NEC praat n iet meer over transfer Jan Peters Sippie Tigchelaar geeft kansen op medaille op 'Geen experimenten met jeugd' UEFA erkent na- Sparta en Nicols in Europa Cup Thebenet winnaar Dauphine Libere competitie niet Johan Zuidema in principe acc oord met Nijmeegse vereniging Joegoslavië aan leiding Basketbalteam verliest ook van Turkije Wereldrecord Kornelia Ender Drie rebellerenderijdsters gaan wél met coach Gerard Maarse in zee Zoetemelk op derde plaats Elly Appel niet bij laatste acht Als ik zondag in de prijzen val in de Nationale Lotto, laat ik het Concertgebouworkest bij mij in de tuin spelen. Nieuwe (part-time) tafeltennisb ondscoach Peter van Straelen: TROUW KWARTET DINSDAG 10 JUNI 1975 SPORT 8r Van onze sportredactie NIJMEGEN/AMSTERDAM De dans rond NEC's en Oranjes middenvelder Jan Peters is af gelopen. Althans dat stelt NEC's manager Wil Jansen. 'Jan Pe- ter£ zal ook het komende sei zoen normaal bij NEC in Nijme gen blijven spelen. Wij willen Jan graag behouden, dat hebben we trouwens steeds gesteld, en Jan zelf hoeft niet zo nodig weg'. Wil Jansen heeft met deze verkla ring gisteren alle nog steeds de ronde doende geruchten rond het al dan niet vertrekken van Peters willen wegnemen. 'Het heeft voor geen enkele vereniging meer zin om bij ons aan te kloppen. Ook niet voor Ajax, wanneer dat over een week terugkeert van zijn toer- nee naar en door Indonesië', zegt Jansen desgevraagd. Ajax had de afgelopen weken op nieuw zijn oog laten vallen op Jan Peters, die in de laatste interlands (met name tegen West-Duitsland in Frankfurt) tot de beste speler van het veld uitgroeide. Ajax, dat een jaar geleden Peters nog wegens een vermeende knie-blessure af keurde nadat men al met Peters én NEC rond was, was bereid een mil joen gulden neer te tellen voor de 20-jarige middenvelder. Een bedrag, dat overigens erg dicht in de buurt kwam bij de vraagprijs van NEC, dat voor zijn topspeler een bedrag van 1,2 miljoen gulden wenste. NEC was tot gisteren bereid over een eventuele transfer te spreken. Sevilla, dat belangstelling zou heb ben, schrok van het hoge transfer bedrag en ook Valencia liet na een eerste informatie over de hoogte van het bedrag niets meer van zich horen. VERSTERKING NEC, dat het afgelopen seizoen wel iswaar het kampioenschap in de eerste divisie behaalde maar finan cieel een slecht jaar doormaakte (geschat exploitatietekort van rond 400.000 gulden) wil niet alleen kos te van het kost Jan Peters vasthou den (het contract loopt nog een jaar door) maar ziet tevens uit naar mogelijkheden het komend seizoen versterkt aan te treden in de eredivisie. Met Johan Zuidema, GRONINGEN Sip Bloemberg, de 22- Jarlge middenvelder van FC Groningen, heeft een tweejarig contract getekend voor de Belgische club RWD Molenbeek. De transfersom bedraagt rond 350.000,- FC Groningen, heeft een tweejarig con tract getekend voor de Belgische club RWD Molenbeek. De transfersom be draagt rond /350.000,- FC Groningen verzekerde zich maandag definitief van de diensten van Herman Heskamp de 28- jarlge topscorer uit de eerste dlvsie. Hes kamp 6iult hiermee een vijf Jarig verblijf bij PEC af. Voordien stond hij vier Jaar onder contract by F.C. Twente. de aanvaller van FC Twente, heeft de Nijmeegse vereniging in princi pe zelfs een akkoord bereikt. Wil Jansen hierover: 'We zoeken inder daad naar versterking van de ploeg. Het is niet juist, dat de transfer van Zuidema al