Plan gijzelen Koningin wi]ziffing in klassiek wordend gamma gesmeed in sfeer van ingst en intimidatie' aanvragen in Congresgebouw. Wie wel, wie niet. Becketts 'Eindspel', een erg lange zit Kamer vóór |_ar Lubovitch: mooi danswerk ie mogelijk ts duurder krijgstucht erdachten geven elkaar de schuld Bar in Kampen door brand verwoest Weinig jeugdkoren op 't internationaal festival eschuldiging VS: Russische raketten Golf van Aden Advies bij invullen van formulier. lUW/KWARTET WOENSDAG 11 JUNI 1975 BINNENLAND H9 door Hans W. Ledeboer in een onzer verslaggevers NHEM De plannen tot gijzeling van koningin Juliana in de ,cht van 3 op 4 maart zijn gesmeed in een sfeer van wantrouwen gst en intimidatie. Zo werd het althans voorgesteld door vrijwel verdachten die gisteren terechtstonden voor de rechtbank in ihem. het paleis ondernomen zou moeten worden. Uit de verhoren bleek dat het in de bedoeling had gelegen met een vrachtauto het paleishek te rammen, de paleiswachten te overmeesteren en vervolgons ko ningin Juliana en eventueel prins Bernhard gevangen te nemen. Je- red M. zou van 'een uniek plan' hebben gesproken. Volgens een kennis had M. zich ook uitgelaten over de noodzaak van harde acties, zo nodig te bekostigen uit de op brengst van criminele activiteiten. 'Grote woorden', vond mr. Wytema, die de verdachten ook meermalen voorhield dat hij hun gijzelingsplan 'heel erg' vond, omdat er naar zijn mening vrijwel zeker 'bloed van onschuldige mensen' zou hebben gevloeid. De gijzeling zou hebben moeten plaatsvinden op 4 maart, omdat dan de zoon van Jered M., Ellsa, in de wandeling Jack genoemd, 24 Jaar zou worden. T>ie datum zou dan niet vergeten worden,' lichtte Jered M. toe. Jack zou optreden als commandant van het legertje dat de gijzeling zou uitvoeren. Volgens Jered M. was het gijzelings plan geboren in het brein van de 46-Jarige bedrijfseconoom Max R. uit Den Haag. Die zou bij hem zijn gekomen met het verhaal dat wel aan wapens en geld was te komen. Tegenover de rechter-commissaris had M. gezegd dat het plan afkom stig was van de 51-jarige predikant Prederik D. uit Eist. In* elk geval was er druk overlegd tussen onder anderen M.. R. en D. over de moge lijkheden de koningin te gijzelen. Max R., die zich staatsraad van defensie en voorzitter van de 'revo lutionaire raad van zes' noemde, betoogde dat hij zich in een later stadium van het gijzelingsplan had gedlstancieerd, omdat hij 'geen toestemming uit Ceram' had gekre gen. Ook zou hij van zijn plan hebben afgezien nadat hij was mis handeld door een groep landgeno ten uit de omgeving van Jered M. Op zijn beurt beschuldigde Jered M. de bedrijfseconoom ervan dat deze hem met een huurmoordenaar had bedreigd, als hij niet aan de uitvoering van het plan zou mee werken. Maar Max R. zou zich weer niet hebben gehouden aan de be lofte een bedrag van 78.000 gulden, nodig voor de gijzeling, op tafel te leggen. Over het gijzelingsplan had Jered M. gesproken op Ambon, waar hij in januari enige tijd verbleef. Na dat het gijzelingsplan was mislukt, had hij zijn vrienden op Ambon per telegram laten weten dat 'het huis niet gerepareerd werd', of zo iets. De overvallers zouden zich na hun actie per vliegtuig naar Ambon begeven, om zich daar bij een ver wante revolutionaire beweging aan te sluiten. Tot de voorwaarden die bij de gijzeling gesteld zouden wor den, behoorde ook de eis dat de deelnemers aan de gijzeling straf feloos zouden zijn. gisteren ter verantwoording ge- jpenen vormden de voorhoede q een groep van achttien Zuid- lukkers die door de officier van ffcitie mr. H. R. Lauwaars zijn agvaard op verdenking de gij ze spoging beraamd te hebben of rbij betrokken te zijn geweest, aantal van deze Zuidmolukkers ■dt er daarnaast van verdacht te hebben schuldig gemaakt roofovervallen ter financiering de gij zelling. i de zeven Zuidmolukkers die eren