'ware straffen tegen jiidmolukkers moeten lerhaling voorkomen Schooltandverzorging flink uitbrei den' i5/f// Kinderbijslag en AOW omhoog met 5,43 procent Prikactie PTT en tumult op Binnenhof Treinramp jging overval op Soestdijk serieuze zaak' /Q|E&LBr"ly&u" Junckers deens, parket 'ofEggink: Miljoenen tanden en kiezen zouden behandeld moeten worden Ook melkgebit verzorgen Regeling op de helling als PTT dwars blijft Automobilisten opgelet! pUW/KWARTET VRIJDAG 13 JUNI 1975 BINNENLAND een onzer verslaggevers fHEM Hoewel de organisatie van de onuitgevoerd gebleven aanslag op de vrijheid van de ko- rjn 'op sommige punten niet efficiënt en amateuristisch' was, zou het volgens de officier van jus- bij de Arnhemse rechtbank mr. H. R. Lauwaars 'een groot misverstand' zijn te menen dat de bereidingen 'niet serieus en ongevaarlijk' zou den zijn geweest. djn. requisitoir tegen de Zuid- ïkkers die hij schuldig achtte 'samenspanning tot een aan- op de vrijeheid van de konin- hield de officier de door mr. E. jema gepresideerde rechtban dat met die samenspanning 'zwaar misdrijf' is gepleegd. Op i td daarvan zo betoogde hij, kan worden volstaan met een lage ftoemeting. lage straftoemeting achtte de :ier ook ongewenst uit een oog- t van speciale en generale pre- ie. Hij waarschuwde de recht- voor een zijns inziens geens- denkbeeldige herhaling van de 1 ng 'het ideaal van een vrije, elijk bestaan'de, Republiek der molukiken te verwezenlijken s criminele wegen', herinnerd te hebben aan de 13 val op de woning van de Indo- sche ambassadeur in Wassenaar 70 en de ernstige vernielingen jinhet Vredespaleis in Den Haag aangericht, zei mr. Lauwaars: de toekomst aan acties zal "tgen, weet niemand zeker, maar staat dat he t nastreven van ideaal van een vrije Republiek Zuidmolukken bij een aantal molukkers tot ernstige ontspo- leidt, ontsporingen die niet leiden tot de aantasting van >nen en de vernieling van goe- n, maar ook aan de. reputatie Nederland als rechtsstaat scha- oebrengen'. ondersteuning van zijn opvat- terzake, verwees d e officier naar een vorige week door Ie gedetineerde Zuidmolukse ijeren geschreven open brief. rin verontschuldigen zij aich Ijpijds voor gepleegd geweld, en verontschuldiging verdient neet, maar anderzijds lijken zij gebruik van geweld als een che en onontkoombare conse- te zien van hun moeilijke ir&tie in Nederland. Zij geven er van dat hun geduld begint op aken en dat zij geen andere cèeg meer zien dan harde acties'. mol en I n lf uer begrip' li zei op zichzelf wel 'een begrip' voor de moeilijke si- d|le van veel Zuidmolukkers te jn opbrengen. 'Zij voelen zich t dit land niet geheel of in het iel niet thuis Zij voelen gefrustreerd in de verwezenlij - .1 van hun ideaal en ontmoeten i$en Zuidmolukse kring weinig efestanders'. die tekenen van begrip voegde Officier onmiddellijk toe dat het rigens te oppervlakkig en ge- bkkelijk* zou zijn strafbare daden !l te verklaren uit de moeilijke atie. Vermoedelijk, aldus mr. waars, vloeit de criminaliteit van de Zuidmolukkers voort uit nog andere factoren. In elk geval con cludeerde hij 'dat de Nederlandse samenleving ten opzichte van deze chriminaliteit niet lijdzaam kan zijn'. Zware straffen, ook ter af schrikking van anderen, achtte hij een mogelijkiheid tot verweer, in het onderhavige proces zijns in ziens politieke aspecten wel een rol spelen, maar niet allesbeheersend zijn. 