Bijbelverspreiding moet een bewéging blijven El Beyers Naudé met de dood bedreigd Vandaag 1 Actie voor boeren in Honduras Gereformeerden breken niet met steun aan anti-racisme-program Weizsacker pleit voor Koreaanse predikanten Bijbelgenootschap huldigt baron Van Tuyll Onze adressen 'Rechter kan burger tegen de pers niet genoeg beschermen' Protest tegen uitwijzing Wood Gemeente verbiet afvalvernietiger Kerken helpen Chr. Instituut Oud-katholiek bouwfonds ter ruste Groningen zou zich neerleggen bij Dollard-besluit TROUW/KWARTET DONDERDAG 19 JUNI 1975 KERK-BINNENLANIL^ ROTTERDAM In de wereldbond, die na de oorlog werd opgericht, hebben alle bijbelgenootschap pen nu een perfect werkende organisatie. Een bijna feilloos instrument om steeds meer mensen in steeds meer landen met het goede nieuws van de bijbel te bereiken. Is binnen die gestroomlijnde structuur nog voldoende ruimte voor individuele christenen om te worden ingeschakeld? Deze vraag legde de Jubilerende algemene secretaris van het Neder lands Bijbelgenootschap (NBG) mr. F. S. L. F. baron Van Tuyll van Serooskerken. gisteren aan de alge mene vergadering van het NBG in de Rotterdamse Doelen voor, toen hij terugkeek en vooruitzag na een kwart eeuw leiding te hebben gege ven aan bijbelgenootschapswerk (vertalen, produceren, verspreiden van de bijbel) in binnen- en bui tenland. Ook een onvermijdelijke ontwikke ling als de toenemende specialisatie van dit werk heeft als gevaarlijke kant dat de individuele christen die wil meedoen buiten spel wordt ge zet. zei mr. Van Tuyll. Bij alle veranderingen zal echter het moei lijke evenwicht met de persoonlijke verantwoordelijkheid van iedere betrokkene moeten worden hervon den. Dat betekent: kansen voor daadwerkelijke medewerking schep pen voor iedereen. Of het nu een bestuurslid of een vrijwillige bijbel- verspreider. een staflid, dan wel iemand die voor het werk geld geeft betreft. Naast organisatori sche efficiency dus vooral ook gees telijke efficiency, aldus mr. Van Tuyll. Er mag niet gerust worden voor iedere christen vooral ook de jongere de kans heeft om mee te doen. Bijbelverspreiding, als beweging begonnen, moet dat in toenemende mate zijn en blijven. Huldiging Tevoren hadden de voorzitter van het NBG, prof. dr. W. C. van Unnik, hoogleraar te Utrecht en de heer John Dean uit Londen, van het wereldhulpfonds, de heer Van Tuyll die 25 jaar de functie van algeme ne secretaris heeft vervuld, toege sproken. De eerste belichtte het ve le werk aat mr. Van Tuyll in die Mr. F. S. L. F. baron van Tuyll van Serooskerken. periode heeft mogen en kunnen doen bij het zoeken naar nieuwe wegen om het woord van God be kend te maken, zowel via het NBG als via de wereldbond. De heer Dean ging nader in op mr. Van Tuyll's activiteiten in het buiten land, dat hem niet voor niets tot voorzitter van de raad voor de we reldbond van bijbelgenootschappen, het hoogste bestuurscollege, be noemde. Aan de jubilaris werd tenslotte het eerste in leer gebonden exemplaar UIT VAN LEZERS Aantrekkelijk A. J. Klei vindt het fijn om wat achteraf, in een schemerig hoekje, liefst achter een pilaar, een eind weg te mediteren. Speciale ver wachtingen van de kansel heeft hij niet. Het is dacht ik toch wel erg, wanneer een medewerker van een christelijke krant er een dergelijke visie op na houdt. Ik dacht dat je naar de kerk komt om te horen wat God in de preek tot ons wil zeggen, hoe gebrekkig dit ook moge gebeu ren en niet om voor jezelf wat weg te mediteren. Steenderen B.Agterkamp Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij pubiikatie wordt de naam van de schrijver vermeld. HOOFDKANTOOR: Nieuwe Zijds Voorburgwat 276-280, Amsterdam. Tel. 020-220383. Postbus 859. ROTTERDAM: Westblaak 9-11, Rotter dam. Tel. 010-115588. Postbus 948. DEN HAAG: Parkstraat 22, Den Haag. Tel. 070-469445. Postbus 101. LEIDEN: Steenstraat 37, Leiden. Tel. 071-31441. Postbus 76. DORDRECHT: Scheffersplein 1, Dor drecht. Tel. 078-33370. Postbus 118. GRONINGEN: Nieuwe Ebbingestr. 