-Afrika en de rest van Afrika en over de reactiés daarop van blanke zijde. In dit programma komen aan het woord. ds. Allan Boesak als verte genwoordiger van de zwarte theo logie 'ih ZuidrAfrika en John Mbi- ■ti, een Keniaan, die verbonden is aan de wereldraad van kerken. Samenstelling: Theo Witvliet en Lieke Frese. De aanleiding tot dit programma is de toenemende indruk dat de werkelijke dialoog vanuit de Ne derlandse kerken gevoerd moet worden met de zwarte kerken in Zuid-Afrika. Ondanks allerlei be perkende maatregelen van de blanken is er in de zwarte kerken in Zuid-Afrika een beweging op gang, die zwart bewustzijn of zwarte theologie genoemd kan worden. Europa-Globaal over Spanje en Portugal HILVERSUM Het NCRV-radi oprogramma Globaal, dat deze zo mermaanden door verschillende landen van Europa trekt en daar om 'Europa-Globaal' heet gaat vandaag over Noord-Spanje en Portugal. Het wordt uitgezonden tussen half twee en half zes op Hilversum I. De luisteraars krijgen informatie over de sinds enige tijd in gebruik zijnde bootverbinding Amster dam-Santander. Daarna is er iets te horen over de tocht vla Noord- Spanje, (waar onder meer Burgos, bekend van de processen tegen de Basken. wordt aangedaan) naar Portugal. In dat land hebben Dik Bikker en Erik Boshuyzen een gesprek met de Portugees Antonio, die vroeger ln ons land werkte en in niet- perfect Nederlands toch duidelijke taal over de situatie in zijn land spreekt. Dan zijn er interviews met een Nederlandse huisvrouw die daar woont en met medewer kers van een Shellvestlging tussen Oporto en Lissabon. Tenslotte toeristische tips en een speciaal Portugees recept. b -KI KARELTJE KNETTER Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Minister Van Agt (justitie) staat niet afwijzend tegen de bouw van een eroscentrum in Rotterdam. Tijdens een gesprek met de Rotterdamse wethouder Van der Have heeft hij beloofd mee te willen werken aan de oplossing van het prostitutieprobleem in Rotter dam. Verplaatsing van de prostitutie uit de geplaagde wijk Katendrecht is daartoe volgens de minister de aangewezen weg. mits aan een tweetal voorwaarden wordt vol daan: De prostitutie mag zich niet meer in een woonwijk vestigen en de gemeente mag niet bij de ex ploitatie van bordelen betrokken zijn (in een nota hadden B. en W. van Rotterdam de mogelijkheid van een gemeentelijk bordeel opengela ten). Over de plaats waar het eroscen trum zu moeten komen worden nog besprekingen gevoerd. Voor september zal wethouder Van der Have de minister een gedetailleerd verhuizingsplan voorleggen, dat zal worden opgesteld in nauwe samenr, werking met zowel Katendrecht alp andere wijken en de prostitutiewe reld. ADVERTENTIE 't Lijkt wel of die trap elke dag langer wordt. Nonsens. Denk liever aan je conditie. Ga trimmen. En goed eten natuurlijk. Sanovite dus. ZUTDWOLDE Een 32-Jarlge in woner van het Drentse dorp Alte- veer in de gemeente Zuldwolde is ingesloten omdat hij ervan ver dacht wordt de geneeskunst onbe voegd te hebben uitgeoefend. De politie legde beslag op zijn labora torium en de administratie. Er is een team gevormd door de rijkspo litie van Zuldwolde en de gemeen tepolitie van Enschede, dat zal na gaan welke patiënten hij ln de loop der tijd heeft behandeld. Het ge rechtelijk laboratorium onderzocht gisteren de uitgebreide medicijnen voorraad van de man. De zaak kwam aan het licht in Enschede. Een vrouw diende een klacht tegen de man ln, omdat ze gehoord had dat hij geen arts was. terwijl hij haar wel had Ingeënt omdat zij zou lijden aan allerlei kwaaltjes. De vrouw was op een advertentie in een dagblad afgeko men. Hierin stond dat hij homeo- paat was. Via een telefoonnummer kon men zich tot hem wenden. Daarna legde hij visite's af. Uit het