'Ik bestrijd dan ook de me ning die bij een aantal verdachten schijnt t® leven, at dit een politiek proces zou zijn. Het is in de eerste plaats een crimineel proces'. Mr. Lauwaars. die 'het doldrieste' van deze onderneming en de ge vaarlijke mentaliteit van de ver dachten' hekelde, onderkende aan het gijzelingsplan ook een 'terrorls- stisch aspect'. Ondanks de gebrek kige voorbereiding van de actie ontwaarde hij een 'ontwikkeling in terroristische richting'. Hij wees de rechtbank erop dat de ervaring leert dat 'terrorisme niet zelden technisch tamelijk primitief begint. Meestal duurt het enkele jaren voordat men tot geavanceerde technieken en tactieken komt'. De officier waarschuwde voor het ont staan van een 'criminele know how'. Ruim dertig man Volgens de officier van justitie be draagt het totale aantal verdachten in deze zaak meer dan dertig. Van hen zijn er tot nog toe achttien gedagvaard. Een van de achttien heeft bezwaar tégen zijn dagvaar ding aangetekend. Hij zal later te recht staan. Over de mislukking van de poging tot gijzeling zei de officier gisteren niet meer dan dat in de nacht van 3 op 4 maart vandit jaar een groep Zuidmolukkers in Lunteren is ge strand, omdat een vrachtwagen die de overvallers verder zou brengen, niet wam opdagen. Volgens mr. Lauwaars is een uitgebreid recher cheteam maandenlang met de zaak bezig geweest. Omdat het onderhavige delict voor de eerste maal sinds de invoering van het wetboek van strafrecht ten laste was gelegd, en er dus geen jurisprudentie voorhanden is, ging de officier van justitie diep in op de juridische bewijsvoering. Daarbij concludeerde hij dat de verdachten wel hebben samengewpannen, maar aan de aanslag op de vrijheid van de koningin nog geen begin van uitvoering hadden gegeven. Ook stelde hij vast dat het niet in de bedoeling heeft gelegen een aan slag op het leven van de koningin te plegen. Omdat slechts een aan val op de vrijheid van de vorstin werd beoogd, wilde de officier niet de maximum-straf van tien jaar eisen. Met betrekking tot de door hem als hoofdverdachten beschouwden, wees mr. Lauwaars erop dat Jered M.. de predikant Frederik D. en de bedrijfseconoom Max R. een grote rol hebben gespeeld bij de bespre kingen over de gijzeling en daar naast aanzien genoten bij hun jon gere landgenoten. De predikant D. noemde hij 'door positie en leeftijd een gezaghebbend man, die veel invloed ten kwade heeft gehad'. Het vooral door de oudere verdach ten aangevoerde argument dat zij van de gijzeling eigenlijk niets hadden willen weten, maar uit vrees voor de anderen zich niet teruggetrokken hadden, wees de of ficier van de hand. Hij noemde dat argument niet alleen irrelevant, maar ook 'ongeloofwaardig'. Ook het verwijt van een van de oudere verdachten dat hij bij de politie en de rechter-commissaris niet vrijuit had kunnen spreken, veegde mr. Leuwaars van de tafel. De deelneming aan roofovervallen (op het gemeentenhuis en het post kantoor in Eist op een winkel an nex postagentschap in Cuijk) van enkele verdachten, liet de officier zwaar wegen. 'De gebleken crimine le intentie en gevaarlijkheid van de roofovervallers', zo betoogde hij, 'is groter dan die van de anderen'. De roofovervallen kwamen deze ver dachten op twee jaar meer te staan. Ook op de derde dag van het proces tegen van gyzelingsplannen verdachte Zuidmolukkers was in en om het Arnhemse gerechtsgebouw een grote politiemacht op de been. Discriminatie De verdachten, die allen een eigen advocaat hebben, zullen volgende week donderdag worden verdedigd. Een voorproefje van die verdedi ging was gisteren en eergisteren al te beluisteren in de door de advo caten opgeroepen getuige-a-déchar- ge L. C. Mantouw uit Tiel. De heer Mantouw, sociaal werker en zelf Zuidmolukker, antwoordde gisteren bevestigend op de vraag of Zuidmo lukkers gediscrimineerd worden. De Zuidmolukkers zei de heer Man trouw, zijn bewust geïsoleerd. Op een vraag van 'een van de verdach ten waarom een aantal Zuidmoluk kers zijn heil in geweld is gaan zoeken, antwoordde de heer Man touw: 'Omdat andere discussiemo gelijkheden afgesloten zijn'. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Dank zij E&L krijgt sparen weer zin. skerd jeèlt. Ei Want E AL ontwierp het unieke Verzekprd Groei-projekt 3. Dat een ongekend hoog rendement g< guldens belastingvrij Neem bijvoorbeeld een 30-jarige man die, gedurende 30 jaar, in het Verzekerd Groei-projekt 3 deelneemt. wil hij gegarandeerd en belastingvrij op z'n 60e ontvangen, zal E&L hem uitkeren bij een konstant rendement van 8% op de veilige Staats- en Gemeenteleningen. (En dat rendement is haalbaar in deze tijd van hoogrentende obligaties.) plus de reeds gerealiseerde rendementsbi jsdhrijvingen keert E&L uit als deze man voor z'n 60e zou overladen, gelijkblijvende premie per jaar betaalt hij tot z'n 60e voor die zekerheden. U weet zo ongeveer wat u zou ku nnen sparen? Dan weet uw verzekeringadviseur precies hoeveel u wint bij E&L Een vrijblijvend gesprek met hem kan dus best zinvol zijn. Dacht u niet? De goede verzekeringadviseur kent E&L. Als de beste. If JLevensverzekeringen 'c/ helder als glas Korte Voorhout 20 Den Haag Tel. 070-469262* BEUKEN, EIKEN, ESSEN, SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN Map met volledige Informaties bij de importeur JUNCKERS NEDERLAND B V.. Antwoordnr. 712, Zoeterwoude (Rijndijk) 2406, onder vermelding van letter K7. Telefonisch mag ook: 071 - 3 34 45 (Codan-Groep) (ADVERTENTIE) •n METZLER- bril: ieders oogmerk! DEN HAAG Met ingang van 1 juli gaan de uitkeringen van de verschillende sociale verzekeringen weer omhoog. Dit als gevolg van de wettelijk voorgeschreven halfjaarlijkse aanpassing aan de loon ontwikkeling. De verhoging geldt onder meer voor AOW, WAO, Ziektewet, WW en de kinderbijslagen, zo heeft het ministerie van sociale zaken gisteren meegedeeld. De uitkeringen krachtens de arbeidsongeschiktheidsverzekering (WAO) die zijn ingegaan vóór 1 juli van dit jaar worden met 5.43 procent verhoogd. Ook het minimum dagloon, waarnaar de uitkeringen ingevolge de WAO, de ziektewet (ZW) en de werkloosheidswet (WW) worden berekend, gaat om hoog. Het maximum dagloon dat geldt voor de berekening van de uitkerin gen stijgt van 164,tot 172,91. Het maximum dagloon voor de bereke ning van de premies (thans 164,—) blijft gelijk. De kinderbijslagen worden ook met 5,43 pet. opgetrokken. Dit leidt tot de volgende kwartaalbedragen: voor 2e en 3e kind van 255,06 tot f 269,10 voor 4e en 5e kind van 340,86 tot 7 358,80 voor 6e en 7e kind van 376,74 tot 7 397,80 voor 8e en elk daarop volgend kind van 417,30 tot439,92 Als gevolg van de bevriezing van de kinderbijslag voor het eerste kind blijft deze bijslag gehandhaafd op 164,58 per kwartaal. Per 1 april van dit jaar zijn de AOW- en AWW-uitkeringen alleen voor de maanden april, mei en juni met 3,7 procent verhoogd. Zoals bekend is in middels echter besloten de van vóór 1 april geldende AOW- en AWW-uitke ringen naast de normale halfjaarlijkse aanpassing tijdelijk met twee pro cent meer te verhogen. Deze verhoging zal worden verleend van 1 juli 1975 tot 1 januari 1976. Een en ander leidt tot de volgende pensioenbedragen per maand over het jaar 1975: 1 januari 1 april 1 juli AOW Gehuwde bejaarden 909,943,977,50 Alleenstaande bejaarden 641,50 665,50 690,50 AWW Weduwen met kinderen 909.943,977.50 Weduwen zonder kinderen 641,50 665,50 690,50 Wezen tot 10 jaar 207,50 215,50 223.— Wezen van 10 tot 16 jaar 305,316.50 328. Wezen van 16 tot 27 jaar 397,50 412,50 427,50 Als gevolg van de verhoging van de AOW-pensioenen zullen met ingang van 1 juli 1975 ook de toelatingsgrens en de premie-inkomensgrenzen voor de verschillende klassen van de bejaardenverzekering worden opgetrokken. De verhoging van deze grenzen is nodig om te voorkomen, dat bejaarden als gevolg van de verhoging van hun AOW-pensioen de be jaarden verzekering moeten verlaten dan wel in een hogere inkomensklasse zullen vallen, zo heeft het ministerie laten weten. Rekening houdend met de verhoging van de AOW-pensioenen zal de toela tingsgrens met ingang van 1 juli 1975 worden vastgesteld op 16.767,— en zullen de premie-inkomensgrenzen worden tot ƒ8.611,—: ƒ12.042,—: 13.052 en 14.910,—. De verzekerden ln de bejaardenverzekering zijn de volgende premies ver schuldigd: ALLEENSTAANDEN Inkomensklasse^^o1™8"118 tot ƒ8.611.