voor honderd pro cent vaststaat. Hij komt op ons lijstje voor een zelf heeft Zuidema ook al een keuze in deze richting gemaakt. Het zal afhangen van de vergoeding die FC Twente voor zijn speler vraagt. Dat er reeds een één jarig contract is getekend, is niet juist.' Wat kan NEC, dat voor Peters al zo veel moet betalen en met een ex ploitatietekort zit, investeren? Jan sen reëel: 'Eigenlijk niets. We heb ben geen geld daarvoor. Maar er hoeft niet altijd geld voor handen te zijn om iets te ondernemen. Als NEC hebben wij bepaalde gedach ten en in dat licht past een ver sterking van de ploeg. 'NEC zou hoewel Jansen zich hierover niet uitlaat bereid een bedrag van ongeveer 400.000 gulden voor Zui dema aan FC Twente te betalen. 'Mocht FC Twente méér willen', zegt Jansen, 'dan is de kans niet uitgesloten, dat het op een arbitra gezaak uitdraait.' GUUS HIDDINK Voor NEC lijkt de transfer van Zuidema overigens de enige grote aankoop te worden. Jansen: 'Nu het voor ons vaststaat, dat Jan Peters blijft, is het ook vaar pak weg 99.9 pet. zeker, dat wij Guus Hiddink niet als nieuwe middenvel der zullen aantrekken. Evenals vo rig seizoen hebben we met deze speler van De Graafschap gespro ken, maar het zit er niet in dat het doorgaat.' Overigens: de formatie waarmee NEC zijn rentree in de eredivisie zal vieren is bij lange na nog niet bekend. Wil Jansen: 'Er zijn nog bijna geen contracten met de spelers afgesloten. Dat zal de komende weken moeten gebeuren. Mochten hier moeilijkheden ont staan, dan zullen we natuurlijk toch terug moeten vallen op andere spelers. Er staan dan wel verkopen tegenover.' Het afspringen van de transfer naar NEC heeft voor Guus Hiddink als konsekwentie, dat hij ook het komende jaar hoogstwaarschijnlijk in Doetinchem voor De Graafschap zal blijven spelen. Hoewel Hiddink het hem voorgelegde contract van De Graafschap vóór het aflopen van het 'ultimatum' (gisteravond) niet ondertekende, bestaat de kans, dat Hiddink en De Graafschap het binnenkort toch eens zullen wor den. Hiddink: 'Ik ben het met een aantal punten in het contract niet eens. Ik had een meerjarig contract dat was afgesloten ten tijde dat De Graafschap eerste divisie speelde. De Graafschap speelt nu straks voor het derde jaar alweer in de eredivisie en ik vind dat dat in de honorering ook tot uitdrukking mag komen.' En over het door het bestuur aan hem gestelde ultima tum: 'Het is natuurlijk vreemd dat je negen dagen de tijd krijgt om een contract te tekenen. Ik wil over een aantal zaken nog eens praten.' ALTERNATIEVEN Tenslotte: waneer NEC inderdaad voet bij stuk houdt om Jan Peters niet te laten vertrekken, resteren Ajax-manager Hans Kraay volgen de week na terugkeer uit Indonesië nog enkele alternatieven om zijn middenveld de zo gewenste verster king te geven. Peter Arntz, vorig seizoen al door de Amsterdamse club benaderd maar toen zélf be sloten het aanbod niet te accepte ren, staat opnieuw op Kraays lijst. Ook RWDM's Johan Boskamp zou daar nog steeds op staan. OSLO Joegoslavië heeft maan dagavond in Oslo in een wedstrijd voor groep 3 van de voorronden van het toernooi omhet Europese voetbalkampioenschap met 31 ge wonnen van Noorwegen. Joegosla vië heeft daardoor hi de rangschik king van deze groep alleen de lei ding genomen. Bij de rust leidden de gasten met 30. Voor de Joe goslavische doelpunten zorgden Bol jan (11), Bogecevic (13) en een Noorse verdediger daena 25 minuten