NCRV deugdzaamst, maar op tweede plaats KOLONISTEN IN MINNESOTA NOS komt in winter met 'Sesame-Street' Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Rilsketiklse tik Mr. Van der Stoel Boycot Chili heeft te weinig effect Industriebond op bres voor Turken in metaalfabriekje Ontmoedigend Bioscoopbond wil leeftijdsgrens van veertien jaar t De kranl isnooitweg. TROUW/KWARTET DONDERDAG 12 JUNI 1975 BINNENLAND-RADIO EN TV PS4/R8 TROS 'voor mensen zoals ik' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Uit een NOS-enquête, die in november ten bate van alle omroepen is gehouden, blijkt dat op de vraag wie de fatsoenlijkste, beschaafdste, eerlijkste, betrouwbaarste, nuttigste en leerzaamste omroep is, de meeste ondervraagden het woord NCRV in de mond te hebben genomen. KARELTJE KNETTER Dat de deugdzaamheid, die uit het fraaie woordenlijstje blijkt niet al tijd beloond wordt, blijkt weer uit het feit, dat. mocht het Nederland se volk zijn favoriete omroep kie zen de meeste stemmen naar de TROS zouden gaan. Bij 36 procent is deze omroep populair. Want, zo blijkt uit antwoorden uit weer een ander lijstje opgesomde eigen schappen. de TROS zorgt voor de gezelligste, de lichtste en de boei endste kost en is 'voor mensen zoals ik'. Evenwel blijkt uit het vroegtijdig uitgelekte onderzoek, waaraan de deskundigen voor het eind van dit jaar nog een gedocumenteerde analyse aan willen knopen, dat de eigen stijl, die de NCRV tracht te handhaven bij een groot aantal Ne-r derlanders word* gewaardeerd. De NCRV komt zelfs met twaalf procent voorkeurstemmen op de tweede plaats in populariteit, boven de AVRO met elf procent. Een stuk daarna komen de Vara met zes procent, de VPRO met vier procent, de KRO met drie procent, de NOS met drie procent en de EO met één procent. Het al dan niet bemind zijn slaat bij deze cijfers op de TV- programma's. In hoeverre de cijfers het laatste woord hebben is te betwijfelen en het ls de bedoeling dat de NOS eind van het Jaar nog een uitleg geeft, maar het een feit, dat in Hilversum heel erg veel op cijfers wordt gelet. In hoever de cijfers objectief betrouwbaar zijn, is even eens een vraag. Welke van de ondervraagde Neder landse kijker voor dit onderzoek zal het aantal minuten culturele pro gramma's van de verschillende om- roepen hebben opgemeten om ze zo naast elkaar leggend, tot de con clusie te komen, dat de VARA-TV- programma's net zo leerzaam zijn als die van de TROS of dat Infor matiepakket van de TROS net zo dik is als rdat van de NCRV (zoals nu uit de cijfers blijkt)? De veelbesproken VARA komt op deze wijze in vele gevallen het laagst uit de bus wanneer wordt gevraagd naar: beschaafd, fatsoen lijk, gezellig, ontspannend, eerlijk, betrouwbaar, nuttig, goed, voor mensen zoals lk, gemakkelijk, be grijpelijk, interessant. Met lichte kost wordt de een na laatste plaats ingenomen met twintig procent te gen de TROS die veertig procent dubbel zoveel wordt gewaardeerd. De NCRV bekleedt de laatste plaats wanneer het gaat om kost die licht is boeiend en informatief. Van de godsdienstig of maatschap pelijk gerichte omroepen komt de KRO er nog 'het slechtste af in populariteit. Evenals bij de Vara wordt daar, zij het meer in stilte dan bij de socialistische omroep gesleuteld aan de identiteit in ver band met het jubileum. De KRO heeft zich over de vragen over 'be schaafd', 'fatsoenlijk' 'gezellig' enz. niet willen laten onderzoeken. Aandacht voor vrouw die geen 'baan' heeft Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Het winterpakket van het NOS-tv-programma be vat een aantal nieuwe programma's waaronder een eigen versie van het Amerikaanse programma voor de jeugd