het voor buitenstaanders jjwel ondoordringbare paleis van ,itie in Arnhem betraden, wer- de vijf oudsten beschouwd als orend tot het brein achter de eling. Maar als in koor betoog de vijf dat zij nooit werkelijk bedoeling hadden gehad de door geëerbiedigde vorstin ge vanger* laten nemen. Zij allen zouden ihts uit angst voor hun mede- menmakers hebben gehandeld, ils de president, mr. E. Wytema, zuchtte, werd gisteren niet dui- ijk wie eigenlijk met het plan op proppen is gekomen. De vijf, maar gevraagd, gaven elkaar de uld. jbeden g 64-jarige oud-KNIL-mllitair Je- K M. uit Delfzijl, die als eerste Kir de rechtbank verscheen, had Imens het vooronderzoek laten we- dat hij in een gebed had ge- Tagd de actie niet te laten door- n. Dat gebed volgde op een an- waarin hij de zegen over de- de actie had afgesmeekt. Maar eerste gebed, aldus M., had hij ook uitgesproken in aanwezig en op verzoek van de jongens, in de richting van Soestdijk zou- af reizen, overvallers, uit verschillende de- van het land afkomstig, zouden in Lunteren bij elkaar voegen, vorig jaar was ten huize van id M. in Delfzijl voor het eerst acties gesproken. Een aantal dachten betoogde dat aanvanke- ndet duidelijk was dat het om poging tot gijzeling van konln- Juliana zou gaan. Er zou ook even sprake van zijn geweest actie te ondernemen in Wasse- r, waar de Indonesische ambas- gevestigd. Dat plan zouden iuidmolukkers later hebben la- varen. Enkele verdachten zou- in de veronderstelling hebben eerd dat op Ambon actie ge- «d zou worden. vijf 'oudsten' waren allen zeer g over de herkomst van teke- ;en van palels Soestdijk en over getekende plattegrond van het 's, geknipt uit het weekblad Tekeningen en plattegron- hadden in elk geval bij de irekingen in Delfzijl op tafel gen. Op de tekeningen was aangegeven hoe een aanval op REVITJ.E (Gabon) (Reuter/ De kans zit er in dat de prijzen iets zullen stijgen door beslissing van de olieleverende len (OPEC-)landen ze niet lan- uit te drukken in dollars, maar zogenaamde 'speciale trekklngs- ïten'. De waarde van deze reken - heid wordt bepaald door een ïiddelde van de zestien belang- ste geldsoorten in de wereld, voordeel van de olielanden is zij door de waardevermindering de dollar er niet steeds meer koopkracht op achteruit hoeven gaan. Het gemiddelde van zes- i geldsoorten geeft veel meer erheid dan één geldsoort, zoals oorbeeld de dollar, kans is groot dat de OPEC- den in Libreville, de hoofdstad Gabon waar zij op het ogenblik en zijn, zullen besluiten met igwerkende kracht tot bijvoor- d juli vorig jaar in 'trekkings- ïten' in plaats van dollars te ekenen. Omdat de dollar sinds- in waarde ten opzichte van de kkingsrechten' achteruit is ge il kan dat een kleine prijsverho- l voor de olie betekenen. Des- digen schatten deze gisteren in buurt van de 3 procent. Iran en erije dringen sterk aan om half ig jaar als uitgangspunt te ne- Nadat de poging tot gijzeling be kend was geworden, heeft Jered M. in een brief zijn excuses aan de koningin aangeboden. Deze brief is door het kabinet van de koningin naar de Arnhemse rechtbank ge zonden en bevindt zich nu in het dossier. De president van de recht bank lijkt die excuses niet aan vaard te hebben. Hij voegde Jered M. toe dat deze zich moet schamen voor zijn actie. Ook de predikant Frederik D. ver telde de rechtbank dat hij niet werkelijk de koningin had willen laten gijzelen. 