in eigen doel schoot. Halverwege de tweede helft scoorde Thunberg te gen. De beste speler van de Joegos lavische formatie was opnieuw Branco Oblak. Joegoslavië 4 3 '0 1 6 8—4 Noord-Ierland 3 2 0 1 4 4—2 Noorwegen 3 1 0 2 2 41 Zweden 2 0 0 2 0 1- SPLIT (ANP) Het Nederlands* basketbalteam heeft ook zijn derde wedstrijd in het toernooi om het Europees kampioenschap verloren. De Oranje ploeg verloor met 71-64 van Turkije. De ruststand was 43- 34. ZEIST De Europese voetbal Unie (UEFA) erkent de na-competitie van de eredivisie met als inzet een plaats in het toernooi om de UE- FA-beker niet. Het bondsbureau van de KNVB heeft uit Bern van het secretariaat van de UEFA be richt ontvangen dat deze organisa tie de wedstrijdenreeks die in au gustus zou worden verspeeld niet aanmerkt als een 'nationale compe titie', waardoor de KNVB de win nende club zou kunnen inschrijven voor het toernooi om de UEFA Cup. De KNVB heeft inmiddels beroep aangetekend bij de UEFA. De bond stelt zich op het standpunt dat wel degelijk sprake is ten aanzien van de na-competitie van een integre rend deel van de gewone voetbal competitie. Dit temeer omdat alle clubs voor de aanvang van het seizoen op de hoogte waren van de regeling die was getroffen. De UEFA zelf werd pas aanmerke lijk later in kennis gesteld. Name lijk op het moment dat verwacht kon worden dat FC Twente door de UEFA-beker te winnen automatisch zich zou plaatsen voor het toernooi dat in het seizoen 1975/76 wordt gehouden. Pas nadat de reactie van de UEFA bekend is met betrekking tot het aangetekende beroep zal de KNVB «ich nader beraden over hetgeen zal gaan gebeuren. WITTENBERG (SID) Op de vierde en laatste dag van de Oost- duitse zwemkampioenschappen zorgde de 17-jarige Kornelia Ender uit Halle met een tijd van 1 minuut 1.33 seconden voor een nieuwe we reldrecord op de 100 meter vlinder slag. Ender, die zich vorig jaar min of meer concentreerde op de vrije slag, loste daarmee haar landgenote Rosemarie Kother (1.01.88) als re cordhoudster af. Ender was op de ze afstand twee Jaar gelden in Bel grado reeds wereldkampioene, maar zag vorig Jaar bij de Europse kam pioenschappen in Wenen af van een start op dit nummer. In de voor gaande dagen hadden reeds de vijf tienjarige Blrglt Treiber met 2.16.10 op de 200 meter rugslag en de één Jaar oudere Ulrike Tauber met 4.52.2 op de 400 meter wisselslag voor nieuwe record-prestaties ge zorgd. Van onze sportredactie AMSTERDAM, DEN HAAG Sippie Tigchelaar, wereldrecord houdster op de 3000 meter hardrijden op de schaats, heeft defini tief besloten een streep onder haar schaatscarrière te zetten. De 22-jarige rijdster is als enige van de vier tegen coach Gerard Maar se rebellerende schaatsenrijdsters op haar standpunt blijven staar onder geen beding meer onder zijn leiding te willen rijden. Sophie Westenbroek, Annie Borckink en Sijtje van der Lende zijn daaren tegen wél voor de dreigementen van de schaatsbond (KNSB) ge zwicht en zullen nog deze week officieel berichten dat zij 'alsnog onder Maarses leiding bij de internationale toernooien willen rij den.' De schaatsbond had van de vier rijdsters geëist, dat zij voor 15 juni definitief zouden meedelen of zij weer met bondscoach Gerard Maar se in zee wensten te gaan, indien zij zich tijdens de nationale kampi oenschappen voor de kernploeg klasseerden. Indien het positieve ant woord op deze vraag uitbleef, aldus de KNSB. zouden de rijdsters niet worden uitgenodigd om aan de se lectiewedstrijden voor de nationale titelstrijd mee te doen. waardoor hun wedstrijdcarrière wat betreft het grotere werk als beëindigd kon worden beschouwd. Voor dit dreige ment zijn drie rijdsters tenslotte gezwicht. TELEURGESTELD Gerard Maarse de omstreden coach, zegt teleurgesteld te zijn. dat Sippie Tigchelaar op haar stand punt is blijven staan. 