'Handjeklap in Parijs' WCT: minder spelers maar wel meer geld Vele miljoenen voor Pele in 'tweede carriere' Jos Valentijn weer amateur Jlrike Tauber (veer sneller ip wisselslag l^an Helvoirt op f e derde plaats ieckers: Geen tijd Bij de ABN kunt u op een bijzondere manier geld lenen. U mag daarbij weer opnemen wat u hebt afgelost. r1 Bon voor flexibel geld lenen. Algemene Bank Nederland X)UW/KWARTET WOENSDAG 11 JUNI 1975 SPORT PS13-RH11 Beschuldigingen over en weer rond UEF A-standpunt over nacompetitie AMSTERDAM/ZEIST Rond de aanwijzing van de tweede Ne derlandse vertegenwoordiger in het toernooi om de UEFA Cup zal zeker in Nederland zélf de komende weken nog het nodige te doen zijn. Na het niet-erkennen van de na-competitie door de UEFA heeft AZ'67 inmiddels laten weten bij het niet-doorgaan van de na-competitie een schadeclaim in te dienen bij de KNVB. Dok Sparta en FC Twente overwegen deze stap. Ajax en het Nederlandse UEFA- lestuurslid Jos Coler hebben, ver jaarde AZ'67-voorzitter Klaas Mo- enaar ln een eerste reactie, 'hand- eklap gespeeld. Ik heb zeker die ndruk gekregen. En', zo vervolgt de nog steeds ook) FBO-voorzitter lolenaar. 'het heeft me eerlijk ge- egd niet overvallen dat schrijven an de UEFA aan de KNVB waarin rerd meegedeeld dat de nacompeti- le niet werd erkend. Ik was al nigszins op de hoogte wat er zou ebeuren. Jaap van Praag (de voor- itter van Ajax, red.) was tijdens e Europa Cup-finale in Parijs als ast van de UEFA en hij heeft daar atuurlijk zijn relaties uitgespeeld, os Coler zit eveneens in die UEFA. b Parijs is het zaakje gewoon ge- ïgeld. Ik dacht niet, dat we dit loeten nemen. De nacompetitie is olkomen legaal tot stand geko- ïen'. Ie na-competitie in de eredivisie, foor Jan Huybregts. de secretaris eaaald voetbal van de KNVB is dit nderwerp een Inmiddels al maan- en slepende zaak aan het worden, raarvan hij de naam eigenlijk al ever niet meer uitspreekt. 'Praat r niet over', zegt hij soms. En irieuzer op de affaire ingaande: Vij hebben als KNVB geprotes- êerd. Wij vinden die nacompetitie el degelijk een wezenlijk onder- eel van de nationale competitie, et was aan het begin van het ilzoen immers bekend. In de UE- A-reglementen staat ook dat een ationale bond de tweede of derde eelnemer aan het UEFA Cup-toer- ooi middels een competitie mag anwijzen. Waar zitten we dan iut?' lesondanks: de kans dat de tegen- ver de UEFA blunderende KNVB an die UEFA alsnog het groene cht krijgt om de nacompetitie op 20 en 27 augustus te laten telen (20 augustus is overigens de atum van de voorrondewedstrijd nsen Nederland en Finland is g klein. De UEFA is inmiddels via nige kanalen' volledig op de oogte gebracht van het feit. dat b na-competitie ln Nederland een illedige flop is geworden, waaraan >en enkele echte periodekampioen lelneemt en die in de toekomst >k zeker niet zal worden geconti- ueerd. Dat gegeven gecombineerd iet het feit, dat UEFA er 'prijs stelt ruim voor het einde van e<ze maand' de deelnemers aan het toernooi bij naam te kennen, is doorslaggevend. Ajax heeft louter het eigen za kelijk belang voor ogen houdend: uit oogpunt van het totale betaalde voetbal zou een na-competitie tus sen Ajax, FC Twente, AZ'67 en Sparta een te preveleren zaak zijn door 'Parijs' lobbywerk' kans ge zien zo goed als zeker zijn plaats in het UEFA Cup-toernooi veilig te stellen. Een resultaat, waarop de als 3de geëindigde Amsterdammers van begin af aan hebben afge stuurd. Ajax weigerde vooralsnog over de na-competitie te spreken en voorzitter Van Praag ging kort voor het vertrek van de ploeg naar Indonesië in uiterst felle bewoordin gen tekeer tegen het instituut van de na-competitie. "Dit kan nooit de bedoeling van de UEFA zijn, dat een ploeg die