Zo'n 200 paarden op het Haagse Voorhout Noordwijkerhout verguld met Witte Kerk Leidse woonhuis dor de eeuwen heen 3 Zuid-Holland wil groot aantal kleine gemeenten in grotere doen opgaan Asma imponerend in Nieuwe Kerk te Delft 'Hippische markt' als hoogtepunt van zomerfeest Acht maanden voor poging tot doodslag Wassenaar neemt maatregelen na dodelijk ongeval Leiden zit te springen om een runderhal Twaalf maanden cel wegens wurging en zware mishandeling Expositie in de Lakenhal geopend i Jaar celstraf ge wegens stichten brand in winkels TROUW KWARTET VRiJDAÜ ió JUUi ibio REGIO DEN HAAG EN LEIDER Van een onzer verslaggeyers DEN HAAG Eind juni wordt in de Buurtschap Centrum 2005 een groot zomerfeest gehouden, met als onbetwist hoogtepunt een tweetal 'Haagsche Paardendagen' op het Lange Voorhout. Zo'n twee honderd paarden zullen er te vinden zijn. Een speciale stichting Haagsche Paardendagen, de Vereniging Cen trum 2005 en het gemeentebestuur hebben zich gezamenlijk ingezet voor dit evenement, dat na het verwachte succes vrijwel zeker in volgende jaren terug zal keren. Het zomerfeest in de Buurtschap Centrum 2005. de buurt rondom de Denneweg, krijgt als motto 'Eens in die tijden staat duidelijk in het teken van het Monumentenjaar. Wethouder Wallis de Vries, coördi nator van alles wat er in het kader van dat jaar in Den Haag gebeurt, zal het zomerfeest op dinsdag 24 juni officieel openen. De Denneweg en omliggende straten zullen voor alle verkeer gesloten worden. De Buurtschap zal tot en met zaterdag 28 juni beeld vertonen van de voorgaande, zeer geslaagde zomer feesten: vlaggen, terrassen, markt kramen. straattoneel, muziek. Het Spektraatje zal worden 'omge bouwd' tot een straatje a la belle epoque. Voor het eerst Is het zomerfeest in de buurtschap voor Den Haag een zeer bekend verschijnsel, de 'paardendagen' zijn er voor 't eerst-, en wel op donder dag 26 en vrijdag 27 juni. Geduren de die dagen zal het Lange Voor hout weer wat lijken op de statige laan uit vroeger eeuwen. Al in de middeleeuwen werd er een Paar den- en Beestenmarkt gehouden. Het Haagse gemeentebestuur be sloot in het midden van de vorige eeuw de markt af te schaffen. Nu heeft het gemeentebestuur zich sterk gemaakt voor de twee Paar dendagen. die zo'n 200 'edele vier voeters' op de been zullen bregen. Prins Claus heeft zich bereid ver klaard de beide dagen officieel van start te laten gaan. Hij zal dat doen door op donderdagmiddag aan de Lange Vijverberg twee histori sche kanonnen af te schieten. Ka nonnier Henk Atkins (lichting 1922) zal belangstellenden uitge breid op de hoogte stellen van de rijke historie, waarop beide vuur wapens sinds hun 'geboorte' in de voormalige kanongieterij van Buurtschap 2005 kunnen bogen. Het tweetal kanonnen zal voor het Pa leis op het Voorhout geëxposeerd worden op 26 en 27 juni. Paard en kunst Er wordt nog meer tentoongesteld. De Haagse kunstkring aan de Den neweg presenteert de expositie 'Het paard in de kunst, terwijl in de Kunst- en Antiekveilingen Van Marle en Bignell aan het Voorhout de tentoonstelling 'Het Paard in het circus, in brons en zwart-wit' te zien is. een tentoonstelling van beeldhouwwreken en foto's. De ex positie. met werk van respectieve lijk Bep van den Bergh en Ross Th. van Heyst, zal dinsdag 24 juni geo pend worden door Wim Braasem. directeur van het Westfries Mu seum en oud-inwoner van de Buurtschap 2005. De exposities zijn gedurende het hele zomerfeest te bezichtigen. De 'Haagsche Paardendagen' belo ven volgens de organisatoren een 'vermaak van niveau' te worden. Een hippische markt, aldus het programmaboekje, met 200 paarden en pony's, demonstraties en een parade, dressuur en klassieke hoge school. een