Minister Van Agt zou initiatief gedragscode journalisten toejuichen KOLONISTEN IN MINNESOTA In beroep bij Kroon tegen beslissingen van links college Even puzzelen 'Schandelijke berichtgeving' voorkomen CDA-gedeputeerde in Groningen: Somalië: geen Russische bases Vervuiling Inbraak in kantoor NVV te Nijmegen was werk van leden Ziekenfondsen willen verbod snoepreclame Cuba wil losgeld teruggeven aan Amerikanen TROUW/KWARTET DINSDAG 17 JUNI 1975 "t"r r BINNENLAND-RADIO EN TV P* Van een onzer verslaggevers UTRECHT De minister van justitie, mr. A. A. M. van Agt, voelt er niets voor van overheidswege een gedragscode voor journalisten op te stellen. Hij zou het wel toejuichen als het initiatief daartoe door de journalisten zelf werd genomen. Op het gisteren door het Neder lands genootschap van hoofdredac teuren belegde symposium "Media en gijzeling' zei minister Van Agt ook voorstander te zijn van een permanent overlegorgaan van justi tie-. politie- en persvertegenwoor digers. Zo'n orgaan zou er volgens de minister toe kunnen bijdragen dat bij gijzelingen en dergelijke 'wederzijds vertrouwen' ontstaat. Dat vertrouwen zou in de ogen van de minister de kans op schadelijke berichtgeving verkleinen. Eerder, in oktober 1974. had minis ter Van Agt ernstige kritiek geuit op de wijze waarop enkele malen was bericht over de toen Juist be ëindigde gijzeling in de Scheveningse gevangenis. Al even weinig waarde ring. zei hij gisteren, had hij gehad voor een deel van de berichtgeving over de gijzeling in Dell en de ontvoering van Carolientje Pessers in Waalre. Doelend op een radio uitzending van de NCRV-acutalitei- tenrubriek 'Hier en nu' tijdens de ontvoeringszaak, sprak de minister van 'schandelijke berichtgeving'. Hoewel de ouders nog niet inge licht waren, had een verslaggever toen via de radio laten weten dat Carolientje Pessers om het leven was gebracht. 'Onder de maat' Minister Van Agt erkende gisteren dat ook de kritiek op de voorlich ting van justitie en politie aan persvertegenwoordigers gerecht vaardigd was. Volgens de minister was de overheidsvoorlichting in de zaak-Deil en de zaak-Waalre 'onder de maat geweest'. 'We zijn bezig het vak te leren', aldus Van Agt, die over de overheidsvoorlichting inzake Deil ter verontschuldiging Minister Van Agt van de politie- en justitie-autorl- teiten nog opmerkte: 'We waren toen allemaal nog volstrekt groen in dit opzicht'. Aan zijn schuldbekentenis voegde de minister onmiddellijk toe dat falende journalisten zich niet kun- Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Gemeentebesturen moeten maar overwegen zich tegen beleidsbeslissingen van Gedeputeerde Staten van Gronin gen te beschermen door in beroep te gaan bij de Kroon. Deze sug gestie deed gisteren de fractieleider van het CDA in de Groninger Provinciale Staten, de heer J. van der Ploeg. Deze gaf zijn mening over 'één jaar links college'. Groningen is de eni ge provincie in Nederland met een links college van gedeputeerden. Volgens de heer Van der Ploeg nemen gedeputeerden bijvoorbeeld al besluiten over bestemmingsplan nen op grond van een nieuwe visie over ruimtelijke ordening, zonder dat deze gestalte heeft gekregen in een democratisch tot stand geko men streekplan. Er komen nogal wat klachten van gemeentelijke bestuurders. Ook over betutteling door de provincie. Volgens het CDA-statenlid A. J. Berger heeft PvdA-gedeputeerde