sraël houdt rast aan oorwaarden /erenigde ireken op Partij dreigt te Chr. Instituut Herverschijning van Republica onzeker E' ih fjeheime executies in evangenis Salisbury' Op zoek naar guerrilla's Nieuwe Amerikaanse VN-ambassadeur feller tegenover derde wereld Spanje neemt soldaten uit Marokko gevangen ■issentijdse regeling met Egypte ren, verdacht van l oord op 21 mensen ftor de rechter Arme landen klagen bij EG Zetters willen niet werken Russische dissident Boekowsky weigert dwangarbeid te doen Brits parlementslid Jonh Stonehouse niet naar Londen hUW KWARTET DINSDAG 10 JUNI 1975 BUITENLAND 1 p" f küZALEM, WASHINGTON (Reuter, UPI, AP) De Israëlische lering heeft gisteren besloten haar huidige voorwaarden voor i vredesregeling met Egypte niet te zullen verzachten, maar wel (blijven streven naar een tussentijdse regeling met Egypte, om- dit de meest praktische weg vindt om tot vrede in het Mid- ji-Oosten te komen. besluit dat in een communiqué ;end wérd gemaakt volgde op langdurig kabinetsberaad over raëlische buitenlandse politiek, beraad werd gehouden naar leiding van de besprekingen die lier Rabin deze week in Wash- gaat. voeren. Rabin zal de Amerikaanse president meedelen dat zijn regering id is tot consessies die 'verge- foaar' zijn met die van de Egyp te regering. ;ens de meeste Israëlische leiders et vasthouden van de Arabische ien aan hun eis tot vestiging een Palestijnse staat en tot edige terugtrekking van de Is- jjJlische strijdkrachten uit de bezet- Arabische gebieden, de voor- ,mste hinderpaal op de weg naar vredesregeling. In het commu- wordt gezegd dat Israël niet in gaan op de voorwaarden die ipte heeft gesteüd tijdens het lukte overleg in maart, waarbij Amerikaanse minister van bui- landse zaken, Henry Kissinger, bemiddelaar optrad. Israël wilde n dat Egypte openlijk zo\x ver ren dat het geen oorlog meer voeren en dat het mandaat van JVN-troepen, gelegerd tussen de j™ jdkrachten van beide landen, Jrcer dan een jaar zou duren, liddels heeft het gezaghebbende nse blad Le Monde gezegd uit ^Tjerikaanse bronnen te hebben tomen dat de Egyptische presi- t Sadat bereid is een niet-aan- vend rag met Israël te onderteke- in ruil voor de Gidi- en Mitla- sen en de oliebronnen van A- ■Rodeis in de Sinaïwoestijn. mfïDEN (AP) Gisteren is het begonnen tegen zes Ierse hfmen dde beschuldigd worden moord op 21 mensen en het gefym van terroristische bomaansla- vorig jaar november waarbij eens 185 mensen werden ge- iPtffcd. Tijdens het proces worden igheidsmaatregelen genomen waarschijnlijk nog nooit zo kt zijn geweest in een Brits chtshof. 900 jaar oud kasteel in Lancas- in Noord-Engeland werd voor gelegenheid veranderd in een e vesting. Sadat hoopt voor november de olie bronnen in handen te hebben, al dus Le Monde. Gisteravond zei president Sadat in een televisie-interview met de Britse BBC dat Ihet Arabisch-Israëlisch conflict nooit door oorlog kon wor den opgelost' en dat hij voor de vrede was. Sadat zei verder dat hij nog steeds erg optimistisch was ondanks de mislukking van de mis sie van Kissinger in maart. De komende weken wordt het di plomatiek overleg over de Midden- Oosten kwestie drukker dan ooit. Zo maakte het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken giste ravond bekend, dat de Syrische mi nister van buitenlandse zaken. Ab- doel Halam Chaddam, op 20 juni in Washington een gesprek zal hebben met president Ford en minister Kissinger. Een woordvoerder van het ministerie deelde mee dat men de Syrische president Hafez al As sad had uitgenodigd een vertegen woordiger naar Washington te zen den. Het ministerie voegde eraan toe dat met de opvattingen van Syrië rekening zal worden gehouden bij de nieuwe beoordeling van het Amerikaanse beleid voor het Mid den-Oosten. Verder komt de Egyptische minister van buiten/landse zaken, Ismail Fachmi vandaag in Londen aan. waar