'Gezien haar prestaties tijdens het afgelopen sei zoen was zij in het komende Olym pische jaar één van de grootste kandidates voor een plak op de 3000 meter geweest in Innsbruck. Ik wil niet direct zeggen welke, maar goud behoorde vogens mij zelfs tot de mogelijkheden. Het is jammer dat zij gemeend heeft op haar standpunt te moeten blijven staan'. En over de aangekondigde beslissing van de andere drie rijd sters: 'Het is natuurlijk plezierig dat zij van hun besluit zijn terug gekomen, al blijft het feit natuur lijk. dat zij wel degelijk hun be zwaren hebben gespuit. Ik vind het persoonlijk niet reëel om zotiets te doen. Kom er dan mee tijdens het seizoen, wanneer je bezig bent. Je bent als groep op stap, Je bena niet allemaal vrienden en vriendinnen van elkaar, maar als er wat is. probeer het dan uit te praten en er niet mee aan het einde van het seizoen te komen'. Voor Gerard Maarse is het opzeg gen van het vertrouwen van het grootste gedeelte van zijn kern ploeg geen reden geweest er het bijltje bij neer te gooien. 'Het was bekend, bij de bond en de rijdsters, dat het contract een Olympische periode van vier jaar besloeg. Die periode maak ik af. Daarna is het voor mij over*. GESPANNEN SFEER Voor Sippie Tigchelaar, ai langer de felste bestrijder van coach Gerard Maarse. is het doek dus nu reeds HEERENVEEN Naar alle waarschyn- lyfcheid zal het wereldkampioenschap hardryden op de schaats voor heren In 1976 plaatsvinden op de kunstysbaan van Heerenveen. De commissie van ad vies. bestaande uit de heren Roox. ee- kant, Egas en Comello. die werd inge steld. toen de Internationale Federatie de wedstrijden aan Nederland toewees, adviseert de wedstrijden te laten plaats vinden ln Heerenveen op 28 en 29 febru ari. Van de twee overige kandidaten: Deventer en Assen viel laatstgenoemde baan af. omdat daar het wereldkampi oenschap ijsspeedway wordt gehouden. gevallen. 'Voor mij heeft de door slag gegeven, dat ik geen plezier meer had in het schaatsen. De sfeer binnen de ploeg was te ge spannen geworden. Voor mij be hoeft er niet meer te worden ge sproken. Mijn besluit staat vast. Na vier Jaar Gerard Maarse hoeft het voor mij niet meer'. Sophie Westenbroek, Annie Borc kink (ook zij, hoewel zij al eerder een controverse met Maarse publie kelijk had uitgevochten en na haar excuses te hebben angeboden AMSTERDAM Twee Nederlandse honkbalclubs, landskampioen Sparta en Europa Cup-houder Haarlem Nicols, treden zaterdag en zondag aan in de voorronden van het toernooi om de Europa Cup 1975. Sparta is organisator van de poule in Rotterdam, waarin nog spelen de Zweedse kampioen Bagamossen, de Franse titelhouder Nice en de Belgische kampioen Luchtbal. Haarlem Nicols maakte de reis naar Madrid om slag te leveren met Condepols (Spanje) en Fortitudo (Italië). Van iedere poule gaan de eerste twee ploegen over naar de finalepoule, die op 21 en 22 september wordt gespeeld. De plaats is nog niet bekend. Deze wordt nadat de vier finalisten bekend zijn aan gewezen. Indien Sparta en Haarlem zich