Bouwlokatie Wateringen opnieuw in discussie Den Haag neemt proef met fietsroute Nieuwbouw op plaats deel Vernèdepark Nota bepleit realisering wijk met 10.000 woningen Reacties Eerste sloop van 60 woningen Voor huursubsidie naar congresgebouw Drie weken jeugdpret Bijdrage van ƒ4,7 min. voor Zoetermeer In Piet Heinstraat en Witte de Withstraat Zendingsdag in Wassenaar Bomenrijke wijk Wittebrug wil geen aantasting RU-Leiden wil dee kantoorpand hure TROUW/KWARTET DINSDAG 17 JUNI 1975 REGIO DEN HAAG EN LEIDEN RIJSWIJK/WATERINGEN Met het doel de hele discussie over de realisering van omvangrijke woningbouwplannen op voornamelijk Waterings grondgebied weer op gang te brengen heeft de RK Woningbouwvereniging St. Bonifacius te Rijswijk een discussienota uitgebracht, waarin wordt ge sproken van de bouw van een nieuwe woonwijk in twee fasen met circa 10.000 woningen. Het plangebied in de nota, die in opdracht van 'St. Bonifacius' is op gesteld door het buro voor archi- tektuur en stedebouiw W. Tettero te Voorburg, wodrt begrensd door de kom van Wateringen, het gebied tussen Den Haag (Erasmusweg) en Noordweg, de groenstrook in Rijs wijk (o.a. Prinses Irene Sportpark) en de polder ten zuiden van de Middenweg. Volgens de opstellers van de nota ls het van Wateringen/Rijswijk zeker dat het past in een stedelijke struktuur van het Haagse gebied. In de gekozen strukttur sluit de bouwlokatie goed aan, zowel op de stad, op Rijswijk als ook op het dorp Wateringen. Van andere ge noemde bouwplaatsen in verschil lende rapporten van de provincie moet, aldus het Buro Tettero bezien worden of zij passen in een ruimte lijke ontwikkeling op lange termijn alvorens op korte termijn te kun nen gaan bouwen. Een bouwstroom van zo'n 10.000 woningen per jaar in Zuld-Hol- land-West maakt het noodzakelijk dat de ontwikkeling van een aantal bouwplaatsen gelijktijdig onvermij delijk is. De gemeente Zoetermeer heeft als snelst groeiende gemeente van ons land een produktie van ca. 2.000 woningen per Jaar. Dit is bereikt na jarenlange inspanningen en op bouw van de diensten en bedrijven. Zo'n 2500 woningen per Jaar per bouwplaats zal volgens de opstellers van de nota wel dicht bij het maxi mum liggen wat betreft plan voor bereiding en uitvoering. Zoals bekend stuitte d e beslissing om op grotere schaal in Waterin gen te bouwen inderijd af op een aantal aspekten van bestuurlijke en financiële aard, alsmede op tuin- bouwbelangen. In de nota, die aan de gemeentebesturen van Rijswijk en Wateringen is toegezonden, wor den nieuwe gegevens aangedragen ten aanzien van zaken welke voor heen knelpunten vormden, zoals onder meer hervestiging van tuin bouwbedrijven en de benodigde lo- katiesuibsidies. Volgens het bestuur van 'St. Boni facius' kan de voorgestelde gebleds- keuze, fasering, kleinschalige vor men, nauwe aansluiting aan be staande strukturen in Wateringen en Rijswijk zelf leiden naar positie ve bouwmogelijkheden. Met nadruk stelt het bestuur dat met de nota slechts een aanzet is gegeven tot het doel dat bouwen is. Zij zegt zich open te stellen voor verdere studie en overleg met belangheb benden. Het bestuur van de Wate- ringse Bouwvereniging die van de inhoud van de nota volledig op de hoogte is vindt het 'niet opportuun' zich thans over de plannen uit te spreken. De voorgestelde bouwlokatie is in de nota verdeeld in twee fasen. Fase 1, het gebied ten noorden van de Middenweg zou ca. 6.700 wonin gen met ca. 17.000 inwoners kun nen bevatten (hierbij is uitgegaan van 35 woningen per hectare). Fase 2. begrensd door Noordweg, Toma- tenlaan en Oosteinde, zou moeten uitmonden in de bouw van ca. 3.250 woningen. De eerste fase bevat een weidegebied en tuinbouwbedrijven van wisselende kwaliteit, fase 2 een zich in