Vermenging van belangen doet soms vragen rijzen Huwelijk van prinses Christina voor groot deel in de privésfeer ïentaar Onthullend beeld van 'militair-industrieel complex' niet pochen jfs verzoek Koeler l advies rraagd over ligheidswet het weer - - Twintig gewonden van treinongeluk uit ziekenhuis weerrapporten Strandverwachting a s v. Tweehonderd buitenlandse gasten Palestinacomité is kwaad op Pronk Produktie bauxiet moet drastisch worden verminderd rWARTET ZATERDAG 14 JUNI 1975 BINNENLAND 5 'erstandig geweest als dis. issen als voorzitter van de parlementaire delegatie ■iname wat terughoudender :ld. Misschien is het waar; :oek van de parlementariërs is geweest omdat de twee het Surinaamse parlement bij elkaar zijn gekomen aanwezigheid van de Ne- Maar wat dan nog? Ie verhouding die er op het Suriname en bij dat heerst; kan een dergelijk klopje op eigen schouder [averechts werken; omdat letrokkenen het (misschien zullen interpreteren als :hap van iemand aan wie lijk allang geen boodschap lebben. jr nog is dat een dergelijke volkomen voorbijgaat aan :nde en verbindende krach- Dg wel degelijk in Suriname landen zijn (bijvoorbeeld bij den en de kerken). Franssen trlijk niet met zijn opgetogen ^flij miskent alleen maar dat S^ief voor dat gesprek tussen y p en bevolkingsgroepen ge- Üoor de vakbeweging en dat je moeizaam verlopend ook ing was gekomen toen onze •iërs nog hoog en breed in zaten. :g op parlementair niveau 'ikkeling van de procedures June's onafhankelijkheid is lar daar moet het dan maar I. Nederland heeft Suriname Jbemoederd; dat als onze ariërs dat voor één keertje podig vinden omwille van nu maar het beste is dat t mogelijk te doen en zeker J:en pochende handstandjes i reden om te pleiten voor Griekenland als volledig Europese Gemeenschap, y mische achterstand die het Jrfjïj van zeven jaar kolonelsbe- jjjjjrft opgelopen, mag geen aan- |n om behandelings van het rerzoek op de lange baan te Eerder moet de misère die lur het Griekse volk aandeed loring zijn om toetreding -gelijk te vergemakkelijken nellen. jammer zijn als de kwestie e vorig jaar volkomen uit de als gevolg van ontstellende Van het dictatoriale bewind, wpk beletsel zou worden voor nds toelating op korte ter- kan het geval zijn als de "n van de Europese Gemeen- •h op het standpunt stellen ne moet wachten tot Ankara ver is, dat het om volledig fiap kan vragen. zou het om zowel politieke imische redenen toegejuicht 'orden; als gelijktijdige be- j van toelatingsverzoeken van nd en Turkije mogelijk zou kans op toenadering tussen den kan er door worden ver zou er in elk geval niet door worden. Het is evenwel of deze constatering voldoen- jn om het Griekse verzoek in te stoppen. westie-Cyprus heeft Turkije jaar vrijwel alle troeven in Het zou zijn onderhandelings- :n opzichte van Griekenland ngrijk kunnen versterken, als wijze van spreken van de t Gemeenschap blanco vol- du krijgen om uit te maken Griekenland als volwaardig worden toegelaten. Want in itie zou Ankara verkeren, als eenschap Griekenland in de ner zou zetten, tot Turkije toetreden. !oek van Griekenland (dat bij eken van het konolelsbewind icieerd lid was; maar na 1967 spoor werd gezet) moet af- k worden behandeld; vooruit- ip de aanvraag van Turkije en houdend met de mogelijk- het verzoek van Ankara nog zich kan laten wachten. Mis- rardt daar tevens mee bereikt Turkse regering haar toetre- zoek niet langer uitstelt dan odig is. lo door Ferry Mingelen DEN HAAG Het onderzoek van de Amerikaanse senaats commissie naar de verkoopacti viteiten van het Northrop-vlieg tuigconcern, heeft een onthul lend beeld opgeleverd van wat doorgaans het militair-industri- ele complex heet. Dit complex kan omschreven worden