voorlopig onderzoek heeft de politie niet de Indruk gekregen dat de man vrouwen uit sexuele overwegingen behandelde. Vólgens de politie is de man in ieder geval met de vrouw in Enschede te ver gegaan met zijn artsenpraktijken. Nagegaan wordt hoe vaak hij ille gaal doktertje heeft gespeeld. In het TROS-programma over het toedienen van narcose en de moge lijke gevolgen daarvan, heeft prof. dr. B. Smalhout gezegd, vaak het gevoel te hebben, dat hij beter in een streekziekenhuis zou kunnen werken. Oude academische zieken huizen blijken volgens deze bekende hoogleraar^in de anesthesiologie niet zelden erfelijk belast te zijn, omdat zij "bestuursgroepen bezitten die gespeend zijn van enig besef voor wat er in een moderne ver pleeginrichting aan apparatuur en psychlogische begeleiding vereist is Met deze opmerking heeft professor Smalhout niet voor de eerste keer een kat de bel aangebonden. Dat deed hij bijvoorbeeld eerder met zijn publikatie 'De dood op tafel', waarin hij onvolkomenheden op het terrein van de anesthesie, de begeleiding vooraf en de bewaking tijdens .én na de operaties, onder de aandacht bracht. Er zijn te weinig narcotiseurs. ongeveer vierhonderd voor achthonderdduizend operaties per jaar-Ze hebben dikwijls bij een paar operaties tegelijk verantwoor delijkheid te dragen. Een ander probleem is, dat één derde deel van de anesthesisten uit buitenlanders bestaat. Professor Smalhout zei dat er specialisten bij zijn, die na al ettelijke jaren hier te werken, nog niet 'goeie morgen' ln het Nederlands kunnen zeggen. Waar het tot hun taak behoort, de patiënt op de narcose voor te be reiden, laat het zich denken dat er van onderling contact, laat staan van geruststelling, geen sprake is. En dat is een kwalijke zaak. Want de angst voor narcose die diep geworteld is speelt een enorme rol bij de medische ingreep. Eén van de deelnemers aan de discussie sprak over 'het inleveren van een deel van je persoonlijkheid aan iemand Tile je nauwelijks of helemaal niet kent'. Dat is nogal wat. En dat doe je dan ook niet een-tweé-drie. Hier ligt één van de oorzaken van de angst. Maar er is bovendien angst voor een fout bij de behandeling, voor het niet meer door Vilhelm Moberg Copyright Hollnndla B.V. BnnYn 76 Elke dag stroomden er veemdelin gen St. Louis binnen, op doorreis naar Independence en St. Joseph, verzamelplaatsen voor de scharen goudzoekers. Hier schaften ze zich een gedeelte van hun uitrusting aan, eten, voor zichzelf en de die ren, werktuigen, die ze verderop niet konden krijgen. St. Louis ging wel wat op een kamp lijken, waar een leger op doortocht een paar dagen halt gehouden had. Op elke open plek in de stad konden Ro bert en Arvid die wonderlijke wa gens zien, de Conestoga Wagons, die opstaande kanten hadden van brede latten, en voortrolden op vier dikke wielen die met ijzer beslagen waren. De wagen was overspannen met doek. een soort huifkar dus. Vol respect keken ze naar de met Ijzer beslagen wielen, die tweedui zend mijl al wentelend af moesten leggen, over prairies en hoogvlak ten, over bergen en dcor woestij nen tot ze eindelijk bij het zand terecht kwamen, waar het goud blonk en glansde. De Callfornlëgangers reden op osse- wagens en op paarden en muilezels, en wie geen kar bezat en ook geen rijdier, die moest te voet gaan. Maar ook voor diegenen waren de lastdieren onontbeerlijk voor de bagage; niemand kon op die lange tocht een zware bepakking dragen. Robert en Arvid telden hun geld en overlegden zorgelijk: hoe moesten ze nu reizen? Op zekere morgen op hun zwerf tocht door de stad werden ze aan gesproken door een donkere man, met een met zilver beslagen Ken- tuckyrifle op zijn rug Hij was niet grotei dan een knaap, gekleed ln een kort rood jasje met gouden strepen