kwalificeren is het zo goed als zeker dat de finale in Nederland wordt gehouden. Dan heeft Spar ta. omdat het een voorronde heeft georganiseerd, een extra stem. Het ligt dan tevens in de bedoeling dat de organisatie gezamenlijk door Sparta en Haarlem Nicols ter hand wordt genomen. Op deze wijze hopen de Nederlandse verenigingen dan enigszins uit de hoge kosten die de Europa Cup met zich meebrengt, te komen. De organiserende vereniging moet nl. aan iedere deelnemende ploeg 300 dollar (on geveer 750 gulden) betalen. Het programma voor de Rotterdamse poule ziet er als volgt uit: vrij dag 18 uur: SpartaBagamossen: zaterdag 14 juni: 10 uur: Nice Luchtbal; 14 uur: BagamossenLuchtbal; 18 uur NiceSparta; zon dag 15 juni: BagamossenNice14 uur SpartaLuchtbal. Sippie Tigchelaar en Gerard Maarse samen op het ijs. Een beeld dat in de toekomst niet meer te zien zal zijn. toen ook terugkeerde t in de kern ploeg) en Sijtje van dè Lende gaan wél door. Waarom? Het gezamenlij ke standpunt: 'Wanneer we niet voor een Olympisch jaar stonden zouden we er ook mee hebben ge kapt. We zullen de centrale trai ningen niet bezoeken. We kunnen nu deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen en zullen daar na, in januari, eventueel met Ge rard Maarse in zee moeten, wan neer we ons in de kernploeg rijden. Wat er dan gebeurt zien we wel weer. Slechter dan het afgelopen jaar kan het echter nauwelijks. En daarbij: het is het laatste seizoen van Maarse'. Wanneer het drietal (geheel of ge deeltelijk) erin slaagt zich via de selectiewedstrijden en het natio naal kampioenschap opnieuw in de kernploeg voor de internationale toernooien te rijden, wil de schaatsbond wél de zekerheid, dat de rust in de dameskernploeg gedu rende het seizoen gehandhaafd blijft. 'De rijdsters hebben nu toe gezegd weer onder Maarse te zullen rijden. We zullen dan ook zeker afspraken moeten maken, waardoor er geen conflicten kunnen ontstaan en dat er geen relletjes zullen wor den uitgevochten. Die afspraken zullen straks in een aantal gesprek ken gemaakt moeten worden'. LE PONTET (AFRP) —De Frans man Bernard Thevenet is winnaar geworden van de Dauphine Libere. Freddy Maertens (Bel) won het tweede en laatste gedeelte van de maandag gereden achtste etappe, een tijdrit over 30 kilometer. De Italiaan Sigfrido Fontanelll had eerder net eerste gedeelte van de laatste etappe gewonnen. Hij reed de 153 kilometer van Veynes naar Avignon in 3 uur 40 minuten en 54 seconden. Tweede werd Mintjes. Achtste etappe: 1. Fontanelll (Ita) 3 uur 40 min 54 sec. 2. Ml ritjes (Bel) 3. Marti nez (Fra) 4. Esclassan (Fra) op 12.57: 5. Malfalt (Bel) 6. Sibille (Fra) 7. MAertens (Bel) 8 Van Schil (Bel) 9. Dondt (Bel) 10. Planckaert z.t. Tydrit: 1. Maertens (Bel) 40 min 50.5 sec. 2. Crovet (Fra 40.53.9, 3. Poll entier (Bel) 41.12.3, 4. Oca na (Spa) 41.16.7. 5. oetemelk (Ned) 41.21.6. 6. Poulldor (Fra) 41.31.7; 7. Agostlnho (Por 41.33.2, 8. Moser (Ita) 41.37.2. 9. Tamames (Spa 41.38.2. 10. Merckx 41.46.5, 11. Danguillau- me (Fra) 41.58.1, 12. Thevenet (Fra) 42.03.39. 39. Vianen (Ned) 44.33.2. 47. Ba) (Ned) 45.04.9. Eindklassement: 1. Thevenet (Fra) 35 uur 39 min 36 sec. 2. Moser (Ita) 35.44.33. 3. Zoetemelk (Ned) z.t. 4. Poull dor (Fra) 35.4443, 5. Van Impe (Bel) 35.45.11. 6. Danguiüaume (Fra) 35.46 1. Dellsle (Fra)7 35 47.32. 8. Talbourdet (Fra) 35.49.51, 9. Romero (Fra) 35 50.20. 