met meer dan tien punten achterstand deel neemt aan het toernooi', stelde hij. Een stand punt, dat later ook in Parijs op tafel is gebracht. •Ordinaire laster', zo betitelt Jos Coler de Insinuaties van AZ 67- voorzitter Klaas Molenaar, dat hij degene zou zijn die de UEFA er mede toe heeft gebracht de nacom petitie. Coler neemt de beschuldi gingen van Molenaar zwaar op. •Beschamend, zulke ongenuanceerde Jos Coler (links) en Jaap van Praag: handjeklap? uitspraken. Molenaar bewijst nu rangeerd en toen zag alles ernaar uit dat de KNVB de zaak gewonnen had'. Jos Coler heeft, zoals hij zegt, naar eer en geweten alles gedaan om de na-competitie te redden, al bekent hij ruiterlijk en persoonlijk niet zoveel mee op te hebben. 'Ikzelf vind die na-competitie een onding, maar desondanks heb ik Tripels en Hoge woning tijdens de bondsverga dering geadiseerd in beroep te gaan tegen de weigering van de UEFA. Jullie zijn juristen, heb ik ze ge zegd, als de zaak reglementair on juist is, moet je erop af gaan'. Ten aanzien van Klaas Molenaar TTTENBERG Ulrike Tauber eeft in Wittenberg het reeds in aar bezit zijnde wereldrecord 200 neter wisselslag scherper gesteld, le Oostduiitse, die vorig jaar op 18 ugustus in Wenen met een tijd an 2.18,97 het record overnam van aar landgenote Andrea Hubner, wam in Wittenberg tot 2.18,83. IOSKOU Op de vierde en vijfde ag van de Russische zwemkampi- enschappen in Moskou zijn drie ationale records verbeterd. Ljubow oessanova nestelde zich op de erste plaats van de wereldseizoen- inglijst van de 100 meter school- ag dames met een tijd van 1.14.30. e verbeterde het nationale record an haar nu al bijna legendarische oorgangster Galina Stepanova- rozumensjikova met viertiende se- Bij de heren zwom op het- ilfde nummer Nikolai Pankin ook e beste wereldseizoentijd: 1.05.44. Dp de 200 meter vrije slag verloor ndete nummer drie van de Europese ampioenschappen, Alexander amsonov, in 1.54.90 van Andrej (1.54.44). Verder vestigde ndrej Smirnov met 2.07.95 een ieuw nationaal record op de 200 me- ir wisselslag. dat hij terecht zijn functie als voorzitter van de FBO wil gaan neerleggen, nu zijn 5-jarenplan het niet haalt. Hij is voor een leidende rol ongeschikt'. Coler ex-voorzitter van de sectie betaaldvoetbal, vind de woorden van Molenaar vooral grievend om dat hij, zoals hij stelt als penning meester van de UEFA juist alle mogelijke moeite heeft gedaan de napcompetitie voor de KNVB te redden. Morgen reist Coler ook weer naar Zürich voor een spoed vergadering van het UEFA-bestuur en hij heeft KNVB secretaris Huy bregts belooft de kwestie van de na-competitie ter sprake te bren gen, al heeft de vergadering en totaal ander onderwerp op de agen da staan. Coler: 'Ik zal voorzitter Franki en secretaris Bangerte nog maals het standpunt van de KNVB voorleggen. De na-competitie is een normaal vervolg op de gewone competitie en vergeet niet dat alle clubs er al voor de aanvang van het seizoen akkoord mee zijn ge gaan. Het blijkt dus allemaal bin nen de regelementen van de UEFA te passen, al ben ik dan geen ju rist. De KNVB lijkt me toch sterk te staan, maar ik heb de argumen ten van de UEFA niet gehoord, en die hoop ik in Zürich haarfijn te vernemen'. Al eerder zou Jos Coler pogingen hebben gedaan de interland West- Duitsland-Nederland in Frankfurt heb ik Hogewoning en Huybregts in contact gebracht met UEFA-of ficial Schmidld. Hij is vice-voorzit- ter van de UEFA-commissie die het Europa-Cup-voetbal regelt. Hijzelf bemoeit zich vooral met de UEFA- Cup. Later in Enschede na afloop van FC Twente-Borussla heb ik op nieuw een gesprek tussen hen gear- heeft Coler geen enkele behoefte de stoot terug te plaatsen. 