'Ik heb alleen maar gedaan alsof ik erachter stond'. Hij zou vooral bevreesd zijn geweest voor Jabk M., die volgens hun ver klaringen ook anderen vrees zou hebben Ingeboezemd, onder meer door bij besprekingen in Delfzijl met een pistool te zwaaien. Mr. Wytema hield D. voor dat deze zich als predikant, meer dan wie ook, had moeten realiseren dat met het gljzellngsplan mensenlevens op het spel waren gezet, en dat D. bovendien als predikant grote ver antwoordelijkheid in de Zuidmo- lukse gemeenschap droeg. D. liet daarop weten zich ook altijd tegen een actie in Nederland verzet te hebben. De officier tekende daarbij aan dat D. in het verleden niet zo afkerig van een actie in Nederland Is geweest, gezien het feit dat hij In 1971 tot een gevangenisstraf is veroordeeld wegens levering van een wapen aan de bezetters van de woning van de Indonesische am bassadeur in Wassenaar D. zou hebben voorgesteld te eisen dat alle gevangen zittende Zuidmo lukkers zouden worden vrijgelaten. De president memoreerde dat enke le zoons van de predikant in de gevangenis zitten. 'Geen zuiver mo tief', vond de president. Domingkus L., een 46-Jarige rijks ambtenaar uit Krimpen aan den IJssel, en de 60-jarige kantoorbe diende Eliëzer K. uit Haarlem, wil den zich al evenmin als het brein achter het gijzelingsplan be schouwd zien. Ook zij zouden, al dan niet vanaf het begin van de besprekingen, geen heil in het plan hebben gezien. L. zou aanvankelijk wel geopperd hebben de koningin na haar gijzeling Zuidmolukse hof dames ter beschikking te stellen. De enige die gisteren het hem ten laste gelegde min of meer toegaf, was de 24-jarige kantoorbediende Elisa, alias Jack, M., die als com mandant van de overvallers zou optreden. Desgevraagd liet hij we ten dat hij het verantwoord vond het risico te lopen dat met de actie mensenlevens gemoeid zouden zijn. Overigens had hij wel gehoopt, dat de koningin bij zijn komst niet thuis zou zijn. Als het plan was volvoerd, zou zijn hoop in vervul ling zijn gegaan: de koningin ver bleef op 4 maart in het buitenland. Jack M. bekende ook te hebben deelgenomen aan enkele roofover vallen om aan geld voor de gijze ling te komen. Hij had zich aan die overvallen schuldig gemaakt, nadat hij was ontsnapt uit Veenhuizén. Nadat ook de zevende verdachte, de 35-jarige fabrieksarbeider Junus L. uit Delfzijl, een schoonzoon van Jered M„ was gehoord, werd de zitting tot vanmorgen geschorst. DEN HAAG De Tweede Ka mer had gisteren weinig moeite met de voorstellen van de rege ring om de krijgstucht te wijzi gen. Met deze wijziging zullen de kazerne-commandanten geen vrijheidsstraffen meer mogen opleggen. Alleen de onafhanke lijke militaire rechter zal dit soort straffen in de toekomst nog mogen opleggen.; In plaats van vrijheidsstraffen wordt nu al gebruik gemaakt van geldboetes. Deze boetes mogen bo vendien alleen maar worden opge legd op grond van verstoring van de interne orde binnen de krijgs macht. In alle andere gevallen zal de militaire rechter eraan te pas moeten komen. Het CPN-kamerlid Wolff sprak ten aanzien van de boetes zijn veront rusting uit over de willekeur die bij het opleggen hiervan wordt gehan teerd. Ook vanuit de Vereniging voor dienstplichtige militairen (WDM) zijn hierover klachten ge komen. De communisten blijven voor duidelijke richtlijnen ten aan zien van dit beleid. Staatssecretaris Stemerdink (defensie) zegde toe dat hiernaar een grondig onderzoek zal worden ingesteld. Hij toonde zich overigens tevreden over de voorlopige resultaten van het han teren van de geldboetes tot nu toe. Een andere mogelijkheid van be straffing voor de commandanten is de berisping. Het Kamerlid De Vries (PvdA) vond dit systeem niet erg sterk. Hij was bang dat van een dergelijke bestraffing weinig in vloed uitgaat. De staatssecretaris sprak dit tegen. 