goede staat bevindend tuin bouwgebied, waarvan de verwerving een kostbare zaak wordt genoemd. De planopzet is zodanig dat fase 1 onafhankelijk yan het al of niet uitvoeren van fase 2 kan worden uitgevoerd. Volgens het rapport is fase 1 op zich in- en aangepast aan de situatie. Bestaande elementen als woningen, tuinen, bomen en heggen zouden zoveel als mogelijk moeten worden gehandhaafd en opgenomen worden Jn een nieuw patroon. Een deel van de nieuwe wijk zal de dagelijkse voorzieningen in de kom van Wateringen kunnen vinden. Voor het meest oostelijk gelegen deel zal een buurtcentrum nodig zijn. Aan het woonmilieu zal bij zondere aandacht moeten worden besteed. Voor de hervestiging van de in het betrokken gebied gevestigde Wate- ringse tuinders zijn er volgens de nota verschillende mogelijkheden, met name in de Broekpolder te Honselersdijk. Na verkaveling en reconstructie is circa 78 ha kwali tatief goede tuinbouwgrond be schikbaar. In de hervestiging zou ook een gebied nabij Veiling West- land Noord in Poeldijk en in het gebied van de CCWS te Honselers dijk kunnen worden betrokken. Ook zal het aanbod van bestaande bedrijven en weidegrond elders in het Westland een gedeeltelijke op lossing bieden. Totaal is voor de hervestiging ca. 140 ha beschikbaar, waarvan 90 procent nuttig te ma ken is als tuinbouwgrond. gelijk aan circa 80 kavels van 1,6 ha. Volgens het rapport zullen de groenten- en bloemenveilingen ten opzichte van 1975 geen omzetverlie zen behoeven te maken door are aalverandering. Het bestaande ge bied Wateringen zou nl. voor een groot deel worden opgevangen in wat thans weidegebied is. De verwerving van de gronden in fase 1 zal rond 60 min gaan kosten, in fase 2 ruim 41 min. Volgens de opstellers van de dis cussienota zal de geprojekteerde woonwijk in Wateringen, welke een funktie heeft in het Haagse gebied, voor lokatiesubsidie in aanmerking komen. Deze subsidie is ingesteld ter bevordering van de woningbouw in groiekernen en bedoeld om al thans de belemmering die in hoge grondkosten ligt zoveel mogelijk weg te nemen. De benodigde loka tiesubsidie voor fase 1 zal neerko men op ruim 49 min Cper woning 7.030), voor fase 2 op ruim 36 min (per woning 11.260). De be heersvorm van de woningen wordt gesteld op 40 pet woningwet. 10 pet premiecorporatie, 12 pet premiebe legging, huur en 38 pet verkoop. premie- en vrije sector. Voor wat de ontsluiting van de woonwijk betreft het volgende. De aansluiting op het rijkswegennet zal volgens het rapport plaats vin den op het kruispunt dat de Prinses Beatrixlaan met de geprojekteerde Rijksweg 19 of Zoomseweg zal vor men. Het tracé-knooppunt- Ypen- burg-Plaspoelpolder van Rijksweg 19 kan allereerst worden aangelegd. Tenslotte geeft het verlengen van de Lozerlaan en het verbinden van deze weg met de Zoomseweg het Westalnd en Den Haag-West een snelle verbinding met de rijkswe gen. Vanuit het plangebied gezien is de Verlengde Lozerlaan voor de verkeersafwikkeling naar de rijks wegen niet nodig. Kosten voor de aanleg van deze'weg zijn dan ook niet ten laste van de voorgestelde bouwlokatie gebracht. In het gebied zijn voorts tramlij nen geprojekteerd: één vanaf de kom van Wateringen via het plan gebied naar Sttenvoorde, In de Bogaard en het NS-station Den Haag-Moerwijk en één welke aan sluit op de bestaande lijn 16 en welke het toekomstige NS-Station Erasmusweg. het Hollands Spoor en Den Haag-centrum bereikt. Ook het streekvervoer kan daarin een funk tie krijgen. Aansluitend aan het sportpark Prinses Irene is een parkgebied ge dacht met een oppervlakte van 20 ha en voorzien van lig- en speel- Loco-burgemeester L P. Boe iers van Wateringen liet gis teren in een eerste reactie op de discussienota, die hij net had ontvangen