als een netwerk van persoonlijke en za kelijke reacties binnen een be perkte groep mensen, die zich met koop en verkoop van wa pens bezighoudt en waarbinnen de normale scheidslijnen tussen kopers en verkopers vervagen. De vermenging van de verschillen de belangen kan onduidelijkheid doen ontstaan over de motieven, waarom het produkt van de ene Wapenfabriek wel. en van de ande re niet wordt gekozen. In de gewo ne handel is dit wellicht niet zo'n probleem, maar zodra er overheids geld aan te pas komt, is er reden voor grote oplettendheid. Die vermenging van belangen komt het duidelijkst tot uiting bij omko ping. Northrop heeft toegegeven twee generaals in Saoedi Arabië voor 470.000 dollar te hebben om gekocht, maar de-senaatscommissie had geen aanwijzingen dat zoiets ook in Nederland is gebeurd. Zij zag daarom af van een verder on derzoek naar de Northrop-activitei- ten in ons land. Intussen toont de afwezigheid van harde feiten nog niet aan dat ook ln ons land het militair industrieel complex zijn invloed niet heeft. Het is moeilijk te bewijzen dat het zicht van politici of militairen op het landsbelang werd vertroebeld door hun relaties met bepaalde ver kopers. Die mensen kunnen vol strekt eerlijk zijn, maar onbewust toch de neiging hebben meer waar de te hechten aan de informatie, die zij van een bevriende relatie over een bepaald wapen krijgen. Het is daarom niet verwonderlijk dat wapenfabrikanten er veel geld voor over hebben, invloedrijke ad viseurs aan hun kant te krijgen. 'Het gaat om mensen', zegt PvdA- defensiespecialist Danker t, 'die goed op de hoogte zijn van de interne verhoudingen, die duwtjes in de goede richting kunnen geven, zonder dat altijd bekend is dat zij in dienst staan van een wapenfa brikant.' Een onderzoek naar de mensen die die 'duwtjes' gaven bij de vervanging van de Starfighter lijkt zeer nuttig. De uiterlijke ver schijnselen van het militair-indus triële complex in een netwerk van persoonlijke en zakelijke relaties zijn ook in ons land duidelijk zichtbaar. Om te beginnen, de oud-defensie specialisten uit de Kamer en de oud-officieren die terechtkomen bij bedrijven die aan defensie leveren, zoals Fokker. Hollandse Signaal (HSA), Philips, Verolme etc. Een paar voorbeelden: het oud WD- kamerlid en admiraal b.d. Koudijs werd commissaris van de munitie fabriek De Kruithoorn, het oud- CHU-kamerlid Kikkert bleek advi seur voor de Mirage-verkoop. gene raal b.d. Adank van de landmacht kwam bij HSA terecht, evenals ad miraal b.d. Dorenbosch en lucht- machtgeneraal J. Bosch. - .1 M.M-U.'gU-.'-W Overstappen ize parlementsredactie HAAG De ministerraad isteren besloten aan de So- conom.ische Raad een advies en over de wijziging van de eidswet uit 1914 en de Ar- :t uit 1919. Het gaat om frentele wijzigingen. Vastge- "iou moeten worden dat de iid in de bedrijven een zaak en de werkgevers en de imers. Dit betekent een ver- g van de inspraak van de tmers. L keurde de ministerraad een ne maatregel van bestuur et uitbreiding van de gedeel- leerpllcht voor 16-jarigen ee dagen per week met in- lan i augustus. zei enkele jaren geleden het wel oirbaar te achten dat officieren naar het bedrijfsleven overstappen, mits er een redelijke tijd tussen hun pensionering en de nieuwe functie zit, dit onder meer om het risico te voorkomen dat die officie ren, als zij nog in dienst zijn, al rekening gaan houden met de toe komstige betrekking. Defensiekrin gen betwijfelen of generaal Bosch die redelijke tijd ook in acht heeft genomen, gezien het feit dat hij pas begin dit jaar werd gepensio neerd. Niet altijd wenst het bedrijfsleven de pensionering van een waarde volle officier af te wachten. De man wordt dan gewoon uit dienst