'Van alle straffen wordt een lijst bijgehouden, die de militairen ook bij de overplaatsing blijft volgen'. Hij zegde overigens wel toe dat hij binnen zeer korte termijn de tijd dat deze lijst in het archief van de desbetreffende mili tair blijft, drastisch zal inkorten. In de huidige situatie blijft deze lijst namelijk permanent bij de stukken. De heer Van Schalk (KVP) pleitte mede namens ARP en CHU ervoor dienstweigering uit het militaire strafrecht te halen. Een dienstwei geraar blijft volgens de heer Van Schaik geen daad die een ernstige belemmering vormt voor het goed functioneren van de krijgsmacht. Van Schaik zou daarop liever de gewone strafrechter hierover laten oordelen. Minister Van Agt (justi tie) zegde toe, dit te overwegen Van Schaik pleitte er voorts voor degenen die zich niet wensen te schikken in de regels van de mili taire orde, te ontslaan, maar dan alleen als het tuchtrecht te kort schiet. Minister Van Agt voelde hier niet veel voor. Hij was bang dat er op grote schal misbruik ge maakt zou kunnen worden van een dergelijke regeling. Van een verslaggever- KAMPEN In Kampen is dinsdag ochtend de bar 'Tropicana' door brand verwoest. Ook het bovenlig gende woonhuis en een garage naast de bar brandden geheel uit. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De schade, die door verzekering gedekt wordt, beloopt volgens de politie in de tonnen. Het bedrijf was enige weken gele den tijdelijk gesloten in verpand met een verbouwing. AMSTERDAM De New-Yorker Lar Lubovitch, in de Nederlandse danskunstwereld geen onbeken de, is naar ons land gekomen met een aantal dansers, die stuk voor stuk beschikken over prachtige dansvirtuositeit en over hoge artistieke kwaliteiten. Met dit ensemble treedt hij op in het Holland-Festival met twee pro gramma's die, in tegenstelling tot hetgeen eerder was aangekondigd, weinig van elkander blijken af te wijken: zij bevatten grotendeels dezelfde nummers. Hij komt ook met een bewegings gamma, dat helemaal stoelt op de inzichten van Martha Graham, An na Sokolov, José Limon en andere bekende Amerikanen die indertijd de deuren hebben geopend naar moderne visies op de danskunst. Nu, vele tientallen jaren na dit pionierswerk, is dit bewegingsgam ma zelf alweer klassiek geworden. Dit klassieke in die beweging en vooral de daarin getoonde virtuosi teit, de dansdiscipline en de ma nier, waarop de dansers helemaal op elkander zijn ingespeeld, zijn de zaken, die van de Lar Lubovitch Dance Company zijn te genieten, veel meer dan de inhoud van het gebodenen, de choreografie, die in dit nogal strakke stramien weinig verrassends heeft te bieden. Er is een tot het uiterste op bijna academische Wijze gestyleerde ero tiek. Er zijn allerlei dansgrapjes, die soms een lach-of-ik-schiet-ef- fect dreigen te krijgen. En er is een heel mooi slot van Gerri Houlihan, waarmee 'Poem tot Joy' op muziek van Bach en tege lijkertijd ook de avond wordt be ëindigd. Dat 'Poem tot Joy' is het slotnummer van belde program ma's. Voor de toeschouwer bieden de pro gramma's weinig problemen, om ze goed te dansen is zeker een hoge mate van vaardigheid nodig. Dat geldt heel geniepig! zeker voor de 'Six easy pieces' op stukken uit de 'Sonata for Two Pianos' van Stravinsky. Genoeglijk 6m naar te kijken, geducht moeilijk om ze te dansen. DEN HAAG Aan het Internationaal Koorfestival, dat van 23 tot en met 28 juni zal worden gehouden in het Nederlandse Con gresgebouw te Den Haag, nemen vijftig koren deel waarvan acht tien Nederlandse koren. In totaal zijn negentien landen vertegen woordigd, waaronder België, Duitsland, Engeland, Japan, Rusland, Spanje, Joegoslavië en Hongarije. De opening van het koorfestival valt samen met de sluiting van het Holland Festival. Op maandag 23 juni zal de achtste symfonie van Mahler worden uitgevoerd door het Residentie Orkest, het Utrechts Symfonie Orkest en een koor van 750 zangers en zangeressen, leden van acht koren uit Den Haag, Rot terdam en Poeldijk. Op de middagen wordt het con coursgedeelte afgewerkt (de toe gang is gratis), 's avonds zullen er concerten worden gegeven. Donder dag 26 Juni vinden manifestaties plaats in Almelo, Bergen, Haarlem, Krimpen aan de Lek en Venlo, waaraan tal van internationale ko ren zullen deelnemen. Dezelfde avond geeft het Haags Koorcen trum onder leiding van Rocus van Yperen een concert in de Kurzaal