weten, dat hij onverkort aan het standpunt vasthoudt dat woningbouw in het open gebied van Waterin gen de grootst denkbare ramp voor de tuinbouw is. Op een hearing over mogelijke wo ningbouw in Wateringen had hij op 5 juni j.l. gezegd: 'Een glastuinbouwgebied, dat inge klemd ligt tussen woningen, verloedert volkomen'. Ir. J. Jacobs, medewerker van het Proefstation te Naaldwijk, was desgevraagd niet op de hoogte van het rapport van de Rijswijkse woningbouw vereniging 'St. Bonifacius'. Hij noemde het op zijn minst 'verwonderlijk' dat op een oud plan de bouw van 10.000 woningen in Waterin gen teruggekomen wordt. 'Het is een merkwaardige zaak dat juist een woning bouwvereniging met dit plan komt. Ik vraag me dan ook af of we hier serieus op in moe ten gaan'. Een representatief beeld van 'Fase 1' in de discussienota over de bouw van duizenden woning^ Wateringen/Rijswijk. In dit gebied, globaal gezien ten noorden van de Middenweg, zouden 6.7(W' ningen kunnen worden gebouwd. Bestaande elementen als woningen, tuinen, bomen en heggenf den in de nieuwe wijk moeten worden opgenomen. weiden, voetpaden, etc. Het gebied tussen Den Haag (Erasmusweg) en de Noordweg kan als buffer tussen de Haagse woonwijken en het plan gebied dienen. Het gebied ten zuid en van de Middenweg kan een re creatieve funktie krijgen. Omdat een deel van de bebouwing is geprojekteerd op het gebied van de gemeente Rijswijk (de Strijpka- de ovnrat de gemeentegrens) ver zoekt het bestuur van 'St. Bonifaci- u' het gemeentebestuur er mede werking aan te verlenen dat de woningbouwvereniging in staat wordt gesteld de plannen, vooif gelegen binnen de grenzen Rijswijk, te realiseren o.m. doc^ gereedmaken van besten: splannen. VOORSCHOTEN B. en W. hebben de gemeenteraad voorge steld een krediet van 441.420 beschikbaar te stellen voor de sloop van een zestigtal gemeentewonir^en aan het Burgemeester Ver nèdepark. DEN HAAG De verruimde moge lijkheid om huursubsidie aan te vragen heeft gisteren niet tot grote drukte geleid. Maandag was het de eerste dag, waarop zij die menen voor huursubsidie in aanmerking te komen, hun aanvraagformulieren konden inleveren. Het bureau huursubsidie van de gemeente heeft daartoe in het Congresgebouw een speciale ruimte ingericht. Niemand behoefde maandag lang te wachten alvorens hij aan de beurt was. Op de eerste dag leverden enkele hon derden Hagenaars hun formulieren in, die door ambtenaren van het bureau gecontroleerd worden om vertraging door eventuele fouten te voorkomen. Men verwacht dat vele tienduizenden Hagenaars in de ko mende maanden de uiterste in- lever-datum van de formulieren is 12 september een aanvraag voor huursubsidie zullen indinen. Het bureau huursubsidie in het Neder lands Congresgebouw is dagelijks geopend van kwart over acht tot vier uur. Via de nummers 549740 en 549741 worden gedurende de ko mende maanden ook telefonisch inlichtingen gegeven. DEN HAAG De Stichting Haagse Jeugd Actie (HAJA) en het Haags Vakantie Comité heb ben voor de aanstaande juli maand weer een Zuiderpretpark georganiseerd. Dit jaar vindt het festijn plaats van 7 tot en met 25 juli voor kinderen van 4 tot 16 jaar. Zuid erpretpark '75 zal dagelijks geo pend zijn 10-16 uur. behalve za terdag en zondag. Bezoekers betalen per dag een rijksdaalder. Kaarten kunnen vanaf 7 juli worden gekocht aan de ingang bij de Vreeswijkstraat. Op zaterdag 5 juli wordt vanaf half één op de speelweide een Ot en Sien-feest gehouden, dat niets kost. Er staan leuke kinderspelen op het programma. Zuiderpretpark '75 biedt een indi anendorp, filmkijken, kinderker- mis. voetballen, zelf toneelspelen, tuinieren, een eigenr krant maken en nog vee meer. Tienjarigen en ouderen die een zwemdilpoma hebben mogen bovendien nog ka