- 8.611,— tot 12.042,— 7 36,20 12.042— tot 13.052 7 72,40 13.052 tot 16.767.— 90-50 ECHTPAREN inkomensklassemaandpremie 12.042,— tot 12.380.— 7 £4,40 12.380,— tot 13.052.— 7 ?2.40 13.052.— tot 14 910,— 7 90,50 14.910',— tot 16.767 17 126.75 Met ingang van 1 juli zullen de volgende bedragen gelden voor de eigen bij drage algemene wet bijzondere ziektekosten (AWBZ). Voor alleenstaanden wordt het minimaal ter vrije besteding overblijvende bedrag verhoogd van 197,per maand tot 201,per maand; de eigen bijdrage van 468,50 per maand tot 489,50 per maand. Voor echtparen zal het minimaal ter vrije besteding overblijvende bedrag worden verhoogd van 394,per maand tot 402,per maand: de eigen bijdrage van 549,per maand tot 575,50 per maand. een verslaggever e ufTRECHT Ongeveer driemiljoen tanden en kiezen zouden moeten worden ge- okken en 3,25 miljoen vullingen zouden moeten worden aangebracht, indien men a et gebit van de kinderen op de basisscholen die aan de schooltandverzorging id ielnemen te saneren. Voor de kinderen op de kleuterscholen zouden daar nog s ins een miljoen extracties en driemiljoen vullingen bijkomen. Dit zei prof.dr. C. '1 Eggink, hoogleraar in de conserverende tandheelkunde aan de Vrije Universi- ei lit in Amsterdam. ai ia of. Eggink, die zei dat de ,j sderlandse tandarts nog ,e eeds kinderen 'gesaneerd' vklaart die aangetaste den en kiezen hebben, de een ingrijpende reor ganisatie van de school- en "j igdtandverzorging voor. d in plan omvat het inhalen .j( ln de achterstand in de ^"ndelende zorg. het op- n van kindertandver- sters en van de kinder tandartsen en het uitbreiden van de schooltandheelkunde tot een jeugdtandverzorging voor de hele leerplichtige jeugd. Nu neemt maar 47 procent van de kinderen op de ba sisscholen deel aan de volle dige schooltandverzorging. Van het voorkomen van tandbederf komt zo goed als niets terecht. Invoering van het 'dertienjarigenplan' ('integrale hulp via de zie kenfondsen aan kinderen die aan bepaalde voorwaar den voldoen') heeft volgens prof. Eggink weinig zin ge had. Een kind is tandheel kundig pas gezond als alle tandbederf is verwijderd, hetzij door trekken, hetzij door vullen. 'Maar', aldus prof. Eggink in de vergade ring van de Nederlandse Vereniging voor Sociale Tandheelkunde, wezijn nog geen stap verder dan vijftig jaar geleden. Volgens prof. Eggink is te lang vastgehouden aan het waanidee dat het niet nodig is het melkgebit te behande len. Het melkgebit is door gaans op zesjarige leeftijd al zo aangetast, dat herstel niet meer mogelijk is. De tandartsen zijn overvallen door een enorme toeneming van het tandbederf. Boven dien kampt men met een tekort aan mankracht, ook in de schooltandverzorging. 'Gastarbeiders' Er is volgens prof. Eggink altijd een te geringe belang stelling voor de schooltand verzorging geweest. Dat heeft geleid tot het aanstel len van 'gastarbeiders'. Daarmee bedoelt hij 'pas af gestudeerde tandartsen die de schooltandheelkunde ge bruiken of liever misbruiken om zich een bestaan op te bouwen, oudere tandartsen die de algemene praktijk vaarwel hebben gezegd met het doel een rustiger werk- krin gte verwerven en tand artsen met een buitenlands diploma, die geen vesti gingsmogelijkheid hebben en daarom hun toevlucht zoeken bij de schooltand heelkunde. Bij al deze groepen ont breekt volgens prof. Eggink de werkelijke motivatie om 'schooltandheelkunde te be drijven. 