wild west cowboy-show. een Zeeuws ringsteek toernooi, een paardetram, een ponykamp en nog veel meer. Een indrukwekkende lijst medewerkenden wijst erop, dat de 'Haagsche Paardendagen' het waard zullen zijn geprolongeerd te worden. De hele manifestatie, die gratis toegankelijk is. wordt uit de doeken gedaan in een programma boekje. dat verkrijgbaar is bij het secretariaat van de Stichting Haag sche Paardendagen. Kazernestraat 56. Den Haag (tel. 070-638204). DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vinden het nodig in de toekomst kleinere gemeenten te laten opgaan in gro tere bestuurseenheden met vijftien- tot dertigduizend inwoners. De kleinere gemeente is volgens de doeleindennota gemeentelijke her indeling, die gedeputeerden over dit onderwerp hebben laten verschij nen, niet goed meer in staat te beantwoorden aan de eisen die de steeds gecompliceerder wordende samenleving stelt. Naarmate het ta kenpakket zwaarder Is is meer be stuurskracht nodig: dat vraagt om een groter en deskundig ambtelijk apparaat, krachtiger bestuurders en meer financiële middelen. De klei ne gemeenten zijn wat deze facto ren betreft altijd in het nadeel. Daarbij komt de toenemende in vloed van de overheid op het maat schappelijk gebeuren: een voortdu rend samenspel tussen de verschil lende bestuursniveaus is daardoor noodzakelijk. Gedeputeerden zijn tot de slotsom gekomen dat In de niet-verstede- lijkte gebieden een inwonertal van vhftien tot dertigduizend nodig is om voldoende bestuurskrachtige ge meenten te kringen. Om echter te voorkomen dat uitge strekte en weinig samenhang ver tonende gemeenten ontstaan, zal in landelijke gebieden waarin het in hoofdzaak gaat om kernen met al leen lokale functies gestreeft moe ten torden naar de vorming van gemeenten met tenminste tiendui zend inwoners. DEN HAAG Wegens poging tot doodslag heeft de rechtbank don derdag de 28-jarige Turk K. B. ver oordeeld tot acht maanden gevan genisstraf met aftrek van voorar rest. De officier van Justitie had een jaar en zes maanden geëist. Op 26 januari had de man een 38- jarige vrouw uit Delft, die een ver houding hem hem verbrak, in een overspannen bui met een vaas ge slagen. De vrouw liep onder meer een schedelbasisfractuur op en een gebroken arm. Eerder was zij met K. naar zijn ouders in Turkije ge reisd waardoor de man er van overtuigd was met haar te zullen trouwen. Zuid-Holland telde op 1 januari van dit jaar 3 gemeenten met minder dan tienduizend Inwoners. Ongeveer de helft daarvan, te we ten 49. had op die datum minder dan drieduizend inwoners. 23 ge meenten waren er met een zielen tal van tussen de drie- en zesdui zend en 21 tussen de zesduizend en tienduizend. Deze gemeenten liggen voornamelijk in de Alblasserwaard- Vijfherenlanden, de Hoeksewaard, de Krimpenerwaard, de verdere omgeving van Gouda, voorts op Voorne-Putten en in het gebied rond Alphen aan de Rijn. Het beleid van gedputeerden is erop gericht nog in deze zittingspe riode de herindeling van de' Krim penerwaard, de Alblasserwaard en de Hoeksewaard op gang te bren gen. De herindeling van Voorne- Putten komt binnen afzienbare tijd in de Tweede Kamer aan de orde. WASSENAAR Het gemeentebe stuur van Wassenaar denkt eraan van het Stadhoudersplein een voet gangersgebied te maken, dit naar aanleiding van een dodelijk onge val op het plein. Een inwoner van Wassenaar heeft onlangs gevraagd, of de gemeente van plan was maat regelen te treffen om herhaling van het ongeluk te voorkomen. Het gemeentebestuur zal nu nagaan, op welke manier het autoverkeer op het Stadihoudersplein het best be perkt kan worden. Er wordt hierbij ook gelet, op de toegankelijkheid van de wijk Wassenaar-Noord, waarvan het Stadhoudersplein