weggekocht. Zo nam Verolme zo'n twaalf jaar geleden een hoge mari ne-officier van de technische dienst over, toen de marine weiger de de scheepswerfbouwtekeningen te leveren van het vliegdekschip 'Karei Doorman'. Verolme had die tekeningen nodig voor de verbou wing van een zusterschip van de Doorman, in opdracht van de Bra ziliaanse marine. Het netwerk van relaties over en weer gaat verder. H. de Koster, in het kabinet-Biesheuvel minister Minister van defensie Den Toom PvdA-defeiisiespecialist P. Dankert Onderzoek nuttig naar mensen die 'duwtjes gaven' van defensie, was persoonlijk be vriend met de Amerikaanse ambas sadeur J. William Middendorf II, de man die volgens het Amerikaanse blad Businessweek als belangrijkste taak had de Northrop Cobra jager aan Nederland te verkopen. North- rop-president Jones en diens Parij- se vertegenwoordiger Parsons, een oud-voorlichtingschef van de NA VO, zitten in de raad van commis sarissen van Fokker. Northrop heeft een aandeel in deze vliegtuigfa briek, die zelf ook het grootste be lang had bij de Starfightervervan- ging. Opmerkelijk is het dat Fokker zich in het openbaar pas zorgen over de Europese vliegtuigindustrie ging maken, toen de Northrop Co bra de concurrentiestrijd met de F- 16 van General Dynamics had ver loren door een beslissing van de Amerikaanse luchtmacht. Gezien al deze relaties is het inte ressant Northrop-president Jones te horen verklaren dat hij op aan drang van 'hoge regeringsfunctio narissen uit Nederland', de wapen handelaar J. Teengs Gerritsen voor tienduizend dollar per jaar in dienst had genomen. Gerritsen ont kent overigens en spreekt over een geheimzinnige derde, die de belan gen van Northrop hier heeft verde digd. Een voorbeeld hoe persoonlij ke en zakelijke relaties verstrengeld kunnen raken levert de lucht macht-generaal b.d. Bosch. Hij be val in 1971, toen hij plaatsvervan gend chef luchtmachtstaf was. zijn persoonlijke vriend, de wapenhan delaar H. L. Visser bij Northrop aan als contactman in West-Europa. De vraag rijst of deze man in deze functie zich wel moest bemoeien met de manier waarop een vlieg tuigfabriek zijn produkten aan de man tracht te brengen. Prins Dat brengt ons op de positie van prins Bemhard in het geheel. De prins werkt als een soort honorair zakelijk ambassadeur voor ons land. Hij combineert functies, commissa ris bij Fokker, inspecteur-generaal van de krijgsmacht, die voor een 'gewone' generaal onverenigbaar zouden zijn. Bij de Prins vormt dat geen probleem, hij staat boven de partijen, hij verdient er niets aan. De regering is voor de activiteiten van de Prins verantwoordelijk, ze ker als die het belang van de staat raken. Die veantwoordelijkheid kwam de afgelopen jaren slechts een paar Van onze weerkundige medewerker Aan alle dingen komt een eind, dus ook aan een periode met fantas tisch mooi weer. Dit weekeinde zal het minder mooi zijn dan de afge lopen dagen: de lucht trekt hele maal dicht boven Nederland en er valt in de loop van het weekeinde enige regen. Het noorden en noordwesten zijn wat dit betreft preferente gebieden, maar ook de andere streken zullen de dans ver moedelijk niet ontspringen, maar dan in een later stadium. De tem peratuur vertoont een dalende lijn maar in het zuidoosten kan het vanmiddag nog wel 25 graden wor den. Dat het de minder plezierige kant uitgaat komt doordat de hogedruk- verbinding tussen de Azoren en Rusland verbroken is. Het koufront van een eerste Scandinavische de pressie, tkern druk gisteravond 983 millibaar in Noord-Zweden: 11 tot 20 mm regen), die het gat verken de. veroorzaakte nog niet meer dan wolkenvelden, maar een volgende uitdiepende IJslanddepressie laat het front van meer betekenis met de