'Van hen kan men volgens hem niet verwach ten: 'Een overstelpend en thousiasme om angstige we zentjes op hun gemak te stellen en te behandelen, de intentie om nieuwe ontwik kelingen op de voet te vol gen en in te voeren in de jeugdtandverzorging'. We kunnen ons er hoogstens over verbazen en verheugen, dat er nog zoveel tot stand komt. aldus prof. Eggink. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Als het overgro te deel van de ambtenaren van de PTT niet mee wil naar het noorden, zal over de spreiding van de centrale directie van de PTT opnieuw moeten worden overlegd. En dit kan betekenen dat de vrijwilligheidsregeling wordt ingetrokken. Bij de huidige regelingen kunnen de ambtenaren zelf beslissen of zij mee wi'llen gaan naar Groningen en Leeuwarden of niet. Willen zij niet mee, dan zal er voor hen een andere functie worden gezocht bin nen het overheids-apparaat. Lukt dat niet, dan komen zij in aanmer king voor wachtgeld. Alleen ambte naren die een sleutelfunctie vervul len binnen de dienst kunnen ge dwongen worden voor twee jaar mee te .gaan. Staatssecretaris Polak van binnenlandse zaken noemde- de vrijwilligheid als een van de posi tieve punten die uit het overleg met de dienstencommissies en de ambtenarenbonden naar voren zijn gekomen. Bij normale overplaatsin gen van overheidsdiensten bestaat die rpgel van vrijwilligheid niet. De ambtenaren hebben dan de keuze uit meegaan, of ontslag. Woedend De heer Polak (en na hem staats secretaris Van Huiten van verkeer en waterstaat), maakte trouwens opmerkingen die de woede wekten van veel PIT'ers die op de publieke tribune van de Tweede Kamer het -debat volgden. De heer Polak sug gereerde dat de dienstencommissies van de PTT drukxzouden uitoefe nen op de PTT-ers om zich tegen de plannen van de regering uit te spreken. 'Echte vrijwilligheid voor de ambtenaren betekent dat zij zo wel ja als nee kunnen zeggen. Ook het 'ja' mag niet worden verhin derd door collega's', aldus staatsse cretaris Polak. De bewindsman erkent dat ver plaatsing van de centrale directie van de PTT naar Groningen en Leeuwarden nadelige effecten zal hebben voor deze dienst. 'Dat moe ten we echter aanvaarden, anders moeten we helemaal niet over spreiding praten," aldus de heer Po lak. De kosten die verbonden zijn aan de spreiding van de centrale directie van de PTT zullen niet tot uitdrukking komen in de tarieven. Op de begro ting van de PTT zullen alleen de kos ten drukken voor de huisvesting van de dienst, onder aftrek van de pan den die worden verlaten. Staatssecre taris Van Huiten nam hiermee de zorg weg van Hans de Boer (ARP) die vreesde dat de spreiding tot ta riefsverhogingen zou leiden. De Tweede Kamer legde gisteravond via een aantal moties enkele wensen voor het spreidingsbeleid op tafel. Zo vraagt de KVP'er Bremen de ver schillen in schadeloosstelling aan de ambtenaren weg te werken. Met een natte vinger geschat dacht hij dat hiermee een bedrag van vier miljoen gulden gemoeid zou zijn. Van Aar- denne (VVD) diende een motie in, waarin wordt gevraagd bij de sprei ding zoals die nu ophanden is. ook rijksdiensten buiten Den Haag te be trekken. Dit gezien de problemen in de Haagse agglomeratie. In een twee de motie vraagt Vhn Aardenne de regering de sfeer van het overleg met de ambtenaren te verbeteren. DEN HAAG Het werk op de centrale directie van de PTT in Den Haag, waarvan een aantal diensten zal worden overge plaatst naar Groningen en Leeuwarden, heeft gisteren ge deeltelijk stil gelegen. Het merendeel van de ambtenaren heeft, op verschillende tijden ln de middag, op het Binnenhof gepro testeerd tegen de spreidingsplannen van de regering, die in de Tweede Kamer ter discussie stonden. Zij gaven hiermee gehoor aan een op- rdep van de dienstcommissies van de PTT om het verzet tegen de spreiding met de komst naar het Binnenhof te ondersteunen. Rond het middaguur deed zich een incident voor, toen enkele tiental len ambtenaren het gebouw van de Tweede Kamwr binnendrongen. Hierbij