de toegangsweg is. Afscheid burgemeester KATWIJK Burgemeester A. G. Vermeulen en zijn echtgenote zul len op 26 juni afscheid nemen van de gemeente Katwijk. De heer Ver meulen, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, zal die -dag om 14.00 uur een buitengewone raadsvergadering bijwonen. Van 15.30-17.00 uur zal het echtpaar Vermeulen recipiëren in sporthal 'Cleyn Duin' aan de Stadhouders- dreef (voor genodigden) en daarna volgt ten slotte een openbare re ceptie. DELFT Het door Flentrop voor ruim drie ton gerestaureerde Batz- orgel van de Nieuwe Kerk werd gisteravond bespeeld door Feike As- ma. Met een uitbreiding van vijf registers als extra is het uit 1838 stammende instrument weer in de oorspronkelijke staat teruggebracht. Vele malen is door uw scribent in de afgelopen jaren gewezen op de schandalige staat waarin het orgel verkeerde, een ernstige vorm van verwaarlozing van een kostelijk monument. De restauratie heeft weliswaar te lang op zich laten wachten, doch 'het roepen in de woestijn' heeft nu dan toch vruch ten afgeworpen. Zelfs in bepaalde orgelkringen wil men Feike Asma nog steeds rubri ceren als de organist, die zich vrij wel uitsluitend opwerpt als de ver tolker van het geestelijk lied. Ge makshalve gaat men dan maar voorbij aan de ontwikkeling die elke kunstenaar ondergaat, ook Feike Asma. Een voorbeeld daarvan mag toch wel het Delftse program ma zijn met composities van Krebs. Bach. Rheinberger, Franck, Martin en Dupré. Hoezeer dit orgel een restauratie waard was werd tijdens Asma's concert duidelijk. Zowel het Duitse als het Franse werk kreeg door een knappe registratie karakter, in alle liggingen helder, strak en wellui dend. Majestueus in het volle werk, niet bombastisch, wel in bijzondere mate imponerend. Zeker in handen van een organist, die zijn muzikale en technische talenten juist op een dergelijk orgel goed weet te beste den. Men kan het orgel van de Nieuwe Kerk beluisteren op de donderdagavonden tot half oktober, aanvang van de concerten 20.15 uur. ADR. HAGER Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHO'UT De gerestaureerde Witte Kerk van Noordwijkerhout wordt vanmiddag met een bijzondere bijeen komst opnieuw in gebruik gesteld. De restauratie van dit prachtige 700 jaar oude Romaanse kerkje heeft ongeveer 15 maanden ge duurd. Met het resultaat /van het herstel is Noordwijkerhout bij zonder verguld. De Fa. Huurman uit Delft heeft er met alle liefde naar een ontwerp van (3e archi tect ir. J. Kruger uit Voorburg aan gewerkt. Het kerkje, waarin hervormd Noordwijkerhout zijn diensten houdt, heeft ewi nieuw dak gekregen, de muren werden opnieuw bepleisterd eiji voorts werden de oude banken door rieten stoelen van het zgh. Oud- Hollandse type vervangén. De toren van de Witte Kerk steekt er nog wat somber bij af na de restauratiebeurt. De spits is echter bezit van de bestuur ders van het dorp. Afgesproken is, dat als de pleistenlaag zich goed houdt en bestand is tegen weersinvloeden, de toren ook zal worden 'gewit'. De kerk heeft ongeveer twee honderd plaatsen gekregen. De hervormde gemeente heeft 1200 leden, zodat er wel eens stoelen te weinig zullen ziiin. In de bijeenkomst van vanmid dag wordt het gebouw aan de hervormde gemeente overgedra gen. Vanavond om acht uur wordt een feestelijke dienst ge houden. Ds. J. Streefland, die vijf jaar geleden in Noordwij kerhout kwam, preekt naar aan leiding van Psalm 84: vers 4. Medewerking wordt verleend door de Chr. Gemengde Zahg- vereniging 'Concordia', dat een uitvoering geeft van het 'Locus Este' van Bruckner en van Ge zang 409. Voorts worden ver schillende geschenken aan het kerkbestuur aangeboden. De dienst wordt ook bijgewoond door vertegenwoordigers van an dere kerken. Zondag vindt in de Witte Kerk de bevestiging ran nieuwe lidmaten plaats. De restauratie heeft driekwart miljoen gulden gekost. Het Loh- man-orgel zal eind volgend jaar weer in volle luister klinken. Om de restauratie van dit kostelijke Instrument te bekostigen worden nog acties gehouden. LEIDEN De Groeno^rdhal is hard toe aan een nieuwe runderhal. 