hij zal proberen Enge^nd een rol te laten spelen bij de edespo gingen in het Midden-Oosten, zo werd althans gisteren door het Britse ministerie van buitenlandse zaken gezegd. In Engeland ver wacht men dat Fachmi ook over de Brits-Egyptische samenwerking en mogelijk over wapenleveranties zal spreken. De Egyptische minister vliegt vrijdag naar Madrid voor overleg met Spaanse functionaris sen. Dan komt ook vandaag de Syrische president Assad in Jordanië aan voor een driedaags officiëel bezoek aan koning Hoessein. Officiëel heet het dat men tot nauwere militaire coördinatie tussen beide landen moet komen. Het is het eerste be zoek van een Syrische president aan Jordanië sinds 19 jaar. 4 jaar geleden zond Assad nog tanks naar Jordanië ter ondersteuning van de palestijnen die in hevige oor log met de regeringstroepen van Hoessein verwikkeld waren. De be sprekingen tussen de beide leiders beogen dan ook een einde te ma ken aan de ge-voelens van vijandig heid tussen de Palestijnse guerril la's en de Jordaanse regering. irwijt aan Afrikaanse nationale raad: ïs-i JSMinLiK rr'. -■"*?[*" •nwi» S «r—. rr'=i Dominicaanse militairen onderzoeken auto's die de hoofdstad Santo Domingo binnenkomen en ver laten op guerrilla's, die vanuit Cuba naar het land zouden zijn gekomen. Meer dan 250 mensen zijn ondervraagd sinds de berichten over een landing van guerrilla's. De oppositiepartijen en linkse lei ders doen de berichten af als 'hersenschimmen'. ISBURY (AP) In de gevangenis van Salisbury worden 's nachts in geheim executies uitgevoerd. Dit heeft de Afrikaanse nationale raad 'ei C) bekendgemaakt. tin publiciteitsman Edson Sithole van de ANC krijgen de gevangenen slefenkele uren van tevoren te horen dat zij ter dood zijn veroordeeld. 'In verleden kregen degenen die zouden worden geëxecuteerd dit van te n te horen. Zij werden voor de laatste maal in de gelegenheid gesteld bun familieleden en vrienden te zien, deze maatregel is nu afgeschaft', Sit bole. teiltti dat de Afrikaanse nationale raad dit soort wreedheden fel afkeurt. ,rt wereld moet huiveren voor een wetsstelsel dat voorziet in geheime pro- lij m en geheime executies'. FORBES BtJRNHAM 'public relations' GEORGETOWN (Guyana) (Reuter) De 46 ontwikke lingslanden die in februari een handelsverdrag met de Europese Gemeenschap heb ben gesloten verwijten de EG dat zij de uitvoering van het akkoord tegenhoudt. Zo zou de EG bijvoorbeeld de vlees- uitvoerende landen Bots wane. Swaziland, Kenia en Madaga scar in "ernstige moeilijkhe den' hebben gebracht. De Eu ropese Gemeenschap zit zelf met een groot overschot aan vlees. Verder is er volgens de ont wikkelingslanden veel te wei nig overleg tussen hen en de Europese Gemeenschap. De EG stelt daar tegenover dat in het verdrag helemaal niet wordt gesproken over ver plicht overleg. De eerste minister van Guya na. Forbes Burnham, zei tij dens de bijeenkomst van de 46 ontwikkelingslanden dat voorkomen moet worden dat het handelsverdrag 'louter een oefening in Europese pu blic relations' wordt. De ministers van de 46 ont wikkelingslanden hebben de Gyanees Felli opdracht gege ven contact op te nemen met de EG. LISSABON (Reuter, UPI) Hoewel de socialistische Portugese krant Republica van de militaire leiders weer mag verschijnen, is nog lang niet zeker of dat inderdaad kan gebeuren. Het technisch personeel blijft namelijk weigeren de krant te vervaardigen. Het mag echter ook niet worden ontslagen of vervangen. In feite hebben de werknemers hierbij steun gekregen van de com munistische leider Alvaro Cunhal die heeft verklaard dat werknemers bij een krant het recht hebben een redactie of een hoofdredacteur af te zetten als deze de revolutie tegen houden. Republica. één van de weinige nog onafhankelijke bladen in Portugal werd op 20 mei gesloten toen de socialistische redactie geen einde kon maken aan een staking van