met werken van Strawinsky, Pou- lenc en Kod&ly. Op zaterdagavond vindt het slotconcert plaats met een optreden van de koren die een eerste prijs hebben gehaald. Op dit concert zal ook het resultaat te beluisteren zijn van de studieweek waaraan koren uit elf landen zullen deelnemen. Voor deze uitvoering schreef Jan Vriend in opdracht een werk getiteld 'Kri'. In tegenstelling tot vorige Jaren is het verplicht zowel oude muziek als een 20ste eeuws Nederlands werk uit te voeren. De jury bestaande uit Felix de Nobel, Reszö Lantos en John Poole zal voor de eerste maal een internationale maatstaf hante ren met één Juryrapport van de drie leden. Voor de presentatie van concours en concert in Marie-Céci- le Moerdijk uitgenodigd. De organisatoren hebben de indruk, dat de Nederlandse koren niet staan te dringen. Doch de opzet is een Internationale deelname, om dat het concours een toetsing wil zijn voor de koren onderling. Wel is men teleurgesteld, dat de deelne ming van jeugdkoren niet groter ls. pollctfidFestfvctDS SCHEVENINGEN De Newyorkse toneelgroep The Manhattan Project speelt haar vierde produktie, anders dan de drie vorige, in conventionele schouwburgen. 'Fin de partie' van Samuel Beckett, dat zij 'Endgame' (Eindspel) noemen. Bevreemdend voor een stuk dat in zijn oorspronkelijke opzet weinig ruimte behoeft en weinig bewegingen kent: het speelt in een kale kamer en telt maar vier personen, waarvan alleen Clov wat moeizaam kan lopen (niet zit ten) Hamm in een stoel zit en Nagg en Nell meestal onzichtbaar in vuilnisbakken verblijven. Vanavond komt de Lar Lubovitch Dance Company in het Circus-The ater in Scheveningen met het tweede programma. Donderdag en zaterdag zal het eerste programma in Nijmegen en Eindhoven te zien zijn, zondag middag brengt Lubo vitch het tweede programma in de Amsterdamse Stadsschouwburg, volgende week zondagavond komt hij naar Amsterdam met het eerste programma. Dat het nu wat anders gaat heeft ongetwijfeld een bedoeling. Er ls helemaal geen decor, het is duide lijk alleen maar toneelruimte, alles wat gewoonlijk verborgen is blijft zichtbaar. Zelfs twee keer de brandwacht. De vufnisbak van Nell is vervangen door een grote kar tonnen doos, die van Nagg door een bak op vier wieltjes. Die be weegt ook zo nu en dan, bijvoor beeld als Nagg met behulp van een wandelstok door een gat in de wand zichzelf voortduwt. Ook de stoel van Hamm heeft vier wieltjes. Clov kan hem zo nu en dan over het toneel rijden, moeizaam. Nagg maakt nogal eens vreemde kirrende geluidjes. Hamm en Clov bootsen soms hoempamuziek na. Er zitten dus wat kleine clowneske elemen ten in, maar het blijft toch ver van een clownerie. Je zou eerder kun nen denken dat het dodelijk ver moeide, uitgetelde clowns zijn, die niet van het toneel weg kunnen omdat er buiten helemaal niets meer is, en daar zo nu en dan proberen nog wat -te spelen met behulp van de paar dingen die hen nog resten uit de samenleving waarin zij gefunctioneerd hebben. Misschien dat daarom Clov, als hij zegt naar de keuken te gaan. het luik boven het souffleurshok opent en daarin verdwijnt. Het zou best een legitieme inter pretatie van Becketts bedoelingen kunnen zijn. En zelfs een interes sante. Maar ik ben er pas. opgeko men toen ik nadacht over wat ik ervan moest schrijven. Niet tijdens de voorstelling, maandagavond in het Scheveningse Circustheater, die vooral een lange zit was. Er klopte iets niet in de communicatie tussen toneelmaker en toneelkijkers. Volgende voorstellingen worden ge geven in Amsterdam (18 en 19 juni) en in Rotterdam (15 juni). Huursubsidie Het Bureau Huursubsidie van de gemeente Congresgebouw, Churchillplein 10. Het bureau 's-Gravenhage is van 16 juni tot en met is daar alle werkdagen geopend van 8.15 tot 12 september gevestigd in het Nederlands 16.00 uur. ASHINGTON (UPI) De Sow- ■-Unie beschikt in haar