'Vooral uit de oogpunten van een vlotte afzet en de veiligheid voor mensen en dieren is door het ruim tegebrek een bijna onhoudbare si tuatie ontstaan', aldus burgemees ter en wethouders van Leiden. Aan de snelle groei, die /ie Leidse veemarkt de laatste tijd heeft mee gemaakt. lijkt voorlopig hog geen eind te komen: de Amsterdamse veemarkt is onlangs opgeheven en geruchten willen dat ook (je Goudse veemarkt met sluiting \yordt be dreigd. 'De problemen worden al leen maar groter', aldus 'het dage lijks bestuur van de gem'éente Lei den. DEN HAAG De rechtbank heeft donderdag wegens poging tot wur ging van zijn meisje en zware mis handeling van zijn vader, de 19- jarige Hagenaar W. W. W. V. ver oordeeld tot twaalf maanden ge vangenisstraf waarvan twee voor waardelijk en psychiatrisch toe zicht. Op 11 februari Jl. kreeg V. in de woning van zijn ouders ruzie met zijn meisje, waarna hij haar in een gevecht op de grond gooide ne de eel dichtneep. De vader en een huisgenoot wisten het.meisje te bevrijden. Daarna viel V. zijn vader aan, wierp hem oa. chloorextract in het gezicht en stak hem met een mes tussen de ogen. Verdachte is reeds herhaaldelijk met de justitie in aanraking geweest en er lopen nog diverse voorwaardelijke gevan genisstraffen tegen hem. Van onze correspondent LEIDEN In het kader van het Monumenten jaar openJ houder B. D. Oosterman (cultuur) gistermiddag in het sjl Museum 'De Lakenhal' aan de Oude Singel de tentoonstellia Leidse woonhuis'. Het doel van deze expositie is aan dacht schenken aan de schat van monumenten die Leiden rijk is, en dan niet zo zeer de geijkte, zoals de Pieterskerk, maar vooral die op het gebied van woonhuizen. Door mid del van foto's, tekeningen en een klankbeeld krijgt men een fraai overzicht van deze rijkdom. De tentoonstelling, die tot en met 27 juli in 'De Lakenhal' blijft, be gint met een definitie van een monument en wat je er allemaal mee kunt doen. Dan blijkt al gauw dat de kreet 'met een monument kan je niks beginnen' onzin is. Er zijn verschillende interieurs in beeld gebracht en speciaal voor be-r zoekers die in het bezit zijn van een monument is er een folder beschikbaar met wenken en tips voor het gebruik, het onderhoud en eventuele restauratie. De foto's geven een beeld van de diverse rijk versierde gevels, pilas ters, kapitelen, guirlandes en ge beeldhouwde gevelbekroningen. Ook zijn er foto's van woningen en stadsgezichten uit de verschillende eeuwen, te beginnen bij de beroem de Leidse hofjes; de inmiddels ver gane glorie van de 17e eeuwse ar beiderswoningen uit het gebied Herengracht-Zijlsingel; de 18e eeuw als de tijd van de rechthoeki ge gevelafsnijdingen en de 19e eeuw met de herenhuizen op de Inmiddels gesloopte stadswallen. Aan het einde van de tentoonstel ling een foto van de 20ste eeuwse huizen aan de Lammenschansweg, waarbij de vraag gesteld wordt of dit wellicht «de monumenten van de toekomst zullen zijn. - Wandelingen Bijzonder attractief en essentieel onderdeel van deze tentoonstelling zijn de beide wandelingen die zijn uitgestippeld vanuit de Lakenhal langs de monumenten in de stad. Vele zijn op de tentoonstelling in beeld gebracht en ook het dia klankbeeld toont de monumenten, die men op deze wandeling voorbij komt (al dan niet geresta en vaak voorzien van kritisi merkingen. Voor