'Ik be schouw die uitspraken louter als beschamend voor degene die ze in de mond heeft genomen. Ik heb niets met Van Praag te maken, ik heb de UEFA nooit geadviseerd de na-competitie te verbieden, ik heb alleen maar getracht het zaakje voor de KNVB nog te redden'. Indien de UEFA het KNVB-protest afwijst zit de sectie betaald voetbal van de KNVB opnieuw in moeilijk heden. AZ-voorzitter Klaas Mole naar: 'We hebben de extra premie voor het bereiken van de nacompe titie reeds uitbetaald. Daarvoor zal een schadevergoeding moeten ko men'. En ook: 'We hebben de na competitie officieel geregeld. Dat kan niet zomaar ongedaan worden gemaakt'. BIJ Sparta en FC Twente wordt voorlopig afgewacht hóe de beslis sing uitvalt. Sparta-bestuurder Aar- se: 'Er zijn duidelijke afspraken gemaakt tussen de clubs die' aan de nacompetitie deelnemen. Indien een van de clubs is ingeschreven die de nacompetitie niet wint, zal deze zich terugtrekken ten gunste van de winnaar'. En Twentes ma nager Guy Defaix (overigens zwaar bekritiseerd na zijn minder goede optreden bij de behandeling van de transferzaken van o.a. Zuidema en Ardesch; de eerste mag voor 300.000 gulden weg en de tweede kon voor 3.000 gulden naar Go Ahead vertrekken omdat hem niet tijdig een nieuw, laag, contract was aangeboden): 'We houden de zaak voorlopig aan totdat de definitieve beslissing is gevallen'. Klaas Molenaar Volgend jaar met twee groepen DALLAS (ANP) World Championship Tennis, de organisatie van Lamar Hunt, die enkele jaren geleden van de internationale federatie het alleenrecht heeft gekregen voor het organiseren van toernooien in de eerste vier maanden van het kalenderjaar, heeft voor 1976 gekozen voor minder spelers en meer geld. Inplaats van met drie groepen, zo als dit voorjaar zal WCT het vol gend jaar rondreizen met twee groepen. Het aantal te contracteren spelers wordt teruggebracht van 84 (ADVERTENTIE) l/E JNZ De Rus Leo Litsjasjow leeft ook de vijfde etappe van de tonde van Oostenrijk op zijn gebracht. Tweede werd de kjech Prchal, die winnaar werd een groep van zeven man, bij zich de Nederlander Nico Hil- irink bevond. Allen kregen dezelfde Ijd als de winnaar, die tevens lei- er blijft in het algemeen klasse- iient. Van Helvoirt bezet daarin de erde plaats met 41 sec. achter- ■■kt-and. JFDE ETAPPE: 1. Litsjasjov (Rus) 142 n vo( Hometer ln 3 uur, 21 minuten en 53 Wonden (met bon 3.21.38); 2. Prchal Tsj) z.t. (met bon 3.21.43): 3. Leskov Rus) z.t. (met bon 3.21.48 4. Hllbrlnk Ned); 5. Schatitelbauer (Oos) 6 Csenar Tsj) 7. Humenberger (Oos): 8. Prlglhof- (Oos): 9. Hladlk (Tsj): 10. Eberl Wdl): 11. Kuys (Ned): 14. Ta (Ned; Van Helvoirt Ned 31. Koot Ned) Neven Ned), et algemeen klassement: 1. Litsjasjov us) 14 uur, 20 minuten en 7 seconden. Prchal (Tsj) op 28 seconden: 3. Van jelvolrt (Ned) op 41 sec; 4. Steinmayr Oob) op 48 sec.; 5. Mitteregger (Oos) op sec: 6. Humenberger (Oos) op 1.49; 7. «dik (Tsj) op 4.23; 8. Koot (Ned) op -4; 9. Kubias (Tsj) op 6.37; 10. Leskov m*Rus> z.t.; 12. Kuys (Ned) op 11 48; 27. 'Ned> °P 15-35: 31. Hllbrlnk (Ned) euve^p 1801. gg Neven (Ned) zt 'an onze correspondent IOTTERDAM Sparta's derde- lonkman Fred Beckers heeft de in- itatie voor een plaats in de natio- honkbalselectie voor het Euro- is kampioenschap in Spanje afge togen wegens de onmogelijkheid zijn Irukke werkzaamheden te combine en met een volledige inzet voor het franje negental. In zijn plaats is - ohn Jonkers, eveneens van Sparta, litgenodigd. Dat heet ABN Plan-Krediet. Het werkt als volgt: u spreekt met de ABN een maximum bedrag af dat kosteloos voor u wordt gereserveerd. U kunt dit bedrag ineens in zijn geheel opnemen of een deel ervan. U betaalt alleen rente over het bedrag dat u heeft opgenomen. U lost maandelijks een van tevoren afgesproken minimum