steun- nt Berbera in Somalië aan de If van Aden over raketten. Dit eft de Amerikaanse minister van fensie, James -Schleslnger, voor I militaire commissie van de se at verklaard. Volgens hem is on- ags bij luchtverkennlng gebleken t de Russen !n Berbera een basis or opslag en reparatie van raket- b bezitten. Het gaat om raketten e van de grond tegen gronddoe- 0 worden gebruikt en om raket- b die vanuit de lucht tegen onddoelen worden gebruikt. De subsidie moet in deze periode worden aangevraagd door middel van een formulier, dat met bijbehorende folder in het Congresgebouw verkrijgbaar is. Deze formulieren en folders zijn eveneens verkrijgbaar in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan de Groenmarkt, dat behalve op werkdagen ook zaterdags geopend is (10.00 tot 16.00 uur). De aanvrager dient het ingevulde formulier bij voorkeur persoonlijk in te leveren bij het Bureau Huursubsidie in het Congresgebouw. Dat Bureau zal dan nagaan of alle gegevens op de juiste wijze zijn verstrekt. Onvolledig of onjuist ingevulde formulieren kunnen namelijk leiden tot aanzienlijke vertraging in de behandeling. Het is daarom noodzakelijk dat bij de indiening gegevens worden meegebracht over de huur per 1 juli a.s. en het inkomen (de jaaropgaven over 1974 van werkgever, pensioeninstelling en/of sociale instantie). Ook voor advies en hulp bij het invullen kan men zich wenden tot het Bureau. Huurders, die reeds via hun huiseigenaar een aanvraag voor huursubsidie hebben ingediend, behoeven zich uiteraard niet meer tot het Bureau te wenden. Voor telefonische inlichtingen is het Bureau Huursubsidie in de periode 16 juni tot 13 september bereikbaar onder de nummers 54 97 40 en 54 97 41. Het Congresgebouw is per openbaar vervoer te bereiken met de tramlijnen 8, 10 en 14. Er zijn ruime parkeer- en stallingsmogelijkheden. Met ingang van 1 juli 1975 wordt een nieuwe regeling individuele huursubsidie van kracht, die veel meer huurders van woningen uitzicht biedt op een bijdrage van het Rijk in de huur dan in voorgaande jaren het geval was. De regeling geldt in principe voor alle huurwoningen, waarvan de huur* na 1 juli 1975 ten minste 124,20 gulden per maand is en ten hoogste 450 gulden per maand. Dit maximum van 450 gulden per maand geldt niet voor huurders, die op 1 juli a.s. 65 jaar of ouder zijn. Of een huursubsidie zal worden toegekend, en hoe groot die is, hangt voorts af van het inkomen*. Bij een inkomen, hoger dan 30.000 gulden per jaar. wordt in geen geval een bijdrage verstrekt. huur: als huurprijs geldt in beginsel het maandelijks te betalen bedrag, te verminderen met 40 gulden voor stookkosten en de kosten van water, gas cn electriciteit, voor zover die in de huur zijn begrepen. inkomen: onder inkomen wordt verstaan: het belastbaar inkomen over 1974, vermeerderd met 9 procent. Publicatie van de gemeente 's-Gravenhage. Het huursubsidiebedrag wordt berekend aan de hand van een tabel. De minimale subsidie is 120.- per jaar. De maximale subsidie is 3.360.- per jaar. In het hierbij afgebeelde staatje valt af te lezen bij welk inkomen en huurbedrag een bijdrage mogelijk is. tot 14.000 14.000 - 14.500 14.S00 15.000 15.000 - 15.500 15.500 - 16.000 16.000- 16 500 16.500- 17.000 17.000 - 17.500 17 500- 18 000 16.000- 18 500 18.500- 19.000 124.20 135,20 145.75 156.85 168.25 180,20 192.45 206,50 Jaarinkomen 19.000 - 20.000 20.000 - 21.000 21 nno - 22 000 22.000 - 23.000 23.000 - 24.000 24.000 - 25.000 25.000 - 26 000 26.000 - 27,000 27.000 - 28 000 28 000 - 29.000 29.000 - 30.000 Minimum huur 257,75 274,60 291.— 307.75 378.10 396.50 415.25 434.35 Voor alleenstaanden beneden 30 jaar, die niet gehuwd of gehuwd geweest zijn en geen aanspraak hebben op kinderaftrek, wordt voor de berekening van het subsidie bedrag een afwijkende tabel toegepast.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 9