Haal meer uit e ke gulden Niet storen a.ub. Vanaf 1 juli 1975 mag u zonder machtiging geen zendapparatuur meer aanwezig hebben. S Ll Stoorzenders moeten uit de lucht. Succesvol adverteren in TROUW-KWARTET! Nederlandse Credietbank GQ vrije universiteit amsterdam de bonk hw Je tj&d een leidinggevende verpleegkundige enkele verpleegkundigen een verpleegkundige A een verpleegkundige A PERSCOMBINATIE N.V. LU DLO W-ZETTERS medewerker Dat kan, als u een termijnspaarcertificaat (nominale waarde: f1.000,-) van de Nederlandse Credietbank koopt Er zijn 7 soorten termijnspaar- certificaten met een vaste looptijd die varieert van 2 jaar (met 6%% rente) tot 8 jaar (met 8%% rente). Alle certificaten zijn bewijzen aan toonder, waarmee u door onze hoge rentetarieven extra verdient Voorbeeld: bij een looptijd van 8 jaar is uw 1000 gulden uitgegroeid tot 1956,29 gulden. Uit elke gulden haalt u er bijna twee. §XS Stuur deze bon voor een folder met alle gegevens overtermijnspaar- certificaten naar: Nederlandse Credietbank (afd. Marketing). Antwoordnummer 5857, Amsterdam. WOONPLAATS: NCK198 3k.260 Bergwegziekenhuis Bij dit ziekenhuis wordt binnenkort een nieuw gedeelte in gebruik genomen met onder meer de afdelingen intensive care en coronary care. In verband hiermede wordt gevraagd: voor de chirurgische intensive care welke uit 11 bedden zal bestaan die reeds een aantal jaren op een afdeling intensive care heeft gewerkt. Rangindeling is afhankelijk van ervaring. voor de coronary care en de interne intensive care voor de operatiekamer met de aantekening operatiekamerverpleegkundige. Mocht u belangstelling hebben en verdere inlichtingen wensen, dan kunt u zich wenden tot de adjunkt-direktrice, zr. S.E.J. Kersten. Bergselaan 62, telefoon 010-657777, aan wie ook de sollicitatiebrieven kunnen worden gezonden. In het grafisch-technisch bedrijf van uitgeefster van diverse dagbladen en nieuws- en advertentiebladen willen we graag op zo kort mogelijke termijn enige aanstellen, aangezien deze afdeling door omscholing i.v.m. verdere auto matisering, ziekte en pensionering duidelijk onderbezet is. De werkzaamheden worden verricht in ploegendienst, waarvoor wij een aantrekkelijk salaris bieden. Ook zij die recentelijk als bijvoorbeeld opmaker hebben gewerkt maar te vens ervaring hebben in het ludlow-zetten, zijn van harte welkom. Uw sollicitatie kunt u richten aan de personeelafdeling. Perscombinatie, Wibautstraat 131, Amsterdam, t.a.v. de heer L.Stomps. Eventuele telefo nische informatie kunt u krijgen onder nummer (020) 91 44 00, toestel 365. 27 Onze etherruimte is beperkt en het is er erg druk. Daarom zijn er radioverkeersregels waar we ons aan moeten houden. Toch wordt er steeds meer in het wilde weg uitgezonden met zenders werkende in de 27 MHz-band. Terwijl we die band zo hard nodig hebben voor noodzakelijk radioverkeer. Hier kan en mag niet gestoord worden. Bovendien storen die „zwartzenders" de televisie-ontvangst, de FM radio-ontvangst, video-apparatuur, elektronische orgels e.d. Daar moet iets aan gedaan worden. Een nieuwe wet wordt van kracht Het zenden zonder machtiging, d.i. zend vergunning, is al lange tijd strafbaar. Teneinde nu het „zwartzenden" doeltreffend te kunnen bestrijden is er een nieuwe wet gemaakt en de volksvertegen woordiging heeft die wet met algemene stemmen aangenomen. Volgens deze wet is het strafbaar om zonder machtiging zendapparatuur aanwezig te hebben. Het doet er dus niet toe wie de eigenaar is: het is gewoonweg verboden om die apparatuur in huis te hebben! Het zenden als hobby Het erkende radiozend amateurisme wordt door de nieuwe wet niet beperkt. Er komt zelfs een vereenvoudigd zendexamen, dat toegang