25. Groningen. Tel. 050-125307. Postbus 181. ZWOLLE: Melkmarkt 56. Zwolle. Tel. 05200-17030. Postbus 3. Guatamala-koffie In aansluiting op het artikeltje over koffieprijzen (A. J. Klei in Trouw van 17 juni) deel ik mee dat be langstellenden ook bij mij Guata- malakoffie kunnen kopen (ik betrek die van S.O.S. in Haarlem). Mijn adres is: Micliel Angelostraat 91 huis in Amsterdam-Zuid. Telefoon: 72.39.61. Amsterdam Mevr. M. van Saane Dr. Weijland Als hervormde wil ik mijn teleur stelling uitspreken over het stand punt van de nieuwe secretaris van de gereformeerde synode, dr. Weij land. t.a.v. de eenheid van de ker ken. Hij vindt, dat iedereen moet beginnen met goed luthers, goed remonstrants, goed hervormd en goed gereformeerd te worden. De kerken moeten z.l. gescheiden blij ven en alleen de kerkdeur openzet ten als ze avondmaal vieren. En alsof het nog niet genoeg is zegt hij: 'Je moet de moed hebben in generaties te denken.' Hoewel de geref. synode enige tijd geleden al geschrokken was over de snelle toenadering tot de Ned. herv. kerk, zal deze secretaris die wel helemaal om zeep helpen. En dat in deze tijd. waarin we elkaar nodig heb ben. Dr. Weijlands benoeming tot secretaris is een stap achteruit, zo wel voor de geref. kerken als voor de Ned. herv. kerk. H. I. Ambacht P.Kors Bewapening Het voorkomen van de verdere ont wikkeling van de 'wapens van de toekomst' is volgens Breznjew drin gend nodig. Ook al wil hij hiermee in de eerste plaats de belangen van de Russen dienen, dan nog is het te hopen dat hij gehoor vindt. In de commentaarkolom van deze krant werd kortgeleden geconsta teerd dat veel christen-politici, als zij bezig zijn met de Nederlandse bewapening voor de toekomst, dit zo blijmoedig doen. Mogen we. als er zo wordt doorgegaan, eigenlijk nog wel op een toekomst rekenen? Rotterdam A. P. de Winter van het gedenkboek 'Tot uw dienst' aangeboden, samengesteld door Jan. J. can Capelleveen en Ton van der Hammen (de hierbij afgedrukte cartoon van Len Munnik is uit dit boek overgenomen). Het boek is aan de algemene secretaris opge dragen en beschrijft de vele veran deringen in het bijbelgenootschaps werk. die zich in de afgelopen kwart eeuw hebben voorgedaan, een vijftiental medewerkers die 25 jaar geleden of nog eerder in dienst van het NBG kwamen wer den in de huldiging betrokken en ontvingen eveneens een genum merd luxe exemplaar van 'Tot uw Dienst'. Onder hen waren zowel vertalers, stafmedewerkers, perso neelsleden in de administratieve sector als bijvoorbeeld de huisbe waarders van het Amsterdamse bij belhuis: de heer en mevrouw H. Wlllems-Sietsen. Voorlichting Ook dit Jaar was een belangrijke plaats aan de voorlichting van de leden Ingeruimd. In aparte zalen konden vragen worden gesteld over vertalen, verspreiden, contacten met het buitenland, hoever de taak van het bijbelgenootschap reikt bij het geven van toelichting (kantte keningen) op de bijibel, geldwerving en 'vertaling* van de bijibel in woord, beeld en geluid, In een au diovisuele presentatie kon verder kennisgenomen worden van ver taal- en verspreidingswerk in Kenia, in Tsjechoslowakije alsmede van hetgeen het pas geopende bijbels museum annex bijbelwerkplaats te bieden heeft. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen ds. G. Bracks te Gameren, bij velen bekend van Youth for Christ-Nederland, waarvan hij di recteur is. mevrouw C. H. Reitsma- van Spanje te Epe, bestuurslid van de Nederlandse christenvrouwen bond, ds. T. Poot, hervormd predi kant, lid van de gereformeerde bond in de hervormde kerk te Nieuw-Loosdrecht, mevrouw J. Kui ken-de Groot te Middelburg en ds. S. van der Veen, gereformeerd pre dikant te Krimpen aan de IJssel. TELEPHONE YOUR SMALLS TO 836-5161 PuWiJrti by CS\ Piilili-hln; (iimjhtuy Lit JOHANNESBURG Dr. C. F- Beyers Naudé is vorige week tweemaal telefonisch door een onbekende met de dood be dreigd. Maar de Zuidafrikaanse theoloog heeft erop gereageerd met de uitspraak: 'Ik geloof dat mijn leven in Gods hand is. Daarom kan ik mij om dit soort dreigementen niet erg be zorgd maken'. De dreigementen zijn geuit tij dens zijn verblijf vorige week in Kaapstad, toen hij aanwezig was bij de synode van de zwarte Nederduits gereformeerde kerk in Afrika. Voordat dr. Naudé in Kaapstad een vergadering van de reformpartij zou toespreken waarschuwde een stem per tele foon dat hij beter kon wegblij ven als zijn leven hem lief was. Een tweede dreiging werd later geuit tegen zijn aanwezigheid bij de synode. Hoewel de politie werd gewaarschuwd, heeft dr. Naudé zich van de dreigementen niets aangetrokken. De telefoontjes hebben in de Zuidafrikaanse pers aandacht getrokken. Afgelopen zaterdag waren aan de Zuidafrikaanse ki osken plakkaten aangebracht, waarin het nieuws over de drei gementen tegen Naudé groot werd aangekondigd. Van een verslaggever UTRECHT Met het zenden van een protesttelegram aan de presi dent van Honduras is Clat-Neder- land een actie begonnen ter onder steuning van de Hondurese boeren, van wie er nog steeds honderd in de gevangenis zitten. In het tele gram wordt inwilliging van de ei sen gevraagd en vrijlating van de gevangenen. Midden mei hebben tienduizend boerenfamilies stukken land bezet uit protest tegen de vertraging bij het uitvoeren van het landhervor mingsprogramma. Een week later werd de actie beëindigd, toen de Hondurese regering een ultimatum stelde en het leger en de landeige naren met geweld dreigden. 320 boeren werden gevangen genomen, aldus het Clat. Op verzoek van de Latijns-Ameri kaanse landwerkersfederatie (FOL), die wees op de ellende die de boe ren vorig jaar door de orkaan 'Fifi' al hebben ondergaan, is Clat-Ne- derland tot de actie overgegaan. Van een verslaggever UTRECHT 'De bescherming die de strafrechter en de burgerlijke rechter de burger tegen de pers kunnen bieden is onvoldoende'. Dit schrijft de jurist R. J. M. de Meij in zijn proefschrift over de vrijheid en de verantwoordelijkheid van de pers. De jurist, die gisteren aan de Rijksuniversiteit in Utrecht promo veerde, vindt dat de rechter niet in alle gevallen hulp kan bieden en dat bovendien aan de vormen van gerechtelijke hulp belangrijke be zwaren zijn verbonden, zoals nog meer publiciteit. Mr. De Meij constateert dat met name van het strafrecht een spaar zaam gebruik wordt gemaakt als het om persdelicten gaat. Hij wijst echter uitbreiding van de bescher ming van de burger tegen persde licten af, omdat zulke bepalingen in de strafwet op gespannen voet staan met de persvrijheid. Het zou daarom, volgens de heer De Meij beter zijn dat burgers die zich door de pers tekort gedaan voelen te recht kunnen bij een meer gezag hebbende Raad voor de journalis tiek dan de huidige. Een raad die optreedt, als behoedster van de normen die enerzijds de kwaliteit van de informatie betreffen en an derzijds beschermen tegen onnodi ge krenking van diegenen die on derwerp van nieuws zijn. Het grote voordeel van een omgevormde en uitgebreide raad voor de journalis tiek is volgens de heer De Meij dat de overheid er niet bij betrokken is. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De oud-praeses van de gereformeerde synode, dr. A. Kruyswijk, verwacht dat het Chris telijk Instituut van dr. C. F. Beyers Naudé er binnen de kortste keren in zal slagen met louter steun uit Zuid-Afrika zelf weer een redelijk financieel niveau te bereiken, nu de buitenlandse steun ónmogelijk is geworden. JOHANNESBURG De Zuidafri kaanse raad van kerken protesteert heftig tegen de uitwijzing uit Na mibië van bisschop Richard Wood van de anglicaanse kerk. 'Omdat er geen bewijs voor het tegendeel is, nemen wij aan dat de uitwijzing van Wood en zijn vrouw ingegeven is door zijn voortdurende vereen zelviging met de zaak van de on derdrukte mensen en door zijn ont hulling van onrechtvaardige en dis criminerende praktijken in Zuid- west-Afrika', zegt de raad. Wood, zijn vrouw en Rolf Freide, de directeur van het christelijk centrum in Windhoek moeten voor dinsdag het gebied verlaten. De raad van kerken noemt dit een ernstige en onwettige bemoeienis van de staat met kerkelijke zaken. In Windhoek heeft de politie be kendgemaakt dat zij gisteren in het huis van Wood een aantal docu menten, particuliere brieven, band opnamen en affiches in beslag heeft genomen. Mevrouw Wood is Amerikaanse. Haar man is een tot Zuid-Afrikaan genaturaliseerde Brit. Zij heeft gezegd dat zij nog niet weet, waar zij en haar man heen zullen gaan. als de dag van de uitwijzing daar is. Van een verslaggever HILVERSUM In de Hilversumse keukens mogen voortaan geen af- valvernietigers meer worden ge bruikt. Het college van burgemees ter en wethouders vindt dat een dergelijke lozing van keukenvuil een onaanvaardbare belemmering is voor het funktioneren van de zui veringsinstallaties voor het rioolwa ter. De afvalvernietiger, die In de goot steen zit, ziet eruit als een ventila tor, maar bezit roterende messen. Dat is, aldus het college, volgens de lozingsverordening niet toegestaan. De gemeente Hilversum zal binnen kort juridische stappen nemen om eventuele overtreders van de nieu we bepaling te bestraffen. Op het ogenblik is er nog geen controle op de naleving van de maatregel. IN HET PARK Zo 's avonds om 7 uur kan fj/ stil zijn in het park. Vooa. gang lagen de ingewanden*» stad bloot, zeker weer een kelijke operatie aan teleffl andere kabels. Er is vrljv mooiere melodie te beden" vogels die in de avond elkaar van ver allerlei gehej ge dingen toeroepen en tegen de achtergrond vani die door de wind aan hefciv gebracht worden. Dan mag»n< heel hoog boven ons eeen vliegtuig zijn weg naar lie zoeken. Ik sla de weg mdi Rosarium in. Het kan nu ®g< gebeuren. Vandaag schijnt na niet, maar dat hoeft ook ïflic zonder de zon hangt hier em me sfeer. De lucht is mettr met een beetje oranje limoeb; doorheen. Ik ben nieuwsgiefiti de rozen. Globaal gezien zijng niet uit, maar van dichter!" toch hier en daar een vak i begint te bloeien. 'Sweet 1 de eerste roos die uit is, I van de babyroosjes. In an ken is wel eens hier of heel brutaal haantje de maar dan is het nog niet i, vak dat uit is. Er zijn ook j"! die de knoppen nog stijf r den. 'Vincent van Gogh* laatbloeier en trouwens 'Pij hout' heeft het ook nog eei! koud. Maar het zal niet laijl duren. Voor maanden lanr er straks rozen in allerlei zijn. Verderop staan de imméf te schaakstukken, als onderq* de tentoonstelling. Ze doenl het feest in z'n aanloop, ve'C houden vreugde. Het blif^ mensenwerk, van elke dag de. Hoewel daar weet de IP0 raad mee. Hij laat er elk ta ders zijn licht over vallen, deze zonloze avond met d%ü lucht. e Dr. Kruyswijk bracht gisteren in het breed moderamen van de gere formeerde synode verslag uit van zijn bezoek aan de synode van de zwarte Nederduits Gereformeerde Kerk in Zuid-Afrika. Hij vertelde dat dr. Beyers Naudé en zijn mede standers zich 'uiterst gelukkig' toonden met de brief die het mo deramen van de gereformeerde synode aan de wereldraad van ker ken heeft gezonden over de ont wikkeling van het anti-racisme- program. Dr. Kruyswijk heeft in Zuid-Afrika duidelijk gemaakt dat er geen sprake van is dat de Gere formeerde Kerken met hun brief hun steun aan het anti-racisme- program in de waagschaal hebben gesteld. 