een kwani ieder die het Leidse woonhi de eeuwen heen van dichte gaan bekijken een duidelijkefe beschrijving ter plaatse kri DEN HAAG De officier vf titie heeft donderdagmiddag de 21-jarige Haagse chauffeal C. B., twaalf maanden geval, straf waarvan 2 maandenj waardelijk geëist, wegens zijr deel in de brandstichting >1 winkel aan de Columbusste Den Haag, waarbij één a brandstichters om het levenp De brand werd gesticht op van de eigenaar van de writ in financiële moeilijkheden ti raakt. In de avond van 9 aO van het vorig jaar werden k' uitgespreid over de vloer in kei en met benzine en pe)i besprenkeld. II Twee jongemannen zouden werken aan de brandstichtii van hen, die niet tijdig brandende winkel kon komel een ontploffing plaatsvond, om het leven. Verdachte oi i daadwerkelijk aan de bran 1 ting te hebben deelgenom< zou alleen voor benzine en 1 Jeum hebben gezorgd. Bij he verhoor had hij echter onde emoties bekend meer te hebis daan en zich schuldig te voe1 De winkelier is reeds eerder deeld terzake uitlokking van stichting. De verdediger bestreed da dachte medeplichtig wase brandstichting en vroeg vri c subsidiair een groot deel vo<( delijke gevangenisstraf. Vonnis op 26 juni. Huis vol molens In het Voorburgse Museum Swaen- steijn aan de Herenstraat 101 wordt vanavond om kwart over acht een bijzondere tentoonstelling geopend onder de titel 'Een huis vol mo lens'. Als één type bouwwerk in verband met het Monumenten jaar onverbrekelijk met ons land is ver bonden is dan is het de mo len wel. De expositie geeft van de vele aspekten van de typen enige informatie. Bezoekers zijn welkom tot en met 10 augustus, en wel dinsdag, donderdag, zaterdag en zondag van 14-17 uur en donderdag avond 20-22 uur. Gids Loosduinen De afdeling voorlichting van de ge meente Den Haag heeft een 'Gids voor Groot-Loosduinen' uitgegeven in een oplage van 10.000 exempla ren. 7500 zijn er bezorgd bij de huidige bewoners, 850 zijn uitge reikt aan verhuurders die ze aan nieuwe wijkbewoners zullen geven, 1000 zijn er verkrijgbaar in het Informatiecentrum aan de Groen markt. 300 in de Hulpsecretarie Loosduinen en 300 bij het opbouw werk aan de Arnold Spoelstraat 3h. In de gids staat interessante infor matie over de geschiedenis van Loosduinen en de groei tot een nieuwe stad in zuid-west Den Haag. Voorts is een overzicht afgedrukt van verenigingen, clubs e.d. die ac tief zijn in Groot-Loosduinen. Prijzen voor koren Alle drie Haagse koren onder lei ding van Henk Smaling hebben in hun eigen afdeling een eerste prijs behaald op het door de AVRO geor ganiseerde Nederlands Koorfestival van de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen en het Zangconcours van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratorium vere nigingen. Op het eerst genoemde festival behaalde het Vredekoor de eerste prijs, op het tweede concours Blue White Stars (met wissel-beker) en kinderkoor Irene. Jubileumconcours De Jong Federatieband CJV houdt zaterdag ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een concours op het sportveld aan de Escamplaan in Den Haag. Vijftien korpsen uit Zuid- en West-Nederland ne! aan deel. Voorafgaand aan treden maken de korpsen o uur een korte mars door ee van de wijk, waarna de mi strijden om 10.00 uur kunn gdnnen. I-Iet majorettenci begint om 13.00 uur. De dag met een show besloten. Wel P. Vink zal om half vijf de uitreiken. Rommelmarkt De Stichting Emmaus Comii teiten Nederland houdt zaten De Vliegermolen In Voorbu grote rommelmarkt. Er zijn men met allerlei artikelen, a een informatiestand. Enkele i willigers zullen tonen dat vaartsresten voor een tweef bruik gereed kunnen word* maakt. De Wereldwinkel Den is ook aanwezig. Met de