10. Merckx (Bel) z.t. 23. Vianen 36.15.45 38. Bal 35.22.13. AMSTETTEN De vierde etapp van de Ronde van Oostenrijk vai Knittelfeld naar Amstetten, di maandag is gereden, leverde eei overwinning op voor de Rus Le Listatsjov. De Nederlander Wil vai Helvoirt eindigde als derde en Nio Hilbrink als vierde. Vierde etappe: 1. Leo Listatsjow (Sot 4.38 12: 2. Jiri Prchal (TsJ) z.t. 3. Wi van Helvoirt (Ned) 4. Nico Hilbrin (Ned) 4.38.15; 5. Joerl Lawrjoesjkii (Sov) z t. 6. Peter Hladlk (TsJ) 4.39 39: Kurt Schattelbauer (we) 8. Ludek Ku bias (TsJ) 9. Amus Gubajduli (Tsj) 10 Jozef Trelchel (Pol). Algemeen klassement: 1. Lltsjatsjoi 10.58.29; 2. Prchal 10.58.52 3. Van He' volrt 10 58.55ZZ:Z 4. Stelnmayr 10.59.02; PARIJS (AFP) Nationaal in- doorkamipioen Elly Appel heeft hei niet zover gebracht als Marijkt Schaar, toen deze enkele jaren ge leden doordrong tot de finale van de open Franse kampioenschappen Janet Newberry, een stevige Ameri kaanse, ontzegde Elly Appel me; tweemaal 6-3 de toegang tot d( laatste acht. (ADVERTENTIE) Elke zondag uitslag. Alle Nederlandse sport verenigingen hopen dat uw droom werkelijkheid wordt Als u meespeelt in de Nationale Lotto en een paar ton wint, bent u niet alleen aardig voor uzelf. U steunt er ook een goed doel mee. Want een deel van de totale inleg is bestemd voor alle Nederlandse sportverenigingen. Twéé vliegen in één klap zogezegd. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. Van onze tafeltennis medewerker OSS Het hing al weken in de lucht, maar nu is het dan defi nitief: Peter van Straelen (net 27) wordt de nieuwe tafeltennis- bondscoach. Hij volgt de Joego slaaf Dusan Tigerman op, die na een periode van ruim zeven jaar als trainer/coördinator bin nen de Nederlandse Tafeltennis- bond werkzaam blijft. Die full-time-functie van Tigerman heeft tegelijkertijd als konsekwen tie. dat Peter van Straelen een parttimer wordt. Want de NTTB met z'n vijfentwintigduizend leden kan natuurlijk op het technische vlak geen twee mensen volledig be talen. Dat zou budgettair volledig onverantwoord zijn. Bovendien zou dit niet worden getolereerd door de zich meestal 'braaf opstellende bondsraad. Peter van Straelen zegt overigens, vrede te hebben met de nu ontsta ne situatie. 'Ik zou niet in volledige dienst van de NTTB willen zijn', zegt hij. Hij is afgestudeerd bioche micus en werkzaam bij Diosynth, een onderdeel van het AKZO-con- cern. 'Ik heb een prima baan en financieel zal ik er zeker niet beter van worden. Bovendien is het de vraag, wat me te wachten zou staan, als ik over een paar jaar trainer-èf zou zijn. Je bent dan per slot van rekening een hele tijd uit je vak geweest.' Toen eenmaal bekend was. dat Ti german als bondscoach zou worden vervangen, ging de Sportcommissie (Ad Poulissen) rond de tafel zitten met de topspelers. Uit de gesprek ken kwamen twee namen meerma len naar voren: die van Jan Duyn- dam, de vroegere damescoach en die van Peter van Straelen, die twee seizoenen lang triomfen heeft geoogst als coach van het sterke TT. Duyndam viel af, omdat hij op de eerste plaats te weinig tijd had vanwege zijn studie. 'Daarnaast.' aldus Ad Poulissen, 'vond Jan zelf dat hij nog niet rijp was voor deze taak.' Peter van Straelen bleek de functie wél te ambiëren. 