novaren. De gehele periode van het festijn hebben de organisatoren wedstrij den en voorstellingen, waaraan bekende artiesten medewerking verlenen, georganiseerd. Er is ook een kinderrestuarant, waar een dag teovren moet worden opgege ven wat de kinderen willen eten. De kleuters hebben een eigen tent en een eigen programma, zoals rijden in een ponywagen, de kin derboerderij, met zand en water spelen, enz. Informatie wordt ver strekt via tel. 60.98.27 en 64.98.54 Als de raad dit voorstel goedkeurt kan worden begonnen met een sa neringsplan dat het volgende om vat: de sloop van 60 woningen, het v bouwrijp maken van de vrijkomen- de grond en de bouw van 64 wo ningwetwoningen, waaronder vier aangepaste woningen voor rolwa genpatiënten, door de Christelijke woningbouwvereniging Voorscho ten, die de exploitatie van de ge meente overneemt. Eerder hadden B. en W. de raad voorgesteld aan de Christelijke woningbouwvereni ging voor de bouw van de \roning- wetwoningen een bedrag van onge veer 4,5 miljoen beschikbaar te stellen. De nieuw te bouwen woningen zijn: in eerste instantie bestemd voor dei huidige bewoners van het complex. Om hun zo weinig mogelijk over last te bezorgen stelt het-college het volgende voor: De sloop zal in fasen geschieden. Fase I omvat:. Leidseweg nr. 92a- t.e.m. 92f, Stadswijkstraat nr. 1 t.e.m. 7, Burgemeester Vernèdepark 1 t.e.m. 4. Fase 2: Noordheystraat le t.e.m. 19. Stadswijkstraat 17 en 19. Badhuisstraat 2 t.e.m. 12 en L8 t.e.m. 24. Fase 3: Leidseweg 94# t.e.em. 94f, Burgemeester Vernède park 5 t.e.m. 18, Stadswijkstraat 9 t.e.em. 15. Men zal voor tijdelijke huisves ting van de bewoners van de te saneren woningen, en ook om de belangen van de overige woning zoekenden in de gemeente niet te ZOETERMEER Het rijk heeft besloten de gemeente Zoetermeer een bedrag van ƒ4,7 miljoen te verlenen als bijdrage in de kosten voor de aanleg van de rioolperslei ding naar Scheveningen. Via deze leiding wordt het Zoetermeerse af valwater en van andere agglomera tiegemeenten in zee geloosd. De gemeente Zoetermeer heeft zelf on geveer 14 miljoen in het pro>ekt moeten steken. Het rijk vergoedt nu éénderde deel. In verband hier mee zijn de rioolrechten vorig jaar reeds van 54 naar 75 verhoogd. schaden een zestal woningen van het Burgemeester Vernèdepark ge schikt maken als wisselwoning. ,Bij de planvoorbereiding van de nieuwbouw hebben de huidige be woners ruime inspraakmogelijkhe den gehad. Zij hebben o.m. kunnen kiezen uit laternatieven voor de situering van de keuken en de schuur. Dankzij de nieuwe huursubsidiere geling die per 1 juli ingaat, zal de huurprijs per maand voor een be- ajjrdenwoning tussen de 115 en ƒ210 en voor een ééngezinswoning tussen de 115 en 275 afhanke lijk van het inkomen. Men hoopt de bouw van het complex te kun nen beginnen in oktober. In dat geval moet de eerste fase van de sloop in augustus gereed komen. WASSENAAR De Classis 's Gra- venhage van de Christelijk Gere formeerde Kerken houdt woensdag 18 juni vanaf half elf de traditio nele zendingsdag op het landgoed 'Raaphorst' ingang Papelaan. De opening wordt verzorgd door ds. Chr. Verhage. voorzitter van de Classicale Zendingscommissie. Na mens de kerken in de classis spreekt ds. J. C. L. Starreveld uit Delft. Ds. M. W. Nieuwenhuyze van Mijdrecht houdt een toespraak voor de Landelijke Evangeslisatie-arbeid. In de pauze worden goederen ver kocht ten bate van de zending. Verschillende vrouwenverenigingen zijn maandenlang aan het werk geweest om artikelen te vervaardi gen. De zendingsdag wordt voortgezet met een opwekking tot liefde voor de zendingsarbeid door drs. W. van Heest uit Gouda (voorheen missio nair predikant, terrein Torajaland in IndonesiëMevrouw G. Ver baan-Van Duinen uit De Lier