dr. H. C. Heering in een brief aan gemeenten laten weten dat hij meer gewicht toekent aan lijsten met aanvullende werken wanneer die door de raad zijn bekrachtigd, dan alleen maar door B. en W. De gemeenten voelen dit als een ingrij pen in hun interne zaken. De heer Van der Ploeg wilde overi gens na één jaar 'links college' nog geen eindoordeel geven. Wel vond hij dat er tot nu toe weinig aan concrete voorstellen uit de bus is gekomen. Bij een onderdeel als provinciale waterstaat wreekt zich dat door het uitblijven van werkge legenheid. Gedeputeerden zouden moeten overwegen hun portefeuil les eens te herverdelen. Mogelijk zijn combinaties als die van water staat plus milieu, ruimtelijke orde ning plus agrarische zaken, econo mische zaken plus bestuurlijke in deling te zwaar. De heer Van der Ploeg noemde man en paard door te zeggen dat de gedeputeerden A. Post (PvdA) en K. Stek ((CPN) mogelijk wel een wat zwaardere portefeuille konden hebben. Volgens de heer Van der Ploeg vinden gedeputeerden de macht kennelijk genoeg gespreid als die bij het college van GS berust. Men wil wel bevoegdheden van het .rijk overnemen maar men wil ook meer provinciale bevoegd heden over de gemeenten. Informatie Volgens een gisteren uitgebrachte CDA-nota zullen gedeputeerden voorts moeten zorgen voor voldoen de informatie om te kunnen beoor delen over vestiging van DSM Staatsmijnen. Er dient ook een nieuw juridisch kader te komen, waarin de bewijslast wordt verlegd naar de onderneming, die eigen veiligheid en onschadelijkheid dient te kunnen aantonen. nen beroepen op een falende over heid. Hij erkende dat er spanningen bestaan tussen de belangen van de overheid en die van de publiciteits media, maar meende dat die 'te overwinnen zijn'. Hij maakte daar bij de kanttekening dat in bepaalde omstandigheden 'de pers plaats moet maken voor de justitie'. Ook de procureur-generaal bij het gerechtshof in Arnhem, mr. J. P. Hustinx, een van de leden van het panel dat na minister Van Agt aan het woord kwam, repte van 'een chronisch spanningsveld tussen de belangen van de overheid en van de media'. En eveneens in het voetspoor van de minister hield hij een pleidooi voor ('niet te dicte ren') vertrouwen. Bij beschaming daarvan zou de overheid haar ver trouwen moeten opzeggen of haar toevlucht moeten nemen tot 'selec tief vertrouwen', bij wijze van pre mie voor goed gedrag. In uiterste nood, aldus Hustinx, zou het ver trouwen van de journalisten moe ten worden afgedwongen door een wettelijk tuchtrecht of zelfs een (nieuwe) strafbepaling. 'Gevaarlijk begrip' Tegen deze opvatting van Van Agt en Hustinx werd stelling genomen door het panellid dr. G. P. Hoefna gels, hoogleraar aan de Erasmus- universiteit in Rotterdam, die ver trouwen 'een gevaarlijk, vervagend begrip' noemde. Het bepleite 'we derzijds vertrouwen' zou volgens Hoefnagels licht kunnen leiden tot 'een vage verstandhouding met be drieglijke effecten'. Hij zag meer in 'harde controle' van de publiciteitsmedia op de 'toe nemende geweldspotentie van de overheid'. Hoefnagels legde er de nadruk op dat overheid en pers beide machten zijn en dat, zo ge zien, een 'vertrouwensmodel' niet moet worden nagestreefd. Met zijn betoog koos hij geenszins partij te gen de overheid en voor de publici teitsmedia. Zo signaleerde hij de 'reactionaire berichtgeving' als het om misdaad gaat, en plaatste hij grote vraagtekens bij de journalis tieke argumenten dat 'misdaad ver koopt' en dat het publiek sensatie wil. Ook de journalist mr. F. Kuiten brouwer zei moeite met het 'weder zijds vertrouwen' te hebben. Even als Hoefnagels verwachtte hij meer heil van een effectiever optreden van de weinig invloedrijke Raad voor de Journalistiek. Hij legde de nadruk op de 'eigen verantwoorde lijkheid van de media'. 