over schouders en borst. Op zijn hoofd droeg hij een bruine hoed. met een zilverwit koord om de bol. Het was de grootste hoed die ze ooit gezien hadden. Het was een grappig gezicht, zo'n klein mannetje met zo'n grote hoed. De wonderlijk geklede vreemdeling vroeg hun. of ze naar Caiifornië wilden. Yes, yes.We are hunting for gold! Nog nooit eerder had Robert zo vlug in het Engels geantwoord Het mannetje glimlachte en ont bloots daarbij lange, puntige tan den. Zijn gezicht was geelbruin, de kleur van honing. Zijn vooruitste kende forse neus deed hem aan zijn broer Karl Oskar denken. Hij had grote en vriendelijke ogen, het w;.s of ze warmte uitstraalden. Zelf was hij ook op weg naar de goudvelden Hij zou hun alles ver schaffen, wat ze onderwg nodig hadden, als ze hem gezelschap wil den, houden en hem hielpen met de muilezels .Of ze ook gewend waren om met dieren om te gaan. We are used to farm work! riep Robert uit. We can take care of cattle! Good! Let's go to a tavern for beer! Ze hingen over de tapkast en verbelden elkaar van alles. Voor er een' uur om was. was alles geregeld: Robert en Arvid hadden voor de tijd van vier ntaanden zo lang zouden ze op de California Trail zijn als muilezeldrijvers dienst genomen bij een Mexicaan, ge naamd Mario Vallejos. Noch Robert noch Vallejos hadden het Engels als moedertaal, maar toch konden ze zonder moeite met elkaar praten. Vallejos was in Texas geboren. Een paar jaar gele den hadden de Amerikanen hem zijn land afgenomen nu wilde hij hun een deel van hun goud ln Caiifornië afpakken. Hij had met een paar vrienden die hetzelfde wilden, afgesproken dat ze in St. Joseph bij elkaar zouden komen, van waaruit er een grote groep mensen aan het eind van april naar Caiifornië zou vertrekken. Van St. Louis tot St. Joseph was het ongeveer tweehonderd vijf tig mijl; dat stuk moesten ze nu eerst afleg gen. Vallejos rekende uit, dat ze, als ze elke dag twintig mijl af zouden leggen, er twaalf of dertien dagen voor nodig zouden hebben. De Mexicaan was de eigenaar van acht muildieren, allemaal nog krachtige dieren van tussen de vier en zes jaar oud. Ze konden elk wel 300 pond op hun rug dragen. Valle jos vertelde dat Indiaanse paarden en Mexicaanse muildieren de ge- schikste en taaiste rij- en lastdie ren waren op de California Trail. Maar zijn muildieren moesten voortdurend verzorgd worden en goed geroskamd. Robert verzekerde dat zijn kame raad en hij altijd het meest gehou den hadden van Mexicaanse muil dieren. (Wordt vervolgd.) 82. Smidje Verholen klom nu gauw naar binnen en stelde zich voor Humfrie H. Puckelton op. Hij liep rood aan van kwaadheid en brulde: 'Zeg tamme malloot! Heb je haar soms buiten gezet?' 'Ja. dat heb ik gedaan', antwoordde Hum frie ongeduldig. 'En wat zou dat?' "We hebben afgesproken, dat we haar aanwezigheid geheim zouden houden', hernam de smid bitter. 'Er viel niet veel geheim te houden', merkte Humfrie schamper op. 'Er dook plotseling een grote menigte op, die de smidse nieuwsgierig be gluurde. Ze riepen en brulden oriTde zeemeermin en ik dacht: Kom naar buiten voordat de dolle men sen het gebouw bestormen. Je weet hoe dat gaat Verholen. Als een menigte eenmaal zijn zinnen op iets heeft gezet, dan zullen ze het hebben desnoods breken ze er de hele boel voor af. Je mag me dus eigenlijk wel dankbaar zijn, dat je zaakje nou niet ln puin ligt', De Brit wendde zich ontmoedigd af en besloot bitter: 'Eilaas wat over dankbaar zijn. Dank tij is te veel geëist vandaag de c is droevig maar waar Verholen had het echter om op Humfries klaagzanj letten. Hij liep met Kar* smidse uit en beurde Aquamj,. zonder pardon van haar stq droeg haar snel de smidse ir menigte op straat keek ijk Reeds viel er wat opgewond^ mor te beduisteren n PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN fïOiNU REN je y mmm KRIJS IK flK HES Tom ÖEZ6SD170 IAN6. mIt 'misschien heeft 1 HijzecfwE \,m\ zak vimtm thuis. FERDINAND bijkomen uit de narcose. Een tekort aan anesthesisten en onvoldoende psychologische begeleiding raken dus onmiddellijk het lot van patiënten. Over dit aspect in de gezondheids zorg zal het rumoer na deze uitzen ding wel toenemen. Ik vraag mij echter af, of het probleem hier op de juiste wijze aan de orde is gesteld. Soms heb ik het gevoel, dat de Aktua-redactie dergelijke discussie-programma's meer van wege het geruchtmakende element lanceert, dan om een algemeen belang te dienen. De vooraf getoon de doktersfilm 'Achter het masker' kon moeilijk worden gezien als een objectieve introductie. Het gero mantiseerde verhaal had weinig of niets uitstaande met de Nederlandse problemen rondom de anesthesie. Voor het volgen van de discussie had men deze film absoluut niet nodig. Bij de aankondiging deelde de TROS echter niet mee, op welk tijdstip het gesprek zou beginnen. Werd dit verzwegen om het klanten- bindende element, en daarmee de kijkdichtheidsgraad zo hoog moge lijk op te voeren? TON HYDRA DEN HAAG Staatssecretaris Van Huiten wii de tachograaf voor be paalde categorieën vrachtwagens vervroegd verplicht stellen .De ta chograaf, een instrument dat onder meer de rust- en rijtijden noteert en zodoende controle op naleving van het rijtijdenbesluit mogelijk maakt, moet volgens een EG-veror- dening per 1 januari 1978 ln de cabine van alle vrachtwagens en autobussen met een gewicht van meer dan 3500 kilo aanwezig zijn. Omdat zich problemen kunnen voordoen wanneer de tachograaf in alle vrachtwagens tegelijk moet worden ingebouwd, wil de staatsse cretaris de invoering geleidelijk re gelen. Volgens de Eigen Vervoerders Or ganisatie (EVO) is hierdoor een riskante situatie geschapen, omdat zowel op nationaal niveau als in EG-verband nog overleg wordt ge voerd over de herziening van de rijtijdenregeling. Radio vandaag Speciaal TV vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 CS) Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gmn. voor de hulsvr. 8.45 (S) Podium 9.45 (S) Onder de hoogte- zon. 10.30 Nws. 10.33 (S) OrkestpaJet. 11.10 (S) Solisten, koor en orkest. 12.00 Bel Canto. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 (S) Europa- Globaal. (15.30 Nws. 1630 Hier en nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen. 19.00 (S) Leger des Hellskwartler. 19.15 (S De wereld zingt Gods lof. 19.55 Overdenking. 20.00 (S Muziek, muziek, muziek. 21.50 (S) Kerkorgelconcert. 22.10 De kerk vandaag. 22.30 Nws. 22.40 Hier en nu. 23.00 Daar om naar de christelijke schoolt 33.20 Album. 23.55 Nws. 9 De KRO vertoont de Universal- NEDERLAND I film over het fel bewogen leven van de non-conformistische danse- NOS res Isadora Duncan. 18.45 Minimolen Ned. 2-20.20 18.55 Journaal terst. AVRO- 9 40 Schoolradio. 10.00 (S) Kleutertje luister. 10.10 Arb.vlt. (11.00 Nws 11.03 Radiojourn.) 11.30 (S) Rond- twaalf met om 11.55 Beursber. 12.30 Zelfstandig zijn en blijven, praatje. 12.35 (S) AVRO's wekelijkse sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. 13.21 (S) Alert! 13.50 (S) Viool en plano. 14.10 (S) 't Is historisch. 14.30 Met muziek op stap. 15.15 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radi ojourn. 16.05 (S) Gebakken vensterban ken, kindermagaz. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18 05 Radiojourn. PP: 18.20 WD. IKOR: 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 (S) Romantische planotrio's. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Holland Festival '75. AVRO: 22.30 Lichte gramm.muz. 22.45 (S) Vanavond laat cultureel. 23 35 (S) Vanavond laat nieuws. 