optf' hoopt de Stichting door te X gaan met het verzenden var ding naar ontwikkelingsland* rechtstreekse financiële hir verlenen voor de lopende prf o.a. Ruanda. Inlichtingen: ttf 83 44 71. Wandelen De CJV-Wandelgroep houdt dag voor de 7e keer de Anj<| De baten zijn voor de Anjei De start is vanaf het gemeei aan de Raadhuislaan in Was Inlichtingen: 01751-11 653. Naaldwijk houdt de sportven, Verburch zaterdag en zonda de 10e maal de Westlandse D tocht. De start is vanaf het park 'De Hoge Bomen'. Irü gen: 01749-5849 of 070-68 15 En dan nog Commissaris der koningii M. Vrolijk brengt maanda werkbezoek aan Warmond. Stichting Sociaal-Cultureel mingscentrum Scheveningen weer vakantiekampen vod jeugd vanaf 6 jaar; in een staat alle informatie, te verf bij Vlielandsestraat 10 of d< bellen: 54 65 00. De heer Berg neemt op 21 Juni tussei en 18.30 uur aan de Adriaan straat 1 in Leiden afscheid Leidse Houtschool, waaraal ruim 25 jaar als hoofd ver! is. zo 1.45. 4.15, 6.45, 9.16, lé 1. WAT BLIJFT: APOLLO 2: De tl Films in Den Haag WAT NIEUW IS: APOLLO: Schletgebled voor kung fu duivels: 2.30 7. 9.15. zo ook 4.45. 18 J. ASTA: Andy Warhol-Dracula 2.30. 7. 9.30. zo 1.30. 4. 7. 9.30. 18 J. BIJOU: Summer wishes, winter dreams; 2.30. 7.30. 9.30. zo 2. 4.15. 7.30. 9.30. 14 J. CAMERA: Het misterle van de vier vlle- gan; 2. 7 fi cineac: i 9.30, 18 J. FLORA: Tlroler sexfe6tljn: 2. 7, 9.15, zo ook 4 30. 18 J. KRITERION: Adreï Roublevtijden niet opgegeven. ODEON: Gejodel onderTlroler^rokjes2. 6.45, 9.15, twee mlssl- CINEAC: Tekenfilm-festival nr 11.30. 1.30, 3.30, zo vanaf 11.30, aJ. COR SO: Keetje Tippel; 1.45. 7, 9.30, zo ook 4.15, 18 J. METROPLOE-TUSCHINSKI: Je leeft maar twee keer; 2. 8. 14 j. OLYMPI- A: The Sting; 2, 8. 14 J PASSAGE: De knokmachlne; 2.30, 7. 9.30. za en zo 1.30, 4. 7. 9.30. 14 J. REX: The Yakuza; 9.15, 11.30. 1.45. 4. 7.15, 9.30. zo v.a. 1.30. 18 J. STUDIO DE LUXE: Flossie. Venus uit Zv>eden; 2.15, 7.15. 9.30. zo 1.30, 4. 7.15, 9.30. 18 J. STUDIO 2000 Moord ln de Oriënt expres: 8. zo ook 1. 14 J. DE UITKIJK: Het spookbeelo van de Vrij heid; 2.30. 7. 9.30, 14 J. WAT TERUGKOMT: DU MIDI: Als ade laars vielen zij aan: 8.15, 14 J. EUR^ CINEMA: 55 dagen ln Peking: 1.30, 7.45. za, zo. woe 3.45, 7.45, a.l. Films in Delft OITY: The towering Inferno; 2.30. 8. 14 J. CITY SELECT: Ontuchtige vertellingen; 7. 9.15, do. vrij. ma. dl ook 2.30, 18 j. DELFIA: In Tirol hangen de slipjes aan de Alpen: 2.30. 7. 9.15. 18 J. DOELEN KINO: Strafbaltaljon 999. 7. 9. za en zo ook 2.30. 14 j. STUDIO-D Kind van de zon: 7. 9.15. 18 J. FILMLIGA: The trail; dl en woe 23.30, 18 J. FLORA: Wang Wu de schrik van Peking; 7. 9.15, zo ook 2.30. 18 J. FILMHUIS: Staking van Sergei Elsenstein; 8. vrij, za. zo ook 10. Films in Leiden CAMERA: De Slang; 19. 21.30, 14 j. LIDO: The frontpage; 14.30. 19. 21.15, zo ook 16.45, 14 J. LUXOR: Op herhaling in het melsjesinternaa (k)t: 14.30, 19, 21.15. zo ook 16.45, 18 J. REX: Sexpoezen; 19, 21.15, zo ook 14.30, 18 j. STUDIO: You only live twice; 14.30, 19 21.15, zo ook 16.45. 14 J. TRIANON: The longest day: 14. 20, 14 J. Dagelijks Den Haag VANDAAG: Congresgebouw (Holland Fes tival): 20.30 uur Het Residentie-Orkest olv. Jean Martlnon (symf. nr. 1 van Saint Saéns en symf. nr. 10 van Mahler). Rijswijk. Oude Kerk, (Holland Festival»: 20.15 uur Nederlands Vocaal Ensemble olv. Murlnus Voorberg (oa. W. Thljsse en Daan Manneke). Evangellsehe Lutherse Kerk: 20.15 uur Drs. Ewald Koolman, orgel 'Rondom Johann Sebastian Bach'. Club: 21 uur Mldgetown Jazzmen olv. H. Herwarth. Centrum People: v. Speljk- straat 21 uur indigo. HOT: (Holland Festival) 20.30 uur Werkgroep Poëzie Hardop 'Liefde ls het enige'. Circusthea ter: (Holland Festival) 20.15 