'Meer wantrouwen' Tijdens de discussie ging de Utrechtse hoogleraar mr. A. A. G. Peters nog een stap verder. 'De pers', zei hij, 'moet veel meer uit gaan van wantrouwen dan van ver trouwen'. Hij betoogde dat de over heid vaak ten onrechte pretendeert het algemeen belang op het oog te hebben en dat de overheid belang heeft bij een bepaald soort bericht geving. Fel ging hij in tegen minister Van Agt, die in zijn inleiding over gijze lingen als over 'totale oorlog' had gesproken. Peters meende dat ook de overheid 'onzedelijke berichtge ving' verweten kan worden, wan neer bijvoorbeeld in communiqué's nog niet berechte verdachten als misdadigers worden aangeduid. MOGADISJOE (AP) —President Mohammed Siad Barre van Somalië heeft Amerikaanse congresleden uitgenodigd een bezoek te brengen aan Somalië om met eigen ogen te kunnen vaststellen dat in dit land nergens buitenlandse militaire ba ses zijn gevestigd. Dit is maandag in Mogadisjoe officieel bekend ge maakt. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft deze maand een luchtfoto gepubliceerd waarop vol gens het ministerie een raketinstal latie te zien is op een door de Sowjet-Unie gebouwde basis in de Somalische havenstad Berbera. KARELTJE KNETTER Kijkers, die hun vakantie aan de Middellandsezee nog te goed hebben, zullen door de reportage van Aktua TV wel een beetje ongerust zijn geworden. Maar de waarheid is niet anders. Deze eens zo blauwe en zuivere binnenzee is bezig te sterven. Daders: de mens en zijn techniek. Het water is al dermate vervuild, zo hebben ook buren mij verteld, dat Je met speciale wasmiddelen de blubber moet afboenen. Veel erger nog zijn de gevaren van infectieziekten. Wie een duik neemt in de Middel landsezee heeft al een kans van 1 op 7 dat hij met een aandoening thuis komt. Vroeg ik gisteren in wat voor een wereld we eigenlijk leven, een antwoord zou vandaag kunnen zijn: in de omgekeerde. Want tuinders die met vrouw en kinderen gemiddeld zeventig uur per week zwoegen, verdienen met elkaar minder dan hun knecht. We zijn eigenlijk koelies, zei een van de sappelaars. Wat hem betreft, mogen ze van het Westland een staats bedrijf maken. Als de consumenten dan maar willen beseffen dat de produkten wel vijf tot tien maal duurder zullen worden. Waarom informeerde de TROS-redactie niet bij bekende deskundigen op dit gebied naar mogelijke oplossingen en verbeteringen? Tijdens de finale van het door de VARA uitgeschreven bejaarden- zangconcours waren bewonderens waardige koorprestaties te beluis- terena Dit zingen boven de zestig betekent voor veel mensen een stukje levensverrijking en is bo vendien als sociaal contact belang rijk. Wel denk ik dat de dirigenten meer gespitst zouden moeten zijn np lieden waaraan de bejaarden zelf echt plezier beleven. Bij de interviewtjes met leden van zang koren bleek vaak het 'haantje de voorste' van het vrouwelijke kunne te zijn. Sympathiek kwam die 87-jarige socialist over, die zingende de hemel hoopt in te gaan. 