noordwestelijke bovenwinden meegaan. Vooral achter dit front zal het de komende dagen veran derlijk en koeler worden met enke le buien. Onze optimistische zienswijze, zoals vermeld in de bijdrage van giste ren, wordt dus niet door de feiten bevestigd (helaas). De term 'regen mogelijk' van het KNMI was daar entegen icel op zijn plaats, al was het alleen maar vanwege de indica tie. dat het wel eens de depressie kant op zou kunnen gaan. Op het continent is het gisteren opnieuw zeer zomers geweest: Dres den kwam tot 25 graden, Cottbus (DDR) 27 graden, evenals in War schau. Lodz 28 graden. Frankfurt am Main, Neurenberg, TrieiNancy en Liechtenstein 29 graden, en Auxerre ten zuidoosten van Parijs 30 graden celsius. Het maximum op de hoogste Duitse berg de Zugspitze (3000 meter) was 5 graden boven nul. Gisteravond was het zicht er tn een dikke mist minder dan 100 meter. Hel zeewater is in de Duitse Bocht nu 13 graden en in de wes telijke Oostzee zelfs 14 graden cel sius. dal is hoger dan langs onze kusten, te weten 12 a 13 graden celsius. IIOOGWATKIl voor maandag 16 juni Vlfssli'Son: 6.32-10 05: Haringvlletslulzcn: 8.16-20.46: RuLlci dam9.34-21.40; Sche veilingen; 7.33-20 n5: l lmuklen: 8.20-20.52. Den Helder; 0.10-12.10; Harllngen: 2.42- 14.29, Delfzijl: 4.34-16.42. keer tot uiting bij omstreden uit spraken van de Prins over de sol daten die teveel snoepten, over de wens dat de regering eigenlijk voor twee jaar volmacht van de Kamer zou moeten hebben om te regeren en, onlangs, over de besprekingen van de Prins in Mexico inzake olie- leve ranges. De Invloed van de prins en zijn zakelijke activiteiten onttrekken zich veelal aan de waarneming van buitenstaanders. Uit de stukken van de Amerikaanse senaatscom missie komt daar iets van naar buiten. De Prins, bevriend met Northrop-president Jones, bevriend ook met Teengs Gerritsen, heeft, zo bevestigde de rijksvoorlichtings dienst. met Jones over de al ge noemde heer Visser gesproken. Het is natuurlijk niet denkbaar dat de Prins zich in zijn contacten met Northrop met onaanvaardbare praktijken heeft ingelaten. Prins Bemhard zal er, als lid v.an het Koninklijk Huis, alle moeite voor doen niet in een positie te geraken, die er ook maar de schijn van heeft, dat hij zich met de belangen van een bepaalde fabriek zou inla ten. In Den Haag is wel de vraag gerezen of de Prins op dat punt wel voorzichtig genoeg is geweest. Die vraag staat ter beoordeling van de regering. Van een onzer verslaggevers UTRECHT/BRUSSEL Twintig van de zeventig mensen die eergis teren gewond raakten bij het trein ongeluk in België, mochten giste ren het ziekenhuis verlaten. Van de tien ernstig gewonden verkeert al leen nog een 75-jarige Belgische vrouw in levensgevaar. De Nederlandse Spoorwegen hebben gisternacht bekend gemaakt dat niet twee (zoals wij ln onze krant van gisteren vermeldden) maar acht Nederlanders "bij het treinon geluk verwondingen opliepen. Een Nederlandse arts heeft hen gisteren bezocht; zij maken het naar om standigheden goed. Over de oorzaak van de ontsporing van de D-trein Amsterdam-Parijs hebben de Belgische Spoorwegen de volgende lezing gegeven. Op het moment dat de trein met een snel heid van 115 kilometer over een wissel reed, versprong deze door nog onbekende reden. Daardoor reed het laatste gedeelte van de trein, in totaal zeven wagons, een ander spoor op en raakte uit de rails. Vier wagons tuimelden naar beneden en kantelden om. De trein reed niet te hard. Op het traject Brussel-Bergen is een snelheid van 130 kilometer toegestaan. De wissel, die niet goed functio neerde, werd electronisch bediend vanuit het station Bergen. Volgens de Belgische Spoorwegen was er geen sprake van een menselijke fout. Ook de hoge temperatuur heeft volgens Brussel niets uit staande met het defect raken van de wissel. UTRECHT De 22-jarige in Utrecht wonende Marokkaan Ah med Bajaada is in het Merwedeka- naal ln Utrecht verdronken. Hij was samen met een landgenoot gaan zwemmen en zonnen. Hij is vermoedelijk tijdens het zwemmen onwel geworden. Weerrapporten van gisteravond 7 uur. maximum temperatuur en neerslag <-ia uur. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vlisslngen Zd Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Spilt Stockholm Wenen Zürlch Casa Blanca Las Palmas Tel Avlv Tunis zwaar bewolkt 23 0 zwaar bewolkt 26 o zwaar bewolkt 25 0 geheel bewolkt 22 0 zwaar bewolkt 27 0 regen 21 0.1 half bewolkt 24 0 zwaar bewolkt 24 0 half bewolkt 21 0 half bewolkt 27 0 zwaar bewolkt 18 0 licht bewolkt 26 0 half bewolkt 24 O zwaar bewolkt 24 0 licht bewolkt 26 0 licht bewolkt 26 0 zwaar bewolkt 29 0 zwaar bewolkt 27 0 licht bewolkt 18 0 zwaar bewolkt 27 0 regenbui 16 0.1 regenbul 27 12 onbewolkt 25 0 onbewolkt 26 0 half bewolkt 28 0 half bewolkt 25 0 onbewolkt 24 0 half bewolkt 25 0 zwaar bewolkt 26 0 licht bewolkt 21 0 regenbul 19 0.1 zwaar bewolkt 28 0 onbewolkt 24 0 onbewolkt 26 0 regenbul 20 1 onbewolkt 27 0 zwaar bewolkt 27 0 zwaar bewolkt 22 0 licht bewolkt 23 0 half bewolkt 26 0 licht bewolkt 26 o Vandaag half tot zwaar bewolkt met plaatselijk opkomende regen vooral in het noorden en noord westen. Wind toenemend tot vrij krachtig uit zuidwest tot west. luchttemperatuur 20 tot 17 graden, zeewater 13 graden. Vooruitzichten: zondag en maandag koel met bui en. HOOGWATER voor zondag 15 Juni Vlisslngen: 5 38-18.06; Harlngvlletslulzen: 7.24 19 55; Rotterdam- 8.41-20.50: Sche veilingen: (i Ui 10'.9: l.lmufrlen: 7 24 19 53. Den Helder: 11.84 0.00; Harllngen: 2 02- 13.52; Delfzijl: 3.42-15.48. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De voltrekking van het huwelijk tussen prinses Christina en de heer Jorg Guillermo en de daaraan verbonden feestelijkheden zullen zich zoveel mogelijk in de privésfeer af spelen. Onder de ongeveer tweehonderd buitenlandse brui loftsgasten, die in het Amsterdamse Hiltonhotel zullen worden ondergebracht, bevinden zich uitsluitend vrienden en kennis sen, maar nauwelijks leden van andere koningshuizen. Het aanstaande bruidspaar, dat vanmorgen op Schiphol arri veert, zal op woensdag 18 juni in het gerestaureerde oude stadhuis in Den Haag aangifte van het huwelijk doen. De ambtenaar van de burgerlijke stand is de Haagse wethouder H. F. Happel. Dezelfde dag geven koningin Ju liana en prins Bernhard een aantal ontvangsten op het paleis Huis ten Bosch ter ere van het bruidspaar. Naast een groot aan tal vertegenwoordigers van rege ring en parlement zullen ook afgevaardigden van in Neder land gevestigde ambassades hun gelukwensen aanbieden. Volgende week zaterdag 21 juni biedt de ministerraad het bruids paar een diner aan op slot Loe- vestein bij Gorinchem. Op don derdag 26 juni geven prinses Christina en Jorge Guillermo een dansfeest voor vrienden op paleis Huis ten Bosch. De mu ziek wordt verzorgd door de win naars van het Eurovisie Songfes tival 1975, de Nederlandse pop groep Teach-in, en het orkest van Marco Remez. Op vrijdag 27 juni worden voor de bruilofts gasten onder meer boottochten naar Volendam en Hoorn en door de Amsterdamse grachten georganiseerd. 