'Onze bezwaren gelden maar één onderdeel van dit pro gram: de steun aan het propageren van geweld door het Afrikaans Na tionaal Congres.' KAAPSTAD De kerken van Zuid-Afrika, met uitzondering van de blanke Nederduits gereformeerde kerk, willen zich garant stellen voor de voortgezette arbeid van het Christelijk Instituut. Dit meldt het persbureau Evangelische Presse- dienst. De EPD zegt dat het diocees Johannesburg van de anglicanen, het rijkste van de anglicaanse kerk in Zuid-Afrika, zijn financiële steun heeft beloofd. Het bestuur van het Christelijk Instituut zal zich de komende dagen beraden over de manier waarop de steun van de kerken kan worden aange nomen, omdat de Zuidafrikaanse regering reeds heeft gedreigd in te grijpen, wanneer buitenlandse steun via de kerk toch aan het Christelijk Instituut zou toevloeien. ROTTERDAM Het bouwfonds voor de oud-katholieke kerk van Nederland is voorlopig ter ruste ge legd. Deze bisschoppelijke beslissing is in overleg met het bestuur geno men, omdat nieuwbouw-projecten op korte termijn niet te verwach ten zijn. In de veertien Jaar van zijn be staan heeft het bouwfonds 320.000 gulden bijeengebracht. Meer dan de helft van dit geld werd gebruikt bij de bouw van een nieuwe kerk in IJmuiden. De rest ging naar res tauraties van diverse oud-katholie ke kerken in het land. NED. HERVORMDE KERK ei) Beroepen te Nieuwkoop (tots. C. J. Bronsgeest te Den Hei Wezep: J. H. Gijsbertsen te lie Hardinxveld en J. Vis te veld; te Groningen: J. van (buiteng. werkz. geest, prot. ziekenhuis Refaja) naai. GEREF. KERKEN Benoemd tot pastoraal i voor de bejaarden te Zwolle] aal voor De Esdoorn (en stad) P. H. de Kleer, em.£ wonende te Nunspeet, die 1 noeming heeft aangenomen^ GEREF. KERKEN VRIJG. Beroepen te Terneuzen: S. £r< I-N-: te te i sen te Spakenburg' gen: A. de Snoo, kand, drecht. Bedankt voor Spakenburg-N£ Goedhart te Zwolle. h< v GEREF. GEMEENTEN t< Beroepen te Wageningen: Ari man te Rijssen: te Fort 5 (Can.): drs. A. Vergunst te In Dr. A. Kruyswijk Van een verslaggever GRONINGEN De provincie Gro ningen zal, naar het zich gister avond liet aanzien, zich niet meer tegen de regering verzetten in de omstreden kwestie van het Dollard- kanaal. De fracties van CDA en CPN in Provinciale Staten, legden zich gisteravond morrend bij de rege ringsbeslissing neer, dat er om milieuredenen geen kanaal door de Dollard mag komen. Vasthouden aan een Dollard-kanaal zag men als vechten voor een verloren zaak. Het CDA diende een motie in om in ieder geval een binnendijks ka naal te maken. Winschoten krijgt dan tenminste een verbinding met de open zee. Of de PvdA hierin mee zal gaan, was overigens gisteravond nog onduidelijk. Deze partij wilde de mogelijkheid om te volstaan met slechts een gemaal voor de afwa tering, ook openhouden. Men vreest ook van een binnendijks kanaal milieubederf. Overigens kan zo een kanaal ook in agrarische kring nog voor tweespalt zorgen. Een deel is er tegen, omdat dit landbouwgrond kost en wil om die reden eventueel liever een gemaal. Alleen de WD bleef vasthouden aan een buiten dijks kanaal. De stemmingen moes ten gisteravond nog plaats hebben. BONN Richard von Weiszacker, lid van het centraal comité van de