communistische drukkers. De rege ring weigert hen te dwingen weer aan 't werk te gaan. Inmiddels hebben communistische werkne mers ook het katholieke radiostati on. Radio Renascenca bezet. Woordvoerders van het episcopaat hebben laten weten dat de verhou ding tussen kerk en staat zich. zodanig heeft ontwikkeld dat 'het breekpunt niet ver meer is.' Twintig leden van de zeer behou dende christ en-democratische par tij in Portugal hebben inmiddels hun vrijheid herkregen. De partij staat veel meer dan het bezette radiostation handhaving van tradi tionele katholieke waarden voor. De twintig waren twaalf uur lang door MOSKOU (UPI, AP) De bekende Russische dissident Wladimir Boe kowsky heeft gezegd geen dwangar beid te zullen verrichten omdat hij op een onwettige manier wordt vastgehouden. Dit vertelde mevrouw Ivanova Boe kowsky aan Westerse journalisten nadat zij haar zoon voor het eerst had mogen bezoeken sinds hij van uit zijn gevangenis is overgeplaatst naar het werkkamp in Perm ln de Oeral. links demonstranten in fr Evora. een stad 160 kilometer ten oosten van Lissabon, belegerd. Op de Azoren. een eilandengroep die tot Portugal behoort, zijn sinds dit weekeinde zeker dertig arresta ties verricht. De gouverneur van het eiland San Miguel, dat 1450 kilometer ten westen van het Por tugese vastland ligt, was door een 'mini-opstand' 'gedwongen naar Portugal terug te keren. Maar gis teren zou de opstand, volgens een officiële verklaring, geheel neerge slagen zijn. Zij was, aldus de ver klaring, georganiseerd door rechtse elementen die het niet eens zijn met de linkse leiders in Portugal. MELBOURNE (Reuter, AP) Het Britse parlementslid John Stone house heeft zijn strijd om vanuit Australië terug te keren naar Lon den verloren. Juist op het moment dat hij op het vliegveld van Mel bourne aan boord wilde gaan van een jumbo-jet met bestemming Londen werd hij door de Australi sche politie gearresteerd, geboeid en naar een gevangenis overge bracht. Stonehouse had op tijd in Londen willen zijn voor het debat van donderdag in het Lagerhuis over zijn eventuele uitzetting uit het parlement. Stonehouse wordt nu vastgehouden op beschuldiging van rechtsbelem- mering door te pogen Australië te verlaten terwijl hij op borgtocht vrij was. Hij werd op 21 maart gearresteerd na een verzoek om uitlevering van Engeland. Volgens de Britse autoriteiten is hij betrok ken geweest bij diefstal, fraude, valsheid in geschrifte en samenzwe ring tot een bedrag van 170.000 pond (bijna een miljoen gulden).- Vrees bij Volkerenorganisatie NEW YORK (Reuter) Diplo maten bij de Verenigde Naties vragen zich af of de Verenigde Staten zich na de benoeming van Daniel Patrick Moynihan tot ambassadeur bij de VN har der en onverdraagzamer binnen de volkerenorganisatie zullen opstellen, met name tegenover de derde wereld. Van de 48-jarige Moynihan is bekend dat hij zich fel pleegt op te stellen en dat hij er niet toe geneigd is confrontatie uit de weg te gaan. 'De Verenigde Sta ten moeten zich niet zo vriende lijk opstellen dat ze verkeerd begrepen kunnen worden', is één van zijn uitspraken. Hij vindt dat Washington de ontwikkelin gen binnen de Verenigde Naties 'als een horzel' moeten volgen in plaats van voortdurend te bui gen voor de eisen van de derde wereld. Tijdens de laatste algemene ver gadering slaagden de ontwikke lingslanden erin een aantal van hun eisen door te drukken om dat zij getalsmatiger sterker zijn. Met hun stemmenmeerderheid kunnen zij de niet-derde wereld landen binnen de volkerenorga nisatie overtroeven. Een van hun wapenfeiten was de verle ning van een waarnemersstatus aan de Palestijnse bevrijdingsor ganisatie (PLO) en de beperking van de mogelijkheden voor Israël om in te gaan op alle beschuldi gingen die tegen haar werden geuit. Moynihan heeft nu al ge waarschuwd dat. als de algeme ne vergadering mocht besluiten