's Avonds komen de beide fami lies van het bruidspaar op paleis Soestdijk bijeen. (resp. bankier en psycho-thera- peute), de heer Ligtermoet (ha vendirecteur van Montreal), mej. K. Sesinfc (dochter van het vroegere hoofd van de veilig heidsdienst van het koninklijk huis) en tenslotte het echtpaar Smlles-Frltzsche (bankier en beeldhouwster uit Cos Cob; VS). De plechtigheid op het gemeen tehuis van Baarn. waar het echtpaar door de burgemeester een cadeau zal worden aangebo den. zal om kwart over elf afge lopen zijn, waarna de prinses en haar man naar de Domkerk ln Utrecht vertrekken. Om onge veer vijf minuten voor twaalf zullen zij bij de'hoofdingang ar riveren. Bij de ingang van de kerk zal een erehaag van de Utrechtse studentenweerbaar heid staan. Stadsbeiaardier Chris Bos zal bij de aankomst het carillon bespelen. De oeucumenische dienst begint om twaalf uur. Voorgangers zijn dr. J. van der Werf, hervormd predikant te Utrecht en de Je zuïet drs. Bernard Bot uit Den Haag, broer van oud-minister Bot, die nu ambassadeur in We- Domcantorij Getuigen De huwelijksdag zaterdag 28 juni begint met een eucharis tieviering op paleis Soestdijk. Om ongeveer half elf wordt het bruidspaar op het gemeente huis te Baarn verwacht voor de voltrekking van het burgerlijk huwelijk. De burgemeester van Baarn, mr. J. van Haeringen, zal het paar in de echt verbinden. Daarbij aanwezig zijn de tien getuigen, allen vrienden van de prinses en de heer Guillermo, die inmiddels de Amerikaanse nationaliteit heeft gekregen. De getuigen zijn: de Tilburgse hoogleraar economie Altlng von Geusau en diens echtgenote, mevrouw Benneker-Ten Hove uit Roden, de heer B. van der Haer uit Bunnik, het echtpaar Kamal-O'Gorman uit New York De plechtigheid wordt muzikaal omlijst door het Nederlands Ka merorkest onder leiding van Da vid Zinman en de Domcantorij onder leiding van Maarten Kooy. Solisten zijn de sopraan Elly Ameling en de organisten Stof fel van Vliegen en Jan Jansen. In totaal zullen er ongeveer 1050 genodigden in de kerk zijn, on der wie ongeveer 175 buiten landse gasten, voornamelijk af komstig uit Canada en de Vere nigde Staten. Na afloop van de kerkdienst (om ongeveer kwart over een) ver trekt de bruidsstoet naar de aula van de universiteit, waar het paar en de wederzijdse ouders gelukwensen in ontvangst zullen nemen van vrienden en kennis sen. Om drie uur 's middags zal het paar op paleis Soestdijk zijn teruggekeerd, waar de lunch zal worden gebruikt. De NOS-radio en televisi egeven vanuit de Utrechtse Domkerk een volledig verslag. AMSTELVEEN Het Nederlands Palestinacomité is kwaad op minis ter Pronk, omdat hij afwijzend heeft beschikt op een subsidie-aan vraag voor een film over de Pales- tijnen. Ondanks een positief advies van de Nationale Commissie voor lichting en bewustwroding ontwik kelingssamenwerking en onder druk van pressiegroepen zoals de Nederlandse Zionistenbond. 'Het feit, dat de minister bereid blijft op een later tijdstip mede werking te verlenen aan het uit brengen van de film, bewijst dat hier geen sprake is van een princi piële afwijzing, maar van een bui gen voor een vorm van politieke censuur. Er Is sprake van een ge brek aan politieke moed', aldus het comité. Het Palestinacomité is vastbesloten het filmproject toch door te laten gaan. Van een verslaggever PARAMARIBO De kans is groot dat in Suriname vijfhonderd mensen op straat komen te staan doordat de Surinam Aluminium Company de produktie van bauxiet drastisch zal moeten beperken. Er wordt gespro ken van een vermindering met vijf entwintig procent. De directeur van Suralco, Paul Bustion is onmiddellijk na terugkeer uit de Verenigde Sta ten. waar hij besprekingen heeft ge voerd met de moedermaatschappij Alcoa, naar de Surinaamse premier Arron gegaan. Over zijn onderhoud met de premier zijn geen officiële mededelingen gedaan, maar men vreest dat een groot aantal mensen ontslagen zal moeten worden. 'Je wilt dus een baan als haaienvcrdelgcr. Ik weet niet, of ik die voor je heb.' l

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 5