bedrag af, maar dat mag ook méér zijn. En terwijl u aflost kunt u weer over nieuw krediet beschikken. ABN Plan-Krediet is dus voor u een ideale flexibele manier van geld lenen. Ik wil graag meer weten over ABN Plan-K rediet; stuurt u m ij zo snel mogelijk nadere informatie. Dhr./Mevr./Mej.:_ Adres: Woonplaats: Heeft reeds rekening bij de ABNja/neen. Zo ja, ABN-kantoorin: In ongefrankeerde envelop zenden aan: Algemene BankNederland,Antwoordnummer3502, Amsterdam. I tot minimaal 48. Hiertoe behoort onder meer Tom Okker, die hoog genoeg op de ranglijst staat om een uitnodiging te krijgen. De 48 spe lers worden verdeeld over twee groepen. Per toernooi spelen er 14, aangevuld met de winnaar van de kwalificatie en de speler, die de organisatie mag inbrengen. Topspe- lers kunnen zo zelf bepalen hoeveel toernooien zij wille n spelen. Dat kon tot dusverre niet. Met als ge volg dat spelers met klinkende na men wegbleven, omdat zij geen tijd kregen het verdiende geld ook weer uit te geven. Alle 48 contractspelers nemen deel aan de pro-indoor kampioenschappen van Philadel phia, het tradionele startpunt van de toer, en zwermen dan uit. Elk van de twee groepen werkt vervolgens twaalf toernooien af. De beste acht ontmoeten elkaar weer aan het eind in Dallas, waar zoals gebruikelijk weer de wereldtitel van de WCT op het spel staat. Tot de steden, die zullen worden aan ge daan, behoort Rotterdam. Het prijzengeld bedraagt in 1976 minimaal vijf en een half miljoen gulden. Door het mindere aantal deelnemers, verdubbelt in deze pe riode het gemiddeld Inkomen per speler (meer dan honderdduizend gulden). WCT-directeur Mike Davies ver wacht dat de meest succesvolle deelnemer het komend jaar bij WCT één miljoen gulden zal kun nen verdienen. Veel meer dus dan dit jaar (Arthur Ashe 440.000) en zelfs meer dan Rod Laver in 1971 verdiende, toen hij een heel jaar voor WCT in de weer was. Laver incasseerde toen 620.000,-. Daar bij behoeft het niet te blijven. Mi ke Davies heeft nog enkel e aan trekkelijke extra's aangekondigd, die de kassa al evenzeer zullen doen rinkelen. Zo is er nog de WCT-ultdagerscup, waarvan de winnaar 425.000 incasseert. NEW YORK Vier driekwart miljoen dollar ontvangt Pele voor het contract dat hem bindt aan de Newyonkse vereniging 'Cosmos'. Een voor de hand Liggende con clusie zou zijn, dat 's werelds be kendste voetballer uitsluitend om het geld heeft besloten nog enkele jaren vast te knopen aan een in feite al geëindigde carrière. Maar er staan grotere belangen op het spel. Althans volgens Henri Kis singer. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken heeft een actieve rol gespeeld bij de uit eindelijk gelukte pogingen om de 34-jarige Pele uit de luie stoel te krijgen, blijkens het volgende telegram dat hij enkele weken geleden deed uitgaan: 'Als u be sluit een contract te tekenen, ben ik ervan overtuigd, dat uw verblijf ln de Verenigde Staten er daad werkelijk toe zal bijdragen dat de banden op sportief gebied tussen Brazilië en de Verenigde Staten worden verstevigd'. Dat appèl is niet onbeantwoord gebleven. En zo maakt Pele op 18 juni in New York tegen Toronto een begin met de tweede helft van een voet bal-carrière waarvan het begin -zo'n achttien jaar terug ligt. De op 26 oktober 1940 in Tres Coracoes geboren Edson Arantes do Nascimento heeft altijd ln het midden gelaten waarom men hem ooit de bijnaam Pele heeft gege ven. Hij was zestien jaar, toen oud-international Waldemar de Brlto hem introduceerde bij San tos, de club waarbij hij carrière zou maken. Tienmaal veroverde hij met San tos de Braziliaanse kampioensti tel. Hij scoorde meer dan 1100 doelpunten, voerde Brazilië bij drie gelegenheden (1958, 1962 en 1970) naar het wereldkampioen