Israël er uit te zetten, de Vere nigde Staten niet verder zullen meewerken en hun bijdrage aan de VN zullen bevriezen. In november vindt een bijzonde re zitting van de algemene ver gadering plaats over de zoge naamde nieuwe economische or de. waarbinnen de ontwikke lingslanden een rechtvaardiger plaats zouden moeten innemen dan binnen de huidige economi sche orde die wordt overheerst door de rijke industrielanden. Het is te verwachten dat tijdens deze zitting een confrontatie te zien zal zijn tussen met name de ontwikkelingslanden en de VS Krottenwijken Moynihan, die de afgelopen ja ren een hoogleraarschap aan de Harvarduniversiteit heeft afge wisseld met overheidsdienst, groeide op in een NewYorkse krottenwijk. Hij poetste ook al schoenen en verkocht kranten om het gezin waar van de vader was weggelopen door de depressie van de derti ger jaren heen te helpen. Na zijn middelbare schooltijd werk te hij in de dokken; in het begin van de Tweede Wereldoor log kwam hij terecht op een opleidingsschool voor marine-of ficieren. In de laatste jaren van de oorlog was hij marine-offi cier. Toen de strijd was gestre den studeerde hij economie in Londen en werkte vervolgens twee jaar op de Amerikaanse luchtmachtbasis bij de Britse hoofdstad. Daarna keerde hij te rug naar de VS waar hij mede- 'PAT' MOYNIHAN werker werd van de toenmalige gouverneur van New York. Aver- ell Harririiann. Zijn carrière brak pas goed door toen hij op ver schillende en in verschillende functies medewerker werd van de staven van verschillende pre sidenten, te beginnen met John Kennedy. President Kennedy gaf hem in 1961 een topfunctie op het mi nisterie van Arbeid. Als onder minister op hetzelfde departe ment (onder president Lyndon Johnson) werkte hij mee aan een felomstreden boek: 'De ne gerfamilie. zaak voor nationale actie.' Daarin werd aan de ene kant de conclusie getrokken dat de strijd van de negers voor meer rechten ondersteund moest worden door welzijnsprogram- ma's van de overheid, aan de andere kant werd gezegd dat de negerfamilie gedesintegreerd (ontwricht) was. Het boek ver meldde dat een kwart van de negerkinderen in de VS buiten echtelijk was en dat in meer dan veertig procent van de zwarte huishoudens er geen 'heer des huizes' was. Moynihan werkte ook mee aan een boek over de verschillende bevolkingsgroepen in New York, onder de titel 'Achter de smelt kroes'. Daarin wordt de conclu sie getrokken dat de etnische groepen nog steeds niet zijn sa mengesmolten tot een geheel de spreekwoordelijke smelt kroes) maar nog steeds zeer on derscheiden in New York aan wezig zijn. Hoewel hij lid was van de De mocratische partij werd hij in 1969 speciaal medewerker voor stedelijke aangelegenheden van de Republikeinse president Ri chard Nixon. In die functie kwam Moynihan in moeilijkhe den vanwege zijn uitspraak het rassenprobleem in de VS op te lossen door het een tijdlang te 'verwaarlozen.' In 1973 werd hij tot Amerikaanse ambassadeur in Ir.dla benoemd, wat hij tot be gin dit jaar is gebleven. MADRID (AFP, UPI) Spaanse troepen hebben zondagmorgen 46 Marokkaanse soldaten in het omstreden Spaanse Sahara gevan gen genomen, zo werd gisteren officieel bekendgemaakt in Alaiouin waar de gevangenen naar toe werden gebracht. De Marokkaanse militairen waren een gebied in het westen van de Sahara binnengevallen en opgerukt naar Mahbes, een Spaanse basis, en het debat over de maatregelen tegen het Christelijk Instituut in de Volksraad kwam vorige week piloral de zgn. 'lager-mentaliteit' tot uiting. Als alle wagens ter verdediging tegen de boze buiten- nt( 'reld in een ring getrokken zijn, en zo een 'lager' vormen, ben je al gauw verdacht wanneer je je g, 'ijfels uitspreekt over de strijd en er dan bovendien nog herhaaldelijk uitgaat om een luchtje te n leppen. )or H. Biersteker oe nister van Justitie J. T. Kruger in het Volksraaddebat blijkens wtenverslagen uit Zuid-Afrika en toestand te zullen dulden, u arin Zuid-Afrika's grondslag ver- pglokkelt. terwijl het bloed van zijn a n de grenzen vloeit'. Af- nde op een aantal uitspraken e i dr. Beyers Naudé 'indien ,j( e juist zijn weergegeven' I imde de minister de directeur nl 1 het Christelijk Instituut een ^atsgevaarlijk man. 