geeft tot een adspirantenmachtiging. Deze z.g. D-machti- ging is als regel 2 jaar geldig - in die tijd kan men dan praktijk ervaring opdoen voor het behalen van de noodzakelijke A-, B- of C-machtiging. Wend u voor alle informatie hierover tot de Radiocontroledienst, Kortenaerkade 12, 's-Gravenhage. Belangrijk: uw huidige 27 MHz-appa- ratuur is niet geschikt voor het erkende zendamateurisme. U kunt die verboden zendapparatuur nog inleveren. Tot 1 juli a.s. U krijgt dan een vergoeding. Met de nieuwe wet zijn al die verboden zenders en walkie-talkies niet meteen waardeloos geworden. Men kan ze nog tot 1 juli a.s. inleveren bij ruim 300 postkantoren.Vraag op het postkantoor waar u in uw omgeving terecht kunt of bel (gratis) 0017. De vergoeding bedraagt 30% van de laatst geldende catalogusprijs, met een maximum van f 350,-. Bij inlevering van de apparatuur krijgt u een ontvangstbewijs - uitbetaling zal zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk eind 1975, plaatsvinden. Wacht a.u.b. niet met het inleveren. Want op ljuli a.s. mag u geen verboden apparatuur meer in huis hebben. Publicatie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. WATERSCHAP DUURSWOLD Verkiezing. De voorzitter van het hoofdbestuur van het waterschap) Duurswold brengt overeenkomstig het bepaalde in art. 14 van het bijzonder reglement voor het waterschap Duurswold ter kennis van de ingelanden in het 3e onder deel: 1e. dat voor de verkiezing van bestuursleden in ge noemd onderdeel op maandag 23 juni 1975 's mid dags tussen 14.00 en 18.00 uur in café Boxem te Slochteren door een groep ingelanden uit het 3e on derdeel de voordracht, opgemaakt door het on- derdeelsbestuur onder D 1. T. Schrage, Achterdiep n.z. 67 te Sappermeer 2. H. van Dam, Achterdiep 77 te Sappemeer met de volgende kandidaten is aangevuld: 1. C.A.J. van Winden, Achterdiep n.z. 32 te Sappermeer 2. H. Buitenkamp, Slochterstraat 22 te Sapper meer; 2e. dat deze aanvulling voldoet aan de in art. 14 van het bijzonder reglement voor het waterschap Duurswold gestelde eisen voor het aanvullen van de voordracht opgemaakt door het oriderdeelsbestuur. SIDDEBUREN, 11 juni 1975. De voorzitter voornoemd: Th. B. Klimp. TP INKOOP VAN BOEKEN: Boekhandel J. de SLEGTE B.V. Kalverstraat 11-13. Tel. 020 - 23 25 46 Speciale, afdeling in prijs verlaagde boeken LOOSDRECHTSE PLASSEN Notaris J.W.L. Beijer te Maarssen is voorn, op WOENS DAG 25 JUNI des v.m. 10.30 uur in Hotel de Harmonie te Maarssen te veilen het woonhuis met tuin en water te Breukelerveen (Breu- kelen) Herenweg 22, groot 3.65 aren lasten p.m. vrij van huur te aanv. bij de bet. der kooppenningen uit. op 28 juli 1975. Bez.di. en do. 2-4 uur Inl. bij gen. nots.. Binnenweg 58 Maarssen (03465 - 3147). De contactcommissie van de subfaculteit Natuurkunde en Sterrenkunde, die contact onderhoudt met de sectie natuurkunde van de lerarenopleiding VL-VU, zoekt een dynamisch voor een halve weektaak. Zijn hoofdtaak is het wetenschappelijk en organisatorisch contact onderhouden tussen de hogere beroepsopleiding VL-VU en de Universiteit. Gedacht wordt aan een natuurkundig doctorandus of natuurkundig ingenieur, die de andere helft van zijn tijd besteedt aan studie of aan het geven van onderwijs (bijv. bij het HAVO-VWO). Instemming wordt gevraagd met de doelstelling van de Universiteit. Nadere inlichtingen over de functie en de doelstelling van de Universiteit kunnen worden ingewonnen bij prof. dr. E. Boeker (020 - 548 47 36) of dr. J. H. Raat (020 - 548 47 23). Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 311 -1915, te richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161, Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 18