ver telt een zendingsverhaal voor de kinderen, ds. P. den Butter spreekt een woord ten bate van de Evange lieverkondiging onder Israël en ds. W. J. Quist van Rijswijk verzorgt de sluiting van de dag. Bij ongun stig weer worden de samenkomsten gehouden in de Gereformeerde Kerk aa^i de Zijllaan te Wassenaar. DEN HAAG Het uniek, rakter van de Haagse wül| Wittebrug, een bomenrijk park in een vroeger duinl schap, moet zonder meer handhaafd blijven. Dit is de stellige overtuiging het Bureau voor Stedebouw ir. Zandvoort BV. In opdracht van Haagse gemeentebestuur heef i bureau een onderzoek ingestelt gebruikt zal worden bij het m van een bestemmingsplan voo gebieden De Wittebrug (Ni Parklaan e.o.) en Van Stolkpar Wanneer de bestaande bebou uitgebreid of vernieuwd moet den, mag er geen sprake zijn een inbreuk op het karakter va wijk, aldus de bewoners. Vera ringen, die erop gericht zijn d staande gebouwen zo goed mog te gebruiken, moeten toegej worden. Het stedebouwkundig reau denkt hierbij onder meer kamerverhuur en scheiding vai partementen. Het is niet wens dat veel panden langs de doorg de wegen als kantoren in ge zijn. De Nieuwe Parklaan moet vo het bureau Zandvoort beter schikt gemaakt worden voor gaand verkeer, maar dat mag ten koste van de bomen gaan. der moet er voor de wijk een voetpadenplan opgesteld wo moet er gezocht worden naar o singen voor het parkeerprobl en dienen bepaalde straten 'woonerven' ingericht te wordei Op donderdag 19 juni zullei wethouders Van Hagen (wijk tacten) en Nuij (stadsontwi ling) en medewerkers van het debouwkundig bureau een toe ting geven op het onderzoek, gebeurt om 20.00 uur in de kaï van het ministerie van verkee waterstaat. LEIDEN De Rijksuniviersitie Leiden wil vijf verdiepingen h van het al geruime tijd leegstai kantoorpand aan het Schutters De ruimte zal worden aangev ten behoeve van de huisvesting de faculteiten der letteren en sociale wetenschappen het bu van de universltiet. Met de eigf ren van het kantoorgebouw Re hurst Projects Is in principe o eenstemming over de verhuur reikt. De minister van onderwij wetenschappen moet nog akk< gaan met het plan. De Rijksuni siteit verwacht een positieve be sing. In dat geval kan binnen kele maanden met de verhui van de genoemde vakgroepen 1 den begonnen. DEN HAAG De gemeente is van plan om in de Piet Heinstraat en de Witte de Withstraat op proef een fietsroute aan te leggen. Dit initiatief is een gevolg van het streven voor het fietsverkeer doorgaande routes aan te leggen. De keuze is voorlopig gevallen op bovengenoemde route, omdat vooral de Werkgroep Dooievaar, waarmee de gemeente overleg heeft, voor deze route pleit. Bedoeling van een dergelijke door gaande langzaam verkeerroute ia te zorgen voor een veilige, directe ver binding van de binnenstad met de buitenwijken. De Piet Hein- straat/Witte de Withstraat vormen overigens slechts een gedeelte van een geplande, grote route. De uit eindelijke fietsroute moet lopen van het centrum via Piet Hein straat, Witte de Withstraat, Van Diemenstraat, Prins Hendrikstraat, Wlemarstraat. Mient en Albarda- straat naar de nieuwe wijken Wal deck en Houtwljk, waarin meteen al voorzieningen voor fietsers zul len worden opgenomen. De eerste fase van het plan zal de proef ln de Piet Heinstraat worden. Aan de rechterzijde van de Piet Heinstraat zal een fietspad worden aangelegd van 1.80 m. breed. Daar naast komt een parkeerstrook, zo dat het fietsverkeer van het auto verkeer gescheiden ls. Het fietsver keer op het fietspad zal tegenge steld aan het overige verkeer rij den. De overblijvende rijbaan is voor het auto- en fietsverkeer in de andere richting. Maatregelen Er zullen diverse maatregelen wor den getroffen om dat autoverkeer zoveel mogelijk te