schap en groeide uit tot de meest imposante persoonlijkheid van het moderne voetbal. Televisie en Filmbeelden houden de herinne ring vast aan enkele van de on vergetelijke doelpunten, die hij voor Santos en het Braziliaanse elftal maakte. Voor Pele. die per seizoen zo'n honderd wedstrijden speelde, waren het jaren van on afgebroken reizen, wachten op vliegvelden, voortdurende wisse ling van klimaat en voortdurende politie-bescherming. Het enige wat hetzelfde bleef, was de niets ontziende wijze waarop tegen standers hem op het voetbalveld tegemoet traden. 'Alle verdedigers van de wereld willen ten koste van jou schitteren. Als ze de kans krijgen, zullen ze Je eruit schop pen', waarschuwde Feola, de co ach van het Braziliaanse elftal hem reeds ln 1958. Met een soort zesde zintuig heeft Pele de meeste van die aanslagen op lijf en leden weten te ontwij ken. Maar toen hij de dertig was gepasseerd vond hij het genoeg. Nu komt hij weer voor twee en een half seizoen terug. 'Ik weet best dat mijn toekomstige tegen standers niet met open armen op me staan te wachten', aldus Pele. 'En dat het een moeilijke tijd zal worden. Op 25-jarige leeftijd heb je nu eenmaal niet hetzelfde weerstandsvermogen en dezelfde soepelheid als in je jonge Jaren. Maar aan de andere kant, geloof ik dat ik op technisch gebied voor niemand behoef onder te doen'. Pele 2 Paulo Cesar van 400.000 dollar (ruim 1 mil joen gulden). De nu 26-jarige Paulo Cesar begon in 1964 zijn voetbalcarrière bij Flamengo om in 1965 voor een Jaar naar Co lumbia te vertrekken. Hierna speelde hij twee jaar voor Botafo- ga en weer drie jaar voor Fla mengo om tenslotte naar Olympi- que over te stappen. Cesar maakte tevens het wereldkampioenschap van 1970 en 1974 mee. Geen aktie ROME De Italiaanse voetbal bond is niet van plan aktie te ondernemen tegen de twee voet ballers die vorige week betrokken waren bij gewelddadigheden. Het eerste geval speelde zich af ln Helsinki tijdens de wedstrijd te gen Finland die door Italië met 1- 0 werd-gewonnen. In de tweede helft rende een jonge Finse fan het veld op. De Italiaanse aan voerder Giacinto Facchetti sloeg de Fin die hem probeerde te pas seren knock out. Het tweede geval speelde zich af ln Moskou na afloop van de door Italië met 1-0 verloren wedstrijd tegen Rusland. In het hotel waar de Italianen logeerden werd Gior- HAMILTON De Braziliaanse voetbalster Edson Arante6 do Na scimento, in voetbalkringen beter bekend als Pete, blijft overigens miljoenencontracten tekenen. Na de geslaagde pogingen van de Amerikaanse voetbalclub New York Cosmos om hem als speler aan te trekken, tekende de voor malige ster van Santos op de Ber mudas ook een contract met War ner Communications Corporation, een Amerikaans publiciteits- en theaterbureau. Voor een bedrag, dat schommelt tussen de zes en 12 miljoen dollar (15 tot 28 mil joen gulden) gaat Pele reclame voor de maatschappij maken door middel van films, televisie en pu blic relationswerk. Andere bijzon derheden omtrent de inhoud van het lucratiieven contract zijn niet bekendgemaakt. Na zijn gouden handtekening onder de overeen komst te hebben gezet vloog Pele naar New York, waar hij het drie jarige contract met de New York Cosmos tekende. De Braziliaan, die ln eigenk land financieel geïnteresseerd Is ln een keten van bedrijven, reageerde tamelijk laconiek. 'Het Is weer eens een nieuwe ervaring voor mij'. RIO DE JANEIRO De Brazili aanse voetballer Paulo Cesar, die tien maanden geleden door het Franse Olympique Marseille voor 700.000 dollar (1,7 miljoen gul den) werd gekocht van Flamengo, is nu aangetrokken door Flumi- nense (Rio de Janeiro). Met de transfer was een bedrag gemoeid Pele gio Chinaglia beledigd door een landgenoot. Chonagiia diende de man daarop een klap toe. Wat het geval Facchetti betreft zei de secretaris van de Italiaanse voetbalbond, Dario Borgnono, dat er zeker geen aktie tegen Fac chetti zal volgen. 