uur Sacraal Danstheater TJelepud uit Bali 'Wajang Wong'. Openluchttheater Zuiderpark: 20.30 uur Pools ensemble Krakovlacky. MORGEN: Theater aan de Haven: (Hol land Festival): 20.30 uur The Manhattan Project 'Seagull" (De meeuw) van Tsje- chow. Circustheater: (Holland Festival) 20.15 uur Ballet Independlente de Mexico olv. R. F. Canelo. Pulchrl Studio: (Louis Qulnze zaal) 20.15 uur Llda Claus, klave cimbel en Lisa Claus, violoncello (oa. Bach en Mozart). ZONDAG 15 JUNI: Dlllgentia: (Holland Festival): 20.15 uur Gustav Leonhardt. klavecimbel (Bach: preludes en fuga's uit Das Wohltempertrte Clavier). Kur- zaal: (Holland Festival 11.30 uur Mont- serrat Savall, sopraan; Jordl Sa val 1, gam ba en Ton Koopman, klavecimbel (oa. Casanoves. Engelse Kerk: AriJ van der Spuyweg, 17.00 Scuola dl Chlesa olv. John Hoban. (koormuziek 15e-18e eeuw). MAANDAG 16 JUNI: HOT (Holland Fes tival) 20.30 Werkgroep Poëzie Hardop 'Chili.m etaal en hemel'. DINSDAG 17 JUNI: HOT: (Holland Fes tival) 20.30 uur Werkgroep Poëzie Har dop 'Mooie kleine, ritselende revolutie'. WOENSDAG 18 JUNI: Kurzaal: (Holland Festival) 20.15 uur Saint John's College Choir olv. G. Guest en Broken Consort olv. T. Koopman 'Muziek aan het hof van Elisabeth'. Dlllgentia. (Holland Fes tival) 20.15 uur Bernard Haller uit Parijs 'Et alors'. Circustheater: (Holland Festi val) 19.30 uur Scapln-) Ballet 'Halve symfonie' - 'Peer Gynt Suite' - 'Assorti- mento' - 'Zonnige dag'. Openluchttheater Zuiderpark: Jeugdrevue Hocus Pocus. DONDERDAG 19 JUNI: Kurzaal: (Hol land Festival) 20.15 uur Philip Glass Ensemble uit New York 'Music in arts'. Circustheater: (Holland Festival) 20.15 uur Elly Amellng. sopraan en Irwln Gage. plano (Schubert). Kapel West: 20.15 uur: Jolle de Wit, fluit en Johan M. Vetter, orgel. Grote Kerk: 12.45-13.15 Pauzeconcert. Jaap Hlllen. orgel. VRIJDAG 20 JUNI: Kurzaal: (Holland Festival) 20.15 Nederlands ^lazers En semble olv. G. Sinopoli (oa., Gabrleli). Diligentia: (Holland Festival) 20.15 Ber nard Haller uit Parijs 'Et alors'. Circus theater: (Holland Festival) 20.15 Het na tionale Ballet mmv. Ned. Balletorkest olv. A Presser 'Agon' - '8 Madrigalen' - 'Collective symphony". Grote Kerk: 20.00 uur Orgelconcert door dr. W. J. Diepe- veen. ZATERDAG 21 JUNI: Congresgebouw: (Holland Festival 20.30 Openbare Gene rale repetitie. Het Residentieorkest; Het Utrechts Symfonie Orkest en koren; diri gent J. Martlnon; solisten o.a. H. v. Bork, sopraan: H. Watts, alt? Ruud v. d. Meer. bariton 'Gustav Mahler: achtste symfonie' Circustheater: (Halland Festi val) 20.15 Tlbetaans Volkstheater. Kloos terkerk: 16.00 uur orgelconcert door Ge rard Akkerhuis. ZONDAG 22 JUNI: Dlllgentln: (Holland Festival) 20.15 Gustav Leonhardt. lave- clmbel (3 partita's van Bach). Kurzaal: (Holland Festival) 11.30 uur Danzl Kwintet (Mozart. Haydn. Beethoven). Kloosterkerk: 10.00 uur Resldëntle Bach- koor en orkest J. v d Meer. orgel: M. v. Altena. tenor: S. Schlüter. alt; B. Kruy- sen, bariton en G. Akkerhuls, orgel 'Can tate BWV no 24' van Bach. Dagelijks Delft MORGEN: Waagtheater: 20.30 uur Mor- ganfield Blues Band. Waagtheater: 14 uur Poppentheater Wat? met Het straat je van Jacob, deel 3 Tante Trijntje en de stofnesten. Waalse Kerk: 15.30 uur Heure de Recuelllement met Emlle Mot. blok fluit en Kees van der Zanden, orgel. DINSDAG 17 JUNI: Waagtheater: 20.30 uur Judith Terllngen. zang. Joke de Mol. gitaar. Harry Pothof, gitaar, en Nico Revenstljn. bas. Nieuwe Kerk: 20-21 uur 20.00 uur Mlety t&he Sunday Evening Orchestra. DONDERDAG 19 JUNI: Waagtheater: 20.30 uur Misty th&e Sunday Evening Orchestra Nieuwe Kerk: 20 uur dr. Grady Wilson, orgel. VRIJDAG 20 UNI: Waagtheater: 20.30 uur SJedelJa Flower Ragtime