23.45 Radiojourn. 23.55 Nws. HILVERSUM IH r.02 r Pep-op-drle. 11.i r -HM 12.03 Drie tussen de middag. 14.03 Pop- kontakt. 16.03 De Hltmeesters. 18.03 De vakaturebank, 18 10 Joost mag niet eten. TROS: 19 02 (S) Poster. 20.02 Ferry Maat's soul top-10. 21.02 (S) Se- sjun. 22.02 (S) De Hugo van Gelderen show. 22.55 Med. 23.02 (S) Jazz-Sir. 0.02 De Hugo van Gelderenshow. 1.02 De nachtwacht. EO: 5 02 (S) Old time religi on. 5.30 (S) Matinata. 9 In de zevende aflevering van Klaverweide staat wethouder Kui pers aan de rand van het bankroet. Ook de roddel speelt hem parten. Ned. 1-20.35 9 Onderwerpen in Achter het Nieuws zijn: voorlichting aan Suri- namers, bezuinigingsplan bij CRM, de onderwijsnota en de Northrop- affaire. Ned. 1-20.20 en 21.55 9 In een gezamenlijk optreden la ten de gitarist Paco Pena en John Williams uiteenlopende expressie mogelijkheden horen. Ned. 1-22.30 9 Een van de zeven fs een Duitse documentaire over nazi-misdadigers die dertig jaar gevangen zitten in de Italiaanse vesting Gaeta. Duitsl. 1-21.45 9 Jan van Herpen richt ln zijn rubriek 't Is Historisch de aandacht op het waardevolle Veluws Museum. Hilv. 2-14.10 9 Begeleid door pianist Erwin Ga ge zingt Elly Ameling liederen van Schubert. Hilv. 2-20.05 9 Het Septet Frans Eisen treedt op in de Boerenhofstede te Laren. Hilv. 3-21.02 VARA 19.05 De Stratemakeropzeeshoji* 19.30 Mangati: veehoeden, jeugdfilm I 20.00 Journaal io 20.21 Achter het EI nieuws 20.35 Klaverweide, tv-spel 0 21.25 Ronnie Corbett, n bv-serie m 21.55 Achter het nieuws 22.30 Paco Pena en John Williams: )r Spaanse gitaarmuz. k NOS 22.55 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal KRO 19.05 Mijl op zeven: tocht door Ned. 20.00 Journaal 20.21 Het leven van Isadora Duncan, speelfilm KRO-RKK 22.35 Uit de agenda van een bisschop NOS 22.45 Journaal (jagerstaal), 29. plaats in Engeland, .31. brilslang, 32. verkeerde daad. 33. plaats in N.Br., 34. kleverige stof. Verticaal: 2. palmboom, 3. houten vat, 4. hoofddeksel, een zekere, 6. twijg, 7. visje, 9. vaarwel, 11. tegen stander 13. hachelijk, 15. hoog bouwwerk, 16. bereide dierenhuid, 18. wig, 19. bedorven, 23. vlijtig, 24. plechtige gelofte, 25. van tijd tot tijd, 27. snuiftabak, 28. jong schaap, 30. holte in een muur, 31. houten bakje. Oplossing van gisteren: 1. melange, 2. portret, 3. massage, 4. mortier, 5. kanteel, 6, rapport. 7. verraad. MOSTERD Horizontaal: 1. vochtig. 5. wandver siering. 9. gewoonte. 10. niet geslo ten, 12. zwemvogel. 14. vreemde munt. 15. ogenblik. 17. ontkenning. 18.. etui 20. gifslangetje, 21. dwalen. 22. spaans paard, 24. plaats in de N.O.P., 26. gevangenis, 27. schuw Van een verslaggever HEERHUGOWAARD WD-wet- houder C. Bras heeft zijn porte feuille (onderwijs, financiën en grondzaken) in Heerhugowaard ter beschikking gesteld. De wethouder is het niet eens met de recènte beleids ombuiging van een raadsmeerder- heid, die besliste dat Heerhugo waard zijn uitbreiding in de woning sector moet terugschakelen. AMSTERDAM De Nederlati Vrouwenbeweging heeft de onft dellijke vrijlating geëist van t Indonesische vrouwen. In een aan de Indonesische ambassa in ons land en minister Pronk i gen de vrouwen met afschuw j nis te hebben genomen var s zware gevangenisstraffen, die t i de vrouwen zijn geëist. it Zij zouden onder andere geld ben ingezameld voor famlliel j van omgekomen of zittende po e ke gevangenen. Tegen de vroi zijn gevangenisstraffen geëist 20 jaar tot levenslang zonder a t van het nu zeven jaar dur voorarrest. Volgens de vrouwenbeweging de vrouwen in Nederland en ii nationaal bekend als mensenL zich vele Jaren van hun leven ben Ingezet ln de strijd v rechten van de vrouw en de hankelijkheld van Indonesië.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4