'Als in Finland de rechter zou besluiten hem te dagvaarden dan zal dat bij ver stek gebeuren. Maar het moet wel bekend worden dat de betrokken jongeman ontzettend dronken was en dat hij de scheidsrechter wilde aanvallen. Volgens mij han delde Facchetti juist, want als aanvoerder heeft hij ook de plicht de scheidsrechter te beschermen.' Wat de zaak Chinaglia betreft vond Borgnono ook dat er geen affaire voor de rechter van ge maakt diende te worden. 'Ik ge loof dat Chinaglia gelijk had'. De Italiaanse voetballer is de afgelo pen jaren regelmatig doelwit ge weest van hardhandige akties van voetbalfanaten. 'Er wordt op het ogenblik teveel aan praat-voetbal gedaan. Iedereen denkt maar het recht te hebben spelers te mogen beledigen'. In het kort LAS PALMAS Antonio Tonono. de aanvoerder van de Spaanse eerste divisieclub Las Palmas. is op 31-jarige leeftijd overleden. Tonono. vele malen Spaans inter national. werd zes dagen geleden ziek. Doktoren constateerden een leverontsteking. Daarna hebben zich complicaties voorgedaan, die de dood tot gevolg hadden. CAGLIARI Luis Suarez, de voormalige speler van CF Barce lona en Internaalonale Milan, zal het volgende seizoen als trainer van de Italiaanse eerste divisie- club US Cagliari werkzaam zijn. Suarez, die het afgelopen seizoen Internationale trainde, tekende een één-jarig contract met de formatie van Luigl Riva. KEULEN De Westduitse Bun- desliga 1. FC Köln heeft de 28- jarige Joegoslaaf Miodrag Petrovic gecontracteerd. Petrovic, die het afgelopen seizoen bij het Zwitser se Servette speelde, gaat de plaats Innemen van Hannes Löhr, die met voetballen is gestopt. MÜNCHEN (ANP) De Nederlandse schaatser Jos Valentijn is dinsdar door de ISU (internationale schaats unie) tijdens het congres in München weer geaccepteerd als amateur. Een voorstel van de Scandinavische landen om alle profs weer toe te laten tot de rangen der amateurs werd afgewezen. Jos Valentijn is met het besluit verheugd: 'Ik had mij er al een beetje bij neergelegd dat het slecht zou uitpakken. Dan zou ik zijn gestopt. Nu uiter aard niet. Doordat ik wel met de kernploeg heb meegetraind is de achter stand in conditie niet zo groot, maar wel mis ik natuurlijk het wedstrijd ritme'. Jos Valentijn mag door het besluit van het congres weer aan alle ISU- wedstrijden en kampioenschappen deelnemen. Over een eventuele start bij de Olympische Spelen is niet gesproken. 'Maar het spreekt vanzelf, dat we op basis van deze uitspraak met het Nederlands Olympisch Comité zullen gaan praten', aldus KNSB-voorzltter Quarles van Ufford. WIELRENNEN Dik van Egmond heeft op de Adelaar wielerbaan ln Apeldoorn bij de strijd om het Neder lands kampioenschap achtervolging voor Junioren zijn titel geprolongeerd. In de finale versloeg hij op overbul- Looedrechtse Plassen Nederlands kam- Bloen ln de Pampusklasse geworden. IJ had ln de eindrangschikking van elke zeiler telden de beste zes resultaten van de zeven gevaren races slechts 0.3 pnt voorsprong op Mar tin Helneke. SOFTBAL Het Nederlandse softbal- team heeft de eerste wedstrijd tegen Springfield College uit Amerika ln Santpoort met 4-3 gewonnen. Neder land opende ln de derde slagbeurt door Marijke Sytsma de score. Betty Veenstra ln de vierde en Mia Spaar garen ln de zesde innings brachten Nederland op 3-0. In de zevende en laatste slagbeurt won Springfield Col lege door een honkslag en twee fou ten ln het Nederlandse binnenveld gelijk te maken: 3-3. Marijke Sytsma scoorde het winnende pun*

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 11