Sesame-Street. (ADVERTENTIE) Verder wordt er driemaal ln de week aandacht besteed aan de bui tenlandse werknemers. Daarvoof ls ruimte omdat de- kleuterserie met ingang van 1 oktober slechts op een net wordt uitgezonden. De pro gramma's richten zich tot de Marok kanen, Turken en Spanjaarden. Nieuw is ook de belangstelling voor de vrouw die haar bezigheden niet buitenshuls heeft en daarom in de media extra aandacht krijgt de laatste tijd. Het programma heet 'Thuisvröuw'. De gangen van vrou wen worden gevolgd als flatbe woonster, als buitenwijkbewoonster, bij activiteiten, contacten, cursus sen en acties. ■Wetenschappelijk Populair' is een reeks populair-wetenschappelijke documentaires over belangrijke ontwikkelingen uit de wereld der natuurwetenschappen. In "NOS Televisie Theater' dat voor de woensdagavond als er geen voetbal ls, staat geprogrammeerd zal naast Nederlandstalig drama rui me aandacht worden besteed aan televisiedrama uit het buitenland, niet uitsluitend het Engelse en Duitse taalgebied, maar ook dat daarbuiten ligt. Sprekershoek (ADVERTENTIE) Feilloos tikken? Prima. Maar 't is wel te hopen dat je nog wat meer beweging hebt, dan alleen met je vingers. En goed eet natuurlijk. Sanovite bij elke broodmaaltijd. Goed voor je gezondheid. Voor je rikketik. In 'Sprekershoek' op de late woens dagavond treden groeperingen op maatschappelijk of geestelijk ge bied op die voor hun ideeën een vrij podium zoeken. Uitgesloten wordt partijpolitieke propaganda, directe fondsenwerving, staatsge vaarlijke acties of ongezonde pu- blieksbeïnvloedtag. Vanaf 1 januari 1976 worden twin tig afleveringen op zondagmiddag uitgezonden van de educatieve kleuterserie Sesame Street. VPRO- reglsseur Ton Ha se bos ls bezig aan het samenstellen van de program ma's, die als proefballon zullen worden opgelaten omdat er in het verleden nogal wat discussie en kritiek aan Sesame Street is voor afgegaan. Van onze parlementsredactle DEN HAAG Minister Van der Stoel wijst het idee van een algehe le boycot tegen Chili, zoals voorge steld door de socialistische interna tionale. van de hand. Zo'n boycot kan een demonstratieve betekenis hebben, maar heht feitelijk effect zal bescheiden zijn. De ervaring leert dat een boycot alleen maar effectief is als alle landen meedoen, maar het is onwaarschijnlijk dat de veiligheihdsraad van de Verenigde Naties tot een boycot besluiten', zei mr. Van der Stoel gisteren ln de Eerste Kamer. Nederland probeert volgens hem wel bij alle voorko mende gelegenheden druk op de Chileense regering uit te oefenen om een eind aan de dictatuur te maken. Mr. Van der Stoel zei ook dat Ne derland contact heeft opgenomen met de Voorlopige Revolutionaire Regering in Saigon om overleg te plegen over de heropening van de Nederlandse ambassade. IKOR-CVK-radio over de Kirchentag *HILVERSUM IKOR en CVK- radio besteden ln een aantal pro gramma's aandacht aan de' Duitse Kirchentag, die van 11 tot en met 15 juni in Frankfurt wordt gehou den. In het programma 'Kleur' wordt vandaag tussen half zeven en zeven uur een korte reportage uitgezon den (Hilversum 2). Zondagmiddag 15 juni valt er van zes tot half zeven via Hilversum 1 een uitge breid verslag te beluisteren en op zondag 22 juni wordt van half twaalf tot twaalf uur via Hilversum 2 nader ingegaan op de rol van kritische groepen op deze Kirchen tag. Van een verslaggever AMSTERDAM Het bondsbestuur van de industriebond NVV heeft zich gisteren tot de ministers van sociale zaken, van CRM en justitie gewend met een verzoek in te grij pen in de situatie, waaronder een metaalwarenfabriekje aan de eerste Atjehstraat te Amsterdam een tien tal Turkse arbeiders illegaal nach telijke arbeid