'En daar bedoel ik niets oneerbiedigs mee,' voegde hij eraan toe. Bij de prijsuitreiking werd opge merkt dat de VARA haar cultuur- dragende taak zal blijven voort zetten. Dat gebeurde prompt na de documentaire over een Engelse vissersfamilie, want toen kregen wij een indruk van de Nacht der Poëzie die zich van 30 op 31 mei heeft afgespeeld in Amsterdam. De VARA moet de band van deze tv-registratie maar zuinig bewaren. Al geloof ik niet dat een van de gedichten in de rij der onsterfelijken terecht zal komen, als dokument van een tijdgeest is de opname zeker onthullend. TON HYDRA NIJMEGEN De inbraak in het NW-ge'oouw te Nijmegen begin ae- ze maand is gepleegd door mannen uit de eigen gelederen. Vier Nij meegse NW-leden hebben toen een brandkast met veertienduizend gul den en voor zes ton aan vakantie bonnen weggesleept. Bij hun arres tatie vertelden zij de politie dat zij op 5 juni hun bondsgebouw bezoch ten en daar op een onbewaakt ogenblik twee ramen ontgrendel den. De daaropvolgende nacht keerden zij met een auto terug, openden de ramen, klommen naar binnen en sleepten de 250 kg we gende brandkast naar bulten. De brandkast is later leeg terugge vonden in een wijk van Nijmegen. Het geld hebben de vier opgemaakt. De vakantiebonnen zijn in de wo ning van een van hen teruggevon den. De Nijmegenaren zijn inmid dels aan de officier van justitie te Arnhem voorgeleiu. Van een verslaggever UTRECHT De federatie voor verzekerden en medewerkers be stuurde ziekenfondsen vindt dat de STER-reclame voor suikerhoudend snoepgoed moet worden verboden. De VMZ heeft in een brief aan de vaste commissie voor volksgezond heid uit de Tweede Kamer de ka merleden gevraagd er aan mee te werken dat deze reclame ten spoe digste wordt gestaakt. door Vilhelm Moberg Copyright. Hollnnilfn B.V. Baarn 74 Je werkt je hier nog kapot op je claim! zei Robert heel ernstig. Niets op de hele wereld was waard dat Je er kreupel voor werd. Zelfs de goede akkergrond in Minnesota was die prijs niet waard. Hij was een Jonge man die niet jong meer was. Hij was zo oud geworden, dat hij meende zijn oudere broer raad te moeten geven. Ze bezichtigden de vette, goeddoor- voede dieren in de stal. Al het vee was ter plaatse gefokt, behalve de koe Lady. En dit voorjaar was een van de jonge koeien bij de stier geweest, zodat ze weldra vijf koeien op stal zouden hebben. Meer kan Ik niet melken, zei Kristlna. Ze liepen het blokhuis in. waar ze eens gewoond hadden en dat nu als gereedschapsschuur en timmer werkplaats dienst deed. Hier sta ik, als ik wat moet repareren, zei Karl Oskar. Op regendagen werkte hij hier aan zijn draaibank. De vloer lag bezaaid met spaanders. Aan de wanden hingen herte- en kalfshuiden te drogen. Nu was het een echt rom melhok maar hier hadden ze vier jaar gewoond. Toen Robert de blokhut vergeleek met het nieuwe woonhuis, zag hij pas goed dat zijn broer en zijn gezin zich opgewerkt hadden in het nieuwe Duvemdla. Hij vroeg naar de shanty, waar ze die eerste herfst in gehuisd hadden, maar die had Karl Oskar afgebro ken, want die was werkelijk geen sieraad op hun terrein. Drie wonin gen had hij al gebouwd, nu bouwde hij in zijn hoofd al aan een vierde. Als ik de volgende keer ga bou wen, Robert. Maar het allermerkwaardigste dat ze in de tijd dat Robert weg was er bij gekregen hadden, wees Kristina hem, ze had het voor het laatst bewaard: een klein boompje dat aan de oostkant van het nieuwe huis stond. Kon