'En hij is 'hel staatsgevaarlijk omdat hij nzelf omhult met het gewaad de kerk', voegde hij eraan toe. 'choon iedereen in Zuid-Afrika fflfvele jaren lang kon weten dat Christelijk Instituut zijn activi sten, waaronder de theologische leidingen en correspondentie- re sussen voor voorgangers van on- jï lankelijke kerken en het SPRO- ;p s-project, onmogelijk had aan- 0 'und zonder forse injecties van '«nlandse kerken, wordt daar nu *ns een geweldig kabaal over maakt. Tachtig ét negentig pro cent van de geldmiddelen uit het buitenland, is dèt geen bewijs van de onbemindheid van het instituut in Zuid-Afrika zelf?, zo is de toon onder de Afrikaanse nationalisten. 'Er is tegen het Christelijk Insti tuut niets anders ondernomen dan dat zijn buitenlandse geldstroom ls afgesneden', aldus het commentaar van Die Burger. 'Niets verhindert de symatiserende oppositiegroepen kranten en kerken om die verloren paarhonderdduizend rand per jaar in Zuid Afrika zelf te gaan inzame len. Niets, behalve misschien een gezonde, inheemse patriottistische achterdocht tegenover het Christe lijk Instituut bij onze bevolking. Het wordt aan zijn vrienden ge kend. en zijn beste vrienden zijn uitlanders, letterlijk en figuur lijk' Waarschijnlijk rekent deze commentator bij 'onze bevolking' riiet de niet-blanke bevolkingsgroe pen, anders kon hij nooit zo zeker van zijn zaak zijn. Het ging in het debat in het blanke parlement zeer hevig toe. Terwijl de nationalisten achteroverleunden werd vooral de engelssprekende op positiepartij Verenigde Partij door de Progressieve Partij en de Re form-partij beide afsplitsingen van haar geweldig aangevallen wegens haar deelneming in de Schlebusch- later de Le Grange- commissie. Dat de oppositie zich heeft laten lenen om aan een soort McCarthy-comissie mee te doen. die buiten elke normale juridische procedure om het openbare en ker kelijke leven ging aftasten naar ondermijners, dat zit ook naar bin nen nog steeds niet lekker. Twee belangrijke figuren in haar midden, Japle Basson en Nlc Oliyier, scha men zich er diep overdat leden van de oppositie hier een Judas-rol gespeeld hebben. Dat woord werd gebruikt door een lid van de Re form-partij. D. J. Dalllng. Hij maakte ook duidelijk waarom de regering deze rare weg bewandelde om organisaties die haaf niet beha gen te pakken te nemen. Onder de wetten op de onderdrukking van terrorisme en communisme was dat niet mogelijk, hoeveel extreme vol machten die wetten ook reeds ver strekken. Daarom werd deze weg gekozen. 'De Verenigde Partij heeft het mes aan de regering gegeven om de moord mee te plegen', aldus de heer Dalling De naamgevers van de beruchte parlementaire commissie: links A. L. Schlebusch, die inmiddels is overleden, en rechts zijn opvolger: Louis le Grange. De eerstgenoemde was lid van de Verenigde Partij, de tweede is van de Nationale Partij. 'Emigré's' De protesten van de kant van de Progressieve Partij en de Reform partij, die op het ogenblik samen overwegen een nieuwe oppositie partij in het leven te roepen, stuit ten op bittere hoon van een van de leden van de Le Grange-commissie. die tevens lid ls van de Verenigde Partij, de heer Bill Sutton. Die zei, dat de nieuwe partij zich het best partij van de émlgré's van de vluchtelingen kan noemen. Haar leden praten immers met het ge mak van rijke mensen, die er van door kunnen gaan als de nood van de revolutie aan de man komt in Zuid-Afrika. Een opmerking, die te kenend is voor de gemoedsstem ming van veel blanken in Zuid- Afrika