laat verrichten. De kwestie is aan het licht gekomen doordat de betrokken arbeiders, on tevreden over hun werkgever, dins dagnacht overgingen tot een open lijk protest, gekoppeld aan een vorm van bezetting. Volgens de industriebond eisen de Turken van hun werkgever, wiens naam niet wordt genoemd, een ver klaring. waarin bevestigd wordt, dat zij al geruime tijd voor hem werken. Alleen met zo'n verklaring kunnen zij him verblijf ln Neder land legaal maken. De werkgever voelt daar echter weinig voor, om dat hij volgens het NW al het werk illegaal laat verrichten, dus met ontduiking van zijn verplich tingen tot betaliijg van sociale pre mies. De uitzichtloosheid van het opgejaagde bestaan dat veel Chileense vluchtelingen moeten leiden, kan de kijkers na de Kenmerkreportage niet zijn ontgaan. Marga Kerklaan en haar ploeggenoten wisten ook goed voelbaar te maken dat het dictatoriale systeem in het nabuurland Argentinië voor de naar vrijheid hunkerende mens werkt als een giftige neerslag, die door alles heen dringt. Ze zijn daar wel gezegend met die tweede vrouw van wijlen Peron. Zij deed me denken aan een andere hysterische schreeuwlelijk: Hitler. Dat zij haar geselen van onwillige onderdanen durfde vergelijken met Jezus' optreden tegen de handelaren in de tempel was een godslasterlijke vermenging van bijbel en machtswellust. Het is een ontmoedigende zaak dat de slachtoffers van gevaarlijke geesten en verderflijke systemen slechts met mondjesmaat te helpen zijn. Ik herhaal het nummer dat woensdagavond al in het voorverhaal vermeld werd: 1111222, ten name van Mensen ln Nood te Den Bosch met het woord Vluchtelingen als aanduiding voor het doel van de gift. Brandpunt liet de kijkers kennismaken met de heer J. Teengs Gerritsen, die volgens verklaringen en dokumenten van de directeur van Northrop voor deze fabriek zou optreden als agent. De Nederlander ontkent dit echter ten stelligste. Hij beweerde nooit één cent van dit bedrijf te hebben ontvangen, hoewel in de Amerikaanse senaatscommissie ls gesproken over een honorarium van, tienduizend dollar per laar. De heer Gerritsen was uitermate vaag en - nogal mysterieus over de affaire. Hij schrijft dit toe aan de voor hem onplezierige omstandigheid dat hij de naam van een derde (en - waarschijnlijk belangrijkere) persoon niet kan noemen. Uit dit eesprek kreeg men wel de Indruk dat de Northroü-zaak nog lang niet tot de bodem ls uitgezocht en dat er nog wel het een en ander naar boven zal komen. /De NOS vertoonde een Angliafilm met een wel bestaanbaar, maar toch irreëel aandoend gegeven. De Nederlandse titel Wie zaait, zal oogsten, sloeg niet zo best op de hoofdfiguur Wilfred. De man scheurde zich los uit een sleurbestaan om zich te wagen aan de artistieke carrière waarvan hij als kind al had gedroomd. Een misoogst was het eind van zijn experiment en van de film, waarin overigens Freddie Jones mooie staaltjes van typeringskurist liet zien. Anton Koolhaas, de directeur van de Nederlandse Filmakademie gaf een woord van lof mee aan Francis, een door zijn leerlingen gemaakte film. Maar ondanks de medewerking van enkele bekwame krachten van het vaderlandse toneel heeft de film mij niet de volle dertig minuten kunnen boeien. De scènewisseling was vaak te abrupt en veel teksten kwamen er houterig uit, waarbij dan niet zelden de cameravoering ook nog statisch was. TON HYDRA door Vilhelm Moberg Copyright Hnllandia B.V. Baarn 70 Dan vroeg hij liever de weg aan eenvoudige mensen en koos daar voor personen uit, die geen-revolver of messen bij zich hadden. De weg naar Californië Sommi gen antwoordden met een stroom van woorden, anderen kortaf, maar allen waren heel vriendelijk. Som