hij raden wat dat voor een boom was? Het was nog maar klein, niet meer dan vijf voet hoog; de top reikte Robert tot zijn borst. Het had grote, donkergroene blade ren en het zag er echt gezond uit. Maar hij kon niet raden wat het voor een boompje was. Misschien een pruimeboom? Een appelboom van thuis! zei Kristina. Kristina's eigen boom! voegde Karl Oskar er aan toe. Robert kneep eens in een van de bladeren: hij had het boompje moeten herkennen aan zijn grote, dikke en van onderen harige blade ren, dat had de astrakanappelboom. Kristina zei: het zou nog wel een paar jaar duren, eer de boom vrucht zou dragen, en niemand wist of het echte astrakanappels zouden worden, van die frisse, sappige ap pels, die zo groot als kinderhoofdjes waren, met een heldere, doorschij nende schil. Hun buren. Algor en Manda Svensson hadden gezegd, dat er best wilde appelbomen kon den groeien uit pitten die in de grond gezet waren. Maar daar wilde zij niets van geloven, dat er uit de pitten van die lekkere astrakanap- pel uit Zweden in Amerika een gewone wilde appelboom zou groei en. Robert streek eens over de takken van de boom; de bladeren voelden zo zacht aan: Die is dus ook uit het oude land gekomen, die is ge- emigreerd. Heimwee overviel hem. toen hij het boompje aanraakte, hij voelde er een vreemde tederheid voor, een behoefte het te beschermen en te bewaren. Net of het een levend schepsel was, of er nu vier mensen hier opzij van het huis stonden, vier immigranten. En toen ze wegliepen, keek hij nog even achterom: bang dat het tere, jonge boompje om zou komen van de kou en de vorst tijdens de on barmhartig strenge winters hier in Noord-Amerika. Karl Oskar had alle opgespaarde nummers van Het Vaderland voor zijn broer neergelegd. Robert wist niet, dat er een Zweedse krant in Amerika gedrukt werd; waar hij geweest was, was er nauwelijks sprake van landgenoten en in die vier jaren had hij nooit iemand over Zweden horen praten. Nu zat hij avond aan avond gretig het blad te lezen. In die stapel kranten stond al het belangrijke nieuws dat er het laatste jaar ln de wereld voorgevallen was. Ik zie dat vrouwen hier ook in de krant mogen schrijven, zei hij. Het voorbeeld van Amerikaanse kranten volgend hao Het Vaderland een paar artlkeien opgenomen, die door vrouwen geschreven waren. (Wordt vervolgd.) 80. Sipko maakte da t hij als een Haas weer in de stad terug was. Zulk een belangrijk nieuwtje had hij in dagen niet meer op de kop getikt. En zoals altijd, was hij ook nu weer de eerste geweest, die als het waren 'geroken' had waar het nieuws te vinden was. De actieve nieuwsjager reed dus regelrecht naar de redactie terug en vloog tegen de trappen op, die 't indruk wekkende krantengebouw verbon den met de straat. Eenmaal in zijn k,amer aangeland wierp hij zich achter z'n schrijfmachine en weldra ratelden zijn vingers over het toet senbord. Er. kwam een Nd ij zonder vaardig artikeltje onder zijn han den uit. Datzelfde artikel netjes afgedrukt op de eerste pagina van de krant plofte in de vroege avond in alle brievenbussenvan stad en land. Dank zij de werkzaamheid van Sipko Stunt en de maCht van de drukpers wisten dus diezelfde avond alle inwoners van het hele land, dat er in Rijkhüyzen bij een zekere smidje Verholen een heuse en levensechte-zeemeérmin te zien was. Dat zóu allemadl nog eens héél rare gevolgen hebben, maar dat komt nog wèl. Eerst' beantwoor den