'Het klinkt misschien gek. omdat ik zeg, geen fulltimer te willen worden, maar ik vond deze job een uitdaging. Ik wil toch wel eens zien. of er niet nog wat meer uit het huidige spelerspo ten tieel te halen is.' Want dat er op korte termijn weinig zal verinde- Düsseidorf (SID) Het Nederlandse ta fel tennis te am zai op 16 oktober zijn eerste wedstrijd in de tweede divisie voor de -Europese competitie spelen tegen Luxemburg. De overige speeldata zijn: 11 december Nederland Denemarken 21 Januari Beigië-Nederland, 25 februari Ne derland Ierland. 4 maart Engeland-Ne- derland. ren, staat voor Peter van Straelen als een paal boven water. 'Van mij zijn geen spectaculaire dingen te verwachten. Ik zal weinig gaan ex perimenteren met de jeugd. Voor de Europese competitiewedstrijden zal ik zeer beslist het sterkste team selecteren. Voor de Europese kam pioenschappen ligt de zaak iets an ders. Als er dan bijvoorbeeld een ploeg van vijf man wordt samenge steld, Is het best mogelijk dat één van die vijf een veelbelovend jeugdspeler is. Die kan dan erva ring opdoen en die hoef ik dan nog niet per sé in het team op te stellen.' Maar die talentvolle jeugdspelers lijken momenteel niet aanwezig. Althans niet in de oudste leeftijds groep. Poulissen: 'We hebben zelfs moeten besluiten om alleen maar kadetten en geen junioren naar de Europese kampioenschappen af te vaardigen. De junioren zouden zon der meer uit de tweede categorie degraderen, zo zwak zijn ze mo menteel.' Van Straelen: 'In de jon gerengroepen zit wat meer talent, maar daar heb ik niets aan. Ik heb louter en alleen met de top te maken.' Hij heeft volledige vol macht wat betreft het samenstellen van herenploegen. Bij de dames zal Frans Schoofs de supervisie behou den, met uitzondering van de Eu ropese competitiewedstrijden, die onder de verantwoording van Peter van Straelen vallen. Van 'Straelen kent alle topspelers door zijn coachschap bij TT, maar hij zal de contacten toch weer wat gaan verstevigen. Ik ben van plan om alle belangrijke competitiewed strijden en topevenementen in het land te gaan bezoeken. Ik zal gaan praten met spelers en coaches.' Centrale trainingen hoeft hij niet meer te leiden of te bezoeken. De sportcommissie heeft ze namelijk afgeschaft. Poulissen: 'Ons is ge bleken dat er weinig animo voor was bij de top. Ze beschouwden het veelal als een 'verplicht nummer.' en dan heeft het natuurlijk weinig zin meer. Bovendien vinden wij dat de clubs zelf de trainingen maar eens moeten gaan verzorgen. Daar doen zij tot nog toe veel te welni aan.' Een hele verbetering Is he dan ook. dat Carel Deken na zij) actieve loopbaan als trainer li dienst Is getreden bij TT. Va: Straalen: 'Dat vind ik erg positiel Carel is een zeer goede trainer, da staat buiten kijf. Daarnaast kom die Engelsman, Trevor Taylor, ooi naar die club en daardoor zal he peil waarschijnlijk ook gaan gen.' De nieuwe coach gelooft niet, da zijn sportieve achtergrond een na deel zal kunnen gaan betekenen 'Ik ben daar al een jaar weg. B verder kan ik momenteel niet méé spelers van TT selecteren dan Nic van Slobbe en Herman Hopman. E blijft dus nog plaats genoeg opei voor diverse anderen.' Met die groep gaat Van Straelei dan komend seizoen Europa 'doen 'Ik zal echt geen Europese kampi oenen afleveren. Na jaren een full time-bo.ndscoach te hebben gehaó zou dat in de huidige situatie na tuurlijk een volkomen Irreële ge dachte zijn. Maar wel geloof Ik, da er met het huidige spelerspotentlei Iets meer bereikt kan worden. Da er ook incidentele successen moge lijk zijn. Dat zal voor mij enorme uitdaging zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 8