migen grinnikten, alsof ze dachten dat het een grap was. anderen ke ken heel ernstig of verbaasd. To go to California ls not quite simple affair. Dat was het antwoord van de eer ste en de anderen zeiden ongeveer hetzelfde. Dai was niet zo eenvou dig. Daar konden ze niet zo een, twee, drie antwoord op geven. Toen Robert een half dozijn mensen ge vraagd had kwam hij, ais hij alle antwoorden samenvatte tot de overtuiging: Er was geen weg naar Californië! De goudzoekers gingen erheen langs ongebaande paden, die allen tezamen de naam droegen: The Ca lifornia Trail. Ze sloten zich bijeen ln troepen, duizenden mensen ln elke troep: de tocht was meer dan twee duizend mijl. de reis duurde vier maanden, een hele zomer. Maar een weg erheen bestond niet. No road.Nee, no road. Ze moesten eerst maar hier ln de stad blijven om eens goed over hun situatie na te denken. Het liep al tegen de avond, ze gingen op zoek naar een goedkoop logement. In een van de buitenwij ken vonden ze een lodglnghpuse. waar ze voor vijfentwintig cent per etmaal mochten wonen. Ze besloten te blijven: goedkoper konden ze in zo'n grote stad als St. Louis nauwe lijks terecht. De waard was een dikke Ier; hij wees hun hun slaap plaatsen aan in Jameson Lodging- house: matrassen gestopt met ver rot stro, die zo op de grond gelegd werden, er waren verder een paar kapotte paardedekens waar de gas ten zich mee toe konden dekken. Er moesten vier mannen op een matras slapen. Hun medebewoners waren al naar bed; het waren een paar paardeknechten, baardige ke rels, die met hun laarzen aan slie pen, hoewel er een mededeling aan de wand hing, dat de gentlemen die in het logement woonden vriendelijk verzocht werd voor het naar bed gaan hun laarzen uit te trekken. Het rook ln het vertrek naar mest, of het van de dekens kwam of van de gasten, was moei lijk uit te maken. Robert en Arvid legden met enige tegenzin hun ransels af: dit was wel een heel armzalig logement, maar de stallucht hier kwam hun tenminste bekend voor. Eens had den ze samen in de knechtenkamer op Nybacken, ln de stal. samen geslapen. De waard was praatziek, en toen hij hoorde dat de Zweedse jongens op weg naar Californië waren, kwam hij dadelijk met goede raad: mister Jameson had zelf een broer die het vorig jaar in de lente mee op weg was gegaan met de Trail, dus hij kon wel inlichtingen geven over de weg en alles wat ze verder wilden weten. Er was wel een weg naar het goud land, drie verschillende wegen zelfs: The Overland Trail, the San ta Fé Trail en een weg die daartus senin liep en die nu eens de ene, dan weer de andere volgde. De meeste mensen namen de Overland Trail, d>e begon in de stad Inde pendence in Kansas. You must go to Independence to Join the Golden Army! Robert had nog maar een vluchtige blik op de westelijke helft van de kaart geworpen met al die staten en territoria die Zo leeg leken. Nu vroeg hij hoe ver het was naar Independence. De waard antwoord de: tweehonderd mijl ten westen •van St. Louis. Maar dit jaar was het te iaat. een maand te laat, om met de karavaan van goudzoekers mee te gaan, want die was net een maand op weg. Pas het volgend voorjaar zou er weer een karavaan gaan. Als het buffalogras weer groen begon te worden, het volgend* voorjaar, dan kwamen de goudzoe kers weer bijeen. Het was dus te laat, ze zouden een heel jaar ver spelen. De waard wenste hun wel te rusten en verdween. Ze gingen op hun matras zitten, maakten hun rugzak ken open, haalden ei» brood en spek uit en begonnen te eten. Toen Ar vid klaar was, keek hij op zijn horloge en zei: Wat er ook mocht gebeuren onderweg, van zijn cylin- derhorloge wilde hij nooit afstand doen. En Arvids horloge stond op tien minuten over negen, toen hij het die meiavond van het jaar 1851 opwond in mister Jameson's naar de stal stinkende logement in St. Louis, waar ze voor vijfentwintig cent konden slapen. Maar gentle men. laarzen uit ln bedt (Wordt vervolgd.) 