weren. Zo zal in de Piet Heinstraat tegengesteld éénrichtingverkeer worden inge steld. Het autoverkeer kan van de Anna Paulownastraat tot de 2e De Riemerstraat rijden, maar kan daar niet verder door de Piet Heinstraat, omdat de rest van de straat een tegengestelde verkeersrlchting kent. Daarnaast zal bij de Hoge Wal, door het aanleggen van twee haak se bochten, het inrijden ln de Piet Heinstraat worden bemoeilijkt. De fietsers zullen echter over de gehele lengöe van de Piet Hein straat ongehinderd kunnen rijden. Daarbij komt dat het gedeelte van de Piet Heinstraat tussen 2e De Riemerstraat en Heemskerckstraat geheel afgesloten wordt. Dit wordt een voetgangersgebied, waar nog wel een tweezijdig fietspad in het midden doorheen loopt. Andere verkeerswerende maatregel is het instellen van een stopverbod. Gevolg van deze maatregelen is dat alleen bestemmingsverkeer nog in de Piet Heinstraat kan komen. Mo menteel rijdt meer dan de helft van het autoverkeer door de gehele Piet Heinstraat, zonder daar te moeten zijn. Om de fietsers in de Witte de Withstraat naar de fiets routes (die dan later moet worden aangelegd) ln de Prins Hendrik- straat/Weimarstraat te verwijzen, zullen borden worden geplaatst. Over de gehele lengte van de Piet Heinstraat en Witte de Withstraat zullen meer dan 60 bomen worden geplant, deels in de uitstulpingen van de parkeerstrook. De gemeente verwacht acht maanden nodig te hebben voor de uitvoer van het voornemen. De kosten bedragen ongeveer 600.000 gulden. Over het aanleggen van een fiets route door de Prins Hendrik- straat/Weimarstraat zal nog oveirleg moeten worden gepleegd. De druk ke en gevaarlijke Weimarstraat zou daardoor van doorgaand verkeer gevrijwaard kunnen blijven. Naast het aanleggen van een fietsroute door deze straat, zal ook de HTM van de Weimarstraat gebruik kun nen maken. Men hoopt dat daiar- mee het l'eef- en winkelklimaat in de straat Verbeterd wordt. Over de plannen die nu zijn gepre senteerd door de gemeente, zaL de gemeenteraadscommissie voor Openbare Werken, Verkeer en Ver voer zich woensdagochtend C9.00 uur, Javastraat 26) gaan beradeki. Vogels Pijnacker De Nederlandse Vereniging tot be scherming van vogels is van plan in Pijnacker een weidegebied van veertig hectare te kopen. Het gaat om een gebied naast het vogelre servaat, dat de Vereniging al bezit nabij de Ackerdijkse plassen. De Vereniging, die in heel het land circa 15.000 leden telt, wil zo spoe dig mogelijk tot aankoop van het -j-, weidegebied overgaan om de gron- -EjII Clan TlOgT den veilig te stellen tegen welke ongewenste ontwikkeling dan ook. in gebruik genomen. Het gebi gelegen rond een overdekte moetingskull', biedt plaats aan ca 300 jongeren, die in het ki van de partiële leerplicht een per week naar het vormingsi trum zullen komen. De Vormii school Levensschool was tot kort gevestigd aan de Stortenbë straat in Den Haag. Japanse tuin Ruim 50.000 mensen hebben de af gelopen maanden de Japanse tuin in het park Clingendael bezocht. De tuin heeft inmiddels haar poorten weer gesloten, omdat de bloeiperio de ten einde is. V ormingscentrum Aan de Sammersweg in Rijswijk is gisteren het nieuwe gebouw voor het Vormingscentrum Levensschool voor Werkende Jongeren officieel Het bestuur van de Chr. Sch( voor Basisonderwijs in Rijs' biedt de heer W. S. van de Me: schoolleider van de Prins Maur school, op woensdag 18 juni 20-21.30 uur een receptie aan het gymnastieklokaal van de scl aan de Kerklaan 144, ter geleg heid van het 40-jarig jubileum de heer Van de Merwe. O Op d: dag 24 juni zal de KW 122 Ouwehand' z'n eerste vaart mal Het schip, dat aan 20 mer plaats biedt, is eigendom van wenhand's Rederij en Visverfl king BV.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6