Band. ZATERDAG 21 JUNI: Waagtheater: 20.30 uur Leerlingen Amsterdamse Theater school met Omzien ln wrok van Osborne. Waalse Kerk: 15.30 uur Heure de Re- ceulllement met an van Westenbrugge, orgel. J Dagelijks Leiden VANDAAG: Hot House: 22.00 uur Han6 Dulfer Rltmo Natural Pieterskerk: 20.15 uur Joop Brons, orgel. (Buxtehude. Swee- 11 nek). VKIDJAG 20 UNI: Hot House: 22.00 uur The Caledonians Marckerk: Lange Mare, 20 00 uur orgelconcert door de Ameri kaanse Organist Dwlght Oarr. TENTOONSTELLINGEN woe ook 20-22, Muziek en JKunsthlstorl- sohe bibliotheek en prentenkabinet, ma t.m. vrij 10-12.30 en 13.30-17 woe ook 20- 22. t.m. 22 Juni Ru en Ann Israëls (schild, sier Nwe pres. afd. Haagse Historie t.m. 27 Juli volksmuziek en volk sinstrumenten (2): t.m. 27 juli Gerrit Veen huizen, t.m. 6 juli Sjoerd Bulsman (bomenprojekt '73-"75. Museum Bredius. Prinsegracht 6, ma t.m. za 10-17, woe ook 20-22, zo 13-1. Museum voor het Onder-7 wijs, Hemsterhuisstraat 2e en 154, 10-16 zo 13.30-16. Jeruzalem, gezien door Ariel- II. Kostuummuseum, Lange Vijverberg 14, ma t.m. za 10-17, zo 13-17. woe ook 20-22. Vredespaleis, Carneglepiein 2, ma tan. vrij 10-12 en 14-16, zo 14-16. Rijks museum Meermanno Westreenlanum Prinseesegracht 30, ma t.m. za 13-17, zo en feestd. ges-1. Pulchrl Studio, Lange Voorhout 15, 10-16, zo gesl.; t.m. 20 juni Frans Hartman (schild.), Huub erret- sen (schild, aquarellen, litho's, tek). Pa norama Mesdag, Geestraat 65, ma t.m. za 10-16, zo 12-16. Gevangenpoort, Buitenhof 33, ma t.m. za 10-16. zo en feestd. 13-17; leder heel uur rondleiding, 16 uur de laatste Galerie Arta, Kazernestraat 11, dJ t.m. za 11-17. t.m. 23 Juni Carla Kleek- amp (grafiek). Pander KuZnstcentrum Wagenstraat 1. dl t.m. za 10-18. do tot 21. t.m. 28 Juni Nanca Talbot (wandkl.). Kunst zaal Edison, Javastraat 16, Ineke Klelnhoonte van Os, Sonja Noppen en Aad van den Berg (tek. litho's). Lucten- ne Verag (schild, tek.). wo t.m. za 11-18, zo 13-18; t.m. 29 Juni. Haagse Kunstk ring, Denneweg 64. dl t.m. za 10-17; t.m. 21 Juni Jan Willen Maronler en John l6Vser (schild.). Nouvelles Images, Wes teinde 22, dl t.m. za 10-18, t.m. 18 Juni Michel Overbeeke (aquarellen, etsen en Pla Narbone (tek). Cinema Du Midi, 2e de Carpentlerstraat 141a, ma t.m. vrij 13- »i, 16.30 en 19-23, za e nzo 11-23. Juni. Galerie Centre de I' Art, Jafl 106, dl t.m. vrij 11-18. za 13-18. 1 iunl Zomer&tentoon&telling. RIJ 'ollenshuis, Herenstraat, dl t.m. 17. za 11-16. zo 14-16 30. Rijswijk eeuwen heen. OVORBUR:G &N Swaensteljn, Herenstraat 101, dl, en zo 14-17, do av. 20-22, van t.m. 10 augustus Een huls vol LEIDSCHENDAMDe Schakel, 13.^ dl, woe. vrij 10.30-12. za 10.30-16 av. 20-21; t.m. 27 juni Irene (wandkl.), Jan Noordhuls (tek. i len. schild.), Bas Haasnoot (t schild, etsen). WASSENAAR: Bibll Lulfelbaan 1. 10-12.30, 14-17, 19-21, 13. gesl. ma ochtend, dlns av. en 18 juni Jules Bekker (schild, aquarellen). Kunetzaal Heuff, H< dl t.m. za 10-17. dl av. 20-22, zo no Johan van Ingen (aquarellen) ei Kondo (Japanse sprookjespoppen). DELFT: Indonesische Etnograflscl seum, St. Agathaplein 4, ma t.m. 17, zo en feestd. 13-17. Sted. Ml Het Prinsenhof. St. Agathaplein t.m. za 10-17. zo 13-17. Galerie Al de. A, van der Leeuwlaan 332, 9-2J 0 30 Juni, D. de Loor (schild.), t. rt juni, circustentoonstelllng. Cosa, Delft 183b, dl t.m. za 9-12.30 en 17.30; t.m. 31 Juni Mia Vultingha, Tuinier. Meta Neven, Lucle Bakker mlek), Nel van erkum en Dien (textiel). Menno Meyer (sier.), >1 meimans en ern van Plni (plast.). BB LEIDEN: Rijksmuseum voor Vollü de, Steenstraat 1, ma t.m. za 10 13-17. Sted. Museum De Lakenhal, Sihgel 28-32. ma t.m. za 10-17, feestd. 13-17.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 6