76. 'Hihlhi! Een zeemeermin! Da's leuk. Dat mo'k zien!' giechelde de dikke Krells en stormde de straat op. Zijn klompen klosten en klep perden over het hobbelige plaveisel en hij trok natuurlijk de aandacht van de vroege marktgangers die al enige belangstelling toonden voor de appels die een brave koopman te koop had. 'Kom op, mensen!' brul de Krells. "We gaan bie de smidse van smldje Verholen kieken! Daar mot een echte zeemeermin te zien wezen met de kop van een film ster!' 'De steert van een filmster en de kop van een haring zal je be doelen', grapjaste' de appelkoopman en de omstanders barstten uit in een daverend gelach. Jonge, jonge. Jonge, dat was me wat! Je kon toch waaratje wel gein hebben in Rijk- huyzen. En zo ging het gerucht dus weldra van mond tot mond en al gauw meende iedereen te weten dat smidje Verholen een heel stel zee meerminnen. in rijn woning verbor gen hield. Intussen maakte zich uit de grote stad Gravendrecht een merkwaardig automobieltje los. Dat was de fraaie limousine' van de bekende Journalist Sipko Stunt die zo'n fijne neus had voor het nieuws. 'Ik heb zo het gevoel dat er ln Rijkhuyzen wat te beleven valt.peinsde Bipko. Alle omstaa digheden voor een flinke porti herrie waren dus nu aanwezig na melijk een journalist uit de stad e een roerige mensenmenigte. Doe van dat alles had smidje Verhole i geen weet. Die stak namelijk n< zijn pijp op bij het schrijfburea van burgemeester van Muizenis, dir iuist zijn handtekening kraste on-1 der een speciale vergunning. 'In di wet staat niks, dat Jou verbiedt een zeemeermin op na te houder zei de burgervader. "Maar maak~ geen kermis van hé Verholen? de mensen onrustig worden, trek 1 de vergunning weer ln. Van een verslaggever AMSTERDAM De Nederlandse bioscoopbond heeft de Tweede Ka mer dringend verzocht om een leef tijdsgrens van veertien jaar in de nieuwe bioscoopwet op te nemen. Wanneer voor de grens van zestien jaar gekozen wordt, dan moet een tweede grens van twaalf Jaar toe- gevoegd worden, aldus de bond. De bioscoopbond heeft bezwaar te gen de grens van zestien of achttien, want die zóu betekenen dat jonge ren rond de vijftien jaar slechts films mogen'zien die bestemd zijn voor kinderen van de lagere school. De bond acht dit strijdig met de mondigheid die aan deze leeftijds groep in andere opzichten wordt toe gekend. Bovendien worden deze jon geren dan ook niet meer toegelaten tot een aantal van de films die rij nu wel mogen zien. Dit is in tegen spraak met het oogmerk van de wetsherziening, aldus de bond. Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.40 (S) Hier en nu. 7.55 (S) Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. vóór dé huisvrouw. 8.45 (S) Podium. 9.45 (S) Onder de hoogte zon. 10.30 Nws. 10.33- (S) Orkest- palet. 12.00 (S) Bel Canto. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Middagpauze- dienst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 (S) Europa-Globaal. (16.30 Nws. 16.30 Hier en nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muziek to vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18 53 Zojuist verschenen. 19.00 (8) Leger des Hellsfewartler. 19.15 (S De wereld zingt Gods lof. 19.5(5 Overdenking 20.00 (S) Muziek, muziek, muziek. 21.50 (S) Opnamen van het Nationale Orgel Impro visatieconcours. 22.10 De kerk vandaag. 22.30 Nws. 22.40 Hier en nu. 23.00 Waar- 5>m naar de christelijke school? 38.20 Album. 