en het gebrek aan oppositie van de Verenigde Partij verklaart. Dit leidde al tot het uittreden van een aantal dynamische jongeren. die de bijnaam 'Jonge Turken' had den gekregen en van wie de indus- triëel Harry Schwarz het meest op de voorgrond trad. Zo ontstond de Reform-partij. Het is niet uitgesloten dat de Vere nigde Partij door haar medeplich tigheid aan de maatregel tegen het Christelijk Instituut voor een nieu we scheuring komt te staan. Een dag na het debat in de Volksraad, waarin nog geen van haar woord voerders het rapport van de com missie Le Grange zelf aanviel, ver klaarden verscheidene vooraan staande Volksraadleden van de VP, dat zij het met de conclusies van de commissie niet eens waren. Het geweten Cilliers, de hoofdredacteur van Die Burger, moest binnen een paar maanden voor de tweede keer een verhaal schrijven over een Afrika ner van naam die tot aller verbijs tering het verkeerde pad was opge gaan. De eerste keer was dat bij de dood van indrukwekkende verzets man Bram Fischer, nu gold zijn verbaasde commentaar Beyers Nau dé. 'Hoe zuiver ls het Individuele gewe ten?', schrijft hij. 'Vangt het de boodschap uit het onzienlijke wel goed op? Luistert het niet al gauw verkeerd vanwege achtergrond en opvoeding? Komt er ook niet een drang bij naar martelaar schap en naar de roem die dit kan brengen?'De hoofdredacteur Cilliers, die het Afrikanerbewind nog nooit zuur heeft aangezien, vervolgt over de maatregel tegen het Christelijk Instituut: 'Het lijkt nu alsof dit het einde zal gaan wor den: geen martelaarschap, geen verschrikkelijk en heerlijk kruis, maar doodgewone financiële frustra tie'. Dat zou deze commentaarschrijver ongetwijfeld een genoegen doen, maar zo'n eenzame tobber is Beyers Naudé nu ook weer niet. Het afge lopen weekeinde was hij te gast bij de synode van de zwarte Nederduits Gereformeerden, want die zijn er ook nog. Die kennen hem beter dan de blanken. werden gevangen genomen door Spaanse eenheden die daar gele gerd zijn. Volgens het persbureau Cifra, dat zich beroept op medede lingen van de gevangenen, zouden de Marokkanen van plan zijn ge weest het door de Spaanse troepen verlaten fort van Mahbes te bezet ten. De Marokkaanse ambassade in Madrid heeft elk commentaar op het incident geweigerd. Er zijn herhaaldelijk schermutse lingen gemeld tussen Spaanse troe pen en wat Madrid noemt 'indrin gers vanuit Marokko'. Maar de actie van zondagmorgen was tot nu toe de grootste tussen geregelde Spaan se en Marokkaanse troepen ln Spanje's laatste belangrijke Afri kaanse gebied. Zowel Marokko als Mauretanië ma ken aanspraken op Spaans Sahara en Algerije steunt 'n links-georiën teerde bevrijdingsbeweging die vol ledige autonomie voor het gebied eist. Vorige maand kondigde de Spaanse regering aan dat zij voor bereidingen trof het gebied zo spoedig mogelijk te verlaten en de de 60.000 inwoners, waarvan de meesten een nomadenbestaan lei den. D buurlanden zijn zo happig op het gebied vanwege de fosfaat- mijnen die de op één na grootste in de wereld zijn. De afgelopen weken heeft een stu diecommissie van de Verenigde Na ties een bezoek gebracht aan Spaans Sahara, Madrid. Rabat en andere betrokken hoofdsteden, te neinde een duidelijk beeld van de problemen te krijgen. De VN had Spanje negen jaar geleden ge vraagd het gebied onafhankelijk heid te verlenen en de Spaanse regering heeft dit nu geaccepteerd. Gisteren kwam VN-secretaris-gene- raal Kurt Waldhelm in Algiers aan om met president Hoeari Boeme- dienne over het probleem te pra ten. WalSihelm beschreef de kwestie als 'buitengewoon moeilijk en inge wikkeld'. Na zijn onderhoud met Boemedienne vertrok hij naar Mauretanië. Waldhelm Z£i dat hij zou wachten met concrete voorstei len totdat de dekolonisatiecommis sie van de VN haar rapport gereed heeft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1975 | | pagina 7