sneuvelde een ruit. De amb tenaren werden vlak voor de reeds overvolle publieke tribune tegenge houden. Na enige tijd op de trap pen te hebben gezongen, verdwe nen de PTT-ers weer. Aanleiding tot het Incident was het feit dat Kamervoorzitter Vondeling de verbinding van de geluidsinstal latie van de Tweede Kamer naar enkele grote luidsprekers op het Binnenhof had laten verbreken. De demonstranten buiten het gebouw, die tot dan de debatten ook hadden kunnen volgen, forceerden daarop een toegang tot het gebouw. Later ln de middag werd de verbinding in zoverre hersteld, dat het debat alleen vanuit, een radiowagen te beluisteren was. De grote luidspre kers werden echter niet meer inge schakeld. Opvallend was overigens dat de frequentie van de. interrup ties van Honig Van den Bossche (Boerenpartij), die zeer vaak de bewindslieden in de rede viel, af nam nadat de lijnverbinding met de demonstranten was verbroken. Vervolg van pag. 1 Het ongeluk gebeurde even voor.drie uur. toen de internationale trein ln volle snelheid het kleine station van Ghlin, dat op vijf kilometer van Ber gen (Mons) ligt, passeerde. Even na dit station liepen de laatste vijf van de uit dertien rijtuigen bestaande trein uit de rails en stortten van de vijf meter hoge spoordijk af. 'Het was.' vertelde één van de dorpsbe woners die het ongeluk zag gebeuren 'alsof de trein ineens schuil ging ach ter een zware rookwolk.' De woordvoerder van de NS in Bel gië, die direct na het ongeluk naar Ghlin reisde, vertelde: 'De ontspoor de trein biedt een chaotische aanblik. De trein ligt in twee delen, verspreid over vijfhonderd meter, uit elkaar. Het grootste wonder is dat er geen doden zijn gevallen.' De D-trein 248, bestaande uit negen rijtuigen, vertrok gistermorgen om twee minuten voor elf uit Amster dam. In de trein zaten 275 passagiers van 22 nationaliteiten. In Brussel werdenzoals dat iedere dag gebeurt, nog vier rijtuigen aan de trein ge koppeld. Vanaf Brussel zaten er vier honderd mensen in de trein. De rij tuigen die van de spoordijk gescho ven zijn, zijn' allen afkomstig uit Amsterdam. De lange rijtuigen zijn eigendom van de Franse spoorwegen, SNCF. Volgens de Nederlandse Spoorwe gen was de trein voor dit seizoen niet erg bezet. Tijdens de feestda gen en het vakantieseizoen is de D- trein naar Parijs meestal tot de laatste plaats bezet, en het komt niet zelden voor dat vele passagiers in de gangpaden moeten staan. Dat er geen doden bij dit ongeluk betreuren zijn zou mogelijk aan de lage bezettingsgraad te danken kunnen zijn. Wissel De oorzaak van het ongeluk lag in een verkeerde stand van een elec- tronisch bediende wissel. Direct na het ongeval werden een groot aan tal ambulances naar Ghlin gediri geerd. Ook een helikopter werd in gezet. De Belgische minister van binnen landse zaken, Michel en de minis ter van verkeer, Chabert, hebben gisteren de plaats van het ongeluk bezocht. Het treinverkeer tussen Bergen en Brussel is gisteren de hele dag gestremd gebleven. De In ternationale treinen van Parijs en naar Parijs werden via Charleroi omgeleid. De lokale treinen reden niet verder dan een station voor Ghlin. Het ongeluk bij Ghlin was het tweede treinogeluk in Europa van de afgelopen week. Zondag vielen er ten zuiden van Miinchen 38 do den en 107 gewonden toen twee treinstellen op een enkelspoor op elkaar botsten. België is binnen een jaar getroffen door drie ernstige spoorwegongelukken. (ADVERTENTIE) STAAL RADIAAL BANDEN brengen u vele duizenden kilometers veilig verder. Prestaties van 100.000 km en meer zijn geen uitzonderingen. Laat ook Conti sr TS staalradiaalbanden /nonteren en wordt lid van de Conti sr TS 100.000 km club. j^Uwba^er^veranciermonteertzegraa^oorLn VEILIG EN ECONOMISCH RIJ0EN OP CONTI st TS STAALRADIAAL l

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 3