23.55 Nws. HILVERSUM n Speciaal TV vandaag 8.11 Radlojourn.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 SPlegel van Belgle. 9.35 Wa- terst. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 (S)~ Kleutertje luister. 10.10 Arb.vlt. (11.00 Nws. 11.03 Radlojoum.) 11.30 (S) Rond om twaalf met om 11.55 Beursber 12 30 (S) 8portrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radio- journ. 13.21 (S) klaas. muz. 14.10 (S) 't Is historisch. 14.30 Met muziek op stap 15 15 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radl- ojourn. 16.05 Kinderprog. 17.00 (S) Mo biel. 17.55 Mèd. 0 De AVRO presenteert filmpjes waarin de beroemde voetballer Pele optreedt als oefenmeester. Ned. 2/19.05 0 Niet onder de sneeuw, de zesde aflevering van Klaverweide, speelt in Surinaams milien. Ned. 1/20.35 0 Achter het Nieuws brengt actu aliteiten. Ned. 1/20.20 en 22.15 0 José Ferrer speelt ln de film Monlln Rouge de rol van de licha melijk gehandicapte schilder Tou louse^ Lautrec. Ned. 2/20.21 0 De dertiendelige Duitse tv-serie Besloten en uitgesproken is geba seerd op geruchtmakende strafza ken rond de eeuwwisseling. Duitsl. 2/18.20 0 Van het zaterdag In Bolsward gehouden orgelimprovisatieconcours laat, de NCRV opnamen horen. NEDERLAND I NOS 18.45 Minimolen 18.55 Journaal VARA 19.05 IJsland 20.0.0 Journaal VARA 20.21 Achter het nieuws 20.35 Klaverweide 21.25 De Ombudsman 21.50 Ronnie Corbett 22.15 Achter het nieuws 22,50 Den Haag vandaag. niiv i /«m en Ton Planken, presentator van Dei lillV. 1/Z1.50 Haag Vandaag HILVERSUM Hl TROS: 7.02 Drie op je -boterham. 9.03 Pep-op-drle. 11 03 Drie draalt op verzoek. 12.03 Drie tussen de middag. 14.03 Pop- kontakt. 16.03 De Ritmeesters. Jun. 22.02 (8) De Hugo van Gelderen show. 23.02 (S) Jazz-Slr. 0.02 De Hugo van Gelderenshow. 1.02 De nachtwacht. EO: 5.02 (S) Old time religion. 5.30 (S) Mattoata. 0 De AVRO maakte opnamen van het jubileumconcert dat Het Bra bants Orkest 13 mei heeft uitge voerd. Men kan nu luisteren naar het vioolconcert in D opus 61 van Beethoven (solist Zlno Francescat- ti) en de vierde symfonie van Brahms. Hilv. 2/20.15 0 Dr. E. de Vries spreekt over de identiteit van het christelijk onder wijs. Hilv. 1/23.00 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Sportpanorama 19.30 Lach 'ns naar de fotograaf 20.00 Journaal AVRO 20.21 Moulin rouge 22.30 Dichterbij mensen vertellen 23.00 De zomer ln het hoofd 23.10 Journaal Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. woonboot, 3. tennis- term, 6. telwoord, 9. muzieknoot, 10. livreiknecht, 12. water ln Friesland, 13. oogziekte, 15. deugniet, 17. be hoeftig. 19. tam, 21. zonnescherm, 25. rivier, 26. doortochtgeld, 27. ver hoogde plaats in een vertrek, 31. vaarwel, 32. lof, 34. kei, 36. bloem, 38. meisjesnaam, 39. pookijzer, 41. voegwoord, 42. zwemvogel, 43. deel van een boom 44 onheil aanbren gende godin. Verticaal:- 1. wanneer, 2. evenredig deel, 3. plaaggeest, 4. maanstand, 5. voorzetsel, 7. oningewijde, 8. hevig, 10. schaapkameel, 11. honingbij, 14. gebrek 16. slot, 18. algemeen kies recht (afk.), 20. waterkruik, 22. knaagdier, 23. godin van de toorn, 24. bergweide, 28. tooi, 29. rond hout, 30. part, 31. koraalrif, 33. oe vergewas, 34. bevel, 35. vochtig, 36 water doorlatend 37. een zekere, 40. volksnaam van de kauw. Oplossing van gisteren: 1. i, 2. Ems, 3. neppe, 4. legende, 5. dekoratie, 6. impertinent, 7. permis sie/ 8. toendra, 9 trein 10 Ens 11. t. (ADVERTENTIE) De krant leest u voor 't nieuwe. Het grote nieuws van Cyprus tot Den UyL En 't kleine nieuws: verloving, uitverkoop, pen vriend gezocht en fiets aangeboden. Ja, zo is 't toch?

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 4