we nog even de kleii vraag van de slimmerikjes L ongelovig horen zeggen: 'Alli sen lezen het in de krant; nou! Niet iedereen is geatxf op Sipko's krant!' Inderdaat schrikbarend veel concurred de perswereld en er bestaj honderden kranten Maa® wist die kundige Sipko ook op, want hij had relaties j radio. Hij lichtte dus de Bi dienst in en zo gebeurde i| de hele geschiedenis van n meermin in het nieuws van omgeroepen werd I PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN /STRUISTREKT6RM6, JE HOEFT HE/V^Y}l& H6ET17 MAAR fOUEHEEf LEEM MAAR EEM rrW;HIJ At 1 AU ETN NIEUWE W FERDINAND Radio vandaag Speciaal HILVERSUM I - KRO: 7.00 Nwa. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerle. (7.30 Nws. 7.41 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de hulsvrouw. 8.45 De won derlijke letter M. 9.40 Schoolradio. 9J50 Schoolradio. 9.50 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade. (10.30 Nws.) 11.30 Bejaarden- prog. 11.55 Scheepspraat. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 Wij van het land. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 Raden maar...) 14.00 Huisbezoek. 14.15 Schoolradio. 14.25 Schoolradio. 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag. OVERH.VOORL.: 17.00 De bedrljfsecon. richting van de Rechtshogeschool ln de Ned. Antillen. KRO: 17.10 (S) De hutsgekluts-te kinder spelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. PP: 18.19 P.S.P. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Lichte gramm.muz. 19.00 (S) Bel Canto op de zomeravond. 19.45 Instemmen met velen. AVRO: 20.00 <S) Vanavond: muziek, vrolijkheid en ver strooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojourn. 22.50 (S) Vanavond laat nieuws. 23.20 HILVERSUM n AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. AVRO: 7.20 (S) Dag met eengaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. 8.50 Morgenwij ding. NOS: Uitgebreide rep. 9.35 Waterat. AVRO: 9.40 (S) Omroekorkest met solist. 10.00 (S Kleutertje luister. 10.10 Arb vit. (11.00 Nws. 11.03 Radlojourn. 11.30 (S) Rondom twaalf. (11.55 Beursber.) OVER H.VOORL.: 12.30 Ultz. voor de landbouw. AVRO: 12.40 (S) Kinderen maken mu ziek. 13.00 Nws. 13.11 Radlojourn. 13.21 (S) Rondom de prestanten van de Hoofdstad. 14.00 (S) Festival "Lief en Leed". 14.30 (S) et het oog op luisteren. 15.20 (S) Essay, prog. over kunst. 16.00 Nws. 16.03 Radlojourn. 16.05 (S) Gebak ken vensterbanken. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radlojourn. 18.21 (S) Skymasters. 19.25 (S) Ik hoor. Ik hoor, wat U allicht niet hoort, muzikale lezing. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. -g. RKK: 20.15 (S) Trecento. 23.55 Nws./ HILVERSUM III VARA: 7.20 Drie op Je boterham. 9.03 (S> Pep-op-drie. 11.03 (S) Drie draait op verzoek van mensen uit de sportwereld. 12.03 (S) Drie draait tussen de middag. 14.03 Gesodemeurders. 16 03 (S Mix met o.a. de LP top 20. NOS: 18.03 De vakaturebank. 18 10 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Drie loopt achter. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S Jazz en Blues. 22.02 (S) (Plopdon- der. 23.02 (S Wachten op middernacht. 0.02 (s) Nacht-drle-draal. 