wereldraad van kerken en fractielid van de CDU in de bondsdag heeft de beschuldiging tegen de vier Zuidkoreaanse predikanten 'onzinnig' genoemd. Von Weizsacker maakte met Willi am Thompson (Ver. St., voorzitter hervormde wereldbond), generaal T. B. Stmatupang (raad van kerken Indonesië) en dr. Leopold J. Niilus (Genève, staflid wereldraad voor in ternationale betrekkingen) deel uit van de delegatie van de wereldraad, die in de republiek van Zuid-Korea op onderzoek uitgeweest is. Hoofd doel van dit officiële bezoek was volgens von Weizsacker 'bij de ver stoorde communicatie tussen ker kelijke en staatsinstellingen naar vermogen te helpen'. Volgens hem zal erop worden toegezien, welke ge volgen het bezoek heeft 'niet alleen voor de vier predikanten, maar in het algemeen ook voor de betrek kingen tusen kerk en staat in Zuld- Korea. Wij bieden onze hulp aan, zonder in een proces dat nog aan de gang Is, in te grijpen'. De gevangen genomen vier protes tantse theologen, onder wie een al voor de derde keer. drie predikan ten en een dominee-secretaris-ge- neraal van de Zuidkoreaanse raad van kerken wordt 'misbruik' aan gewreven van geld afkomstig van de Westdultse werelddlakonale ac tie 'Brood voor de Wereld'. En do minee was werkzaam in de achter buurten van Seoel, waar hij, aldus Weizsacker. 'het bevorderen van betere levensomstandigheden tot zijn pastorale taak rekende'. Dat het daarbij tot conflicten met de overheid kwam was haast onver mijdelijk. omdat staats voorzienin gen om in noden te voorzien ont braken. Een regeringswoordvoerder had de Richard Weizsacker delegatie uit Genève gezegd dat de handhaving van de staatsveiligheid voorgaat boven tal van binnen landse noden. De delegatie van de wereldraad had daarom naar voren gebracht, dat behartigen van de rechten van de mens en de sociale zekerheid de handhaving van de nationale veiligheid ook ten goede komen. .ia Grenzeloze gehoorzaamheid- Stanley Milgram. Uitgeverij L 230 blz. prijs 22.50. k Verslag van een experiment! derzoek naar de mate waarifli sen bereid zijn 'op gezag' 10 mensen pijn te doen en a vernietigen. Proefpersonen |- de opdracht elektrische sc|" toe te dienen aan een protel slachtoffer. Milgram onderzon voorwaarden waardoor sö proefpersonen gehoorzaam i en andere ongehoorzaam aa 'opdrachtgever'. Zijn conclusfe aanzienlijk deel van de doet eenvoudigweg wat hun opgedragen en zolang dei] drachten afkomstig zijn vanf hun ogen legitieme gezagsinfi voelen ze daarbij geen enkefrl tensbezwaar. Spelend leren spelen, door SR Hettema. Een boekje voor l\ ders en spelleiders van verf* lijk gehandicapten. Uitg. ie Silvolde; Terborgseveld. 24 L 5,(incl. verzendkosten- Bij de stichting IVIO. Lelyst^ uitgekomen AO-boekje 156: jaar lastig Amsterdam, door Kruizinga en nr 1567: Eigei monumenten, door H. Koogi deeltje 20 blz. 1.40. Geheimen van de dierenartt gids waar veel huisdieren in I deld worden. Geschreven dt Lemaire. Uitg. Meulenhoff, 264 blz 19.90. KINDERBOEKEN Het aantal 'familie-albums Paulus de Boskabouter groeit rig. De avonturen van het schrokken besnorde manne die van de pinnige Eucalypl te vergeten, worden nu al negende en tiende album vf Op iedere pagina zes prentji tekst, in beide gevallen afk van Paulus' geestelijke vadei Dulieu. Het imago, dat deze zich via de beeldbuis heeft v ven. leidt er stellig toe, da jongeren met plezier nog eei ken in het vreemde leven vi kereltje, dat stoïcijns, maar allerlei verwikkelingen het weet te bieden. In genoemdf tjes gaat het over 'De Boemel 'Het Nachtpaard'. Het zijn ui van Unieboek b.v. Bussum ei zorgd door diens partner, Var kema Warendorf. Ze 5,90 per stuk. J

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 2