2.02 HELP1 4.02 Truck. KRO: 6.02 Scheer Je weg. In de door de EO uit te zeuden film De vluchteling speelt Ed Nel son (dokter Rossi) een van de hoofdrollen. Ned. 2-20,21 0 Hier en Nu van de NCRV belicht voor en na het Spel zonder grenzen actualiteiten. Onderwerpen zijn: Urker vissers gaan naar Canada; Personeel houdt directeur buiten bedrijf; Republikeinse Ieren kopen voordeliger in Ulster; Bloedige hondengevechten in Amerika. Ned. 1-20.45 en 22.25 0 IVIaley Oki Kaisen is een Japan se film uit 1942, waarin de aanval op Pearl Harbour wordt verheer lijkt. Ook zijn er harde beelden te zien van de manier waarop fanatie ke oorlogsvliegers werden gekweekt. Ned. 2-22.00 0 Johannes Heesters, Ingeborg Hallstein, Margit Löwinger en Hel- muth Rudolph treden op in frag menten uit populaire operettes. Duitsl. 1-20.15 TV vandaag NEDERLAND I NOS-NOT 14.00-14.25 Schooltelevisie EO 15.00 Van hart tot hart, gevar. prog. NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal NCRV 19.05 Boy Dominic 19.30 Eddy go round special: Albert West 20.00 Journaal 20.21 Denkend aan de Veluwe, film met het Chr. Heerder Manne 20.45 Hier en nu 21.05 Spel zonder grenzen 22.25 Hier en nu 22.45 Tot Besluit NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal 0 In de AVRO-reeks Rondom de prestanten van dehoofdstad-, be- NEDERLAND II speelt Kees de Wijs het orgel (1794). in 'Ons. lieve ..Heer op sol- der'. Hilv. 2-13.21 NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal 0 Jacques van. Kollenburg ont vangt op het Spreekuur Harriet Freezer. Hilv. 1-16.00 0 Teksten van beroemde schrijvers als Dante, Petrarca en Boccaccio en daarop geïnspireerde muziek, worden samengevoegd in het KRO- programma Trecento. Hilv. 2-20.15 0 Opnamen van de Allman Bro thers Band in Drie loopt achter. Hilv. 3-19.02. EO 19.05 EO-Kinderkrant 19.30 Het geheim van de drie klokken 20.00 Journaal 20.21 De vluchteling, speelfilm 21.55 Tenslotte VPRO 22.00 De zeeoorlog van Hawai tot Maleisië, Japanse speelfilm uit 19' NOS 23.15 Journaal Horizontaal. 1. zilt vocht, 5. positie ve electrode. 10. voorvoegsel, 11. voorwerp ter verlichting, 13. een der zintuigen,15'. 'landbouwwerk tuig, 16. spreker, 20. familielid, 22. papegaai, 23. van elk evenveel', 25. dreef (meerv.), 26. yiskorf, "27, meisjesnaam, 28. plaatsje onder Vries, 30. Europeaan. 31. tijdens, 34. water in Friesland, 35. meisjes naam, 37. weinig aan slijtage on derhevig, 41. voegwoord.' 42. hoek- balkon, 43. schoenvorm. Verticaal. 1. booggang, 2. lof, 3. iedere. 4. muzieknoot, 5. atmosfeer (afk.), 6. brilslang, 7. oüde rekening (afk.), 8. medelijden, 9. nauw, 12. water in Limburg, 14. muze der Sterrekunde. 17. zeer groot, 18. na deren. 19. aan elkaar, 21. ongeval, 24. vrijpostig, 29. dorp (Ind.), 32. akelige, 33. vrouw, 34. plaats in Gelderland, 36. landtong, 38. klein kind, 39. züster (afk.)', '40. reeds. Oplossing van gisteren 1. preek, 2. animo,- 3. genre, 4: afdak. 5. duplo, 6. Egedé, 7. tronk.' PAGADET KOEKOEK. WASHINGTON (UPI) McGovern heeft gezegd dat baanse regering het losgeld wil geven (twee miljoen dolli vliegtuigkapers in 1972 van eer rikaanse luchtvaartmaatsc ontvingen. De senator had eei van de Cubaanse president, Castro, ontvangen, waarin d kennen gaf dat hij de argun om het geld aan de Southen ways terug te geven 'redelijk' Een vliegtuig van Southern A werd in 1972 gekaapt en mi losgeld naar Cuba gevlogen, liet in zijn brief doo-rschemetf de positieve houding van de Cl se regering gezien moest wort het licht van de inspanning! senator McGovern zich getrofl de blokkade tegen Cuba op t fen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4